DAG-AGENDA. UIT DE OMGEVING. Radio-Programma. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 8 JANUARI 1926 Hazerswoude. Vrijdag 8 Jan. s av. ze ven uur Geref. Kerk. Orgel, zang en lezen in blindenschrift door den heer Kruithof van Kampen. Zaterdag 9 Januari, 's middags twee uur Nutsgebouw, Lezing door den heer A. Janse van Biggekerke, over „Het kind en het Geschiedenisonderwijs". Dinsdag 12 Januari. Leiden. 56sle Openbare Jaarvergadering van de Jon gelingsver. op G. G. „Obadja", Nutsge bouw 8 uur. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond-, nacht en Zondagdienst Ier apotheken wfrdt van 4 Jan. tot en net Zondag 10 Jan. a;s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 118, Tel. 523. De voorzitter: Uw kopstukken lebben zelf voorgesteld om de loods tan de Boommarkt weer te geven voor Jen ouden prijs van f 1500 per jaar. De heer v. V liet: Dat doen we nooit daar we kunnen toch wel voor export ia men veilen? De Voorzitter: We hebben van Je export-tactiek van Ons Belang onzen ouik vol. 1 De heer W.essel toonde uit enkele jtukken aan, dat de heeren Bink c.s. ie belangen der borgen,"die in goed ver trouwen hadden geteekend, hebben ver yaarlocsd. De heer v. Vliet: De heer B. had al j\vee jaar weg moeten zijn. De heer Lam an: Dan had je niet laar hem toe moeten gaan. De voorzitter: Julliei hadfc niet noeten. wegloop en, toen het op betalen tank wam. Wij hebben willen betalen. <11 het jullie niet is gelukt om ons ka- jet te maken, wil jullie ook je portie jaan betalen. Laat nu de „Nieuwe Leidsche Cou- ant" ook eens durven schrijven, dat lier geconstateerd wordt, hoe wij 33 luizend gulden op tafel hebben gelegd ni hoe jullie zijn weggeloopen en pro paganda hebt gemaakt voor een nieuwe rereeniging ender de leuze: Wij hebben ;een schuld. De heer v. Gaaien: Wij hadden iver die oude. dingen niet moéten spre ien. Je jaagt de hoofden op hol. De voorzitter: Praatjes. Jullie hoet hier ongelijk durven erkennen en laden durven deen. (De vertegenwoordigers van Ons Be- ang verlaten de vergadering), Hen der aanwezigen maakte de op- herking, dat deze vergadering door een :onferentie van de twee besturen had •noeten worden voorafgegaan. De voorzitter verdedigde daarop de louding van de Houtmarkt _Wij willen duidelijk laten worden, zei ïjj, dat wij eerlijk de belangen der bor- {en willen behartigen en dat zrj door Ie kopstukken van Ons Eelang 'en de ueenbank, gesteund door de Centrale Bank in Utrecht, om den tuin worden geleid. Da Centrale, plus de heer Bink, ;.s. zijn oorzaak van het faillissement vaardoor de borgen minder krijgen (als Ce iets krijgen) dan wij hen hebben, aan (eboden. Van het faillissement komt jiets terecht.^ De borgen komen dan ?cor het laadje te staan en spr. hoopt, Jat Utrecht dan de gevolgen van haar laad zal dragen en de - borgen royaal cal uitbetalen. Onze exportveiling wordt wel weer lersteld, als eerst 'onze bedrijven paar cp ingericht zijn. Hiermede werd deze kwestie als afge handeld beschouwd en werden eenige iuiskoudelijke zaken aan de Qrde ge- (tel<L Besloten werd het veilingpercentage toor 1926 te handhaven op 4 pet. Het fustpercentage werd eveneens ge iaudhaafd en wel op 2 cent per kist. I11 overleg met de veilingcommissie verd besloten, 'haar vergoeding voor 1926 te bepalen op 2 pet van den omzet net een gegarandeerd en cmzet van 3 ion. Van den cm zei daarboven zal ook 1 pet. wprden afgestaan. 