PUROL bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, SchraSe Lippen. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 13 JANUARI 1926 UIT ONZE INDIEN. Het huwelijk van den landvoogd. Naar het Haagsche Anetakantoor verneemt, zal de gouverneur-generaal van Ned-Indië, mr. D. Fock, zich bin nenkort in 't huwelijk begeven met Mevr. Diemont, vroeger dee chtg. van d.en gepensionneerden generaal-ma- joor Mollinger te Medan. Thans ver toeft zij,hier te lande en zal zich ein de Maart a.s. naar Indië begeven. Het geschenk van den Soenan. De „Nw. Vorstenl." werd in de ge legenheid gesteld het schitterend ge schenk van den Soesoehoenan van Soerakarta voor H. M. de Koningin, ter gelegenheid van Haar zilveren hu welijksfeest te bezichtigen. Het is een prachtig tête a tête thee servies, alle deelen voorzien van een hindoerand, door de zilversmeden van Z. H. den Soesoehoenan vervaardigd. Naar men weet, zal de oudste doch ter van den Soenan, Ratoe Alit, met haar echtgenoot Pangeran Ario Ma- taram, den Soenan officieel in Neder land vertegenwoordigen bij het zil veren huwelijksfeest onzer Koningin. Berden hebben zich den 16en Decem ber j.l op de Prins der Nederlanden ingescheept. Vanuil Gjokja is Pangeran Soerio- dinigrat vertrokken orn rien Sultan bij dezelfde gelegenheid in hei moede - land te verlegens oonligen Ook hij heeft zich op de Prins uer Nederlan den ingescheept. Haar kind levend begraven. Te Semarang heeft zich volgens het ,Alg. Hbl." van Semarang een afschu welijk drama afgespeeld in de desa Karang Kembang. Een inlandsche vrouw leefde met twee mannen. Haar eerste echtgenoot schijnt niet geheel goed hij het hoofd te zijn en verdient niets. Bij dezen man heeft zij twee kinderen Haar tweede man, bij wien zij ook een kind heeft, kreeg genoeg van de vrouw en liet haar in den steek. Zoo zat de vrouw voor groote moei lijkheden. Wèl had zij kostgangers, ioch veel verdiende zij daaraan niet ïn eigenlijk kan men zeggen, dat haar verdienste hoofdzakelijk bestaat uit netgeen zij verdient met het was- ichen van kleeren van de kostgan gers. De armoede was groot en de vróuw kon zelf niet voldoende voed sel krijgen om in staat te zijn haar iongste kind, een jongentje van 2:—3 uaanden, behoorlijk te verzorgen. Het ?evolg was, dat de baby in gezond- leid sterk achteruit ging en ten slot- 'e nmt meer in staat was het karig medselrtot zich te nemen. Dat de vrouw wanhopig was, kan nen zich begrijpen. Maar die wan- aoop bracht haar tan slotte tot een misdaad. De vrouw kwam zoover, dat tij in den vloer van hare woning een «uil groef en daarin het kindje legde. Het was toen reeds ernstig ziek ■Iet bewoog zich niet meer en maak- ve den indruk meer dood dan levend .e zijn. De moedor heeft echter zelf gecon stateerd, dat het nog adem haalde. Het kindje werd met lappen en een stuk blik toegedekt, waarna de kuil weer volgestort werd. Daarop heeft de vrouw hare beide groote kinderen bij de hand genomen en het huis verlaten Huizen... op zand getouwd. In^totaal zijn in den laatsien tijd te Soerabaja 150 huizen zoo bedui dend gescheurd, dat de dienst van wuw- en woningtoezicht de'eigenaren moest waarschuwen en opdragen de üoodige reparai.