Nieiwiaars - Idvertentiën, NIEUWJAARSGROET NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 1925 Evenals vorige jaren stellen wij weder de gelegenheid open, tot en met 29 DECEMBER a.s., den gebruikeiijken in te zenden, tot plaatsing in het nummer van 31 December Zoowel aan ons Bureau, als bij onze Agenten in de dorpen, is tegen vooruit betaling, daartoe gelegenheid. De prijzen dezer annonces zijn als volgt: Per vakje van 4 regels i 0,50 6 10,75 „8 f 1,00 De Administratie N. L. C. do koeren C. Koster en S. den Hol lander. In de pauze-, die hierna volgde, gaf de lieer C. Jongeneel een prachtig stukje pianomuziek te hoor en, tot amusement van het gezelschap. Daarna werd door den Bondsvoorzit ter, dhr v. d. Heide, namens den Bond een gelukwensch aan de aid. gebracht. Vervolgens wees spr. er o.a. op, dat een vakvereeniging tweeër.ei taak heelt: een offensieve en een defensieve, d.w.z. een aanvallende en een verdedigende taak. Als de afd. niet georganiseerd was, zoudt ge niet hebben bereikt, wat ge tot dusverre hebt verkregen. Het is hier gelukkig niet noodig om actie te voeren, maar wees nu eerlijk en zet dit aan de debetzijde uwer organisatie. Spr. geloofde wel, dat er langzamer hana verbetering kwam in het natio- aiaal economisch leven, maar dat er nog veel knaagt aan de internationale ver houdingen, wat tot gevolg heeft, dat het bondsleven onderdrukt wordt. De arbeiders hebben mede tot taak om elkander op te bouwen en te hel pen, en de éen moet den ander niet in een kwaad daglicht stellen. Laat ook daaraan meer aandacht worden geschon ken, opdat er een kameraadschappelijke ken, opdat er 'n kameraadschappeljjken geest moge zjjn. Hierna bracht spr. zijn eigenlijk on derwerp: „Fluiten en dansen" naar vo ren. Ik had evengoed een ander onderwerp kunnen kiezen aldus spr., b.v.: „W eenen en klagen", maar op een ge- zelligen avond als deze, is dat zulk een droevig onderwerp. Het is wel mogelijk, dat het tegenvalt, maar als men een al gemeen onderwerp behandelt, dan heeft men ruimte om te spreken. Waarom hoort men zooveel onbillijke klachten, dat er van de tegenzijde zoo weinig medewerking is. Hoe komt het toch, dat de menschen hun eigen be lang niet mee, maar tegenwerken. Als we teruggaan naar de geschiede nis, en deze raadplegen, dan moeten we |Zeggen: er is niets nieuws onder de zon Er zijn altyd kortzichtigcn. die op kos ten van deren leven. Ik I e i nog verder gegaan. Ik heb niet alleen de Wad. geschiedenis geraadpleegd, maar heb de woorden van Jezus Christus ge nomen. In Zijn dagen, toen Hn omwan delde op de aarde? heeft Hn ook gestaan voor menschen, die niet te bewegen wa^ ren. Hij heeft dezen toegeroepen: „Wji hebben u op de fluit gespeel<£ maai* gij hebt niet gedanst. Wj] hebben u klaag liederen gezongen, en gij hebt niet ge weend". „Want Johannes de Dooper is ge- jkomen, noch brood etend e? noch wijn drinkende, en gij zegt:: Hrj heeft den duivel. De Zoon des menschen is geko- Inen, etende en drinkende, en gij zegt: Ziedaar een mensch, die een vraat en een wijzuiper is, een vriend van tolle naren en zondaren"! Johannes heeft in de woestijn gewan deld en getracht ach afzijdig te hon den van den stroom des levens, en at wilde honing en sprinkhanen. Jezus heeft zich niet afzijdig gehouden van Iden stroom des levens. Hij bezocht de bruiloft te Kana en ging tot de krank en Hp heeft gegeten en gedronken en is bij de armen en rijken aan tafel ge- iweeet. De algemeene volksgeest is nu veel ruimer dan toen. Als Jezus nu de aar de omwandelde, zouden de menschen het zich thans laten gezeggen? Het gaat zoo in het christelijk leven, bet gaat ook zoo op heit sociale terrein. Spr. noemde de christelijke vakbe weging voor 't meerendeel nog (een levensgeluk, zij is ook middel aat de enkeling niet ten onder gaat. Menig werkgever blijft het loon uit betalen, omdat hij niet tegen de organi satie kan optornen. Dat in de metaal industrie tegenwoordig loonen betaald worden ver beneden liet etandaardloon, (komt omdat het bedrijf crisis gehad heeft. Maar er gaat veel geld weg, dat nog wordt verknoeid en vermorst. Dat alleen zou misschien al voldoende zijn, (&m de menschen een beter loon te ge ven. Welk bedrijf heeft er eigenlijk nu geen crisis doorgemaakt. Maar we zul len niet alleen met uiterlijke middelen op de volkseónsiëntiën inwerken;doch ide organisatie moet tot zijn recht ko men door tterug te keeren tot God en geboden. We hebben de revolutie er niet voor te plaatsen, want stellen we alleen Rus land ons voor oogen, dan heeft men al meer dan genoeg. Spr. toonde met verschillende voor beelden, dat er veel nut zit in de orga nisatie. Maar deze moet daii ook finan- (cieel^ sterk zijn, en er moet perspec tief in wezen, want daar vooral kijken de werkgevers naar. Het leven ver internationaliseert al meer en meer. Door de totale verande ring in het bedrijfsleven zijn we aange- wGDBn op het internationale leven. Spr. ziet nog in, dat we internationale nor men zullen moeten vastleggen. Voor hands moeten we»evenwel nog landelijke organisatie vaststellen. Dankt dat ge hier nog leeft in eien rustige atmosfeer. Ziet u echter in te ^verken in het economisch vraagstuk, opdat van ons niet gezegd kan worden „Ik heb u op de fluit gespeeld, maar gij hebt niet gedanst". Maar als het •hoofdbest. ons oproept tot strijd, dat we Jan een krachtige eenheid mogen vor men. Nadat nog wat van gedachten ge wisseld was, werd de vergadering door den Bondsvoorzitter met dankgebed ge sloten. ZOETERWOUDE. In den nacht is alhier bij den land bouwer H. J. v. d. K. een 12-tal een den ontvreemd. De bloedsporen, die s morgens werden gevonden, doen den ken, dat ze op de plaats gedood zijn. De politie is er mee in Kennis gesteld. Het bestuur der ijsclub Leider dorp, Zoeterwoude, Rijndijk bericht: De Meerburgerwetering en de' Does zijn mooi en voldoende betrouwbaar. Er werd gisteren al veel op gereden. De Rijn is wel dicht, doch'nog on berijdbaar. Van morgen is begonnen met het leggen der banen. Op de Rijn zal veel werk moeten geschieden. Nieuwe leden der ijsclub zijn zeer gewenscht, daar alles werkverschaf fing beoogt. Die nog geen aanzoek hebben ge had van liet bestuur, kunnen zich bü Jac. Lemmerzaal als lid opgeven. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem, z^on van G. Dekker en W. Ver boom. Dingeman, zoon van A. Schutte en A. M. de Berg. Teresia Maria, doch ter van W. N. Bakker en W. M. Spie- rings. Nicolaas Anthonius, zoon van J. van der Kolk en P. M. E. Stam. Levenl. zoon van G. J. Bakker en M. Kcoijman. Ondertrouwd: Jan Luimee, 23 jaar en Elisabeth van Overeem, 20 j. Jacobus, Gerard van Nieuwenhuijzen, 29 jaar en Adriana Helena van Houwelingen, 28 j. Getrouwd: Arie Joren, 24 jaar en Eeltje Beers, 2 ijaar. Hanner Reurekas, 29 jaar en Froukje Korenstra, 26 jaar. Arie Wessels, 24 jaar en Johanna" van der Stad, 26 jaar. Overleden: Evert de Ruig, 94 j. wedr. van E. Parelvliet. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Peter Adrianuö, zoon van F. J. P. de Roos en J. G. Gimberg; Cornelis Jacobus, z. van D. A. van Veen en Th. H. Zonne veld. Willem Adriaan, zoon van D. van Keulen en ïj. de Wilt. Elisabeth Johan na Neeltje, dochter van A. Zonnenberg en N. van den Bos. Leonardus Joannes Reinoldus, zoon van G. Barnhoon en J. Koster. Catharina Maria, dochter van Th. Parlevliet en C. Nannes. Grjsbertus Hubertus, zoon van J. W. Noordover en C. M. van Abswoude. Paulus Theo- dotrus, zoon van L. Heemskerk en C. J. van Veen. Maria Johanna, dochter van J. Lubbe. en M. H. van Dijk. Overleden: G. Janssens, wed. van S. Lako, 7Z, jaar. LISSE. Burgerlijke stand. Ondertrouwd H. H. Kranemburg en A. W. Eigenbrood Gehuwd: J. Kamp en C. J. Wessels. Geboren: Wilhelmina, dochter van Th Witteman en A. Hoogervorst. Abraham zoon van A. Moolenaar en B. M. J. Broekers. Maria Elisabeth, dochter van C. van der Meer en C. Hoogkamer. Wil helmina Petronella Maria, dochter van P. M. Witsenburg en G. W. Weyers. Cornelis Johannes, zoon van Th. Fre- riks en F. J. van der Horst. Gerardus Cornelius Antonius Marie, zoon van G. C. Vreeburg en J. G. Meiman. Johanna Jacoba, dochter van J. J. Lieverse en W. van Esmond. Martin us Josepkus, zoon van A. Tyssen en P. M.. Hage. KATWIJK AAN ZEE. Burgerlijke stand. Geboren: Krijn tie, dochter van C. Vlieland en A. Kuijt. Cornelis Arie, zoon van L. van der Plas en a van Beelen. Katharina Jacoba, idochter van A. van den Eijkel en W. Bruinooge. Geertje, dochter van J. Ou wehand en C. de Mol. Pieter Jan, zoon van N. J. van Duijvenbode en W. de Mooij. Hester Franciena. dochter van A. van der Wijden en M. Burggraaf f. Johannes, zoon van P. v#n Duijn en L. Ouwehand. Wilhelmina, dochter van K. Plug en T. Kunt. Neeltje," dochter v J. Kuüt en K. vair Duijn. Marijtje Ba- diena, dochter van D. C. van Leeuwen en A. de Langen. Grjsbert, zoon van D. van Duijn en H. C. de Jong. Ondertrouwd: Pieter Hoek en Knier tje de Jong. 3 Getrouwd: Klaas van lder Plas en Grietje van der Plas. Overleden: Arnoldus Laurentius van Zwet, 2 jaar zoon van A. L. Zwe! en J. van Duijn. Aaltje van Rijn oud 56 jaar wed. van L. Ammeraal. LEIMUIDEN. In dein nacht van Zaterdag op Zon dag werd alhier langs den openbaren weg een zwerveling gevonden, die zoo danig door de koude was bevangen, dat opneming in het Rijks-Ziekennuis te Leiden noodzakelijke was. Met een auto werd de reis aanvaard, en de heeren waarbij de burgemeester, kwamen te ongeveer twee uur tamelijk verkleumd, van hun nachtelijk avon- feuur terug. WOUBRUGQE. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, zoon van P. Kroon en M. Oppelaar. Overleden: Maria Wilhelmina Dooloe- ge, echtgenoote .van P. J. van der Klauw 06 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Vrijdagavond werd in de Chr. School een Ouderavond gehouden die uitste kend geslaagd is. Om 7 uur opende de Voorzitter van het schoolbestuur, Ds. P. Hofstede, verzocht te zingen Ps. 89:1 en ging voor in gebed. Naar aanleiding; van 1 SamJ.: 119 besprak Z.Eerw. den rijkdom der kin derzegen, veroordeelde de gemakzucht van onzen tijd, waarin helaas zoo ve len dien kinderzegen willen beperken, toonde aan dat dit in strijd met Gods [Woord is, "doch wees tevens ook op de dure roeping der ouders in de op voeding hunner kinderen. 'tls niet genoeg onze kinderen naar een Chr. School te zenden, in den huiselijken kring moet dood daad en \yoordt Christus worden gepredikt aan de «kinderen,, dan alleen kan er sa menwerking en aanvulling zijn tus- schen huisgezin èn school. Wij moeten onze kinderen wijden aan Goa. Daarna zongen eenige meisjes uit de hoogste klasse een ö-tal liederen, onder leiding van het Hoofd der School, den heer K. Noij'. Deze lie deren werden zoo gevoelvol en mooi gezongen dat allen instemden met een dankbaar applaus. De onderwijzeres Mej. Aalbers, gaf een inleiding over: De kennis der na tuur in de eerste leerjaren, en' "da heer Noij over: Fantasie in het kin derleven. Beide mooi gestelde inlei dingen werden met gcoote belangstel ling aangehoord. Na de pauze was er gelegenheid tiet schriftelijk en handwerk der leer lingen te bezichtigen, waarvan een. dankbaar gebruik werd gemaakt. Eenige honderden teekeningen der leerlingen