0. WAALS PRIISVERMINDERING VAN DAMES- EN KINDER CONFECTIE NIEUWE LESDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 NOVEMBER 1925 WEEKAGENDA. 30 Novembe r. Feestavond Leid- jch© Chr. Oranjevereniging,, 2 December. Filmavond van „Pa- jimonium" te Leiden. 7 December. Uitvoering kinder oor „Voordorp" .te Leiden. 10 December. 2© Chr. Winter- lezing' Leiden. Spr. Dr. A. M. de Hartog. 16 December. Openb. verg. van den Geref. Bond. 17 December. Verg. Hulp vereen. Geref. Zendingsbond. Spr. Ds. Bokma. 21 December. Openb. verg. Chr. Besturenbond. Spr. Dr. K. J. Brou wer. 7 Januari. Uit voerng door „Con Aore" van ,/Saul", door G. F. Han del. 13 Januari. Openb. verg. Chr. Geref. Jongelingsvereeniging. 2i Januari. Openb. verg. Chr.Be sturenbond Leiden. Spr. de heer G. Post. 22 Januari. 3e Chr. Winter lezing Leiden. Spr. Dr. Callenbach. V 3 Februari. Openb. verg. Chr. Ge ref. Jongelingsvereeniging. 18 Februari. Openb. verg. Chr. Besturenbond. Spr. Ds. K. Schilder. 26 Februari. 4e Chr. Winter-lezing Leiden. Spr. Ds. Voorsteegh. 15 Maart. Herdenking 15-jarig be staan Chr. Besturenbond Leiden. 17 Maa rt. 5e Chr. Winter lezing Lei den. Spr. Dr. B. Wielenga van Amster dam. 18 Maart. Openb. verg. van den (Geref. Bond. UIT DE OMGEVING SASSENHEIBff. Gemeenteraad. Onder leiding van den burgemaas- ter, den heer P. Gouverneur,, vergader de gistermorgen de gemeenteraau. Eén vacature. Na goedkeuring van de notulen, deelt de voorzitter in antwoord opeen ■\Taag van den heer Verkley mede, :dat de pogingen, om een extra post bestelling te krijgen op' 'Zaterdag avond niet geslaagd zijn. Naar aanleiding van den ingekomen geloofsbrief van den heer A. v. dl Voet, die benoemd is in de vacature Baron v. Heemstra, spreekt de heer v. Breda er zijn leedwezen over uit dat het niet mogelijk gemaakt is, dat (neer v. d. Voet reeds in deze verga dering werd toegelaten. De voorzitter merkt op, dat de schuld ligt bij' den heer v. d. Voet,die het bericht van zijn benoermng reeds 19 October kreeg en eerst 16 Novem ber antwoord zond. Maar als men er ernstig op aandringt, zal spr. er geen bezwaar tegen maken dat de behan deling der begrooting nog even wordt uitgesteld. De heer v. Zonneveld betoogt, dat bij de behandeling der'begrooting alle parijen volledig vertegenwoordigd dienen te zijn, gezien de verhoudingen in dezen raad. De heer Speel man-zou voor uit stel kunnen gevoelen als het niet.de schuld was van den heer v.-d. Voet zelf. Nu zal spr. ertegen stemmen. De heer v. Breda ontkent dat de schuld bij den heer v. d. Voet zou liggen, De geloofsbrieven konden toch 'eerst in deze vergadering w<yden be handeld. De voorzitter zegt dat de ver gadering zeker niet eerder kon worden uitgeschreven. Slechts in het allergun stigste geval kon het benoemde lid 8 dagen na de beschikking van Ged. Staten op de goedkeuring worden toe gelaten. Weth. Warnaar meent dat het weinig zou beteekenen, of de heerv. d. (Voet al in deze vergadering kan wor den toegelaten, daar hij tobh de inge wikkeld© begrooting niet voldoende' kan hebben ingestudeerd. De heer B'isschops, ziende hoe ide gemoederen,, nu al in beroering zijln, stelt voor, een kalmeren dag af te wachten om de begrooting te be handelen. (V ro olijkheid Aldus wordt besloten. Op een vraag van weth. Warrraar of den heer v. d. Voét nu ook de stuk ken van de volgende vergadering zul len worden toegezonden, antwoordt de voorzitter toestemmend. De vergadering zaf Dinsdag, "8 De cember'gehouden worden. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is bericht ontvan gen dat er geen aanleiding bestaat om te voldoen aan het verzoek om de grens van den eendenkooi te wijzigen, Weth. Warnaar soreekt zijn leed wezen uit over djeze "beslissing. Het is voor den heer v. d. Geest die er wilde gaan bouwen een tamelijk groote strop. Spr. zou echter willen, dat als nog werd getracht om door onder handelingen met Den Haag en den kooiboer tot een oplossing te komen. Zal worden "overwogen. Betreffende de waterleiding deelt de voorzitter mede, dat den aannemer van het maken der huisaansluitingen is opgedragen voorloopig door te gaan tegen een eenheidsprijs van_ f 12 per huisaansluiting. Tot heden zijn er 870 aansluitingen gemaakt. Het bureau v. Bacteriologiscn onderzoek heeft in een '-aoport verklaard, dat het water van voortreffelijke kwaliteit is, Wel heeft het nog zoo nu en dan een bijsmaak door de aansluitingen die er nog ge maakt worden, maar dat zal wel over gaan. De heer Speelman had zich al ongerust gemaakt, omdat het water, als de kraan pas is opengedraaid, nog wit ziet, en de heer "W arn aar, weth. voegt er den wensch aan toe, dat er 's morgens meer druk zal worden ge geven, opdat in de uren, wanneer dit liet meest noodig is, van alle gemakken kan worden gebruik gemaakt. De ana lyse van het Bact. burea.u is spr. tot troost, want ook hem had de kleur en de reuk van 't water reeds ver ontrust, al is het spr. cok bekênd, dat liet wel 2 a 3 maanden kan duren eer het water kleur- en reukloos is. De Voorzitter Vestigt nog eens speciaal de" aandacht op de vergun ning, die ieder^ heeft om te spuien. Tot December zal niet de geheele wa- terafname, doch slechts een vast recht worden berekend. Spuien is dus de boodschap, zoolang het nog kosteloos kan geschieden. Onder de ingekomen stukken is een aanbieding van de heeren Baartman en Koning, die nogmaals aandringen^ op verplaatsing van het woonwagenkamp. Zij bieden tijdelijk gratis een terrein aan, gelegen tegenover dei woning van den burgemeester, totdat de gemeente een ander terrein zal hebben aange wezen. Daar dit punt in geheime zitting zal worden behandeld, wil de heer War naar nu reeds mededeelen, dat B. en W. bijna gereed zij111 niet eén plan voor de inrichting van het terrein aan de de inrichting van het terrein aan dien Menneweg. De Voorzitter' doet hierna mededee- ifig van ecu juist ingekomen bericht van den directeur van het waterleiding bedrijf, volgens hetwelk het geheele be drijf 16 December in werking zal kun nen zijn, én de meters aan de grens 'der gemeente zullen worden opgeno men. Ter tafel komt dan een subsidie-aan vrage van de Sassenheimsche naai- en breischool ad f 300 voor het jaar '26, waarop gunstig wordt beschikt. Van de Zusters-bewaarschool is weer een subsidie-aanvrage ad f 5 per kind (er zijn 110 leerlingen) ingekomen, hoe wel bij het ten vorige jare verleende subsidie was bepaald, dat de raad toen voor de laatste maal aan het verzoek had voldaan. Den heer Zonne veld heeft 't be vreemd, dat dit jaar op de begrooting weer een bedrag voor subsidie is uit getrokken, hoewel de raad gezegd had dat niet meer te zuilen doen. Wil men toch weer subsidie ver Ie enen, dan zag spr. toch gaarne', dat volledige reke ning en verantwoording werden over- Aan het Jaatste is reeds voldaan, al dus de' Voorzitter. Weth. Warnaar acht het wel noo dig, dat het bewaarschoolonderwijs van gemeentewege wordt ondersteund zoo lang de regeering er niet voor zorgt. Wij binden ons nog niet voor volgende jaren. Echter zou spr. een onderzoek willen doen instellen naar de bestaans voorwaarden der school. Wanneer n.l. voor de lokalen subsidie wordt ver leend van Rijkswege, of wanneer om andere redenen de lasten lichter zijn, zal men het daar kunnen doen met een per leerling lagere, bijdrage. De heer v. Z o 1111 e v e ld vreest eeïni- germate, dat de liefde der ouders voor de