üs te doen uitvoeren. Vijl of zes huizen zijn in het geheel niet meer te redden en moeten wor den afgebroken. De scheuren ontstaan gewoonlijk in huizen, welker fundamenten op zand zijn gebouwd. De meeste' grondscheu- ren, welke door de droogte zijn ver oorzaakt, gaan ongeveer anderhalve meter diep .hoewel, b.v. te Koepang, wel plaatsen zijn aan te wijzen, waar ze tot meer dan drie meter doorloo- pen) en het zand, dat in de meeste ge vallen onder de 80 c.M. in gegraven fundeeringen is gestort, loopt in deze scheuren weg. Hierdoor zakken de fundeeringen, welke verzakking weer het scheuren der muren tengevolge heeft. Waüneer de regens invallen, is na tuurlijk het scheuren van den grond onder de fundeerigen afgeloopen, doch de scheuren in de muren der huizen blijven bestaan. Deze moeten dan af doende worden gerepareerd. Bijzondere maatregelen om volgen de jaren het scheuren der huizen te voorkomen zijn bijna niet te nemen en ook niet onmiddellijk noodig. Dat dit jaar zich zeer veel gevallen voor deden, is slechts een exceptioneel ge val en toe te schrijven aan het feit, dat de grondwaterstand dit jaar on gekend laag is, zoodat deze op som- jnige plaatsen drie meter lager dan aorsna&l is gebleken. Steenkool in Indië. De behoefte aan steenkool in Indië ontstond omstreeks 100 jaar geleden }ls uitvloeisel van de geleidelijke ont RECLAME. wikkeling van de stoomvaart tusschen Indië en het moederland. Het is wél opmerkelijk, schrijft ir. P. Hövig, hoofd van den dienst van den Mijnbouw in Nederlandsch-Indië, in het Polytech nisch Weekblad" van 7 Jan., dat hoe wel Indië buitengewoon rijk is aan verschillende kolensoorten van goede hoedanigheid, aanvankelijk en nog ge- ruimen tijd daarna, aan de zich ten gevolge van de stoomvaart uitbreiden de vraag naar brandstof voldaan Werd door import uit Europa. Aan het voor Indië zoo hoogst be langrijkste vraagstuk van de steenko- lenvoorziening uit het land zelf, wijdt schrijver een uitvoerig overzicht,waar in eerst de kenmerken der steenkool soorten aangegeven worden, en de sa menstelling van de meeste wordt ver meld. Vervolgens bespreekt hij de .vind plaatsen en den totaal aanwezigen voorraad, welke op 5 tot 6 milliard ton wordt geschat: wanneer men bedenkt, dat het verbruik ongeveer 1.5 millioen ton per jaar bedraagt, dan is het dui delijk, dat voorloopig nog niet voor een tekort behoeft te worden gevreesd. Uitvoerig staat schrijver stil bij de geologische formatie, welke op een be trekkelijk jonge periode duidt, n.l. tot het oceen, de onderste formatie van het tertiar. Toch valt daaruit niet te besluiten, dat men in Indië met bruin kool te doen heeft; in tegendeel wijzen de physische en> chemische eigenschap pen op steenkool. Dit wordt toege schreven aan een gevolg van secun daire geologische factoren, een verede ling door caustische metamorphose in verband met vulcanische activiteit. Verder geeft schrijver een systema tisch overzicht van de meest belangrij ke mijnen, terwijl de wijze van ge winnen in de volgende nummers van het „Polytechnisch Weekblad" bespro ken zal worden. 9e droogte in Oosi-Java. Met betrekking op de droogte in Oost-Java en op Madoera schreef het „Soer. Hbld.", dat zeker als conclpoie mag worden gesteld: dat de economi sche toestand door de abnormale droogte duidelijk ongunstig is b .in vloed en in een enkele streek Regee- ringshulp noodig is; dat het voor de ambtenaren van B. B. zaak is, voortdurende aandacht ie schenken aan bouwveld en voorraad, terwijl al het mogelijke dient te wor den gedaan om den padi-aan plant on middellijk na het doorkomen c'er re gens in den grond te brengen. Er zal hier en daar met bevel of printah aloes moeten worden gewerkt; dat de tijd der jaarlijksche schaarsch- te, de „mongso patjeklik", thans van één tot twee maanden langer zal ,vj- ren door vertraging in den aanplant van de Westmoesonpadi; dat men dus vooral zal hebben te zorgen voor Maart en April, hetgeen zeer wel doenlijk is door het planten van djagoeng (mais) als anderszins. Maatregelen tegen de pest. In verband met de verontrustende cijfers omtrent pestgevallen in Mid- den-Java, kan het „Soer. Hdlsbl." de mededeeling brengen, dat voor het jaar 1926 een bedrag werd toegestaan voor den dienst der woningverbete ring in Soerakarta, waardoor het mo gelijk'zal zijn om, behalve het restee- rend gedeelte van het onderdistrict So lo, nog vier nieuwe onderdistricten in behandeling te nemen, namelijk Teras, Modjosono, Ponggoh en Karangnonko. Uit vorige publicaties weet men, dat deze onderdistricten de brandpunten vormen van het Solosche pestgebied, terwijl de beslissing eenigermale mee gevallen is, daar men eigenlijk op <*\.