NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 21 JANUARI 1926 eisch, want links probeert altijd ver der te gaan dan men zelf wil. Spr. zou wel iets gevoelen voor de Duitsche be paling waarbij ook na de huwelijks sluiting, in tegenstelling met het Fran- sche Hecht, nog huwelijksche voor waarden kunnen worden gesteld. Tegen erkenning van het kerkelijk huwelijk door de overheid zou geen be zwaar zijn indien de kerk slechts rechtszekerheid kon geven, dat men getrouwd is. Lijkverbranding laat de overheid of ficieel niet toe. Het ontbreekt slechts aan een strafbepaling. Uit de Schrift bewijzen, dat lijkverbranding altijd zonde is gaat moeilijk en nog moeilij ker is het juridisch vast te leggen.' Maar de overheid heeft te waken te gen inbreuk op de Chr. zeden en dat is de lijkverbranding ongetwijfeld. In geen geval moet iemand anders dan de overledene zelf mogen beslissen over verbranden of begraven. Hygiënisch pleit letterlijk niets tegen begraven. Betreffende de theol. faculteiten meende spr., dat onder geen omstan digheden een geheel zuivere oplossing is te krijgen. Principieel is er voor een Theol. fac. wel iets te zeggen maar het is niet zuiver, dat zij alleen op Her vormden grondslag staat. Juister zou het zijn, te spreken van „Godsdients- wetenschap". De overheid moet als Gods dienaresse de bevordering van het geloof aan den H. Geest overlaten en mag voor geen richting partij kiezen. Wij hebben altijd gestreden voor de vrijheid van geloof, en c'at moet zoo blijven ook. Wij, moeten zorgen, dat er niet Wordt getornd aan den wetenschap pelijken grondslag der. A.-R. partij en de andere partijen niet noodzaken om uit zelfbescherming aan te sturen op geloofsdwang. Tot heden heeft men zich over ons op dit punt niet te bekla gen en de Roomschen voelen zich niets ongelukkig in ons land, waar vrijheid van godsdienst heerscht. Als we maar zorgen, dat we de prin- cipieele onderscheiding niet verwisse len voor een z.g. „democratische", zoo- als de linkerzijde dat wil, en speciaal de socialist, die onze arbeiders de or ganisatie naar eigen geloofsovertuiging wil ontnemen. Met het invoeren van de scheidslijn der klassen zou het Christe lijke uit de Staatkunde verdwijnen. Hoofdzaak is voorshands, dat wij a's A.-R. partij één blijven. Op de inleiding volgde een drukke en zeer belangwekkende bespreking waaraan ook door Prpf. Visscher werd deelgenomen. De vergadering was zeer druk be zocht. De Vlamingen te Brussel. In de Zondag gehouden vergadering van de „Fédération Libérale" is een motie aangenomen, waarbij feitelijk wordt goedgekeurd dat de laamoch sprekende kinderen te Brussel niet in hun moedertaal onderwezen worden en protest wordt aangeleekenü tegen het onderzoek, ingesteld door het minis terie van kunsten en watenschvappen. nopenfi de taalkwestie bij het Brus_ selsche onderwijs. In „Het Laatste Nieuws" wijdt A. de Cort een artikel aan dit onder. Averp, waarin hij uiteenzet, 'hoe de wer kelijke toestand is. -Te Brussel wordt in tienduizenden families uitsluitend of meest de Vlaam- sche taal gesproken; voor de duizen den kinderen uit die huisgezinnen, beu staat er geen enkele klas met het iVlaamsch als onderwijstaal; zelfs in de kindertuinen Avorden de arme kleuters van drie tot zes jaar aangesproken in een taal, die ze niet begrijpen. Bestaat er in een enkel beschaafd land van de wereld zulk een toestand f Bekennen onze regeerders niet, dat zelfs in onze kolonie de negers in hun inlandsche taal dienen ontwikkeld te worden r Overal', waar de Brusselsche