NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 JANUARI 1926 o i ADSNIEU W S. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland fe Leiden. (Vervolg). Na de opening werd het proces-ver baal voorgelezen van de laatstgehou den zitting van het stembureau der Kamer ter behandeling van de ge loofsbrieven der nieuwgekozen leden. Naar aanleiding daarvan wenschto de voorzitter de heeren P Boot Sr. N. C F. van Ginkel, en P. A. de Gooyer, geluk met hun herbenoeming, evenals de heeren L. C. Jongenburger, W. A. Wouterlood, en D. J Dijkdrenth met hun benoeming, er den wensch aan toevoegende dat zij allen werk zaam zouden zijn tot eer van de Ka mer en in het belang van handel en nijverheid in dit district. Namens de Kamer wenschto de heer P. A. de Gooyerj lid van de afdeeling Grootbedrijf daarop den voorzitter, den lieer D ten Ca te Brouwer geluk met diens herbenoeming, die de Kamer voor haar werkzaamheden van groot belang acht (applaus). De notulen van de vorige vergade ring werden door den secretaris Mr. P. G Knibbe gelezen, en vervolgens ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter sprak hierna zijn Nieuwjaarsrede uit, welke wij reeds gisteren opnamen. Namens de Kamer antwoordde de heer A. Mulder op de rede. Dat dj? economische omstandigheden nog zor gelijk zijn, ligt zeker niet aan de Rijn- landsche K. v. K Zij ontwikkelde 'n levendige activiteit onder leiding van haar voorzitter, die met nauwgezet heid en kracht zijn taak verrichtte. De voorzitters van K.'s van K. in de groote steden waren wat meer op timistischer in hun nieuwjaarsrede- voeringen, maar ik geloof, aldus spr dat u dichter bij de waarheid was. Ik dank u namens de Kamer voor de wijze waarop ge in het afgeloopen jaar de belangen van ons district dien de Die arbeid was niet gering, maar gij hebt ze tot een goed einde ge bracht. Moge u ook in dit jaar een goede gezondheid nevens het noodige optimisme worden gegeven om uw taak verder te volbrengen. Verder dankte spr. den secretaris, Mr. P. G. Knibbe, die in dit jaar weer geheel voor zijn taak berekend bleek en een groote activiteit ontwikkelde, nevens de medebestuursleden en de verschillende commissielden voor den verrichten arbeid. Nadat de voorzitter had bedankt voor deze vriendelijke woorden, werd aan de orde gesteld de verkiezing van een Kamervoorzitter en van voorzit ters van de afdeelingen Groot- en Kleinbedrijf, tevens ondervoorzitters der Kamer.- De heer D. ten Cate Brouwer werd tot voorzitter, de heer Molkenboer tot voorzitter van de afd. Kleinbedrijf en de heer P. Boot Sr. tot voorzitter van de afd. Grootbedrijf benoemd, alle met op 1 na alg. stemmen. De benoemden bleken allen bereid hun functie weder te aanvaarden en dankten.voor het in hen gestelde ver trouwen. Ingekomen stukken. Bericht van verhindering was inge komen van de heeren Jhr. Roëll, R. Ouwehand, W. van Zonneveld en W. v. d. Laan. Een verzoek van het Min. van Ar beid, Handel en Nijv. om zoo moge lijk ook opdrachten voor drukwerk te geven aan de Landsdrukkerij, werd niet zeer gunstig ontvangen en na eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het Hoofdbestuur der P.T.T, betreffende beperking van het codewoord en loslating van den eisch 'van uitspreekbaarheid om be zuiniging te verkrijgen werd in han den gesteld van de commissie voor P. en T. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de Bredasche K. v. K. om mede te werken aan dé instelling van presentiegelden voor leden der K. v K De kamer was van oordeel, dat hier'gevaar dreigde voor het prestige der K. v. K. Met betrekking tot een verzoek van B. en W. van den Haag om mede te werken aan het stichten van een vlieghaven werd besloten geen finan- cieelen stem) te verleenen, daar de begrooting dit niet meer kan dragen doch om door middel van het orgaan de aandacht op deze zaak te vestigen Een verzoek van de winkeliersver- een. „Centrumbelang" inzake verbete ring van den verkeerstoestand aan den Nieuwen Rijn werd gerenvoyeerd naar