Guur Weer PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG g DECEMBER 1952 DAG-AGENDA. Woensdag 2 Dec. Filmvoorstelling over Indië, in de Stadsgehoorzaal. Donderdag 3 Dec. 'sav. acht uur. Oo9terkerk: Apologetische avond. Spr. de heer Dols, ex-priester. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a.s waargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435. 6. Stel u op de hoogte van de luchi- regeling van uw kachel; van den lucht toevoer hangt, vooral hij de vulkachei en vulhaard, alles af. 7. Koop steeds goede kwaliteit brand stoffen. 8. Houd bij het bestellen van anthra- ciet rekening met het systeem van de kachel; de groote stukken anthraciet, welke voor den haard geschikt zijn. deugen niet voor een vulkachel. 9. Laat geen petroleum- gas- of elec- trische kachel branden, als ge uw wo ning onbeheerd laat. 10. Denk er aan, uw kachels, van welke soort zij ook zijn. op tijd een schoonmaakbeurt te geven. BUITENLAND. DE ONDERTEEKENING DER VER DRAGEN VAN LOCARNO. Het verloop der plechtigheid. Gisteren was het de historische dag, waarop de onderteekening der verdra gen van Locarno heeft plaats gehad. De plechtigheid had plaats in het de partement van buitenlandsche zaken te Londen. Midden in de ontvangzaal stond de tafel met 32 zetels voor de afgevaardig den, omringd door kleinere tafels voor de ambteharen. Een derde deel van de zaal was in genomen door een verhooging en een tribune, waarop meer dan 200 journa listen gezeten waren, waarachter de filmopnemers stonden, van wie som migen zelfs een plaatsje hadden ge vonden in de dakvensters. Chamberlain zat aan het hoofd van de tafel met Baldwin aan zijn rechter en Hurst aan zijn linkerhand. Precies om elf uür klapte een ambte naar in de handen, waarop de lichten op het gezelschap gericht werden en de filmopnemers begonnen te draaien. De toespraken in eersten aanleg aanleg duurden slechts 20 minuten. Er heerschte volkomen stilte, alleen on derbroken door het geklik van de film toestellen. Chamberlain bedaukte de sprekers, die hem allen gecomplimenteerd had- j den met het resultaat van de conferen tie en zijn benoeming tot ridder in de orde van den Kouseband, voor hun vriendelijke woorden aan het adres van de Engelsche regeering. Hurst deelde mee, dat de tekst van de ver dragen onderzocht was en juist be vonden. Om 11 uur 22 werden de booglichten opnieuw gericht en teekende Luther als eerste het verdrag, gevolgd door Stresemann, Vandervelde, Briand, Baldwin en Chamberlain (die de gou den pen gebruikte, hem te Locarno ge schonken), Sciaioja, 'Skrynski en Benesj. De lieele onderteekening duurde niet langer dan zeven minuten. Vervolgens werd de brief der geallieerden aan Duitschland inzake art. 16 van het Volkenbondsstatuut aan de Duitsche afgevaardigden overhandigd. Hierop nam Briand weer het woord, gesticuleerend met zijn brillehuis in de rechterhand, gevolgd door Stresemann en Sciaioja, Vandervelde, die toen volgde, wees er cp, dat het initiatief voor het veiiigheidsverdrag van Duitschland was gekomen. Hierbij wis selden Luther en Stresemann een glim lach. Benesj en Skrynski volgden, waarop Baldwin om 12 uur de slotrede hield. Hiermee was de plechtigheid nog niet teneinde, daar 'hamberlain nog den tekst voorlas van het telegram aan Locarno om te bedanken vóór de daar genoten gastvrijheid De heele plechtigheid was in ruim een uur tijds afgeloopen. De brief van een moeder. Van de verschillende bij de ondertee kening gehouden redevoeringen was vooral die van Briand indrukwekkend door soberheid en oprechtheid. Briand zeide. dat er wel niemand in de wereld is, die geen belang stelt in de gebeur tenissen van heden Spreker