kerk en school. feuilleton. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 13 JANUARI 1926 TWEliDE blad. binnenland. Het Koninklijk Echtpaar. H M. de Koningin en Z K. H. de Prins zijn gisteravond per S.S. te 7.49 uur in de residentie teruggekeerd van hun bezoek aan het watersnoodgebied in Overijssel. De Koningin onderhield zich in de Koninklijke wachtzaal eenigen tijd met den burgemeester van 's-Graven- hage, mr. J. A. N. Patijn, die het Ko ninklijk Echtpaar bij aankomst was komen begroeten. De dankstond in den Bommelerwaard. De Dijkgraaf van den Bommeler waard, de heer H. C. de Jongh, heeft het volgend schrijven gezonden aan de predikanten en Kerkeraden der verschillende Kerken, de pastoors en aan den voorganger der Israël. Gem. in den Bommelerwaard: De Dijkgraaf van Bommelerwaard boven den Meid ijk heeft de eer u me de te deelen, dat de Bommelerwaard onvoorziene omstandigheden voor behouden bewaard is gebleven voor de ramp van een watersnood, die in andere districten de menschen verdre /ven heeft uit huis en hof, beroofd van have en goed. Met bijna bovenmensohelijke krach ten is dag en nacht gewerkt om het dreigend gevaar, af te wenden. Maar alle inspanning en toewijding «ou vruchteloos geweest zijn, wanneer de Allerhoogste zijn beschermende hand niet over ons had uitgestrekt Daarom wendt de Dijkgraaf zich tot tt met het vriendelijk verzoek in de godsdienstoefening op aanstaanden Zondag met de opgekomen schare God te danken voor Zijne genadige be scherming, opdat de gansche bevol king van de Bommelerwaard hare ge meenschappelijke dankzegging op den zelfden' dag naar den Hemel opheft De Militair Fascistische Partij. De „Rsb." deelt thans mede, dat eind van deze maand te 's-Graven- hage de oprichtingsvergadering zal worden gehouden van de Militair Fas cistische Partij. Ook meldt het blad, dat deze Partij geheel afzijdig staat van het Verbond van Actualisten. Nederland in den vreemde. Het streven der vereeniging Neder- Jand in den Vreemde om de Ameri- kaansche schoolboeken, voor zoover zij ons land op onjuiste wijze voor stellen, verbeterd te krijgen, blijkt niet alleen bij de geleerde, maar ook bij de Amerikaansche uitgeverswereld weerklank te vin'den. De vereeniging mocht van verscheidene uitgevers, tot wie zij zich had gewend, blijken van instemming en beloften van medewer king ontvangen. De groote uitgevers firma Ginn Co. te Gosion, schrijft aan de vereeniging: 'Wij hebben uw rapport inzake de Amerikaansche schoolboeken onmiddellijk na ont vangst laten vertalen. Het uit den watersnood geredde vee. In aansluiting aan de mededeeling aangaande de bemiddeling, welke de Ned. Bond. van Veehandelaren aan de regeerijy heeft aangeboden voor het geval verkoop van het uit den wa tersnood gered.de vee noodzakelijk mocht worden, vernemen wij, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw De Geer hieromtrent gisteren besprekingen heeft gevoerd met de heeren A. Trompetter, voorzit ter van den Ned. Bond van Veehan delaren en M. den Hollander, hoofd bestuurslid voor de afdeeling Zuid- Holland van dezen Bond. De heer Trompetter ontvouwde den minister drie mogelijkheden om het eventueel door de' eigenaren niet terug verlangde vee af te zetten. n>.l. uit voer naar het buitenland, verdeeling over verschillende markten na vak kundige sorteering en tijdelijke on derbrenging van het daarvoor in aan merking komende gedeelte bij ver schillende landbouwers en veehande laren. Dit laatste zal wellicht eenige bzwaren opleveren, daar in een stal ling te 's-Hertogenbosch onder het ge redde vee mond- en klauwzeer is uit gebroken. Door den Veeartsenijkundi- gen dienst wordt daar reeds voor rijks rekening het overige vee ingespoten met het hoog-immuunserum van de Rijksseruminrichting te Rotterdam. De Minister verklaarde de anagebo- den medewerking zeer op prijs te stel len. Hij zal, wanneer de omstandig heden het wenschelijk maken, gaarne van deze medewerking gebruik ma ken. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Amsterdam vac.- wijlen J. H. Wiersma), B. Gijzel te Ijlst. Bedankt: Voor Brielle, G. B. Wes tenburg te Beverwjjk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hjjlaard, cand. J. van Djjk te Oudega (Small.). Te Onder d end am, cand. H. Brink te Hoog ersmilde r e Baambrugge, cand. J. P. C. ten Brink te Apeldoorn. Te Oldehove, B. Bouma, cana. te Koudum (Fr.). CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Steen wijk, J. P. Met ering te Nieuwpoort en van der Zaal te Deventer. Te Zwaagwesteinde, J. D. Barth te Alphen aan den Rijn en A. Gruppen te Vlissingen. Beroepen: Te Rozenburg, J. P. Menering te Nieuwpoort. Te Werkendam J; D. Barth te Alphen aan den Rijn. Ds. A. M. Berkhoff. Naar wij vernemen is Ds. A. M. Berk hoff, Chr. Geref. predikant te Amster dam, vrij ernstig ongesteld. F. Petersen, f Het Zendingsgenootschap der Evan gelische Broedergemeente te Zeist heeft bericht ontvangen van het overlijden van zijn zendeling F. Petersen te Dom burg (Suriname)' die in 1920 daarheen vertrokken was. Predikantennood in Indië. Omtrent de Prot. Kerk in Ned. Oost- Indië wordt in het H b 1 d. medege deeld, dat wanneer de predikanten, die in dit jaar aanspraak op verlof hebben, hiervan gebruik maken, er met de reeds bestaande vacatures ze ventien ressorten, d.i. ongeveer veertig procent, zonder predikant zijn. Een klacht over twee professoren. Naar wij vernemen, hebben de hoog leeraren Dr. H. H. Kuyper en Dr. V. Hepp. „aangezien de Nieuwe Rotterdamscha Courant van 10 Jan. j.l1., ochtendblad C, onder het opschrift: „Een klacht over twee professoren der V. U." een publicatie bevat, waardoor zij als pu blieke personen in opspraak worden ge bracht en welke geplaatst is zonder bij de betrokkenen eenig onderzoek in te stellen, hetgeen zij in strijd achten met de goede persvormen, „alsmede, omdat volgens ingewonnen juridisch advies een gerechtelijke- aan klacht, hetzij tegen de Nieuwe Rotter- damsche Courant, hetzij tegen den on bekenden briefschrijver niet mogelijk is, „zich gewend tot'den Nederlandschen Journalistenkring om te protesteeren (tegen deze handelwijze". #De N. Rott. Crt.' merkt hierbij op: *De beide hoogleeraren zijn blijkbaar in misverstand. De N.R.C. immers heeft niets anders gedaan, dan den tekst me- dedeelen van een brief, door ©en lid der Gereformeerde Kerk, mede namens an dere leden, gezonden aan de Generale Synode. Een onderzoek naar de „ge ruchten", waarop in dien brief wordt gedoeld, ligt niet op den weg van de redactie der N. R. 0. Deze heeft zich evenmin in de zaken der Generale Sy node der Gereformeerde kerkefi te men gen, als de Nederlandsche Journalis tenkring in die der N. R. C. Kerkdiensiuitzendingen. Het Comité, dat zich bezig houdt met de regeling van de Geref. radio-kerk- iÏïéi Kathlyn Barrington. 33) „Maan komen. Mannen niet hier komen. Zoeken langs rivier. Zij niet denken wij klimmen." Van hun hoogen schuilhoek uit ken den zij de lantaarns van hun vervol gers zien, die zich langs beide oevers voortbewogen. Vooral aan den ande ren kant der rivier waren veel lan taarns, waaruit Forsytlj terecht op- maakte, dat men hem aan de over zijde van de rivier waande Ineens wendde hij zich tot Ching en vroeg: „Ching, hoe kwam jij op de jonk?" ,.U kennen Dr. Wang-Hi?" zei Ching „Hij mij zeggen u volgen naar huis van Barrington. Ik achter u aan krui pen, dokter en zien. wat gebeuren. Ik niets kunnen doen, maar wachten, wachten. Zij u neerslaan. Daar komen missie Barrington. Zij haar vangen voor ik waarschuwen Zij u beiden dragen in stoelen naar jonk en wach ten tot Ah IJeo komen. Ik naar jonk .wemmen. Ik daar een neef hebben, hem geld