-n schrieler aandeel had gerekend uit de algemeene kas ter bestrijding van de zoozeer gevreesde ziekte. Er is aanleiding tot tevredenheid aJ- zoo, al kan men niet spreken van vol daanheid, omdat er nog een aanzien lijk deel van het beruchte pestgebied voor een volgende begrooting resteert. GEMENGD NIEUWS. Groote J uWeelenr ooi. Te New ^oik heboen twee dieven na twee juweliers met groote revolvers mid den op straat te hebben neergescho ten, zich meester gemaakt van twee zakken met ruwe diamanten t-r waar de van meer dan rOO.uüJ dollar. De twee dieven ontvluchtten in een auto, ondanks het feit, dat een hagel van kogels door de politie op hen werd afgezonden. Banditisme in Aken. Za terdagavond 7 uur werd de 63-jarige vrouw Grosjean in een zaak in de Alexianergraben te Aken overvallen door t wee onbekende mannen. De ban dieten verlangden den sleutel van de geldkist Toen de vrouw weigerde, den sleu tel te geven, mishandelden zij haar en sloegen haar bewusteloos tegen den grond. Eén der bandieten had een re. vdlver in de hand. De vrouw bekwam verschillende messteken in het Tioofd en in het gelaat. Uit den zak der vrouw haalden de bandieten den sleutel, openden daar mee het geldkistje en stalen 80 h 100 goudmark, enkele sieraden en zilver geld. Ook het kasregister werd geopend en van zijn irfhoud beroofd. Voorbijgangers, die de dieven uit den winkel zagen vluchten, vonden de bewustelooze vrouw, badend in haar bloed. Op last van een ijlings ontboden ge. ïieesheer werd de vrouw naar het zie kenhuis gebracht. Dankbare gasten. Een Kerst partij, welke sir Archibald llamiilon in zijn huis te Selsea gaf, heeft tot gevolg gehad, dat twee zijner gasten, een Russisch echtpaaT, zich voor de rechtbank te Chichester hadden te ver antwoorden wegens het stelen van een gouden kleinood ter waarde van ruim 6000 gulden. Volgens de verklaring vhn de po litie werd het kleinood vermirt, nadat het echtpaar op 26 iDecember een be zoek aan den baron hadden gebracht, terwijl het kleinood in de handtascli van de vrouw werd gevonden, toen het echtpaar te Southampton werd gear resteerd waar het zich Zaterdag naar Parijs wilde inschepen. Brand in een werkhuis. Na bij Sutton (in het graafschap Sur rey; heeit Zondagavond in een werk huis een groote brand gewoed. In volmaakte orde trokken de dui zend bewoners af. Niemand Werd ge wond. Het centrale gebouw is verwoest. De schade wordt geschat op 15 000 pd. sterling. Hf't vuur was mijlen ver in het rond zichtbaar. Duizenden personen kwa men den brand in oogenschouw nemen Baldadigejeugd. Van de tram der R. T. M. die gistermiddag om 5.18 uur vanuit de Rosestraat te Rotterdam vertrekt, werden ter hoogte van Charlois de ruiten van den post wagen door baldadige straatjeugd in geworpen. Gratis thee. De Vereeniging voor de Thee_cultuur in Ned. India, gevestigd te Amsterdam, heeft onge veer lüdü pond thee naar de wa.