had uit de geheele wereld brieven ontvangen en was er zeker van. dat de overige gedelegeerden, die in Locarnó waren geweest, die eveneens hadden ontvan gen. Slechts een van de brieven wilde hij citeeren. Hij was geschreven door een moeder, die hem in eenvoudige woorden zei, dat zij nu eindelijk met liefde en gerustheid haar kinderen kon opvoeden, omdat zij nu zeker wist. dat zij geen slachtoffers van den oor- RECLAME. geeft ruwe huid van handen en gelaat. Dit verzacht men dadelijk en geneest men spoedig met log zouden worden. Het verdrag, ver volgde Briand, geeft aan haar de tast bare zekerheid, dat zij vroeger nooit kon hebben gehad. Europa wordt nu een groot gezin, hetgeen mogelijk gemaakt is door het verdrag van Locarno. Ik zie tegenover mij den Duitschen Rijkskanselier aan tafel zitten en ik ben zeker, aldus spre ker, dat ik een goed Franschman ben gebleven, evenals bij een goed Duit- scher is gebleven, door hierheen te komen. Doch beiden zijn wij Europea nen en ik hoop, dat Europa weldra een groote volkerenfamilie zal zijn, waar van geen enkel volk zijn karakter, na tionaliteit. manieren of gewoonten zal verliezen, doch die allen zullen samen werken ten behoeve van den vrede op het vasteland en ter wille van de be schaving, de wetenschap en den voor uitgang. De indruk bij de toeschouwers. In éen bericht uit Londen wordt er op gewezen, dat zij die als toeschou wers bij de plechtigheid aanwezig wa ren sterk den indruk kregen, dat het hier geen louter formeele handeling gold, maar dat met groote hartelijkheid van alle zijden de eindstreep werd ge zet onder een historischen gang van zaken, welker be teekenis alle partijen ten volle besèften. Van Britsche zijde stond men er ten zeerste op de welwillendheid tegenover de gasten tot het uiterste vol te hou den. Gedurende de geheels plechtig heid, die vijf kwartier duurde, werd uitsluiten Fransch en Duits, h gespro ker., met uitzondering van Baldwins slotwoorden, wat voer Engeland een ongewone gebeurtenis was. De Duitsche gedt-kgeerden werden bij hun binnenkomst buitengewoon hartelijk en voorkomend ontvangen en op de perstribune waren voor de Duit sche journalisten plaatsen op de voor ste rijen beschikbaar gesteld, terwijl vertegenwoordigers van belangrijke Engelsche organen zich wegens plaats gebrek met staanplaatsen moesten be helpen. De redevoeringen der Duitschers werden door allen, die de taal machtig waren, met gróote aandacht gevolgd en uit de vriendelijke wijze, waarop mi nister Chamberlain op de verschillen de passages reageerde, bleek, dat hij vorderingen in het Duitsch heeft ge maakt. Op straat werd de Duitsche delegatie bij aankomst en vertrek door het pu bliek begroet. KORTE BERICHTEN. De katoenspinners in Britsch-In- dië hebben in verband met de schor sing van den katoenaccijns de1 loonen op de vroegere hoogte hersteld. De republikeinsche groep uit den Franschen Senaat heeft' besloten de nieuwe regeering gunstig te ontvangen en haar te helpen bij haar arbeid tot herstel van het openbaar crediet en het vertrouwen. Volgens een bericht uit Boekarest bestaat er veel kans. dat de Roemeen- sche tegenvoorstellen tot regeling der schulden aan Amerika borden aange nomen. De politie -te Athene heeft een spe ciale verordening uitgevaardigd, waar bij he.t aan meisjes boven twaalf jaar en aan vroruwen verboden wordt rok ken te dragen, die korter zijn dan 12 c.m. van den grond. De verordening treedt 15 December in werking. De Italiaansche vlieger; die een vlucht maakt van Italië naai* Zuid- Amerika, is op de Kanarische Eilanden aangekomen. Een van Loucheur's eerste maat regelen is het voorschot aan den staat met 6 milliard te