NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 21 DECEMBER 1925 DAG-AGENDA. Maandag 21 Dec., 's avonds half acht. Huize „Compier", Alg. Ledenvergade ring der IJsclub. Maandag 21 Dec., 's avonds 7 uur. Gemeentezaal: Lichtbeelden voor kin deren. 's avonds acht uur. Lichtbeelden voor Volwassenen. Maandag 21 Dec. 'saw acht uur Groote Stadsgehoorzaal. 3e Concert- uitgaande van .den L. Kunstkring „Voor Allen." Maandag 21 Dec. half 8, Prediker, Dr. K. J. Brouwer, voor den Christ Best. Bond. Dinsdag 22 Dec. 's av. kwart over acht „ïn den Vergulden Turk." Jaar!. Alg. Leden Verg. der Drie Oct. Ver. Woensdag, 23 Dec., 's av. half acht: Rijnsburg. Lezing met lichtbeelden door den heer L. Penning, uitg. van Chr. Com. v. Winterl. Vrijdag 25 Dec., 's morgens 6, 's mid dags drie en 's avonds half acht uur: „Graanbeurs", Kerstfeestviering van wege het „Leger des Heils", Langebrug. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken'wordt waargenomen: van Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. (len Kerstdag) a.s. door de apotheken van de h.h. G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. op Zondag 27 Dec. door de apothe ken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. P. Douk, Doezastr. 31. telef. 1313. reid om in den landbouw te gaan of daarvoor ongeschikt, onder de tegen woordige omstandigheden beter doen niet naar Canada te gaan, waarmede echter nog niet gezegd is, dat deniet landbouwer zeker geen betrekking zal vinden. Soms gelukt hem dit buiten den wintertijd wel, maar meestal is dat dan toch maar tijdelijk en wan- neer hij ontslagen wordt of zijn ont slag neemt' moe-t hij, om verder in zijn onderhoud te voorzien, bereid, en ook in staat zijn' op een boerderij te gaanwerken. Het spreekt wel van zelf dat onder deze omstandigheden een meegebracht gezin het slagen van i den immigrant zeer kan bemoeilijken. BUITENLAND. DE FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. Doumer's plannen. De nieuwe Fransche minister van Fi nanciën Doumer heeft Zaterdag zijn I>lannen in den ministerraad uiteenge zet. De kern er van schijnt neer te ko men op het herstel van het evenwicht in de begrooting door de heffing van completaire belastingen volgens de wet van 4 December j.l., voorts door de ver hooging van den tabaksprijs, door de toepassing van de huidige omzetbelas- ting op den export, en door verhooging van do omzetbelasting voor den ver koop in het binnenland met uitzonde ring van dien van noodzakelijke le vensbehoeften. Hierdoor zou tevens de jaarlijksche aflossing aan de Banque de France ver zekerd zijn en zou de amortisatie van de openbare schuld ter hand genomen kunnen worden door bemiddeling van een commissie, gevormd door vooraan staande persoonlijkheden, vertegen woordigers vai^ de hooge colleges van staat door economen. De minister is overtuigd, dat men door een strenge controle tot een groo- tere opbrengst en tot een rechtvaardi ger toepassing der belastingen kan ge raken. Hoewel deze maatregelen wel niet dadelijk de bronnen in die mate zullen doen vloeien als voor het herstel van het evenwicht gewenscht is, mag van den anderen kant in uitzicht gesteld worden, dat, als zij eenmaal in werking zijn, de opbrengst er van het mogelijk zal mafien, tot een verlaging, speciaal van de omzetbelasting, over te gaan Doumer is overtuigd, dat de uitvoe ring van zijn programma zeer snel een gunstigen invloed op den wisselkoers zal uitoefenen, waardoor een verdere stijging der prijzen zal worden tegenge gaan. Indien de prijsstijging zal aan houden, dan zal elk bereikt evenwicht weder verstoord worden. DE FRANSCH