NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 JANUARI 1926 ALFHEN a. d. RIJN. Voor. de Geref. J.V. trad alhier op a het Geref. Kerkgebouw Ds. K. Schilder van Oegstgeest met het on. derwerp '/Wijzer dan Daniël". Ds. Schouten opende het samenzijn op de gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom. De spr. schetste de wijsheid van Salomo en deed ons gevoelen welke een machtige kennis hij bezat. Naast Salomo meende spr. Daniël te mogen plaatsen wat wijsheid en wetenschap betreft, getuige z'n wondervol' en zeer vérstrekkend boek. Volgens den spr. was echter op Bijbelsche gronden, iemand aan te wijzen die in weten schap zelfs boven_ Daniël stond. Over deze persoon schrijft ons Ezechiël [23 vers 3'. Koning van Tyrus is zijn naam en titel. Doch al is het waar. dat de wetenschap der wereld (TyrusJ uitsteekt boven die van de kinderen des lichts (DaniëU toch zal eenmaal de tijd komen, dat alle wetenschap en wijsheid der wereld zal vergaan. Er is een strijd lusschen de weten, schap die opbloeit uit de natuur en een wetenschap die opkomt uit de ge. nade. Spr. wekte de jonge vrienden op om cok mede dien strijd aan te binden, door het geloof, want ten slotte raakt het hier het geheele levens terrein. De vergadering was goed bezocht en met groole aandacht werd er ge luisterd. De Spr. ging tenslotte Voor •m dankgebed. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Dieuwke Alida, dochter ivan S. Heins en J. iW. Scheggetman; Engelb:r.a Maria, dv. J. van der Geest en M. J. Oos. terveer; Gerrit Willem, zv. C. G. Draafsel en P. van Kuilenburg; Jo hannes Wilhelmus, zv. G. Veldhuis en F. Stroosma; Jansje, dv. Wi- de Jong en C. de Jong. Ondertrouwd: J. C. v. d. Horst en F. J. Beijersbergen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Zondag vm.. 10 uur Ds. v. d. Horst van Hoek van Holland.•Col lecte voor een nieuw kerkgebouw te Doek van Holland. Kievitskerk geen dienst. Geref. Kerk. Zondag vm. 10 en nm. 5 uur Ds. v. d. Heijden. Dinsdag werd de brandweer al hier opgebeld voor een schoorsteen brand in het Tuinpad. Nadat de schoorsteen met de z.g.n. rammoneur bewerkt was, was alle gevaar gewe ken en kon de brandweer inrukken. Een zekere v,an O. alhier verblijft al sinds geruimen tijd in een schuurtje. Toen men hem des morgens op het Werk miste, werd een onderzoek in gesteld, en bleek het, dat hij door de strenge koude bevangen was en in hulpbehoevenden toestand verkeerde.. Van O. is daarna ter verpleging opge» nomen in hec W.ijkgehouw alhier. De heer J. de Lijster alnier is geslaagd voor het Machinistendiploma SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Johan na Jacoba, dochter van P. Caspers en A. Caspers. Margaretha Aliaa, dochter van W. Q. v. d. Krogt en H. C. van der Ploeg. Cornelia Isa Delta, dochter v. J. N. Kniest en E. M. Duivenvoorden. Cornelia Catharina Maria, dochter van J. Wiering en A. C. van der Poel. O verlenen: Saakja Helmus, 46 jaar, pchtg. van H. Z. Kiiim, Maria Antoinette Buker, 56 jaar, ongeh. Gehuwd: Arend van Dujjn, 23 jaar en Pietje Cornelia Maria Tannijs, 21. j. Gevestigd: C. J. Lageroerg, Fiorisschoutenscraat 1, van Harenkarspel. J. Slootweg en gezin, ^Hoofdstraat 256, van Voorhout. C. Nuijens, geb. van Beven, .Kastanje- laan 3, van Amsterdam. C. J. Speel man en gezin, Hoofdstraat 109, van New York. H. M. Hüsken, Zuiderstraat 27. van Schoten. J. Bergman, geb. Alke made, Hoofdstraat 30, van .Voorschoten. Vertrokken: Mej. j. is. v. Bosx van Julianalaan ti, naar Zoetermeer. BODEGRAVEN. Donderdagavond j.l. hield de J.V. op G.G. „Eliëzer" alhier, haar 34e jaarvergadering in de groote zaal der Verhoert' RoUmanschool. De ver eeniging had. de ouders, belangstele