NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1925 TWEEDE BLAD. WAT DE BLADEN ZEGSEN. De nieuwe opdracht aan Dr. de Visser. De nieuwe opdracht aan Dr. de Vis- "ser tot ide vorming van een Kabinet, geeft de Maasbode (R.K.) aanlei ding tot het maken van de volgende opmerkingen „In den zin van rechtsch Bewind zou thans alleen nog maar denkbaar zijn een minderheidskabinet van het nog hecht aaneengesloten deel der Co alitie: Anti-Revolutionairen en R. Katholieken, dat alsdan op wehvillen- den steun der christelijk-historischen zou moeten kunnen rekenen. Hopen wij, dat zulk een combinatie niet wordt beproefd vóór dat de noo- dige zekerheid is verkregen van de le venskansen. Trouwens bekend is, dat van A. R. zijde tegen zulk een Kabinet nogal bezwaren bestaan. Intusschen zijn wij zoover nog niet, en zal dr. de Visser de mogelijkheden peilen van 'n niet-parlementair Kabinet. 'Wij geven hem weinig kans. Welke man van eenige beteekenis zal zich aan zoo hachelijke onderne ming wagen? Immers zien wij in de opdracht, hem gegeven, een poging tot vorming van een zakenkabinet. En alle politici van beteekenis hebben dat soort van kabinetten reeds afgeschre ven als doodgeboren. Men beproeve ge rust het eene zakenkabinet na het an dere. Er is in de politieke situatie wel iets veranderd. Onder meer is komen vast te staan, dat nog iets anders, hetgeen de Katholieke Staatspartij in uiterste noodzaak kiezen zal, mogelijk is. Moet dus een regeering steunen op een wis selende meerderheid in deze omstan digheden, dan moet zij al zeer ver gaan in de richting van de meerder heid, die eventueel zulk een parlemen tair Kabinet zoude vormen. Onze Katholieke fractie zal ongetwii feld tegenover een zakenkabinet steeds zakelijk handelen. Maar er zijn andere partijen, welke de gelegenheid zullen gebruiken, nu eenmaal in de verte iets anders wenkt, indien eenig ont werp den steun der Katholieke Staats partij niet zou kunnen erlangen. Dit is het gevolg van de veranderde situ atie, waardoor elk zakenkabinet anist de eenige kracht, die het hebben kon. namelijk de laatste en eenige oplos sing te zijn. „Welke verwarringen wij aan do hardnekkigheid der ohristelijk(-histo- rische partij nog verder te danken zul len hebben, zoo besluit het blad, is nu nog niet te overzien. Edoch, indien 'daarna een rechtsch minderheidskabinet niet zoude slagen, ivreezen wij met groote vreeze, dat de crisis ons gaat voeren naar de weinig begeerlijke, ook door de christelijk- historischen niet gewenschte situatie, waarin een parlementair Kabinet „van uiterste noodzaak zal moeten worden beproefd." Het Handelsblad (lib.) meent, dat het nu voor de hand ligt, te den ken aan een extra-parlementair Ka binet. Dat Zou dan na de verkiezing van |Juli l.L de signatuur behooren te dra gen van die coalitie, die niet hecht ge noeg blijkt om een parlementair kabi net te schragen, maar als coalitie 'de verkiezing overleefde. Voor de onderstelling pleit vrij veel. Het is zeer wel denkbaar, dat aan dr. De Visser bij zijn conferentie met man nenban rechts de waarschijnlijkheid is gebleken, dat men van roömsch-ka- tholieke zijde zulk een kabinet het le ven niet al te moeilijk,zou maken. Een rechtsche Cort van der Linden zou dus het experiment van 1913 kun nen herhalen. Als hij er in slaagt zoo veel capaciteit in het kabinet bijeen te krijgen als de heer Cort v. d. Linden in het zijne, dan is de mogelijkheid allerminst uitgesloten, dat hij links althans bij vrijheidsbonders en vrijzin nig-democraten een eVen behoorlijke bejegening zal genieten als van rechts aan het kabinet-Cort v. d. Linden ten deel viel. r Maai* talrijk zijn de Cort v. d. Lin dens niet in ons land, rechts" telt evenmin als „links" vele figuren, die óók bij den tegenstander a priori aan spraak