DUITSCHE HANDELS BESPREKINGEN. Een voorloopig accoord. De besprekingen tusschen den Duit- schen staatssecretaris Trendelenburg en den Franschen minister van Har- del. Daniël Vincent, hebben Zaterdag te Parijs tot een voorloopig accoord geleid. De beide onderhandelaars kon den het niet eens worden over een protocol, dat Zaterdagavond ondertee kend is en dat de voornaamste moei lijkheden tegen de hervatting van de onderhandelingen over een handelsver drag uit den weg ruimt. N Trendelenburg en zijn medewerkers hebben dienzelfden avond de terugreis naar Berlijn aanvaard. De geheele Duitsche handelsdelega tie wordt 12 Januari weei»te Parijs verwacht om met de detail-onderhan delingen te beginnen. In den tusschentijd zullen de beide regeeringen zich moeite geven parti culiere overeenkomsten tot stand te brengen tusschen de industrieën der beide landen, in het bijzonder tus schen de ijzer- en electro-technische en de chemische industrie. Over het Zaterdag onderteekende protocol, dat in goed ingelichte krin gen als een belangrijke schrede op den weg naar een Duitsch-Fransch han delsverdrag beschouwd wordt, is een communiqué uitgegeven, waarin o.m. gezegd wordt: De Duitsche en de Fran sche handelsdelegaties voor de onder handelingen over een handelsverdrag hebben heden een protocol ondertec- kend, waarin de resultaten van hun arbeid gedurende de laatste weken sa mengevat zijn. De resultaten bestaan voornamelijk in het scheppen van een basis, die in de laatste phase -der on derhandelingen, welke 12 Januari zul len beginnen, ongewijzigd zal blijven. iHet is bekend, dat het verschil van meening, dat tot nu toe voortzetting der onderhandelingen verhinderde, in de eerste plaats voortvloeide uit de automatische toekenning van het mi nimaal tarief voor Duitsche exportar tikelen, zoodra een nieüwe Fransche tariefwet aangenomen zou zijn, en uit waarborgen voor de stabiliseering, die Duitschland voor de toegekende tarief begunstigingen zou genieten. Op beide punten is men tot een com promis geraakt. Duitschland verkrijgt de zekerheid, dat het op een bepaalden datum gelijkgesteld zal worden met zijn meestbegunstigde concurrenten en eveneens wordt aan Duitschland toe gestaan, dat indien het Fransche tarief gewijzigd wordt, Duitschland die wij zigingen kan compenseeren door zij nerzijds tariefsposten te verhoogen. Rusland en de ontwapenings conferentie. Volgens een hoofdartikel in de „Iz- vestia" zou de sovjetregeering bereid zijn, aan de voorgestelde ontwape ningsconferentie deel te nemen, mits deze niet te Genève wordt gehouden. Intusschen is de sovjetregeering niet overtuigd van de eerlijkheid der motie ven van de mogendheden, die de confe rentie bijeenroepen, terwijl zij ook sceptisch is gestemd omtrent de te ver wachten resultaten. Rusland kan echter de uitnoodiging niet weigeren, daar het anders in de kaart zou spelen van het Engelsche im perialisme, daar Rusland, als het niet deelnam, aan de groote massa voorge steld zou worden, als de vijand van den vrede. Wordt Italië een Keizerrijk? De „Sunday Times" meldt, dat reeds binnen enkele maanden, misschien zelfs weken, Italië tot een keizerrijk zal worden geproclameerd. Te Rome zoowel als bij de gezant schappen in het buitenland is men tot nog toe zeer gereserveerd ten aanzien van dit plan, doch in fascistische krin gen te Rome zou men er reeds openlijk over spreken. Te koud om te vechten. Officiëele berichten melden, dat de operaties in Mandsjoerije stop zijn ge zet ten gevolge van de hevige koude. Volgens telegrammen uit Moekden, die echter nog niet bevestigd zijn, lij den de legers, die tegenover