onder Avijsoverheden den toestand beheer. schen, wordt de verbasteringspolitliek doorgedreven. Dat is ook het geval m de onlangs aangehechte gemeenten La ken, Neaerover Heembeek en Haren. De frankskiljonsche gemeentebestu ren laten de ouders in den waan bren gen, dat hun kinderen in klassen met (het Vlaamsch als onderwijstaal, geen Franëch zouden leeren, Wat in strijd is met de Avaarheid, want wanneer het aanvankelijk onderwijs in de moeder taal gegeven wordt, dan kunnen de kinderen ook gemakkelijker een twee de taal aanleeren. En dan steunen de anti-Vlaamsche schooloverheden op den wensch van de met opzet'verkeerd voorgelichte ouders, die verlangen dat Jhun kinderen ook de Fransche taal zouden kennen, om uitsluitend Frao- sche klassen in te richten. Alsof dat antLVlaamschonderwijsstelsel ook niet tot gevolg had, dat de kinderen van iVllaamsdh sprekende ouders niet eens het Vlaamsch grondig aanleeren, zoo dat zij later zelfs niet kunnen in aan merking komen voor de talrijke betrek kingen, waarvoor te Brussel een meer en meer grondige kennis van de twee landstalen gevergd wordt. Maar dat zeggen die schooloverhe den aan de ouders niet. Zij kweeken Kever achterlijke kinderen, die niet in gtaat rijn om zich een behoorlijke plaats in de samenleving te veroveren. De schrijver besluit, dat het voor de Vlamingen te "Brussel gaat om hun zelfbestaan. GEMENGD NIEUWS. Door de machine gegrepen. De 34-jarige M. Kruit te Rotterdam, die gistermiddag werkzaam was bij een machine, aan de Strevelsweg, raakte in een touw verward. De man, die tevens de machine bediende, wilde deze stop zetten, maar draaide de kruk verkeerd over. Hij Averd door de machine gegre pen en eenige malen rond geslingerd. Hij was terstond dood. Goed voor be e ld. Tijdens den watersnood verkeerde de Smidskade, te Ter Aar, welke den Noordeind en Kjeerpölder beschermt, in cfesofaten toe stand; ieder oogenblik vreesde men een doorbraak. Ingelanden van den polder hebben thans beslopen een leemng vanflO.CKJO uit te schrijven om de kade te ver sterken, op te hoogen en te verbreé- den. Geheime distilleerder ij. Dezer dagen is het den beambten der bela,. ting ie Rijswijk gelukt etn in volle werking zijnde geheime distilleerderij te ontdekken aan de Kerklaan. Proces-verbaal is opgemaakt; de werktuigen en gereedschappen zijn in beslag genomen. Gevaarlijke auto. De vracht rijder B. uit Ter Aar, reed met een breed en hoog beladen auto met stroo, op den Aalsmeerderweg een voorbijnj- denden auto aan, waardoor deze over den kop in de sloot langs den weg kwam. Daarna reed de stroo-auto eenige wielrijders aan, die allen van hunfi-ts op den weg tuimelden, zonder zich echter ernstig te bezeeren. Tegen den chauffeur is proces-ver baal opgemaakt. Viervoudige meineed. Te Delft stonden voor-het kantongerecht terecht T. L. en P; W. uit Nootdorp, wegens het op 27 Déc'. j.l. jagen langs de spoorbaan onder de gemeente Pijl nacker. De beklaagde L. ontkende daar te hebben geloopen, welke verklaring door vier getuigen werd bevestigd. De rijksveldwachter Van Tol bleet bij zijn proces-verbaal, waarna de kantonrech ter de beklaagden veroordeelde tot t 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O..M. heeft hierop tegen de getuigen H. W., v. d. L., v. d. M. en M., allen te Noot dorp, een vervolging inge told wegens het afleggen van een meineed. Een Salomo's oordeel. Het Salomo's oordeel, dat onlangs een En- gelsch rechter uitsprak, ten aanzien van een kind, waarop twee vrouwen aanspraak maakten, vindt thans in Amerika