lenden en oud-leden daartoe uitgenopi .digd, waarvan door velen gebruik; ge. maakt werd, zoodat de zaal goed be_, zet was. Met het zingen van Ps. 119 4, 5 werd aangevangen, waarnna de voor zitter, de heer G. .B.ateiaan, in ge bed voorging en vervolgens een ope ningswoord uitsprak. Om des tjjds wille was hij daarin kort 'en heette allen hartelijk welkom. Het jaarverslag van den secretaris, den heer H. J. Huisman, sprak van een opgewekt en bloeiend vereenigings leven in het afgeloopen jaar. Het ledental steeg, mede als gevolg van een flinke propaganda, van 28 tot 34. De vergaderingen werden vrij goed bezocht. Rmgbezoek werd afgelegd en ontvangen, en met Ringafdeeling en Bond werd in bevredigende mate mee geleefd. Uit het verslag van den Pen ningmeester bleek, dat de totale ont vangsten f 327.32 waren en de totale uitgaven f304.37V2 bedroegen, zoodv. een batig saldo aanwezig bleek van f 22.94V2. Door den heer C. G. Karssenwerd een onderwerp behandeld over de Ge. loofsbel. art. 7 „Volkomenheid der H. Schrifcure, om alleen te zijn esn regel des geloofs", waarop een zeer ruime* en vruchtbare bespreking volgde. Drie dames zongen zeer verdienste lijk enkele zangstukjes begeleid door orgel en viool, die blijkens den gees tige n bijval die zij hadden, op hoogen prijs werden gesteld. Voor en na de pauze, waarin een kopje chocolademelk met biscuitje aan geboden werd en een «bedrag van f 11.81 werd gecollecteerd, kwamen nog verschillende afgevaardigden aan het woord. De voordrachten en gedichten we len alle goed in den smaak, en het was reeds laat toen het laatste punt op het programma werd aangekondigd. Het propagandawoord, gesproken door den heer G. G. Slappendel, vond vooral groote instemming. De vergadering bleet tot 'het einde goed bezet. Het slotwoord was nog aan een afgevaardigde van den Ker_ keraad, den heer P. M. Smid. Deze sprak zijn beste wenschen uit en Gods onmisbaren zegen op liet veelzijdige werk der Jongedingsvereen. Hij wees op de noodzakelijkheid om naast de liefde voor de belijdenis o,ok de ken nis van de beginselen voor te staan en zic'h daarin te verdiepen, ook ten aan zien van het maatschappelijk leven. Nadat nog gezamenlijk werd gezon gen Ps. 86 3, werd de vergadering, die zeer goed geslaagd mag heeten, door den heer P. M. Smid met dank gebed gesloten. Woensdag 20 Jan. a.s. hoopt de heer Henri C. L. de Man, organist der Groote of St. Janskerk te Gouda, een orgelbespeling te houden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Woensdagavond werd de herden kingsavond van „Patrimonium", die gehouden werd in het Concertgebouw te Amsterdam, per radio uitgezonden. En ook hier ter plaatse zou men woord en zang beluisteren. Mede in verband met het feit, dat het woord gevoerd zou worden door Z.Ex. Min. Colijn, hadden heel wat belangstellen den de Siberische koude van dien avond getrotseerd en zich hoopvol' naar de Verhoef f Rollmanschool ge. spoed. De voorzitter der plaatselijke afdee. ling van Patrimonium, de heer K. Stapper, sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen en lichtte de bedoeling van het samenzijn nog na der toe. Intusschen deden enthousiaste radio amateurs al het mogelijke, om de eer ste tonen van den zender op te van gen. Het wilde echter ^maar niet vlot ten. Men zocht het hier en daar, ten slotte zelfs in de antenne (aan den goe den wil ontbrak het nietJ maar wat men ook deed, het hielp alles niets. ,Van „goed doorkomen", om een ra dioterm te gebruiken, was geen sprake. Af en toe hoorde men eens wat, doch de genotvolle avond kwam maar niet. Tenslotte nog het teleurstellende bericht, dat Z.Ex. Min. Colijn ver hinderd was te spreken. Toen werd het velen te machtig en gingen de meesten huiswaarts. Tammer in alle opzichten, vooral ook voor hen, die zooveel vergeefsche moeite gedaan hebben, de installatie in orde te krijgen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag vm. 9.3 Ouur en nam. 6 uur Ds. H. A. Leenmans van Delft. Col lecte v. d. Geref. Bond. Geref.. Kerk Zondag zm. 9.30 uur en nam. 6 uur, Ds. Dam. Geref. Gemeente Zöndag vm. 9.30 uur Preeklezen: nam. 6 uur Ds. G. van Reenen. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag vm. lOuur in het Groene Kerkje en nm. 5.30 uur in „Irenne" Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk vm. 10 en nm. 5.30 uur in de Rehoboth-kapel, Ds. K. Schilder, Collecte Theol. School te Kampen. Woensdagavond half acht bijbelle zing in „Irene". Vanmorgen, omstreeks 10 uur, is tusschen de R. K. Kerk en „Duinzicht"' op den Rhijngeesterstraatweg, een Bel gische auto door de gladheid geslipt en met den bestuurder, tevens de eenige inzittende, onderstboven in een langs den weg gelegen sloot terechtgekomen. Gelukkig zat de bestuurder niet hee- lemaal onder de auto en had hp geen ernstige verwondingen bekomen, zoodat toen spoedig hulp opdaagde, hij weer gauw behouden op den weg stond. Hij bleek enkele lichte kneuzingen te hebben opgeloopen. De auto, die zwaar beschadigd wa3 werd later door den heer v. d. Ameelen „gelicht". SAZERSWOUDE. 'Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Zon dag halftien Ds. Enklaar van Ter Aar, en half zeven Ds. Pott vajn Bode- Gispen. Woensdag a.s. des avonds ten 7 ure zal in het lokaal achter de Ge ref. Kerk een gemeente-vergadering worden gehouden, waarbij door den heer B. Offringa zal worden behan deld het Onderwerp- „Huwelijk", en door den heer A. Maaskant „Huis gezin en Kerk". Door de politie en den belasting^ ambtenaar zijn een 17-tal personen verbaliseerd wegens overtreding van de wet op de rijwielbelasting. Tot leden van het bestuur van de Chr. School' op het dorp werden met bijna algemeene stemmen herkozen de heeren A. Qualfn en LW|. v. d. Spek. WOUBRUOGE. Geref. Kerk voorm. half tien en 's avonds halt zeven de Eerw. Heer W.il- lemse van Amsterdam. GEMENGD NIEUWS. De verduistering vanf60.000 Zooals reeds vroeger is gemeld, is bij de politie te Arqpterdam aangifte ge daan, dat de directeur van het Ne. derlandsche filiaal van een Duilsche handelsvereeniging zich schuldig zou hebben gemaakt- aan verduistering van gelden. Naar accountants hebben vast gesteld, zou ongeveer f 60.000 zijn ont vreemd. De directeur, die voortvluchtig was, heeft zich thans bij de Amsterdamsche politie aangemeld. Hij heeft daar be kend, in clen loop der jaren bedra gen Uit de kas, welke in totaal f 6t).000 kunnen beloopen, te eigen bate te heb ben aangewend. Hij heeft vervolgens meegedeeld, zich in staat te achten, binnen enkele jaren de vermiste gel den aan de benadeelde handelsver eeniging terug te betalen. f De man is terzake van verduiste ring ter beschikking van de justitie gesteld. „Gr0,0.ie fabrieksbrand. Do,ndcrddgavona c;rm creew.s a*.wart v00r eit werd uranrl oncüeKt in een, aer ge_ oouwen van de dekeniaorieken der ra. is.noaenbeit in ae Na^sauscraat te En schede. De brandweer was spoeeng mee veel mecenaat ter plaatse, doen aan biusschen viel reeds niec meer te denken. De .groote voorraad katoen} garens en dcKens vormde een gretige prooi voor de vlammen en in mineur dan geen tijd was het gebouw een geweldige vuurzee waaruit een enorme volkenregen opsteeg. Aangewaicicerd, door den fehen Noord Oostenwind, son een het aanvankelijk, da, tal van and re gebouw n cvóie n do het vuur zouden worden aangetast, rteeuc» stond een pakhuis der rirma Zilver- smit in brand. Daar de