c OPRUIMING vaoOeicenssn Wintergoeeferesi Lappen en Restanten. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 JANUARI 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 14 Jan. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal. Zangersavond van Chr. Gem. Zangver. Sassenheim. Vrijdag 15 Januari, 's av. zeven uur. Hervormde Kerk 4e Winter- lezing door Dr. K. Dijk van Den Haag. Onderwerp: „Twijfel of zekerheid". Vrijdag 15 Jan., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal 4e Concert v.d. Kunst kring „Voor allen". Dinsdag 19 Januari 's avonds acht u. Stadsgehoorzaal. Uitvoering Chr. Mu ziekgezelschap „Polyhymnia". Donderdag 21 Januari. Stadsgehoor zaal. Uitvoering Chr. Gymn.vereeniging „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waar genomen door de apotheek van den heer J. de Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. troüwensman zoowel bij den in. als den verkoop van vee; hij is een nuttig mensch in de maatschappij. Zal de veehandelaar zijn functie naar behooren vervullen, dan is het noodig dat de veehandelaars zich aaneenslui ten, evenals andere grospen der samen leving dit doen. Waren alle handelaars lid van den bond, dan kan de con tributie verlaagd worden, dan bestond er u^2icht op een ziekteverzekering, een ouderdoms- en een ongelukken pensioen, dan zouden de spoorwegen ongetwijfeld hun tarieven verlagen. Na dit punt kwam aan de orde: „verrassing" De heer Akker mans, bestuurs lid, deelde mede wat deze verrassing was. Zij 'bestaat hierin, dat er gele genheid zal bestaan tot het aangaan van een collectieve ouderdomsverzeke- ring, waarvan de uitkeeringen ingaan op 65jarigen leeftijd, terwijl bij over lijden vóór dien tijd institutie gegeven wordt aan de rechtverkrijgenden. De premie voor een dergelijke verzekering zal beduidend lager zijn dan een parti culiere verzekering. Het tweede deel der verrassing be staat daarin dat de grond gelegd is ivoor een algemeen pensioenfonds. Dit is nog slechts een voorloopige mede- deeling; de uitwerking der plannen is nog in voorbereiding Bij de rondvraag bracht de heer 'Oskam de vee.arbjtrage ter sprake. 'Spr.'s bezwaar is, dat men allebei lid moet zijn van die vee-arbitrage; is 't niet mogelijk, dat van de vee-arbitrage gebruikt wordt gemaakt ook wanneer slechts één der partijen lid isr De bondsvoorzitter antwoordt, dat 'het streven van het H.B. is, het daar heen te leiden, dat door de regeering een wettelijke regeling inzake de arbi trage wordt Vastgesteld. De heer Samson van Leiderdorp vraagt ot 'het niet mogelijk zou zijn, de Vrijdagsche markt op Woensdag te verzetten; dit was makkelijker voor de slagers. Wat is het oordeel der (vergadering hieromtrent r De heer den Hollander merkt iop, dat dit een ingrijpend voorstel is. De heer v. d. Stoel, lid der Markt, commissie, wij'st op 'de bezwaren aan zulk een ingrijpende wijziging verbon den, omdat het hier betreft een histo risch geworden toestand en het is niet gewensoht, de oude palen terug te zet ten, temeer waar het hier slechts gaat .om partiëele belangen. Ook de heer Mennes, directeur van den Markt- en Havendienst alhier zet de bezwaren, aan een dergelijke verplaatsing verbonden uiteen. Men denke er ook aan, dal Vrijdags be halve de veemarkt ook de kaasmarkt gehouden wordt en velen beide mark ten bezoéken. De heer v. d. Stoe 1 vraagt of het niet mogelijk is, het aanvangsuur der Leidsche markt wat te vervroegen, het geen om verschillende redenen wen. schelijk zou zijn. Spr. zou een motie willen voorstellen, waarin de wem schelijkheid wordt uitgesproken, het aanvangsuur te stellen op S uur. Spr. wijst ook op de stagnatie door de strenge keuring van den veterinai- ren dienst. Deze