OPRUIMING Lappen en Restanten. Heden speciale koopjes. NIEUWE LEIDSCHË COURANT VAN ZATERDAG 9 JANUARI 1926 - i - YT DAG-AGENDA. Zaterdag 9 Januari, 's hiidcUfgs twee uur Nutsgebouw, Lezing door den heer A. Janse van Biggekerke, over „Het kind en liet Geschiedenisonderwijs". Dinsdag 12 Januari. Leiden. 56ste Openbare Jaarvergadering van de Jon gelingsver. op G. G. „Obadja", Nutsge- bouw 8 uur. Dinsdag 12 Jan. 's av. acht uur Nutsgebouw. Openb. •Feestelijke Jaar ver. der J. V. op G. G. „Obadja". Sassenheim. Dinsdag 12 Jan. 's avonds *.30 uur. „Bruine Paard". Lezing door Dr. v. d. Valk, over „De Slang in het Pradijs". Woensdag 13 Jan. 's avonds acht uur Nutsgebouw, Steenschuur. Gezellige bijeenkomst v. d. L. Chr. Oranjever. Donderdag 14 Jan. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal. Zangersavond van Chr. Gem. Zangver. Vrijdag 15 Jan., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal 4e Concert v.d. Kunst kring „Voor allen". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waar genomen door de apotheek van den heer J. de Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. A.s. Zondag 10 Januari 1926 zal de dienst worden waargenomen door Dr. Boonacher, Horst, Hovens Gréve, Kist, Mulder. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Vare kamp, Tel. 1916. de eerste pogingen van Venetianen, En- gelschen en Franschen om een noorde lijke zeeweg te vinden dagteekenend reeds van de 15e eeuw. Zoolang de Hollanders de vrachtvaart voor derden uitoefenden bestond er geen aanleiding ook pogingen hiertoe in het werk te stellen, doch toen dit veranderde, werden ook van Holland- sche zijde pogingen aangewend. De meest bekende tocht is wel die van Juni 1596, waaraan Barents, de Rijp, Linschoten en Heemskerk deelnamen. Tusschen de Emgelschen en de Hol landers ontstond langzamerhand een felle concurrentie en teneinde van on ze zijde weerstand te kunnen bieden werd hier de Noorc^sche Compagnie op gericht, Het kapitasJ van de Noordsche Compagnie bedroeg oorspronkelijk 80.000, doch werd later verhoogd tot 120.000, doör de kamers der deelne mende steden gestort. Als een bewijs van de omvangrijkheid van deze wal- vischvaart, deelde spr. mede, dat in 1666 van de minstens 192reederijen van Rotterdam, 48 Groenland va ar ders wa ren. Het maximum werd bereikt in 1684, toen van ons Holland 246 sche pen vertrokken. Spr. gaf daarover een aantal cij fers waaruit bleek, dat jaarlijks circa 40.000 winst werd gemaakt, om ver volgens van de vischvangst zelf een levendige beschrijving te geven. Bij de toeneming van het vertier ves tigden zich" op Spitsbergen ook meer dere menschen. Er vormde zich een dorp met een, fort er bij. Bij het bezoek dat spr. zelf aan Spitsbergen bracht waren slechts enkele resten te vinden van den onderhouw van traanketels, benevens verscheidene graven. Een we tenschappelijke beschrijving der ver schillende plaatsen, waarbij zooveel mogelijk is nagegaan wat hier van Hollandsche en wat van vreemden oor sprong is, heeft nooit plaats gevonden, evenmin is nagegaan, wat er van vroe ger gevonden resten ook thans nog aanwezig is. Een speciaal onderzoek hier naar van Hollandsche zijde is vol gens spr. dringend gewenscht. Spr. beschouwt het als een eere schuld van ons yólk om het op be scheiden voet begonnen goede werk altlaar voor te zetten en door het ver zamelen van de gegevens ter plaatse de herinnering levendig te houden van de moeite, de kennis en volharding, waarmede voor duizenden een bestaan bevochten is. Hierna gaf spr. een kort overzicht van hetgeen in lateren tijd op. Spits bergen door Hollanders gedaan is, het welk 'voor een groot deel té danken is aan het werk van den heer Dressci- huys waarbij hij in hot bijzonder wees 'op den rijkdom van steenkolen van den bodem welke in de toekomst ook voor Nederland van belang kan zijn en waarvoor de Nederlandsche Bond ziclx finantieel wil interesseeren. Na afloop der lezing gaf spr. een reeks lichtbeelden die daarop betrek king hadden. De Leidsche Kunstkring voor Allen. Vrijdag 15 Jan. zal voor doze Ver- eeniging optreden de Madrigaal-Ver- eeniging van Amsterdam, onder lei ding van Sem, Dresden. Een keurig