elkander staan, zoo ernstig van de vorst, dat de commandanten een wapenstilstand ge sloten hebben. De vredelievende Chineezen. De Chineesche zaakgelastigde te Londen heeft een rede, gehouden voor de Chineesche Vereeniging. Over den huidigen burgeroorlog sprekende, zeide hij onder meer: Slechts een paar provincies hebben door den burgeroorlog te lijden. On danks het feit, dat hier en daar ge vochten wordt, is de aangerichte scha de gering. De Chineesche soldaat is op merkelijk vredelievend. Daarvan gaf de zaakgelastigde een sprekend voorbeeld. Vijf jaar geleden, zoo vertelde hij, was ik in China, toen een burgeroorlog uitbrak. Eenige vlieg-officieren kregen bevel, bommen op de vijandelijke linies te werpen. Zij vertrokken en keerden prompt met hun leege toestellen terug. Toen de oorlog echter voorbij was, ver telden deze officieren, dat. zij er zich telkens zorgvuldig van hadden verge wist, dat hun bommen op het vrije veld vielen, waar geen soldaten lagen. De Chineesche traditie, ging spreker verder,veroordeelt elk militairisme.Tot dusver heeft dan ook nog geen enkele militairist succes gehad met zijn op treden. Hoe aggres9iever zij optraden, RECLAME. Gij klaagt over koude voelen, Bij nat en vriezend weer Maar uw schoeisel, is 't verzoold Met prima, prima leer? Hei aikos: LeoerMs „Brabant". Haarlemmerstraat 299b. des te sneller werden zij ten val ge bracht. De val van deze militairisten geeft evenwel geregeld aanleiding tot politieke wisselingen en onrust. Een ding staat vast: geen militairist kan in China aan het roer blijven als bij den steun van het volk in zijn geheel ver loren heeft. Thans ontwaakt het Chi neesche volk en het ziet de domheid in van de onophoudelijke burgeroorlo gen. De Russische machthebbers. In de „Krasnaja Gazeta" te Lenin grad verschijnt een feuilleton van een jong schrijver, Lebedisky, getiteld „De waarheid omtrent den sovjet-commis saris". De schrijver beschuldigt de volks commissarissen er van, een goed bour- geois-leven te leiden en zich in bet al gemeen te gedragen op zeer onproleta rische wijze. Hij verklaart, dat zij geen raad met zichzelf weten, net als de oude typen van Tsjechof, en dat zij bun toevlucht zoeken tot drank en kaart spel. Wonende in goed-onderhouden appartementen van rijke kooplieden, die gedurende de revolutie verdwenen, klampt de sovjet-commissaris zich vast aan zijn nieuw-verworven weelde en verzet zich tegen elke poging, om hem die weer te ontnemen. Het merkwaardigste van alles is, dat de Russische censor de publicatie van dit feuilleton toestaat, want het is een directe aanval op het tegenwoordige regeeringsstelsel. KORTE BERICHTEN. In den Amerikaanschen Senaat is door een der leden een voorstel in gediend, om een onderzoek in te stel len naar het alcoholverbruik in de ge zantschappen en legaties. Door Poolsche nationalisten is in den nacht van Zaterdag op Zondag een bomaanslag gepleegd op het grootste Duitsche dagblad in Poolsch Opper- Silezië, de „Kattowitzer Zeitung" te Kattowitz. Tengevolge van zwaren sneeuwval worden uit alle deelen van Duitsch land ernstige treinvertragingen ge meld. Hoewel het in Frankrijk dooit, heerscht er een groote koude. Vele we gen zijn door de sneeuw versperd en het verkeer wordt ernstig belemmerd. Er worden eenige dooden tengevolge van de koude gemeld. Een plan, om in verband met de toenemende werkloosheid in Duitsch land den staat van beleg af te kondi gen, is tengevolge van den tegenstand der afzonderlijke staten, ingetrokken. Men verwacht te Madrid ,dat de diplomatieke onderhandelingen nopens het Duitsch-Spaansche handelsverdrag kort na Kerstmis