NTEUV/E LElDSCHE" COURANT VAN VRIJDAG 8 JANUARI 1926 te zeggen, zoodat Boedapest prat kan gaan op een millionair-deuropenmaker Wanhoojpsdaad. Te 'Azesta in Zweden heeft Maandagnacht een arbeider, Johannson genaamd, dyna miet gelegd in de bedden van zijln vrouw en zijn vier kinderen en Tïêze vervolgens nn Brand gestoken. Door de ontploffing werd het dak van het huis gelicht en alle leden vüïh het gezin, met inbegrip van den vh- aer, Kwamen op ae binnenplaats van het h uis terecht. De vrouw en een der kinderen werden op slag gedood. De fcmdere kinderen, zijn buiten gevaar. Johannson zelf werd slechts licht ge wond. Hij poogde zich toen op te Jtangen, maar buren, die intusscheji waren toegesneld, konden dit verhin deren. Onderzoek naar walvisschen Het schip The Discover)' van ka pitein Scott zal deze week uit Kaapstad .vertrekken voor een expeditie van twee jaar in de 'Zuidelijke zeeën, om een grondig onderzoek in te stellen naar naar den trek en de gewoonten der walvisschen. Men vreest namelijk, dat de walvisschen in die streken uitge roeid zullen wor'den. De expeditie gaat uit van 'het kolo niaal instituut. Schepen in nood. De ver- eeniging van reeders uit Bremen heeft zich telegrafisch tot den Duitschen am bassadeur te Moskou gericht en erop gewezen, dat er bij Narwa 14 Duit- sche schepen in het ijs vastzitten. De .positie van de bemanning is critiek daar men niet voldoende proviand aan boord heeft. De reeders hop:n, dat de Russische regeering door tusschenkomst van de lambassade een hulpactie zal organi- seeren. De Estlandsche rege ring heeft ge weigerd, dit te doen, daar de sche pen in de Russische wateren liggen. Auto-Bandieten. Op enkele kilometers buiten Parijs is Maandag een misdaad gepleegd, dh hei opire den van de verschrikkelijke bende, waarvan Bonnot en Garnier de hoofd personen ware i, maar al te zeer in her innering brengt. Tusschen Br/ en Villiers, aan de Marne, is de Iooper van de Jianque nationale de crédit, terwijl hij op de fiets zijn zaken afdeed, rxrAnd door twee mannen in een auto. Boeren, die in het land aan het w rk waren, hebben gezien, dat d- auto eerst den banklooper omver reed, dat er vervolgens een gevecht ontstond tus schen den Iooper en e n der uto-ban- 'dieten. die zich op hem had gewor pen en d it ie:i slotte de bandit die de auto bestuurde, wien het vecht öm "de ge'dtnsch blijkbaar ie lang duurde, den ongelukkiger) b r/ edi n de neerschoot en hem zijn t sch ont rukte. De man door een kogel in het hoofd en een in de borst getroffen, was reeds dood toen de boeren kwamen aangesneld; de auto met de tw:e schur ken was toen reeds verdwenen en alles twas zoo snel gegaan, dat van hun signalement niets bekend is. Een aardverschuiving. Tengevolge van de vele regen is bo ven het Zwitzersche dorp'Ittenthal in het kanton Aargau een uitgestrekt met ooftboomen beplant land omplex aan het verschuiven geraakt en bewtegd zich thans van de berghelling lang zaam in de richting van het dorp. Maatregelen om deze aardverschui ving tot staan te brengen, hebben tot dusver gefaald en deskundigen zijn overtuigd dat zij niets zullen uitbaten De dorpsbewoners maken al aanstalten om de bedreigde huizen t? ontruimen. Mislukte proeven. Gisteren zijn te Helder voor de tweede maal proeven genomen met h t Fokker wa tervliegtuig Cö ten overstaan van een cpmmissie van het departement van Marine. Deze proeven