NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 DECEMBER 1925 DAG-AGENDA. Zondag, 20 Dec., 's morgens 10 en 'a avonds 7 uur. Jeruël, Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Maandag 21 Dec., 's avonds half acht. Huize „Compier", Alg. Ledenvergade ring der IJsclub. Maandag 21 Dec., 's avonds 7 uur. Gemeentézaal: Lichtbeelden voor kin deren. 's avonds acht uur. Lichtbeelden voor Volwassenen. Maandag 21 Dec. 'sav. acht uur Groote Stadsgehoorzaal. 3e Concert- uitgaande van den L. Kunstkring „Voor Allen." Maandag 21 Dec. half 8, Prediker, Dr. K. J. Brouwer, voor den Christ. Best. Bond Dinsdag 22 Dec. 's av. kwart over acht „In den Vergulden Turk." Jaarl. Alg. Leden Verg. der Drie Oct. Ver Woensdag, 23 Dec., 's av. half acht: Rijnsburg. Lezing met lichtbeelden door den heer L. Penning, uitg. van Chr. Com. v. Winterl Vrijdag 25 Dec., 's morgens 6, 's mid dags drie en 's avonds half acht uur: „Graanbeurs", Kerstfeestviering van wege het „Leger des Heils", Langebrug. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De.Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen: van Maandag 21 tot en met Vrijdag 26 Dec. (len Kerstdag) a.s. door de apotheken van de h.h. G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg "9, telef. 807; op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. op Zondag 27 Dec. door de apcfthe- ken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. P. Douk, Doezastr. 31, telef. 1313. A.s. Zondag 20 December '25 zal de dienst van Dr. Hovens Grove worden waargenomen door Dr. Huet. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. Leger des Heils. Op den len Kerstdag zal in de Graan beurs een groote samenkomst worden gehouden, bij den verlichten Kerst boom, waar een muziekkorps, gewijde liederen zal spelen en een zangkoor en een kinderkoor zullen zingen. Gistermiddag is de wielrijder P.B terwijl hij de Vrouwensteeg uitreed voor de Kippenbrug, in botsing geko men met een auto die van de Aai markt afkwam. De chauffeur gaf wel eenn signaal, doch het was voor den wiel rijder te laai om nog uit den weg te ko- m< n, daar de auto tamelijk hard reed. Gelukkig Fep het ongeval zonder per soonlijke ongelukken af Het voorwiel van de fiets was echter geheel verbo gen. Het is gebleken, dat een negotiant in de stad met potlooden loopt te ven ten, die, in strijd met de waarheid, be weert door een predikant te zijn ge stuurd en aanbevolen om zoodoende den afzet van zijn artikel te vergrooten. Men houde hiermede rekening. Gisteravond is op de Korevaerstr. de 70 jarige J. L., verpleegde van een Minnehuis alhier, tegen een uit den Haag komende tram aangeloopen. De conducteur van de tram nam hem mee naar een winkel in de nabijheid waar de Eerste Hulpdienst den man,die een bloédende wond aan het achter hoofd bekomen had, geneeskundige hulp verleende. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Nieuwe besprekingen en nieuwe voor stellen. Naar wij vernemen, hebben gisteren de vier roomsch-katholieke ministers van het demissionaire kabinet een na dere onderlinge bespreking gehouden, verband houdende met de oplossings mogelijkheid van de crisis. De Maasbode merkt hierbij het volgende op: „Naar verluidt het bericht van een nadere onderlinge bespreking door de Vier Katholieke ministers wijst even eens in die richting heeft de kabi netsformateur thans nieuwe voorstel len aan de aftredende ministers voor gelegd. In hoeverre deze voorstellen aan de bezwaren van de Katholieke ministers en van de Katholieke Kamerfractie te gemoet komen, is ons nog niet bekend. Wanneer de nieuw ontworpen oplos sing zoodanig is, dat zij in overweging kan worden genomen, is het in ver band met de volkomen overeenstem ming, welke in de kwestie van het ge zantschap steeds tusschen de Katholie ke ministers en de R.