de comm. van Vervoer. Deze zal rekening houden met de mededeeling van den heer Mulder, dat B. en W van Leiden reeds hebben toegezegd in 1927 met plannen hieromtrent te zui len komen. Betreffende een schrijven van het Ned. Visscherij Proefstation over een waarborgfonds voor een proefneming met een nieuwe nettenpreparatie druk ten de heeren Meerburg en Dijkdrenth er hun verwondering over uit, dat de Katwijksche reedersvereen. „Vuur baak" niet in deze zaak was gekend Besloten werd deze vereeniging als nog om advies te vragen. Van den heer E. Loeh („de Bazar") was een verzoek ingekomen om te trachten de Posterijen te bewegen een postkwitantie eventueel eerst hij de bank aan te bieden nadat "deze bij den geadresseerde 2 x is geweigerd. De# kamer oordeelde het niet noodig daarop in te gaan, aangezien ieder met de Posterijen een regeling kan treffen waardoor een postkwitantie na eerste vergeefsche aanbieding automa tisch naar de Bank gaat. Besloten werd de bijdrage aan het bureau voor Handelsinlichtingen van f 40 op f 50 te brengen. Onder de ingekomen stukken welke voor kennisgeving werden aangeno men waren adressen van de K.s v. K te Groningen en te Amersfoort betref fende het wetsontwerp tot bindend- verklaring van het Coll. arbeidscon tract. In behandeling kwam daarna het prae-advies van het bureau der Kamer inzake subsidieering van het Handels onderwijs. De Kamer vereenigde zich met het voorstel om Ged. Staten te berichten dat gelet op de geldmiddelen de K v K. v. Rijnland niet in staat wordt ge-, acht de taak die de Provincie thans ten aanzien van het handelsoderwij? vervult eenigermate over te nemen, waarbij zij zich voorbehoudt om enkel als blijk van belangstelling in het ge nootschap „Kennis is Macht" een ge ringe jaarlijksche bijdrage te verlee nen. Tevens besloot de Kamer een com missie voor verband met „Kennis is Macht' te benoemen, bestaande uit de heeren Heringa, Simonis en Jhr. Roëll Tot leden van comm v. h. Han delsregister werden herbenoemd de lieei'en v. d. Steen, Alkemade, Heringa en Stijnman. Tot leden van de comm. v. P. T en T. de heeren Jhr. Roëll, v. Ginkel, Wernink, Alkemade, v. d. Kolk en Sanders, tot li"d van de comm. voor het Verslag in de plaats van den heer Smits, Jhr. Roëll en tot lid van de comm. v. h. Verslag, in de plaats van den heer Sprey de heer Jongenburger Aan het eind der vergadering vroeg de heer Heringa naar het al of niet juiste van een dezer dagen in de pers verschenen verwijt als zou de Kamer ontijdig haar bemiddeling hebben aan geboden in het conflict tusschen de twee groentenveilingen Ons Belang en de Houtmarkt. De voorzitter deed daarop de volgen de mededeeling: Nadat de Kamer van Koophandel reeds eerder door belanghebbenden ge mengd was in de geschillen, welke de tuinders te Leiden en Omstreken ver deeld hielden, bereikte de Kamer 6 October 1925 een verzoek van Zijne Ex cellentie den Minister van Justitie om advies uit te brengen over Koninklijke Goedkeuring van de statuten der Leid- sche Groentenveiling voor Tuinderspa troons, vooral in verband met de rege ling van de schuld der thans in staat van faillissement verkeerende Leid- sche Tuinderspatroonsvereeniging. Op grond van het feit, dat de leden der nieuwe vereeniging over het alge meen dezelfde waren als die der Leid- sche Tuinderspatroonsvereeniging en voor de schuld dier vereeniging eenige personen voor groote bedragen borg waren, meende de Kamer, dat deze goedkeuring niet zonder meer ver leend mocht worden, als geen behoor lijke regeling der schuld in uitzicht ge steld werd. In aansluiting daaraan deelde de Kamer van Koophandel den Minister van Justitie d.d. 9 November j.l. mede, dat zij besloten was nogmaals een po ging in het werk te stellen om de thans afzonderlijk bestaande vereeni- gingen bij elkaar te brengen ook opdat de borgen niet de dupe zouden worden van de oneenigheid, welke tusschen de .tuinders bestond. Het zcfu te ver voeren thans de voor geschiedenis, welke het Bureau, op zijn verzoek