geven voor ziek zijn en ik rijn kleeren en ziin plaats nemen en i zeggen ik voor hem komen, hij ziek zijn. Zoo alles heel makkelijk; dan ik wachten, wachten en zien wat gebeu ren en ik altijd maar ooren open. Ik hooren wij rivier opgaan, heel ver en mandarijn de witte missie trouwen. „Zeg me één ding Ching. Denk je, dat missie Barrington eigener bewe ging meeging?" ,Neen. Zij wachten de mannenhaar grijpen en in jonk opsluiten. Waarom u dat vragen dokter Forsyth?" „Ik wilde het weten, om daarom trent heelemaal zeker te zijn, Ching. ,U missie Barrington liefhebben?" „Ja" antwoordde Forsyth. „U haar heel veel liefhebben??" „Ja." „U haar maken uw vrouw?" drong Ching aan. „Misschien" antwoordde Forsyth. ,Dan wij vlug moeten zijn. Zij haar brengen naar mandarijns paleis in Pi Chow, een, twee dagen loopen. Groote heer «laar komen en dan trouwen." Ching" mompelde Forsyth ernstig, ,we moeten die ongerechtigheid trach ten te verhinderen." „Wij probeeren" antwoordde de Chi nees, „maar mandarijn ons vangen dan. w ij sterven langzaam, langzaam ,.Ik vrees den dood niet Ching. RECLAME. Winterpantoffels f 1,65 met hak. Vilten Inlegzolen 9 cent per paar. Schaatsentuig h f 1,95 per stel. VAN ESCH, Donkersteeg 5 naast DE STAD PARIJS (1231 diensten, waai^an Ds. J. A. Tazelaar te Rotterdam, secretaris is, heeft eeni gen tijd weinig van zich laten hooren maar des te ijveriger en met te meer voortvarendheid gewerkt. En de Ned. Chr. Radio-vereeniging heeft inLusschen eveneens met zeer groote kracht aan gestuurd op bet «doel, om te komen tot het houden van geregelde radio-pree- ken vcor het Christelijk publiek, hetgeen gelijk men weet, vooral ouden van da gen en kranken ten goede komt. Deze ijver bleef niet onbeloond. Tal van Gereformeerde Kerken hebben zich aan bovengenoemd, comité opgegeven voor de uitzending van een of meer diensten en verscheidene andere zeg den bijdragen toe. Vast staat alreeds, dat van i Jan. j.l. tot i Oct, van dit jaar vier en twin tig £eref. predikdiensten zullen wor den gehouden, waarvan 10 morgen- en 14 avonddiensten, welke laatste, naar wij hooren, op het platteland geprefe reerd worden boven de ochtenddiensten. Met de 23 orthodox-Hervormde dien sten samen, vormen deze reeds 47 pre dikdiensten waarvan onze ouden en zie ken zullen kunnen genieten. Synodale motie. De kwestie-Geelkerk n kenmerkt zich door een stroom van brochures en mo ties, die 'ever de kerken wordt uitge stort. ïMu weer heeft de Particuliere Syno de van Zuid-Holland (Zuid) een motie aangenomen van den volgenden inhoud: „De Particuliere Synode van Zuid- Holland, kennis genomen hebbende van de procedure Dr. Geelkerk n en de saamroeping der Ge.erale Synode door de Kerk van Assen, betreurende, dat deze zaak niet tot voorloopige beslissing is kunnen gebracht worden door de classis Amsterdam der Gereformeerde Kerken en door de Particuliere Synode van Noord-Holland; erkennende de bijzondere moeilijk heid dezer procedure 1. wegens de bijzondere moeilijkheid van de zaak in geschil, 2. wegens de weigering van Dr. J. G. Geelkerken om duidelijke positieve verklaring te geven wat betreft zijn gevoelen inzake de hoofdstukken 2 en 3 van het boek Genesis. 3. wegens de propaganda door onder scheiden broeders in deze zaak langs niet kerkelijken weg, waardoor zrj in breedee kring onrust en spanning te weegbrachten. Besluit ter willé van de goede orde, eenigheid en rust der Kerken, aan de Generale Synode te verzoeken, deze zaak zoo eenigszins mogelijk niet om formeel© redenen terug te zenden naar de mindere vergadering, maar deze zaak, die alle kerken aangaat, zelve te behandelen en tot een decisie te bren gen". Vereen, van Cfcristel. onderwijzers. Blijkens het verslag van de laatst ge houden vergadering, van het hoofdbe stuur van bovengenoemde vere niging, voorkomend in net „Corr. blad" zijn o.m. de volgende zaken behandeld: Bij den Minister ziin pogingen aange wend, om op verschillende punten eeni ge verbetering aan te brengen o.a. voor assistenten, opdat die oo£ 11a 2 jaar examen hoofdacts zouden kunnen doen. Verschillende plooien, die wel glad gestreken zijn, zullen in de Commissie vcor Overleg worden gebracht. Velerlei ontslagkwesties moesten on der het oog worden gezien, zoo ook verechi.lende steunverleen'ngen, naar aanleiding waarvan bestolen werd, dat voortaan geen steun meer kon worden verleend aan niet-leden. Ook niet bij ontslag door rechtskundig advies. Plaatselijke afdeelingen zuilen wor den opgericht voor steun aan het Chr. enderwijs 'in Suriname. Het heeft H. M. de Koningin behaagd „van de kinderen der Chr. Scholen ©en huldeblijk te willen aanvaarden bü haar zilveren huwelijksfeest. Besprekingen worden daarover gehouden, welke neg niet nader voor publiciteit vatbaar zijn. Maar boewei ik heel blij ben met ja hulp, mag ik je niet vragen je in ge vaar te begeven." „Ik niet bang zijn voor gevaar" ant woordde bij snel. ,Ik verlangen mij wreken op Li Weng Ho „Wat bedoel je, Ching?" Haaid geven" zei de Chinees kort. De dokter stak hem een hand toe, die de Chinees tu9schen zijn losgemaakte kleeren op zijn bloote borst duwde. „U voelen, dokter Forsyth?" De fijnvoelende hand van den dok ter gleed over lange, rechte litteekens van oude wonden. „Ja" antwoordde hij, „je bent indertijd gewond ge weest." Ching bromde, „Nu hand duwen over mijn schouders, dokter." Forsyth gehoorzaamde en streek over een regelmatig kris-kras van lit teekens. „Mandarijns mannen dat doen'" zei Ching, „met hun messen Veel jaren geleden ik zijn een jongen en Weng- Ho zien en glimlachen en mij vragen ik zeggen mijn vader zijn geld hou den. Mij niet willen zeggen eerst, zij mij pijnigen, pijnigen, wij gillen, hui len en hem zeggen. Toen nemen alle. geld en mijn vader verdrinken in ri vier en mij alleen met miin broeder Het punt schoolfilms werd in handen eener commissie .gelegd. Van den voorzitter, den heer A. Jonk man, der commissie voor gegevens over den schoolstrijd kwam een verzoek in tot medewerking aan een geh el nieuwe uitgave. De hoeren J. Th. Schreuder te Amsterdam en H. Nieuwenhuyzen te Zegwaart werden aangewezen met Jonk man nader in samenwerking te treden, respectievelijk voor het MUI/) en het gewoon L.O. Nader overwogen zal worden in over leg met de afdeelingen tot aansluiting bij de vereeniging voor Vereenvoudigde Spelling en -het Houden van een radio- réde. Een der belangrijkste punten was een rapport over „Volksschool of Staats school" van Van Andel, door Geref. Schoolverband met algeme.ne stemmen aanvaard en bij den schoolraad inge diend om z.m. in dien geest bij de re geering te adviseeren voor wetswijzi ging. De heeren De Jong en Nieuwen huyzen hebben afwijzend -gerapporteerd Het bijgevoegde goed gedocumenteerde rapport \yerd door het H. B. met alge meen© stemmen overgenomen en zal bij den Schoolraad worden ingediend. Aan deze zelfde heeren werd ver zocht dit goede werk voort te zetten in positieven zin en beginselen voor wets wijziging vcor eigen vereeniging nader vast te leggen en uit te werken. Onderwijs en wereldvrede. Naar het „Siërra Educ. News" mee deelt, is op een opvoedingscongres in Caliiornië gehouden, de volgenue ver klaring aangenomen. Wij ge.ooven, da« Amerika thans geen belangiijker voorwerp van zorg heeft ■dan de wereldvrede cp te kweeken. De wereld kan geen nieuwen oorlog overleven. Het onuerwijs moet zijn volle aandeel aan deze verantwoordelijkhHd dragen en een algemeen© actie doen ontstaan voor de ontwikkeling van het gevoel van algenieene broederschap der menschheid". Uit het Sociale Leven. De Vakbeweging. In de „Groene Amsterdammer" geeft Dr. W. van Ravesteijn (Comm.) een interessant