programma van groote verscheidenheid wacht den Leden en de zoo algemeen bekende roem van tdeze zoo artistiek hoogstaande Dames en Heeren zal ook hier den naam we iten te handhaven. Blijkens de advertentie bestaat nu reeds gelegênheid zich voor het vol gend seizoen als lid op te geven, aan gezien de groote belangstelling waarin het streven van den Kunstkring voor Allen zich mag verheugen, is het zaak dat men zich spoedig opgeeft, opdat men later niet de teleurstelling onder vindt, dat geen leden meer worden aangenomen. Ook wat de kring geeft voor het luttele bedrag der contribu tie, ls in alle opzichten eerste klas kunst, waarvan dit seizoen het spre kende bewijs geeft. Piano-avond Caroline Lankliout. Op Maandag 18 Januari zal de be kende pianiste Caroline Lankhout, die met het Haarl. Orkest eenigen tijd geleden een groot succes behaalde, 'A Piano-avond geven in de Kleine Stads gehoorzaal. De pianiste, die op' het oogenbük in Duitschland met veel succes con certeert, heeft voor een paar dagen te Rotterdam met enorm succes gespeeld De Nieuwe Rotterd. Crt. schrijft: „Een uitmuntende pianiste en een fameuse techniek." De heer H. L. Boter alhier, slaag de voor het Mercurius-diploma Engel- sche Handels Correspondentie. RECLAME. twoi BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. De oplossing der crisis. Naar wij vernemen, wordt ide oplos sing van de crisis eerst tegen het mid den der volgende week tegemoet ge zien. Mr. A. Lens f Op 65-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhage overleden mr. A. Lens, oud- advocaat en procureur te Soerabaya. De begrafenis is Maandag op Oud Eik en Duinen Vertrek van het sterf huis van Goetselaerlaan, elf uur. De Wtethcuderscrisis te Almelo. Bij de wethouders verkiezing te Al melo ter voorziening in de vacature mr. G. Kortenhout van der Sluijs; deed zich na het bedanken van den heer M II. Krabshuis het eigenaardige geval voor, dat alle 19 uitgebrachte stemmen blanco' waren. Daarop verklaarde de vooriztter, dat B. en W. thans, in overeenstemming met het tweede lid van artikel 126 der Gemeentewet,een wethouder zouden benoemen. Daar echter te vermoeden viel, dat om beurt alle 17 eventueel benoemde wethouders zouden bedan ken, hebben B. en W. een schrijven aan alle raadsleden gericht met het verzoek hun veór 1 Januari 26 te wil len meedeelen of zij zich een eventu eel© benoeming tot wethouder zouden laten welgevallen. Naar wij vernamen heeft zich geen enkel raadslid bereid verklaard den vacanten wethouderszetel te bezetten. Voorloopig zal dus het College vanB. en W. onvoltallig moeten blijven, wat met bet oog op ziekte, verlof enz. bij het nemen van wettelijke besluiten stellig tot moeilijkheden aanleiding kan geven. Het radio-verkeer Nederland-Indië. Het radio verkeer NederlandNeder landschlndië (rechtstreeksch en via Amerika) bracht op, voor zooveel het aan Nederland toekomende aandeel betreft: over de maand December 1925 rond f93.200 (v. j. f71.300), over het 4e kwartaal 1925 rond f228.300 (v. j. f201.300) en over het gehèele jaar '25 rond f 726,800 (v. j. f596.700). Het bestellend personeel. „Het Volk" meldt, dat vandaag een audiëntie zal worden verleend bij den Minister van Waterstaat. Hier zullen verschijnen ten hoogste twee afgevaar digden van den Centr. Nedj. Ambte- naarsbond, den Centr. Bond van Post- Telegraaf- en Telefoonpersoneel, den Prot. Chr. Bond en St. Petrus. Het doel van dit onderhoud is een bespre king van de salarisverhooging voor het bestellend personeel en het lagere technisch personeel van de telegrafie. Reorganisatie Weermacht. Volgens „De Rsb." zullen een aan tal officieren, waaronder enkele hoofd officieren, voor wie geen dagtaak aan wezig meër zal zijn, den militairen dienst moeten verlaten. Immigratie in Canada. Het aantal landverhuizers, dat Ca nada binnengekomen is, in de acht maanden die met November 1.1. geëin digd zijn, bedroeg 70.112. Van dezen waren 30.022 Engelschen, 13,939 Ame rikanen en 26,151 burgers uit andere landen Uit Amerika kwamen in dien tijd 25.606 Canadeezen terug na een ver blijf van zes maanden of langer. De ontwapeningsconferentie. De Nederlandsche regeering heeft 't V