-rs- nood-gemecien gezonden \oor em kus telooze distribueering onder de slacht offers van de overstroomingen. De thee, wordt verpakt in halve pondspakjes, 'bedrukt in de nationale kleuren. In den tekst wordt gewaar schuwd tegen het drinken van onge kookt water, terwijl er tevens een ge bruiksaanwijzing aan werd toegevoegd hoe op de meest emvoudige wijze de drank moet worden bereid. t-en uitstervend menschen- ras. imn.cl.en stelt het oogem blik groot Delang in ee^i J-S-jang meis je, dca uit jöritocn Honduras naar daar is gebraent door den neer Mit chell Hedges, die een ontdekkingsreis heeft gemaakt in deze centraaLAme rikaansche kolonie. Het meisje, Emelia Vasquez gehee. ten, is een Indiaansche van het Maya ras. Zij is van een sprekend Mom goolsch type, met een lichtbruine ge laatskleur en een schat van blond haar en zii is geboren in een dorp dat op een u.tgebluschten vulkanischen krater is gebouwd nabij Lubaantun, een staa uit de oudheid, welker over blijfselen ontdekt zijn door Mitchell Hedges. De ontdekker vertilt, dat de vijftig menschen van haar stam \velke in el lendige omstandigheden in d^z n kra ter bij de ruïnen van de huizen hun ner voorvaderen wonen d? een'ge over blij venden rijn van het groote ras, der Maya's, hetwelk eeuwen terug een zeer hoog.e beschaving en welvaart ge_ noot en welks land bedekt was met groote steden. Hedges gelooft, dat de geschiedenis der Mava's wel dertigduizend jaren kan teruggaan. RedJ Deze laatrten der Maya's^ zegt hij, vormen den meest interessanten stam, welken hij ooit gekend heeft. Deze menschen ge ven nimmer blijk van eenige emotie, Zelfs onder de vreeselijkst? pijnenkrim pen zij nimmer ineen, of uiten een klacht Toch vinden zij in alles wat gebeurt voorteekenen en bove/nnatuur lijke machten. Zij sterven uit bij gebrek aan wilskracht en uithoudihgsvermo- gen. Mricftell Hedges is weer oo weg naar Britsch .Honduras om zijn on_ dprzoekïngen te hervatten. Hij wordt vergezeld door kapitein Joyce van het Britsche, museum. Land- en Tuinbouw. De invoer van narcissen in Amerika. Het Wkbl. v. Bloembollencultuur ci teert uit de Florists' Exchange de hoofdzaken van de mededeeling van het departement van landbouw te Washington, gedateerd 30 Dec. over het Narcissen-embargo. Het Ameri- kaansche vakblad zegt over den door de beslissing geschapen toestand: Volgens besluit van Secretary Jar- dine kunnen Narcissenbollen voortaan alleen in bepaaldelijk beperkte hoe veelheden en onder „special permit" worden geïmporteerd, hetzij voor op- plantingsdoeleinden (propageting stock), hetzij als nieuwigheden, die hier te lande niet verkrijgbaar zijn, of als materiaal voor onderzoekings- arbeid. In beide gevallen moeten vol ledige redenen kunnen worden aan getoond en een persoonlijke aanspra kelijkheidsverklaring worden overge legd. De volgende bollensoorten zijn op de lijst van onbeperkten invoer gehand haafd, bij welker invoer een onder zoek naar de daaraan verbonden ge varen wordt ingesteld, maar die in onbeperkte hoeveelheid en wel onder het algemeene voorschrift van Reg. 3 van Quar. 37 mogen worden geïm- porterd: Chionodoxa, Galanthus, Scil- la, Muscari, Fritillaria imperialis en% meleagris, Ixia en Eranthis. In zijn mededeeling verklaart dr. Jardine, dat hij het medegedeelde op de 16 Nov.-conferentie met groote aan dacht heeft 'overwogen en dat deze stukken volkomen den indruk beves tigen die in 1922 is verkregen over het gevaar van de ziekten die met deze bollen (narcissen) in Amerika worden ingevoerd, en dat het medegedeelde ter conferentie „zonder twijfel ten volle rechtvaardigt" de inwerkingtre ding van de beperkende bepalingen* „Het is wel ongeiukkig, dat, door onze verschillende cultures tegen ziekten en schadelijke insecten te bèscherm&fi sommige belangen moeten worden ge schaad" zegt bij, „maar de werkelijke toestand brengt zulk een gevaar met zich, dat ik gevoel, dat niemand die met de zorg over het instand houden van den Amerika-anschen landbouw is belast, anders kon doen (jan den invoer van deze bollen te be perken." Het feit, dat er een Narcissencul- tuur in Amerika is en dat de beper king van den invoer van bloembollen, tijdelijk althans, deze industrie zou bevoordeelen, „mag op geen enkele wijze van invloed zijn bij het