wind echter plotseling gmg liggen, kon daar het vuur nog tijdig gebluschi worden. De brandweer wierp van alle kanten groote watermassa's op de belenden de perceelen, doch kon echter niet voor komen, dat een fabrieksgebouw der fa. Knottenbelt aan de Mooienhofstraat eveneens in brand geraakte. Den ge_ heelen nacht heeft de brand met onge kende hevigheid voortgewoed. Na ver loop van eenigen tijd stortten eenige muren met donderend geraas is. De talrijke nieuwsgierigen moesten door een groote politiemacht op een afstand worden gehouden. De beide fabrieks gebouwen zijn totaal afgebrand.. De brandweer was gistermorgen nog be zig met het blusschingswerk. Vele kost bare machinerieën zijn verloren ge gaan. De schade bedraagt vele ton nen. Alles was op beurspolis verze kerd. De omligggende gebouwen be kwamen ernstige waterschade. Auto in een rivier. Een auto. ongeluk van wei bijzondercii ua^d heeit zich bij Barscnwii, met ver van Bazel, voorgedaan. Een auto, waarin twee heeren ge zeten waren, kwam in snelle vaart uit de richting Deisoerg g-redm, toen de wagen bij een bocht van den weg in de rivier de Burse v.oog, die aoor de jongste regens zeer gezwoLesa was. De auto kance.de in net water om en werd doof oen otiopm nuegcSieurd. De twee toeristen klampten zich nu eens aan den boven, dm weer aan den onderkant van de auto vast en wer de zoo eenige honderden meters ver voortgesleept. Het ongeval zou zeker een ernstiger wending genomen hebben, wanneer 2 rotsen de auto niet hadden tegenge houden. Een der beide heeren kon toen al zwemmende den oever der rivier be reiken, terwijl de andere nog de kracht had, op een der rotsen te klimmen, \vaar hij bewusteloos ineenzonk. Na langdurige pogingen slaagde men er in, hem te vinden en in vei ligheid te brengen. De auto werd door de golven mee gevoerd. Een straf, die helpen zal. Twee voerlieden in New York, die hun paarden gedurende 25 minuten zonder dekkleed in den stroomenden regen hadden laten staan, zijn dooi den politierechter tot èen eigenaardige maar waarschijnlijk doeltrefiende straf veroordeeld. „Ik gelobf, aldus de rechter in zijn vonnis, „dat gij het ook niet erg aan genaam zoude vinden, op deze manier behandeld te worden. Ik hoop, dat de straf een goede les ?al zijn en daar om zie ik van verdere strafmaatregelen af". En bet vonnis:.' Op een der brug gen van New York werden de twee mannen aan de „schandpaal" gebon den, zonder hoed of pet, zonder bo- venkleeren, en terwijl de regen mstroo men neerviel, bleven zij zoo 25 minu. 1. En de paarden grinnikten. ten tentoongesteld. Val'sche franc-biljetten naar Indië. De officier van Justitie te Batavia waarschuwt de banken, dat volgens een telegram van zijn Haag- schen ambtgenoot aan boord van de „Patria" heden iemand zal arriveeren die trachten zou, valsche 1000 francs biljetten te brengen. De Justitie trot de noodige maatregelen. De agent schappen der banken zijn gewaar schuwd. Naar Reuter nog meldt is bedoelde passagier, een Hongaar, gefouilleerd. Geen enkel' valsch biljet werd even wel in zijn bezit gevonden. De verdachte, die met de „Patria" arriveerde, bleek te wezen zekeré Sa_ blejar, oud-Hongaarsch officier, die de laatste twee jaren in Holland woon achtig is geweest, en daar nauw ver bonden was aan het Hongaarsch con sulaat, waarvan hij een aanbevelings brief 'had meegekregen. Bij hem is, zooals hierboven gemeld, niets gevon den, dat ook slechts óp eenigerlei wijze betrekking heeft op het Hongaar scne Bankschandaal. 