zullen worden her vat. Italië is bezig met den bouw van een vlootbasis op het eiland Rhodes. Naar aanleiding van het verzet der bewoners van Noord-Somaliland, hebben de Italianen de kustplaats Bar- gal verwoest. UIT DE OMGEVING. RIJNSbURG. De Raad dezer gemeente zal ver gaderen op Dinsdag 22 December 1925 aes namiddags drie uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Adres Winkel vereeniging „Vooruit", inzake politiemaatregelen. Adres Kerkeraden, inzake politie: maat regelen. Voorstel meerder aankoop grond langs de Sandtlaan. Mededeelingen over strooken grond langs den Oegstgeesterweg. Vaststelling instructie gemeenteLont- vanger. Machtiging verpachting havengeld, gewas en visscherij. HAZERSWOUDE Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk werd herkozen de heer Jac. de Kort, en gekozen in de plaats van de heer A. van Geest, de lieer A. van Luuk. Tot diaken werd herkozen de heer H. J J.. Voets. Een 5-jarig zoontje van den lieer K.' in de Hoogeveen viel van een brug op het ijs,, waardoor hij in het water terecht kwam met het treurig gevok, dat de knaap levenloos werd opgehaald. Door het Zusfer_Comité, uitgaande van G»e Geref. Kerk alhier, werd in het afgeloopen jaar aan verschillende zieken en zwakken 38 maal versterkend voedsel, 314 eieren en voor f 91,48 aan melk uitgereikt. Het bestuur van het comité bestaat uit de dames: Mevr. GispenLHarrewijn, Mevr. OfMngaHïuisma, Mej. Harteu- suia-Wiiidhorst, Mej. F. Slappendel, Mej de Brnrjn'-Iiirschman en Mej. Ouds- •ho ern Zonn eveld De wed. v. d. S. trof deze. week het ongeluk bij het verrichten van huishou delijke bezigheden op den stoep in de nabijheid van bare woning, in hei; water te vallen en daarbij onaer het i)3 te geraken. Een knecht van den heer v. d. E. passeerde met een voertuig de plaats waar dit was voorgevallen, en zag een hand boven het water uit komen. Onmiddellijk sprong hij van het rijtuig brak het ijs stuk en mocht het genoei. gen smaken haar van een wissen dood te redden. De eerste gemeentelijke samen komst der Geref. Kerk werd Vrijdag avond gehouden in het lokaal achter ae Geref. Kerk, bijgewoond door vele beL langstellenden. Door den heer P. J. Bot gaards werd behandeld: De Kerk en ae Pers. De inleider behandelde achtereenvol gens: ie. Wat we onder de Kerk hebben te verstaan'. 2e. Welke taak de Kerk heeft. 3e. Welk verband er moet bestaan^ tusschen Kerk en Pers, en ten slottev „Wat gelezen moet worden". Door den heer D. Qualm werd behan haindeld: „Kerkelijke stroomingen". Op beide onderwerpen volgde bespreL king. Op den Woorweg werd dei melkauto die voor den woning van den landbouw wer J. Koetsier stond, aangeredendoor de autobus van den Heer Kok van Bos koop, welke aanrijding zoodanig was, dat eerstgenoemd voertuig kantelde, on het jjs terecht kwam en er door viel. Persoonlijke ongelukken hadden daar bij gelukkig niet plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op uitnoodiging van de Geref. Jon- gelingsvereen. „Prediker 12 la", trad voor een talrijk gehoor op de heer L. Penning, over zijn ervaringen, over zijn reis en verblijf in Zuid-Afrika. Door den eere-Voorzitter der vereen. Ds. Meijering, daartoe ingeleid, be handelde spr. eerst zijn reis'. Ini dit verband herinnerde hij 'de jongeren aan de "verplichtingen, 'die echte zo nen zijn opgelegd; aan de .Godvruch tige gebeden, die ouders opzenden, als hun kinderen het land verlaten, ten einde zich in den vreemde op te hou den. Hij memoreerde van zijn reis, als hij1 die visschers zag, die uit het^ Oosten kwamen en daarna cfe -prachtige ver gezichten, die Engelands kusten bo den. In Zuid-Afrika