keuring is veel stren ger dan te Rotterdam. De heer Menne s kan niet in fi nesses ingaan op het door den heer v. d. Stoel gezegde. Hij wijst op de moei lijkheid, dat de markt hier in Leiden •in het midden der stad ligt. Spr. is gaarne bereid met de heeren van ge dachte te wisselen- betreffende de ver vroeging van de aanvangsuren. De heer Bamberger zou willen (dat schapen en varkens om 8 uur en het rundvee om halt 9 kon gemarkt worden. Een ander lid wijst er op, dat het gewenscht zou zijn, als er op de markt water beschikbaar was om het vee te wasschen. De heer v. d. Stoel brengt een eere_ saluut aan den heer de Haas, den voorzitter der Z..H. afdeeling, voor hetgeen hij voor de organisatie gedaan 'heett (applaus.' De voorzitter sloot vervolgens te kwart voor 3 de vergadering, waar. na nog verloting van een aantal mooie prijzen plaats had. Christusrijk en Satansdienst. Gisteravond is door Ds. G. Sa- lom ons, predikant der Chr. Geref. Gemeente te Amersfoort, voor de Chr. Ger. jongelingsverem. een lezing ge houden over fiei. onderwerp: „Christus rijk en Satansdienst". Nadat gezongen was Ps. 119 5, ging spr. voor in den gebede. Spr. begon met er op te wijzen, dat Christusrijk en Satansdienst een vol strekte tegenstelling vormen: deze twee staan diametraal tegenover elkander. Wel voeden wij niet altijd die scherpe tegenstelling tusschen Chris lus en Sa- RECLAME. WinterpssMfels f 1,03 ine! Hab. Villen inSegzoieis 9 cent per paai1. Schaaiseniuig a 5 1,95 per stel. VAN ESCH, Donkersteeg 5 naast DE STAD PARIJS (1132 tan, dit ligt allereerst aan ons ver duisterd verstand. Een dieper liggende oorzaak is de satan zelve, die !s de nabootser Gods, de valsche munter bij uitnemendheid. Hij bezigt al zijn ge nialiteit, zelfs op het terrein der ge nade en om de diepe klove tusschen Christus en Satan te gevoelen, is het, noodig dat wij als uit de waarheid zijnde, Zijn stem hooren. Als grondslag van zijn rede nam Spr Openbaring 2 13a: „Ik weet uwe werken en waar gij woont, namelijk daar de troon des Satans is". Dit is een woord tot de gemeente van Pergamus. Pergamus was een stad van 120.000 inwoners, de hoofd stad van Mysië. Het was de residentie van koning Attalus, die er een groote Bibliotheek had gesticht; wfj spreken nog gteeds van perkament. in'deze heidensche stad had Chris tus een gemeente, maar waar God een tempel bouwt, bouwt de Satan daar naast er ook een. In Pergamus was de troon van Sa tan; hier stond troon tegenover troon, beginsel tegenover beginsel. Spr. wil wijzen op de schijnbare overeenkomst en werkelijke tegenstelling tusschen Christusrijk en Satansdienst, en wel, wat betrerc beider cultus oi eeredienst Beider heil, beider vrijheid en beider paroesie ot toekomstverwachting. In Pergamus werd de god der ge neeskunde, Asklepius op bijzondere wijze vereerd; hij had daar een groot altaar, daarop kwamen voor menscnen figuren, die eindigden in slangen; na tuurlijk dachten de Christenen dade lijk aan den Satan, als zij deze slan gen zagen. Asklepius werd in Pergamus ver eerd onder den naam Sucêr, d..w.z. heiland ot redder. Zoo traentte ds Sa tan verwarring van denkbeelden te stichten bij de Christenen. Uit is thans nog zijn tactiek en moge de hel met haar geweid duizenaen verslaan, met haar nst verslaat zij tienduizenden. Nog verder ging de Satan in zijn na bootsing; Asklepius werd genoemd de zoon van den Almachtigen levenden God, ja, men verteide van hem dat hij ten nemel opgevaren was. In den tempel van Asklepius gaven beroemde geneesheren consult en jaarlijks gin gen er duizenden kranken heen; het was het antieke Lourdes'. Doch hoe de Satan Christus ook tracht na te bootsen, in werkelijkheid doet hij heel iets anders. Hij