scholen zal verminderen, wanneer door gemeentelijken steun hun geldelij ke offers minder noodig worden. Wat de R. K. Fröbelschool betreft 'zegt de heer Bader, dat dit gevaar min der groot is, omdat de zusters geheel worden ^onderhouden door de parochi anen. Uit de rekening van de andere Frö belschool, die cp verzoek van den heer v. d. Geest wordt opgeslagen, blijkt, dat de ouders daarvoor nog meer con tributie betalen. Besloten wordt beide scholen een subsidie van resp. f 300 en f 500 te ver le enen. In verband met den aanleg van een telectriciteitskabel in de Beukelaan en het M.U.L.O,-laantje, stellen B. en W. voor om van gemeentewege een zesde te garandeeren van het aantal K.W.U. dat waarschijnlijk ml ontbreken aan de 2100 K.W.U., die per jaar moeten wor den verbruikt, om voor het bedrijf den kabel rendabel te maken. Baartman en Koning hebben reeds 500 K.W.U. ge garandeerd. De kosten "van den kabel, die voor rekening van het bedrijf ge legd wordt, bedragen f 1760 over een afstand van 515 M. Aangenomen. B. en W. stellen voor, de electrischei Straatverlichting uit te breiden met 4 lantaarns in den M enne weg. Dia lan taarns zullen per stuk f90 van aan schaffen en monteèren kosten en f 30 per jaar van lichtverbraik. Wanneier dat noodig blijkt, kunnen eenige er van worden omgemonteard tot nacht- branders. Aangenomen. Besloten wordt de rekening courant met de Hasrlemsche Bankvereaniging voor de gemeentebedrijven voort te zet ten, en voor het waterbedrijf een nieu we rekening fee openen. Bij die {Sassenheimsche Boerenleen bank zal voor het grond- en woningbe drijf een rekening-courant worden ge opend. Bij de rondvraag brengt dhr Speel man nogmaals den aanleg van het wan delpad vanaf de Oude Post ter sprake. Spr. wil de gemeente er maar voorspan nen, omdat liet Rijk zoo lang wacht. De Voorzitter wijst op eenige be trouwbare teekenen, die er op wijzen, dat men in Den Haag ernstig bezig is een begroeting op te maken. Spr.. waar schuwt togen ontijdig ingrijpen. Omdat 1111 eenige grondeigenaren nog tegen stribbelen moeten we niet dadelijk af laten van een breedte van 5 M. die' het Rijk eiseht. De heer v. d. Geest begrijpt niet, dat ér nog steeds eigenaren zijn, die niet willen medewerken en zelfs ande ren opruien cm het ook niet ce doen. Weth. Bader zegt, dac niemand te genstribbelt. Maar spr. acht met anders wagenaren een breedte van 3 M. voi- idcende. Een strook van 5 M. af te staan is voor velen een aroot offer. RECLAME. HMRLEMMERSTRMT 114. UITSLUITEND PRIMA - CONFECTIE IN - DEGELIJKE STOFFEN VERRASSEND LAGE PRIJZEN De heer v. Zonneveld meent, dat met uitzondering van de drukte des Zondags een betegelde trottoirbreedte van 3 M. reeds veel verbetering zou brengen. Tegen het autoverkeer moet 's Zondags wat meer regelend worden opgetreden. In het eind echter vindt spr. het plan van den Voorzitter het beste. In de toekomst kunnen we niet buiten een pad van 5 M. De heer v. R ij n wil voorloopig maar nemen, wat de eigenaren willen af staan; 2, 3, of 5 M. Weth. .Warnaar steunt bet voor stel Speelman om voorloopig het voet pad in orde te maken op een breedte van 2 M. Voorts zal bij eventueelen villabouw langs den weg, zooais on langs voor den heer Speelman, den aan nemers mosten worden voorgeschreven, dat zij voldoende maatregelen moeten treffen om de veiligheid op ,het voet pad tei verzekeren, .zoodat het publiek er gerust kan passeeren, ook 's avonds Bij de rondvraag gaf verder de heer v. Zonneveld een flmke reconstructie van den Menneweg in overweging, waar in is opgenomen een zeer aanzienlijks, verbreeding, desnoods ten koste van ingrijpende wijzigingen, om zoodoende een goeden verkeersweg naar dien kant