NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1923 Gelukkig haddén bij deze botsing geen persoonlijke ongelukken plaats. Herkozen is tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk alhier, de beer E. Rol- lema en tot notabelen de heeren: G. J. Bz. Corts, A. Reijneveld en A. Mieog. Vrijdagavond trad in de Geref. Kerk, alhier, voor een talrijk gehoor op Mej. H. S. Kuyper, van den Haag, daartoe uitgenoodigd door de Geref. Jongelings- en Meisjes vereeniging. Na een kort inleidend woord van Ds. Haspers, verkreeg Mej. Kuyper het woord voor hare lezing: „De Kinder kruistocht uit de middeleeuwen". Het doel van dezen Kruistocht evenals van de andere was: „het Heilige Land aan den Turk te ontrukken". Dit doel is nooit bereikt, doch de Kruistochten zijn een voorbereiding voor de Refor matie geweest, terwijl er tevens een groote verandering kwam in den maat- schappelijken toestand, door het opko men van den z.g.n. derden stand. Lijfeigenen werden in de gelegen heid gesteld zich vrij te koopen. De vrijen vestigden zich in de dorpen en steden en vormden daar den burger stand. Er hebben zeven groote kruistochten plaats gehad. In het begin van de 13e eeuw was de vierde al mislukt toén een schare kinderen onder aanvoering van een herdersknaap wilde trachten het werk van de grooten te verbeteren. Vol goeden moed werd de tocht aan vaard en te land voortgezet tot. Marseil le alwaar men zich zou inschepen om ae Middellandsche zee over te gaan. Docr bedrog van de zeelieden werden de kinderen naar Egypte gevoerd, en daar als slaven verkocht, zcodat ook deze kinderkruistocht een jammer lijke mislukking is geweest. Spr. behandelde daarna de overeen komst en het verschil, dat er bestaat tusschen den kinderkruistocht in de Middeleeuwen en onze Gereformeerde eugdorganisatie's, Wij mogen de zegeningen ondervin- den van de Reformatie en den strijd onzer vaderen maar dat legt ons ook groote verantwoordelijkheid op. Spr. eindigde hare keurige lezing met de opwekking om onze talenten die we ont.vangen hebben, gewillig en met vreugde in den dienst des Heeren te stellen. Met onverdeelde aandacht werd door dt aanwezigen de lezing van Mej. Kuy per gevolgd en de Geref. Jongelings- en Meisjesvereenigingen kunnen met vol doening op dezen welgeslaagden avond terugzien. De patroons vereen. „Ilazerswoude —Koudekerk'' heelt haar .jaarvergade ring gehouden in café de Graaft aan den Hoogen Rijndijk. Voorgelezen werden de - notulen en verslagen van secretaris en penningmeester cn onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens liierd de heer Joh. A. Hortensius- een inleiding, getiteld: „De Gildon", waarin Rij vooral liet uitkomen hun inwendige organisatie en het uit treden naar buiten en hun economisch doel, welk onderwerp door de aanwe zigen met belangstelling werd gevolgd. Bij de rondvraag,, kwam nog ter spra ke de organisatie der patroons, waarna nog mededeeling werd gedaan, dat de eerstvolgende vergadering zal gehouden worden in de maand Maart a.s. Gedurende de afgeloopen maand zijn alhier ingekomen van Alphen aan den Rijn, Korstina van Katwijk, van Lei- muiden, Wijnand de Hollander, van Leiden, Geertje de Wit, van Leiden, Johan Kraneriburg. Vertrokken: naar Wassenaar, Zijllaan 5v Jacobus van Elk, naar Hasatfswoude, Rietveld C 15; Gerritje Kramers, naar Gorinchem, Adrians Maria den Hollan der, naar Hazerswoude, Rijndijk A 135 Agerinus de Jong met gezin, naar War mond, Neeltje van der Bijl, wed. van N. van der Velden en Hendriks van der Velden. BODEGRAVEN. De Club-Tentoonstelling van Hoen ders, Sierduiven, Konijnen en Water vogels, georganiseerd door de Bodegra- vensche Pluimvee- en Konijnen-ver- eeniging alhier, die gehouden wordt op 24 en 26 Dec. a.s. in de zaal „van Ros- sum", zal den len dag geopend zijn van 3 uur n.m. tot 10 uur n.m.; den2en dag