bijgestaan door de heeren J. van der Steen en Th. Stynman, bij het ingesteld onderzoek te weten kwam, hier weer te geven. Alleen zij vermeld, dat een tien a twaalftal per sonen, waaronder de voorzitter, zich genoodzaakt achtten de Leidsche Tuin- derspatroonsvereeniing eenige jaren geleden f! verlaten, aangezien de ver- eeiging besloten had verplicht veilen in te stellen, hetgeen zij, in verband met het feit, dat hun bedrijf er op in gericht was contracten met de con- servenfabrielftn af Ie sluiten, voor zich te schadelijk achtten. In den loop des tijds sloot zich bij deze groep een aantal anderen aan, zoodat de nieuwe veilingvereeniging werd gevormd, genaamd „Ons Belang". De voormalige Leidsche Tuinderspa troonsvereeniging weigerde met de Tuindersleenbank, waarin de voor mannen van „Ons Belang" aan het roer stonden, samen te werken, on danks het feit, dat zij aldaar voor een groot bedrag debet stond. Het slot was, dat de Tuirplersleen- bank, aangesloten bij de Coöp. Raffeis- senbank te Utrecht, op aandringen uit Utrecht en in overeenstemming met de borgen, ter voorkoming van grootere verliezen, zich verplicht achtte het faillissement aan te vragen. Het Bureau kwam omstreeks begin November j.l. na gehouden onderzoek en na ruggespraak met leden der Leid sche Groentenveiling voor Tuinderspa- troons (Veiling Houtmarkt) en van „Ons Belang", tot de overtuiging, dat een belangrijk aantal leden de moreelé verplichting voelde om de schuld ^van- neer de terugbetaling op juiste wijze geregeld werd, af te doen. Het was voorts niet in het belang van den reeëlen handel, nog minder in het belang van de goede zede te ach ten, dat eenige personen, die ter goe der touw voor <Je vereeniging borg ge- teekend hadden, zouden moeten beta len de schulden, door meer dan 100 tuinders gezamenlijk gemaakt. Bij deze besprekingen bleek voorts nog, dat beide groepen ervan overtuigd waren, dat eenheid zeer in het belang van de betrokkenen zou zijn. Pogingen, daartoe gedaan door de vereenigingen zelf waren echter op niets uitgeloopen. Op grond derhalve van het publiek belang, gelegen in de handhaving der goede zede en van den reeëlen handel, alsook ter verkrijging van de gewensch te eenheid, meende het Bureau der Ka mer, dat het niet alleen gewenscht, maar ook haar plicht was te dezen zijne bemiddeling aan te bieden, een daad, waaraan de Kamer in hare ver gadering van 9 December 1925 hare goedkeuring hechtte. Het Bureau noodigde derhalve de besturen der beide veilingsvereenigin- gen der Tuindersleenbank uit tot het houden van eene nadere bespreking, terwijl aan het bestuur der Leidsche Groentenveiling voor Tuinderspatroons (Veiling Houtmarkt) tevens medege deeld werd, dat deze conferentie in ver band stond met het verzoek om Ko ninklijke Goedkeuring op hare statu ten. Ondanks de verschillen, en vooral de misverstanden, welke tusschen de beide groepen bleken te bestaan, werd door alle partijen de bemiddeling der Kamer geaccepteerd. Alle gaven dan ook hunne raadgevingen voor het ont werpen van een basis, waarop overeen stemming gevonden zou kunnen wor den. Door den rechtsgeleerden raadsman van de veiling Houtmarkt, werd, als woordvoerder voor het bestuur der Houtmarkt en in zijn tegenwoordig heid beweerd, dat, indien het der Com missie gelukken mocht verplicht vei len te doen accepteeren, aan de her- eeniging geen onoverkomelijke bezwa- re meer in den weg stonden. Dit ver plicht veilen nu werd 'door de andere partijen in principe aanvaard. Vervolgens werd met elk der partijen overeengekomen, dat het Bureau der Kamer van Koophandel een schema zou ontwerpen, hetwelk door de „be sturen" en niet door de algemeene vergaderingen behandeld zou worden. Het Bureau zou vervcflgens gaarne de opmerkingen van de besturen inwach ten ter vaststelling van het definitieve voorstel. Twee der partijen hielden zich hier aan. Alleen het bestuur der Leidsche Vereeniging voor Tuinderspatroons, (Veiling Houtmarkt) schond de af spraak en bracht het