te. krijgen. B. en W., onder den indruk van de sympathie, welke dit denkbeeld bij den geheelen raad ontmoette, zegden spoe dige overweging toe. Tte heer v. Breda vroeg rioleering -van de Kerkelaan, en maakta er te vens aanmerking op, dat Zondagavond de nieuwe fontein gespoten heeft. Ook dhr v. Rijn vroeg het Chr. deel der inwoners in het vervolg voor zulke „lol letjes" te vrijwarén, welke betiteling, en meer nog, de deemoedige erkenning van den voorzitter, dat hg onwetend dit kwaad veroorzaakte, de heeren Speel man. v. d. Geest en Bisscho-pg in toorn deed ontsteken. De eerste' nam het den voorzitter zeer kwalijk, dat hg1 zoo spoe dig tot bijleggen bereid was, de tvyeede wude alle bezwaarden onder den fon tein houden, om op ta frisschen, terwijl de heer Biss<S*»ps er niet langer ge noegen mee wenschte te, nemen dat hier een groep den Raad beschouwt als „een troep heidenen". Hg was dat deuntje al lang zat. Weth. Warnaar zei dat de zaak voor de vergadering reeds in der minne geschikt was, en oordeelde wijselijk dat het in deze atmosfeer oeter was om er in het openbaar-niet meer over te spreken. LEIMUIDEN. - Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 7 uur, Ds. v. d. Plier. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, Ds. D. Ringnalda. Tot ouderling der Geref. Kerk is in de plaats van den hear v. Kooten, benoemd de heer K. Duijser en tot diaken in de plaats van den hqer Kolf 'de heer L. Dieleman. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en 6.30 nam. Ds. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Dinsdag 1 December a.s., des v.m. tusschen 9 en 10 uur, zal er gelegen heid zijn tot kostelooze inenting. Men vervoege zich hiertoe aan de Ziekenbarak en v-erzuime niet de trouw boekjes mede te brengen. ROELOFARENDSVEEN Vrijdagmorgen is alhier in den ouder idom van bijna 74 jaar in het St. Jar cobusgesticht alhier overleden, de zeer 'Cerw. heer W. I. M. Herscheit, rustend pastoor dezer parochie. 3S=8S=*=«=8 11' 11 j Ons Babbelhoekje. C3ê=3S=£:£~5f=S=S= Beste jongens en meisjes, Ik mag niet veel schrijven vandaag, maar iets moet ik jullie toch vertellen. Volgens afspraak geef ik nu weer prijsraadsels, waarvoor ditmaal mooie prijsjes beschikbaar zijn gesteld. Ik verklap nu nog niet wat voor prijsjes, maar ze zijn anders dan ge woonlijk en ik wed, dat jullie ze aar dig zult vinden. Als 't eenigszins kan, geef ik met Kerstmis weer prijsraadsels. Allemaal nu goed je best gedaan, niet alleen voor de raadsels, maar ook in huis en op school, zoodat Sint Nicolaa3 jullie niet vergeet. Veel genoegen hcor de volgende week. Hier voljt weer eerst de correspon dentie „Moeders meisje", Noordwijk. Ik zal het nog eens goed nazien en er natuur lijk mee rekenen. Prettig, dat je nu weer beter bent. „Zangeresje", Leiden. Neen, ik heb die poppen niet gezien, maar ik heb er wel van gehoord. Ik hoop, dat je oog weer gauw beter mag zijn. „Junior". En heb je veel genoten bij die uitvoering? Of moest je zelf mee zingen? S. en W., Woubrugge. Ja, bet is bier nu weer drukker dan gewoonlijk, vooral door die winkelweek. Als St. Nicolaas met dit wlechte weer maar zoo ver komt. „Boschviooltje", Lisse. Je valt van de eene verjaardag in de andere. En heeft de sneeuw je nog weerhouden? Ik denk wel van niet. „Waterlelie", Lisse. Dat is wel jam mer van die schaatsen, maar ik hoop toch, dat ze niet al te vroeg gébruikt moeten worden. „Tommy", Leiderdorp. Ja jongen, zon der advertenties kan een blad nu een maal niet bestaan. Hoe meer er komen hoe beter. „Wilgenkatje", Leiderdorp. Dat was geen mooi begin op dien verjaardag. Ge lukkig, dat 't alles nog zoo goed in orde kwam. „Heidebloempje", Leiden. Je zult nog een