-K. Kamerfractie heeft bestaan, te verwachten dat dit voorstel ook aan het oordeel der R. K. K. Kamerfractie zal worden onderwor pen. Van verschillende zijden is welis waar betoogd, dat de Katholieke minis ters, wanneer zij in een extra-parle mentair kabinet zouden zitting nemen, zich niet gebonden behoeven te achten aan de verklaring van Mgr. Nolens in den nacht van 10 November, maar daarbij wordt o.i. uit het oog verloren niet alleen de geschiedenis, welke aan toont, dat de Katholieke ministers reeds vóór hun optreden verklaard hebben ontslag te zullen nemen, wan neer het gezantschap bij den H. Stoel zou komen te vervallen, doch ook dat een „extra-parlementair kabinet van rechtsche kleur", zooals het „Huisge zin" zeer terecht het kabinet noemt, waarop de intenties van dr. De Visser klaarblijkelijk zijn gericht, wel degelijk zal hebben rekening te houden met de denkbeelden en opvattingen, welke in de rechtsche Kamerfracties heerschen". Wij vernemen, dat de besprekingen van Dr. de Visser nog steeds de vor ming van een rechtsch getint extra parlementair kabinet betreffen. Wat het Rijk aan salarissen uitbe taalt. In een brief aan de Tweede Kamer, betrekking hebbende op Hoofdstuk I der Staatsbegrooting 1926, deelt demi- nister van Financiën mede, dat hij nog steeds niet in staat is, een volko men juiste opgave te verstrekken van het bedrag, dat jaarlijks door het Rijk en door de Staatsbedrijven aan sala rissen en loonen uitbetaald wordt, en van het bedrag der verlaging van die salarissen en loonen, zulks in verband met de ingewikkelde berekeningen die daarvoor moeten plaats hebben. Ten einde de Kamer echter in staat te stellen, zich een voorloopig oordeel te vormen, geeft de minister eenige cij fers, die destijds door het Centraal Bu reau voor Ambtenaarszaken verza meld zijn, en die gedeeltelijk steunen op door de betrokken departementen ingezonden opgaven. Volgens deze cijfers was het totaal salarisbedrag, berekend naar de per soneelsbezetting op 1 Januari 1925, en op de basis van de bezoldigingsrege lingen van 1920, zonder 10 pet. korting f 17)7.213.082. (Een igelSjke becijfering, maar op de basis van de bezoldigings regeling van 1925, wijst een totaal cijfer aan van f lo4.821.182, zoodat de verkregen besparing op f22.388.800 is te stellen. In deze bedragen zijn niet begrepen de salarissen en loonen van de tijde lijke ambtenaren, de ambtenaren wier salaris bij de wet wordt vastgesteld, de Rijkswerklieden, en de leeraren bij het M. O. Het is ondoenlijk hierom trent binnen korten tijd betrouwbare opgaven te verstrekken. BUITENLAND. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Belangrijke voorstellen der industrieelen. De industrieelen van Noord-Frank rijk hebben een buitengewoon belang rijk voorstel aan den president van de republiek, den president van den mi nisterraad en den ministerraad en den minister vay. financiën 'gedaan, om de schatkist ter hulp te komen in de moeilijke omstandigheden, waarin 'Frankrijk verbeert. Dit voorstel heeft een zeer gunstige ontvangst 'gehad ini regeeringskringen en in de beurskrin- gen, en ook de verdere politieke rin gen zijn er zeer van onder den in druk. De industrieelen uit het Noorden hebben voorgesteld, hun fabrieken ter beschikking van den staat te stellen, om als panden .te effenen voor een groote leening van een half mtlliard' dollars of in elk geval minstens tien milliard francs teneinde den financi- eelen toestand te zuiveren en den franc te kunnen stabiliseeren. Nauwelijks was het