gekomen, maakte hij. kennis met verscheidene' h'ooggeplaat ste personen, over wie hij uitgebreide beschouwingen gaf. Namen aTs van ,Riebeek, Paul TCruger, PresidenfStèijn Joubert e.a'., werden genoemd, om in die mensöhen aan' te toonen, dat God die eenvoudige Boeren ter z#Se stond, ook in hun zwaren strijd tegen de 'Britsdhie overheersching, waardoor in 1899 een oorlog, uitbrak. Spr. herinnerde aan enkele perioden, bracht htilde aan Nederland, Duitsch land en andere landen, die gelden en goederen in ruime mate door hun in woners aan die Zuid-Afrikaansche na tie deden toevloeien, die de dupe wa ren van dien krijg en die het leed verzachtten van hen, 'die vroeger en latei' het leven moesten laten voor een leerlijke zaak, die tenslotte eindigjdej ten gunste van Engeland.Niettegen staande dit alles, bracht hij nog._ ver schillende gebeurtenissen in herinne ring, waarin -het Bijbelwoord van kracht wordt: Gerechtigheid verhoogt een volk, maar de zonde is een schand vlek dér natie. Vervolgens'besprak hij de gulle har telijkheid van den Transvaalschen boer 'de zeden, de ligging van het Tand, 36 totaal zoo groot a£s Nederland, \\©®.r voor menschen, die Ier zich' Vestigen willen, bunders land aaneen beschik baar zijn, terwijl hier om éen enkele meter grond wordt gevochten. Na het éindigen van'deze réde en het zingen van een Psalmvers, ging spreker voor in dankgebed. Onder het orgelspel van het iTrans- vaalsche volkslied, verliet de séhare het kerkgebouw. Bij de gehouden verkiezingen', van ouderlingen en diakenen zijn tie navolgende personen gekozen: voor buderlingen AV. Schoneveld, herkozen en P. Ravensbergem, gekozen; voor diakenen T. van der Perk herkozen, en Joh. Xorpershöek, gekozen. Naar we vernemen, heeft de heer P. Ra- vensbergen van de benoeming tot ouderling ontheffing gevraagd. De heer De Ruiter Zylker, arts,, zal op Dinsdag a.s. des voormiddags te 10 uurt ten Gemeentehuize alhier, gelegenheid geven voor kostelooze In enting. Trouwboekjes medebrengen'. KATWIJK AAN ZEE. Als werkloos stonden heden alhier ingeschreven: 15 visschers, 63 arbei ders, 20 grondwerkers, 14 kuipers, 2 metselaars, 6 opperlieden, 1 straatma ker, 1 werkvrouw en 6 werkmeisjes, te zamen 128 personen. Dr. de Ruiter Zfilkèr zal op Ding dag 22 December, voorm. te 10 uur in het gemeentehuis en Woensdag 23 Dec. des namiddags te 2 uur in het Weeshuis kosteloos inenten. De heer J. A. v. d. Bent. voorheen chef van de N. Z. H. T. alhier, gaat heden deze gemeente verlaten, teneinde zich naar zijn familie in het buitenland te begeven. ALKEMADE. De raad dezer gemeente zal Dinsdag 22 Dec. 1925, des namiddags te 2.30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling. 1. Vaststelling raadsbesluit tot onbe- woonbaarverklaring van de woning, ge merkt B 499. 2. Vaststelling raadsbesluit tot vér- lenging van den ontruimingstermijn van de woning, gemerkt D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk. 3. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van het electriciL teitsnefc aan den Langeweg te RoelofL arendsveen. 4. Voorstel van B. en W. om aan de leaen van de Schattingscommissie op het Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF.. Kinderuurtje door Ant. van Dqk. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen, 5-35 (Londen, 36; M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). .Verschillende lezingen. 6.45 NSF. Halfuurtje voor de huis vrouw. 7.05 (Miinchen, 485 M.). Concert. 7.20 fHamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 8.20 (Hamburg, 395 M.j. Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. 