PURÖL bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, Schrale Lippen. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 28 DECEMBER 1925 DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Dec.(, 's avonds acht uur. Nutsgebouw Verg. A.-R. Kies ver. ter be spreking politieken toestand. Sassenheim. Vrijdag 1 Jan., 's avonds half acht. Geref. Kerk: Uitvoering van gewijde muziek. Donderdag 7 Jan., "s avonds acht uur. Stadsgehoorzaal. Uitvoering van de Zangver. „Con Amore". Orkest, Kerkor gel, zang, etc. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." RECLAME. 2e prijs R. Mooi. Bonte Doffers. Ie pr. W. A. A. Rynaarts, 2e prijs A. P. v. d. Voort, 3e prijs H. Vergeer, zeer eerv. verm. J. Kukler, J. Brugman, v. Duu- ren. Bonte Duiven. Ie prijs J. de Mooy, eerv. verm. C. Walle en H. Vergeer. Andere kleur Doffers. Ie prijs W. A. A. Rynaarts, 2e prijs v. Oosten, zeer eerv. verm. J. Truiers. Andere kleur Duiven. 3e prijs v. Oosten, eerv. verm. M. Baart. Eereprijzen. 1. Verguld zilv. medaille, uitgeloofd 'door den Burgemeester Jhr. Mr. Dr. de Gijselaar, v. den mooisten vogel (oud)- winner: M. Overvliet; 2. Zilveren Siga rettenkoker, uitgeloofd door de „Miss Blanche" Company te Rotterdam, voor den mooisten vogel (jong)-winner: Th. .Werterj 3. Eiken Handwerktafeltje v. op één na den mooisten vogel (oud)- winner: W. A. A. Rynaarts; 4. idem voor op één na den mooisten vogel jong)-winner: Th. J. Werter; 5. Kunst voorwerp, voor den mooisten doffer Blauw- of Zwartkras in de vliegklasse, (jong)-winner: J. Kukler; 6. Zilveren Medaille, voor de mooiste duif Blauw- of Zwartkras (jong) vliegklasse win ner: Dr. Stuurman: 7. Zilveren medail le, voor de mooiste duif in de vliegklas se 200350 K.M., winner: W. A. A. Rynaarts; 8. Zilveren medaille, voor den mooisten doffer bont in de vlieg klasse, winner: J. Schoof; 9. Kunst voorwerp, voor den mooisien doffer in de vliegklasse 800 K.M., winner J. Kuk ler; 10. Hengel, voor ée mooiste duif in de vliegklasse 800 K.M., winner: A. Beisterveld; 11. Kunstvoorwerp, voor op één na den mooisten doffer in de vliegklasse 800 K.M., winner: J. Kukler; 12. 25 pond Duivenboonen, voor op één na de mooffete duif in de vliegklasse 800 K.M., winner: Gebr. v. cl. Mark; 13. medaille met diploma, voor den mooi sten doffer in de vliegklasse 500800 K.M., winner: J. v. d. Dop; 14. Medaille voor de mooiste duif in de vliegklasse 500800 K.M., winner :W.A.A. Rynaarts 15, medaille voor op één na den mooi sten doffer in de vliegklasse 500800 K.M., winner: J. v. d. Yssel; 16. medail le voor op één na de mooiste duif in cle vliegklasse 500800 K.M., winner: G. Geel; 17. 2.50, voor den mooisten doffer (oud) in de schoonheidsklasse, winner: J. de Mooy; 18. 2.50, voor den mooisten doffer (jong) in de schoon heidsklasse, winner: P. Bosman; 19. 2.50, voor de mooiste duif (oud) in de schoonheidsklasse, winner: K. Blans- jaar; 20. 2.50, voor de mooiste duif (jong) in de schoonheidsklasse, winner: Gebr. v. d. Mark; 21. 10 K.G. Duiven boonen, voor den mooisten blauwen doffer (jong) in cle vliegklasse, winner: C. Geel; 22. 2.50, voor de mooiste duif (jong) in de vliegklasse, winner: J. Kukler; 23. 2.50, voor den mooisten Rooden doffer (jongj) in de vliegklasse, winner: W. A. A. Rynaarts; 24. Inkt- stel, voor de mooiste bonte duif (jong) in de vliegklasse, winner: J. de Mooy; 25. 2.50, voor den mooisten niet ^en. kleur doffer (jong) in de vliegklasse, winner: W. A. A. Rynaarts; 26. 