poosje geduld moeten hebben, want de winter is nog niet eens begonnen. Mïar de whiter kan ook wel mooi zijn. Wilgenroosje", Warmond. Ja, dat is zeker jammer. Ik zal nog eens alles na zoeken, misschien komt dan de brief nog terecht. Heeft bet in Warmond ook zoo gestormd? „Viooltje", Leiden. En is er nu al eenig bericht gekomen, 't Begin van de reis zal wel wat stormachtig zijn ge weest. Ik hoop, dat je een goede Sint zult hebben. „Hessie", Leiden. Hartelijk welkom in ons kringetje. Doe maar flink je best Hoe ben je toch aan dien schuil naam gekomen? Schrijf je even hoe oud je bent? „Scholier", Leiden. Ja, dat is zeker een heele drukte. Ik hoop, dat je de bedoelde zin tloeh nog zult vinden. „Hartediefje". 't Is toch wel leuk, die drukte op straat. St Nieolaas heeft over gebrek aan belangstelling niet te klagen. ,|Koekeroe", Lelden. En heb je den Sint goed kunnen zien? Ik hoop maarjk dat hg wat voor je meegebracht heeft. De oplossing van de raadsels is: 1. Koopt uw Sint Nicolaascadeaux bij hen, die in ons blad adverteeren. Underdeelen: prachtband, winkeliers, bode's, klanten, cadeaux, blijde, sou venir, courant, i-o-e. 2. IWie zoet is krijgt lekkers, wie stout is een roe. Onderdeelen: suprise, roe, koek, zoet, Sint, winkels, wieg, stoute, rijk, o, e. Hier volgen nu de beloofde prijs- wie daar komt. Roel Martens, en mid den tusschen de menschen drong Her man zich door om bjj zijn vriend te komen.. „Hoe kb-m je hier?" hoorde ze Her man net vragen, toen ze bg hen kwam Moeder nam de bedde jongens mee uit het gedrang en bracht ze wat ter zijde van het perron. „Ziezoo Herman", lachte ze, „dat is nu onze verrassing voor jou. Roel komt de heele vacantie bij ons logeeren; wel kom hier, Roel". Met de grootste verbazing keek Her man zgn moeder aan. Toen sprong hn wel een meter hoog, iets wat hij altijd deed als hij erg blij was. „O Roel, wat fijn is dat, wat zullen we nu een gezellige vacantie hebben. Moeder had er mij niets van verteld." ^Nu verlieten de drie het station, ter* wijl Roel Martens, die nog nooit in een stad was geweest, met groote verwon dering naar al die drukte zag. Onderweg reeds vroeg Herman hem van alles. Naar Bob en Kees en Karei, zgn vrienden van vroeger. Naar mees ter Korenhof bg wien hg het laatst in de klas gezeten had en naar nog o zooveel njeer. Toen ze thuis kwamen, bracht moeder Roel eerst naar de logeerkamer, dat hij zich wat zou opknappen van de reis Herman was mee gegaan naar boven en zag, dat zijn moeder ook daar reeds alles voor hen in orde had gebracht. Hij kwam eerder naar beneden dan Roel en vond moeder in de keuken druk hé- zig. m „Moeder", zei hij, „wat is dat heer lijk, dat Roel hier een heele vacantie) komt. Wat zal het nu gezellig zijn. Maar hoe komt het, dat u juist Roel gevraagd hebt?" Moeder lachte'. „Dacht je", vroeg ze, dat ik mijn eigen jongen niet kende, en niet wist wie zgn beste vriend was? Toen vader thuiskwam, heette ook hg Roel hartelijk welkom en vertelde meteen, dat hg den volgenden dag niet naar de fabriek hoefde, dus, dat zg dan met z'n viertjes op stap zoudep gaan". HOOFDSTUK .VIII. Een prettige vacantie. Den volgenden dag was het prachtig 5(omerweer. „Dat treffen we, jongens", zei va der aan het ontbijt. „Waar gaan we vandaag heen, va der?" vroeg Herman. „Wel", antwoordde vader", we be ginnen vandaag maar eens met de dier 1. Mijn geheel bestaat uit 55 letters. 41. 9. 53. 4. 24. 30 is een eiland. 37- 3- 33. 20 is een rivier. 10. 28. 7. 46. 54. 38. 5. 25 een dorp in Overijsel. 51. 14. 15. 2. 17, vindt men in Lim burg. Een 40. 34. 11. 49 is een stroomend water. 13. 42. 19. 48. 21. 8. 30. 3?. 1, 45 51 is een dorp in Nocnd Holland. 44. 10. 47. 52. 3. 18. 