kunnen maken op hoffelijk ver trouwen. Dr. de Visser is een dier wei nigen. Maar zijn positie is door het geen de kabinetscrisis veroorzaakte, toch eenigszins anders geworden, al heeft hij niet voor het amendement- Kersten gestemd en al heeft hij deel uitgemaakt van het kabinet, dat het gezantschap bij liet Vaticaan zeven jaren bestendigde." Het blad geeft toe, dat dit geen ide ale beëindiging van de crisis zou zijn, maar ook hier kan het betere de vij and zijn van het goede. Het U t r. Dag b 1. (Lib.) acht het niet uitgesloten, dat nu een rechts- getint ministerie optreedt, dat de pijn lijke geschillen' omzeilt en als een mi- nisterie al hoe optreedt. „Een parlementair ministerie is ge bonden niet alleen aan parlementaire meerderheden, maar ook aan parle mentaire beslissingen. En indien de Katholieken het gezantschap hij het Vaticaan integraal, dus zonder de pleister der accrediteering, willen voortzetten en de christelijk-histori schen zich tegen dat gezantschap blij ven verzetten, dan is het voor een par lementair ministerie onmogelijk zon der opnieuw in moeilijkheden te ko men, de quaestie op te lossen en zich zelf te handhaven. Indien echter de heide twistende partijen ter rechterzijde zich op het standpunt hebben gesteld, wij zullen, nu de democratisch-Roomsche combi natie is mislukt, in 's lands belang 'n regeering steunen, die, op christelijke basis gefundeerd, zaken van actueel, belang afhandelt, daarbij de quaesties van geschil terzijde latend (of wellicht uitstellend?) dan is dat standpunt al leen in te nemen#tegenover een regee ring, die den hand met de gebeurte nissen, welke aanleiding tot de crisis hebben gegeven, verbreekt. Op deze wijze zijn de partijen van rechts niet meer gebonden aan afgelegde verkla ringen. Het is niet ondenkbaar, dat door de ze tweede opdracht aan dr. de Visser zoodanige vernuftige uitweg wordt ge plaveid. Koe het kabinet er uit zal zien? Het kan zelfs wel een voortgezet kabinet-Colijn zijn, dat in nieuwe ge daante optreedt. Alleen: het officieel verband met de groepen (en dus met verklaringen is verbroken. Het za' moeten zeilen op het kompas van recht sche welwillendheid. Welwillendheid, die een verscherpte verantwoordelijkheid in zich draagt voor de regeling van nationale belan gen. Zoo zien wij, voorloopig, de betee kenis der jongste feiten in de ontwik keling der Kabinetscrisis." De T ij d (R.K.) merkt op, dat de houding der Katholieken tegenover de nieuw te vormen combinatie nog steeds in de eerste plaats wordt be paald dooi* de verklaring van onze fractie in den nacht van Kersten. Welk kabinet <er 90k optreedt, het zal al licht moeten komen met een begroo ting van huitenlandsche zaken of een voorloopige credietwet waarop een zeker artikel 10, gezantschapspos- ten, voorkomt. De fractie zal dan heb ben te overwegen, of zij aan die be grooting haar stem kan geven. Indien het gezantschap bij den H. Stoel niet blijft gehandhaafd, zal van een stem men voor de begrooting van huiten landsche zaken door 'de Katholieke fractie geen sprake kunnen zijn." Aan een beschouwing van de R e s i- dentiebode (R.K.) is het volgende ontleend: „Dat deze opdracht aan dr. De Vis ser is verleend wijst ons inziens naar de vorming van een extra-parlemen tair kabinet, maar dan rechts getint. Er zou meer dan één reden op te noe men zijn om dr. de Visser met de vor ming van een dergelijk kabinet te be lasten. Een dergelijk kabinet zou bo vendien de voorkeur verdienen boven een zakenkabinet, wijl er ondanks al les een rechtsche meerderheid in de beide takken der volksvertegenwoor diging aanwezig "blijft en dus op prin cipieel gebied vruchtbaar werk ver richt kan worden, zender dat het op bepaalde parlementaire groepen steunt De Nieuwe Roti. Ci't. (Lib.) is van oordeel, dat