verhoogen. Uit Beiroet wordt gemeld, dat de omsingeling der Drusen te Hasbaya bij na voltooid is. De commissie van den volkenbond die een onderzoek heeft ingesteld in het Mosoel-gebieft, is te Genève aan gekomen. Land- en Tuinbouw." HET BOLLEN VERBOD IN AMERIKA. Nog geen beslissing. Aan de T e 1 e g r is het volgende ont leend: Het hoor en wederhoor betreffende het narcis-embargo, voor den Federal Horticultural Board te Washington, eindigde Dinsdag 17 November. De dis cussies, dio 's Maandags af en toe zeer heet werden, bereikten Dinsdagmid dag nu en dan het kookpunt. Ditmaal kregen hoofdzakelijk de voorstanders van het embargo 'n beurt om hun meening te ventileeren. Mr. Arthur M. Free, een lid van het Huis van Californië had de smakeloosheid, om over een slush-fund" te gaan pra ten. Deze meneer, die uit naam spreekt van de Californische bloembollenkwee kers en planters, is er natuurlijk op uit, om het pad van den Federal Hor ticultural' schoon te vegen. Ieder Cali- forniër is ,,100 pet. Amerikaan" zoodra er zijn „stalletje" mee gemoeid is. En iedereen, die hem bestrijdt, is een on vaderlandslievend wezen, dat eigenlijk naar 't Duivelseiland verbannen moest worden. Californië probeert sinds jaar en dag, om alle uitheemsche bloembol len en planten op de zwarte lijst te plaatsen. Immers, wanneer geen enke le buitenlandsche plant meer inge voerd kan worden, dan kunnen de kweekers in Californië precies zulke hooge#prijzen voor hun artikelen vra gen als zij willen. Het is een oude, doch duf geworden methode, om den tegenstander hier te overbluffen, door hem te verwijten dat hij geen honderd percent Amerikaan is. Dit verwijt stamt uit den tijd van den oorlog. Een tweede middel is, om te insinueeren, dat belanghebbenden met geld worden gestopt, om propa ganda te maken tegen een „vaderland- sehen" maatregel. Mr. Free was ech ter te kwistig met zijn beschuldigin gen en zooals het gewoonlijk gaat wist hij het kaf niet van het koren te onderscheiden. Alles lag er te dik op, om waar te zijn. Zoo verweet hij een der grootste New Yorksche bloem bollen-importeurs. mr. Mc. Hutchinson dat deze aan den Nederlandschen „ver tegenwoordiger" had geschreven: om alle middelen te gebruiken, om het em bargo te blokkeeren. In dienzelfden intransigenten geest attaqueerde hij den Nederlandschen consul-generaal te San Francisco, mr. H. A. van Coenen Torchiana. Hij ver weet dezen (n<b) dat hij in dienst stond van den Nederlandschen Bloembollen Export-Bond, waarvan hij gedurende zijn verblijf in Washington de reusach tige som van 100 dollar per dag ont ving! Deze aankondiging werd met ge lach en gesis door het publiek ontvan gen. Het zijn dus wel duffe middelen, die de heer Free c.s noodig achtte, om hun standpunt „zonneklaar" te verde digen. Vinnig protest en lawaai begroette ook zijn woorden: „dat Amerika thans méér bollenland beaat dan Neder land." Mr. Mc. Hutchinson begon met uit voerig te vertellen, dat de Horticultu ral Board allang het vertrouwen van importeurs, tuiniers en duizenden A- merikaansche bloemenliefhebbers had verloren. Deze heeren zien wel den splinter in eens anders, maar niet den balk in hun eigen oog. Het gansche streven van dit lichaam was er op ge richt, om alle buitenlandsche tuinplan ten uit te sluiten, zieke èn gewonde. De grootste fout, die het departement van landbouw had begaan was, om aan het hoofd van het bestuur een en tomoloog te plaatsen, terwijl de Fede ral Horticultural Board een zuiver ad ministratief lichaam moest zijn. Een entomoloog kijkt niet naar bloemen, mooie tuinen, naar kamers met bloe men en planten, doch naar insecten en. plantenziekten. Veel erger vond hij