12. 26. 31 43 is een stad met een zeehaven. 45. 22. 6. 36. 50. 32. 26. 16. 55 is een stadje in Utrecht. 27- 33- 39. 35 is een grondsoort, 23 en 29 zgn medeklinkers. 2. Mgn geheel bestaat uit 25 letters. Een 3. 21. 9 is een boom. Een 6. 2. 8. 15 is een schietwerktuig. Een 25. 23. 18, 13. 17, is een meubel stuk. 22. 19. 10. 24. 16. 11 is een werk woord. 4. 7. 9 gebruikt men om te plakken, 14. 5. 12. 20. 11 zijn familieleden. 1 en 13 vormen een uitroep. Vele groeten, OOM FELIX. TOCH EEN PRETTIGE VACANTIE door Francina. 8. Slot. „Waar gaan wa nu heen, moeder?' vrceg Herman verhaard, toen .ze in- plaats van naar den uitgang, naar een ander perron gingen. „0", antwoordde moeder, „ik nibet nog even op het derde perron zgn, ga maar mee". Nauwelijks waren ze er gekomen, of daar stoomde alweer een trein binnen In de drukte en het gedrag dat nu ontstond, hoorde men Hermen plotse ling uitrcenen: „O, moeder, zie eens ..0 fijn", vond Herman. Hij was eu .pas eens geweest en had er nog lang niet genoeg van. Moeder maakte een pakje boterham men klaar; die zouden ze in den die rentuin opeten. „Blijven we daar dan zoo lang?" vroeg Roel zichtj es aan Herman. „0 ja", zei Herman, het is daar zoo groot, je bent er vooreerst niet klaar". Eer ze den tuin ingingen werden fS. nog wat olienootjes en koekjes ge kocht. „Waar is dat voor?" vroeg Roel weea „Voor de apen en papegaaien; weet je dat niet?" was Hermans wedervraag „0, maar jij bent nog nooit in den die rentuin geweest dan zul je eens oen, hoe prachtig hetis. 't Was niet zoo heel erg vol in den dierentuin, dus de jongens konden naai hartelust genieten. „En 't is zoo gezellig met je v»- der", zei Roel tot Herman, „van ieder dier weet hg wat te vertellen". De wilde dieren vonden de jongens het mooist. 3. Toen het tijd werd om naar huis te Baan, kon vadör ze nog haast mist van de hokken wegkrijgen. ;,We hebbein een fijne dag gehad", zei Roel, toen Jhjj 's avonds met Hen* man in hun slaapkamer was. v „Zoon prettige vacantie had hg nog nooit gehad", zei Roel Martens, en Hermin genoot ook met volle teugen. lederen morgen had vader een plan netje voor ze gemaakt en trokken ze er op uit; nu eens ailean met moeder en dan weer kon vader ook eens mee gaan. 1 Was er eens een regendag, dan ver veelden ze zich nog .niet Dan bleven ze of gezellig in huis, of moeder ging met (sen het een of ander museum Zoo vlogen de weken om en veer men er aan dacht was de dac, dia Voor Rod's* vertrek was bepaald, al Idaar. 1 Hij vertrok terwijl hjj niet wist, hoe hij zijn dank zou betuigen, voor alles wat hij genoten had. Nog maar enkele dagen, en Herman moest weer naar school. Van tante Jo was er geregeld be richt gekomen, hoe Jan van Buren het maakte. Het verblijf aae zee; deed hem o zoo goed. Hg zag er al veel beter uit en als het zoo -doorging, zouden za hem niet meer herkennen, als hij weer terug kwam. Juist was er weer een brief van tante Jo, met goede berich ten over Jan gekomen, ditmaal me* een klein briefje van Jan zelf er bij. Jan schreef, dat hg al zooveel ster ker werd. hjj kon al haast alles doen wat de andere jongens ook deden. Moeder had de beide brieven voor gelezen. Een poosje was het stil in de kamer. Toen zei moeder: „Wel Her man, heb je er nog spijt van, dat je niet zelf bg tante Jo bent gaan lo geeren?" „Neen, moeder", antwoordde Her man, terwijl hij zijn moeder eerlijk in de oogen zag, „is het niet heerlijk, dat Jan nu weer beter wordt?" „Ja Herman", was moeders antwoord „en ik hoop, dat mgn jongen altijd bereid zal zijn om uit liefde tot den Heiland als het noodig is eigen ge noegen op te offeren voor het welzijn van anderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7