300 K. M. perkrokodil. Uit Barcelona wordt gemeld, dat een krokodilientemmer een niet alle. daagsch tochtje door de Middelland'- sche Zee gemaakt heeft. Hi] had een weddenschap gedaan, RECLAME. Gesprongen Winterhanden en Jeukende Wintervoeten verzacht en geneest men met PUROL. In doozen 30, 60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1293 dat hij van Palma (Majorca' naar Va lencia, een afstand van 300 K.M. zou „varen" op den rug van zijn kro kodil. Hij He vestigde een houden zeteltje bovenop het dier en scheepte zich in. Na 12 uren 40 minuten bereikte hij zijn doel. Hij verklaarde, geenszins vermoeid te zijn. Hij had zijn evenwicht bewaard door zijn beenen tegen de flanken van het dier gedrukt te houden. Van tijd tot tijd had hij het beest een aanmoediging gegeven met een eindje hout, met be. ulp waarvan een middelmatige snel heid bereikt werd. De „krokodil-vrachtvaarder", Üie 40 jaar oud is, kwam frisch en fiksch te 'Valencia aan, waar hij zijn ge schokt zenuwgestel met nieuwe kracht wapende door een flink maal. De origineele „zeereis" werd tijdens den nacht uitgevoerd. Het stoomschip „Baleares" begeleidde den reiziger en verlichtte met haar lichten zijn weg. April is nog verre" anders zouden we aan de waarheid van het boven staande lichtelijk gaan twijfelen. Uit het Sociale Leven. De textielindustrie. De conferentie tusschen de vertegen woordigers, der werkgevers in de tex tielindustrie en de Chr organisatiebe- sturen heeft gisteren ook niet tot over eenstemming geleid. Het punt, dat partijen het meest van elkaar verwijderd hield, was dat van clen werktijd, hoewel door de werkge vers aan het getal werkuren van 2650 per jaar niet meer wordt vastgehou den. De werkgevers wenschen niet dax voor de eene onderneming een langere werktijd zal gelden lan voor de an dere. Zij stellen zich op het stand» punt, dat hun leden een algemeene verlenging van den werktijd noodig hebben. Hoewel de Chr. organisaties zicli niet tegen noodzakelijk overwerk ver klaarden, konden zij met een alge meene verlenging van den werktijd niet medegaan. Ook in ander opzicht konden de voorstellen der werkgevers de organisatiebesturen niet bevredigen Deze zullen thans na met hunne leden overleg gepleegd te hebben, overwegen of alsnog tegenvoorstellen gedaan zul len worden INGEZONDEN. Hulpvsrleening aan de slachtoffers van den Watersnood. Door bemiddeling van den Edel. achtbaren Heer Burgemeester, gewerd het R.K. Huisvestingscomité alhier, eeri oproep van de „Commissie van Voedselvoorziening ten behoeve van de slachtoffers uit de geteisterde ge. bieden in Nederland". H. H. bakkers, sogers, kruideniers enz. worden uitgenoodigd meel (geen brood', spek, worst, erwten, boonen enz. enz. te willen opzennden. Het R. K. Huisvestingscomité is in ontvangst te nemen en door te zen- Men kan bericht zenden aan den den naar de geteisterde streken, heer G. v. Deene, Breestraat 12, tele foon 123, die bereid is alle levens middelen in ontvanngst te nemen of te doen afhalen. Namens het R.K. Huisvestingsco mité Kapelaan Th. BLOM, Voorzitter. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) GENEVE, 16 Jan. (V.D.j Het verlunU dat de voorbereidings-conferentie voor de ontwapening, welke 15 Febr. zou samenkomen tot na het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond ver daagd is, aangezien verscheidene sla- ten met hun voorbereidingen nog niet gereed zijn gekomen en het deelnemen van Rusland nog onzeker is. PARIJS, 16 Jan. (V.