dagagenda. buitenland. ïïtfde omgeving.. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 19 JANUARI 1926 Dinsdag 19 Januari 's avonds acht u. Stadsgehoorzaal. Uitvoering Chr. Mu ziekgezelschap „Polyhymnia", Woensdag 20 Jan., 's avonds 8 uur, „Jeruël", Middelstegracht 3, Samenk. Spreker de heer v. d. Horst, Lichtbeeld. Voorscholen. Woensdag 20 Jan. 's av. acht uur. Gebouw Chr. Belangen. Le zing door den heer R. v. d. Ende over „Oud-Voorschoten". Donderdag 21 Januari. Stadsgehoor zaal. Uitvoering Chr. Gymn.vereeniging „Jahn". Donderdag 21 Jan., 's avonds acht u. Nutsgebouw, Steenschuur. Openb. feest verg. der J. V. op G. G. „Dr. Bavinck". Donderdag 21 Jan.' 's avonds acht u. „Nathanaël", Moriaansteeg. Verg. van den L. Chr. Besturenbond. Spr. de heer G. Post van Utrecht, over „De Engcl- sche Vakbeweging". Rijnsburg. Vrijdag 22 Jan. 's avonds half acht Zaal J. J. Verbree. Dr. M. H. v. d. Valk, van Rotterdam over „Het leven na den dood". Vrijdag 22 Jan., 's av. 8 u. Winter 1. door Dr. Callenbach van Rotterdam over „Guido Gezelle". Woensdag 27 Jan., 's avonds acht u. Volkshuis, Apothekersdijk 33. Lezing door Dr. Verhagen van Solo, over „Ons Zendingsterrein Solo', toegel. met lan taarnplaatjes. De avond-, nacht- en Zondags dienst der Apotheken wordt van Maan dag 18 tot en met Zaterdag 24 Janu ari a.s. waargenomen door de apotheek van dejn heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. wordejn uitgekeerd. De .arbeiders, die inlet in barakken waren ondergebracht, konden op 2 Januari werken. Bepaald was vooras, da., indien de werkverschaffingen wegens weersom standigheden gesloten zouden zijn ge. weest, de uitkeeringen niet zouden zijn -verleend, daar in dit geval van loon derving ten gevolge van de feestda gen geen sprake ware geweest. Op de Kerstdagen, den Nieuwjaars dag eji den 2den Januari waren de werkverschaffingen echter niet,ten ge volge van de weersomstandigheden ge sloten. De uitkeeringen over die da gen zijn dan ook ten volle uitbetaald kunnen worden. De Minister is niet vah tneening, dat de getroffen regeling onnoodig hard was. De Rijwielbelasting. Blijkens den in de „Staatscrt." gepu- bliceerden staat van de Rijksinkom sten, heeft de Rijwielbelasting in De cember van het vorig jaar f5619 op gebracht. In het afgeloopen jaar be droeg de opbrengst f6.486.195; do ra ming beliep 5 millioen. De opbrengst in 1924 heeft f 5.300.031 bedragen. reeds eenigen tijd geleden van het feit dat deze vergadering zou plaats heb ben 'ingelicht, besloot deze vergade ring' ter informatie hij te wonen. Toen de partïjbestuursleden zich aan de zaal meldden, werd hen de toegang geweigerd. Het partijbestuur stelt vast dat zich hier een geval van de meest krasse fractievorming voordeed. Het spreekt vanzelf dat het partijbestuur omtrent deze vergadering, haar voor geschiedenis en haar gevolgen, zeer spoedig meer zal publiceeren. Patrimonium." In de Zaterdag te Arnhem gehouden vergadering van het Verbondsbestuur van „"'Patrimonium" werd besloten de algemieene vergadering, die, naar na der he,slist is, 22 en 23 Februari te Am sterdam in „Maison Boer" zal worden gehouden, voor te stellen het modera ten van vijf op zeven leden te bren- .gen. Voorts zullen ï^pg onderscheidene wijzigingen in het statuut en huishou delijk reglement worden voorgesteld. De /agenda werd vastgesteld, waarop tal via,n vraagpunten uit de afdeelin- gen voorkomen. Ook zal rapport wor den Tiitgebracht omtrent het voorstel- Axel inzake Kamers van Belangen. In 'verband met het in 1927 te her denken gouden feest van het Verbond werd. een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren C. Smeenk, P. van Vliet, K. A. Grondijs, J Douwes Jr. en R Hagoort, die een geschiedkundig overzicht zal geven van het Verbond. Men ,zal trachten voor 1927 met dit ge denkboek gereed te zijn. Verbindend verklaring van collectieve arbeidscontracten. IHjït Tijdschrift