'Namens de veilingcommissie dankte Je heen Knot ter voor da aangename samenwerking, waarop da voorzitter re geerde met een woord van erkentelijk aeid voor de praestaties der commissies. Bij de rondvraag werd de> oprichting 7a n een Coop. Boerenleenbank bespro- ten. De voorzitter zei, dat de eerste» po gingen hadden gefaald door de ongun Stige inlichtingen uit Utrecht, Echter 'leeft zich de Centrale te Eindhoven Ja ter bereid verklaard, naar aanleiding 7an een onderzoek door het Kamerlid Bngels ingesteld, te Leiden een in stelling te openen, indien slechts e;3n- irachtig het verzoek pm oprichting in- jedienu wordt. Het zou Pus eon instelling worden, lie buiten de vereeniging staat, maar «vel speciaal de tuindersfcelangen dient. Eenparig werd daarna het besluit gj- aomen, om aan Eindhoven het verzoek ',ct stichting van een Boerenleenbank •e richten. Hierna sluiting. Begrafenis mr. M. Trapman. Op de eerste algemeene begraafpl. .te Utrecht is gisteren ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer mil P. M. Trapman, in leven ad vocaat en procureur alhier en waarne mend hoogleeraar bij de juridische fa culteit te Groningen. Vele belangstellenden, vooral uit Leiden, woonden deze plechtigheid bij. Onder hen waren dr. J. P. Fockema 'Andreae, burgemeester van Utrecht de Leidsche advocaten Briët, de Clercq, Nord Thomson en Wiersma; ■da, W. J. Wegerif, predikant bii de Re- monstrantsche gemeente te Utrecht; afgevaardigden van de Leidsche 3 Oe- tober-vereeniging; van de Leidsche In dustrieelen-vereeniging; van het depar tement Leiden van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel; van de Leidsche Broodfabriek; de lieer Drost, voorzitter van den Nederl. Bond van fabrikanten van verduurzaamde le vensmiddelen; en de heer Bakker, di recteur van den Leidsohen Goud- en Zilverhandel, waarvan de overledene president-commissaris was. Nadat de kist in het door veel bloe men omgeven graf was neergedaald, trad als eerste spreker de heer mr. Wiersma, deken v. de Leidsche balie, naar voren. Spr. gaf uitdrukking aan het groote leed, dat de Leidsche confrères gevoe len bij het heengaan van mi\ Trapman uit hun midden. Het zijn slechts wei nige jaren, dat hij de rechtspractijk in Leiden lieeft uitgeoefend, doch in dien korten tijd, zeide spr. heeft hij den roep over zijn bekwaamheid, welke hem vooruitging, door zijn arbeid be vestigd. Door zijn grooten, helderen geest wist hij in korten tijd te berei ken wat anderen vaak na lange jaren, slechts in mindere mate bereiken. Z'n neiging tot wetenschappelijken arbeid heeft nooit ten gevolge gehad, dat hij geen tijd had voor de rechtspractijk. Zoo heeft Trapman in weinige jaren veel en goed werk gedaan. Immer had hij een open oog voor de zaak, welke in zijn handen gelegd werd, zonder ooit te letten op eigen belang. In zijn betoog was hij helder en bondig en steeds een advocaat, die medewerkte tot het verkrijgen van een. goede jus titie. Ten slotte uitte spr. een woord van dank voor de wijze, waarop Trapman de rechtspractijk uitoefende, een voor beeld voor ouderen en jongeren. Wij blijven hem dankbaar voor zijn werk, wij blijven eerbied behouden voor zijn persoon. De heer Hugo van Poelgeest sprak daarna een enkel woord namens de Leidsche Vereeniging van Industriee- len, waarvan de overledene secretaris was. Spr. schetste hoe mr. Trapman een geroutineerd vakman en raads man was geworden, een vriend, ie mand met groote kwaliteit in het practische leven». Groote werkkracht en werklust ging van hem uit. Toen men kennis nam in de Vereeniging van zijn overlijden, heerschte er groo te verslagenheid en diepe droefheid. De heer Trapman was een eerlijk en trouw leven smakker. Wij gaan, zeide spr. van deze plaats met een gevoel van groote erkentelijkheid voor zijn werk. De heer Drost, voorzitter van den Nederl. Eond van conservenindustri- eelen, wees vervolgens op de energie en den ijver van den overledene Dank zij zijn helder verstand en zijn ener giek optreden heeft hij ons in één ver bond weten samen te brengen. Doch niet alleen daarvoor zijn wij hem dankbaar; naast secretaris was hij ook ons