verlegt het zwaartepunt van de ziel naar het lichaam, van de zonde naar de ziekte, van den hemel naar de aarde, van God als Souverein tot den mensch als denkbeei digensouverrin. Christus doet net andersom. Spr. wees op een vorm van Askle. piusdienst in onze dagen. Vele men. schen gaan naar magnetiseurs, slapen de juffrouwen e.d.,; het groote gevaar is dat deze mensc'ien, en gewild èn ongewild, hun zondige gedaenten kun nen overbrengen op hun sujetten. Er zijn zelfs Asklcpiusdienaars van Chr. Geref. huize, want ook in onze krin gen, zijn er, die hun schreden naar ae somnambule richten. Doch het is beter ziek fce zijn in de gunste 'Gods dan met een gezond lichaam door den Satan zoetjes aan op sleeptouw te wei den genomen. Het heil van Christus en van Asklepius vormen contrasten Ook predikt Satan vrijheid. Van Asklepius staat geschreven, dat hij sla ven vrijkocht uit hun dienstbaarheid en het woord, dat iri het Nieuwe Tes tament gebruikt wordt voor den los* prijs, waarmee Christus de Zijnen vrij kocht, is. hetzelfde als van Asklepius wordt gebezigd. In onze dagen is er ook veel valsche vrijheid, zoowel op kerkelijk als op maat schappelijk en staatkundig gebied; denk slechts aan het socialisme met zijn leu ze: „.gelijkheid voor allen". Dpch die vrijheid is eigenlijk slavernij der zonde. De door Asklepius vrijgekochte sla ven moesten heel hun leven een gedeelte van hun tijd werken voor de priesters, zij moesten alzoo zelf den losprijs be talen. Doch alleen wie niét door zich zeiven maar door den Zoon is vrijge maakt, zal waarlijk vrij zijn. Tenslotte vergeleek spr. de paroesie van Asklepius en Christus. In Epidau- rus is een inscriptie gevonden, waarin wordt gezegd, dat Askleuius, de god öer genos k nle, za n:d komen in hemeiscne heerlijkh id en dat de mensch fieid dan op haar knieën zal vallen om hem hulde te bieden en dat hij afre kening zal houden met zijn vijanden. Ook neg in onze dagen ziet de mensch lieid uit naar een redder, die haar uit het moeras zal halen. In het begin van den wereldoorlog verscheen in een der Rarijsche bladen een advertentie: „Een Napoleon, gevraagd". De orde van de de Ster in hetOosten verwacht den toekomstigën Wereldleeraar. Al deze en dergelijke verwachtingen zijn een nabootsing van de Christelijke paree3ie-verwachting. Wij Christenen, nebben een veel betere eai hechtere toekomstverwachting, omdat zij gegrond is op het Woord van God. Doch wij leven er te weinig bjj; hieruit is de reac tie te verklaren van Joh. de Heer en anderen, die optreden met de Marana- tha-bocdschap. Bet ware te wenschen, dat wij dichter bjj de verwachting van ae toekomst des heeren leefden. Spr. liet vervolgens zingen het Gebed de3 Heeren: 3 en zette daarna z'n redo voort. Spr. waarschuwde nog tegen de ver schillende vormen van Satansdienst in onzen tijd. De Satan bootst'in alle3 Gods werk, na; hij heeft zes duizend jaar de mensc hen ziel bestudeerd on is daar cm een psycholoog bij uitnemendheid. Tusschen do beide trciK-m die van Sa tan en Christus, moet oen keuze gedaan worden. Van nature zijn wij allen Sa tansaanbidders, wij moeten van den troon van Satan naar den troon van den Heere Jezus. Die onberouwelijke keuze is voor alle menscben noodig en inzon derheid voor onze jonge menschen, want de jeugd is de besta leeftijd voor die keuze. Als wij die keuze kennen, wat is dan lonze roeping? Niet om uit het heiden •sche Pergamus weg te gaan, want Chris tus heeft in het Iioogepriesterlrjk gebed gezegd: Ik wil niet, dat Gij hen uit de wereld wegneemt, maar dat Gij hen bewaart van den booze. Christus weet waar wij wonen, en welk ee,n strijd wij hebben; Hij wil ons schragen in uien strijd. Nadat spr. was voorgegaan in dank