NIEUV\ E LESDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 13 JANUARI 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 13 Jan, 's avonds acht uur Chr. Geref. Kerk. Ds. Salomons van Amersfoort, over „Christusregeering en Satansdienst.. Woensdag 13 Januari, 's avonds half liegen, Rijn- en Schiekade 2. Ja ar verg. der Ver. v. Chr. Gezondh.- enJVacan- tiekolonies. Woensdag 13 Jan. 's avonds acht uur Nutsgebouw, Steenschuur. Gezellige bijeenkomst v. d. L. Chr. Oranjever. Donderdag U Jan. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal. Zangersavond van Chr. Gem. Zangver. Sassenheim. Vrijdag 15 Januari, s av. zeven uur. Hervormde Kerk -4e Winter- lezing door Dr. K. Dijk van Den Haag. Onderwerp: „Twijfel of zekerheid". Vrijdag 15 Jan., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal 4e Concert v.d. Kunst kring „Voor allen". Dinsdag 19 Januari 's avonds acht u. Stadsgehoorzaal. Uitvoering Chr. Mu ziekgezelschap „Polyhymnia", Donderdag 21 Januari. Stadsgehoor zaal. Uitvoering Chr. Gymn.vereeniging „Jalin". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waar genomen door de apotheek van den heer J. de Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Ds. Kromsigt noemde hei een zegen voor de C. V. dat zij Ds. G. E bezit als Comitélid. Wij weten, aldus •spr. dat de confessie leeft in uw hart en wij kennen uw groote liefde voor de Vaderlandsche kerk, waaraan we ons, ook in den intiemen kring dik wijls hebben verwarmd en verkwikt. Spr. dankte ook mevrouw G. E. die in haar woning steeds een gezellig milieu wist te scheppen eii voor een hartelijke- ontvangst zorgde. Ds. Kromsigt en Ds. te Winkel bo den dfen jubilaris namens het bestuur eenige waardevolle boekwerken aan, waarop Ds. G. E. dankte en daarbij getuigde van zijn liefde voor de Ned. Herv Kerk. Hierna arriveerde een deputatie uit den Kerkeraad, bestaande uit Dr. J. C. Locher, Dr. D. Plooy en Ds. C. (Hartwigsen. Laatstgenoemde sprak eerst namens de ambtsbroeders van den jubilaris, ook namens oud-collega Dr. Schok king en bood Ds. G. een boekwerk aan: De lendenen omgord van Ds. Knap. Dr. Plooy bracht vervolgens de gelukwenschen van den kerkeraad over. Er is in onze vergadering, aldus spr. niet altijd onverdeelde vreugd, maar over het algemeen kunnen we goed met elkaar opschieten. Spr. ein digde met den wensch, dat God col lega G. E. nog lang zou sparen voor zijn werk en dat deze steeds zou mo gen ervaren dat de Heere met hem is. In zijn antwoord hierop zei Ds. G E. dat bij het vele dat hem indertijd aan Leeuwarden bond er één ding was dat hem naar Leiden trok, dat was de eenheid des geest es. En die is ook ruimschoots gebleken, vooral tijdens spr.'s ziekte. Hedenmiddag om twee uur was er receptie, waarbij bet zeer druk toe ging. De burgemeester had bericht van verhindering gezonden. Brand bij de Neck Rotogravure Mij. Gisteravond omstreeks 9 uur werd brand geconstateerd in het gebouw 'er Ned. Rotogravure Mij. aan het Galge water. De situatie leek op het eerst gezicht heel ernstig, daar de vlammen hoog boven het dak uitlaaiden en, aange wakkerd door den sterken wind, snel om zich he'en grepen. De brandweer werd gealarmeerd en verscheen zeer spoedig met de auto brandspuit op de plaats des onheils, terwijl ook het fabriekspersoneel bij het blusschingswerk behulpzaam was. Bleeds binnen een goed half uur was ruein het vuur meester. Men had den omivang gelukkig kunnen beperken tot de afdeeling drukkerij. Alleen het dak en de kozijnen van de bovenste verasters hadden gebrand. E>oor het verbranden van de bekap- ping stortte het dak in waarbij het door den vloer der eerste etage