der Ned. Maatsch. voor Nijv. en Huïidel herinnert eraan, dat - op de vragen van het hoofdbestuur inzajke de wenscheiijkheid van wette lijke bepalingen op een mogelijke ver bindend verklaring van collectieve ar beidscontracten, zoowel' het hoofdbe stuur als de meeste departementen vroe ger (1923,1 met groote meerderheid van stemmen ontkennend hebben geant- woq.rd; slechts in enkele departement- ten als Sneek en Rotterdam sprsifc een minderheid zich uit voor de mogelijkheid. Ill October heeft het hoofdbestuur nogmaals aan de departementen ge. vra;3|gd naar nieuwe gezichtspunten. Ei- zijn» echter geen antwoorden ontvan gen^ Geen enkele stem heeft zich dus uit de Maatschappij ten gunste van de wettelijke regeling der verbindend /verklaring doen hooren; zelts met als uitiijig, v,an een minderheid in een de. parfiiement. L' daarentegen hebben zeven departe menten nog eens nadrukkelijk aan het hoofdbestuur willen verklaren, dat zij vnof£ steeds op hetzelfde standpunt sta an, als in 1923 door de Maatschap^ pij ingenomen en eenstemmig zijn te. gen elke wettelijke regeling tot bindend vei-klaren van "collectieve arbeidsover eenkomsten. 'De werkverschaffing in Drente. Op de vragen van den heer Scha pee betreffende de voorwaarde, ge stold voor de uitkeeringen met Kerst, in is en Nieuwjaar aan d)i werkloozen bij de werkverschaffing in Drente, ant av oordde de Minister van Binnen!. Za- kim en Landbouw: Bepaald was, dat als vergoeding we. §ens loonderving aan de arbeiders, die ij_ de werkverschaffingen o.a. in de p rovincie Drente, Avaren te werk ge_ dteld, kon worden toegekend een be- icjirag' van fl.50 voor elk der beide ■Kerstdagen en voor den Nieuwjaars dag en dat aan de arbeiders, die ver .van hun Avocnplaats warm te werk ge. sjteld en daarom in baraklAn waren ge_ (huisvest, bovendien een bedrag van ZjQ.Jm vopr. Zaterdag 2 Januari kon RECLAME. Winterpantoffels a f 1,S5 met tiak. Vilten inlegzolen 9 ceni per paar. Schaatsentuig a i 1,95 per stel. VAN ESCH, Donkersteeg 5 naast DE STAD PARIJS (1132 DE DUITSCHE CRISIS. Luthers moeilijkheden. Zaterdagavond werd in de meeste parlementaire kringen te Berlijn ver zekerd, dat het kabinet-Luther er uiter lijk Maandagavond zou zijn. Gister avond evenwel was het kabinet-Luther er nog steeds niet. Het lijkt zelfs twij felachtig, of er een kabinet tot stand komen zal. Ditmaal is het de Beiersche volks partij, die een spaak in het wiel heeft gestoken, omdat zij den democrati- schen leider Koch niet als minister van binnenlandsche zaken wenscht. Verder heeft de afgevaardigde Hepp, van de Duitsche volkspartij, voor de hem aangeboden portefeuille van land bouw en voedselvoorziening ahveer bedankt en nu verwacht men, dat de volkspartij een poging zal ondernemen ter verovering van de portefeuille van binnenlandsche zaken. Indien het centrum, rekening hou dend met het standpunt van de Beier sche volkspartij, het besluit mocht ne men, die poging van de volkspartij'te steunen, dan kan m?n met zekerheid verwachten, dat de democraten zic.h niet verder om de kabinetsformatie zullen bekommeren en dan zouden al- Aveer alle partijen der linkerzijde tegen standers van het kabinet-Luther zijn, dat indien het er nog mocht komen geheel van de genade van de Duitsch- nationalen zou afhangen. In de Avandelgangen van den Rijks dag achtte 'men het gistermiddag niet uitgesloten, dat Luther nu zou trach ten, een zakenkabinet te vormen. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Een bespreking tusschezi Beihlen en de partijleiders. Gistermorgen is te Boedapest een bij eenkomst gehouden van de voorman nen der verschillende partijen, welke door den voorzitter van de nationale vergadering bijeen was geroepen. Be halve de socialisten en radicalen wa- .ren alle partijen vertegenwoordigd. De president sprak er zijn leedwezen over uit, dat hun afwezigheid het tref fen van een vergelijk, gelijk thans de plicht is der partijen, belemmert. Minister-president Bethlen deelde mee, dat hij de leiders van de partijen van den toestand op de hoogte wilde brengen en hen in de gelegenheid wil de stellen zich van de politieke ver antwoordelijkheid te vergewissen. In de vergadering van de nationale ver gadering zal hij in antwoprd op een interpellatie inlichtingen over de ver- valschingsaffaire verstrekken en van het al dan niet aanvaarden van deze inlichtingen zal het afhangen of het onderzoek in het huidige kader voort gezet zal Avorden. Graaf Andrassy verklaarde, dat hij aan dit debat in de nationale vergade ring niet zal deelnemen ,daar hij in geen enkel opzicht invloed wil uitoefe nen op de handelwijze der regeeringl Rassai stelde voor, dat de minister president de nationale vergadering niet op de hoogte zou brengen hij wij ze van beantwoording eener interpella tie, doch dadelijk bij den aanvang der vergadering alle bijzonderheden zou meedeelen. Bethlen antwoordde, dat hij zich tot dusver niet in het werk van de politie en justitie gemengd had, die zich vrij en zelfstandig met de opheldering van de zaak bezig houden. Zoolang het jus titieel onderzoek niet geëindigd is, w il hij de zaak niet tot in de kleinste bij zonderheden in de nationale vergade ring uiteenzetten. Steven Friedrich stelde voor een parlementaire commissie van enquette in te stellen, waar Bethlen zich tegen verzette. Gömbös diende twee moties in, 'De eerste veroordeelt de houding van de uiterste linkerzijde, die de af faire tracht te gebruiken om haar po litieke macht te \rersterken. De tweede teekent verzet aan tegen de bewering, dat er tusschen de regee ring en de anti-semieten een verdrag zou bestaan. De bladen der anti-semieten steunen Aveliswaar de regeering tegen den in vloed van de uiterste linkerzijde in zeker opzicht, doch dat is omdat de re geering de nationale denkbeelden ver tegenwoordigt. DE WIJZIGINGEN IN DE RUSSISCHE REGEERING. De talrijke verschuivingen bij de hooge Russische regeeringspolitici wek ken groote belangstelling. Tot nog toe beroemden de Bolsjewi- ki er zich op, dat de Sovjet-regeering niet onderhevig was aan de wisselin- gen, waaraan de democratische regec- rings-stelsels en kabinetten in de bour- geois-landen bloot staan. De eenheid van de communistische partij is voor goed gebroken en de diepe inwendige geschillen in de partij, die op het jongste partij-congres zoo scherp naar voren zijn gekomen, heb ben geleid tot een radicale verwisse ling van de portefeuilles. Verder heeft de meerderheidspartij niet willen of Avellicht niet kunnen gaan. Zij ver klaart, dat het onverstandig zou zijn, de opposanten geheel uit de regeering te dringen. Ook de positieverandering van So kolnikof Avordt druk besproken, daar deze de „Sovjet-Witte" werd genoemd ter herinnering é.kn Graaf Witte, den bekenden Tsaristischen minister van Financiën. Sokonikof Averd beschouwd als de eenige man, in staat de stabili teit Aran den wisselkoers te handhaven en heeft nu een onbelangrijke positie gekregen. Beweerd wordt, dat Sokolnikof, in tegenstelling met de anderen, zelf zijn ontslag heeft genomen als volkscom missaris van financiën, nadat de Sov jet-regeering zijn voorstellen had ver worpen, om de credieten aan de kunst matig het leven gehouden staats-in- dustrieën in te krimpen, daar deze cre dieten het muntstelsel in gevaar brachten. Zijn voorstellen betreffende het monopolie van den buitenland- schen handel werden evenmin aan vaard. De nieuwe volkscommissaris voor financiën, Brjoechanof, is voormalig secretaris van Sokolnikof, Koebysjef, die eeh der posities van Kamenef overneemt, was bij het jongste partij congres een der heftigste verdedigers van de meerderheidspartij. Algemeen gelooft men, dat nog meerdere belangrijke portefeuille-ver wisselingen zullen volgen. In verband daarmede is de zitting van het Cen traal Executieve comité