Dr. de Visser nu in de eerste plaats op vorming van een christelijk historisch anti-revolutio nair ministerie bedacht zal moeten zijn. „Stuit dit op onwil van de anti-re volutionaire partij en uit de anti revolutionaire pers viel wel af te lei den, dat dit het geval zal zijn dan zal Dr. de'Visser niet anders overblij ven, dan vorming van een kabinet van eerlijke, opofferende mannen, die bui ten het politiek steekspel gebleven zijn en thans 's lands belang willen doen gelden We zouden dan een rechtsch georienteerd extra-parlementair kabi net kunnen verkrijgen in den geest, als in 1913 Cort van der Linden er een met linker tendenz heeft gevormd. Mogelijk is het ook wel zoo iets ge weest, 'dat de Koningin voor oogen ge zweefd^ heeft, toen zij aan Dr. de Vis ser de nieuwe opdracht verstrekte. En waarlijk, wanneer men zich de ge schiedenis van het kabinet Cort van der Linden en hetgeen dit in het be lang van het land heeft kunnen ver richten, in het geheugen terug roept, kan men het verstaan, zoo, bij geble ken onmogelijkheid, een parlementair kabinet te vormen, in dien geest naar de oplossing van de crisis gestreefd wierd." KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te De Cocksdorp, cd.. H. Dekker te Middelburg. Bedankt: Voor Halle (tcezJ, H'. 'Boften, cand. te Voendanr. Voor iOudewater, H. Japchen te Ede. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Rijhsburg, S. W]. Bos te Dokkum en J. de Waard, te Bunschoten. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. G. Lans is voornemens D.V. 17 Tan. 1926 afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Ouder kerk d. IJssel en 24 Januari in trede te doen te Suawoude-Tiet jerk. Ds. B'. G. C. S(.■eenbeek1,.. .van IWierdeni zal als bevestiger optreden. Ds. N. van Schouwenburg. Nader vernemen wij, dat de toe stand van Ds. N. van Schouwenburg Ned. Herv. predikant te Amsterdam nog hoogst zorgelijk is. De zaak-deelkerken. Naar wij' vernemen, heeft de kerke- raad der Geref. Kerk van Leeuwar den het volgende besluit genomen: De Raad van de Gereformeerde Kerk van Leeuwarden kennis 'geno men hebbende van de acta der laatst gehoudeft Particuliere Synode van N.- iHolland, met de bijlagen, overwegen de, dat de zaak ar. Geelkerken bij dit alles in ieder geval niet in over eenstemming met de Kerkordening ter Generale Synode worde gebracht, aan gezien zij althans nog niet behoort tot de zaken, die naar art. 30 K. O. niet op de mindere vergaderingen heb ben kunnen afgehandeld worden, be sluit le. de Generale Synode in ern stige overweging te geven, de zaak op grond van art. 30 K.O. bij haar nog niet ontvankelijk te verklaren en naai de classis Amsterdam terug te wijzen. 2e. Eveneens walmeer mocht blijken, dat- met deze zaak andere kwesties in verband staan van algemeen belang, rakende b.v. het gezag en de uitleg ging der H. Schrift en daarmede art. 57 der Ned. Geloofsbelijdenis, dan in deze kwestie geen b verijl de be— slissing te nemen, maar haar om prae- advies aan een commissie op te dra gen, opdat na vooraf gaande toezen ding aan de kerken daarover dan op een volgende Generale Synode mqge geoordeeld worden; 3e. Van dit besluit aan de vergade ring der classis Leeuwarden en de Particuliere Synode van Friesland me- dedeeling te doen, met het verzoek, £00 mogelijk, hei over te nemen en. door te zenden. „Bethsaida" te Dieppe. De arbeid van Dr. E. D. Kraan, van Vlaardingen, werd door Ds. F'. Tollenaar, van Pernis, overgenomen. De vloot voer uit. Enkele zieken bleven echter achter. Onmiddellijk heeft Ds. Tollenaar zich daarmede ingelaten. Eén jongen was zelfs zóó erg, dat- zijn ouders uit Amsterdam moesten getelegrafeerd worden. Toch wendde de Heere eenigszins de ziekte en be staat er weer hoop op herstel. De andere maken het ook wel, naar