schema in de al gemeene vergadering, waarin de U be kende motie werd aangenomen. De rechtsgeleerde raadsman van de vei ling Houtmarkt deelde dan ook tele fonisch den Secretaris van de Kamer te zijner verontschuldiging mede, dat hij eerst den eigen'dag van de verga dering had gehoord, en de motie niet ingezien had. Blijkens de verslagen van de verga dering van 7 Januari j.l. van de Hout markt is in die vergadering de voorstel ling gegeven, alsof de Kamer van Koop handel geen bespreking van het sche ma had gewild. Het behoeft geen nader betoog, dat dit ten eenen male onjuist is. Integen deel, omtrent geen enkel punt was dis cussie uitgesloten. De insinuatie als zoude het Bureau der Kamer met de Bank eerst alles op orde gemaakt hebben, gaat het Bu reau stilzwijgend voorbij. Alleen zij opgemerkt, dat bij de opstelling van het concept met geen der drie par tijen en dus ook niet met de Bank eenig overleg is gepleegd. Niemand der par tijen wist er iets van. Het resultaat is U bekend. De Leidsche Groenten veiling (Houtmarkt) heeft de welge meende poging der Kamer van Koop handel voorloopig verijdeld. Het Bureau, evenals de heeren Stsrn man en van der Steen betreuren zulks ten zeerste. Zij zijn er echter van over tuigd, dat zeer vele tuinders geen ge bruik zullen willen maken van de formeele mogelijkheid om zich van de betalingsplicht, welke moreel op hen drukt, te onttrekken door er de borgen voor te laten opkomen. Zij hopett, dat er in de naaste toe komst toch nog een regeling mogelijk zal blijken om de bankschuld af te lossen, opdat een dergelijk ergerlijk feit voorkomen worde. De verklaring werd mot applaus be antwoord en «de heer Heringa bracht hulde aan het birneau der Kamer voor zijn aangenomen houding. Van de rondvraag werd verder geen gebruik gemaakt, waarna de Kamer overging in geheime zitting. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Bcor den burgemeester alhier zul len een zestal dames uitgencodigd wor den cm Dinsdag a.s. langs de huizen der ingezetenen een collecte houden, ten bat van de groot? ramp, door wel ke e:i3 land brj den .ionesten waters nood is get oflén. Laten wij ons eens goed indenken, wat deze nieuwe ramp beteekent voor de tatloczeu, <je hun have en goed hebben verloren en daarbij nog van koude, honger en ziekte heoben te üjd.n. Wpst dus a.s. Dinsdag de dames niet ar, maar geeft mildelijk een ieder naar zün vermogen, want zij verrichten een voortreffelijk werk, door opnieuw deze hulp te vragen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. io uur, Ds. Israel. Nam. -6.30 uur, Ds. Jacobs van Hoogmale. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Haspers. Door B. en W. alhier zullen bin nenkort verkocht worden 22 wilgenboo- men, staande voor de nieuwe Algemeene begraafplaats. VOORSCHOTEN. Woensdagavond trad voor de ver eeniging voor Landkolonisatie en In wendige Zending de heer Gaasbeek op. Het gebouw voor Chr. Belangen was vrij goed bezet. In een aangenaam en vlot betoog zette de heer Gaasbeek het doel der vereen, uiteen. Zü wil sociaal werken in de eerste plaats en tevens het Evangelie van Jezus Christus uitdragen. Eerst den ziwerver en bedelaar brood, kleeren en voedel en een dak boven zijn hoofd geven en hem dan zeggen, dat hn dit alles kreeg van zijn Vader in de he melen die de vereeniging daartoe in staat stelde. De vereeniging heeft drie koloniën: Hoogeland te Beekbergen, Philadelphia te Triest en Wilhelminahoeve te Open de, die te zamen aan 180 zwervers plaats bieden. Spr. schetste het bedelaarsleven in de groote steden en vertelde frappante staaltjes van inkomens van beroeps bedelaars, waaruit bleek, dat in tiet goedgeefsch zijn ook een groot gevaar schuilt. De vereen, begint met de' vraag tot hen, die zich aanmelden: Wilt gii werken? te richten. Zij wil alzoo so ciaal opvoeden. Ook de ontslagen ge vangenen zijn een voorwerp van zorg voor de vereeniging. De maatschappij ontvangt hen niet, óf met loerende cogen, daarom wil de vereen voor deze mènschen