uitvoe ren van de wet." De eenige reden voor Je "nieuwe embargo is, om met goed gevolg den invoer van ziekten te voor komen, eenige van deze ziekten heb ben reeds vasten voet in de Ver Sta ten gekregen, 'maar nergens in die mate, dat hun uitroeiing onmogelijk is. De twee Narcisvliegen hebben b.v. in de Pacific Coast nog lang niet al gemeen de cultures aangetast; neemt men de cultures in zijn geheel, dan is de aantasting niet meer dan een fractie van 1 pet. De groote Narcis- vlieg is een belangrijke Uienziektever- wekker, die in de 'Pacific Northwest reeds hier en daar ernstige schade toe gebracht heeft, doch die de belangrijk- ste uiencultures nog nief bereikt heeft, Er is geen twijfel aan de ernstige be dreiging van bet aaltjesziek voor onze Alfafa en Klaver-culturen. Zij zijn in verschillende streken reeds aangetast, maar het is gebleken, dat de meeste staten nog vrij van deze ziekte zijn. Het publiek is natuurlijk belangstel lend zoo zegt dr Jardine tenslotte naar de oogenblikelijke of toekom stige verkrijgbaarheid van Narcissen- bollen. Op de conferentie werd mede gedeeld, dat er thans in de Ver. Sta ten 150 millioen van deze bollen zijn opgeplant, bijna het dubbele van de hoeveelheid, die in normale jaren ge- importeend wordt. Verder zijn de be hoeften voor het forceeren in dezen winter voorzien en is voor de opplan- ting in het volgende jaar door invoer van een hoeveelheid plantgoed, die grooier is dan eenig vorig jaar, ge heel voorzien. „Er schijnt daarom geen reden voer een stijging van be- teekenis van de prijzen." RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de upeuDctre zitting Komen op de rol voor t>o zaken en voor met_ openDaar 6 zaten. A. C., koopman te Leiden, is ten laste gelegd, dat hij ingevoerd heeft een partijtje ongekeurd vicesch. Gei. tuige bros van den Vleescnkeuringae dieiiot necit net vlcescn onderzoent en het voorwaardeiijic goedgekeurd. Be klaagde heeft het vleescn met ingeu voerd doch in Leiden gekocht. De amutenaar eischt fó oi 5 dagen, doch de veroalisant zal nog hierover ge_ hoord worden. Th. G. B., autobestuurder te LeL den, zou zonder licht gereden heb. ben, wat bekl. ontkent, riij dacht dat het kwam van de schijnweipcrs, doch ook deze hadden niet gebrand, zegt verbalisant, voordat de auto bij hem was. Eisch flO of 5 dagen. P. J. v. P., metselaar te Leiden, heeft op de Haven geschreeuwd en wel in den nacht, wat beklaagde ont kende. Hij heeft enkel aan zijn vriend geroepen, doch dat had 10 minuten geduurd, deelde verbalisant Barlo me. de. De kantonrechter vond het een raar optreden. Op 15 Dec. in het mid den van den nacht op de Haarlem merstraat te loopen schreeuwen, wijst er wel op, dat beklaagde beschonL ken was: anders doe je zoo iets niet. Eisch f5 of 2 dagen. J. SI., vissoher te Zevenhoven, en M. Kw., arbeider te Nieuwkoop hebben beiden niet voldaan aan het verzoek van den R. v. A. om inlich tingen. De eerste beweert ze verzon den te hebben, de tweede zegt ge plakt te hebben wat noodig was; doch daar ging het niet om. Nadat getuige Goslinga gehoord was, alsook de ver tegenwoordiger Bronk te Alphen, werd tegen ieder f 10 of 5 dagen geëischt. In de leerplichtwetzaak van C. Sp. vr. de R. te Leiden, legt S. Gaas- terland, hoofd eener school, verkla ringen af in betrekking tot het ver zuim waarna f 4 of 4 dagen wordt geëischt. In de zaak van J. P. T., Den Haag. die onder Sassenheim de beken, de aanrijding 'ran een wielrijder zou veroorzaak; nebben, werden nog eer aantai getuigen geboord, F. LedayL wielrenner, Den Haag, en van Over fabrikant, hebben met een auto die plaats des onheils bereikt, toen het feit had plaats gevonden, doch 'be. weren, veel schuld door het snelle rij. den van beklaagde. De getuigen G, de