voorstel bekend, ,ot ook andere groote industrieele groepen, zooals de zij de-industrie te Lyon, hebben de zaak in studie ge- {ruonuen en het lijdt geen twijfel, of vrijwel over geheel Frankrijk zullen de groot-industrieelen zich bij die van het Noorden aansluiten. De motieven. Volgens den heer Delesalle, die met eenige anderen namens de industri eelen uït heit Noorden de voorste? len aan de overheid hebben overge bracht, zijn de beweegredenen, die de heeren hebben geleid, de volgende. De industrieelen van het Noorden zijn in den laatsten tijd buitengewoon verontrust door de daling van 'den franc, aangezien de textielindustrie, bijv. al haar grondstoffen, wol ka toen, linnen, jute en anderszins inpo- den sterling of dollars moet betalen. Bovendien wordt de kwestie van de salarissen elke week moeilijer. Daar de fabrieken in het Noorden vooral een enorm aantal Belgische werklie den gebruiken; voor "Roubaix, Tour- coing is Tiet getal Belgische werk lieden 30.000 op de 85.000 in in 'do andere plaatsen in het Noorden rijn do percentages dienovereenkomstig. Het groote verschil tusschen d n Belgischen en den Franschen 'irae.c maakt, dat de industrieelen uit he: Noorden zouden moeten overwisre.i, RECLAME. - - - Gij klaagt over koude voeten, Bij nat en vriezend weer Maar uw schoeisel, is 't verzoold Met prima, prima leer? Het adres: Lederhuis „Brabant". Haarlemmerstraat 299b. willen zij de Belgische werklieden be houden, voor al hun werklieden den gouden franc in te voeren, het geen een doodelijke slag zou zijn voor de nationale munt. Daarom hebben de fabrikanten ge- meenfd, een oplossing zoowef uit nun eigen moeilijkheden als voor die van den staat te vinden door pen groot deel van hun eigen crediet te gebrui ken ten voordeele van den staat, om zoodoende van Amerika de benoodig- de leeningen te verkrijgen om den franc te stabiliseeren. De ontvangst van het voorstel. Doumergue, de president van de re publiek, is zeer warm voor het voor stel. Hij moet op het vernemen van "de uiteenzetting der industrieelen uitge roepen hebben: welk een kracht voor de Fransche onderhandelaars, die be last zijn om met de Ver. Staten over de kwestie der schulden te onderhan delen en met Duitschland voor het sluiten van de handelsovereenkomsten. De industrieelen hebben hun voor stel niet vergezeld doen gaan van tor- rneele eischen, maar waar de indus trieelen de opvatting hebben voorop- geschoven, dat het beschikbaar stel len van hun fabrieken als panden het karakter moet hebben van een vrij- willigen steun aan den staat en dus met uitsluiting van wettelijken dwang daar is het weslagen dus geheel af hankelijk van de politiek der rege©- nng. Gaat de regiering voort, het eco nomisch leven t e verontrusten met so cialistische maatregelen en nieuwe be lastingvoorstellen of met een politiek van verspilling, zooals het kartel die ^vil, dan zal er van de voorstellen niet veel terecht komen. In parlementaire kringen was "de ontvangst dan ook zeer genuanceerd. De geheele oppositie en het gematigde imidden der kamer waren over het voorstel zeer enthousiast en ondanks de heftigheid der mte^ellatie over Syrië sprak men over mets anders. De radicalen en socialisten warea uiterst gereserveerd ten opzichte van de voorstellen, die als grootste voor deel het herstel van het vertrouwen bieden. De kartellisten begrijpen echter, dat zij zich dan zullen hebben te mati gen en men kan verwachten, dal van allen kant een heftige tegenstand zal worden géboden. Op de beurs heeft het eene normen invloed gehad en vanaf "het bekend worden is de franc en zijn de Fran- sche staatsfondsen voortdurend opge- loopen. DE BESLISSING INZAKE MOSSOEL. De houding van Angora. De Turksche bladen te Constantino- pel zijn zeer gereserveerd in hun com mentaren op de beslissing, in zake iMossoel. Blijkbaar wachten zij op na dere aanwijzingen uit Angora. Het blad „Djoemoeriet" zegt: wij zullen Mossoël redden, zooals wij het Smyrna, Adana en Broessa gedaan hebben. AlTe braden oefenen criffef: tegen (het optreden van den volkenbond. De Turksche regeering is in bijzon dere zitting bijeengekomen onder voor zitterschap van Moestapha Kemal. Bij zonderheden zijn nog niet bekend. 