te- reciüt kwam op de rotatiepers. Gelukkig echter is deze kostbare per,9 slechts licht beschadigd en'zal zij spoedig weer in werking kunnen wor den gesteld. In elk geval was zij. door het vuur niet aangetast. Wat sommige alarmeerende berich ten aangaat, die spraken van een gronte schade welke aan de machine rie zou zijn aangebracht en van ge deeltelijk wegbreken van een muur kunnen wij mededeelen, dat de om vang van de schade gelukkig veel ge ringer blijkt te zijn dan aanvankelijk het geval scheen te zullen worden. Dat in den frontmuur onderaan een kleine opening werd gemaakt had al leen de bedoeling te bevorderen, dat het water van de brandspuit weer spoodig zou wegloopen. Over het optreden van de brand weer was men zeer tevreden. Wat de oorzaak aangaat, schijnt de ze niet te moeten worden toegeschre ven aan onvoorzichtigheid van lood gieters, die op het dak hadden ge werkt, doch aan zelfontbranding van een chemische slof o. kortsluiting van de electrische gelcidi ig. De geruchten als zou het bedrijf stagnatie ond^rvindei blijken van alïe grond te zijn ontbloot. Men hoopt zeer spoedig weer met volledig materiaal te werken. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hermanns, z. v. J. H. v. d. Blij en A. M. Sjardin; Nico- laas Pieter, z. v. K. P. Bosman en M. E. Wijland; Adriana Catharina, tl. v. A. Cats en S. v'. cl. Paauw; Maria Antoinetta, dochter van P. Marks en-M. Tierolf; Willem z.v. J. Horland en J. C. Jansen Petrus Johannes, z. v. J. H. R. Rippen en A. M. Dingjan; Joh an, z. v. A. Mooij en W. J. M. v. d. Wilk; Christianus Casper, z. v. P. P.van Zijp en J. C. Maris; Maria Cecilia Heiuiri- ka, d. v. R. v. d. Bos en P. C. van Ben ten; Frans Jan, z. v. J. den Broeder en S. v. Erkel; Franciscus Marinus, z. v. J. A. v. Haaren en F. C. Beurse; Gerda, d. v. P. J. Reijling en A. Kor- ster; Francis Jorinus, z. v. J. A. v. Tienbjven en M. Verhagen; Wilhel mus Francs., z. v. W. F. Smeder en I. J. L. Dirkse; Dirk, z. v. W. F. Rijns burger en J. v. d. Zwart; Jan, z. van W. F. Vermont en C. S. Tuinliof de Móed; Jacobus, z. v. J. H. v. Heynin- gen en J. P. Kapoen; Pieternella, d. v. L. v. d. Oever en P. van Weelden; Catharina, cl. v. J. Gijzeny en S. P. Cornet; Rebekka, d. v. A. Stikkelorum en H. Niele; Nico, z. v. G. Verboon en K. v. Rooijen; Elisabeth Cornelia, d. v. P. J. Geerlings en A. v d. Berg; Dirk, z. v. D. v. d. Valk en E. Selier; Maria Catharina, d.v. S. Boelee en J. P. Fran sen; Arie, z. v. D. Honders en M. Spek; Gors. Wilhs. Maris., z. v. G. Hagen en W. M. Mijnders; Willem Albertus Fredk., z. v. W. D. F. Maryt en W. Dubbeldeman; Helena, d. v. W. D. Kleyn en E. L. Deijn. Overleden. H. LabordusGieze, vi\, 69j.; W. DuivermanBolster, wed., 87 j.; N. Ouwerkerk, dr., 3 j.; H. J. v. v. Raay, zn., 34 j.; M. W. C. de Rooy Broens, vr., 62 j.; H. J. KopWijn beek, Wed., 77 j.; N. v. Dorp, zn., 48 j.; J. NieuwenhuisSchneider, wed., 85 j.; A. Edelaar, m., 64 j.; P. Kallen berg, wedr., 86 j.; A. C. Montagne v. d. Lee, wed., 56 j.; C. J. v. Ewijk v. cl. Kroft, vr. 32 j.; M. J. v. Dam, d., 2 j.; M. Heemskerk, z. 1 j., S. Kleijn- hausDuiverman, vr., 53 j.; E. Fak kelFlanderhijn, wed., 61 j.C. Cor- nelisseOptendrees, vr., 49 j.; J. J. Denos, wedr., 83 j.; G. A. Veenendaai, zn., 8 j,; J. Colpa—v. d. Wilk, vr. 56 j.; K. J. Veenendaai, zn., 2 j.; H. A. Boer de Rooy, wed. 94 j.; H. J. Flander hijn, z. 7 mnd., J. K' v. d. Berg, wedr., 88 jaar. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Neg gsGn oplossing te wachten? Gistermiddag heeft ophféuwj zooals aangekondigd, de R.K. Tweede Kamer fractie in verband met de Kabinets crisis een bijeenkomst gehouden De vergadering, die gepresideerd werd door Mgr. Dr. Nolens, ving te 2 uur aan, en duurde tot kwart over vijven. Afwezig waren slechts drie leden, n.l. de heeren Fleskens, Rutten en Loer akker. Uitvoerig werd volgens de T e 1 e g r over den toestand van gedachten ge wisseld, doch het resultaat van de be sprekingen is niet van dien, aard te ^chten, dat onder de gegeven omstan digheden spoedig een oplossing van de crisis te wachten is. Het standpunt van cle R K. fractie als resultaat van dei gehouden beraadslagingen zal schriftelijk worden gepreciseerd. Ter vergadering werden van ver schillende zijden klachten geuit over de geheimzinnigheid, nopens den gang van zaken in verband met de kabi netsformatie. Daarom werd besloten binnenkort een communiqué van deze fractievergadering te publiceeren." Een bericht in de „Maasbode" komt •zakelijk met het bovenstaande vrijwel overeen. Aan het slot wordt de volgende op- merkjng gemaakt „In hoever een zoo -langdurige ver gadering als deze als een goed teeken voor cle oplossing der crisis moet wor den beschouwd, durven we niet zeg gen. Het feit,, dat er een communiqué zal worden uitgegeven, wijst er op, dat in strijd met de verwachting, het niet waarschijnlijk is, dat deze week de crisis al zal zijn opgelost." Het practisch effect der Invaliditeits wet na 6 jaar. Op 3 December 1925 was de Invali diteitswet 6 jaar in werking Het loont de moeite na te gaan wat in dat tijd vak met die wet reeds is bereikt. Im mers nog steeds zijn cle bezwaren te gen het' plakken van rentezegels vele en dit komt niet alleen omdat die ze gels geld kosten maar ook omdat meri geen oog heeft voor het groote maat schappelijk nut, dat met dit plakken wordt bereikt. De door de Rijksverzekeringsbank opgemaakte staat die de resultaten weergeeft, bereikt op 1 Dec. 1925, dus op 2 dagen na, zes jaren na de invoe ring, geeft een vrij volledig inzicht in de practische werking der wet. Men moet daarbij in aanmerking nemen, dat alle degenen die in den loop van dit 6-jarig tijdvak van de wet hebben geprofiteerd, doch op 1 Dec. 1925 hetzij overleden waren, hetzij voorzoover het RECLAME. H Ais U tffiOES weezen betreft, den li-jarigen leeftijd hadden bereikt, niet meer zijn opge nomen. Het zijn dus alleen loopende renten. Op 1 December 1925 waren loopende: Jaarl. bedrag. 48027Ouderdomsrenten verkregen krachtens een rentekaarc f7.145.476 00 11289 InvaliditeitsreMen f 1.916.247.06 5588 Weduwenrenten f 988.223.34 7401 Weezenrenten f 1353.789.32 Totaal" 72305 renten ten bedrage van, jaarlijks f 11.403.735.72 In den loop van het 6-jarig tijdvak werden 15.323 verzekerden, die dreig den invalide te worden, geneeskundig behandeld of verpleegd. De jaarlijk- sche kosten daarvan beloopen circa 2.5 millioen, zoodat op dit oogenblik van de jaarlijksch betaalde premiën (pl.m f32 millioen- f14 millioen recht streeks ten goede komt aan ouden van dagen, invaliden, weduwen, wee zen en zieken. De rest wordt belegd in het invaliditeitsfonds voor toekom stige rentetrekkers. Voor ctén Raad van Arbeid te Lei den waren de cijfers: 1400 Ouderdomsrenten jaarl. bedrag 421 Invaliditeitsrenten jaarl. bedrag 152 weduwenrenten jaarl. bedrag 210 Weezenrenten 2222 renten ten bedrage van jaarlijks f 349.253.58 terwijl aan 493 verzekerden die dreig den invalide te worden 'geneeskundige verpleging werd toegestaan. De jaar lijksch^ kosten hiervan bedragen pl m f60.000, zoodat in het gebied van de zen Raad, ruim vier ton gouds recht streeks ten goede komt aan ouden van dagen, invaliden, weduwen, wee zen en zieken. KERK EN SCHOOL. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Riinsburg, J. de Waard te Bunschoten. BUITENLAND. BE VOORBEREIDING BER ONTWA PENINGSCONFERENTIE. Het bericht van uitstel tegengesproken In Volkenbondskringen te Genève is men algemeen verbaast ever het gistermorgen in de Zwitsersche pers verschenen bericht van Reuter uit Lon den, dat het geen' groote verrassing zou zijn, indien dei eerste vergadering van de commissie van voorbereiding voor cle ontwapeningsconferentie, die 15 Februari te Genève zou moeten sa menkomen, voor eenigen tijd zou wor den uitgesteld. Op het Voikenbondssecretariaat is in 'het geheel niets van een voor nemen tot uitstel bekend. Er is gee_ nerlei 'initiatief 'in deze richting geno men door de afdeeling van het secreta riaat, die mei de voorbereiding dier bijeenkomst belast is en evenmin heeft eenige regeering ook maar eenige zin speling op uitstel gemaakt. "Wat de wereldpers betreft, schijnt alleen in de Echo-de Paris het denk beeld van een uitstel van de bijeen komst ter sprake te zijn gebracht. Wellicht heeft het Reuterbencht alleen cle bedoeling, in antwoord op dit Fransche persartikel duidelijk te ma ken, dat Engeland geen bezwaar tegen uitstel zou hebben,. In dit geval zou 'het bericht vrij onschadelijk zijn. Men' vreest te Genève echter, dat het beschouwd moet worden als een zelfstandige proefballon van de En_ gelsche rëgerring die, naar men weet, reecis op de zesde Volkenbondsvergau dering aanvankelijk hei voorsteLLou don, om onmiddellijk aan te vangen met Jde werkzaamheden ter voor De., reiding van de ontwapeningsconferen tie, heeft bestreden en wier te Lo carno geboren geestdrift voor ontwa pening dan thans weer ©enigszins be koeld schijnt te zijn. Men merkt voorts 'op, dat de ver schillen van meeriing, tusschen eenige regeeringen, in liet Keuterbericht ver meid, over eenige punten van het pro gram der commissie van voorbereiding reeds ten volle bekend waren, toen de Volkenbondsraad in December be sloot, de ontwapeningscommissie tegen 15 Februari bijeen te roepen en dat zich sindsdien geen nieuwe omstaiu digheden hebben voorgedaan, die een uitstel zouden rechtvaardigen. DE DUITSCHE CRISIS. De socialisten togen de groote coalitie. Na het eindigen der rijksdagzitting kwam gisteravond de rijksdagfractie der sociaal-democratische partij bij een, teneinde te beslissen, of de partij al dan niet aan de groote coalitie zou deelnemen. Opnieuw besloot de frac tie met groote meerderheid van stem men niet tot de groote coalitie toe te treden. Men kan aannemen, dat rijkspresi dent von Hindenburg thans niet lan ger zal wachten, doch rijkskanselier dr. Luther opdracht zal geven, een re geering te vormen, die gebaseerd is op de drie middenpartijen, namelijk de democraten, het centrum en de Duit- sche volkspartij. DE BELGISCHE KAMER EN DE OVERSTROOMINGEN. Hulde aan den Nederlandschen Waterstaat De Belgische Kamer heeft zich gis ter met de overstroomingen bezig ge houden. Bij «de opening der vergadering richt te de voorzitter zich tot de Kamer, die in haar geheel opgestaan was, en sprak zijn bewondering uit voor den moed der slachtoffers en terwijl hij medegevoel der Kamer vertolkte. Poullet, de minister-president, sloot zich daarbij aan. Rolin Jacquemyns, minister van bin nenlandsche zaken, gaf aan wat de regeering tot hulp gedaan had. Ten .opzichte van Nederland zei de hij: „Ik hecht er ook aan hulde te brengen aan den Nederlandschen Wa terstaat, die met energie en welwil lendheid maatregelen genomen heeft, die een snellen afvoer van het water door het kanaal van Terneuzen mo gelijk gemaakt hebben, hetgeen geluk kig Gent voor overstrooming behoed heeft. Ik wil hier openlijk