war de bladen mm. TT.-.-T - - TWEEDE BLAD. ».i i... i .ill i. ruimi'jilhW De politieke toestand. iBati is, schrijft de parlementaire re dacteur van de Msb. nu al weder aelit dagen geleden, dat Dr. de Visser de opdracht tot vorming van „een Kabi net" in beraad nam. Van zijn werk en zijn plannen heeft hij niets medege deeld. Het is zelfs bekend, dat de for mateur geslotener is dan ooit, ook te genover zijn eigen fractie, waarvan hij toch de voorzitter is. Ware het niet, dat onze courant in de gelegenheid ware geweest, in den loop van de verlpopen week nu en dan het een en ander te publiceeren. dan zou men heden vermoedelijk nog niets gehoord hebben. De nieuwe opdracht was een volko men verrassing en in deze crisis een niet verwachte zet, een uiterste poging om door den leider der Ghristelijk- Historische fractie uit de moeilijkheid te komen. Bij zijn fractie had Dr. de Visser voor de voorbereiding tot vorming van een parlementair Kabinet schipbreuk geleden in dien zin, dat hij voor zijn voorstel geen meerderheid kon krijgen nu moest het langs een anderen weg geprobeerd, waarbij hij er op rekende, dat de tijd wijziging van inzicht zou brengen. Tijdwinst is in deze k we stip inderdaad van groote beteekenis. Zooals we na de opdracht schreven, zou Dr. de Visser in plaats van zich te richten tot de drie rechter partijen zich nu wenden tot negen mannen, met het verzoek zitting te nemen in een te vormen Kabinet. Zooals te ver wachten was, heeft hij dit Verzoek ge richt tot de demissionaire ministers, met wie nu onderhandelingen worden gevoerd. IHet voordeel hiervan is, dat de on derhandelingen nu plaats hebben met een kleiner aantal personen, maar of de moeilijkheden daardoor geringer worden betwijfelen we. Het is moeilijk te zeggen bij wie de formateur inzake het herstel van het gezantschap in welken vorm dan ook op grooter be zwaren zal stuiten bij de hoeren Snoeck Henkemansen Krijger, of hij minister Schokking. Is Dr. de Visser nu eenmaal zoover, dat hij een basis gevonden heeft, waar op de aangezochten bereid zijn te blij ven of zitting te nemen, dan dient hij toch te zorgen voor steun in lièTpar lement, want zonder dat is zijn Kabi-. net er een van éen dag, al mag het dan ook. den naam 'dragen van extra parlementair. Eenmaal met negen mannen tot een vergelijk gekomen, dient hij te gaan onderhandelen met de rechter partij en en in het bijzonder met zijn eigen fractie, al mag het ook als zeker wor den aangenomen, dat bij de nu plaats hebbende onderhandeling er steeds voeling is tusschen de aangezochte ■ministers en de fractie waartoe zij be- Ihooren. Van dat oogenblik gaat hij dan ook weer in de richting van het par- ïementaire Kabinet, dat bij eersten op zet mislukt is. Met de bereidverklaring der negen afgetreden ministers is 'dan ook het pleit nog lang niet gewonnen en ook j dan bestaat er nog heel veel kans, dat de formatie mislukt. Zooals wij reeds boven opmerkten, kan de tijdwinst van groot belang zijn voor de bevordering van een meer te- j gemoetkomende houding, maar het is ook best mogelijk, dat het tegendeel ;het geval is. Door de grootste bestrijders van het gezantschap wordt ook in dit opzicht jgeen poging onbeproefd gelaten. Tee- i kenend is het feit, dat wij vernamen, 1 dat dominé Lingbeek zelfs verzocht NIEUWE LEIDSCHE had te komen tot een soort aaneen sluiting of samenwerking met de chris telijk-historische fractie. We zullen op dit oogenblik Dr. de Visser zijn geheimzinnigheid niet ver wijten. Het is 'n netelige kwestie voor al nu ver buiten het parlement om het geweten er bij te pas is gebracht, al kan ook met zekerheid gezegd worden dat Dr. de Visser, ten spijt van zijn hoofdredacteurschap, daaraan geen schuld