van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Voor inzendingen komen zoowel lo den als niet-leden in aanmerking. De inschrijvingen moeten echter vóór den Ifen Dec. e.k. geschieden. Er zijn in totaal ruim 90 prijzen be schikbaar gesteld. Voor het bekomen van meerdere in lichtingen en vraag-programma's ver- voege men zich bij den voorzitter G v. Diepen en den Secretaris K. Stapper. De Directeur van het Post- en Te legraafkantoor alhier, brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de uit betaling der ouderdomsrente voor die personen op Vrijdag en Zaterdag 25 en 26 Dec. a.s. gesteld, zal plaat3 hebben op Donderdag 24 December. Op de beide Kerstdagen wordt geen Ouderdomsrente uitbetaald. Voor de overige personen blijft zulks op de daarvoor vastgestelde dagen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd M. S H, Weil en G. Boot. Getrouwd: N. Meerveld, 24 j. ea B. Ravenhorst, 23 j.; A. C. Vuijk, 43 j. en A Vermeulen, 29 j. Geboren: Annigje, d. v. P. Heenink en H. Boele; Gerardus Johannes, z. v. 1-1. J. A. Vermeulen en M. Blom: Catha- rina Mathilda Maria, d. v. L. v Lint en A. M. Balt; Anthonia Maria, d. v N. J. v d. Meer en E. J. Ravenstein; Th-J: ia, d. v. W. J. M. Grootendorst en H. C. v. d. Akerboom. Overleden: Cornelis Frets, 80 j Jan de Jong, 18 j. Mej. J. K. Sturing, onderwijzeres aan de Mulo-school, Zijdeweg alhier, behaalde te 's-Gravenhage de akte Wis kunde L. O (art. 86). Van bevoegde zijde wordt ons me degedeeld, dat alhier een meisje langs de huizen der ingezetenen gaat, ten einde gelden in te zamelen voor „De blinde heidenen en het Kerstfeest". Het kind zegt te komen uit naam van ds. Glas. Daar genoemde predikant van niets weet en ook geen toestemming daartoe gaf heeft men hier waarschijn lijk met oplichting te doen. Woensdag 16 December n.m. 7 u., hoopt voor de Vrije Geref. Gemeente alhier, op te treden de heer A. Spijker man uit Driebergen. Mej. M. Spek, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Apothekers assistente. WCUBRUGGE. Een der ^.eiioonste waterpartijen in onze provincie is wel de wjjde Aa met J/" add eg at en Brasemermeer, en prijk, len aan eerstgenoemd water een viertal molens, welke het geiieei tot eeui echt Hollandsch landschap maakten, twee vielen in 1914 reeds door de hand de3 cloopers'en nu zal de derde, die van den V eenJerspolder vallen Te hopen is, dat het onderzoek, dat ingesteld zal wor den yoor eiectrische bemaling, er toe zal leiden dat naast de bestaande, hulp,. kracht van electriciteit zal komen. De uitslag van den prijzenviaagwed strijd van de iirma Bochove alhier is als volgt: C. W. Anker, eikenhout ledikant. C. Boer, jekker. A. Windhorst, pluche ta felkleed. B. Bontebal, Japansch kacheL scherm, terwijl vier troostprijzen wer„ den toegewezen aan Chr. v. d. Nagel, R. Smit, Jae. v. d. Kraan en J. Bool gaard. Er valt van elk plekje en van elk huis in ons dorp wel. iets te vertel len. Van een huis is dit wel in to den ken: wie liet heeft gebouwd, wie er hebben gewoond, enz. Maar 'dat er van een sloot of vaart iets te vertellen is, dat zou men niet denken. De vorige week kwam in dè raads vergadering de breede sloot ter sprake, welke ten zuiden van de „Groote Baan" gelegen is, n.l. om die te dempen. Wie «ou vermoeden, dat dit 't eenigb ste overblijfsel is, van de voormalige van Wou lesvaart, waardoor de schepen naar het dorp aacobswoude voeren? Ten Westen, waar nu het raadhuis istaat, lag een sluis, en ten Oosten, aan den Achterweg, la,g een wipbrug. Thans is alles verdwenen. Zoo kan op een vraag, menigmaal ge daan, nu ook een antwoord worden •gegeven, n.l., wdarom ten Noorden van ,;en Boedijk, evenwijdig met de wjjde Aa, een doellooze vaart is gegraven. Rijnland had toestemming verleend dien dijk daar te leggen, met de bepa ling, dat een breede strook grond als buitenkant moest blijven liggen ter be scherming