wij; vernemen. Daar het getij dezen Zaterdag nier. zoo geschikt viel als andere weken, was reeds verwacht, dat er wat min der Hollandsche schepen zouden zijn. Toch was het aantal kerkgangers nog bevredigend, ongeler een 100-tal die luisterden naar het £oed: Woord ,Gods. Tevens hi6ld Ds. Tollenaar nog tweemaal een Bijbellezing in het Zee liedentehuis voor ongeveer 40 mannen. Neemt men in aanmerking, dat Dieppe juist in dezen tijd zijn. hoogtij viert door kermisvermaak, en bios coopbezoek ook al niet tot de zeld zaamheden behoort, dan zal men het met onze zeelieden eens zijn: de ar beid van „Bethsaida" in Frankrijk, vinde waardeering en worde algemeen gesteund. De praktijk der eenheidsschool. „Het Onderwijs," schrijf 1 in zijn slot artikel over: „De eenheidsschool in de praktijk", dat de eenheidsschool niet zoo consequent wordt doorge voerd, als aanvankelijk gevreesd werd en dat daardoor niet vele neutrale bijzondere scholen zijn opgericht. Ze kwamen er evenwel hier en daar toch, o.a. te Leeuwarden, Rotterdam Amersfoort, Amsterdam, Delft. In Amersfoort, „waar de eenheids school 't brutaalst optrad, was een da ling van 't openbaar onderwijs te zien van 22%» maar Wapeningen, waar alles bij 'toude bleeii had een vei- mindering van 29 Blijkbaar hebben, tiaar andere factoren nog krachtiger i 11 vloed gehad'/. D-a conclusies van het ardkel luiden aDat de eenheidsschool hoofdschul dige zou zijn bij de xiiet-aansluiting van lager- en middelbaar onderwijs valt niet vol te houden. b. Zij bevordert de wegvloeiing bij 't lager onderwijs, maar er zijn te dezen nog machtiger factoren. c. Zij veroordeel 1 zichzelf door bij de uitvoering haar eigen principe te verloochenen. d. Haar voorstanders veroordeelen haar, door zich in de piactïjk van haar af te wenden. e. Zij bevredigt de billijke eischen niet van de besten onder de school- ouders. De redactie eindigt het artikel al dus: „"Wij' willen ook differentiëeren, maaranders. Niet naar 't maat schappelijk bezit der ouders, maar naar de maatschappelijke bestemming der leerlingen. Eén categorie van scho len,. bestemd voor leerlingen, die aan zes, zeven jaar onderwijs voldoende zullen hebben. Een andere voor hen, die langs den weg van 't U. L'. O. een ietwat hoogere plaats in de maat schappij zullen trachten te bereiken. Een derde voor hen, die door het doorloopen van H.'Bt S. of 'Gymna sium zich voorbereiden om de leiden de posities in onze maatschappij te gaan innemen. Noemt men dit stan denschool, ons goed, maar dan on- der dit voorbehoud, dat de onze in tegenstelling met haar oudere zuster worde erkend als een „geestelijke stan denschool". Leger des Heils. Naar de Ned. herneemt, wordt in Februari in Amsterdam een nationaai congres van het Leger des Heils ge houden, waarbij de openbare congres- meetings in het Concertgebouw al daar gehouden zullen worden. Bij deze gelegenheid zal de echtgenoot© van generaal Booth, den leider van hec Leger des Heils,' Nederland bezoe ken. Mevrouw Booth, die juist een groote campagne in de Canadeescho Territories achter den rug heeft, zal Zondag 14 Februari a.s. in de groote Dierentuin-zaal drie samenkomsten lei den. Maandagavond d.a.v. spreekt zij in Amsterdam in eene soldatenbijeen- komst. Dinsdagsmiddags en -avonds hebben meetings plaats in het Con certgebouw; Woensdags en Donder dags worden algemeene officierssa— menkomsten gehouden. Uit het Sociale Leven. „Draagt elkanders lasten". Wij ontvingen de zakagenda voor 1926 van het Bonds tot bestrijding der tuberculose „Draagt elkanders lasten", afdeeling van het "Christelijk Nationaai Vakverbond in Nederland. Meermalen hebben wij reeds op <D gezegende werking van dit Fonds do aandacht gevestigd. De baten van deze zakagenda komen het Fonds ten goede. Dat alleen is reeds