uitgesteld van begin Februari tot half Maart. Er wordt veel gesproken over Trotz- ki's artikelen in de communistische pers over de Fransch-Russische onder handelingen, zijn eerste zuiver politie ke optreden na zijn rehabilitatie. De meening heerscht, dat Trotzki bij de verdere Avijzigingen in de regeering weder een belangrijken post zal krij gen. Revolutie te Londen. De Engelsche draadlooze omroep heeft Zaterdag een groot deel van zijn luisteraars een doodschrik op het lijf gejaagd. Een grappenmaker, ,een R. K. pries ter, gaf den luisteraars een levendige schets van een revolutie, die te Lon den was uitgebroken. De National Gal lery Avas geplunderd, Big Ben's toren in de lucht gevlogen, het Savoyhotel door het grauw vermeesterd en brave burgers werden geslacht in St. James Park. Om alles echter te maken, hoor de men den knal der ontploffingen, het gekrijsch van de verschrikte me nigte, het instorten der gebouwen enz. Wie het heele programma gehoord had, wist, dat het een grap Avas, doch velen, die pas later Avaren begonnen te luisteren, vlogen er in. Daarbij kwam, dat in vele plattelandsgemeenten ten gevolge van de' sneeuw Zondagochtend geen kranten kwamen, Avat het nieuws nog waarschijnlijker maakte. Van alle kanten werden inlichtingen gevraagd en de stemming van de luis teraars, die er ingeloopen waren en een onrustigen nacht hadden doorge maakt, was verre van gunstig. De om roep heeft dan ook Zondag zijn ver ontschuldigingen aangeboden. Een ex-minister ingesneeuwd. De kanselier van de Schatkist in het voormalige Labour-kabinet in Enge land, Philip Snowden, en diens vrouw, hebben een sneeuw-avontuur gehad. Terugkeerende van een vergadering, waar de heer Snowden als spreker op getreden was, werd de auto op weg naar huis door een sneeuwstorm over vallen, waardoor de auto ten slotte moest stoppen en geheel insneeuwde. Eerst tegen drie uur in den morgen gelukte het de politie, die door een der huisgenooten in kennis Avas ge steld van het lange uitblijven van den gewezen minister, den auto te bevrij den. KORTE BERICHTEN. Kardinaal Mercier blijft langzaam achteruitgaan. De Belgische ministerraad heeft gistermiddag vergaderd en met al meene stemmen besloten generaal Kestens zijn leedwezen te betuigen over diens heengaan. Nadat in midden Zwitserland, de Jura en de Alpen, sneeuw was geval len, stijgt thans de temperatuur. In het midden van het land regent het. Tsjang-tso-lin heeft gedreigd, de onafhankelijkheid van Mantsjoerije ten opzichte van het centrale bewind te Peking af te kondigen, zoodra het kabinet aldaar ook maar de geringste bolsjawistische neigingen vertoont. Het aantal toeristen, dat jaar lijks Frankrijk bezoekt neemt aanhou dend toe. Ruav geschat bedraagt het de laatste jaren meer dan een millioen en deze buitenlandsche bezoekers la ten jaarlijks meer dan 7* milliard in Frankrijk achter. Aan Engelschen kant wil men haast maken, maar er is nog geen overeenstemming over het definitieve bedrag van de schuld, door Italië aan Engeland te betalen. Thans noemt men als tijdstip waarop de rijksconferentie te Londen bijeen zal komen October van dit jaar. Alle dominions hebben hun deelne ming aan reeds toegezegd. Te Munchen heeft minister Stre- semann in een rede ter gelegenheid van de viering der rijksstichting ver klaard, dat de rijksregeering de hand having van het in den Gezantenraad genoemde aantal troepen in het be zette gebied (75.000 man) onaanneme lijk acht. W0UBRU08E. Ia het laatste kwartaal 1925 wer den de volgende slachtdieren ter keu ring aaneboden. 1. Gewone slachtingen: 20 runderen, 55 varkens, en 2 geiten. 