do Neder- landsch© autoriteiten danken en ik doe het te liever, daar Nederland zelf op wreede wijze door watersnood be proefd is." Met deze verklaring van den minister werd ingestemd door tal rijke uitroepen van „zeer goed." De minister drukte er zijn voldoe ning over uit, dat de Werkloosheid van wege de overstroomingen van kor ter duur zal zijn dan men gedacht had. Er zullen tezamen met de Nati onale Bank maatregelen worden ge troffen voor kredieten aan de klein handelaren, die slachtoffers van den watersnood zijn geworden. Anseele, de minister van spoorwe gen, gaf bij afwezigheid van Laboullo minister van openbare werken, een uiteenzetting van de talrijke werken, die .ondernomen moeten worden om een teihigkeer van zulke gebeurtenis sen te «voorkomen. De daarvoor be- noodigde kredieten zullen 400 millioen bedragen, te verdeelen over een tien tal jaren. Een inenistof tegen melaatschheid. Een telegram uit Bombay meldt dat een Indisch arts, Dr. Row, een inent- stof ontdekt heeft, waarmee hij me- laatschen kan genezen. Verschillende leden van het Indisch wetenschappelijk congres, dat in Bom bay gehouden wordt, hebben reeds merkwaardige resultaten van de be handeling met dit middel kunnen con- stateeren. Uit de Antwerpsch© diamantwereld. De Belgische diamantbewerkersbond tracht personeelsgewijze een verhoo ging van het grondloon met 15 pet. ingevoerd te krijgen. Bij zeven personeelen hebben, naar „De Schelde" meldt, de werkgevers gisteren de verhooging geweigerd. Dientengevolge is daar het werk stopgezet. Het zijn, met uitzondering van één firma, minder belangrijke patroons. Het aantal stakers bedraagt ongeveer 170 man. KORTE BERICHTEN. In Beieren "is "het aantal werk1. Ioozen in twee maanden tijds vervijf voudigd. Het Fransche parlement is her- opend. Herriot is tot voorzitter der Kamer herkozen. Het Fransche Socialisten congres heeft zich voor deelneming aan een regeering uitgesproken, mits de socia, listen daarin de meerderheid hebben - en de keuze der portefeuilles. De Fransche autoriteiten te Boe dapest verlangen voortzetting van het onderzoek in de valsche bankbiljetten. affaire. De Ameiikaansohe anthraciet- stakers weigeren de door de eigenaars voorgestelde arbitrage te aanvaarden. Sinds Maandag is het te Ber lijn weer erg koud. Om 11 uur gis1- verochtend was het kwik tot 8 gr. onder nul gedaald. Maandag was er trouwens te Riga al 26, te Memel 16 en te Koningsbergen 15 gr. vorst ge_ registreerd. De inschrijvingen voor de doL largave van hei Italiaansche volk, waartoe de rede van Mussolini in ae Kamer den 18den November den stoot had gegeven, en die 1 December ge sloten zijn, hebben een zuiver bedrag opgebracht van 97.072.815.30 lire. De Italiaansche delegatie, belast met het regelen der Italiaansche schuld aan Engeland, is naar Londen ver trokken. DE WATERSNOOD. De Koningin in bet overstroomde gebied. Gisteren heeft H. M. de Koningin ver gezeld van Z. K. H. den Prins een be zoek gebracht aan het overstroomde gebied in de omgeving van Zwolle en Kampen. Om kwart over negen kwam het ge zelschap in Kampen aan, waar de Vorstelijke personen door een groote menigte werden toegejuicht. Voor het gemeentehuis werd halt gehouden. De Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF._ Kinder uurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 ^Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Davontry, iöoo MJ. Kinder- uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.). Concert. H.D.O.-orkest. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffel':eren, 2(550 M'.>. Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (München, 485 Mj. Concert. 