'Volgens een bericht uit Berlijn, zou 'het Turksch kabinet besloten hebben, een energieke protestnota aan "den Volkenbond te richten. Een ander bericht uit Constant'in- pel deelt mede, dat vele teekenen ér op wijzen, dat de Turksche regeering er geen haast mede zal mak-en aan üe Nationale Vergadering een uheen- zetting van haar politiek te geven en eerst zal afwachten of het, Engelsche (parlement het besluit van den Vol kenbond zal ratificeeren. De houding van Engeland. In den gister gehouden Britschen kabinetsraad, heeft de minister van koloniën, "Amery verslag uitgebracht over de Mossoelkwestie. Het debat daarover in het Lagerhuis zal Maan dag plaats hebben. Naar thans verluidt, zal Engeland wachten op een stap van 'Angora, al vorens directe onderhandelingen met Turkije te beginnen. Hoewel aanvankelijk' aan generaal Sir 'John Harington was gedacht, is er thans sprake van dat de onderhan delingen geléfd zullen worden floor Sir Ronald Lidsay, "den Engelschen gezant te Constantinopel. Tsjitsjerin te Berlijn. Tsjitsjerin is gisteravond te Berlijn aangekomen, waar hij twee dagen zal verblijven, alvorens haar Rusland te vertrekken. De Zwitsersche oorlogsbegrooting. Bij het debat in den Zwitserschen nationalen raad over een motie tot verlaging der oorlogsbegrooting, wees de leider van het militaire departe ment op de door Zwitserland tegen over den volkenbond bp zich genomen verplichting, zijn neutraliteit te .verde digen. Hij voegde hier aan toe, dat de thans ingetreden ontspanning nog niet van dien aard was, dat men tot demo- blisatie kon overgaan. KORTE BERICHTEN De Belgische commissie van bui- ienlandsche zaken uit de kamer heeft gisteren het verdrag van Locarno en het arbitrage - ontwerp voor liet Haagsch gerechtshof goedgekeurd. De werkloosheid in Duitschland blijft op schrikbarende wifze toene men, in de weken van 18 tot 30 Nov. tmet 41 pet. Het Amerikaansche congres heeft zich uitgesproken voor herziening van !het drankverbod. De Wahabieten staan op het punt Djeddah binnen te rukken. Ondfer de industrieele arbeiders te Sjanghai heerscht gisting naar aan leiding, van Japans houding in Lands- joerïje. Vdlgens de „Vorwarts" willen de Fransche socialisten de Duitsche en Belgische sociaal-democraten uitnoodi gen tot een gemeenschappelijke eco nomische conferentie, ten einde het probleem van de economische betrek kingen tusschen deze landen te on derzoeken en te bespreken. Er is in Estland een ministerie gevormd me* Tieman, lid van de agrarische partij als premier. De Est- landsche gezant te Washington, Pup, heeft de portefeuille van Buitenland- sche Zaken aanvaard. Op 4 Januari zal in Duitschland voor het eerst de draadlooze treintele- toon in gebruik worden genomen, en wel op het traject BerlijnHamburg. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Predikbeurten Geref. kerk v.m. 10.en n.m. 5.30 in de Rehoboth-kapel, Ds. K. Schilder. RIJNSBURG. De handel in bloemen blijft vlug. Er komt al een flink wantum tul pen Ier veiling, voornamelijk Scarlet Due. Goede kwaliteit gaat van fö tot f6, witte-Due gaat van f5 tot f5.25. (Volgende week komt de massa roode tulpen. In de Geref. Kerk alhier heeft wegens aftreding van de heeren P. Jun gerius en C. Schoneveld verkiezing voor ouderling plaats gehad. Gekozen zrjn de heerenG. Juhgerius en G. v. d. Merj. Tot diaken is gekozen de heer Joh. van Egmonds. in plaats van den bd'er van Tilburg. Wij herinneren onze lezers aan de lezing van den heer Penning, Woens dag as., in Bloemenlust te houden. Burgerlijke stand. Geboren: Adriaan Neeltje, d. v. D. Noort en S. M. Schoneveld; Maria, d v. A. Heemskerk en J. Paauw; Catha- i'ina, d. v. N. W. van den Haak en K. de Mooy; Willemijntje, d. v. J. de Best. en A. Bosman; Sophia, d. v.. A. P. van den Boon en M. Kagenaar; Prina, d. v. S. van Egmond en E. van Egmond; Daniël, z. v. P. van Zuylen en M. de Mooy; Petronella Jannetje, d. v. P. Kralt en J. Vianen; Emma, d v J. Tijs- terman en M. Kuivenhoven. Ondertrouwd: C. S. Reede, jm. 28 j. en J. M. Kooy, jd. 33 j; H. Wolthaus jm. 25 j, en C. van den Eijkel, jd. 23 j. Overleden: Catharina Cornelia Da- gevos, 79 j. wed. van Paulus Brussee. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bestrating der Sandtlaan is ge reed. Een mooie verbetering, waar naar'al zoo lang was uitgezien. Met het weghalen der langs den weg lig- tende bermen of dijken, is men ook egonnen. Binnen enkele dagen kan men dus van een ideale toestand langs de Sandtlaan spreken. Was de handel, vooral in gele en roode kool, in het begin dezer week, oplevend, thans is het weer ta melijk mat. De prijzen zijn weer aan fnerkelijk lager. Spruiten blijven op dezelfde hoogte, evenals uien. Tenzij het weer gaat vriezen, wordt vóór Januari weinig beters verwacht. 'Het besluit van den Raad om den Achterweg te bestraten, zal spoe dig worden uitgevoerd. Met de voor bereidende werkzaamheden is men al begonnen. Spoedig zal ook deze weg dus tot de begaanbare wegen gaan behooren. SASSENHEIM. Predikb'. Chr. Geref. Kerk. Zondag ivoorm. 10 en nam/. 5 uur H. J. L. de (Vries van Hilligersberg. Maandag 21 Dec. 's avonds 7 uur, Ds. W. Bijle- veld van Haarlem. KOUDEKERK. De gladheid heeft de laatste dagen heel wat ongelukken veroorzaakt. In den Hondsdijk alhier had weden, om een ongeval plaats, dat wondergoed is afgeloopen. Terwijl de melkslijter R. bezig was bij zijn klanten melk té bezorgen, en zijn 69-jarige vader daarop met paard en kar'stond te wachten, kwam zjjn taard opeens te vallen. Toen R. van zijn ar saif wilde stappen, om zjjn paard op te helpen, sprong eensklaps het dier overeind, waardoor R. zijn evenwicht verloor en met zijn hoofd op de straat terecht kwam. Waarschijnlijk met eenige inwendige kneuzingen'en bewusteloos, werd R. op 'genomen. Hjj kwam echter weer spoedig tot het bewustzijn en werd door den juist passeerenden arts V. alhier met diens auto naar zijn woning vervoerd. De lotelingen van de lichting 1926 W. H. Moerman en J. P. G. Kuiper, zullen worden ingelijfd op Maandag 4 Jan. a.s. bij het 40e Reg. Inf. te Leiden. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur, bed. H. Doop en 6.30 6.30 uur, Ds. Israël. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ein nam. 6.30 uur, Ds. Haspers. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan 'den dienstplichtige R. Oppelaar van de lichting 1926, vrij stelling verleend voor den tijd van twee jaar wegens kostwinnerschap. Dé A. R. Kiesvereeniging hield Radio-Programma. Wat er vanavond te booren is. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 MJ. Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurije zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (Miinehen, 4S5 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 Al.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. S.20 (Hamburg, 395 AL). Concert. 