gebed, werd tot besluit gezongen uit uen Avondzang:4 Jubileum Ds. Joh. W. Groot Enzerink. Zooals wij gisteren nog konden mel den, was de receptie, die Ds. Groot En- zerink gistermiddag hield, zeer druk bezocht. Zelfs hadden eenige leden van de gemeente te Leeuwarden de verre reis uit het Noorden gemaakt om hun vroegeren leeraar te komen gelukwen- schen. Er is rekening mede gehouden dat gemeenteleden uit wijk VIII waar de jubilaris arbeidt om de een of an dere reden niet in de gelegenheid wa ren om de gistermiddag gehóuden re ceptie te bezoeken Voor hen zal hedenavond in het wijkgehouw „Irene" aan de Haven ge legenheid bestaan om Ds. Groot En- zerink alsnog te ontmoeten. Chr. Gezandh en Vacantiekolonies. Gisteren vergaderde de afd. Leiden van de Vereen, voor Chr. Gezondheids en Vacantiekolonies, onder leiding van de presidente Mevr. Meyering. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat het vorig jaar 18 kinderen werden uitgezonden over 't geheel met goed resultaat De kinderen waren over 't algemeen goed aangekomen. Om te voorkomen dat wat bereikt, werd weer verloren zal gaan, wordt gedurende den winter op de verpleeg de kinderen toezicht gehouden, terwijl zoo noodig voor versterkende midde len wordt gezorgd. Voorzoover noodig zullen deze kinderen ook dit jaar weer worden uitgezonden. Met waardeering werd melding ge maakt van het werk van Dr C.ath. Hovens Greve, die geheel belangeloos de noodige keuringen verricht. Getracht zal worden in 'den loop van dit jaar 20 kinderen uit te zen den Dit zal echter rnede afhangen van den steun die de Verc-en van particuliere zijde ontvangt. Naarmate de giften ruimer vloeien, kunnen ook meer kinderen worden verpleegd. Als bestuursleden werden herkozen Mevr. Meyering, Mej. de Lange en Moj. Eigeman en gekozen Mej. Smit te Cegstgeest. Schaken. Winterwedsirrjd Leidsche Schaakclub „Philidcr". 7de (ronde. Hierna werden nog de volgende partijen gespeeld W. Imiwnk en W. H. Cclpa io J. v. Weereia en A. Mj. I. io H. v. Duuren en J. Worst io E. W. v. d. Burgli en H. I. de Nieroi De stand in dezen wedstrijd is mo menteel de volgende: H; I. de Nie 7 punten (uit 7 partijen) E. W. v. d. Burgh. H. v.«Duuren, W. Segaar en W. F. Snieder 5 p., J. J. Abspocl 4V2 p., P. J- v. d. Zeeuw, j. de Boer, J. v. Weer en en J. Worst 4 p. J. v. o. Wilk, K. Hagemans en G. Verhoeven 3V2' P., N. N., A. M. I. en J. C. Verhaar elk 3 punten. De overigen hëbbên minder dan 3 punten. In het meubelpakhuis van den heer W. in de 4de Groenesteeg is gis teravond een binnenbrand ontstaan, doordat uit een brandende kachel gloeiende stukjes steenkool op den houten vloer waren gevallen. Van de vloer brandde een opper vlakte van ongeveer een vierkante Meter weg. Overigens geen schade. Aangehouden is J. B. die ver dacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan- overtreding van art. 432 B. W. sub 3 (het als souteneur voor deel trekken uit de ontucht van een vrouw. Vanmorgen omstreeks half elf heeft op den Morschweg een heele con sternatie geheerscht. Het betrof een bewoonster van dit gedeelte, mej. C die wegens een overtreding was ver oordeeld tot het betalen van f2 boeto of het ondergaan van 2 dagen hecht De juffrouw7 wilde echter de boete niet betalen, met het gevolg dat van morgen twee rijksveldwachters voor haar deur verschenen, die haar ver zochten „mee te gaan." De juffrouw gaf hevig verzet en geraakte compleet overstuur toen de veldwachters haar wilden meenemen De situatie werd er niet gemakkelij ker op, toen het publiek zijn belang stelling voor het geval begon te too- nen en er ten overvloede een lijksta- tie moest parse. waarbij de juf frouw ernstig deed alsof zij zich voor de lijkkoets zou werpen. Het