tegen de wijde Aa en Pad- degat. Doch de turfveénders bemerkten, dat daar een beste laag veen zat en zij haalden dit wederrechtelijk er uit, „tot op de kleij" dus een aanzienlijke breed te en diepte. Eerst toen een breede vaart gebaggerd was, bemerkte de landmeter Bolstra de frauduleuze han delingen. Dijkgraaf en Hoogheemraden kwa men uit Leiden met een jacht de over treding opnemen, proces.verbaal werd opgemaakt, de veenders lcr eg en boeten en de doellooze vaart die door hen ge graven was, ligt daar nog tot op den huidigen dag. De volgende week zal de Rjjkszui- velconsulent, de heer Huisman, alhier een lezing houden voor veehouders en hunne echtgenooten. Behandeld zal worden o.m. het kaas maken, en gelegenheid zal worden ga. geven tot het stellen van -vragen. De heer C. Jonker, die den heer Arie Peters in 1919 opvolede als voor_ v itter der Chr. School, heeft het bestuur te kennen gegeven, aie functie, om zijn hoogen leeftijd neer te leggen. OEGSTGEEST. Onder leiding van een comité, bei. slaande uit de heereai A. Waals, B. J. M. Kortman, D. Hoogewoning Hzn, en L. J. Homan is Vrijdagavond een zeer druk bezochte vergadering gehouden in Hotel „Het Witte Huis". In deze vergadering werd door belang hebbenden besproken de mogelijke aan leg van een elektriciteitskabel voor licht en kracht vanaf de R. K. Kerk tot aan het Kanaal. Gelijk men weet, werd op initiatief van -dezelfde commissie reeds eerder stappen gedaan in deze richting, maar doordat men geen gehoor vond bij het gemeentebestuur, is de zaak aanvanke lijk niet doorgegaan. Thans is door de velen, die VrijdagL avond in (hjet Witte Huis aanwezig wat ren besloten, cm aan den gemeenteraad een adres te zenden, waarin opnieuw de medewerking van dit college wordt gevraagd om het beoogde deel te bereik ken. Het besluit tot verzending van het adres werd eenparig genomen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Corne; lia Anna Clasina, dochter van C. J'. van Leeuwen en van C. J. Ols'inoorn. Gerardus Hendrikus, zoon van J. Vanec man en C. Schakenbos. Catharina Maria dochter van G. P. van Velzen en A. Turk. Martina Cornelia, dochter van L. Blootmaker en L. T. Snoep. Joanna Bonifacia, dochter van L. van den Aki ker en J. A. Ammerlaan. Getrouwd: Derk Jan Been,. 42 jaar en Carolina Louisa Piquillet, 19 jaar. WASSENAAR. Op de Donderdagavond gehouden algemeene vergadering der vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs alhier is tot bestuurslid gekozen Ds. Dons- zelmann en zijn de aftredende bestuurs leden de heeren J. v. Beesten ein A. v. d. Kooy, beiden weder herkozen. Door het hoofd der O. L. School den heer Westra, werd de noodzakelijk heid aangetoond tot het instellen van een cursus in de Fransche taal. In be ginsel werd besloten hiertoe over te gaan, het bestuur zal dit punt verder uitwerken. Verder werden besprekingen gevoerd over een te houden ouderavond, waar van de datum later zal worden vastge steld. In de j.l. Dinsdagavond gehou den vergadering van het kiescollege en kerkeraad, werd tot ouderling gekozen, wegens het bedanken van den heer W. P. Gussekloo, de heer A. J. Hill horst, terwijl de aftredende diaken, de heer C. Mekking, als zoodanig weder, werd herkozen. GEMENGD NIEUWS. Weigering van hulp. Te Zutphen stonden terecht een viertal personen, destijds door den kanton rechter te Deventer vrijgesproken ter zake dat zij te Bathmen op 12 Juli j.l. geen pogingen hebben aangewend tot redding van den 8-jarigen Hendrik Zo mer, toen deze in de Schipbeek ver dronk. Beklaagden durfden geen van allen te water gaan, hoewel het daar slechts een diepte had van 1.30 meter. Ze ver ontschuldigden zich wegens het ver moeden van grootere diepte, ofschoon ter plaatse dikwijls kinderen zwemmen De officier van justitie vorderde te gen een 25-jarigen landbouwer 14 da gen hechtenis, tegen diens echtgenoo- te