aller vriend, en dat zullen wij im mer blijven gedenken. De heer W. van der Laan sprak ver der namens de 3 October-vereeniging te Leiden een woord van afscheid en getuigde van de dankbaarheid der Vereeniging voor alles wat de overle dene voor de Vereeniging gedaan heeft. Ds. Wegerif, predikant bij de Remon strantsche gemeente te Utrecht, sprak ten slotte een kort troostwoord tot mevr Trapman, en eindigde met het uitspreken van een zegenbede. Notaris P. A. Lens te Utrecht, stief vader van den overledene, dankte na mens de familie voor de betoonde be langstelling. Week der gebeden. De vierde bijeenkomst van de door de Evangelische Alliantie uitgeschre ven Gebedenweek werd geleid door den heer J. Fortgens, directeur v, h. Internaat der Zendingsschool te.Oegst- geest. Aan de orde was 't onderwerp Zending. Nadat de heer Fortgens had laten zingen Ps. 77:7 en 8 en in ge bed voorgegaan was, las hij voor Joh. 12:20—33. Voor tot de bespreking van het on derwerp van dezen avond werd over gegaan, werd nog gezongen de Lof zang van Zacharias, vers 4 en 5. Spr. begon met op te merken, dat het wonderlijk is. dat reeds 14 dagen na Kerstmis bijna niemand meer aan de Kerstdagen terug 'denkt. En toch is 't Kerstfeest het begin van alle Zending. De Grieken, die vroegen om Jezus te zien, zijn als de herders van Bethle hem, en de Wijzen uit 't Oosten, die ook niet uit pure nieuwsgierigheid, maar gedreven door een zielsverlan gen tot Jezus kwamen. Die Grieken zijn vertegenwoordigers van alle menschen die alle eeuwen 'door die vraag gesteld hebben. Het komen van Jezus in eigen leven in 't familieleven, in 't maatschappe lijk leven moet op den bodem daarvan staan. In het overstroomde Grave, gingen toch op Driekoningenavond de kinde ren met hun lichtjes, zingend door de straten, herinnerend aan de Wiizen die zochten naar Jezus. Meer 'dan ooit wordt thans naar hem gezocht in oude geschriften en hij de opgravingen in Palestina, maar ook op de eilanden, in Indië, wordt naar hem gevraagd. Voor 25 jaar leken de uitkomsten der Zending nog zoo gering, maar nu is de oogst gekomen, dank zij 't gebed der gemeente. In de ziel van eiken mensch is het verlangen van de Grieken: wij wilden Jezus wel zien. Uit spr.'s eigen ervaringen op 't zen dingsterrein was hem herhaaldelijk de sterkte van dat verlangen gebleken. Maar alleen door mëerdere krachten uit te zenden kunnen allen die Jezus zoeken, bereikt worden. Vele zende lingen kwamen in Indië met de ge dachte: 't kruis van Jezus is te moei lijk en te zwaar voor die eenvoudige zielen, en begonnen daarom hun pre diking, idoor te vertellen van de won deren van Jezus. Maar toen bleek hot wel dat daarmee de heidenen niet tct Jezus getrokken werden». D© oogst kwam eerst toen zij wisten van de kern van het Evangelie, 't kruis van Golgotha. In geheel ons leven moeten we waardeeren de vraag der Grieken: wij wilden Jezus wel zien. Mocht dat de geest zijn van al ons doen en laten ook in 't ingetreden jaar. Dan kan de Zending met vol vertrouwen de toe komst ingaan. Nadat spr. in dankgebed voorgegaan was, werd geëindigd met het zingen van Gez. 50: 4. Hedenavondis aan de ordei het on derwerp: „Huisgezin, Opvoeding, On derwijs". Dankzegging: voor dsn zegin van een.wrecm voorgeslacht; veer de beginselen van waarheid en gerechtigheid, die onder het volk leven voer den inviosd van het Christ: lijk huisgezin. V e r ootmoed i g i n gdat wij zoo 'menigmaal vergeten, welk ean invloed ten goede cl' ten kwade van ens op jongeren uitgaat. Dat wjj zoo weinig liefde hebben om voortdurend wakend en biddend hun ter zijde te staan. Geibed: dat de opgroeiende jeugd door den g-jest in de huisgezinnen, door gebed en bijfceisch onderricht, ge macht worde in zuivere sfeer, en dat zij voor altijd leere