heeft. Slaagt Dr. de Visser met dezen op zet niet, 'dan is het niet te verwachten, dat, niettegenstaande de opdracht daar volkomen vrijheid toe geeft, door hem nog een poging in andere richting zal worden gedaan. Voor de vorming van een extra-parlementair Kabinet, be staande uit tot geen partij behoorende personen is hij niet de meest aange wezene, bovendien vindt ieder Kabinet bij zijn optreden de niet opgeloste kwes tie van het gezantschap; waarover het struikelt, zoo niet van te voren een accoord is getroffen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Rittbem, J. H. C. Kamsteeg te 's Heer Hendrikskinderen Te Haarlem, vac. Barbas, L. J. van Leeuwen te. Hilversum en vac. Dr. Bert kelbach v. ld. Sprenkel, W'. A. Hoek te Amsterdam. Aangenomen: Naar Haskerhorne, H. Dekker, cand. te Middelburg. Bedankt: Voor De Cocksdorp, H. Dekker, cand. te Middelburg. Voor Berg 'ambacht, G. Alers te N ie uw. Lekkerlan d GEREF. KERKEN. Beroepen Te Wons, R. Oosterhof, cand. te Groningen. Bedankt: y oor Edam, H. Knoop te Kooten. ïneoL school ie Kampen. Geslaagd is voor het 'Prop. examen D. van der Wielen, en voor het aanvult lingsexamen art. 135 H. 0'. W. D. Veenl- huizen. Voor het prom examen J. W'. de Jat iger en H. Zandbergen. Is het Genoeg? De Zendingsweek ligt al Weder een poos achter ons. De resultaten? Wie. gei xegeld |de daaromtrent verstrekte mede (deelingen gevolgd heeft, weet, dat deze. stof tot groote dankbaarheid geven. BijL na de f 150:000 gehaald; spoedig, naar, wij hopen, nog een heel eind er boven. Wie een tiental jaren geleden zou, voorspeld hebben, dat Nederland, boven hetgeen het reeds vcor de Zending geeft, heg eens jaarlijks tot het bijeenbrengen van zulk een bedrag zou^zrjn te bewet gen, zou nauwelijks geloof hebben geL vonden. E11 toch het is wel onaangenaam het te moeten zeggen op deze wijzei konit men er toch nog niet. Zijn de cijfers niet daar, om het te bewijzen? Verleden jaar een tekort van ongeL veer 1 100.000; tengevolge daarvan dreigt dit jaar een grooter tekort. Oni. danks de inspanning van de ZendingsL week, blijft er dus over twee jaren een tekort, dat onzen Zendingsarb'eid schal de zal; berokkenen. Dat is toch een zeer ernstige toestand Er is een toenemende offervaardigheid voor de Zending, maar de nooden van dien arbeid nemen veel sterker toe, dan dat de daarvoor binnenkomende gaven toenemen. 'De arbeid kan niet wachten, op den tragen gang van de ontwakende belangstelling hier te lande. Dit is aan den eenein. kant zeier varr blijdend, want het bewijst, dat er groei in dit werk zit; maar aan den anderen kant zeer bedroevend, want het bewast, dat Nederland ver achter blijft om geu bruik te maken van de bijzondere gelei- genlieden, die geboden worden. Als de middelen eens ruimer vloeiden Hoeveel meer zou er dan gedaan kunl nen worden. Als de Zending eens doen kon ,wat men haar zoo dikwijls ten ont recht e verwijt, namelijk de vleugelen eens breed uit te slaan, hoe geheel an ders zou het dan nog eens kunnen gaan. Maar daaraan valt niet te denken, zoolang er nog deze schadelijke tekorL ten zijn. En ais men nu eens werkelijk COURANT VAN MAANDAG wilde begrijpen, welk een druk dit legt op een arbeid, die zoo geheel anders moest gedaan worden, dan hebben wij de overtuiging, dat de bereidheid er zou zijn, dezen flruk weg te nemen en dat dit voor ons Protestantsche volk maar een kleinigheid zou zjjn. Tal van wegen kunnen en zullen aanc fcewezen en beproefd worden omaan dezen toestand een einde te maken, tenzijieder die dit leest het een voudigste en beste middel wil aangrijL pen, n.l. om te vergeten, wat hij of zij in de Zendingsweek of daarvoor.of daar na dit jaar reeds voor de Zending heeft gedaan en