yju totaal mis lukt, daar bij de derde landing het toe- Stel door zijn landingsgestel /akte. mei ziin neus in het water draaide en ten slotte rechtop ging staan. Het vliegtuig werd grootendezls ver nield. de motor zal men trachten te be houden. Een en ander werd op het vliegkamp De Mok geborgen. De beide vliegers bleven ongedéérd. Verdronken. Terwijl e.?n 6- jarig zoontje van den landbouwer Pee reboom, te Hellendoorn, bij de woning aan het spelen was, raakte het fh een sloot te water en verdronk. Doodelijk Mijnonge al. De Duitscher J. E., is gistermiddag, to n (hij in de Staatsmijn Hendrik te Heer len bezig was, een bout uit een gelei dingsboom te verwijderen, cn zijn even wicht verloor, in de schacht geval len. De man brak beide beenen en, bekwam inwendige kneuzingen. In den avond is hij in het hospitaal over leden. Hij' was 40 jaar en vader van drie kinderen. Gestr and. Woensdagmiddag is door den mist misleid, e boot der Stanfries-lijtn nabij den vuurtoren van Marken vastgeloop :n. Een sleepboot is 'ter assistentie gezonden. Gisteren middag was de boot nog niet vlot. Knoeierijen met rund vet. Voor het Leeuwarder Kantongerecht diende gisteren de zaak van d$ fa. J. en I. B., vetsmelters aldaar, die door den Prov. Keuringsdienst \va-J ren verbaliseert wegens het toevoegen van vreemde vetbestanddeelen aan ge smolten rundvet. Niemand der firma was verschenen. De heer Kaufmann directeur van den Keuringsdienst, achtte een ernstig misdrijf bedreven. Tegen de firma werd een ge'dboéte geëischt van f 1000 subs. 3 maanden hechte®Uitspraak over 14 dagen. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Een spoedige oplossing verwacht. De parlementsredacteur van „Het Volk" schreef gisteren: Op een door ons aan dr. De Visser gestelde vraag, of de vergaderingen, die morgen voor de anti-revolutionaire en de katholieke Kamerfracties worden belegd, gehouden worden naar aanlei ding van voorstellen door dr. De Vis ser aan die fracties gedaan, heeft dr. De Visser ons geantwoord, dat na de mislukking van zijn poging tot vor ming van een parlementair kabinet, hij een poging doet tot vorming van een zelfstandig rechts Kabinet, welke poging door hem uit den aard der zaak geheel buiten de Kamer fracties om wordt ondernomen, zoodat hij geen voorstellen aan fracties gedaan of besprekingen met haar voorzitters gevoerd heeft. Hij heeft zich in ver binding gesteld alleen met de minis ters, die hem van hun besprekingen, in een j.l. Dinsdag gehouden minister raadsvergadering gevoerd, mededee- ling hebben gedaan. De parlementaire redacteur van „De Morgen" meldde gisteren: Wij zijn in staat met zekerheid le berichten, dat het ministerie-Colijn als zakenkabinet terug zal keeren. Waar schijnlijk kan dat a.s. Zaterdag ver wacht worden. Inzake de gezantschaps kwestie is een modus gevonden, waar bij óf de gezant te Bern óf die te Wee- nen (waarheen «dan jhr. Van Nispen tot Sevenaer zou verplaatst worden) ook bij den H. Stoel zal worden geaccredi teerd. De onderhandelingen van dr. De Vis ser hebben tot zulk een compromis met de Cliristelijk-Historische Tweede Ka merfractie geleid, dat zij hun stem vóór de regeering zullen uitbrengen, in dien een motie of amendement inge diend mocht worden, dat behalve den gezantschapspost ook het bestaan der coalitie of der regeering zou raken. Naar „De Tijd" (R. K.) ter oore kwam, is de inhoud van het door dr. De Visser voorgestelde compromis nog steeds: accrediteering van den gezant te Bern bij het Vaticaan met opheffing van het gezantschap alaaar. In de Chr.