KiïEOWE LEIDSCHE CÖUWSNT VAN EJÖWDERÜSÜ 51' DECfcWULR OUDEJAARSAVOND. Ga even zittenl Stil! Een stonde alleen! En luister hoe der tijden deuren sluiten Het jaar gaat straks, doorleefd, door leden heen; Wij hebben t meegemaakt en staan zóó buiten. Maar al is het in de eeuwen wegge- glêen, Het jaar dat komt is met wat heengaat, één. In d' ouden jaartijd werd de boom ge plant; Wij zagen 't jonge stekje als wonder groeien; Besprenkeld met den zegen van Gods hand, Ontsproten knoppen. Dra zien wij ze bloeien En vruchten rijpen in het boomgaard- land, Maar vruchten naar den aard der jonge plant. I.aat even Uw gedachten rugwaarts gaan; Wat achter is, is niet bij God vergeten; 't Is opgeteekend en het blijft zoo staan En ook wij nloeten, wat voorbijging, weten. Des levens ernst wraakt het gedacht- loos gaan; Schrijdt elke tred op de eeuwigheid niet aan? Nog even zitten! Rust nog even uit! Al dringt de wereld in gestadig drijven, Wanneer de tijd de poort der jaren sluit, Dan moet Gods kind eens even stille blijven En overpeinzen, nu de eindklok luidt, Of t oude jaar voor hem genadig sluit. Nog even! Hoort gij 't juichend lied van lof, Dat oprijst van die blijde God verwachten? En Hem begroeten, nu in vreugdestof, Hem prijzen om Zijn licht in smarte- nachten? Sta op dan! Stijg in t hooge jubelhof! I.uid klinke daar uw lied van dank en lof! 23 Dec. 1925 J. P. VERGOUWEN UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Woensdagavond 8 uur. Voorzitter: de heer E. Vernède, bur Aanwezig: alle ledeh, behalve de heer Mens. De Voorz. opent de vergadering en ■heeft daarna hét woord aan dan wnd. secretaris tot het voorlezen der notulen ivan de vorige vergaderne, die onver anderd worden vastgesteld. De Voorz. doet vervolgens mededee- ling van eenige ingekomen stukken, w. o. een schrijven van den heer Mens, dat hij verhinderd is de vergadering bjj te wonen; proces-verbaal van op name van kas en boeken van Jen ge meente-ontvanger, die irt orde zijn be vonden; een verzoek van de Z. H. Ver. „Het Groene Kruis", waarin gevraagd Wordt om een subsidie over 1925 van f 350; een verzoek van de Chr. sehool- vereen. om gelden voor aanschaffing van verschillende meubelen; een ver zoek van de naai- en handwerkschool om een subsidie; een verzoek van den Vrouwenbond in het bisdom Haarlem, waarin gevraagd wordt een subsidie van f 350 voor de R. K. Naaischool; deze vier verzoeken worden in handen van B. en W. gesteld om praie-advies. Hetzelfde geschiedt met een schrijven van de' Coop. Boerenleenbank, waarin 'de wenscheliikheid wordt uitgesproken van bet houden van een 2e zitting op Maandagavond van 7 tot 8 uur, ge- Ijjk thans reeds zitting gefliouden wordt wordt op Donderdagavond van 78 uur in het raadhuis. Daarna komt in behandeling een ver zoek van de Gew. Landstormcommissie om een lokaal voor schietoefeningen; gevraagd wordt vcor dit doel het gym iiastieklokaal 1 maal per maand, zoo noodig verlicht en verwarmd, af te staan Dit verzoek wordt ingewilligd. Vervolgens heeft plaats de verkie zing van een lid in de commissie van toezicht cp het M. 0. in de plaats van den 'lieer Boom; benoemd wordt Dr. J. F. Sirkö. Aan de orde komt de ondarhandsche aanbesteding van de centrale verwar ming en eléetrisché lichtleiding van het nieuwe raadhuis. Deze wordt gegund resp. aan de firma's VV. H. Rjjnhart te 's Gravenhage vcor f 6992 en Bakker en Zoen te Voorschoten voor f 1475. De heer Limburg oefent ertiek op het feit, dat deze zaak onderhandscn is aanbesteed en acht dit een inbreuk •maken op -fret budgetrecht van den raad; de Voorz. verdedigt de gunning •zooals die door B. en W. is geschied, 't Betreft hier een formeele kwestie: er zou veel te zeggen zijn over de