olkenbondssecretariaat meegedeeld, dat zij bereid is, een delegatie voor de commissie van voorbereiding der ont wapeningsconferentie aan te wiizen. DE WATERSNOOD. Een dijkdoorbraak bij Zalk. Het meest belangrijke nieuws van den watersnood is op dit oogenbljk IdaJt de IJseldijk bij Zalk gisteren is doorgebroken. Al eenige dagen had de dijk in de scherp uitspringende bocht ongeveer 500 meter ten Oosten van Zalk kwel water vertoond. Plotseling bleek Vrijdag, dat op de plaats waar kwel was geconstateerd, 2 stralen uit den dijk kwamen. Een 3- tal heeren begaf zich naar de aange duide plek, en zag, dat het stralen ter dikte van vijf c.M waren. Hoewel voldoende materiaal op zeer korten afstand aanwezig was, viel er niet aan te denken, den enorm krach- tigen stroom te stuiten. Allengs werd de dijk aan weerszijden ingevreten, eerst ging het nog vrij kalm, zoodat na twee uur het gat nog maar 810 meter was, toen ging het verwoesten de werk veel sneller, om twaalf uur was de opening naar schatting al 80 meter en tegen den avond reeds 120 meter. Met breede stroomen kolkte het bruisende water door het gat. Tegen een rij knotwilgen, honderd meter ach ter den dijk, liep een branding van ruim een meter schuim. Achter de bres stond een boerderij van de wed. Dekker Hoewel be schermd door rijshout en wilgen, druk te de stroom den hoekmuur geheel in. Toen de doorbraak zich verbreed had;, vloeide het water gelijkmatig binnen. Het maakt thans den indruk of zich hier een nieuwe zeearm heeft gevormd. Het woeste water was er dus in ge slaagde een nieuw stuk land te verove ren en wel in een uiterst vruchtbaar gedeelte, geleidelijk loopende van de heuvels van de Veluwe af naar den IJsel en de Zuiderzee. Aan de landzijde zal vermoedelijk de grens, tot welke het water door dringt, loopen van Elburg langs de Zuiderzee tot Wezep en van daar tot de lijn loopende van Wezep naar Hat- tum, dus ten naastenbij den geheelen driehoek Elburg, Kampén, Hattem. Het gróótste gedeelte van dit gebied staat nu reeds blank en zal vermoede lijk grootendeels tot aan de daken onder water gaan, daar het beneden A. P. ligt. In dit gebied liggen de plaatsen en gehuchten Zalk, Hattemer broek, Voskuyl, Wezep, Oldebroek, Oosterwolde, Zuiderrot, Hoogerrot, Oos terdorp, Elburg, Widdenstein, Kamper veen, Kampen-Nieuwstad, Zwartedijk en Kampen. Om een uur constateerde men, dat het water een andere richting nam, n.l. naar Elburg en Oldebroek en het te Wezep niet verder steeg. De spoor wegverbinding is nu veilig. De kant van den dijk is bedekt met vee en huisraad. Op een plaats stond rustig een boerenwieg met een kind er in Vele boeren waren naèir de markt te Zwolle. Hun werd getelegrafeerd, dat hun huizen onderliepen en dat ze thuis moesten komen. Er moesten in plaats van ééii)v twee motortreinen naar Hattem rijden, vanwege de vele boeren, die naar buis terug wilden., De stand aan het Katerveer, die om acht uur 4.17 M. was met twee meter val, is ten gevolge van de doorbraak bij Zalk tot vier meter gedaald. Aan het Katerveer is het water daardoor 50 cM. gevallen. Hierdoor is het ge vaar van een doorbraak van den dijk van den polder Mastenbroek sterk ver minderd. Hulp der Kampenaren. Overal langs den straatweg ziet men vee, dat door soldaten op de stad aan gedreven wordt, en voorloopig op het plein voor het station Kampen-Z. aan het hekwerk was vastgebonden. Het onheilsbericht werd gisteroch tend te Kampen aangebracht door den hoofdinspecteur van den Prov. Water staat, die zich met zijn auto juist op den dijk bevond en vlak bij de plek, toen de doorbraak plaats vond. „Wij zagen" vertelde de chauffeur, „opeens een scheurtje in den dijk komen, vlak voor den wagen en toen, in minder dan geen tijd, schoot er een brok van wel een meter weg. Door het gat spoot het water het broek in." Gistermiddag werden reeds de eer ste vluchtelingen aangevoerd en onder dak gebracht, en werden maatregelen getroffen voor de schaar, die volgen gaat. Daar nu zonder twijfel ook de polders van Kamperveen en Dronthen, de Onderdijksche polder, die van Broe ken en Maten, en de andere lage lan den rondom Kampen binnen kort tijds verloop zullen onderloopen, zullen ver scheidene woningen op de laagst gele gen deelen ontruimd moeten worden. Koningin en Prins. H. M. de Koningin, vergezeld van Prins Hendrik heeft gisteren tal van plaatsen in het overstroomde gebied bezocht en zich van de genomen maat regelen op de hoogte gesteld. Gisteravond is het Koninklijk echt paar per Koninklijken trein naar de residentie teruggekeerd. RECLAME. MIJNHARDT's Staal-Tablelien .