het echter, dat deze Amerikaansche ento mologen steeds de gevaarlijkste ziek ten en insecten ontdekten op buiten landsche bloembollen en planten, ter wijl zij die in de staten Californië en Florida niet verkozen te zien. De grootste tuiniers en handelaren in het Oosten en midden-Westen van de V. S. dachten er niet «aan, om, wan neer de verschillende embargo's van den Federal Hort. Goard doorgevoerd zouden worden, de zieke planten en bollen uit de z.g. .gezonde" staten Ca lifornië en Florida in te voeren. Die ziekten en insecten waren oneindig veel gevaarlijker voor andere planten en gewassen, dan die, welke af en toe door buitenlandsche bloembollen wel licht zouden worden ingevoerd. Ten slotte vertelde de heer Dunlip, die de plaats innam van mr. Jardine, den mi nister van landbouw: „dat hij alles aan den secretaris zou mededeelen Een beslissing omtrent het al of niet doorvoeren van het Embargo, kon nog wel enkele weken duren. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdagmiddag twee uur. Voorzitter: de heer F. A. Co lijn, bur gemeester. Aanwezigalle ledein, beha-lve de heer Nijhof De Voorzitter opent de verga dering; daarna worden de notulen voor gelezen der vorige vergadering en on veranderd vastgesteld. Yervogens komt aan de orde de vast stelling 'der ontwerp-gemeentebegroo- ting 192Ó. De Voorzitter geeft gelegenheid tot de algemeen© "beschouwingen. De heer v. Kleef is van meening, dat eer. terugblik op het afgeloopen jaar alleszins reden tot dankoaarheid 'geeft; ook het jaar 1926 ziet spr. zon der pessimisme tegemoet, gez.eu het ieit, dat de inkomens zich in stijgende lijn bewegen. Spr. vindt in de cijfers der bcgreotiug gecn reden tot erniek; deze ademen alleszins een geest van voorzichtig keil en vertrouv/en in do toekomst. Spr. richt zich vervolgens met mi enkel woerd tot den burgemeester. Hij spreekt er zijn blijdschap over uit, dat het bericht in een idier bladen, dat de burgemeester de gemeente zou verlaten gebleken is niet juist te zijn. In de drie jaar, dat de burgemeester hier deze functie heeft waargenomen, heeft hij zich aller achting waardig gemaakt; hij heeft getoond, boverf dê partijen té staan en spr. venscht hem nog tal van jaren toe in het belang der gemeente. (Applaus). De heer Brand heeft een paar pos ten op de begrooting gemist, die h\j er gaarne op gezien had, o.m. voor ge drukte kiezerslijsten en voor een andere indeeling der kiesdistricten ten 0. van Vip Gouwe; ook zou spr. een billijker schoolgeidregeling wenschen. De heer Mesman kan zich, in na volging der begrotingscommissie, met de begrooting vereenigen. Spr. vraagt, zou het dan wel noodig [zijn, alle posten op te lezen, kunnen we ons niet bepalen tot de door de commissie genoemde artikelen. De heer Noest laat een ander geluid hooren dan de vorige sprekers. Spr. denkt naar aanleiding van de winst ad f 22.000 over het vorige jaar terug aan de in den raad besproken zaken, betrekking hebbende op de arbeiders klasse en'daarmee gelyK^estelden. Spr. herinnert er aan7 dat de werkioozen met een gezinsuitkeenng van f 15 per week worden afgescheept. Zou het niet mogelijk zijn in de plaats van de zie kenbarak een klein ziekenhuis te bou wen? Spr. kan voorts niet begrijpen, hoe op de begrooting een post van f25 voor de burgerwacht en f 50 voor de vrijwillige landstorm, alzoo f om den lust tot broedermoord aan te kweeken, daartegenover slechts f 100 voor de tuberculosebestrijding op de begrooting is gesteld; straks zal spr. voorstellen de beide eerstgenoemde »posteii_ over te brengen naar de t.b.c.