-Hist. Tweede Kamerfrac tie bestond bij enkelen daartegen be zwaar. Uit het feit, dat morgen de Ka tholieke Kamerclub is opgeroepen, valt naar het blad meent, af te leiden, dat die bezwaren zijn overwonnn, en de te rugkeer van het Kabinet-Colijn binnen enkele dagen te verwachten is. Zilveren Jubileum van het Kon. Echtpaar. Ter herdenking van het 25-jarig hu welijk van H. M. de Koningin en prins Hendrik, zal, Donderdag 11 Februari des avonds te 8,30 uur in de Grpote Kerk te-'s-Gravenhage, dezelfde kerk, waarin vóór 25 jaren het huwelijk van het Koninklijk Eehtpaar is ingezegend, een samenkomst gehouden worden van vertegenwoordigers van meer dan 300 vereenigingen, welke zich vereenigd hebben tot een Haagsch Comité 192ü Tot bijwoning zullen o.m. worden uitgenoodigd het Hof, de regeering, de vertegenwoordigers van vreemde mo gendheden, de gewestelijke en stedelij ke overheid, vertegenwoordigers van de kerk, van de rechterlijke macht, van den handel en van de nijverheid. Aan die samenkomst zal een plech tig karakter worden gegeven door de uitvoering van kerkelijke en nationale muziek. Het koor van de afdeeling s-Gra venhage van de Maatschappij van Toonkunst, sterk ruim 200 personen, zal begeleid worden door het Residen tie-orkest. Als solisten zullen optreden Mevrouw Noordewier, Mevrouw Luger, Louis van Tulder en Thom Denijs. Het geheel zal staan onder leiding van dr. Wagenaar.- De uitvoering eindigt te 9.45 uur. De Hilversumsche draadlooze Om roep heeft stappen gedaan om deze plechtigheid door Radio-verbreiding binnen het gehoorbereik te brengen van duizenden in den lande, die bui ten de Groote Kerk moeten blijven. Nationale federatie van Oranje- Vereenigingen. Naar de Stand, verneemt, wordt in den lande de oprichting voorbereid van Oranjevereenigingen, waarbij zul len zijn aangesloten 14 organisaties, te weten 11 provinciale organisaties (in den geest van den onlangs opgerichten Prov. Gelderschen Oranjebond) en stedelijke organisaties, n.l. Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. Het voorstel om tot de oprichting van eene Nationale Federatie te komen werd reeds gedaan op een der laatste vergaderingen te Utrecht van het Cen traal Huldigings Comité voor de Natio nale Betooging in September 1923. Door verschillende omstandigheden is aan dit voorstel tot heden geen ge volg gegeven. Thans hebben eenige personen uit de kringen der groote Oranjeorganisa ties dit voorstel in studie genomen en zij hebben reeds van vele zijden sym pathie en toezegging tot medewerking ontvangen, zoodat te verwachten is, dat spoedig tot oprichting van bedoel de Nationale Federatie van Oranje vereenigingen zal worden overgegaan. Het doel dat met deze Federatie be oogd wordt, is het zooveel mogelijk versterken van den band met het Oran jehuis, door middel van Oranjevereeni gingen zelf. Het voorloopig secretariaat berust bij Jhr, Ir. A. C. van Weiier, Zoeter- woudsche Singel Ha, Leiden, wnd. se cretaris van het Centraal Huldigings comité 1923. Dr. A. 6. Kröiler naar Genève. Bij het Volkenbondssecretariaat is zoo juist liet bericht ontvangen, dat dr. A. G. Kröiler, die door den raad was uitgenoodigd om deel uit te ma ken van de voorbereidende commissie voor de