-. 90 Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletten .60« Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en DrogistenJ BUITENLAND. DE DUITSCHE CRISIS. Hindenburg blijft de groote coalitie wenschen. Luther heeft gisterenmdidag een be zoek gebracht aan den rijkspresident en met dezen de binnen- en buitenl. situatie besproken. Luther deelde president Hindenburg mede, dat hij zoo spoedig mogelijk een kabinetsformateur moest benoemen om de crisis, die reeds veel te lang geduurd heeft, op te lossen. Anderzijds wees hij op de gewichtige partijpoli tieke vergaderingen, welke Zondag en Dinsdag a.s. worden gehouden, waar van de resultaten dienden te worden afgewacht. De rijkspresident antwoordde, dat hij de uiteenzetting van Luther in overweging zou nemen en hem den volgenden morgen opnieuw zou ont vangen. De Rijkspre9ident drong erop aan, dat nieuwe pogingen zouden wotden aangewend, om een regeering op bree de basis, dus op den grondslag der groote coalitie tot stand te brengen. Zooals de situatie op het oogenblik is, is het te verwachten, dat geen kabi netsformateur zal benoemd worden dan nadat centrum, democraten en so ciaal-democraten zich hebben uitge sproken. De rijkspresident heeft gisterenmor gen na dr. Luther de verschillende rijksministers afzonderlijk ontvangen om door hen óp de hoogte te worden gebracht van de stemmingen en stroo mingen in de partijen. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. De ontstemming in Frankrijk. Naar de „Evening Standard" verze kert, zullen, ofschoon de Fransche re geering geen schadeloosstelling van Hongarije heeft verlangd, toch waar schijnlijk op een of andere wijze diplo matieke stappen worden gedaan. Te Parijs acht men het aftreden van Hor- thy noodzakelijk, en de vraag wordt opgeworpen, of de geallieerde regee ringen thans niet dienen te eischen, dat de regeeringsvorm van Hongarije hij plebisciet wordt vastgesteld. De linksche partijen in Frankrijk zijn voornemens, over deze kwestie te in- terpelleeren, zoodat na het recès, waar schijnlijk Dinsdag a.s., een debat in de kamer zal plaats hebben, waarhij niet alleen de vervalsching der bankbiljet ten, maar ook het plan voor een staats greep, waaromtrent men geen twijfel meer koestert, ter sprake zal gebracht worden. De Engelsche bladen betoogen, da;t speciaal de regeering van Tsecho-Slo- wakije niet kan dulden, dat een Habs- burger in Hongarije de macht in han den krijgt met steun van mannen, wier politiek program bestaat uit een re vanche-oorlog. Men wijst er op, dat Hongarije feitelijk niet ontwapend lieeft en dat in Hongarije minstens 220.000 man onder de wapenen staan, o.w. ongeveer 40.000 Ontwakende Hon garen" en leden van andere dergelijke organistaties, terwijl ook wordt voort gegaan met het aanmaken van muni tie. DE MOSSOELWESTIE. Engelsch-Turksche besprekingen. De Engelsche gezant te Konstantino- pel zal binnenkort naar Angora gaan om met de Turksche regeering vraag stukken te bespreken, die voortvloeien uit de beslissing in zake Mossoel. Nader wordt door het Anatolische telegraafagentschap gemeld, dat de be doeling van deze Conferentie is om on derhandelingen te beginnen over eén grenslijn, die door beide landen in za ke Mossoel kan worden aanvaard, en dat Turkije, bij het onderzoek van de voorstellen, die in den loop der onder handelingen zullen worden gedaan, alleen de kwestie op zichzelf zal be schouwen en bij zijn standpunt zal blijven, maar dat het tegenover een nog niet uitgemaakte zaak staat. Het Oosten tegen het Wasten? Sven Hedin heeft eenige dagen gele den een serie artikelen laten verschij nen in Politiken, waarin hij Abdel Krim als een nationale held van zijn volk voorstelt. Daarop heeft Painlevé geantwoord dat Abdel Krim geenszins een held is, maar een