Ruiter, schipper, en J. Pihot, sla. ger te Den Haag, die bij de getrof fen wielrenner waren, zijn dezelfdt meening toegedaan. Mej. Tingelaar Den Haag, die in hei zijspan zat, bet weert dat heel niet snel gereden is er. er zeker niets zou gebeurd zijn als dt band niet geklapt was. De ambtenaai ziet schuld bij beklaagde en eischt K gulden of 5 dagen. J. L., koopman te Alphen, zou met een auto een aanrijding veroor. zaaki hebben van een brandstoffen, handelaar. Bekl. is niet verschenen, doch bekende reeds schuld. Als ge: tuige werden gehoord de koetsier Han no; twee kolendragers Hooien woning en Róoyakkers, die er tijdig warer. afgesprongen, en de landbouwer L'. Hoekwoning uit Rijnsburg, die het nauwkeurig gezien had. Eisch f25 ot 10 dagen. M. C. L. C. K., J. v. d. M, en A B., die niet verschenen waren, hadden te Lei den op de Oude bingel nacht rumoer gemaakt door schreeuwen. De verbalisanten Hoogkamer en v. d. Berg bevestigden hun verbaal waarna f3 of 3 dagen werd geëischt. H. O., koetsier op een tankwagen te Leiden, is te Noordwijk bekeurd voor ongeijkte maten. De baas, J. v. Bergen Henegouwen, vertelt dat de maten aan de Mij. behooren, waarom de ambtenaar geen straf eischt, doch alleen verbeurdverklaring van de ma ten. W. H., koopman te Leiden, heeft een hond zonder muilkorf laten loo pen en bij bekeuring de verbalisant., voor bullebak uitgescholden. Beklaag de heeft het in zenuwachtigheid ge daan; hij 'is zenuwlijder. Maar zeg dan Wat vriendelijkere, merkt de kanton rechter op. Ook tegen deze wordt geen straf geëischt. H. G. te Leiden, heeft een ver boden steeg in gereden wat 60 ct. zal kunnen kosten. H. K. te Voorschoten, zou dronken geweest zijn wat beklaagde ontkende. Hij had niets gedronken dan. koffie. En ruik je dan naar drank? En ook je gang was waggelend. Dat kwam van een eksteroog, voer de beklaagde aan. Hij was volgens eigen verklaring veel te netjes om dronken te zijn, en gevoelde zidh ook geheel niet thuis op het bureau. Eisch' f3 of 3 dagen. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. VOLENDAM, van Rotterdam naar N. York, io Jan. van Halifax. CARDIGANSHIRE, van, Vancouver a. Rotterdam, via Liverpool, II Jan. 200 mijl Z.W. van Land's EnxL GLAMORGANRHIRE, van London n. Vancouver, pass, to Jan. Prawlepoint. BOSCHDIJK, 10 Tan. van Rotterdam te Baltimore. SILARUS, 9 Jan. van Antwerpen (18 San Francisco. BILDERDIJK, 12 Jan. van Baltimore te Rotterdam. KINDERDIJK, 12 Ian. v. d. Paoifio- kust te Hamburg. LEERDAM, van Rotterdam naar N. Orleans, 12 Jan. van Tampioo, L0CHG0IL, van Rottewam naar de N. Pacific, 11 Jan. te Colon. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KARIMATA, uitreis, pass. 12 Jan, Suez. ROTTI, thuisreis, 12 Jan. van Colom bo. J. P. OOEN, uitreis, pass. 11 Jan. Gibraltar. PRINS DER NEDERLANDEN, thuis reis, 11 Jan. van Algiers. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MERAK, uitreis, 17 Jan. te Santos verwacht. ORANIA, thuisreis, 11 Jan. te Santos. SALLAND, 11 Jan. van Londen te Havre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, uitreis, .12 Jan. van Port Said. DJAMBI, uitreis, pa3s. 12 Jan. Fini- INSULINDE, thuisreis, 11 Jan, van Pa¥rIA, uitreis, 11 Jan. te Belawan. S0EKAB0EMI, uitreis, pass. 12 Jan. Point de Galle. TJERIMAI, uitreis, 12 Jan. van Port Said. MENADO, uitreis, pass. 12 Jan. Kaap Bon. G0R0NTAL0, van Rotterdam naar Batavia via Antwerpen, pass. 12 Jan. Vlissingen. M0DJ0KERT0, 12 Jan. van Batavia te Rotterdam. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, thuisreis, 12 Jan. te Antwerpen. RANDFONTEIN, 12 Jan. van Dar-ea- Salaam naar Lindi. RIETFONTEIN, 12 Jan. van Port Na tal te East-Londen. TOBA, 12 Jan. van Amsterdam naar 0. Afrika. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6