2, v. den mooisten vogel in de vliegklasse (niet gen. kleur), winner: F. de Zwart; 27. Diploma, voor den mooisten vogel in de vliegklasse (blauwkras of bont), winner: J. Schoof; 28. 2.50, voor de mooiste duif, onverschillig welke kleur in de vliegklasse 200—350 K.M., winner: A. Beisterveld; 29. 10 pond Duivenboo nen, voor den besten vogel, winner: C. Geel. Kerstfeest Leger des Heils. In de groote zaal van de Graanbeurs heeft Donderdagavond onder groote be langstelling de Kerstfe?stviering van wege het Leger des Heils plaats gehad. Op het podium prijkte een groot?, prachtig verlichte kerstboom, waarne vens toet muziekkorps plaats genomen 'had. Kapitein' .Veenstra las uit een der beschrijvingen van het Evangelie de- Kerstboodschap voor, waarna muziek van het korps en solozang- ten gehoore werden gebracht, terwijl tevens eeri tangkoor zijn medewerking verleende. Aan het einde van de Kerstfeest- rviering werd aan een 250-tal gezinnen een Kerstgave uitgereikt, in den vorm van levensmiddelen, koffie en thee, enz., die dankbaar werd aanvaard. De traditioneele Kerstpotten hadden weer goed werk gedaan. Tentoonstelling Kamerlingh Onnes In de Lakenhal. In het stedelijk museum „De Laken hal" h^eft Donderdagmiddag in tegen wocrdigheid van een aantal genoodig- den de opening plaats gehad van een belangwekkende tentoonstelling van schilderijen, vervaardigd door wijlen den Leidscnen kunstschilder M. Kamer lingh Onnes. Do directeur van de Lakenhal, Dr. J. C. Overvoerde, sprak het openings woord uit, waarin hij releveerde, hoe deze tentoonstelling was tot stand geko men door samenwerking van de Leid sche Kunstvereeniging en de directie v.1 de Lakenhal. Het is een groot voorrecht, aldus spr., dat we in de gelegenheid zijn hier ken nis te- nemen van het werk van dezen Leidsehen meester, die nog niet lang geleden door den dood werd weggeno men. Spr. dankte in dit verband de fa milie voor haar betoonde bereidwillig heid voor liet afstaan van de represen tatieve stukken, alsmede de andere inge aetenen, die hun kostbaar bezit tijdelijk hadden willen afstaan. Ten slotte eindigde spr. me,t 'dank te brengen aan de heer en A. J. Coert, onderdirecteur van de Lakenhal en Mr. Slagter, secr. van de Leidsche Ku,nst- vereenigml, voor, jdfin ijver, en de toe wijding waarmede ziji de tepto,opstelling hadden gearrangeerd. 1 _L.L*_i Op zijn post gestorven. Vrijdagavond is de laatste trein uit Amsterdam hier drie kwartier te laat aangekomen. Een der oorzaken was, dat de trein te Vogelensang had moe ten wachten, omdat het sein op. on veilig stond. Bij onderzoek werd de seinhuiswaeh ter 111 zijn huisje levenloos aangetrof fen'. Waarschijnlijk had een hartver lamming een eind aan zijn, leven ge maakt. Jubileum J. A. Verhoog. Reeds enigen tijd gaoden maakten wij' melding van T zilveren jubileum, dat cle hoofdopzichter onzer gemeen te, de heer J. A. Verhoog, op 1 Janu ari a.s. hoopi te vieren. LVVij spraken toen echter'abusievelijk van „opzich ter"- terwijl de heer Vierhoog reccls van het begin af als hoofdopzichter heeft gefungeerd. Ook vernemen wij, dat de viering niet op: den dag van het ju bileum zelf, doch op Zaterdag 2 Janua ri d.a.v. zal plaats hebben. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. J. Lampe, jm. 33 j en PI. S. Schliirscheidt, jd. 25 j .J J. L. Verhoef, jm. 28 j. en V. Anselm, jd. 27 j.; H. G. Rozier jm. 34 j. en C. Schaap jd: 23 j.; J. P. Prevoo jm 29 j en C Letz jd 26 j Den .7-jarigen Dirk T. overkwam .Vrijdagmiddag in cle 2de LboYerstraat een vrij ernstig ongeval. Hij zag op de straat een stukje vuur werk liggen dat blijkbaar nog niet geheel was afgebrand, en raapte het op. .Terwijl hij het in z'11 rechterhand had, ontplofte het ding echter, met het droevig, gevolg, dat hem de ton van den middelvinger werd afgerukt, en de duim werd gespleten. Ten huize van Mej. Sp„ aan'de •Qude Vest heeft de brandweer Vrij dagmiddag een schoorsteenbrandje go- 'bluscht.. De uitvoerder ,W;. H. H., is gister avond op het statiönsemplacemcnt op het onverwachts, •en zonder dat er ee- nige aanleiding toe bestond, door ie mand die even voor hem uitliep', JiWl v. M., met een paraplu op het hoofd geslagen De mishandelde heeft het geval aan gegeven bij de politie. 'Als verdacht van diefstal is hier op verzoek van den officier van Justi tie te Rotterdam aangehouden de 26- jarige koopman L\ de L1., zonder vaste woonplaats. 'Hij vervoegde zich' hier 'aan het poli tiebureau om geld teneinde per trein naar Haarlem te kunnen gaan. De politie vond het echter raadzaam, alvo rens aan dit verzoek gevolg te geven, een onderzoek in te stellen naar s mans financiëele gesteldheid, waarbij aan het licht kwam, dat hij nog een bedrag, van f 14,in zijn porcemon naie had. Tegen hem is nu tevens pro cesverbaal opgemaakt wegens poging tot oplichting. Voor het examen in het, boekhouden en a.vi afgenomen vanwege de Ver- eeniging van Leeraren in het Boekhou den, zijn geslaagd de heeren: Z. Bink, J. C. Janssen, J. N. Korswagen, A. J. v. d. Pompe, leerlingen van de Handels school „Kennis is Macht", alhier (leer- aar de heer H. D. M. Knol). Geslaagd voor het examen Eng. M. O akte B;: Mej. Erdman Schmidt te En schedé en de heer F, C. Barker te Utrecht. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. De politieke toestand. In het Chr.-Hist. Weekblad „Het Pro testantsche Zuiden", heteft het C.-H Tweede Kamerlid Krijger, een artikel gepubliceerd getiteld: „Niet naar Ca nossa". De heer Krijger wijst er op, dat de voorstelling, als zou de C.-H. partij b •delen om de gunst van de R.-Katliolie- ken, volkomen in strijd met de waar heid is, en dat opheffing van het ge zantschap bij den Paus een punt van haar verkiezingsmanifest is, niet ais een leuze, maar als iets waarnaar zij zou blijven streven. Wijlen Jhr. de Sa- vornin Lohman is haar hierin voorge gaan en heeft een lichtend spoor nage laten, waarvan de partij niet wenscht af te wijken". iDe heer Krijger zegt verder, dat wan neer de C.-H. Unie „door haar alge meen© vergadering of op andere wijze zich opnieuw zou moeten uitspreken, een oplossing van de moeilijkheid door accrediteeren van den gezant te Bern bij den Paus, met evenveel beslistheid' zou worden afgewezen, als dat zij zich telkens weer uitsprak voor de afschaf fing van het gezantschap te Rome". Verder herinnert de schrijver er aan, „dat de pogingen van. dr. de Visser tot vorming van een rechtsch parlementair kabinet zijn mislukt, mede, doordat de C.-H. Kamerfractie voet bij stuk hield, en weigerde met de accrediteering van een gezant ie Bern genoegen te nemen. De heer Krijger; besluit zijn artikel aldus. „Wij meenen voorts, dat er hij dr. de Visser geen sprake is, om. door „cij feren" na te gaan, „of hij er nog wat meer kan opleggen". In elk geval, de C.-H. partij en de C.