-bestrijding. De Voorzitter dankt voor de waar deerende woorden, door de heeren van Kleef en Mesman aaii het college van B. en W. gewijd. Spr. is het met den eerste eens, dat we achter ons hebben een jaar, waarin veel in deze gemeente is tot stand kunnen komen, omdat de middelen wat ruimer vloeiden. Spr. hoopt, dat God hem de gezondheid geve 10m nog lang zijn kracht aan het be- lang dér gemeente te mogen wijden. Wat de wenschen van den heer Brand betreft, merkt ^pr. op, dat gedrukte kiezerslijsten te duur komen. De nieuwe indeeling der kiesdistricten, vooral 3 en 4, zal na de begrooting worden ter hand genomen, doch dit zal geen on kosten met. zich meebrengen. De sclioolgeldregeiing drukt ongetwij feld te zwaar op de middenklasse, deze zaak zal door het college van B. en W. in den loop van het nieuwe jaar ter hand worden genomen.- De heer Noest heeft een ander ge luid doen hcoren dan de andere spre kers, en het is goed, dat B. en W. ook eens critiek hoeren; enkel lof is ge vaarlijk. De ziekenbarak is geen ziekenbarak meer, want voor de behandeling der be smettelijke ziekten is een contract met de gemeente Leiden gesleten voor de opneming van zieken in het zieken huis aldaar. Tot het instituut van schoolartsen terug te keeren, zooals de heer Noest wil, acht spr. niet wenschelqk; de te genwoordige regeling werkt uitstekend, alleen wordt er door de bijzondere scho len niet zoo veel gebruik van gemaakt als door de openbare. Voor de t.b.c.-bestrijding wordt meer gedaan daji de subsidie van f 100; ook de f 900 subsidie aan de ziekenverple ging zijn grootendeels voor ditzelfde Dat de subsidies voor de burgerwacht en d. vrijwilligen landstorm zouden zijn om broedermoord aan te kweeken is niet juist; zij zijn x er integendeel om broedermoord tegen te gaan en tot steun van het wettig gezag; dat wettig gezag berust nu bij de eene, dan bij de andere partij. Hierna is de artikelsgewqze behan deling der begroeting aan de orde, te beginnen bij de uitgaven. Bij post 122 vraagt de heer Noest, of het in de bedoeling ligt, het ge meentehuis te electrificeeren, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De voorzitter denkt, dat we hier nog wel minstens een jaar of vijf zullen zitten. Bjj post 125 vraagt de heer v. d. Wolf, of de publicaties op het publi catiebord der gemeente worden geplakt onder goedkeuring van het hoofd der politie, welke vraag bevestigend wordt beantwoord. Bij post 151 (bezoldiging der politie) vraagt de"* heer N oesd, of het nog verschil maakt, dat er sprake is van jaarwedde der gemeentewerklieden en van belooning der rijksveldwachters. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste de ambtelijke term is. De heer Noes t wil voorts weten, of er voldoende toezicht is in de gemeente; je ziet nooit politieagenten en als je ze ziet, doen ze bodediensten. -Zou het niet noodzakelijk zijn, dat we een goe den nachtwaker erbij kregen? De heer v. d. Wolf vindt een nacht wacht practischer dan een geuniform- de politie-agent; wat is hierover het oordeel van den Voorzitter? De Voorzitter is van meening, dat het niet strikt noodig is, dat er een politieagent bijkomt. In het alge meen genomen is het politie-toezicht toereikend. Van gemeentewege over te gaan tot het weer aanstellen van nacht wakers acht spr. niet noodig, omdat we dan nog geen voldoende veiligheid hebben in een zoo uitgestrekte gemeen te als de onze. Inzake post 160 (straatverlichting) ve:t fe heer Noes t voor een lantaarn v" 1 laatsen bij de Laag-Boskoopsche' sluis. j - Voorzitter wijst op de groote onkosten, die een doortrekken der gas leiding mee zou brengen: door het plaat- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.). Concert. 