griezelige geval vond ten slotte zijn eind in het toegeven van de juf frouw, die zich echter den gepleegden tegenstand nog wel eens ernstig kan moeten verwijten. We vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit no. voorkomende advertentie, waarin wordt meege deeld, dat voortaan na afloop der con certen van den „Leidschen Kunst kring voor Allen" een tram zal (ctoor)- loopen vanaf de gehoorzaal naar Oegstgeest. Voor vele bezoekers dezer concerten beteekent dit inderdaad een groot ge mak. RECLAME. tvaai BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Zal Br. de Visser zijn opdracht terug geven 7 Omtrent de Dinsdag gehouden ver gadering der katholieke Kameriractie deelt „De Rsb." mede, dat de kans van slagen van het compromisvoorstel van dr. De Visser, dat door het demis sionaire Kabinet aan de Katholieke fractie was toegezonden om de opinie daarover te vernemen, zeer gering ge worden is en met een nog zeer langen duur- van de crisis ernstig moet gere kend worden. Geruchten gingen, dat dr. De Visser tlians zoo spoedig mogelijk zijn op dracht aan de Koningin zal teruggeven Volgens „De Tijd" loopt in parlemen taire kringen het gerucht, dat de aan wezigheid te 's-Gravenhage van mr. Th. B. Pleyte, Minister van Koloniën in het extra-parlementaire kabinet- Cort van der Linden, thans Nederl. ge zant te Madrid, in verband zou staan met de oplossing der kabinetscrisis. Het vliegveld bij Vlissingen. Het vliegveld op Walcheren ligt voor een groot deel onder de gemeente Oost en West-Souburg. Door het Rijk is nu aan het bestuur dier gemeente toe stemming gevraagd om haar grondge bied op het veld een vliegtuigenloods van 22 bij 27 meter te mogen bouwen, met bijbehoorende lokaliteit voor pas sagiers, douanen en verder personeel. Bc ongevallen in de mijnen. Naar „Het Volk" verneemt, zal liet Kamerlid W. Drop, zoodra de Tweede Kamer weer bijeenkomt, verlof vragen, de regeering te interpelleeren naar aanleiding van het groote aantal be drijfsongevallen, waaronder zeer vele ongelukken met doodelijken afloop, dat in de Limburgsche mijnen den laat- sten tijd heeft plaats gevonden. Hij zal, als de interpellatie wordt toegestaan, aan de regcering eenige vragen stellen over de wijze, waarop de bestaande veiligheidsvoorscriften worden toege past. De Neclerlandsche militair. Het is niet te onpas, zegt „De Mor gen", in deze dagen ook eens even de aandacht te vestigen op het uitmun tende werk, dat in de overstroomde ge bieden gedaan wordt door militairen en mariniers en liun officieren. Het is moeilijk, ingespannen en lang' niet ongevaarlijk werk, maar het wordt gedaan. Iedereen, die deze man nen ziet werken, krijgt respect voor hun arbeid. Dat verwondert trouwens niemand. Minister Lambooy zeide het een de zer dagen nog: hij had niet anders verwacht. De Nederlandsche militair is een ke rel van de daad in alle omstandighe den, waar het er op éénkomt. Hij is geen „militairist"; hij moppert vlug; hij heeft het land aan veel salu- eeren! Maar als het op daden aankomt, als de noodzakelijkheid tot aanpakken dwingt, dan is alles met hem te berei ken. Dat heeft de ondervinding getoond bij vroegere gelegenl^den en die repu tatie bandhaa.fi hij ook thans. Aan de honderden militairen en ma riniers, die sinds dagen in het ver dronken land werken, en aan hun koel bloedige en beleidvolle officieren komt een woord van hartelijke erkenning en hulde toe. De slachtoffers der overstrooming zullen de eersten zijn, om dat van har te te onderschrijven. Nederland in den vreemde. Door bemiddeling van onzen gezant te Rio de Janeiro, is de film Nederland van de vereenging Nederland in den Vreemde in verschillende plaatsen in Brazilië vertoond voor autoriteiten en andere vooraanstaande personen. De voorstellingen waren alle druk bezocht, en de film viel zeer in den smaak. Hr. Ms. Tromp en Heemskerck. Hr. iMs. Tromp en Heemskerck zijn gistermiddag, onder bevel van kapi tein ter zee mr. J. C. Jager, uit Nieu- Radio-Programma. Wat er vanavond ie hooren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, ióoo M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 36s M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.). Concert. H.D.O.