waren keurig naast elkan der opgehangen, het handwerk lag netjes op menige lange tafels, het schriftelijk werk op de banken en de verklaringen op de borden deden'ieder ouder direct 'het werk zijner kinderen vinden. Daarna deed het Hoofd nog een paar bélangrjjke me'dedaelingen. öo"k werden er nog eenige vragen gesteld over de inleidingen, waardoor een aangename gedachtenwissëlting werd verkregen. Na een kort slotwoord sloot Ds. Hofstede met dankgebed. Op .voorstel, van één der aanwezi gen werd eeri collecte gehouden voor de bibliotheek der school. ALPHEN AAN DEN RIJN. m Burgerlijke stand. Bevallen: S. Raaphorst geb. de Jeu, dochter. H. M. Zoetemeijer, geb. Tak, zoon. J. C. Kers bergen, geb. van Elswijk, zoon. J. Goed hart, geb. Ottens, zoon. A. Otto, geb. v. den Hoek, zoon. K. Vonk. geb. van den Hoek, zoon. A. Klos, geo. Ruig, zoon. A. S. Verleun, geb. Stevens, dochter. J. Bloos, geb. Verkade, levenl. dochter. OverledenA. Gerse, echtg. van C. van Onselen, 61 jaar. J. van Deuren, wedn. van G. de Rijk, 92 jaar. Ingekomen van: Steenwjjk, H. Bourgogne, kleerma- kerskn., Julianastraat 10. Ter Aar, Ma. C. de Leeuw, echtg. van J. C. de Jong. Brittenruststraat 4. Utrecht, El. C. van Oudenalen, leerares landbouw huishoud school. Bloemhofstraat 32. Woubrugge, K. J. Blom en gezin, arbeider, Maurits- straat 1. Delfzijl, E. Lommerts, echtg. van J. J. Schpllaardt, Emmalaan 31. Linschoten, Ja: W. C. C. v*an Laar, dienstbode, Gouwesluisweg 61. Zwam- merdam, A. v. d. Louw, eentg. van G. C. de Groot, Hoorn 280. Leiden, M. Faas echtg. van A. Bek, Hoom 90. Rotterdam S. R. Capel van Mandersloosstraat 9. Apeldoorn, A. R. van Veen, echtg. van A. Looijen, Zaalbergstraat 25. Vertrokkén naar: Ter Aar, Jannetje E. Bogaard». Utrecht,. Nieuwe Gracht H. C. Blom. Leeuwarden, Nieuwestad 36, P. Haven, bloemistknecht. Amsterdam, Zaandam merplein 32IIÏ. Leiden, Zc:t?rwoud- echesingo 8, P. Fieseler, dienstbode. Uitgeest, Ja. J. Moerman, telefoniste. Leiden, Hcogewoerd 129 129, Lijdia M. Odijk. Heken dorp, Hana C. van Enk. Bodegraven, A. van Beek, dienstbode. 's Gravenhage, Galijn, Galijnstraat 74, Trijntje Bergshoeff. ROELOFARENDSVEEN. Vrijdagavond had in de Pancratius- zaal alhier een buitengewone algemeene ledenvergadering plaats van de coopera tieve boerenleienDank voor Roelofarends veen en andere. Een groot aantal leden vulde de zaal toen de voorzitter, de heer P. van der Meer om omstreeks 8 uur de vergade ring opende met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen der vorige vergadering werden hierna door den Kassier gelezen en onder applaus goedgekeurd. De heer Bakker, kassier, werd door de vergadering weer als secretaris be noemd. Hierna kwamén aan de orde statuten wijziging en vaststelling huishoudelijk reglement, welke bedde punten in ae vorige vergadering niet definitief af gehandeld konden worden, wegens on voldoende opkomst der leden. De heer Visser, hoofdinspecteur der centrale Bank, gaf nog enkele nadere inlichtingen, waarna beide onderwerpen zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. Bij punt 6 van de agenda; beraad slaging over de oprichting eener afzon derlijke spaarbank, werd door dhr Vis ser medegedeeld, 'dat tot definitieve op richting van die bank nog niet kan wor den overgegaan, daar de statuten nog niet notarieel zjjn verleden. Spreker vraagt den leden, of zij het bestuur en raad van commissarissen kunnen mach tigen om het besluit tot oprichting eener afzonderlijke spaarbank t.z.t. te kunnen nemen, waartoe z.h.s. wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Graai dadam, of de leiden ook een exemplaar van statuten en huishoudelijk reglement ontvangen, waarop de Voorzitter be vestigend antwoordt. Hierna neemt