2. Noodslaehtingen: 7 runderen, 1 var ken, 9 schapen, 3 paarden en 1 geit. 3. Gestorven dieren: 5 runderen, 6 kalveren, 4 varkens, 16 schapen en 2 geiten. Van de 77 gewone slachtdieren werd. er een geheel afgekeurd wegens t.b.c. en 10 gedeeltelijk wegens long-t.b.c. Goedgekeurd vcor den verkoop in het klein:-8 runderen, 1 kalf, 12 schapen, 2 paarden, 1 varken en 1 geit. - De keuringsdienst van waren te Leiden, bezochten in de drie laatste maanden van ligt vorig jaar in deze ge meente verschillende winkels Sgkeer; ter plaatse werden gekeurd: 295S arti kelen en aan het laboratorium 149 ar tikelen, terwijl in het geheel van han delswaren werden afgekeurd 49 arti kelen. - Bij den landbouwer Van der Meer in de veenderpolder, is onder het vee miltvuur uitgebroken. Een viertalrun deren zijn reeds naar Leiden vervoerd cm verbrand to worden, een rund dat naar de Rijpwetering was vervoerd, heeft daar bjf den slachter ook besmet ting gebracht. Door den burgemeester zijn stap pen gedaan tot oprichting van een plaat selijk comité tot leniging van de ge volgen van den Watersnood. Met het oog op de te houden collec te langs de huizen is Zondag in de ker ken daarvan mededeeling gedaan. VOORSCHOTEN. Het Chr. Zangkoor „De Lofstem" hoopt D.V. 4 Februari een uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Als solisten zullen optreden de da mes Sophie- Beyen, sopraan, Utrecht, en Freda Zandvoort, alt, Leiden. Het orkest „Euterpe" uit Den Haag verleent zijn medewerking. 5 Kcornummers zullen a Capella wor den gezongen en 3 nummers met bege leiding van vleugel en drkest-. Boven dien zal het orkest onder leiding van den heer Jac. v. d. Burg een 3tal num mers uitvoeren en m-e-j. Beyen enkele Solo's zingen. Burgerlijke, stand. Geboren: Gerrit Ferdinand, zoon van A. van der Zwan en M. H. C. Anspach. Cornèlis, zoon van A. de Ruiter ea M. Schoen maker. Ondertrouwd: A. C. van der Poel, 24 jaar en G. H. M. Meyer, 23 ,jaar. II. 'Deelman, 26 jaar en M. van Ek, 20 jaar. Overleden: Aa. de Gier, ,1 jaar. NOORDWIJE AAN ZEE. Te Haarlem slaagde onze plaats genoot Th. Admiraal P.Hzn. voor het examen, afgenomen door de .vereeniging van Leeraren in het schoonschrijven (M. O.). A.s. Zondagmiddag zal Ds. J. Ver meuten afscheid nemen als predikant bi) 'de Ned. Herv. Gemeente alhier, we gens vertrek naar Groningen. BODEGRAVEN. - De Gynniastiekvereen. „Hercules" zal op Dinsdag 26 en Vrjjdag 29 Jan. een uitvoering geven, beide malen aan vangende te 7.30 uur, te houdan in jle zaal van den heer Oudejansr L(jst van onbestelbare brieven en briefkaarten Postkantoor alhier over de eerste helft der maand Januari 1926. Brieven: R. Meijer, Den Haag. LEIMUIDEN. Woensdagavond zal de derde Win- tertezing gehouden worden in de Geref. Kerk alhier. Ds. J. G. W. Goedhard, Ned. Herv. predikant te Leiden, hoopt dan op te treden met het onderwerp: „Het God delijk beroep", (arbeidsheiliging). Aanvang half acht. Zaterdagavond stelden zich enkele jongelui wol wat al te luidruchtig aan. Onder luid geschreeuw passeerden ze „de Hoek". In de Prins Hendrikstraat ging het pardoes door een groote ruit van het schcenniagazijn van v. B. Da,t gat wel eenige- afleiding en kal meering tevens, toen hun aan het ver stand gebracht werd, da,t ze de- kosten konden betalen en door de politie pro ces-verbaal werd opgemaakt, Zondag j.l. werd in de Ned. Herv. kerk in beide diensten een collecte ge houden ten behoeve van de fondsen van den Geref. Bond, die f 331,49 opbracht. Dezer dagen kon men in de Goud sche Vaart heel wat liefhebbera van een visehje druk tezig zien, een portie te bemachtigen. Dit ging nogal gemakkelijk, want ze was haast Voor het scheppen. _j_— Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 MJ Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 MJ. Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 MJ. Ltezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder-, uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurt.je zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeh.ren, 265a Lezingen en orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 MJ. Engelsche les door Fred. Fry, rector der A.B.C.- school te Amsterdam. 7.05 (Munchen, 485 M.). Concert. 