een modernen variant. Twee vrouwen, een moeder en een. pléég- moeder, aecien beide aanspraak geL den op een driejarig meisje en legdén 'het geval aan rechter Breiman voor. De rechter maakte, toen hij beide vrouwen had gehoord, een emd aan het geding door de abrupte verklaring, dat hij het meisje naar een weeshuis zou zenden. Direct nadat de rechter de uitspraak had gedaan, begon een film operateur de gevoelsreacties der vrou. Aven op de film te registreeren. De moeder van het meisje hoorde de uit spraak zonder eenig uiterlijk vertoon en onder strak stilzwijgen aan; de Eleegmoeder sloeg haar armen om het ina en begon bitter te schreien. De rechter zal thans door psychologen de film doen bestudeeren en het kind toe wijzen aan de vrouw, wier gelaatstrek ken de grootste smart uitdrukken. Een vrouw vermoo rd. Gis termorgen omstreeks half tien zag een voorbijganger in het portaal van pand 126 aan ae Rosestraat te Rotterdam een vrouw in nachtgewaad op de trap liggen.. Aanvankelijk dacht hij, dat de vrouw een toeval nad gekregen, maar bij nadere beschouwing bemerkte hij', dat zij bloedde, Plotseling viel het hoofd der vrouw achterover en toen bleek, dat zij met doorgesneden hals op de trap lag. De man deed onmidL dellijk aangifte bij de politie.^ De 31-jarige vrouw leefde in onmin met haar man, een metaalbewerker, en daarom woonde zij tijdelijk bij haar broer in de Rosestraat in. Haar man, tegen Avien vermoeden van deze mis daad is gerezen, woont aan het Piet Heirmlein te Oud_Delt3haven. De broer van de verslagene was gis- termotgen naar zijn werk; zijn vrouw was boodschappen doen en zij had tiaar schoonzuster, die nog te bed lag, alleen achtergelaten. Buren hebben ge zien, dat e-.n man geruimen tijd voor de woning heen en weer heeft geL loopen. Die man is naar boven gegaan en hij heeft de vrouw in de oedstee met een mes de keel doorgesnedén. Nadat de wonde was toegebracht, is de getroffene nog naar de keuken gelo .peil, hetget-n de bloedsporen aan wijzen. Daarna is zij de trap atgelpo- pen en zij is aan de straa.cleur gaan ziiten, waar de voorbijganger haar stervende vond. De dader is voortvluchtig; een mes is niet gevonden. Hedenmiddag wordt op het lijk, dat naar een der z ekerihuizen is vervoerd, een sectie verricht. Het parket is van de zaak in kennis gesteld. Ondergrondsclie brand. Op de Londensche ondergrondsche spoorwegen, die 'op sommige punten 100 voet onder den grond loopen, is tot nu toe geen enkel ernstig onge luk voorgekomen sedert het begin der exploitatie 25 jaar geleden, aldus meldt een telegram uit de Engelsche hoofd stad. Gistermorgen nu is er brand uitgec broken in de Hampstead 'Tube, de tunnel' bij'het station Hampstead. Waarschijnlijk is de brand 'door kort sluiting veroorzaakt. Dikke rookwolken stegen uit de tun nel' naar het station Hampstead op. Twee treinen vol reizigers, die zich naar hun zaken begaven, hadden juist het station verlaten en bovonden zich in de tunnel. Zij werden door auto matische signalen tot stilstand ge bracht, die op de aanwijzing „geL vaar" kwamen te staan, doordat het contact verbroken werd. Een trein, die nog niet ver in de tunnel was, werd teruggebracht. De andere trein die reeds een tamelijken afstand had afgelegd, kon zich door gebrek aan stroom niet bewegen. Het, personeel slaagde er echter in, den trein voort te duwen tot hij op een gedeelte van de rails kwam, waar nog steeds stroom stond, zoodat ook deze reizigers veilig werden overgebracht. Persoonlijke ongelukken hadden dan ook niet plaats. Het