bestaansmogelijkheden opzoe ken. Prachtige uitkomsten vertelde spr. hiervan. Ook de regeering werkt door de wetgeving hieraan mee; door voor waardelijke veroordeeiing en voorwaar delijke invrijheidstelling. De grootste oorzaak van de misdaad is, dat de mis dadiger nooit goed is opgevoed, tenmin ste in de meeste gevallen niet, Spr. waarschuwt vooral de jeugd te gen sigaretjes reoken en bioscoopbe zoek, üie beide groote gevaren in zich sluiten. Tenslotte wil de vereen, den zwerver en misdadiger loeren, de schuld niet te zoeken in dingen buiten hem, maar m eigen hart en zich te buigen aan den voet van het kruis. Spr. wekte de aanwezigen op, dit werk financieel te steunen door lid te worden van het Drlec-ntsiouds. Hierna kregen wij etn fi.m te zien over den arceia der vereeniging, die ten heel duideljjken blik daarop gaf. Ds. Fortgens dankte dan ook den spr. voor zijn overtuigend woord en zeide overtuigd te zijn, dat dit werk door den Heere zal gezegend worden. Nadat neg gezongen is Psalm 100 sloot de heer Gaasbeek de samenkomst. In de Herv. Kerk is Zondag 1.1. bijna f 300 gecollecteerd voor de wa tersnood en in da E. K. Kerk ruim f 300 voor dit doel. LISSE. Een begin van brand ontstond in de timmerfaoriek van den bier B. op de Stationsweg. Met één slang op de waterleiding werd de brand geblusejit; de schade was niet groot. Woensdagmiddag reed een Ford auto in het Kanaal: zp werd door werk- hoven's automobielbedrijf weer op het droge gebracht. Dhr. W. de V. had het ongeluk met zijn auto het kind van H. te over rijden, met het gevolg, dat het enkele oogenolikken later overleed. Dhr. B. uit de Haarlemmermeer overreed het meisje van S., dat met een boodschap de Kanaalstraat over wilde steken. Blijkbaar had ze de auto niet gezien die achter een wagen reed, en waar voor ze stond té wachten. Vreeselijk bloedend uit haar mond werd ze opgenomen en door den dok ter verbonaen. Eurgerl-jjke stand. Geboren: Anna Henriëtte, dochter van W. v. Ruiten en A. A. der Kinderen. Overleden: Er.gelina Slcotbeek, 7. j. Christina vail Giuhoven, 33 jaar. Gehuwd: C. W. Barnhaorn en W. J. Caspers. Ondertrouwd: L. L. Koomen en M. P. Jelierse. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingea te bekomen. Een bureausleutel, een houten tabaks pijp, een rozenkrans en 4 stukken ijzer. Zondag 17 Dec. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur hoopt voor de confessioneele ver eeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden de heer Brusse uit 's Gra- venhage. Door den burgemeester alhier zijn stappen gedaan om te komen tot op richting van een plaatselijk comité tot leniging van de gevolgen van den wa tersnood. 10 Januari was het 25 jaar gele den, dat de commissie tot wering van schoolverzuim haar taak begon. Gedurende al dien tijd zijn de heeren Evers en de Graaf lid van deze com missie geweest. De 16-jarige boomkweekersknecht B. alhier, had al fietsende het ongeluk om in de wetering van de Biezen te rjjden. Dodr toegeschoten hulp werd het jongmensch spoedig gered. Op de gehouden bloemenveiling v. 13 Januari waren de aangevoerde af gesneden rozen voor een groot gedeelte bevroren, met het gevolg, dat de prij zen zeer laag waren. Een schadepost voor de kaskweekera. WEEKAGENDA. 18 Jan uari. Zending6bidstond voor het Java-Comité te Leiden. Sur. Ds. Joh'. Kiine van Woubrupge. 20 Januari. Jaarvergadering Jon- geliedenver. op G. G. „Timotheus" en Gideon", „Prediker''. 21 Januari. Jaarv ergadering 'J. V. op G. G. „Dr. H. Bavinck". 21 Januari. Uitvoering gymnastiek vereen. „Jahn" in de Stadsgehoorzaal 21 Januari. Openb. verg. Chr.Be sturenbond Leiden. Spr. de heer G. Post. 22 Januari. 3e Chr. Winterlezing Leiden. Spr. Dr. Callenbacü. 28 Januari. Ledenvergadering van» de H. V. v. d. G. Z. B. in „Prediker". 28 Januari, Leiden. Vergadering 111 de Hooigrachtkerk, ten bate van de J. P. Adolphstichting. Sprekers de hee ren M. Germans en N. Baas. 3 Februari. Openb. verg. Chr. Ge ref. Jongelings vereeniging. 