7.15 NSF. Een praatje over radio. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stat.ons. Tijdsein nieuws, toespraken, 1.-1..^en. 7.30 (Hilversum, 1050 MJ. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engeb:l:c stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. £.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M,). Concert of voordracht. 7.50 (Parjjs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 MJ. Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Uitzend- avond van den R. K. radio-omroep. Als sprekers hopen op te treden: J. P. Brabander en Ciir. Jansen, Directeur Centraal Hanz-ebureau. Het muzikale ge do lt? wordt verzorgd door een kwartet van het Concertge bouworkest. 8.20 (Hamburg, 395 MJ. Concert. 8.20 (Bremen, 330 MJ. Concert. 8.20 (Hannover, 296 MJ. Concert. Concert of voordracht. .20 (Daventry, 1600 MJ. Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 MJ. Concert en lezingen. 8.35 (Brussel, 265 MJ. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid. 392 MJ. Concert. 1 8.50 (Parijs, 1750 MJ. Concert. 1 9.20 (Parijs, 345 MJ. Concert. 10.(Hilversum, 1050 MJ Uitzen ding van persberichten enz. door liet persbureau Vaz Dias. 10,20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Tengevolge van het lage water kreeg de visch het zoo benauwd, dat ze, waar maar een gaatje werd gemaakt, naar bo ven kwam. Zelfs waren er, die er hun nachtrust gaarne voor opofferden want zelfs in het holle van den nacht was men pg mee bezig. J NOORD WIJK. Bij het alhier gevestigde corres pondentschap voor arbeiderstemiddeling waren deze week als werkzoekende in geschreven 1S5 personen, n.l 14 losse arbeiders- 82 landarbeiders, 57 visschers 2 timmerlieden, 5 metselaars, 7 opper- liedöm 1 schilder, 7 stucadoors-, 1 hout bewerker, 1 smid, 1 tuinman ejn 2 kan toorbedienden. 1 ,j BOSKOOP. De bevolking bestond op 31 Dec, 1925 uit 338il mannen en 3295 vrouwen' totaal 6693 inwoners. Do bevolking nam gedupeindiei dat jaaE met 24 personen toe. In de R. K. Kerk alhier is ten! behoeve van den watersnood gecollec teerd en afgedragen aan het R. Kt huisvestingcomité een bedrag van ruini - 650 gulden. 1 In verband met het in werking' tredein van de verbodsbepaling; omtrent het rooken in autobussen, zijn door dei politie tegen eenige personen processen. I verbaal opgemaakt. De inhoud der collectebussen,ge-1 plaatst in de Raadzaal en op de al- gemeene begraafplaats ten behoeve van Se algemeene armen in deze gemeente bedroeg over het jaar 1925 te zamen f 138,69. 1 Zekere B. alhier, heeft voor hef Kantongerecht te Alphen terecht ge staan, her zake dat hg, in een straf zaak voor dat Kantongerecht als ge tuige gedagvaard zijnde, zonder geldige redenen niet was verschenen. Eisch en vonnis15 gulden boete of 15 dagen hechtenis. Van ii13 Februari zal hier ter plaatse een bazar gehouden worden ten bate van het „Zonnehuis". Met de werkzaamheden voor de verbreeding van de Zuidkade .is een aanvang gemaakt. Men is thans volop bezig met het rooien der boomen. Wanneer de verbreeding tot stand gekomen is, zal eerst begrepen wor den in welk een groote behoefte is voorzien. Hedenavond te 7. uur hoopt voor de Vrije Geref. Gem. op te treden de heer H. J, Griswigt uit yiaardingen. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: ,B. J v. -d. Nieuwendjik en L Rodenburg. L. v. Hevelitigen en J. Loef. Geboren: Maarten, zoon van A. Spaar garen en A. v. Veen. Johan, zoon van O. M. Loef en J. H. G. de Groot. Ma thilda, dochter van J. v. Tulpen en M. van Rijn. Overleden: Johannes Stolker, 70 3. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zondagavond brai eem begin van brand uit in de villa van den heer Withof Keuss. De autobrandspuiten, die epoedig ter plaatse waren, behoefden echter geen water te geven, want injnid- dels was het brandje geblucht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2