5-35 (Daventry, 1600 M.). Kinder- uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, EiffeiMren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.15 NSF. Ben praatje over radio. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lczi.i.~en. 7-3° (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7*45 Alle Engelsche stations. .Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 2-5° (Minister, 410 M.) Concert of lezing. 7-5° (Ziirich, 515 M.). Concert of voordracht. 7-5° (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.— (Rome, 425 M.). Concert. 8.— (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau -Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Concert, en liederen te zingen door Emiel Hullet broeck. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen.: 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8-35 (Brussel, 265 M.). Concert, on- 8.50 (Parns, 1750 M.). Concert. Herbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parns, 345 M.). Concert. 10.— (Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. .10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. door het P.ijk te betalen presentiegeld ad f 2 per lid en per vergadering. .5..Benoeming van een kd van da com. missie tot wering van schoolverzuim, wegens vertrek van den VVeleerw. heer E. Mathot. Voorstel van B. en W. om hiervoor te benoemen: 1. Th. van der Lugt. 2. H. A. Ulleman 6. Benoeming van een lid van Uleil Algemeen Burgerlijk Armbestuur yam Aikemaidei wegens vertrek van den hoer P. Juffermans. Aanbevepling van B. en Wyi li J_ van der PoeL 2. S. Strgk. 7. Benoeming van een lid van dn .Schattingscommifleie, vacature P. Jut fermans. Aanbeveling van 8. en W.s 1. J, van der Peel. 2. S. Strijk. 8. Benoeming, van. 3 leden voor, de •sommisse vain Toezicht op hielt Ingör Onderwijs in deae gemeente, wegens ont stane vacatures. Aanbeveling van B. en ffl.: Vacature Mathot: i. P. de Jeu. 2. E. Beek. Vacature J. J de Koning: 1. J, J. Ide Koning. 2. J. van dar. Meer Cfcn. Vacature P. die Je|u: 1. G. Schuileut, urg, 2. C. van Lent, b 9. Benoeming van oen brugophaler Voor de brug gelegen te Oude Wetet wetering. .Voorstel van B. en W. om hiervoor te benoemen: N. Barbiers te Oude We tering. 10. Reclames schoolgeld. 10. Reclames schoolgeld, dienst 1925. 11. Wijziging begrooting, dienst 1925. 12. Ingekomen stukken en madedea lingen. Burgerlijke stand: Geboren: Cornells Johannes Josephus, zoon van Miohiel Johannes Maria Jansen en Petronella Hendrika Zoet. Anna Maria Alida, dochL ter van Everardus Johannes Ródewjjk en Johanna Martina Hogeboom. Petro. nella Heblema Elizabeth, dochter van Simon Johannes van der Geest en Maria Petronella Ruygrok. Johanna Maria, d. van Cornelis Antonius van der Wereld en Adriana Johanna Maria Bizot. Jol hannes Wilhelmus, zo5n van Comelis Strijk en Jacoba Hartman. Comelis The odorus, zoon van Jacobus van der Veer 81 jaar,. Cornelis van Immerseel, wed. van' Cornelis Boer, 79 jaar. Cornells Straathof, wed. van Willem Rijnders, 90 jaar. noordwijkerhout. De Chr. zangvereeniging Concordia herdacht dezer dagen haar 10-jarig be staan. De eere-voorzitter de weleeriv heer Ds P. Hofstede sprak een opwek kend en bemoedigend woord. De ver slagen spraken van nieuwen bloei na een periode van tegenslag, door het vertrek en bedanken van meerdere ,1e den. Het voorbatig saldo was ruim f 46, doch door aankoop eener pian< was versterking der inkomsten zeer gewenscht. De aftredende bestuursleden J. Par levliet en G. Blom werden met bijn! algemeene stemmen herkozen. Zang, muziek en voordrachten wis

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2