vuur Averd ge- bluscht, nadat de' treindienst ongeveer IV2 uur in wanordé Avas geweest. Ondergrondsche posttreinen Een miniatuur ondergrondsche spoorweg voor het vervoer van brie ven en postpakketten is te Louden in aanbouw. De uitvoering van het plan zal 1.600.000 pond sterling kos ten en tegen het einde van het jaar geheel gereed zijn. Een dubbel stel rails wordt aangeu bracht in een ondergrondschen tun nel, welke 9 voet in diameter is en alle hoofdpostkantoren van Londen met elkaar verbind. De automatische „treinen"' zullen een snelheid van 35 mijl per uur be reiken. Er worden 90 wagens gebouwd elk 13 voet 6 inches lang. Elke wa_ fen zal een halve ton aan post etc. unnen dragen, zoodat wanneer alle treinen in gang zijn, een gewicht van 45 ton aan post kan worden vervoerd. Elk uur kunnen dertig treinen rij den, hoewel natuurlijk dat aantal niet steeds bereikt behoeft te worden, daar zulks afhangt van de hoeveelheid post die moet worden vervoerd. Het resultaat van deze nieuwe in. richtin; zal niet alléén een groote be sparing in tijd zijn, doch ook in kos ten voor paarden en auto-tractie en personeel. 15-jarige moordenaar. Bij een landbouwer in de buurt van Epinal tuchtstraf veroordeelde pupil, die bij een arbeider in dienst was gegeven, diens 80-jarige moeder om het leven gebracht. Toen de landbouwer na ©enigen tijd terugkeerde, sloeg de jongen hem met een staaf neer. Daarop doorzocht hij de woning en nam'met de buit die hij vond, de vlucht. Kina verbrand. Het 3-jari^ zoontje van den landbouwer M. v. G. aan net Benedeneind te Veenendaal, is van zijn s-toel gevallen en in een pot met kokend water terecht gekoL men. Het ventje is aan de bekomen brandwonden overleden. UIT DE OMGEVING. RUNSBURO. Hoewel de juiste, datum nog niet is vastgesteld, kan toch reeds worden medegedeeld, dat Bs. J. de Waard, beroepen predikant bij de Gerei Kerk, alhier, z'n intrede zal doen omstreeks half April a.s. Zoolang nog geen tweede kerkgebouw is verrezen, zullen de diensten worden gehouden in hét gebouw Concordia, en zullen de predikanten Broekstra en de Waard beurtelings des moreens en des avonds in het bestaande kerkgebouw lem in Concordia het Woord bedienen. De in aanbouw zijnde pastorie voor den nieuwen leeraar is waarschijnlijk einde Februari voor bewoning gereed. BOSKOOP. Omtrent onderstaande 'verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 damesover schoen, 1 bela8tingrgwielmerk 1926, 1 dameshandschoen en 1 alpacabeurs je met inhoud. Op de internationale pluimveeten- toonstefling te 's-Gravenhage won on ze plaatsgenoot de heer J. J. v. Kool bergen in een zware concurrentie den isten prii? ra?t eeh trio sabelpootkrie- len Door de politie te dezer plaatse werden in het af geloopen jaar c29pro- cessenverbaal opgemaakt. Hoe onbetrouwbaar het ijs in en kele slooten is, vooral langs de kanten, bleek ook gisteren weder. Niet minder dan 4 kinderen zakte in Rejjerskoop door het ijs. Gelukkig konden zij spoedig gered worden. tWaar blijven de eerlijke vinders? Niet minder dan 3 gevallen omtrent het verliezen van geld zijn Maandag j.l, ter kennis van de politie gebracht. Een courantbezorger verloor zijne por temonnaie met f - 5.30, een brieven besteller een bankbiljet van f 10, en een kind dat een boodschap moest doen, verloor een in papier ge wikkel den gulden. De vinders die daarvan geen kennis geven, moeteffl eens be denken, dat zij hiermede een strafbaar feit plegen en men mensche bena deelt, die soms met financieel© moei lijkheden te worstelen hebben. Aan den