vraag pf 't hier een oncterhaiidsche aanbeste ding. betreft. De heer Braegaar vraagt nog, of B. en W, in den vervolge rekening willen honden met da gemeentenareii die inschrijven, ook wanneer het de meubi- leering en stoffeering van het raadhuis betreft. Het voorstel va/n B. en W. wordt aan genomen. Vervolgans komt tar tafel de prijs bepaling van gronden Oraujekade eu Papelaan; het voorstel luidt resp. f 5 en f 6 per vierk. M. Goedgekeurd. De gasprjjs wordt met ingang van 1 Jan. 1296 met 2 cent verlaagd; zij wordt dan 11 cent voor de eerste 100 kub. M. en 9 cent' voor de volgorde per maand berekend, terwijl de prijzen van muntgas resp. 12 en 10 cent wor den. Het voorstel van B. en W. inzake den nleg ,yan het electrisch kabelnet wordt aan de orde gesteld, de kosten daarvan zullen f 84.000 bedragen. DeheerBraggaalr oefent er critiek op, dat het Vernède-park van het net is uitgesloten; de Voorz. merkt op, dat het hier arbeiderswoningen betreft met betrekkelijk hooge huur, deze men sc'hen hebben nu muntgasmeters; elèc- triciteit is min of meer een luxe en kan bovendien niet zoo gemakkelijk be taald worden als muntgas. Het voorstel wordt goedgekeurd. Tenslotte werden eenige eomptabili- teitsbesluiten goedgekeurd, ook in ver band met het laatstgenomen besluit. Bjj de rondvraag merkt de heer Limbutlg op, dat het gewenscht is bij gladheid zand te strooien in de nabij heid der fabriek, hetgeen dit jaar bij den eersten sneeuwval niet, bij den twee den wel gebeurd is. De Voorz. zegt dit toe'. De heer Taal vraagt den 'werkloozen zin de gelegenheid te stellen werk te zoeken zonder daarvoor hun geld in te houden. De Voorz. zegt, dat dit in overleg met. den gemeenteopzichter moet ge schieden. Te even half tiein sluit de Voorz. e vergadering, na de heeren een zalig uiteinde en een goed begin te hebben ge wenscht. 8ASSENHE1M. Gaarne willen we onze lezers nog even herinneren aan de uitvoering van gewijde muzieE, dïe Vrijdaga vond (Nieuwjaarsdag; in de Gerei. Kerk alhier gegeven wordt. "De heer Keuning zal o.a. uitvoe ren: Sonate I van Mendelsohn, Grand Choeur van Dubois en Toccata van Dubois, terwijl ook deze uitvoering met een improvisatie van den orga nist zal worden besloten. Mej. Klijn van 's-Gravenhage ver. leent weer haar medewerking, waar door heb programma met enkele zeer mooie nummers is verrijkt. En onze Chr. Kangverceniging „Looft den Heer", zal eenige lie deren zingen, waaronder enkele bui tengewoon mooie Kerstliederen. Het belooft £en avond te worden, waar veel te genieten valt, we vév- trouwen dat de Kerk vol zal zjjn. OEGSTGBEST. De Antirevolutionaire; kiesvereeni- ging kwam gisteravond in gezellig sa menzijn in de Rehoboth-kapel bijeen. De voorzitter, de heer T. van Egmond liet zingen Ps. 971 en ging daarna voor in gebed, waarna gelezen werd 1 Cor. 15:1729. Vervolgens heette hjj de aanwezigen hartelijk welkom er zijn blijdschap over uitsprekende', dat de vergadering zoo goed bezocht was. In bijzonderen zin moest dit volgens den voorzitter wel worden toegeschreven aan het feit, dat Ds. Schilder een opwekkende rede zou houden. Na nog gewezen te hebben op onze roeping op politiek en staatkundig ge bied eu op de noodzakelijkheid om el kander tot trouw en ijver aan te spo ren, werd het woord gegeven aan Ds. Schilder. „Iedere tijd zegt spreker heeft zijn bijzonderheden. Zoo ging het voor heen bij al wat rechtseh is, meer om de fundamenteel® grondslagen. Thans is dit dikwijls anders. Er wordt menigmaal van een bijzaak een hoofd zaak gemaakt. Zoo valt het dan gemak kelijk, eigen zwakheid gevoelend, dik ke woorden te spreken. Spr .heeft hier bijzonder op 't oog de partijen van Kersten en Lingbeek. Deze toch zijn het, dia gaarne