-H. Kamerfractie staan daar buiten, zij doen daaraan niet mee. Voor een gang naar Canossa is zij niet te vinden. Met haar medewerking komt de gezant te Rome. niet terug. Ook niet via Bern." De electrificatie der spoorl/jnen. Naar de ,.Rsb". verneemt, zijn reeds een aantal omgebouwde spoorwegrijtui gen gereed gekomen om op het te ope nen electrische baanvak Amsterdam Rotterdam dienst te doen. De rijtuigen zijn geheel ingericht die der Zuid-Hollandsche Electri sche Spoorweg Mij., alleen met dit ver schil,, dat men aan het eene leinlde van het rijtuig den ingang en aan het andere den uitgang heeft. C. A. Baren Bentinck f Vrijdagavond is te 's-Gravenhage op 77-jarigen leeftijd overleden de heer C. A. baron Bentinck, opperstalmeester en adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, gep. luitenant kolonel-titulair der cavalerie. De overledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Opheffing politieke partij. Het bestuur der Erotestantsche Volk's partij vroeger Clir. Sociale Partij heeft bij rondschrijven aan de afdeelin- gen voorgesteld de partij op te heffen. Dit rondschrijven heeft tot resultaat gehad, dat het moderamen zonder bij eenroeping van een vergadering meent de partij als opgeheven te kunnen be schouwen. S. D. A. P. en Kerstfeest. De S.D.A.P. heeft in enkele groote plaatsen haar traditioneele Kerstverga dering gehouden. Van het Kerstf e i t, de komst van Jezus Christus in het vleesch,werd daar natuurlijk niet gesproken. Voor den Christus is nu eenmaal geen plaats in de S.D.A.P. en wie daar een plaats zoekt moet beginnen met het Christen dom los te laten. De heer Albarda sprak wel van liet licht dat is opgegaan, maar daarmee wordt dan bedoeld de zon van het so cialisme, dat den wereldvrede zal bren gen door ontwapening. Van vrede op aarde werd zoowel door den heer Albarda als door den heer Vliegen gesproken, maar voor het „eere zij God" was in hunne redevoeringen geen plaats. Was de heer Vliegen ietwat pessi mistisch gestemd omdat het ledental van de S.D.A.P. en de roode vakbewe ging weinig vooruitgang toont, de heer Albarda was enthousiast over de be reikte resultaten. De donkere winter der arbeidersklasse, zoo zeide hij, is voorhij, de zon rijst hooger en hooger en de socialistische zomer naakt. Nationaal Arbeids secretariaat. Door het Nat. 'Arb'. secretariaat, 'dat gedurende de Kerstdagen 'een congres hield, werd besloten tot aansluiting bij de Roode iVakvereenigings-InternatL onale, gezeteld te Moskou. Voorts werd een resolutie vastgesteld betreffende de eenheidsfronttaktiek en de taak van het N.A.S., waarin het (Congres als zijn oordeel uitspreekt, dat ao hopeloore verdeeldheid der 'Ne- derlandsclie vakbeweging de macht der ondernemers versterkt en die dei- arbeiders verzwakt, waarom ernstig ge streefcl moet worden naar eenheid van optreden, in het bijzonder van die vak beweging, welke den klassenstrijd aan- vaeardt. BUITENLAND. DUITSCHLANDS VERTEGENWOOR DIGING BIJ DEN VOLKENBOND. Von Ktihlman niet gawenscht. De „Montagmorgen" meldt, dat aan genomen wordt, dat het verzoek van Duitschland om in den Volkenbond te worden opgenomen, waarschijnlijk in de derde of vierde \veek van,Januari zal worden ingediend. Als vertegenwoordiger van Duitsch land bij den Volkenbond had minister Stresemann, volgens genoemd blad den voormaligen gezant in Den Haag en oud-secretaris hij liet departement van Buitenlandsche Zaken, Von Kühlmann op het oog gehad. Echter, zoo zegt het blad verder, president Hindenburg ver klaarde, dat de persoon van Von Kühl- mann hem niet aangenaam was. Deze houding van den president moet volgens het blad waarschijnlijk worden gezocht in het heftig conflict, dat in den zomer van 1918 plaats had tusschen de Oberste Heeresleitung en staatssecretaris Von Kühlmann. Laatst genoemde verklaarde toen n.l. in den Rijksdag, dat een overwinning met de wapenen niet meer mogelijk