6.20 (Parijs, Eiffelt-ron, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stat.ons. Tijdsein nieuws, toespraken, lcH.,.,en. 7.30 (Hilversum, 1050 lf.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. -Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.J Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht.' 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. S.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door' het persbureau Vaz Dias. 8.10 NSF. Christelijke Radio. Voor programma zie hieronder. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert 'en lezingen. S.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. S.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20. (Hannover, 296 M.). Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, '1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radio Ver. Sprekerde heer Brettani, declamator te Den Haag. De titels, der te deela- meeren stukken worden per radio be leend gemaakt. Het muzikaal gedeelte wordt verzorgd door den heer J. H. van Balen te Hil versum. Programma. 1. a. Bourrée en menuetta van Jahsse. b. Adagio van Schubert, c. Bourrée van J. S. Bach, 2. a. Madrigale van Simoetti. b. Trau- merei van R. Schumann, c. Humoresque van Anton Beczak. 3. a. Traumerei van Arthur Seybolt. b. Largo van Corelli. c. Fable aveu van S. R. Thomée. sen van een tweetal petroleumlampen is daareen bevredigende oplossing te verkrijgen. De heer Noest wijst op het gevaar van verdrinken bij die sluis; het geldt hier geen polderbelang doch een al gemeen belang. Spr. handhaaft zijn voorstel. De Voor zitter is het met den heer Noest niet eens; de polder moet daar voor goede verlichting zorgen. 'Tenslotte wordt besloten die zaak aan te houden tot (die volgende vergadering. De Voor zitter zal zich inmiddels met het pol- derbestuur in verbinding stellen. De heer Noest stelt voor, post 169 (subsidie burgerwacht) te schrappen; de heer Boekraad stelt voor het sub sidie van f 25 op f 50 te brengen. De hper v. d. Wolf wijst op de pam fletten der anti-militairistiscbe verve- «liging, die hem er toe brengen het foorstel-Boekraad te steunen. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. den gulden middenweg bewan delen tusschen de beide voorstellen van de heeren Noest en Boekraad. .Spr. ontraadt deze beide voorstellen. Het voorstel Noest wordt verworpen met 2 stemmen voor, het voorstel Boek raad eveneens en wel met 3 stemmen voor. Bij po6t 177, stelt de heer Noest voor, den post voor t.b.c.-bestrijding te brengen op f 200; bet voorstel wordt Diet ondersteund. Bij de posten 196199 stelt de heer Loef eenige vragen met betrekking tot 'Het onderhoud van wegen en voet paden. De heer Spru yt merkt op, dat de. oommissie in tegenstelling met B. en W. is voor het stellen der functies van frafdelver en plantsoenonderhouder in én hand. De heer v. Kleef vindt aanschaf fing van een teermachine door de ge meente gewenscht, het teren der we gen voldoet zeer goed. Spr. vindt voorts iepenboomen de beste beplanting voor de Aehterkade, beter dan 150 lindeboo- men, zooals B. en W. voorstellen. De heer Mesman geeft in overwe ging een plantsoenarbeider aan testel len en dien tevens graven te laten del ven; spr. is er echter tegen dien man dan ook als brugwachter te laten dienst doen. De Voorzitter zet uiteen, waar om nog niet tot het koopen van een teermachine is overgegaan; we zijn met het teren nog niet, waar we wezen willen, daarom wil spr. het eerst nog een jaartje aanzien. De wethouder van openbare werken, de heer Guldemond,beantwoordt de verschillende sprekers in de de tails. Inzake de kwestie plantsoenar- beider-grafdelver, vraagt spr. de le-en

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2