8.20 (Bremen, 330 AL). Concert. 8.20 (Hannover, 296 Al.). Concert. 5.35 (Daventry, 1600 AL). Kinder uurt.ie, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, EiffeL.. Dn, 2650 AL). Lezingen en orkestmuziek. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, le_l..gen. 7.30 (Hilversum, 1050 AL). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. .Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. ^.50 (Munster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 Al.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 AI.) Concert of Voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 Al.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, io;o AL). Concert. Uitzendavond van de vere niging van arbeiders radio-amateurs. H.D.O—orkest, koorzang, lezing. S.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 AL). Concert en lezingen. 8.35 (Brussel, 265 AL). Concert, on- S.50 (Parijs. 1750 M.). Concert, derbroken door nieuws. S.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. ZONDAG 20 DECEMBER. S.30 (Hilversum, 1050 AL). Morgem. wijding. Spreker de heer W. Sluiter van Driebergen. Onderwerp: Hebr. 13:8. De toespraak wordt afgewisseld door orgelspel en het zingen van Psalmen en Gezangen. 9.30 (Hilversum, 1050 M.). Kerkdienst uitzending uit de Noorderkerk te ApeL doorn. Voorganger Ds. Gcris, Geref. pred. te Apeldoorn. 10.(Bloemendaal, 346 M.) Geref. Kerk, Ds. J. C. Brussaard. 4.45 (Hilversum, 1050 AL). Kerkuienst uitzending uit de Ned. Herv. Kerk, Brink, te Hilversum. Voorganger Ds. L. J. van Leeuwen. Predicatie over Luc. 15966. 5.(Bloemendaal, 346 AL) Geref. Kerk, Ds. J. C. Brussaard. deze week wederom ten ledeiivergaue ring onder leiding van haren voorzit ter,den hear N. P. Slegtenhorst. De heer J. D. R&ijneveld hield op deze vergadering een inleiding over: „De beteekenis van den gaven gulden Achtereenvolgens stond hij stil bij de waarde van het geld, de Ned. Bank in verhouding met den staat en de infla tie bijna ingetreden en wat dit beduidt. Op dit onderwerp volgde een aange. name bespreking. Niettegenstaande het weer en1 den slechten weg, was de opkomst bevredi gend. De voorzitter dankte den inleider en sloot vervolgens de vergadering op de gebruikelijke wijze. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur, Ds. W. W. van Haaften. BODEGRAVEN. Den 17en December j.l. hield de Meis jes-vereen. op Geref. Grondslag „Ruth" haar derde openbare jaarvergadering in de Verhoeff-Rollmanschool. De zaal was flink bezet met belangstellenden. Ds. Dam opende deze vergadering met gebed, waarna de Presidente een kort openingswoord sprak. Daarna kregen we de jaarverslagen van de Secretaresse en Penningmecste- resse te hooren, afgewisseld door wat Varia. Door Mej. J. Huisman werd een inleiding gegeven uit de Gew. Geschie denis „Jezus en de Dooper", waar een aangename en vruchtbare, bespreking op volgde.Verschillende afgevaardigden spraken de beste wenschen uit voor de jubileerende M. V. Mej. D. Fuls gaf een zehdingsonderwerp: „De Godsdienst v. den Javaan", hierop werd door enkele meisjes het toepasselijk lied gezongen: „Hoort gij die stemmen roepen uit de verte!" Voor en na de pauze werden verschillende zangstukjes ten gehoore gebracht, die heel mooi waren. Mej. S. Bos teekende ons verschillen de „jonge Dochters uit de H. Schrift", waarna Mej. M. Boers een propaganda- woord sprak: „Uit het volle leven". Na het zingen van Psalm 25 vers 6 eindigde Ds. Dam deze gezellige verga dering met dankzegging. ■Het vier-jarig zoontje van den heer P. aan den Overtocht, had de onvoor

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2