7.15 NSF. Een praatje over radio. 7.20 (Hamburg, 39^ M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. 'Tijdsein nieuws, toespraken, 1: A-gen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.43 Alle Engeh:hc stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.j. Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. Bonte avond. Mandoline, occarino, vi ool. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Ziirich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 NSF. Christelijke Radio. Voor programma zie hieronder. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.2o_ (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. Orkest, viool, hobo-muziek, 8.2o (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. Orkest, viool, hobo-muziek. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, oni derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radio Ver. De uitzending zal plaats hebben v&h- uit het concert-gebouw te Amsterdam, waar een feestelijke bijeenkomst gehou den wordt ter gedegenheid vaai het 50- jarig bestaan van „Patrimonium". SprekersZijne Éxc. H. Colijn ejü Prof. Dr. J. R. Sloteniaker de Bruiney Solisten: Mevr. A. Noordewie3>Red- dingius en de heler Anton V. d. Horst. burgemeester van Kampen, de heer. Fernholt en de commissaris van poli tie de heer Koppejan werden aan ELM* voorgesteld. Vervolgens werden bezocht de wo* ningen en gebouwen waar de talrijke Zalker vluchtelingen zijn onderge bracht. Langs de'straten hadden zicK duizenden menschen opgesteld. In de Buiten Nieuwstraat werd hal^ gehouden bij het gebouw Nottrot,waar, vele gezinnen zijn ondergebracht. Te vens wordt hier voor rekening van de: gemeente Kampen de voedselvoorzie ning verzorgd. H. M. onderhield zich met verschillende vluchtelingen en de kooksters. Daarna werd een bezoek gebracht aan de voormalige bewaarschool. De Koningin onderhield zich vrien delijk met de kleinen, die hier worden bezig gehouden zoolang de huizen in Zalk nog niet weer bewoonbaar zijn. In de muziekschool vertoefde H. geruimen tijd en stelde vele vragen; aan de bewoners van Zalk De oudö boertjes, de pet in de hand, gaven on bevangen antwoorden op de vragen die hun werden gesteld. Gedurende dien tijd onderhield de Prins zich met den hoofdman van de Kamper padvinders, den heer de Boer. Nog namen de vor stelijke personen een kijkje in de slaapzalen. Toen werd gereden naar de woning van de familie Tjemmers, die het eerst had klaar gestaan om vluchtelingen in haar huis op te nemen en aan 17 hunj ner een liefderijk onderdak had ver schaft. Terwijl de kleinen op de houten klompjes rond klepperden door de zaal sprak H. M. met mevrouw Tjemmers en de vluchtelingen over den toestand, over het gastvrije onthaal, dat de vluchtelingen hier hadden gevonden en over het radio-concert, dat hun hieï was geboden. Een oude vergrijsde man, Post ge* naamd, getuigde, dat hij nog nooit zijn huis had behoeven te verlaten. Hei was thans de eerste keer. Maar van hei radio-concert had hij niets kunnen hooren, omdat hij op zijn ouden dag erg doof was geworden. Toen het Vorstelijk paar naar den Koninklijken auto terugkeerde wareir er duizenden menschen, die langdurig H. M. toejuichten. De Koningin dankte lachend buigend voor deze ovatie. Hierna werd de tocht naar Zalk aan vaard. Op verschillende plaatsen, o.m. bi; Koelucht, stonden groepjes boeren et boerinnen te juichen. Ongeveer 20 minuten voor Zalk wert gestopt. H. M. onderhield zich hier roef verschillende families welke de Voiv f 2fo.is2.00 f 69.703.40 f 26 259.62 f 46112.56

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2