Zjjdeweg werd door esn autobestuurder een gemeentelijke straat lantaarn omver gereden, met gevolg dat de auto defect geraakte. De schade zal aan de gasfabriek ver goed worden. Dinsdagmiddag is in de Dorpstraat door een bestuurder van een vrachtau to de steenen paal, staande voor de woning van den heer F. totaal afge reden. Getracht zal worden schadever goeding te krijgen. Een tempel onder de woestijn. Twintig jaar geleden heeft de beken de Egyptologe Miss Margaret A. Mar- ray den drempel gevonden van de hal van het Osireion, 40 voet onder de op pervlakte van de woestijn bij den tem pel van Seti I van Egypte te Abydos. De Egypt Exploration Society begon er in 1911 opgravingen te doen, die ze in 1914 om den oorlog moest staken. Thans Averken er voor de Society een aantal gravers onder leiding van den heer Henri Frankfort, een Nederlander Men gelooft, dat men de oplossing na bij is van het geheim van dezen onder- aardschen tempel, dien archaeologen beschrijven als het wonderbaarste ge- fa cfhw der wereld. Dr. H. R. H. Hall, de conservator van de Egyptische afdeeling v. het Britsch Museum, die pas uit Egypte is terug gekeerd, heeft aan de „Daily Chronic le" eenige bijzonderheden medegedeeld over het werk. De heer Frankfort heeft reeds ont dekkingen gedaan, waaruit de oor sprong van het gebouw kan worden afgeleid. Men meent dat dit tegelijk met dén grooten tempel van Set) werd opgericht. De medewerker van den heer Frank fort, de heer Felton, heeft het beeld houwwerk in den tempel en in de ka mers leidend naar de hal op het eiland gefotograveerd. Dikwijls komt de naam van koning Menepthah er op voor, en het is waar schijnlijk, dat deze den onderaard schen tempel liet versieren, die ge maakt zal zijn ten tijde van zijn voor ganger Seti. Groote grijze en rood granieten blok ken vormen het midden van de groote hal, die omringd is door een kanaal van 10 voet breed en slechts bereikt kan worden over een burg of met een boot. Een brug is er niet gevonden. Of er een boot ter plaatse is zal pas blij ken als alles wat er zich in.den loop der eeuwen heeft opgehoopt verwijderd is. In de Egyptische mythologie neemt de boot, zooals men weet, eeh belang rijke plaats in. Men meende.dat er een onderaardsche Nijl was, waarop de God van den dood, Osiris, in zijn hei lige boot voer. Langs beide kanten van het kanaal is een smalle weg, waarop iemand zou kunnen loopen, die de hei lige boot van Osiris voortstuwde. De Egyptenaren voerden gedurig voorstel lingen uit hun mythologie op, en in de tempels werden vde booten gehouden om in den Nijl en in de meren te worden gebruikt. In dit onderaardsch meer zullen de riten Van den God der onderwereld uitgevoerd zijn. Bij hooge feesten werd het beeld van den God uit den tempel genomen en in de boot geplaatst om op de maat van de muziek over het kanaal te worden voortbewogen. Men hoopt in dit seizoen met het op- gravingswerk klaar te komen, en het aan de Egyptische regeering te over handigen ais een nationaal monument. INGEZONDEN. j (Bulten verantwoordelijkheid der RedaotltJ Hooggeachte Redacteur, Wilt u zoo vriendelijk zijn mij een kleine plaatsruimte af te staan naar aanleiding van een opmerking van den heer De Graaf in Uw blad van 20 Jan. over de Vereeniging van handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit. Deze genoemde heer is, zooals heel dikwijls, dit moeten veelal de meeste personen, die met hem confereeren, de plank geheel mis. De Graaf weet wel beter, dat niet het grootste deel der reëele handelaren uit onze