een voldoende aanbeveling. Daarbij komt, dat deze keurig uitgevoerde age t da zec-r practisch is ingericht en aan alle eischen, die men aan zulk een boek je kan stellen, voldoet. Meelevendcn in de Christelijke vakbeweging mogen niet (nalaten, uien een exemplaar aan te schaffen. De broodvraag. In „Het Volk' heeft de heer Mans- holt, lid van Gedep. Staten van Gro ningen, die in Frankrijk een bo rderij exploiteert, enkele cijfers genoemd die, naast elkaar gelegd, een nie: /co heel gemakkelijk op te lossen vraag stuk raken. De Fransche boeren, ^o deelt hij mede, ontvingen voor roo-c tarwe per 100 kilo in de maanden Augustus tot October van f 13.13 tot 113.32. De hoogste noteering or> de zelfde data was aan cle Groninger beurs van f 12.25 tot f 11.50. De ge middelde prijs was voor Frankrijk, 113.67 en voor ons land f 11.51.. In Frankrijk dus 18% hooger. Maar de broodprijs was -er v&cl L> ger, zelfs 18 cent'per K.G. Terwijl dus de tanveprijs 111 ons land 18% hg~r was, is de varwebroodprijs hrr 5 hooger. De beer Manshoit berekent, dat een Nederlandsch gezin jaarlijks om en bij 40 a 45 gulden meer a".n broocl mc.et betalen dan een Fransch g:- zin. En. dat terwijl 111 Nederland graaninvoer vrij is en Fratikrije \r.j hcoge rechten heft, die zich vner- spiegelen in de bovengenoemdt prij zen. De broodvraag in engerea zin kom. hier wel in frappanten vorm naar vo ren. Wij zullen er t.z.t. op terugko nen, zege de „Maatschappij' waaraan Wij deze cijfers ondeenen. Dreigende strijd. Donderdagavond vergaderde te En schede de Christelijke Textielarbeider bond „Unftas". De vergadering spr ik zich unaniem iegen de voorstellen der fabrikanten uit. UIT DE OMGEVING. SOUDEKEP.7L Tengevolge der gladheid had Don derdagmorgen in de Hondsdijk onder deze gemeente een botsing plaats tus- schen een vracht-auto van de Coöp. Graanmaalderij „de Hoep" van den Hoogen-Rijndijk le Hazerswoude met een auto van de firma Niemeijer te Al phen aan den Rijn. De auto van de fir ma Niemeijer liep hierbij belangrijke materieele schade op en moest dienten gevolge op sleeptouw worden genomen naar de plaats van bestemming te Al phen aan den Rijn. FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 10) Hij richtte zich tot zijn gezelschap en leidde het naar een groot huis, waai* het licht door de vensters scheen Dr. Burritt bleef achter met zijn an deren bezoeker. Binnengekomen, stelde Forsyth voor „Liberty Hall!" Daarna wendde hij zich tot Kathlyn Barrington: „Ik hoop dat u zich hier thuis zult voelen." -Zij glimlachte tot antwoord en zette zich bij een houtvuurtje dat in een haard brandde. Pas was hüj aan het vertellen, dat Burritt een vrijgezel was, die volhield, dat de gewoonten uit het vaderland gingen bov-fljn alle Chineesche gewoon ten, toen -de besprokene haastig bin nentrad. „Ik heb je hulp noodig, Forsyth. Het is van 'tgrootste belang. De man, dien je aag, is een mandarijn van grooten invloed, in deze omgeving. Meer clan eens heeft hij op allerlei wijze cle zen ding tegengewerkt; nu brengt hij mij zijn eenig kind. het licht zijner oegen. zijn Zonnestraaltje. Haar voeten zijn Üoor het langdurig gebonden zijn vree- selijk ontstoken. Als we, niet Gods hulp, haar in 't leven kunnen hou den Laat ons onze beste krachten in spannen en zegene God onze-pogin gen!" voegde Forsyth er aan toe, ter wijl hij zich naar cle deur wendde. „Ik hoop, dat de dames ons veront schuldigen." „Misschien kunnen we u 'heipén" ant woordde een der zendingszusters. - Kent u Chineesch?" vroeg Burritt. „Ik" antwoordde Kathlyn Barring ton rustig. Dr. Burritt keek haar verbaasd aan en zei dan kortaf: „Dan kunt u hel pen. Misschien kunt u de kleine wat kalmceren, terwijl wij onze voorberei dende maatregelen treffen. Komt u dus mee." Met de twee dokters kwam ze