economische wereldconferen tie, volgens het plan-Loucheur bijeen geroepen, die uitnoodiging heeft aan vaard. Beperking van bewapening. De Minister van Financiën heeft op de vragen van den heer Van Embden inzake de tot Nederland gerichte uit noodiging tot deelneming aan de voor bereidende conferentie voor de ver mindering en beperking der bewape ningen geantwoord: De regeering legt hiernevens over af schrift van het schrijven van den se cretaris-generaal van den Volkenbond, d.d. 15 Dec., houdende de uitnoodiging' aan de Nederlansche Regeering, zich te doen vertegenwoordigen in de Com missie van Voorbereiding van de Ont wapeningsconferentie, alsmede de bij dat schrijven gevoegde bijlagen. (Deze stukken zijn ter griffie nedergelegd, ter inzage van,de leden). De Regeering heeft aan den secreta ris-generaal van den Volkenbond ge antwoord, dat de tot haar gerichte uit noodiging gaarne wordt aanvaard, en te zijner tijd de namen dér vertegen woordigers zullen worden medege deeld. De Regeering behoudt zich overi gens het treffen van een regeling nog voor, met dien verstande, dat met den datum, waarop de commissie bijeen komt, en den tijd, die noodig is voor voorbereiding, zal zijn rekening te houden. Netiezlandsche Landbouw-Handels kamer. De excursie, welke door de Neder landsche Landbouw-Handelskamer ge organiseerd wordt, zal plaats vind:-n op Woensdag 24 en Donderdag 25 Fe bruari a.s. Op Donderdag zal o.m. een gezamenlijk bezoek aan de groote ten toonstelling van landbouwwerktuigen en zaaizaden worden gebracht en zal gelegenheid bestaan de lezing van den heer Koeslag over „Nederlandsch zaai zaad on pootgoed" bij te wonen. Voor deze excursie kunnen belang stellenden zich aanmelden tot 20 Ja nuari as. bij de Nederlandsche Land bouw-Handelskamer, Binnenhof 19, te 's-Gravenhage. De kosten zijn begroot voor het verblijf in België op ongeveer f35 Het diamanten-fonds van de Sovjet- Unie. De sovjet-regeering voert onderhan delingen met Nederlandsche juweliers over den verkoop van het z.g. diaman tenfonds van de Sovjet-Unie. Dit fonds wordt nu te Moskou in het palels der Vereenigingen tentoongesteld. In een Russisch blad vonden wij .„konomitsjeskaja Zjiznij" vonden wij een uitvoerige beschrijving van de t*n toongestelde juweelen, die nu ,aan het volk toebehooren" zooals het in de bolsjewistische bladen heet. Wij ont leen on aan het bovengenoemde blad de volgende bijzonderheden over 't fonds De eerste plaats onder de tentoon gestelde juweelen behoort zoowel wal de kostbaarheid als ide historische waarde betreft aan de z.g. regalia, d W.z. de, uiterlijke teekenen van de kei zerlijke macht; de kroon, de Rijksap pel, de schepter en de.St. An dries keten. De groote keizerlijke kroon werd in 1762 op bevel van keizerin Katharina II door den hofjuwelier Dosier ge maakt. De kroon is verslierd met meer dan 5000 diamanten, de grootste daarvan wegen 55 karaat; bovendien met 75 groote pstarlen; bovenaan be vindt zich een der grootste robijnen ter wereld, die meer dan 400 karaat weegt Het totale gewicht der diaman ten bedraagt pl.m. 2800 karaat, van twee paarlen 763 karaat. De kroon weegt vijf pond De rijksappel is ook tijdens de regee ring van Katharina II vervaardigd Het is een bal van gepolijst goud met een ceintuur van diamanten. Bovenaan, op een saffier van 1200 karaat is een dia manten kruis vastgemaakt; voor hel kruis