aan de onze knabbelen. Zrj doen dat met een eenzijdig beroep op de historie. Maar ze bewijzen vaak, dat ze de his torie niet kennen. Historie toch is een levend ding, welke steeds doorgaat. Daarom zal hij, die de historie van zijn eigen tijd kent, een iuisten blik kun nen hebben op het verleden. In het bijzonder wijst spr. op het kenmerkende van het samengaan van al wat linksch is in onze dagen. Ook in de historie ziende, dat op zichzelf kleine dingen zoo worden op geblazen, dat ze door het volk worden overgenomen. Spr. wil wijzen op de door boven genoemde partijen speciaal naar voren- geschoven punten. Ten eerste het veel besproken art. 36 der Geloofsbelijdenis en de samen werking op politiek gebied tusschen Ro.omschen en Protestanten. Er zijn er aldus spr. die in onze dagen bijzonder schermen met ait. 36, zonder evenwel aan de 37 artikelen 111 haar geheel veel aandacht te schen ken. Art. 36 is hun schibboleth. Alzoo ook bij de heeren Kersten en Lingbeek. Men beroept zich hier op de vaderen. Doch men bewust hiermede, dat men het artikel niet kent. Want bij de vast stelling daarvan hebben da vaderen ge zegd: „Dat verloochenen we zelf". Het grootste deel der leeraars had hierom trent dan ook een andere gedachte. Wie hierop dan ook de coalitie ver breekt, komt in strijd met een man als Calvijn. Doch Calvijn achtte zijn opinie hieromtrent niet autoritair genoeg om het bindend vast te leggen. En ten tweede is men gewoon harde woorden te richten tot degenen, die met de Roomschen samengaan tot keering van de machten van liet ongeloof. Voor al een man als Ds. Lingbeeik dient zich gaarne aan met het woord: „Ziende op het gebod, blind in de toekomst''. Maar, laten we dan ook goed zien. Spr. meesR, dat Ds. van der Zaal, Chr. Geref predikant te Deventer, heel wat beter ziet dan Ds. Lingbeek. Deze ziet toch reeds in het Oude Testament de coalitie gedachte. Imnuri, toen Abram alleen stond en vele vijanden hem benauw den, lieeft hij- met Auer en llskol o n verbond gesloten. Daardoor heeft hij jnipt zijn zelfstandigheid gehandhaafd en bewaard.. Ook Calvijn komt hier tot dezelfde gedachte. Abram werd hier door tijde lijke maatregelen door Gods voorzie nigheid bediend. Als Abram zich eeni- gen tijd coalisecrt, dan geschiedt dat uit zelfbehoud. Daarom bleef hij ook zichzelf. Zoo is het hem mogelijk geworden vele ko ningen te slaan. Alzoo ook wij oiidei' Groen ,eii Kuypër Waarom, zegt spr., zijn mannen als Lingbeek en Kersten zoo hang? Omdat ze zelf niet positief zijn. Daarom werpt men zich op het negatieve. Alles samenvattend wil spr. zeggen: laten wn ons zelf blijven. Die de cou ranten lezien, weten, dat het met de coalitie niet gunstig staat. Dei catastro phe is buiten onze verantwoordelijk heid gekomen. Wij hebben ons niet te verwijten, dat w'o door het voorop steb Ien van ondergeschikte zaken de hoofd lijn hebben verloren. Door het voorop stellen der groot® beginselen kan een gezegende politieke 'strijd worden ge- woont Bij elke organische samenleving zijn de gemaakte fouten ook die van den enkeling. Bij verachtering op politiek gebied, is er een schuld aan te merken voor allen. Laten we dit goed inzien en dan met nieuwen moed verder gaan. En dan in den goeden zin van het woord: voorzichtig als de slang en op recht als de duif. Spr. bewjjst dan, dat men geen van heide missen kan. Nooit slangenvoorzichtigheid ten koste van dip venoprechtheid en evenmin duivenop- rechtheid ten koste van slangenvoor- aichtigheid. Men kan zich dan ui$evan doch men bereikt niets. Spr .eindigt zija mooie rede met een kernachtige aanbeveling voor de Chr. Pers. Eenige vragen werden door den spr. nog uitvoerig beantwoord. De "Voorzitter dankte Ds. Schilder