artikel over den vooruit gang der verschillende vakverb. in de laatste tien jaren, waarbij hij tot de volgende conclusies komt: Op 1 Jan. 1925 waren nog slechts 387.1)00 arbeiders aangesloten bij een vakcentrale, d.w.z. werkelijk georgani seerd. En met dit getal is de Neder- landsche vakbeweging numeriek feite lijk teruggevallen tot de kracht der vakbeweging in 1919, toen het totaal aantal aangeslotenen bij een vakcen trale 373.000 bedroeg. Men moet hierbij natuurlijk den aanwas der bevolking en van het totaal aantal arbeiders in aanmerking nemen. Het Ned. Verb, van Vakvereen., de sterkste vakcentrale, wat aantal en be- teekenis betreft, telde op 1 Jan. 1925 zelfs absoluut minder leden dan op 1 Jan. 1919, namelijk 184.500 tegen 190.950. Wanneer men in aanmerking neemt, dat volgens de jongste beroepstelling, van het jaar 1920, het toenmalig aan tal loonarbeiders, aangestelden, enz., kortom arbeidenden in industrie, land bouw, openbare diensten enz., die als leden eener vakorganisatie in aanmer king komen, bijna 2 millioen personen bedroeg 1.971.000) en dat sinds 1920 dit aantal natuurlijk is toegenomen, dan leert een eenvoudige berekening, dat in 1920 in vakvereenigingen, alle vak- vereenigingen, georganiseerd waren nh 34 pct.der arbeiders en in 1925 nog slechts minder dan 25 pet. In bij een Vakcentrale aangesloten organisaties, dus bij een werkelijke vakvereeniging echter nog geen 19 pet., waarschijnlijk hoogstens 18 pet. Men kan voorwaar niet zeggen, dat dit verheugende cijfers zijn, die c- n indruk geven van groote numerieke kracht, vooral wanneer men dan be denkt, dat die 18 pet. werkelijk georga- niseerden verdeeld zijn over 7 „rich tingen", die, men mag wel zeggen, nooit op ééne lijn van actie en strijd zijn te vereenigen. Te minder, daar van deze 18 pet. slechts de helft (onge veer 200.000) georganiseerd zijn in vak vereenigingen die, althans theoretisch, AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 13 Jan. 1926. Ik heb altijd veel respect voor pro fessorale uitspraken. Met veel belangstelling nam ik dan ook kennis van wat Prof. Casimir (zie ons blad van gisteren) over den onder- whzersovervloed opmerkte. Veel wjjzer ben ik echten daardoor niet geworden. Van eenige maatregel om de onder wijzers te helpen, door ze voor Indië voor te bereiden, hoort men niets, zegt de Professor. Maar ik heb van dergelijke maatrege len juist wel gehoord en ik moet me al heel sterk vergissen of er bestaat voor komieke onderwijzers, die plan ben naar Indië te gaan een heel goede gelegenheid om zich daarvoor voor te bereiden. Ook klaagt Prof. C., dat er niets ge daan wordt, om ze te helpen voorbe reiden voor een ander vak. Hij vergeet echter aan te geven wel ke ïzen oat dan moeten zijn. De zaak \.as eenvoudig, indien er overal een tekort was aan werkkrachten, be halve bij het onderwijs. Maar dat is juist niet het geval. 't Komt me zelfs voor, dat onze onder wijzers nog volstrekt niet in de meest ongunstige conditie verkceren. En als er ook bp .onze Christelijke jonge menschen bereidheid was om zich voor Inaië te geven, en daar hun mooie werk te verrichten, dan zou er ver moedelijk zelis heel weinig reden zijn om over een „teveel" te zuchten. OBSERVATOR. op den bodem van den klassenstrijd staan (N.V.V. 184.500, N.A.S. 13.750, N. S.V. 7300). De heer Stenbuis en de leiders van het N.V.V. zouden, indien zij de cijfers helder en zonder vooringenomenheid wilden beschouwen, inzonderheid ook over een langer tijdvak dan over de af- geloopen 5 jaar, die een periode van daling vertoonen na den geweldigen opbloei van 1914 tot 1920, daaruit nog andere, wellicht leerzame conclusies kunnen scheppen. Ook ten opzichte van de voor hen zoo brandende kwestie of in de naaste toekomst een verhond, een strijdverbond met de katholieke vakbeweging mogelijk en