vereeniging weg is, maar slechts enkele leden, die zich door den heer de Graaf (bekend propagandist) hebben laten verleiden, hun eigen besluiten te veronachtza men. Nu koopen er wel meer handela ren op de Houtmarktveiling, maar voor het meerendeel nieuw gekweekte, daar de Graaf van het standpunt uitgaat: „hoe meer zielen, hoe meer vreugd". De handelaren die op de Boommarkt veiling koopen, stellen hun persoonlijk belang niet voorop, want dan zou den wij zeggen, laat het maar zoo, wij zijn 's avonds niet zoo laat van de veiling, wij kunnen alles krijgen wat wij noodig hebben en of het publiek nu wat duurder betaalt en een andere tijd de Tuinder de dupe is, dat gaat ons niet aan, neen zoo spreken w ij niet; in het belang van den handel en in het belang van het publiek wenschen wij één veiling, en nooi^ zou het zoover ge komen zijn als de heer De Graaf (wat hij in zijn Nieuwjaarsrede in de Hout marktveiling uitgesproken heeft) zich niet zou hebben verzekerd van te voren dat hij èenige leden had weten te be werken. Mijnheer de Redacteur, wij wenschen er niet meer op terug te komen, want dan moeten wij al die oude zaken weer ophalen het zal wel in orde komen, het meerendeel zal wel inzien, dat het van den heer De Graaf meest is: „veel geschreeuw, maar weinig wol", Met dank hoogachtend G. KWAADGRAS, Secr. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. G. de Kramer, boekhouder, Haven 2. W. Scheurer, kok, Breestraat 4850. J. E. Holleman, Botermarkt 3. A. H. Soutendjjk en familie, filiaalhouder, Nieuwe Rnn 49. L. Mikulitsch. dienst bode. Beschuitsteeg 1. A. van aer Meer en familie, groentenhandelaar, Lange- gracht 34. G. J. F. Daems, huisschilder Raamsteeg 35. P. I. Wijnbeek, Hooigr. 38. W. A. Salman en familie, koopman. Woonwagenkamp. J. Ph. Nikkel winkel bediende, Pieterskerkhof 1. K. Bergs ma dienstbode^ Doelensteeg 9. C. W. van Zoen, dienstbode, Breestraat 84. G. Huurman, stoker iste klas. Marine kust wacht. P. v. d. Neut en familie, Smid, Oranjegracht 23. J. H. G. Baak, dienst bode, Plantsoen 99. J. 1. M. Bakkers, fotograaf, Apothekersdnk 27. G. Ver boon, kruidenier, Bagijnhof ia. J. J. G. Poel; Ind. ambtenaar met verlof, Pa pegracht 12. A, J. M. Tetenburg, ver pleegster, Lage Rgnd^jk 71a. A. Loef, opz. teekenaar, Ajaxlaan 1. J. Langerak en familie, koopman, St. Jacobsgr. 3. L. van der Laken, kellner, P. Heinstraat 3. D. Refcel, Boerhaavestraat 5. C. A. Gartner, J. Peafanshof 9. M. J. F. G. Beukering, Levendaal 43. W. van Iter- son, huisknecht, Oranjegracht 109. H. Lceb, Breestraat 161. M. P. T. v. d. Berg, dienstbode, Steenstraat 1. J. A. Janisee, filiaalhoudster, Breestraat 108 ,J. P. de Bot, kantoorbediende, Apothe- kersdijk 8. C. M. v. d. Loo, dienstbode, Rapenburg 53. K. Schumacher, dienst bode, Schelpenkade 45- G. J- Guide- mond, dienstbode, Doezastraat 10. P. Pronk en familie, sigarenwinkelier, N. Rijn 21. A. Cammeraad, dienstbode, Ra penburg 2. F. Merves, koopman, Oude Vest 97. C. J. J. E. de Jong-Sïnclair v. d. Laar, Lage Rijndijk 142. P. E. J. v. d. Heuvel en familie, huisknecht, Schutterstraat 8. H. R. Roskam en fa milie, monteur, Maredrjk 43a. G. Brug- genwirth, verpleegster, Acad." Zieken huis. P. Groeneveld, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. J. van der Sluis, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis. Vertrokken. N. Leget, Den Haag, Lage Nieuw- straat 217. W. Fred, de Haan, Utrecht, Amsterd. straatweg 155. Mej. M. den Uil, Gie3sendam C 325. W. N. Giesen,. Apeldoorn, Molleirusiaan 