voor zjjn schoone rede, waarna de heer Van Esch, aan de hand ram een circu laire van het Provinciaal Comité, een overzicht gaf van den stand van zaken, na de gehouden stemming op 1 Juli j.l. bekend geworden. Aangespoord werd om pi het moge lijke te deen om het dreigende gevaar een omzetting van die Staten dezer provincie van rechts naar l.jKa te voorkomen. Allen werden opgewekt zich op te geven als leden van Kiesvereeniging en Propagandaclub. Nadat nog over enkele practische punten was gehandeld, sloot Ds. Schil der de vergadering met dankzegging. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Mar tina, dochter van Teunis Johannes de Graaf en Adriejaantje Hoogendoorn. Theodcrus Johannes, zoon van 'Petrus Cornelia Bakker en'Petronella JohAmia Nigten. Jacobus Johannes, zoon van Kioolaas Verhaar 'en Agatha Kouwenho ven. Overleden: Cornelia Apolonïa Maria van der Meer, 3 jaar. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- anus Bartholomeus, zoon van J. Th. Groenewegen en S. M. Langeveld. Cor nelia, dochter van D. Heruiten en H, J. Rozier, Jacoba Margaretha Maria, idoehter van P. M. v. d Holst e.n J. C. v .d. Berg. GEMENGD NIEUWS. Gevaarlijk speelgoed. Te Amersfoort had een 15-jarige knaap een stoomketeltje gfemaakt voor een (machine. Toen hij de machine wilde» probeferten, sprong het keteltje uit- elkaar, waardoor hij1 ernstige brand wonden opliep en de jongen thans het gebruik zijner beide oogen jmiflfc. Om een sneeuwbal. Er heeft zich op den eersten Kersta vond te Erlangen een vreeselijk dra ma afgespeeld. Eenige jongelui waren bezig lei- ka ar met sneeuwballen te gooien. Daarbij: werd een21-jarig student getroff en. Hij dacht, dat een met zijn vrouw .passeerende arbeider de dadér was en sprak hem erover aan. Er ontstond een woordenwisseling, in in den loop waarvan de student een revolverschot loste op den arbeider die in het hart getroffen werd. Toen de jongen zag wat hij[ ge daan had, schoot hij zichzelf door het hoofd. In het oerwoud verdwaald. Te Paramaribo (Nederlandsdh .GtiY anaJ keerde zekere R. M. Full terug )na 33 dagen in de bosschen te heb ben gedwaald. Hij was met een ge zelschap visschers het bosch om ge gaan, maar toen van zijn makkers afgedwaald. Vijf-entvvindg dagen had hij rondgedoold; in een droom zag hij zich uiteengezet, welken weg hij: had in te slaan om' ih de bewoonde wereld te komen. Eindelijk op den drie en dertigsten dag, terwijl hiji zich waarvan hij het gebruik van de a- slechts mét vruchten kon voeden, pen had afgekeken, kwam hij; ineen iBoschnegerskamp, waar hij' hartelijk werd ontvangen, en vervolgens naar den post Uitkijk werd gebracht, van waar hij naar Paramaribo kon te- rugkeeren. De man was erg verzwakt en moest in het hospitaal worden opgenomen. Het Autobusongeluk bij' Th o 1 en. De commissaris der Koningin in. Zeeland is gisteren per auto naar Tholen gegaan, om zijïi deel neming te betuigen met het onge luk met de autobus, die in de Een dracht is gereden, waarbij1 zes vrou welijke passagiers zijn verdronken. De burgemeester van Poortvliet heeft' een telegram namens dé Ko ningin ontvangen, waarin haar deel neming, betuigd wordt mét het droe vige ongeval met de autobus, welke in de hendracht is gereden. Verkeersongevallen. De «80-iarjge D. C. L\' is gistermiddag op den hoek .van Vaillantlaan en tOstadestraat in Den Haag door een vrachtauto aangereden. De oudje man kreeg, een hersenschudding; Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Ba n d i t isme. .Gistemaoht is,, door een drietal gemaskerde ban dieten op zeer brutale wijze inge broken in een woning in het zoo rustig© dorp Dalen. Men vermoedt, dat deze inbraken en die <jp den Eersten Kerstdag in Noordsleen