en tegen een andere vrouw uit Ok- kebroek 25 boete of 25 dagen hechte nis en voor een kleermaker uit Okken- broek vrijspraak, omdat deze invalide is Aanvaring. Te Jutfaas kwam een Rijn-aak van 1600 ton in aanvaring met de Rotterdam 83, aan de los- en laadplaats aldaar bezig zijnde met het lossen van pulp. De Rijn-aak kwam uit Vreeswijk en werd door den sterken stroom en het drijfijs op den Vaart- schen Rijn met den voorsteven tegen den achtersteven van de Rotterdam 83 aangedruk. Door den schok knapten de staaldraden, waarmede het schip vastlag, waarnaar het vaartuig naar den overkant van het water werd ge drukt. In den achtersteven van de Rot terdam 83 was een gat van een M. ont staan en het plaatijzer van het achter dek was geheel omgebogen. Door het schip van achteren omhoog te brengen, wist men gevaar van zinken te voorko men. De Rijn-aak had geen averij beloo- pen en persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Vracht-auto in de sloot. Gistermorgen te 11 uur reed de chauf feur van den grossier M. W. uit Eersel (N.-Brabant) met een Chevrölot-vracht- wagen tengevolge van het onklaar worden van het stuur in een sloot, juist over de Dommel-brug. Met vereende krachten werd de auto aan den kant getrokken. De chauffeur waarschuwde telefonisch zijn patroon, die met zijn eigen motor kwam en verschillende on- derdeelen meebracht om den vracht auto te herstellen. Om half vijf was dit geschied. Het ongeval is goed afge loopen, dank zij het voorzichtig rijden van den chauffeur. Kind verbrand. Ten huize van de familie W. in de Coolschestraat te Rotterdam is Zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd. De vader had in den afgeloopen nacht gewerkt. Hij sliep om negen uur nog. De moeder ging eenige boodschappen doen en had voor haar vertrek haar drie-jarig dochtertje aan een tafeltje gezet om wat te spelen. Op het tafeltje lag tusschen het speelgoed een doosje lucifers. Het kleintje ging ermee spelen met het noodlottig gevolg, dat het doosje in brand vloog en het tafeltje vlam vatte. Ook de kleertjes van de arm^ kleine kwamen in aanra king met het vuur. Met de brandende kleertjes aan het lijf is het kind toen naar het speelhoekje geloopen, waar zij geheel verbrandde. Thuiskomend vond de moeder het verkoolde lijkje. De va der had van het ongeluk niets bemerkt. Hij werd eerst'wakker, door de jam merklachten van de moeder. Ijlings is hij daarop naar een apotheker geloo pen. Deze ging met hem mede, doch kon natuurlijk niets meer, uitrichten. Het lijkje is per auto van den Genees kundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Verdronken. De vorige week gieo:> .de bejaarde sluiswachter H. van Beest, te Vianen, bij de sluis uit en viel in de kolk. Hij riep verscheidene malen om hulp, doch toen deze kwam was het te laat. Er was van hem niets meer te zien. De verslagenheid in de gemeente is groot.-Zijn lijk is nog niet gevonden. Overleden. T- De heer H. J. v. Veen, hoofd der R. K. School te Bever wijk, die in zijn woning van de trap was gevallen, is aan de gevolgen van dien val overleden. Trawler verongelukt. Een telegram uit Vigo meldt, dat nabij Bou- zas een trawler op een klip is geloopen, waarbij de ketel ontplofte. Schip en bemanning (16 koppen) zijn verloren. Loggervergaan. Uit Embden wordt gemeld, dat de haringlogger van de maatschappij „Grosser Kurfuerst" tijdens de orkaan, welke eenige weken geleden gewoed heeft, met man en muis vergaan is. Er waren 14 koppen aan boord. Hoog water. Door den grooten waterovervloed in de Belgische Kem pen, staat een gedeelte yan de gemeen- te Roosendaal onder water. De Water molenheek kan den enormen toevloed niet verwerken. Bijzonder in de Vrou wenmade heeft men van den water vloed te lijden. Gasvergiftiging. Twee on geveer 30-jarige vrouwen wonende op de Gelderschekade 54 te Amsterdam lieten, toen zij