4 Februari. Feestvergadering Leid sche Chr. O. V. ter herdenking van het zilveren huwelijk van H. M. da Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, 11 Februari. Openb. verg. Chr. Landarbeidersbond „Prediker". 18 Februari. Openb. verg. Chr, Besturenbond. Spr. Ds. K. Schilder.' 26 Februari. 4e Chr. Winterlezing Leiden. Spr. Ds. Voorsteegh. 13 Maart. Herdenking 15-jarig be staan Chr. Besturenbond Leiden. 17 M a a r t. 5e Chr. Winterlezing Lei den. Spr. Dr. B. Wielenga van Amster dam. 18 Maart. Openb. verg. van den Geref. Bond. Eij de gehouden controle^ znn dcor de politie eenige rijwielen in be slag genomen, die niet voorzien waren van een geldig belastingmerk. In verband hiermede zjj er op gewe zen, dat het noodzakelijk is, het plaatje op de juiste wijze aan het rjjwiel te be vestigen en te waken tegen diefstal, daar reeds enkele gevallen ter kennis van dè politie kwamen. Tegen zekeren R. alhier is pro ces-verbaal -o pgemaakt wegens het ris schen met schakels, zonder er ver gunning van den eigenaar of recht hebbende op het visenwater. De brievenbesteller H. J. Arissea alhier, wordt wegens overcompleet over geplaatst van hier naar Nijmegen. RIJNSbüRG. Niettegenstaande de tamelijk stren-s ge vorst blijft er goede vraag voor ge trokken bloemen, ook voor export. De prijzen handhaven zich. King of the Yellow f 6 per 100. Als nieuwe ver scheidenheid komeji b.v. Gele Prins, die tot 7.20 per 100 opbrengen. De eerste Murillo's werden aangevoerd. Deze week komen daar grootere par-' tijen van. Salvator Rose gaat niet erg vlot, tot 5.70. Ook William Copland gaat naar beneden en kan voor prima slechts tot 8.60—9 halen. Er zijn veel Darwintulpen in de kassen gezet. A- NOORD WIJBLERHOUT. Den 13en en 14en dezer ga1 de Chr. Muziekvereeniging „De Harpe Da vids", ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan een *2_tal uitvoeringen in de Gemeen te woning. De eere.voorzitter Ds. P. Hofstede, opende met een kort woord, besprak de blijdschap van velen over bet be_* staan van „De Harpe Davids" welke reeds vele lauweren mocht oogsten, doch wekte bovenal op, om steeds den schoonen naam getrouw te blijven, om als muziekvereeniging gezamenlijk aL tijd Godes Eer te zoeken, alsook door ieder lid in zijn persoonlijk levendaar van te getuigen. Op een enkelen wenk van den direc teur, den heer van Velzen van Legden, klonk daarna heerlijk schoon Ps. 103. De ,,De Harpe Davids-marsch" wel ke daarop volgde, gaf duidelijk blijk van het kunnen en willen der "leden. Een daverend applaus bewees, dat er genoten was. Ook de volgende 4 num mers werden met dank beloond. Daar na stemden velen mede in toen „D« Harpe Davids" Ps. 121 tot besluit' speelde. Geruimen tijd bleven de aanwezige» nog genieten van eemge voordrachten en een 2-tal samenspraken. De pia niste Mej. B. Verschoor zorgde voof aangename afwisseling. De Chr. Zang vereeniging „Con cordia" zal D...V. den 2fsten dezer een zanguitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk. In 1925 hadden alhier voor de Rijkspostspaarbank 7 L.0 inlagen plaats tot een bedrag van f49.727.06 eii 411 terugbetalingen tot een bedrag van 147.172.72. J NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. Kerk alhier sprak de heer Aan Hasselt, zendeling onder de Papoea's op Nieuw-Guinea, over zijn arbeid aldaar. Z.Eerw. nam als uit. gangspuni voor deze Zendjigsoijeen- komst Matth. 6:9v. „Onze Vader, in de hemelen zijt". Een collecte voor de Zending braent ruim 43 gulden op. De zaal voor Chr. Belangen, be hoor ende aan de Ger. Kerk, is onder groote belangstelling oflicieei geopend. Het geheel maakt wel een mooien in druk. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. J. Ver» meulen. Voorm. Bediening ri. Avond maal en nam. Dartkzegging. Geref. Kerk voorm. 10 en nam 5 uur Ds. Koers. De eerstvolgende spreekbeurt, uit gaande van de Chr. J.v. „Volg Mij", alhier, zal worden vervuld door Ds. Gravemeyer, Herv. Pred. te 's-Graven hage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7