in een als z.iekenhuis ingerichte zaal, waar vier kribben stonden. Op een daarvan lag cle kleine patient, kreunende van pijn. Burritt wees naar haar en fluis terde tot Kathlyn: „In Gods naam, doo uw best, praat met haar. Zij lijdt ver schrikkelijk en is bang voor ons. In tien minuten zijn we klaar." Alleen gelaten met de kleine liep Kathlyn op de teenen naar hei, kribje, waarop het natientje lag. Ket kincl lag met gesloten oogen. Haar donkere wirn pers waren nat van tranen en iederen keer, als ze ademhaalde, kreunde ze zachtjes. Een oogènblik stond Kathlyn stil, vervuld met médelijden, daarna ging ze zitten op een stoel en streelde zacht de hand van 'het kind. „Mijn lieveling!" zei ze rustig. De oogen van de kleine openden zich en Kathlyn zag daarin zoo'n pijn als geen sterveling vermag te beschrijven. Het meisje staarde -haar met donke re oogen aan, vervolgens bewoog ze eventjes haar hand, maar dit werd ge volgd door een étuipachtigen ruk en een half onderdrukten kreet van pijn. toen ze weer een aan aanval van pijn kreeg. „Mijn voeten" fluisterde ze vertrou welijk. Ze branden zoo." „Ja hoor, dat weet ik. Maar cle dokter komt. En hij zal de winsels losmaken en dan zal het branden minder worden. Je moet niet bang zijn, hoor liefje! „Neen, c!atrzal ik ook niet, als u niaar •bij me.blijft. Ik ken u niet,, maar toch houel ik van u." Zacht drukte ze de hand van Ka.h- lyn en sloot daarna weer de oogen. Zonder te spreken bleef ze zitten cn hield de hand der kleine vast. Vol me delijden keek ze naar het kleine schep seltje daar vóór haar met haar arme. gebonden voeten, verminkt, als offer aan een barbaarsche gewoonte, dio jaarlijks aan duizenden kinderen het léven kostte, de jeugd van een halve natie in een tijdperk van pijn veran dert en honderden voor hun leven ver lamt. Terwijl ze zoo zat te peinzen, kwa men de twee dokters binnen; en toen Dick Forsyth haar zag, met medelijn den vervuld over de kleine, lichtten zijn oogen met een bijzonderen glans, die ook voor haar niet verborgen bleef. Een zacht rood kleurde haar ge laat, maar toen ze tot hem sprak, was ze zichzelf geheel meester. „Ik heb beloofd, dat ik bij haar zou blijven" zei ze. „Ik onderstel, dat daar tegen geen bezwaar is?" „Zeker niet" antwoordde Dr. Burritt „tenminste, als u er niet van bezwijmt. Het is een tamelijk ijselijke geschiede nis. Ik heb wel gezien, dat, wanneer liet verband werd losgemaakt, de voet afviel of alleen bij de pezen bleef han gen." Het meisje rilde onwillekeurig. „Ik zal niet bezwijmen. Ik beloofde hei kincl, dat ik bij haar zou blijven en ik zal mijn best doen. U zult haar toch zeker verdooven." „Ja, als baar hart 't tenminste verdra gen kan. Als dat niet gaat...:" Hii boog zich over de kleine patient, die hem met angstige oogen aankeek. Kathlyn voelde, hoe de kleine hand zocht. Zachtjes drukte ze die en sprak kalmeerend tot haar. „Wees niet ban;-, lieveling." Na een kort onderzoek knikte cle dokter en terwijl Kathlyn neg steed* de pols van het kind vasthield, veelde Forsyth de pols van de kleine. Daarna legden zij het kind op een tafel en toen zij van den armen, verminkten voet het verband begonnen af te wikkelen, draaide Kathlyn de oogen af. Zij hoor de Dick Forsyth zeggen, dat het geluk kig was, dat de windsels niet zoo strak zaten, ze hporde het geluid van water, toen Dr. Burritt de lange linnen zwach tels doorweekte om te voorkomen, dat het vleesch meegerukt werd met de zwachtels. Na eenigen tijd. waaraan voor haar gevoel geen einde kwam. hoorde ze weer de stem van Dr. Bur ritt, die met een sympathieke veront waardiging zei: „Al de teenen van den rechtervoet en twee van den linker. Arm klein ding. God vergeve de dwa zen, die dat gedaan hebben!" 1 Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5