gegeven en zich nu eens wil afvragen, wat er nu gedaan kan wo-r den om dit tekort in den kortst moget fcjken tijd te doen verdwijnen. Als dat teens gebeurde, zou er zulk een stroom van gaven nog voor het einde van dit jaar zijn weg naar Oegstgeest vinden, dat het Zendingsbureau en allen, die daaraan verbonden zijn ,mët een heel ander gevoel het jaar 1926 .tegemoet zouden kunnen gaan. Als zoovele andere landen^ die geen koloniën hebben. ,in verhouding zooveel meer voor de ZenL ding kunnen doen dan wij, zouden wij, die dit mede als een eereschuld aan Ini. dië hebben te betrachten, dit dan niet tot stand kunnen brengen? Het Zendingsbureau te Oegstgeest heeft postrekening No. 6074. 1 Dr C. W. TH. v. BOETZELAER v. DUBBELDAM, Voorz. N. Z. G. Ds. H. J. DE ZWART, Voorz. N. Z. iVl Proif. Dr. J. A. CRAMER, Voorz. ,U. 2. iVL Dr. J. R. CALLENRACH, Voorz. S. en T. G. Ds. P. GROOTE, Voorz. Hulpgen. R. Z. Ds. TH. MULLER, Voorz. Zend.-Gen. d. E|V. Br. Gem Jhr. H. M. DE: KOCK. Thesaurier der S. Wi Z. C. H. VAN RANDWIJK, Thesaurier der N. Z. V. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Naar „De Residentiebode" meldt, heeft dr. de Visser in verband met de crisis ook nog een na'der onderhoud met minister Kooien gehad over het weder optreden der katholieke minis ters. Emigratie naar Canada. De „Emigratie Centrale Holland" deelt het volgende mede: De emigratie naar Canada staat nu in het midden van de belangstelling van 'degenen, die zich in overzeèsche landen wenschen te vestigen. De beste tijd voor het verkrijgen van een plaats in den landbouw in Canada, is de maand April. Ten einde de plaatsing goed voor te kunnen bereiden, wende men zich reeds, thans tot de volgende instellingen of personen: Emigratie Centrale Holland. Den Haag, Nederl. Vereeniging „Landverhuizing" Den Haag. De verschillende Emigratie-com missies. De directeuren van Districts- of Gemeentelijke Arbeidsbeurzen en'de Correspondenten van de Arbeidsbemid deling, ten gemeentehuize van de plaats van inwoning. Paspoorten voor Panama. De Consul-Generaal van de Republiek Panama deelt mede, dat reizigers, die het territorium der Republiek wen schen te betred^, wederom hun pas poort moeten laten viseeren door een consulair ambtenaar in de plaats van vertrek. De hiervoor te berekenen kosten zijn dezelfde als door een Panamees, die zich naar Nederland wenschte te be geven, moet worden betaald, te weten: voor verblijf in Panama 2.40 Amer dol lars; transito gratis. Do uitspraak van het Latijn. In het .,Weekbl. voor gymn. en mid- delb. onderw." deelt de commissie in zake de uitspraak van bet Latijn aan de Nederlandsche gymnasia en lycea, den uitslag van het referendum, daar over gehouden, mede, benevens de na- 21 DECEMBER 1925 men van alle docenten. In totaal kwa men 219 antwoorden binnen, waarbij drie blanco en drie die verklaarden, geen voorkeur te hebben. De vragen luid'den: I) Acht gij het gewenscht, dat voor de uitspraak van het Latijn aan de Nederlandsche Gymnasia( Lycea) een eenheidsregeling wordt tot stand ge bracht? II) Zijt gij van oordeel, dat een der gelijke eenheidsregeling zal moeten rusten op de eenheid en op de autono mie van ieder gymnasium (Lyceum)? III) Een dergelijke eenheidsregeling is denkbaar, a. op de basis door de be wuste commissie voorgesteld; b. op de basis der zoogenaamde Iialiaansche uitspraak; c. op de basis der conser vatieve uitspraak. Welke van deze drie mogelijkheden verkiest gij? 78 stemmen verklaarden zich vóór de nieuwe uitspraak, 36 voor de Itali- aansche en 99 voor de oude, zoodat 45 pet. der uitgebrachte stemmen, de ou de uitspraak gehandhaafd willen zien. De commissie, bestaande uit do hee ren F. Muller