verstaan, dat al ee.i hij ge lukkig is, die zeggen kan: Goi is mijn Vader en ik ben Zijn kind. Raad voor de Scheepvaart. De heer P. Boot Jr. directeur van de N. V. Scheepsbouw- en Reparatie werf „De Hoop" is als scheepsbouwkundige van de zeevisscherij benoemd tot plaatsvervangend, buitengewoon lid van den Raad voor de Scheepvaart. De brandweer heeft vanmorgen een schoorsteenbrandje gebluscht in een perceel van de Sophiastraat. Geen schade. BUITENLAND. DE STAATSGREEP IN GRIEKEN LAND. Moet Venizelos president worden? Generaal Pangalos heelt uit Athene een telegrafische verklaring aan de Daily Express gezonden, waarin hij veernamehjk herhaalt, wat hg in zrjn rede aan het banket heeft gezegd, dal de actie voornamelijk legen de com munisten gericht is, dat de regeering geen militair kabinet is, dat de bui- tenlandsche politiek onveranderd blijft en dat Griekenland zijn verplichtin gen tegenover den Volkenbond zal na komen. Verder verklaart Pangalos, dat de regeering niet. van meening is, clat zij: aan den steun van het leger genoeg heeft, doch dat zij voornamelijk op het^ vertrouwen steunt, dat de meer derheid der "bevolking in haar stelt. Uit berichten, van andere zijde te Londen ontvangen, blijkt echter, dat de zaken in Griekenland ietwat an ders staan. Naar men zegt, heeft Pangalos de militaire dictatuur ingesteld om een Venizelistischs staatsgreep voor te be reiden. Dit zou ook zijn wensch ver klaren om generaal Piastiras voor den krijgsraad te brengen, want Piastiras is een dergenen, die het krachtigst tegen Pangalos hebben geijverd. Hij is zeer populair bij het leger en wilde onder de officieren en de manschappen een revolutie verwek ken met het doel een gemengd mili tair en civiel kabinet tot sfand te brengen, waarin vroegere Venizelisti- sche politici zitting zouden hebben als Roessos en Kafandaris, terwijl Veni zelos president van de republiek zou worden. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Een officieel communiqué. Het Hongaarsche gezantschap te Berlijn heeft een communiqué in ver band met de valsche -muntersaffaire gepubliceerd. In dit communiqué wordt o.m. ver klaard, dat in de samenstelling der Hongaarsche regeering geen wijziging zal komen. Naar het onderzoek heeft uitgewezen, heeft men bij deze aarge legenheid te doen met een actie van in iinancieele moeilijkheden verkeerende personen. Onder voorspiegeling van avontuurlijke doeleinden hebben zij eenige ambtenaren weten over te ha len, hun medewerking te verleenen. Ten slotte wordt geconstateerd, dat de Hongaarsche gezant te Berlijn reeds op 20 Dec. naar Boedapest is vertrok ken, ten einde aldaar de Kerstdagen door te brengen. De gezant wordt a.s. Maandag te Berlijn terug venvacht. Het geheim der drukpersen. De dag van gisteren heeft in de bankbiljettenaffaire een zekere stabi- liseering gebracht. Het tactisch gedeelte van liet ondei- zoek is geheel afgeloopen en de perso nen, openlijk betrokken hij de vervai- sching der bankbiljetten, zijn allen door de politie gearresteerd Ook het geheim der drukpersen is opgelost. Thans beginnen de onderzoekingen naar degenen, die men op het spoor, is gekomen, op grond van de verklarin gen der tot dusverre gearresteerde per sonen, van wie er zich drie, namelijk het hoofd der politie Nadossy, prins Windischgraetz en de regeeringsraad, Szortsey, in handen der Hongaarsche autoriteiten bevinden. De bankbiljetten zijn, zooals dat van den aanvang was vermoed, inderdaad vervaardigd in het cartografisch insti tuut te Boedapest, het vroeger militair geografische instituut, dat sinds de ont wapening van Hongarije onder het mi nisterie van Financiën ressorteert. De technische leider van het insti tuut, Gerö, werd gearresteerd en heeft volledig bekend. Hij verklaarde de cli