een der leden het woortL die bestuur, raad van toezicht en leden dankt voor de prettige en aan gename wijze, waarop de besluiten in ae' twee laatste vergaderingen zijn tot stand gekomen. Spr. hoopt, dat het de Boerenleen bank in alle opzichten wel moge gaan en dat ieder lid van de Bank het zoo ver zal weten te brengen, dat hij op Eijn spaarbankboekje zal krijgen het maximum bedrag van f 25.000. (ap plaus). Hierna sloot de voorzitter de verga dering. VAN „STOMME" DIEREN. Wij, „intelligente menschen", -schrij ven dikwijls eigenschappen toe aan een „stom dier", die het beest in quaes- tie als het er van wist, ongetwijfeld met spot en verontwaardiging zouden vervullen, vertelt het „Hbld." Zoo spreken wij over iemand, die „vecht als een leeuw", maar de koning der dieren is van nature niet bijzonder dapper. Hij is sterk en groot, en uitge rust met de allerbeste wapenen, maar daarom is hij nog geen vechtersbaas. Veel dapperder is, hoe ongeloofelijk het ook moge klinken, hetvarken, of het „makke" en „tamme" schaap; om van een bok maar niet eens te spre ken! Wie ooit gelegenheid had een on derling gevecht van deze „zachtaardige dieren gade te slaan, weet, dat de strijd lust onder hen groot is. Een ram ver dedigt niet alleen zichzelf, maar ook een heele kudde schapen tegen de wildste honden, ja, zelfs tegen men schen. Het wilde zwijn heet het eenige dier dat het waagt, aan hetzelfde water te drinken als de tijger. Het tamme var ken heeft nog iets van dien moed be houden, maar niemand weet het, want het dier wordt als de paria van het die renrijk beschouwd, en op de meest on billijke manier veracht. Tot één van onze weinig kiesche, en toch zoo veelvuldig gebruikte uit drukkingen behoort: gulzig als een zwijnEn toch is het varken een voor beeld van matigheid. H >e heel an Iers is lie lieve, kleine kanarie, die per dag twee en een half maal zijn eigen gewicht opeet. Maar wie zou er ooit over denken om iemand „zoo gulzig als een kanarie" te noemen? Het varken is ook niet dom. Na den aap is hij het makkelijkst en gewilligst om kunstjes te leeren. En toch stelt men in een circus August de domme en het varken op dezelfde lijn! Lui kan men het beest evenmin noe men. Wie de uitdrukking „zoo lui als een kat" bezigde, zou dichter bij de waarheid zijn, want de poezennatuur schuwt eigenlijk iedeïe inspanning, el- ken arbeid. Het zijn alleen de lenige bewegingen die maken dat wij de kat voor vlijtig aanzien, Naast het gesmade varken wordt de ezel het meest verguisd. Denk maar eens aan de v.ele hartgrondige verwen- schyigen, waarbij langoor's naam mis bruikt wordt! Een ezel is niet zoo dom als wij meenen. Dierpsychologen be weren zelfs, dat hij schranderder is, dan zijn edele broeder, het paard. Als men dé staldeur bij ongeluk niet ste vig sluit, dan weet grauwtje dikwijls te ontsnappen, want hij is op de hoogte van alle klinken en sloten. En hij voelt instinctief, wanneer de baan vrij is. Een paard kan men rustig in An stal laten staan zonder de deur dicht te doen; in de meeste gevallen merkt hij het niet eens op. Wordt een paard door een roofdier' achterna gezeten, dan draaft het zoo lang in gestrekten draf, dat het dood neervalt, maar het ezeltje is slimmer: het stelt zich verdekt op in het naast- bije struikgewas, verstopt kop en li chaam zoo goed mogelijk, maar laat de achterpooten vrij; zijn hoeven kun nen immers dienst doen in geval van nood. Er zijn nog altijd menschen, die zich een beer onvriendelijk en slecht I geluimd voorstellen. Behalve de ijsbeer is Bruintje in eigen omgeving de vriendelijkheid en goedmoedigheid zelf En als hij goed behandeld wordt, dan beschouwt hij den mensch niet eens als zijn vijand maar leert gewillig kunstjes en dansen. De „brombeer" is zoo kwaad niet, als men hem nader leert kennen. Nog een andere geliefde, maar even onjuiste term is: „zoo blind als een mol". Juist deze aardbewoner kan op een buitengewoon goed oriënteerings- vermogen hogen. Diep onder den grond vindt hij gemakkelijk ^ijn weg, en geen larfje of insect o'ntgaat hem. En wat denkt gij van den olifant? I Een sterk, krachtig dier, nietwaar? Men zou werkelijk niet gelooven, dat 1 naar verhouding tallooze insecten sterker zijn dan de olifant met zijn zware pooten en dreigende slagtanden. Wij, „intelligente menschen", be- oordeelen de „stomme dieren" toch weieens verkeerd, naar het schijnt! INGEZONDEN. (Buiten werantv/ooroelijkfield cler Nedactlé.J Noodkreet. Geachte Redactie, Mag ik in uw geëérd blad nog een klein plaatsje? 't Is voor een schepsel tje dat dezer dagen nog ter wereld ko men moet. Doordat we het gewaagd hebben met morgenvoeding voor cle armste kinderen te beginnen, worden we dagelijks overstroomd met smee- kelingen die hulpeloos zijn. Onder de velen kwam vanmiddag een moeder, die binnenkort haar zes de kind ter wereld brengt. Ze woont in een behoorlijke stadswijk. Lang ge-, wacht voordat ze kwam, voor haar zelf bijna geqn kleederen meer, en ik dacht Jammer, dat ons kindergoed hu juist op is! Ik heb geen geld meer! Tientallen die van nabij met ons me de leven, weten dat we in Leiden eerst zonder hulp van anderen velen heli- ben geholpen, soms met heerlijk resul taat, soms met teleurstellend gevolg. •Dit laatste zijn we Voorbij, want .die onze hulp waard waren, géven moed om door te gaan. Doch wij liebben niets meer te missen! Ons persoonlijk bezit ging bijna geheel in den arbeid op! Menigeen zal dit onpractisch vin den, doch die weten waarschijnlijk niet hoe .er door velen geworsteld wordt in onze maatschappij. En het gaat 0 zoo gemakkelijk, om zed'epree- ken te houden, te theoretiseeren over de ellende die er geleden wordt, doch j helpen, een warme hand laten voelen,j waardoor er weer hoop komt en moéd, waardoor de zinkenden worden opge- I haald, gekleed, gevoed en van werk voorzien En vooral het kind heeft recht op practische hulp, op gezonde weldadig heid- We danken hartelijk onze stadge- nooten, die ons dezer dagen zoo goed hielpen op de lijst voor de kindèrvoe'- ding. We zullen wanneer het zoo door gaat er wel weer komen van den winter. Aan het eind van het seizoen zal liet bureau I. J. Sloos, Nieuwsteeg, een accountants verslag publiceeren in de bladen. Blijft ons dus steunen. Zend ons ge dragen kleederen, vooral voor pasge boren kinderen? Dank, VAN DER HORST Middelstegracht 3, Jeruël. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche rechtbank heeft gister veroordeeld J. v. G., timmerman te Leiden, we gens diefstal van vee uit een wedde tot 1 jaar en 6 maanden. Verduistering van stoom. De politierechter te 's Gravenhage! heeft uitspraak gedaan in de zaak van den heer W. H. D.; industrieel te Was senaar', destijds directeur der N. V. Eerste Wassenaarsche Wasscherjj, wien ten laste was gelegd het wegnemen of doen wegnemen van een hoeveelheid stoom of warmte, toebehoorende aan genoemde N. V., subsidiair, dat hij opzettelijk een hoeveelheid stoom of warmte, die hrj ten gebruik© van het bedrjjf voor de wasscherjj als directeur onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend. De politierechter heeft den heer D. van het primair ten laste gelegde, dat h(j niet bewezen verklaarde, vrggespro ken. De subsidiaire tenlastelegging acht te hij wel wettig en overtuigend bewe zen en veroordeelde beklaagde tot een boete van f 25, te vervangen door 10 Idagen hechtenis. Het 0. M. had 14 dagen gevangenisstraf geëischt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8