Ö.) Door het tot stand gekomen compromis-voorstel tusschen de regeering en de commissie van financiën is eene regeeringsrrisis vermeden. De geheele pers begroet het compromis-voorstel enthousiast. BERLIJN 16 Jan. (V.D.) De „Vor- warts" meldt, dat in Febr. een samen komst zal plaats hebben tusschen de Duitsche en Fransche ministers van Buitenlandsche Zaken, teneinde tot overeenstemming te komen over de ge schilpunten inzake het bezette gebied. Laatste Berichten. De Watersnoodschade. Op een desbetreffende vraag van het kamerlid Braat, of de minister bereid was de door den jongst en watersnood getroffen gemeenten en personen uit 's Rijks schatkist schadeloos te stcl-en, heeft de minister van Binn. Zaken cn Landbouw geantwoord, niet voorne mens te zijn een toezegging als ge vraagd te doen. S cheeps tij dingen. BOLLAND-AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, van Rotterdam naai New York, 14 Jan. 50 mijl Z. van Lands End. BEEMSTERDIJK, van Rotterdam n. Newport News, 13 'Jan. van Boston. EDRGERDIJK, van New Orleans n. Rotterdam, 15 Jan. 700 mül van Lizard. NEBRASKA, van Vancouver naar Rotterdam, 15 Jan. te Londen. BLIJDENDIJK, 15 Jan. van New port News naar Rotterdam. KINDERDIJK, 14 Jan. van Hamburg naar Bremen. LOCHMONAR, van Rotterdam naar de N. Paeifiekust, 12 Jan. van San Francisco. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN, thuis- reis, 17 Jan. verwacht. J. P. COEN, uitreis, 15 Jan. te Genua. ROEPAT, 15 Jan. van Amsterdam te Londen. BOETON, 15 Jan. van Batavia naar Al?RINsÈs JULIANA, van Batavia n. Amsterdam, pass. 13 Jan. Perim. 1 KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. IRENE, 15 Jan. van Valencia te Am sterdam. NERO, 15 Jan. van Amsterdam naar Gothenburg. PLUTO, 15 Jan. van Amsterdam naar Stettin. ERATO, 15 Jan. van Amsterdam naar Danzig. NEREUS, van Kopenhagen naar Am sterdam, 15 Jan. te Aarhuus. ORESTES, van aCnstantza naar Am sterdam. pass. 14 Jan. Gibraltar. ORPHEUS, van .Valencia naar Ro- teroam, 13 BACCH'üS, van Limni naar Amster dam, pass. 13 Jan. Zea. i ROTTERDAMSCHE LLOYD. TABANAN, thuisreis, 16 Jan. te Mar seille verwacht. SLAMAT, uitreis, 15 Jan. van South ampton INSULINDE, van Batavia naar Rot terdam, 14 Jan. van Colombo. PATRIA, 15 Jan. van Rotterdam te Batavia. TAPANOELI, van Tapanoeli naar Rot terdam, 15 Jan. te Marseille. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, thuisreis, 15 Jan. van Bar hia. ZEELANDLA, thuisreis, 15 Jan. van Cherbourg. FLANDRIA, uitreis, 13 Jan. tttn Las Palmas. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, thuisreis, 15 Jan. te Algoabaai. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 16 Jan. 1926. Botermarkt. prima fabr. boter 2-t2.10, prima boe- renboter 1.902, Aangev. 58-8, 7-16 va-. ten, wegende 1295 K.g. Handel vlug. Turfmarkt van 1016 Jan. 1926. Aanvoer Lange turf 1 00.000, f 89, LEIDEN, 15 Jan 1926. Veiling Ons Belang. Prei 5.409J0, gr. kool 4 50— 6.10, roode kool 8,9014.10, savoye k. 9.80—16, selderij 5.10—8.40 knolselderij 8.1012.40, pieterselie 890 per 100 st, Spruiien 17—28, uien 8.90—10.50, ge koekte kroten 69, waspeen 11.10— 18.20, grove peen 5.608 90 per 100 kg. Boerenkool 0.420.69 per kist. LEIDEN, 16 Jan. Eieren veiling. To taal aanvoer 4560 stuks. De prijzen van kipeieren 910.50. Eenden 9.oQ 9.95. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Jan. 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 768 Stenselie en Janmayen. Laagste Barometerst.: 751.3 Vestman. Verwachting tot den avond v. 17 Jan. Zwakke tot matige wind uit Weste lijke of Zuidelijke richting, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, sneeuw* vooral in 't Zuiden nog lichte vorst. Barometerstand. De stand van heuenmiddag 3 uur la aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur —2.7 gr C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.22l/t Londen 12.1S5/# New-York 2.48 Parijs 9.39 Brussel ...r. 11.29' Zürich 43 °6 Rome 10.04 Oslo 50.70 Kopenhagen 61.90 Stockholm 66.621/! Weema 35.05 Praag 7.37Y* Madrid 35.20

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3