chés voor de valsche biljetten zelf te hebben geteekend en ook alle techni sche voorbereidingen te hebben getrof fen. De drukmachines waren afkomstig van de oude certificatenbank, welke na de oprichting der Nationale Bank is gesloten. Nadat de valsche biljetten vervaardigd waren, zijn de machines onbruikbaar gemaakt en als oud roest verkocht. Daardoor komt het, dat de huiszoe kingen in het cartografisch instituut tot dusver zonder resultaat bleven. De biljetten werden vervaardigd in een afgelegen kelderruimte van het in stituut, zoodat behalve de daarbij be trokken personen, niemand, ook de di recteur van het instituut niet., iets af wist van wat er geschiedde. Ernstige cholera=epiaeuiie. Tengevolge van het regenachtige weer is een ongewoon ^rustige cholera- epidemie in Ppndi cherry (Frans ch Voor Indië) uitgebroken. -!n het ge- neol zijn 880 gevallen e.vonstateer.i, terwijl 712 dooden zijn te betreuren, waaronder dr. Dosnos, die vtü studie redenen een reis door Indië maakte Cholera is min of meer inheemsch in de Fransch-Indische koloniën. De aardbeving. Een lezer van de Tel." die te Dus- seldorp woont, schrijft eenige typische bijzonderheden over de aardbeving, die, naar uit de berichten is gebleken in het Zuid-Oosten van ons land, in Oost- en Zuid-Oost-België, in Noord- Oost-Frankrijk en 'West-Duitscnland is geconstateerd. „Vannacht om ongeveer 12.35, zoo schrijft hij d.d. 6 Januari, schrikte ik op door een eigenaardig „geschommel" dat eèn 810 tellen duurde. Ik had 't gevoel, alsof ik mij op het stoomboot je van de N. H. Tram bevond bij woe lig water cg) het IJ. Behalve dat ik dit geschommel opmerkte, scheen het mij toe, 'dat de voorpui van mijn huis zich naar boven toe bewoog. ïk bleef wakker liggen, om eventu eel handelend te kunnen optreden, want ik had het gevoel, dat er „iets" niet in den haak was, zonder echter te weten, wat of 't eigenlijk was. Sommige menschen beweren, het ge voel te hebben gehad, alsof een zware vrachtwagen voorbijkwam, doch dat gevoel typeert het geschommel fou tief. Tusschen het rommelen van wan den en vloeren, door het voorbijrijden van vrachtwagens ontstaan, en tus schen het „deinende" gevoel van de zen aardschok is nog een groot ver schil. De twee volgende schokjes, die 23 tellen duurden, waren nauwelijks be merkbaar. KORTE BERICHTEN. Kardinaal Mercier heeft, op eigen verzoek, de H. Sacramenten der ster venden ontvangen. Het departement van de Schatkist overweegt den arbeidsdag dér regee- ringsambtenaren van 7 op 8 uur te brengen, zulks op verzoek van .ion Kanselier van de Schatkist, Churchill. Het „Journal de Genève" heeft een inschrijving geopend ten bate van de slachtoffers van den watersnood in Nederland, België, Roemenië en R.'jn- land. België heeft zijn lidmaatschap van de Latijnsche Muntunie tegen 31 Dec. 1926 opgezegd. De toestand in België is gedeelte lijk verbeterd. Uit sommige gebieden o.a. van Schelde, Dyle en Dender, wor den echter nieuwe overstroomingen gemeld. De Seine blijft wassen, doch er is nog geen reden voor ongerustheid. NOORDWIJK. B. en W. hebben aanbesteed bet verrichten dér reconstructiewerken van den Heeren- gn Gcoweg aldaar-. Laag ste inschrqfster de Ned. Easalt Mij., te Zaandam, voor f 138.990. SASSENHEIM. De beer W. Warnaar ia benoemd tot plaatsvervangend lid van den Hoo gen Raad van Arbeid. HAZERSWOUDE. Loop der bevolking over bet jaar 1925. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1923: 2190 m.x 2250 vr,, totaal 4449. aele.n- Wat er vanavond te hooien is. 3.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.2a IBremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 H.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (München, 485 M.J. Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 443 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.43 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 (Berlijnj 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 M.l Concert. 7.50 (Munster, 4»o M.) Concert of lezing. 7.50 (Ziiricb, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parüs, Eiffeltoren, 2200 M,). Concert. 8.(Rome, 423 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door bet persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Concert, H.D.O.-orkest. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 'M.). Concert. S.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert ert lezingen. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Hilversum, 1050 M.). Lezing van den heer A. G. v. Agt-maal over: Meerwegen, land van contrasten en fjorden". 1 S.50 (Madrid. 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.j. Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door bet persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Zij vermeerderde door: a. Geboorte met 66 m. en 38 vr. b. Vestiging met 134 m. en 154 vr. zoodat de gèheele vermeerdering be droeg 1 KATWIJK AAN ZEE. De heer D. Taat alhier is benoemd tot plaatsvervangend buitengewoon lid van den Raad van Scheepvaart. 200 m., 212 vr„ of 412 zielen in totaal Zij verminderde door: a. Overlijden met 25 m„ en 22 vr. b. Vertrek met 149 m. en 189 vr. zeedat de geheele vermindering bedroeg 174 m. en 211 vr. of 385 zielen in totaai De bevolking bedroeg mitsdien op 31- December 1925: 2216 m., 2251 vr., of 4467 zielen. BODEGRAVEN. Loop der bevolking gedurende' het jaar 192;. Op 1 Januari 1925 bedroeg de bevol king dezer gemeente 2976 mannen en 3242 vrouwen, totaal 6218 personen. Zij vermeerderde in 1925 door geboor te niet 71 mannen en 95 vrouwen, totaal 166 en door vestiging met 211 mannen en 239 vrouwen, totaal 450. Totale vermeerdering derhalve met 616 personen. Zij verminderde in 1925 door over lijden met 27 mannen en 36 vrouwen, totaal 63 en door vertrek met 231 man nen en 298 vrouwen, totaal 529. Totale vermindering derhalve 592 per, sonen. De bevolking is derhalve toegenomen met 24 mannen en bestond op 1 Jan. 1926 uit 3000 mannen en 3242 vrouwen totaal 6242 personen. In 1925 werden als levenloos aange geven 4 kinderen, waarvan 2 van het mannelijk en 2 van bet vrouwelijk ge slacht. Er werden 36 huwelijken gesloten en 1 echtscheiding ingeschreven. De gebr. v. d. N. hadden blijkbaar iets minder vriendelijks in den zin te gen zekeren v. B. uit Oud-Bodegraven. Zij wachtten hem op, toen hij Woens dagavond van zijn werk huiswaarts keer de. Ter hoogte van het postkantoor raak ten zij slaags, doch het bleek hun al ras dat zq den verkeerden te pakken had den. Een daar aanwezig agent van politie maakte tegen de stnjdlustigen die in het bezit bleken te zgn van ongeoor loofd wapentuig, proces-verbaal op. De Chr. Gymnastiekvereniging „D. O. S." .alhier is voornemens om haar uitvoering te geven'op 27 Januari a.9. in de groote zaal van hotel v. Rossum. De groote ruimte van het tooneel zal zeker de vereeniging ten goede komen, aangezien gymnastische oefeningen nu eenmaal veel ruimte noodig hebben om ze goed tot hun recht te laten komen. Het programma bevat naast enkele oude nummers vele nieuwe, zoodat wij benieuwd zijn om deze uitvoering te gaan zien. Tevens bewijst het, dat „D. O. S. met haar tnd meegaat, wat zeer zeker voor allen, die belang stellen in de licha menjke opvoeding, met instemming oe- groet zal worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. Zwanenburg, die voor eenigen tjjd bij den stalhouder v. d. G. ean ongeluk bekwam, zoodanig, dat hii naar het ziekenhuis naar Leiden moest wor den vervoerd, ia thans zoover hersteld

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2