-orkest. 6.15 (Hilversum,. 1030 MJ. Lezing door Mevr. Dr. G. Docters van Leeu wen over „Coöperatie". 6.20 (Berlijn, 305 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffelicren, 26^0 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.03 (München, 485 Mj. Concert. 7.15 NSF. Ken praatje over radio. 7.20 (hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alie Kngelsche stations, tijdsein nieuws, toespraken, ic_l..0en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7,43 Alle Engelzche stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (13^0 Mj Concert. 8.20. Orkestconcert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren; 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert/ 8.13 (Hilversum, 1050 M.). Concert vanuit het Concertgebouw. Vioolconcert van Beethoven. 8.20 (Hamburg, 393 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Conceit. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid- 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door liet persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. wediep vertrokkefl voor het maken van een oefeningsreis naar de Middel- landsche Zee. Onveilig strand. Het strand zal Maandag a.s. van 10 uur v.m. tot half 3 n.m. tot Wasse- naarscheslag onveilig zijn wegens schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Uit het Sociale Leven. Gouden feest „Patrimonium." De afd. Amsterdam van „Patrimoi nium"' heeft gisteren haar 50-jarig be staan herdacht. In „Maison Boer" heeft het bestuur, bestaande uit de heeren J. Douwes, voorzitter; E. v. Beek, W. J. Bossen broek, J. Rense, P. van Onkelen, H. G. Poesiat, D de Roos, J. Trampe, C. Bo venkerk en P. J. de Carpentier, gis termiddag gerecipieerd en vele geluk- wenschen in ontvangst genomen. Toen de eenig overlevende oprich ter, de heer W. C. Beeremans, zijn op wachting bij het bestuur gemaakt had, voegde hij zich daarbij om mede de gelukwenschen der talrijke bezoe kers in ontvangst te nemen. Tegen 4 uur verscheen de burgemees ter, de heer W. de Vlugt, vergezeld van de wethouders de heeren Ter Haar, De Miranda, Von Frijtag Drab- be en Polak. Tevoren was wethouder Vos reeds komen gelukwenschen. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoerd door den burge meester, die ten blijke van de groote waardeering van „Patrimoniums" ar beid, de groote zilveren medaille van de stad Amsterdam aanbood. 's Avonds werd in het Concertge bouw een zeer druk bezochte feeste lijke bijeenkomst gehouden. Geen plaats bleef onbezet Aan de bestuurs tafel had ook plaats genomen de bur gemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt. De bijeenkomst werd geopend met orgelspel van den heer A. van der Horst. De voorzitter, K de heer J. Dou wes, zeide daarna dat een telegram was ingekomen van minister H, Co- lijn, waarin deze meedeelde, tot zijn leedwezen verhinderd te zijn in deze vergadering het woord te komen voe ren In gedachte zoo seinde de heer Colijn ben ik in uw midden en in gebeden ben ik uwe vereeniging in dachtig geweest. Ik hoop dat eens, bij uw eeuwfeest, verwezenlijkt moge zijn de wensch, bij dit uw halve eeuw feest door den veteraan Geerp-mans

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2