oorlogszuchtige oproerling. Sven Hedin heeft Painlevé nu van antwoord gediend. Hij tracht te bewij zen, dat Abdel Krim slechts een ver dedigingsoorlog voert en waarschuwt nogmaals Europa voor het, naar zijn meening steeds dreigender wordend Aziatisch en Noord-Afrikaansch ge vaar. Tusschen Sjanghai en Algesiras wo nen millioenen menschen (de helft van de heele menschheid) "die tot nog toe door een Europeesch imperialisme in bedwang zijn gehouden. De groote oor log heeft echter aan de Aziaten ge toond hoe machtig zij zijn en hoe zwak Europa is. Door oorlogen als in Marokko en door de beslissingen van den Volkenbond zooals die betreffende Mossoel, wrdt de haat tegen Europa nog aangewakkerd. Dergelijke gebeur tenissen zullen een aaneensluiting der Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.2Q -(Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 11.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). .Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2630 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (Münehen, 485 M.j. Concert. 7.20 (Hamburg, 395 11.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht.- 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.J. Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 Mj Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 M.).. Concert, H.D.O.-orkest. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.0; Opvoering van Romeo en Julia, van Gounod. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. S.5Ó (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). -Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. ZONDAG 10 JANUARI. 10.(Bloemendaal, 346 M.) Geref. Kerk, Ds. J. C. Brussaard. 5.(Bloemendaal, 346 M.) Geref. Kerk, Ds. J. C. Brussaard. 6.(Hilversum, 1030 M.). Kerk dienstuitzending uit de Oosterkerk te Utrecht. Predikant: Dr. H. Kaajan. Tekst: Rom. 8:26 en 27. Mohamedaansclio volkeren bespoedi gen. KORTS BERICHTEN. Binnenkort zal Frankrijk de on derhandelingen over de schuldenrege ling met de V. S. hervatten. Griand had gisteren te dezer zake een onder houd met den Amerikaanschen ge- zant te Parijs. Tot nu toe is voor 97.072.815 lire ingeschreven voor het schuldenfonds *ter betaling der Itaiiaansche schulden: aan de Vereenigde Staten. Volgens een telegram uit Duraz- zo, zou Achmed Zogoe zijn proclama tie tot koning van Albanië voorbe reiden. De Paus heeft 30.000 fr. geschon ken voor de slachtoffers van de over stroomingen in België. In Westelijk Mexico hebben ovor- stroomingen plaats gehad. Men vreest: dat er 500 menschen om het leven ge- komen zijn en schat de schade op 3 miljoen peso. Er is een plan in overweging om een spoorwegverbinding tusschen New York en Panama tot stand te brengen met bedoeling de verbinding later tot; Zuid-Amerika uit te breiden. UIT DE OMGEVING. HIJNSbURQ. In de Herv. Kerk, alhier, werd gister avond een uitvoering gegeven door de Mannenzangver. „Soli Deo Gloria", di recteur de heer J. Verloop, alhier. Ds. A. Altena, Herv. predikant alhier, had de leiding, en opende, nadat door de aanwezigen was gezongen Psalm 146 1, de bijeenkomst met gebed. Spr. richtte vervolgens een welkoms woord tot de aanwezigen, wien hij een goeden avond toewenschte, en sprak de hoop uit, dat dit hen een danklied zou doen zingen tot God, tien Gever van alle goede gaven. Spr. gaf daarna een beschouwing over het zingen der geloovigen, zette uiteen hoe daarbij hoofdzaak is hoe het hart zingt, en of dit zingen waar lijk strekt tot verheerlijking Gods. Hierna werd met de uitvoering aan gevangen. Gezongen werden: „'t Is middernacht", „Psalm 23", muziek van Berri Klein; „Psalm 42 1, 2 en 3", mu ziek van E. Weiss; „De Vuurtoren' muziek van Joh. Verloop; „De liefste Plek", muziek van Joh. Verloop; „Evangelisch Gezang 22", en „Avond lied" van Leo Meurs. Tusschen deze nummers speelde de directeur een orgelstuk, het bekende „De Slag bij Waterloo", waarbij tel kens vooraf door den directeur wei d vermeld wat de beteekenis was van elk der gedeelten, waaruit dit nummer bestaat, wat zeer ter verduidelijking strekte. D9. Altena dankte tenslotte namens

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2