Jzn. vooriztter; J. Meh- ler, secretaris, J. W. Bierma, A. J. E- gelie, H. Wagenvoort Jr. zegt, dat ze de poging, om tot eenheid in de uit spraak van het Latijn te geraken, mis lukt acht en van oordeel is, dat er vooralsnog geen aanwijzing is, dat een nieuwe poging, in welke richting ook ondernomen, meer succes zou hebben. Uit het Sociale Leven. Do werkloosheid, onder de kantoor bedienden. Het bestuur van den Algem. Nederl. Bond van handels- en kantoorbedien den vraagt in een adres aan den voor zitter van den ministerraad, hulp voor werklooze kantoorbedienden van bo ven de 30 jaar, voor wie het moeilijk is, weer een betrekking te vinden. Het denkt bierbij met name aan het ver schaffen van handelskapitaal om een eigen winkel te openen, dan wel om te dienen als borgstelling voor het ver krijgen van een functie van filiaalhou der, of van de gelden die noodig zijn om bijv. een verzekerings-portefeuille te koopen en dergelijke meer. Het komt het bestuur voor, dat be ter dan gedurende geruimen tijd uit- ke.eringen te doen. de overheid deze uitkeeringen vooraf zou kunnen kapi- taliseeren en onder nader te stellen voorwaarden betrokkenen ter beschik king te stellen. GEMENGD NIEUWS. Door den trein verpletterd. Zaterdagavond begat de 67-jarige N. v. d. Pijl, wonende te Zwijndrecht, iich van Dordrecht naar huis en koos zijn weg, over de spoorbrug tusschen Dordt en Zwijndrecht. Juist passeer den daar elkaar eenj personen- en een 'goederentrein. De man heeft waar schijnlijk gemeend, dat hij' geen ger vaar liep als hij het middenpad der brug bleef behouden. Een remmer valt den goederentrein schijnt onraad be speurd 'te "nebben en heeft demi brug wachter toegeroepen: „spoorwegschou wen". 'Men vond "toen bij onderzoek [Van der Pijl geheel verminkt op dei imi'ddenraiis liggen. Het hoofd was van den romp gescheiden en een tiental meters weggesleurd. Het lijk is naar Zwijndrecht ver voerd ter schouwing. D ij k d o o f g e b r o k e n. 'Vrij dagavond ongeveer zeven uur is dei polderdijk nabij de hofstede van den heer T. de Bruin te Zegveld doorge broken en over een lengte van pl.ml 10 M. verschoven. Eerst om half tien 's avonds werd de doorbraak ontdekt. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld het gat in den dijk te stoppen, het geen tot nog toe niet is gelukt. Het water stroomt met kracht den pol- dei* binnen. De sluis aan B.'okhuirbmg (gem. Rietveld! bleek niet in orde te zijn, zoodat ook deze het water niet kan keeren. De sluis te Woerdensche Ver laat is ook onmiddellijk gesloten. Door middel van zakken zand wordt thans de sluis te Rietveld geheel af gesloten. Noodlanding. Vrijdagmid dag is op de Stadsweide te Doesburg een Junkervliegtuig gedaald. De een dekker, bestuurd door den piloot Joa- chimson kwam van Amsterdam en was op weg naar Mühlheim. Aangezien hij den koers kwijt was, deed hij een noodlanding. Vreezende dat hij Mühl heim niet meer zou bereiken, is hij daarop teruggevlogen naar Ede. Zoo wel het landen als weder opstijigen geschiedde vlot. Auto-ongeval.-Te Dieverbrug is de veearts Brandenburg, die voor een anderen auto wilde uitwijken, in de Drentsche Hoofdvaart terecht ge komen. Gelukkig bleef zijn aut<* op het ijs staan. B. werd bewusteloos op genomen. De auto is zwaar bescha digd. .Wjöer een vrouw ve rkocht.