zich Vrijdagavond te bed begaven het gasgloeilicht branden. Gis termorgen zijn deze vrouwen bewuste loos gevonden. Het licht is door gebrek aan contanten in den gasmeter uitge gaan, maar al was er geen voldoende druk om het kousje te laten branden, er is toch nog gas blijven nastroomen. Door dat gas zijn de vrouwen be dwelmd. Een van de twee was door den Geneeskundigen Dienst weer spoe dig bijgebracht, met tweede had men meer moeite, maar deze kwam toch ook langzamerhand weer tot bewust zijn. Op het Klein Heiligland te Haar lem zijn twee 70-jari^e vrouwtjes, Kei zer geheeten, bedwelmd gevonden door gas. De gemeentelijke geneeskundigen dienst verleende hulp. Een der oudjes moest in een ziekenhuis opgenomen worden; de andere heeft er geen nadee- lige gevolgen van ondervonden. De muntgasmeter was bijna leeg. Onbewaakte overweg. Een groote vrachtauto van de bierbrouwerij „De Klok" te Enschede, komende van Heino, reed te Raalte Zaterdagmiddag nabij den overweg aan den Zwolschen Weg bij wachtpost 12 midden op den trein die te 4.46 van ZWolle naar Alme lo vertrekt. De auto werd op zij ge slingerd en totaal verbrjjzeld. De bier vaten die er op waren geladen, rolden overal heen. De chauffeur en de be steller zijn er Wonder boven wonder goed afgekomen. Beiden hadden van te voren nog uitgekeken, doch hadden den trein niet zien naderen. Deze was zoo goed als niet beschadigd. Het ver keer ondervond weinig vertraging. De gladde wegen. Op den weg Delf—Rotterdam zijn Zaterd.avond tusschen 8 en 10 uur drie luxe auto's en een vrachtwagen van de firma Co- hen uit Rotterdam tengevolge van de gladheid in de sloot gereden. Een der auto's werd zwaar beschadigd. De politie te Overschie arresteerde dien nacht twee mannen in het bezit v. voorwerpen, welke uit een der veron gelukte auto's waren gestolen. Doodelijk ongeluk. Zater dagavond omstreeks vijf uur werd in de Stationsstraat te Apeldoorn, ter hoogte van het kantoor van Van Gend en Loos de 38-jarige keurmeester Van Delden aangereden, door den in woeste vaart rijdenden auto van den heer H., die zijn wagen zelf bestuurde. De be stuurder, die doorreed is later in een garage door de politie opgespoord. De keurmeester werd per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij een uur later overleed. De overledene laat een vrouw en twee kinderen achter. Zij trouwde eenbedelaar.— Te Los Angeles heeft mevr. Ida Shel don echtscheiding aangevraagd van haar man, van wien zij dacht, dat hij een eervolle positie bekleedde. Gelde lijke zorgen kende het echtpaar niet en de vrouw kon krijgen, wat zij verlang de. Nu gebeurde het onlangs, dat zij in een straat te Los Angeles een hond ontmoette, die haar veel sympathie en vriendelijkheid betuigde. Daar het beest veel op den hond van haar man geleek, stelde zij-een nader onderzoek in en vond weldra haar echtgenoot, die met een armoedig, van een baard voor zien gezicht en klaaglijke stem het me delijden der voorbijgangers trachtte op te wekken. Naar nader wordt gemeld, werd de ontmoeting met den man niet zoo vriendelijk en sympathiek ale met den hond. Hoog water. Gelijk na Üc sneeuwval te verwachten was, is h water in de rivieren wass?!lide. Lobith noteerde gistermorgen 10 c3Yi was, terwijl Keulen bovendien 17 cj\i hooger opgaf dan gisteren. In de Maas vooral is het watci sterk gestegen. In het afgeloopen et maal is deze rivier te Maastricht 1.61 M. gewassen en bereikte een stand van 2.15 Meter. Gelijkstaande met 44.16 boven A.P. Te Venló bedroeg de stijging 101 cM. Een losse gasslang. Een 15-jarige jongedame te 's-f 'favenhage is gièteren ten gevolge van een on geluk om het leven gekomen. Bij hel nemen van een bad schijnt de gasslang van de geyser losgeraakt te zijn, waar door de badkamer geheel met gas ge vuld-werd. Daar de jongedame een zeer zwak hart had, moet zij reeds na korten tijd overleden zijn tenge volge van gasverstikking. Moto r o 11 g" eluk. De achttien jarige Muriel Burgess, dochter van den bekenden kanaal-zwemmer, is 111 een ziekenhuis te Rochester aan een schedelbreuk bezweken. 