was, waarop hij door toedoen van de Oberste Heeresleitung ten val werd gebracht. Thans wordt de Duitsche gezant te Warschau, Rauscher, als toekomstig vertegenwoordiger van Duitschland bij den Volkenbond genoemd. DE BESLISSING INZAKE MOSSOEL. Wantrouwen in Turkije tegen het Westen. Baldwin's uitingen van sympathie jegens Turkije, door hem in het Lager huis geuit, zijn in Turkije met scepti cisme en sarcasme ontvangen. Men vraagt om daden in plaats van beloften, en zoolang Turkijes rechten op Mossoel niet zijn hersteld, zullen alle beloften en troostredenen als ironie worden op gevat. Men gelooft overigens, dat een groo te minderheid zoo al niet een meerder heid van het Engelsche volk de regee- ringspolitiek afkeurt en er wordt zelfs beweerd, dat de Engelsche regeering zich gehaat heeft gemaakt, doordat zij den Volkenbond in een beschamende positie heeft gebracht. Terzelfder tijd is .Turkije echter zoo verstandig niet al te vast te vertrouwen op den val van het ministerie-Baldwin en wenscht zichzelf daarom dagelijks geluk met het Russische verdrag, dat voorgesteld wordt als een eerste stap voor Turkije tot waarborg van zijn vei ligheid. De achterdocht van hen, die geloo- ven, dat de gepubliceerde artikelen van dit verdrag geen volledig beeld ervan geven, wordt aanmerkelijk versterkt door de opmerkingen van de „Hakki- mietie Milie" waarin de schrijver zegt: „Wij achten het nutteloos en zelfs ge vaarlijk thans meer bijzonderheden te publiceeren omtrent den geest en de grens van eventueele gevolgen van het verdrag. Niettemin is het noodzakelijk er den klemtoon op te leggen, dat, on danks alle gepubliceerde verdachtma kingen, de overeenkomst alleen tot doel heeft de veiligheid van het land". Het is opmerkelijk, dat de kwestie van Irak dagelijks voorgesteld wordt als een begin van den strijd tusschen het Oosten en het We9ten, Turksche bladen schrijven aan de Westelijk^ staten allerlei arglistige Voornemens toe jegens het Oosten en daarom mee nen zij hun geliefkoosd standpunt te kunnen innemen van een combinatie der Aziatische volken tegen het Wes- ten. Geen vijandelijMhed'en. Naar de „Chicago Tribune" uit An gora verneemt, heeft de Turksche re geering definitief besloten geen vijan delijkheden te beginnen -in verband niet de Mossoelkwe<stie. Na een hevige discussie gelukte het den conservatie ven ministers, die tegen eiken oorlog gekant zijn, hun meening te doen zege vieren. DE BURGEROORLOG IN CHINA. K&eo-soeng-lin ter dood gebracht. Te Tokio zijn telegrammen ontvan gen uit Moekden, behelzende dat Koeo- soeng-lin (de generaal, die tegen zijn chef Tsjang-tso-lin aait het muiten Was geslagen, doch, na groot aanvan kelijk succes, door fTsjang-tso-lin to taal was verslagen) den 24sten, 's avonds, is terechtgesteld. Het Japanscht dagblad Asahi meldt, dat de vrouw van Koeo-«0eng-1 in-even eens is doodgeschoten. Het Japansche dept. van oorlog be vestigt, dat Koeo-soeng-lin is gevangen genomen, doch niet-het bericht der te rechtstelling. In Sjanghai zijn' berichten ontvangen van Japanners in Moekden, welke be richten behelzen, dat alle generaals yan Koeo-soeng-lin zicli aan [Tsjang- tso-lin hebben overgegeven. KORTE BERICHTEN; W De Paus heeft in zijn, nieuwe-en cycliek „Quas Primas" het jaarlijks te vieren feest van het Sociaal Koning schap van Christus vastgesteld op den la at sten 7^-d^g yan October, du» op Radio-Programma. Wat er vanavond le booren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 II.). Concert. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). .Verschillende lezingen. I 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek- 6.20 (Parijs, Eiffel':--on, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 6.45 NSF. Halfuurtje voor do huis vrouw. 7.15 NSF. Een praatje over radio. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.40 (Hilversum, 1050 II.). Concert, 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Ziirich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. S.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het' persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Concert. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. S.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on-; derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. dóór het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. den Zondag, voorafgaande aan het feest van Allerheiligen. -Voor geheel België bedroeg het in dexcijfer van de kosten van het levens onderhoud op 15 December 534 tegen 534 op 15 November en 533 op 15 .Octo ber j.l. Het aantal wenkloozen dn Oosten rijk bedraagt thans 216.000, waaronder bijna 180.000 die ondersteuning van den, Staat ontvangen. 1MacDonald is ,via Marseille -naar Colombo op reis gegaan. De „Ghicago Tribune" beweert, dat mevrouw Warren G. Harding, woauwe van wijlen den president des V. S. de! geheele correspondentie, door haar man nagelaten, heeft verbrand. Te Moskou verklaart men; 'dat Rusland bereid ds met alle staten ver dragen te sluiten als dat met Turkije zoodra deze staten Rusland, wllenei;-. kennen, In Marokko hebben zich-wederom: stammen aan de Franschen omderwojv pen. Het Riff-front brokkel; voortdu rend af. ).l Mussolini is-'doctoi- honoris-causa van de technische universiteit-van Mf-1 laan geworden. KERK EN SCHOOL,! NED. lHERVJ. KERK. 1 B.eroe.pe'n: Te-Assen, ÏL AT. LTs brandy te Heerenveen. Te Nw.-TOeer, dinge y(toez.), G. Gerbramdy, canid. te Nijland. Te Vlaardingen, Hl.X y..-Bctop, pen te Groot Ammers. f Bedankt: [Voor Xoordwijk aan Zee (toez.),, A. A, iWpirogoor: .te.AJMassar-' nam. 1 3. ,yJt£ I GEREF. KERKEN.' :t X Beroepen-: Te Rjjnstog, Waard te Bunschoten-Spakenburg A. Bedankt: Voor .Velseroord, B. Steen, te Zoutkamp. 1 Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. D. Siemel'üSiïKitecNw. ,WieerdinLj ge hoopt Zondag 10 Jam 1926 afscheid te [nemen van de Ned. Herv. Kerk tó; Nw. Weerdinge en Zondag 17 Ja"-1 d.a.v. zijn intrede te doen te Roswin kel, na bevestigd te zijn door Ds. JE., fiiemelink van Burum. >1: Ds. J. P. Voorduin. In het Diaconeesenhuis te Utrecht is Vrhdag overleden Ds. J.ustinus Cor-j nelis Voorduin, predikant bij de Ned. i Herv. Gemeente te Naarden. De overledene, die1 den ouderdom van 54 jaren bereikte, had achtereenvol gens gestaan te Aartswoud, Purme- rend en sinds October 1899 te Naar den. Hij behoorde tot de vrijzinnige richting.' Ds. Voorduin, die tot voor korten'tijd voorzitter was van de volks universiteit te Bussum, heeft vele vrij zinnige jongelingen uit het Gooi en Om streken tot lidmaat bevestigd. GEMENGDNIEUWS. Een verschrikkelijk drama. Een afschuwelijk drama heefi zich Zaterdagochtend, den 2den Kerstdag aan den Groeaieweg, in het nabij Zwol le gelegen Assendorp, afgespeeld. ife ongeveer halftwaalf werd plot seling een angstwekkend noodgegil ver, nomen, afgewisseld met geschreeuw, uit de woning van den lieer Mulder, waarop de vrouw, des huizes de woning uitvluchtte. Even later werd opnieuw de deur ppengerukt, en werd het negen-jar

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2