— Het Terborgsche geval, waarin iemand zijn vrouw voor f 40 aan een scha renslijper te Gendringen overdeed, schijnt niet op zichzelf te staan. Aan de ,,A'. Ct." is althans ter oore ge komen, dat een bewoner van de Ag- nietenwijk te Arnhem op dergelijke wijze zou hebbien gehandeld. De man zou zijn vrouw afgestaan hebben aan een Oud-Indisch militair, voor de som van f35 en onder beding, dat hij de 17-jarige dochter van dien Oudindisch militair zou mogen trouwen. Deze laat ste transactie is nog niet voltrokken. De Agnietenwijkbewoner was voorne mens om met het 17-jarige meisje naar België te gaan. Hij zou evenwel nog niet de vereischte stukken daar voor hebben kunnen verkrijgen. Aan deze zaak, die als een geval van zedenverwildering is te beschou wen, zit nog een "bedroevende kant, De Agnietenwijkbewoner heeft jonge kinderen, die 'op schromelijke wiize zijn verwaarloosd, zoo zelfs, dat de iVoogdijraad daarmede in kennis werd gesteld. Dit is gebeurd voor dat er. van do vrouwenkwestie sprake was. De vader heeft nu eenigen tijd ge leden zijn woede gelucht over do in menging van anderen. Hij heetc o.a. met een "bijl een vrouw ïn de buurt bedreigd en zich vervolgens als een •wildeman aangesteld. Dit heeft aan leiding gegeven tot een strafrechte lijke vervolging. Onder de wipkar. De 67- jarige Moes, in dienst van cien zaad- handelaar Huizinga te Sappemoer, iT iVr ij dagmiddag neer voor een wip kor die hij voortduwde- De kar ging over hem heen. De ijlinsgs te nuip geroe pen geneesheer kon slecht den dood constateeren. Misgestapt en verdronken. De 45-jarige kapitein' .Bakker van de Hunze XIV is te Zouvkamp hij het aan boord gaan, vermoedelijk ten ge- volge van de duisternis, misgestapt en' dientengevolge verdronken. De booten van de „Hunze" zijn rij— 'dag van Groningen uitgevaren met de vlag halfstok. Eenige jaren geleden is ple twee lingbroer van den overlederte, die op de groote vaart was, van dek ge slagen en in zee omgekomen. De thans verongelukte kapitein woonde bij zijn ouders te Kost ver laren (Gr./ voor wie hij kostwinner was. Land- en Tuinbouw. Amerika en de kwcGl^ersgewasson. Het zijn niet alleen de Nederlandsche kweekers, die moeilijkheden hebben met „Quarantine Order 37" van de V. S. Ook de Belgische en jn 't bijzonder de Gentsche kweekers ondervinden thans zwarigheid daarmede. Feitelijk is thans elke uitvoer van kweekersartikelen naar de V. S. onmo gelijk geworden en deze aangelegen heid zal dan ook zeer binnenkort in de Kamer worden besproken. De liberale afgevaardigde Buysse .(Gent) en zijn katholieke collega Maenhant hebben een interpellatie aangevraagd. FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 16) i Ze was gekleed in een effen wille japon, haar donker haar was slechts j half beschut door een panamahoed en i over haar schouder hing een geopen- I de, bonte Ckineeache parasol, i Ook haar gezicht verhelderde, toen I ze hem herkende. j „Goeden dag, dokter" zei ze met vroolijken lach. „Juffrouw Barrington?"' groette hij 'terug. „Wanneer is u teruggekomen?" i „Van morgen eerst. Mijn kleine pa- •tient maakte het heel goed en omdat jeen verpleegster van Canton gekomen -was, konen ik gerust weggaan. Haar vader is heel dankbaar en ik geloof, dat ik in de toekomst op alle moge- j lijke hulp van zijne Hoogheid mag re- I kenen. En het kind, het speet me, dat 'ik de kleine dreumes moest achterla ten', maar mijn vader had me noodig en zoo hen ik dus weer hier terug. Maar zegt u me eens, hoe vindt u Yong-Footf" Forsy.h lachte een beetje eigenaar dig. „II: hen juist op weg naar den be stuurder van Yong-Foo, om hem te vertellen, hoe slecht ik het hier 'kan vinden met sommige dingen." „O" zei ze. „Dan 'verwekt u onge noegen. Li-Weng-Ho is een driftig man." ,,Dat doet niet ter zake. Maar liij is een slecht bestuurder en maakt mis bruik van zijn macht." „In welk opzicht?" vroeg het meisje. „Opium. Hij laat den handel open lijk toe, en als ik het goed begrijp, deelt hij in de winsten daarvan." De blijdschap in de oogen van liet meisje verdween plotseling en haar lief gelaat verbleekte eenigszins, ter wijl ze ineens als met stomheid gesla gen scheen te