bevindt zich een Indische dia mant van 47 karaat. De schepter is een gladde gouden staf, versierd met zeven ringen van briljanten; boven aan den staf is de beroemde diamant ,Orlow" van 19; karaat vastgemaakt. Na de kroonjuweelen neemt de eer-' ste plaats een wonderschoone colliei van briljanten in, gemaakt in XVIIIe eeuw; de collier bestaat uit 36 Indische briljanten met een totaal ge wicht van 475 karaat. Een tweede der gelijke collier van 45 steenen weeg* 294 een derde van 23 steenen weegl 195 karaat. Er zijn nog bovendien een rose bril jant van 10 karaat, een lichtblauwe van 7 karaat. Sprookjesachtige saffie ren en smaragden Een smaragd var 136 karat en een wonderschoone saf fier van 200 karaat. 54 vr., totaal 131; Vestiging 62 m., 71 vr., totaal 133. Verminderd door: Overlijden: 19 m., 18 vr., totaal 37. Vertrek: 88 m., 86 vr., totaal 174. Verschil tusschen de geheele ver meerdering en de geheele verminder 'ng 32 m., 21 vr., totaal 53. Bevolking op 31 December 1925: 2267 m., 2105 vr., totaal 4372. BODEGRAVEN. Voor het Nutsdepartement alhier hoopt a.s. Dinsdagavond de heer Ny- land van den Haag een lezing te hou den over Nationale en Internationale liederen. De lezing wordt gehouden in Hotel van Haaften. Eierenveiling B.P.K.V. 6 Jan. 192G. Aanvoer 2900 eieren. Kipeieren f 8.50 9.60; Kuikeneieren f 7.508.40, per 100 De heer P. Domburg Tz., alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Boekhouden, diploma Mercurius. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Bastiaan, zoon van D. Kapteijn en A. Hoogteiling; Elizabeth Niesje, dochter van D. Scheer en T. de Jong. Overleden: Maria Oskam, 69 j., ge huwd met W. F. Brunt. Ondertrouwd: P. Bongers, 28 j. en M. Anker, 22 j. Getrouwd: Arie de Ruijter, 28 j. en M. van Dam, 24 jaren. Gevestigde personen: S. de Voogel, leerling electricien, van Zegveld; H. M. Louwen, dienstbode, van Gouda; H. T. Bolderdijk, boerenknecht, van Nigte- vecht; C. A. de Vos, dienstbode, van Papekop. Vertrokken personen: A. Stigter (en gezin), timmerman, naar Haarlem; C. van Wingerden,, verpleegster, naar Delft; J. H. Drewes, Onderwijzer, naar Zaandam; N. Ranke, zonder beroep, naar Voorhout; F. Gaastra, diensbode, naar 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk Zondag v.m. 9.30 uur en n.m. 6 uur Ds. Post, Bediening H. Avondmaal. Geref. Gemeente Zondag v.m. 9.30 u. Preeklezen; n.m. 6 u. Ds. Reenen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- ana Johanna, dochter van C. J. de Boer en M. Clemens. Cornelia, dochter van J. van Halm en Th. Markwat. Ge- rardus Johannes", z. v. P. J. Schreurs en H. C. v. d. Meer. Dirk, zoon van D. van Tol en S. Imanse. Martinus Ber- tua ,zoon van A. van Haeringen en M. E. Benard. Dirkje, dochter van J. Weij en J. van Vliet. Margaretha Catharina dochter van A. M. van Bruggen en M. van Ophem: Johannes Gerardus, zoon van G. J. van Kampen en F. P. van Ginkel. Hendrik Izak Johan, zoon van J. van der Bijl en K. Kramer. Ondertrouwd: Hendricus Lambertus, Rikkers, 28 jaar en Maria Johanna Ka mers, 23 jaar. Getrouwd: Dirk TIeenk, 21 jaar en Trijntje Wesselius, i<5 jaar. Overleden: Cornells van der Meer, 6 jaar. zoon van N. van der Meer. Fran ciscu8 Landwehr. Schann, 78 jaar, on- geh. UIT DE OMGEVING, RIJNSbURd. Loop der bevolking over het jaar 1925. Bevolking op 31 December 1924: 2233 m., 2084 vr., totaal 4319. Vermeerderd door; Beboorten: 