30. Miej. M. C. B. Otten, Amsterdam, Bloemgracht 154. Mej. M. J. Libot, Gorinchem, Lan- Ige D^jk 157. M. v. d. Meel, geb. de Bolster, Veur, bij Belt. Plein 9. G: W_ Schultz,' Utrecht, Wed 7. W. Fr. Brou wer, Den Haag, Weisenbruchstraat 43. H. W Brouwer, id. id. Fr. J. v. d. Beedjjk, Schiedam, Villastraat 35. Fr. C. van Oosten, Rotten-dam, Atjehstraat 49. H. Vogelzang, Zaandam, Oostzijde 370. Mej. A. G. Boonstra, Middelburg, Bagijnhof 147. G. M. Haak, IJmuiden, Kanaalstraat 44. Th. J. W. van der Sluis Alkmaar, Ouaegracht 139. Mej. M. Fr. van Dam, Voorhout, Engelschelaan 184 G. M. Elias, Wassenaar, Znliaan 11. J. W. Veithuis, Groningen, Bilitonstraat 19a. Mej. G. Göbels, Den Haag, Gevers Leynootstraat 40. Mej. M. Schumacher Den Haag, Heulstraat 3. J. A. Verkuy len, Oegstgeest. v. Assendelitstraat 27. M. Segijn, 'Hillegom, Stationsweg 140. J. van Amsterdam, Den Haag, Dreb- belstraat 58. W. C. v. d. Bin, Oegstgeest Regentesselaan 53. J. W. Groot Enze- rink, Veiseroord. IJ muider straatweg 98. Mej; D. F. Sise Dijkstra, Deventer, Louise stichting. Mej. J. R. Morard, Haarlem, KL Houtweg 97. Abr. Vonk, Oegstgeest, H. Morschweg 61. WecL weering, geb. v. id. Vnng, Amster dam, Katendrechtstraat 34I. Mej. H. M. A. Kuijs, Den Haag, Weststraat 367. G. R. Seinstra, Utrecht, Hagelstraat no. 8 bis. i Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK, Botterdam n. New- York p. 20 Januari (6 n.m.) Liaaul MAASDAM, Botterdam n. New-Orïe^ ana 20 Januari v. Santander. BKEEDUKj New-York n. Rotterdam p. 20 Januari (7.50 n.m.) Liaaid. ROTTERDAM, Rotterdam n. New- York p. 20 Januari Sable Island, BINNENDIJK, v. Galveston naar Rot terdam, 19 Januari v.m. 12 u. 54 dp 950 m. Z.W. van Valentia gesignaleerd. DINTELDIJK, Pacifickust maar Rot terdam, 19 .Januari te San Francisco. LEERDAM, 19 Januari vaül New-Or- leana naar Rotterdam. MAASDAM, Rotterdam naar NewOr- Ifeans, 19 Januari te Santander. NEBRASKA, 20 Januari v.d. N. PaOl- fickust,, tsr. Londen, te Rotterdam. VEGHTDIJK, 19 Januari Vam Botter dam te New-York. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitreis) 19 Januari van Sabamg. BOETON, (thuisreis) 18 Januari te Medan. KANGEAN, 20 Januari van Hamburg te Amsterdam. J. P. OOEN, (uitreis) p. 20 Januari Suez. GROTIUS, (uitreis) 20 Januari teSout hampton. KAMBANGAN, (thuisreis) p. 20 Ja nuari Perim. CELEBES, Vladivostook naar. Rotter dam n. 20 Januari Ouessant. ROTÏÏ, (thuisreis) p. 19 Januari Pe rim. SEMBILAN, (thuisreis) 19 Januari 7. Liverpool SINGKEP, (uitreis) p. 20 Januari Gi braltar. I I JAN PIETERSZ. OOEN (uitr.) 20 Ja nuari t e Port Said. RONDO, (uitreis) pass. 18 Januari Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. HAGNO, (gech.) .(thuisreis) 19 Janua ri van Montevideo. GELRIA, 20 Januari van Amsterdam naar B.-Ayres. SALT.AND, 20 Januari van Amster dam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KAWI, (thuisreis) 20 Januari van Ba tavia. KERTOSONO, (thuisreis) 19 Januari van Batavia. INSÜLÏNDE, (thuisreis) 20 Ja nuari Perim. MODJOKERTO, 20 Januari v. Ylaar- dingen naar Hamburg. SLAMAT, (uitreis) 19 Januari van Tanger. TERN ATE, (uitreis) 19 Januari teBe- lawan. DELI, (uitreis) 20 Januari te Antwer pen. MERAUKE, (thuisreis) p. 20 Januari Perim. BANDOENG, 20 Januari van Antwer pen te Rotterdam. TABANAN, (thuisreis) pass. 19 Janua ri Kaap Roca (Verb.) HOLLAND-AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, (uitr.) pass. 20 Ja nuari Perim. TOBA, (uitreis) pass. 29 Januari Vlis- ainoen van A' tweruen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6