zijn. Zij sprak niet en Dr, Forsyth, die de verandering in haar gezicht had bemerkt, vervolgde: „Mijn collega Dr. Wang Hi is tegen mijn. plan." „Dat is heel verstandig" zei 't meis je op zachten toon. „Hij deelt de meening van uw va der. „En dat' is?" viel ze liem terstond in de rede. „Dat het beter is geen slapende hon den wakker te maken." „Zij beiden hebben gelijk" was het antwoord. „Als zulke honden wakker worden, zullen ze u in stukken scheu ren, Dr. Forsyth." Ze sprak op ernsti- gen toon. Ze meende blijkbaar wat ze zei, en in haar wijze van spreken lag als het ware een verzoek. Hij glimlach te om haar ernst. „Ik ben niet bang voor honden" ant woordde hij rustig. „Maar de mandarijn! Hij is ver schrikkelijk, dokter. U begrijpt het niet." „Geloof me, ik begrijp het wel, maar ik ben niet bevreesd." ,U gaat den tijger opzoeken in... „In zijn hol" antwoordde Forsyth in allen ernst. De vragende trek op haar gezicht werd duidelijker en een zacht smee- ken sprak uit haar donkere oogen. „Ik wou, dat ik u kon overhalen niet te gaan" antwoordde ze bewogen. I-lij schudde het hoofd. „Het is mijn plicht en waar de plicht roept, weet u. Zij brak haar zin af, en toen hij de richting van baar oogen volgde, zag hij, wat daarvan de oorzaak was. Op straat was een optocht in aantocht. Een groote drukte scheen dien te ver-4 gezellen, het geluid van stemmen, het klappen van zweepen en het geroffel van een trom. Terwiil hij wacht ie, zag de dokter, hoe het volk op 'de knieën viel. Ondertusschen gingen mannen-, voorzien van zweepen', vooruit en sloe gen degenen die niet gauw genoeg neerknielden. Enkele der omstanders bogen diep neer op hun knieën, som migen lagen met hun hoofd gebogen op straat, waar zij den grond met hun lippen aanraakten. Tusschen die slaaf- sche menigte bewoog zich een draag stoel, gedragen door vier mannen in de livrei van Li-Weng-Ho. „De mandarijn" zei het meisje, „op weg naar zijn paleis. Wij kunnen be ter op zij gaan. Die zweepdragers zou den ons al evenmin ontzien." „Ja" zei Fcisyth, „we zullen op zij gaan. En kni,\en zullen we niet." Zij staken dwars de straat over en kwamen in een smal zijstraatje. De 'draagstoel kwam naderbij en over de hoofden- van het onderdanige stads volk zag de dokter Li-Weng-Ho. Hij had blijkbaar een officieel bezoek af gelegd; want hij droeg zijn ambtssie raden* en de waaier, dien hij in de liand hield, was wel een van de mooi ste. Zijn gezicht was strak als 'n was sen beeld en evenzeer zonder eenige uitdrukking als dat van een Boedha- beeld. Plotseling scheen hij de twee perso nen die in het zijstraatje stonden, te bemerken. Een lichte flikkéring kwam in zijn oogen. Een boosaardige trek verscheen op zijn gelaat en de koude,, koele oogen gingen dreigend .over For syth heen, zonder evenwel eeyi teeken te toonen van Jierkenning. Vervolgens richtten zij zich naar Kathlyn Barrington. De mandarijn groette deftig met den waaier; het meisje boog ten antwoord en de stoet ging voorbij. „U ziet wel" zei ze, dat de mandarijn iemand van groote beteekenis is in z'n provincie „Ja" antwoordde hij eenvoudig. „Maar ik vraag mezelf af, hoelang de Chineezen het nog zullen verdragen geslagen te worden door zweepslagen vaji hun regeeringspersonen." „Dat weet ik niet" antwoordde het meisje, „maar wel weet ik, dat u niet verstandig zult doen Li-Weng-Ho tot openlijke vijandschap te dwingen. Hij is een meedoogenloos en wreed man." Forsyth lachte. ,Als het er op aan komt, zal hij zien, dat ik het niet spoe dig opgeef." '.O, ik weet, dat u niet van den weg, 'dien u heeft voorgesteld, is af te bren gen" antwoordde ze „maar ik wou. dat ik u kon overtuigen van van

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5