77 in., Sir Henry Deterding over Rusland. Sir Hem) Deterding, directeur-gei. neraal van de „Koninklijke" publi ceert in de „Morning, Post' een open brief aan de Sovjet-regeer!ng, waarin hij alle transacties van de groep pe- trftieum-maaiscii^ppijen, die hij zer_ tegenwoordigt, met net Russiscn naph- ta-s. ndicaai, waarvan Lomoi pr=sL ydent is een hetwelk een afdeeling is van de Sovjet-regeertng, ver.00011 ent Sir Henr.' Deterding beschuldigt de Sovjet-regeering van Handel in .gesto len petroleum én constateert, dat de Sovjet producten vap, andere landen, onder den prijs kan verkoopen, om dat noch tantiemes noch hooge beias- lihg, noch'hooge iopnen betaald wor den, zooals de Britsche maatschappijen in Rusland deden, voordat haar eigen dommen werden geconfisceerd. De heer Deterding acht onder de bestaande omstandigheden het blijk baar niet meer mogelijk zaken met de Sovjet te doen en raadt haar aan ka pitaal en .crediet in eere te herstellen, en met Lenin te erkennen, dat het bols jewisme gefaald heeft. De schrijver ver wacht, dat geld en crediet dan Rus land zulten bëinvloeden. Ten slotte voorspelt de schrijver, dat h°t bolsjewisme ïn Rusland voorbij1 zal zijh, voordat 1926 is geëindigd, RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op op de rol 1$ zaken, voor niet-operu baar 2 zaken. H. B. LW'. B., chef bij de firma Tieleman en Dros te Le iden, staat terecht voor het overtreden van de arbeidswet door eenige personen te lang hebben laten werken met het la den en lossen van vleesch. Beklaagde bekent, doch beroept zich daarbij op overmacht. Het haa dien dag zwaar gesneeuwd, wat de los sing zeer bemoeilijkte en het vleesch moest op tijd in en uit de kookketels wilde hec niet waardeloos worden voor de consumptie. Mr. Trapman, als, verdediger optre dend, merkte op, dat de interne in richting der faDriek deze overmacht wel degelijk veroorzaakte. .Wat be klaagde reeds aanvoerde, was volko men juist, doch daar was nog bo vendien het feit, waarmede rekening was te houden, dat de firma contracten had loopen tegenover derden, zoowel afneemster als leverancierster. Spre ker zag hier wel degelijk overmacht en vroeg daarom ontslag van rechts vervolging. De Ambtenaar eischte twee geld boeten van f 4, wat de Kantonrechter nogal een milde eisch vond. C. J. M. J. M., fabrikant te Lei den, wien een overtreding van de ar beidswet in zijn machinal - breierij ten laste gelegd was, bekende, doch de zaak werd aangehouden om een niet verschenen getuige te hooren. J. J. C. G., banketbakker te Lei den, is eveneens ten laste gelegd, dat hij te lang heeft laten werken. Be klaagde is niet verschenen, doch ge hoord worden de su^rgieter Sieval' en de bediende Reijken, die verkla ren. op eigen gezag gewerkt te hebben, om het werk dat eigenlijk af moest ook at te maken. De Ambtenaar eischte 2 X f2 boete, omdat blijkbaar de bedienden voor hun pleizier gewerkt hadden. W. M. de Gr., geb. F., koffiehuis houdster te Leiden, heeft een bezoe ker te laat in haar inrichting gehad. Beklaagde dacht, dat er altijd een kwartier gegeven werd om af te reke nen, en het was pas 10 min. over 12 uur. G. C. J. L., kantoorbediende te Leiden, de bewuste bezoeker, was ook van die meening en had ook nog een scheur in zijn jas, waarvoor een speld zou gehaald worden wat hij stond at te wachten. Tegen de eerste werd f 2 of 1 dag, tegen de laatste