waarschijn lijk is. Zij zouden dan b.v. hierop kunnen letten. Over het 10-jarig tijdvak 1914 tot 1924 steeg (en daalde daarop weer, maar met als eindresultaat de hier volgende cijfers) het aantal aangeslote nen bij de 5 reeds langer bestaande richtingen in de vakbeweging, name lijk N.V.V., Room9eh-Katholiek V., Chr. Nat. V., A.N.V. (zoogen. neutralen) en N.A.S. (syndicalisten) resp, van: 84.300 op 180.300, 29.000 op 98.050, 11.000 op 53,300, 3900 op 32.200, 9700 op 13.750 Een blik op de cijfers dezer tienjari ge periode, met haar voor allen gelijk up en down, leert, dat in dien tijd ze ker het N.V.V., wat getal aangaat, niet het meest in macht is toegenomen, en een nadere beschouwing der cijfers zou ook leeren, niet het stabielste is. Immers terwijl het N.V.V. in deze periode gegroeid is met circa 120 pet., is het R.K.V. toegenomen met meer dan 200 pet., het C.N.V. met meer dan 300 pet., het A.N.V. zelfs nog meerl De geringste toeneming vertoont, na een zeer snelle stijging tot 1920, de „re- vovhitionaire" vakcentrale, het N.A.S. Onmiskenbaar echter blijkt uit deze cijfers, dat de machtspositie der con- fessioneele en zeker ook den Katholie ke vakbeweging, in de 10 j., verloopen sinds het uitbreken van den oorlog, ten opzichte van de moderne, de sociaal democratische vakbeweging, zeker niet is gedaald, integendeel gestegen is, wanneer men aan cijfers #en zij beteekenen iets op het gebied der vak beweging! de waarde mag hechten, die ook de leiders van het N.V.V. er normaliter aan verbinden". Wat hier gezegd wordt klopt niet precies met wat de heer Stenhuis be toogde, nJ.: dat de ontwikkeling van de ledencijfers wijst op een vrij sterke verschuiving ten gunste van het N.V.V. Uit wat Dr. van Rave9teijn opmerkt blijkt, dat veeleer het tegendeel het ge val is. overblijven. Mijn broeder weggaan, mij alleen. Mij Christen worden, maar toch altijd wachten op Li-Weng-Ho en wreken; want Christenwet zeggen: oog voor oog en tand voor tand. Mij Li-Weng-Ho eens krijgen en wreken." De haat en de wraakzucht vlamden op in Chings stem. En'Forsyth? Te vergeefs trachtte hij Ching van zijn wraakplannen af te brengen en hem op het verkeerde daarvan te wijzen. „Mij wreken mijn vader" was al, wat Ching ten antwoord gaf. „Mij u helpen missie Barrington maken uw vrouw Forsyth zag dat redeneeren niet hielp, maar nam zich voor, Chings wraakplannen zooveel mogelijk te dwarsboomen. „Dus je wilt met me meegaan, Ching? Je wilt miss Barrington red den?" „Ja. Mij gaan." „En weet je den weg in Pi-Chow?" „Neen." „Ze hebben miss Barrington ginds bij den pas in de bergen aan land ge zet, dus daar zal de weg naar Pi- Chow wel beginnen. We moeten dus zien daar ook te komen." „Neen, niet bij pas komen Niet vei lig. Mannen van jonk zenden m**inerf> naar Ab-IJeo, die zijn bij missie Bar rington. Man zeggen u ontvluchten. Zij ons zien. Zij ons jagen, jagen, tot wij dood .Li-Weng-Ho boos zijn, zij hem zeggen u ontsnappen. Wij over heuvels gaan Eerst wachten op maan schijnen.' „Over de heuvels!" Toen de dokter deze woorden her haalde, keek bij omhoog en zag den schaduw van de haast onbeklimbaar schijnende heuvels voor zich. „Als het zoo moeilijk is, als het schijnt, zullen wé er heel wat moeite mee hebben, Ching. „Moeilijk klimmen" stemde Ching toe, maar zonder blijk te geven, dat hij zich daardoor ligt ontmoedigen. „Wij zoo komen naar Pi-Chow en mis sie Barrington. Ineens liet hij er op volgen: „Wij nu vertrekken.' Langzaam kwam de maan omhoog Beneden hen zwermden nog steeds de lantaarns. Boven hen verhief zich de steile bergwand. Die hoogte te be klimmen in het schemerige, onzekere licht van de maan scheen een haast onmogelijk werk, maar het moest ge waagd worden. Met de tanden op el kaar en vastbesloten volgde Forsyth. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5