en de inbraak in de zuivelfabriek te Daler veen, welke ee&igén tijd gé- leden plaats had, met elkander in verband staan. De politiemacht in deze streek is versterkt. Er worden geregeld nachtelijke rondgangen ge houden. In Zuid-Oost Drenthe gaan verschillende boeren zelf reéds 's nachts patroilleeren. Land- en Tuinbouw. HET AMERIKAANSCHE NARCIS- EMBARGO. Onderhond met den heez Ernst H. KielaQt. Een redacteur van de Telegr. had een onderhoud met den ehre Krelage voorzitter der Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur, over de mogelijke gevo-lgen van het Amerikaansche ver bod hier te lande. Het narcissen-embargo kam niet onverwacht, zoo begon de heer Krelage. Hoewel er enkele optimisten waren, die meenden, dat van een invoerver bod wel niets zou komen, werd vrijwel algemeen rekening gehouden met de afkondiging van het embargo, dat reeds drie jaar geleden doar de Fede ral Horticultural Board was aangekon digd. Voor men de beteekenis van het in voerverbod goed zal kunnen overzien, meende de heer Krelage dat eerst af gewacht dient te wordvn hoe de F. H. B. den invoer van bollen op „special permits" zal toepassen. Om nieuwe soorten in te voeren, voorraden te ver nieuwen, kan men spaarzaam of ruim te werk gaan met het verleenen van deze permits en het is best mogelijk, dat men door een ruime toepassing, voorloopig dezelfde invoermogelijkhe- den houdt ais vroeger. Het leek onzen zegsman zeer waar schijnlijk dat Amerikaansche belang hebbenden voorstanders van een vrijen invoer, bij het Amerikaansche congres zullen trachten te laten uitmaken of de Federal Horticultural Board" met de afkondiging van dit embargo zijn bevoegdheid niet is buiten gegaan. Er zit een zekere onwettigheid in, dat men zonder onderzoek den invoer van narcis-bollen verbiedt, terwijl men fei telijk alleeen zich dient te bepalen bol len te weigeren die ziektekiemen be vatten. Het eenige middel om het embargo opgeheven te krijgen achtte de heer Krelage een beroep op het Congres. Doch dan uitsluitend door de Ame rikanen. Het Amerikaansche belang moet in dezen den doorslag geven. Van daar dat een actie van Nederlandsche zijde niets zou uitrichten. Op de vraag of dit besluit een be langrijken schadepost zal beteekenen bij elfectieve doorvoering, verklaarde de heer Krelage dat dit zeer moeilijk te beantwoorden valt. Vele Nederland sche hollen-firma's hebben met de me gelijheid van de sluiting van Amerika voor hun goed rekening gehouden en -hebben een nascissencultuur in Ameri ka aangelegd'. Nederlanders die geld hebben gesto ken in deze ondernemingen hebben daarvoor geijverd voor een embargo! Amerika -kan echter volstrekt niet in de behoefte van narcis-bollen voorzien. Bovendien zullen de narcissen in 'Amerika veel duurder Worden. De re sultaten van de Amerikaansche kwee kerij zijn tot heden niet schitterend. Volgens onzen zegsman zal de Ame rikaansche cultuur toch nooit kunnen halen bij de Nederlandsche, waar men hier over 'n eeuwenlange ervaring be schikt. Ook het klimaat is in Amerika niet gunstig voor de teelt. De cijfers wijzen uit, dat jaarlijks circa 100 millioen bollen worden in, gevoerd, waarvan 50 millioen Fransche z.g. „paperwhite" die bier niet geteeld worden en 50 millioen Nederlandsche narcisbollen. Het embargo geldt zoowel voor de Fransche als de Nederlandsche bollen. De uitvoercijfers over 1925 hebben eenige toeneming aangetoond, speciaal voor het z.g. „plantgoed", natuurlijk in verband met de dreigende sluiting der grenzen. Tot heden zijn de tulpen, hya cinthen, lelibs' en crocussen, vrij geble ven van een verbod. Speciaal de tul pen-import is van belang en ontloopt dien der narcissen niet veob "Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. S.ap (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.29 JBremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.J. Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.J. Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje- zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Earijs, Eiffel-toren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.45 NSE. Halfuurtje voor de huis vrouw. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.15 .(Hilversum, 1050 M.). Concert. 7,20 '(Hamburg, 395 M.J. Muziek. 7J20 (Stuttgart, 445 M.J. Concert. 7.20 Alle Ëngeische stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 (Berlijn, 505 M.J. Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 M.J Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoron, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.J. Concert. Radio-Programma. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 MJ. Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. Muziek en zang. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. Oudejaarsprograjnma. 8135 (Brussel, 265 "M.J: Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.J. Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. VRIJDAG i JANUARI. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Concert, onder leiding van Fr. Lupgens. 8.20 (Daventry,- 1600 M.J. Orkest- - muziek, solozang, koorzang. 8.20 (Londen, 365 M.J. Als boven. Er is een streven in- Amerika, om los te komen van den invoer van Europa en zoo heeft het Amerikaansche De partement van Landbouw oja. een boefe' uitgegeven om het kweeken van tulpen aan te moedigen. Het Nederlandsche Centraal- Bloem-j bollen Comité heeft natuurlijk niet stil gezeten en met kie mogelijkheid van verplaatsing van het hollen-afzetgebied ernstig rekening gehouden. Door ongevaarlijke reclame, Set aan bieden van bollen o.a. te Parijs in de Tuileriën, en -onlangs te Berlijn met de narcissen-plantage tracht men het afzetgebied te vergrooten. In Duitschland- is men nog veel te. weinig met de hollencultuur hekend en- de mogelijkheid bestaat, dat men ten. slotte een equivalent vindt hij onze Ootelijke naburen- voor Amerika. Eb worden thans in. ons land op 800 HA.- narcissen geteeld. Bij vermindering van den afzet zal men ook" inkrimping- van de teelt moeten overwegen. Doch', zoo besloot de heer Krelage het gesprek-, in de bloembollencultuur heeft men meer met moeilijkheden te' kampen gehad en men kan er op ver trouwen dat de energie der kweekers hen ook door het Amerikaansche nar; cis-embargo zal weten héén te helpen; RECHTZAKEN. J| KANTONGERECHT LEIDEN. 0 Vervalsching van Karnemelk. .Voor het kantongerecht was gisteren gedagvaard Alb. v. d. M., winkelier en hoofd van een melkinrichting te Rijns burg, ter zake dat hij in zijn melkin richting aanwezig heeft gehad karne melk van ondeugdelijke samenstelling, zonder dat op de kan het opschrift „veevoeder" stond vermeld. Beklaagde zeide, dat de karnemelk vóór de varkens bestemd was. Het dienstmeisje had den keurmeester van den Keuringsdienst van Waren in dis trict Leiden, toen deze een liter karne melk kwam vragen, daaruit bij vergis sing het gevraagde Verstrekt voor den vollen prijs. Het dienstmeisje, dat reeds negen jaar bij beklaagde in dienst was, ver klaarde dit ook, hetgeen de kanton rechter weinig aannemelijk achtte. Dit is niet de eerste maal geweest, zeide- hij, dat vervalsching is geconstateerd en bekl. gewaarschuwd is. Volgens den directeur van den Keuringsdienst, dr. J. J. van Eek te Leiden bevatte de kar nemelk 6 pet. te weinig aan droge stof. Het O. M. eischte een geldboete van t 60 subs. 30 dagen hechtenis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6