ïl of 3J dag geëischt. N. H. v. F., bakker te Katwijk, zou brood vervoerd hebben in een mand zonder deksel, althans, onafge dekt. Beklaagde had over het brood een kleedje en daarop een bezorg- mandie. De politie kan het niet ge zien hebben, want, toen hij bekeurd1 werd, had de politie eerst nog uit te maken waarvoor ze hem bekeuren zouden; ze wisten het zelf niet. De een zei omdat hij' niet gebeld had, de ander, omdat zijln brood ongedekt was, en toen hadden ze het laatste maar genomen. Hij stond toen net brood te verkoopen, en dat kan je uit geen dichte mand doen. De Kan tonrechter zal eerst de verbalisant nog! eens hooren, waarvoor de zaak werai aangehouden. J. v. L., melkslijter te Noord- wijk, is ten laste gelegd, dat hij op Zondag melk heeft doen bezorgen. Beklaagde zegt ge:n melkhandelaar te zijn, doch stalhouder en landbou wer, en toont aan uit een schrijven van de arbeidsinspectie dat zijta be drijf is een landbouwbedrijf, dat in dit opzicht vrij: is. Op grond hiervan ziet Üe Ambtenaar van verdere vervolging van beklaagde af. R. de P., koetsier te Oegstgeest, zou dronken geweest zijln. Het was echter niet zoo erg en eerst laat op! Oudejaarsavond, omdat ze klaar va ren. Rare koetsiers, om dat zoo te vieren, zegt de Kantonrechter. DeAmb! temaar eischte f2 boete. De tWarmoadsche sneeuwballers G. v. K., O. v. Wl, Jac. E. en Jac B., die met een sneeuwbal een ruit ingeworpen hadden bij den oud-Ge meenteontvanger te Warmond, rijn ver ooredeld tot f 10 of 10 dagen ieder. Scheepstij dingen. HOLLAND.AMERIKA LIJN. VKCHTDI IK, R'dam n. New York 7 (12 'smid.) 75 rrujl W- r. Bishous Rock. LEERDAM, R'dam 11. New Orleans 7 t» Tampdco. I iB.INNENDiTK 6 Da. r. New Or. leans naar Rotterdam. BOSCHDIJK Rott. n. Baltimore, pass. 6 'Tan. vm. 12 u. 4 Sable Island. LOCHKATRINE, 3 Tan. v. Astoria naar Rotterdam. NI BRAS KA, N. Pacific, naar Rott. 6 Dn. te Glasgow. NIEUW, AMSTERDAM v. Newr York n. Rott. wordt 8 Jan. te Ply mouth verwacht. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ©E.NGKALIS (charter/ 6 Jan. van Saigon te Bataviai. EUGGANO, thuisr., 7 Jan. v. Port Said. LP. COEN, tfitr, 7 Jftn. v. Sou» npton. KARIMATA. uitr._ 7 Jan. te Securaa. KRAKATAU uitr. 7 Dec. te Antw. RIOUW, uitr.j 5 Jan. v. Belawan. RONDO uitr. pass. 7 Jan. Gibraltar. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. BERENICE 7 v. A'dam te R'dam. FAUNA 7 v. Valencia te R'daml. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (uitr./ 'V Jan. v. Genua. DTEMBER 6 Jan. v. Rott. te Ham burg. iMERAUKE, thuisr., 8 Jan. te Sin gapore. TJERIMAI, uitr., 6 Jan. mm. 10 u. v. Marseille. '(Verb./" RINDJANI, thuisr., pass. 7 Jan. mid dags Ouessant. iKEDOE uitr., 5 Jan. v. Pt. S,wet« tanham. PATRIA, uitr., 7 Jan. v. Colombo. KON, HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND 7 Jan. v, Antwer pen te Hamburg. DELFLAND, thuisr., B Jan. v. Bue- dos-Aires. DRECHTERLAND 6 Jan. v. Ham burg naar Amsterdam. 'HAGNO 6 Jan. v. B. Aires naar Santé Fé.. SALLAND, thuisr., pass. 6 Januari Ouessant. [WATERLAND 7 Jan. v. Rott. n. B. Aires. FLANDR1A, uitr., pass. 7 Jan. Ports mouth. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BANKA 6 "Jan. v. Lorenzo Marqez naar Beira. BOEROE, thuisr., 1 Jan. v. Zan zibar. NYKERK 7 Jan. v. A'danj te R'dam SALAWATI, thuisr., 7 Jan. v. Port Said naar Marseille.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6