's Avonds van een danspartij terug keerende, had zij plaats genomen acn- ter een motorfietsrijder. De motorfiets slipte en juffrouw Burgess werd er atgeslingerd. Land- en Tuinbouw. Boomkweekerij. Woensdag vergaderde te Utrecht de Alg. Ned. Boomkweekersvereeniging, welke in plaats is gekomen van de vroegere Groep Boomkweekerij van den Ned. Tuinbouwraad. Een vrij uit gebreid werkplan werd behandeld en vastgesteld, waaruit als voornaamste punten zijn te noteeren: aansluiting bij den Ned. Tuinbouwraad, het zich be moeien met den binnenlandschen han del en de exportbelangen overlaten aan den Bond van Plantenhandelaren, het samenwerken met de Ned. Mij, voor Tuinbouw- en Plantkunde. In de alge meene handelsbepalingen werden eeni ge veranderingen aangebracht. Ten slotte werd nog tot enkele wijzigingen in de voorschriften van het scheidsge recht besloten. Ned. Vereeniging van Kaashandelaren. In de te Gouda gehouden vergadering van de Ned. Ver. van Kaashandelaren heeft het bestuurslid, de heer A. J. Schilt, verslag uitgebracht betreffende een met den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw gehouden confe rentie inzake het uitvoerverbod en de daarna plaats gehad hebbende verrich tingen. Minister De Geer verklaarde aan de commissie, dat hij op de kwes tie inzake het uitvoerverbod thans een geheel anderen kijk gekregen had. Yan het onderhoud meende de commissie de beste verwachtingen te mogen koes teren, hoewel de hangende Kabinets crisis de kwestie thans weder op een wat lange baan had geschoven. Ingekomen was een verzoek van den Ned. Middenstandsbond om toe te tre den als lid van die organisatie. De heer Batelaan uit Bodegraven ver zette zich hiertegen en wees er op dat. naast dien neutralen bond ook nog een katholieke en een Christelijke organi satie bestaan. Daarom zal het 't beste zijn, dat de vereeniging zich niet aan sluit bij den Middenstandshond. Voor verschillenden zou het anders een be zwaar zijn langer lid van de vereeni ging te blijven. De voorzitter, de heer Withqff Keus uit Gouda, was het met deze ziens w ij- zo niet eens. Hij meende, dat deze neu trale Middenstadsbond juist de aange wezen vereeniging voor de Ned. Ver van Kaashandel, waarvan het grootste deel der leden noch Christelijk noch Katholiek is, zou zijn. De vergadering verwierp echter het voorstel tot aansluiting, waarvoor slechts 5 stemmen werden uitgebracht. De heer van Zwet heeft daarna inge leid de bespreking van het voorstel over het a contant stellen van leveringen aan Duitschlandl We zijn, zegt spr., langzamerhand weer tot den yóóroorlogschen toestand teruggekeerd, van grooten en kleinen uit Duitschland komen bestellingen binnen, helaas echter met buitenge woon slechte betalingen. Daarin moet verandering gebracht worden, hoewel het niet de bedoeling is, na aanneming van een besluit direct maar tot de Duit- sche koopers te zeggen: contant beta len. Indien het principe van contante afdoening door deze vergadering werd aangenomen, dan zou het bestuur zich in verbinding moeten stellen met an dere corporaties en vereenigingen om eenzelfde uitspraak te verkrijgen, ter wijl daarna aan een toepassing vr<n het heslotene ware te denken. Medegedeeld werd dat de kaashan delaren van Noord-Holland zeer sym pathiek tegenover dit voorstel staan. Zonder verdere discussie werd daar op principieel besloten tot het h con tant stellen van leveringen aan Duitschland, met machtiging aan het bestuur om zich ïd verbinding te stel len met andere corporaties teneinde een regeling dienaangaande te verkrij gen. HUrna werd de vergadering gesloten

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6