SEËMMEI DAG-AGENDA. 20—28 Nov. Winkelweek van de Ver. „Centrum Belang)', N. Rijn—Visch- marktBotermarktBreestr.-— Maars- manssteeg. Vrijdag 27 Nov. 's av. acht uur, „Je- ruël Groenesteeg 16. Lezing het licht beelden. Vrijdag 27 Nov. 'snam. half vijf, Openb. Leeszaal en Bibl. Breestr. 27. Alg. Ledenverg. dezer Leeszaal. Vrijdag 27 Nov., 's av. kwart over acht uur, Hotel „In den Vergulden Turk" (Bovenzaal)Ledenverg. van den L. Kunstkring „Voor allen". Vrijdag 27 Nov. 's av. acht uur. Nuts- zaal. Lezing voor den Ned.'Chr. Vrou wenbond door den heer Volk van Rot terdam. Onderwerp: „Gevaren op zede lijk gebied, die jonge menschen bedrei gen". Maandag 30 Nov. 's av. acht uur in „PredikerJanvossensteeg. Feestavond L Chr. Oranje Ver. Woensdag 2 Dec. Filmvoorstelling over Indië, in de Stadsgehoorzaal. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. J. Douk, Doezastraat 31, tele foon 1313. en van Schepper en schepsel geldt als ongehoorzaamheid en overmoed. Daar om gaat ook de wensch niet naar ver lossing of vernietiging der persoonlijk heid, maar naar reiniging, naar ver zoening Hoe abstract deze verschillen ook schijnen, zij zijn van onmetelijken di- recten invloed op den vorm, dien wij ons leven geven. Uit het impersonalis- tische standpunt kan consequent al leen vootrvloeien de begeerte verlost te worden van de kwaal van het zijn of van de wedergeboorte; het laatste standpunt, uit zich in de bede het ei gen oorspronkelijk' leven hersteld te zien en gesteld in den dienst van God. Religie in den zin van Schleierma- cher's Reden über die Religion, als.'n gevc'el van afhankelijkheid van het Oneindige is zeker ook op idealistisch en impersonalistisch-mystisch stand punt mogelijk. Godsdienst als dienst van God alleen als wij God kunnen na deren als onzen Schepper. Den moed daartoe kan echter l\et. schepsel, zich van eigen nietigheid en zonde bewust, niet uit zichzelven put ten. Alleen wanneer in Zijn Openba ring, in Tijd en Ruimte, God zelf ons tegemoet treedt, niet om rechtvaardi gen te roepen maar om zondaren te 'wekken tot bekeering, kunnen wij den grooten sprong wagen, ons in volledig vertrouwen aan Hem over te geven- Het is niet een daad van eigen kracht, maar een overtuigd en overweldigd worden. En daarmede is-tevens gezegd dat wij hier het terrein der weten schappelijke, der logisch-rationeele bewijsvoering hebben verlaten. Zoomin Gods Heiligheid, als zijn al-ontfermen de Liefde kan door den eenen mensch den anderen worden gedemonstreerd Maar zij die haar hebben ervaren, kun nen niet nalaten er van te getuigen en te wijzen op die ééne plaats in de Ge schiedenis, waar zij in deze wereld tot werkelijkheid is geworden. Het oorspronkelijk Christendom. Gisteravond hield Prof. J. P. V e r- haar zijn derde academie-voordracht over het R. K. Kerkbegrip en het oor spronkelijke Christendom. In aansluiting bij de twee eerste voordrachten stelde spreker dezen a- vond de vraag: Heeft Christus zijn god delijke leer en prediking overgedragen op een door Hem in het leven geroe pen organisatie, m.a.w. bestaat er een Kerk, door Christus zelf gesticht, waar in wij den eenig-waren, door God ge- openbaarden godsdienst kunnen terug vinden? Om alle misverstand te voorkomen, zette spreker eerst uiteen, dat hier na tuurlijk niet gevraagd wordt naar een z.g onzichtbare Kerk, want een derge lijke geestelijke gemeenschap tusschpn Christus en ;de zielen en tusschen de zielen der gerechtvnardigden onderling nemen ook de katholieken evengoed aan als de protestanten. De vraag waar het in deze voordracht om gaat. is vooral deze: of er een uiterlijke en zichtbare Kerk of organisatie door Christus gewild Is, en de Kerk dus een goddelijke instelling is, dan wel een loutere vinding van mensohen. De Katholieken beantwoorden deze vraag (in tegenstelling met de meeste protestanten) aldus: Christus heeft een zichtbare Kerk gewild. Nadat spreker nog gewezen bad op de allerbelangrijk ste consequenties, welke uit een derge lijke goddelijke instelling voort vloeien, werden in den breede de be**" wijzen aangegeven, waarop de katho lieke opvatting zich baseert: 1. Dat Christus een zichtbare Kerk gesticht heeft, m.a.w. dat Hij een echte NIEUWE LEIDSCHE V; organisatie of maatschappij gewild heeft, jvaarin al zijn volgelingen ver- eenigd zouden fcijn, blijkt niet alleen uit de verschillende gelijkenissen, waarmede Christus zijn Rijk vergeleek maar ook hieruit, dat Christus duide lijk al die elementen gewild en aange wezen heeft (belijdenis van een en het zelfde geloof, het gebruiken van de zelfde genademiddelen, het geleid wor den door een gezag), welke noodzake lijk een organisatie in stricten zin con- stitueeren. 2. Geheel in overeenstemming hier mede is de opvatting der eerste chris tenen. Want uit de oudste historisch- betrouwbare apostolische documenten blijkt: a. dat de eerste'christen reeds van den aanvang een eigen eenheid, een eigen groep vormen, welke scherp van de niet-christenen is onderschei den en gescheiden (Hand. 5:1213. II Cor. 6:1416. enz), terwijl de chris tenen zich met elkander innig verbon den beschouwen tot een groote gemeen schap (gelijk uit allerlei specifieke be namingen blijkt), tot een groot huisge zin (zie: Eph. 2:19—22; Col. 3:11, enz), als de verzameling der klètoi en daar om allen te zamen genoemd worden de Ekklèsia of de Kerk van God (Hand 9:31; Gal. 1:13, enz). b. Bij de eerste christenen heerschte de algemeene opvatting, dat het chris ten-zijn beteekende, dat men behoorde tot een bepaald godsdienstig genoot schap. waarin men door uiterlijke en zichtbare kenteekenen van de niet- christenen was onderscheiden, m.a.w. dat men behoorde tot een zichtbare or ganisatie. Die* zichtbare kenteekenen (welke men als van God afkomstig be schouwde) waren o m. de belijdenis van een en dezelfde leer, de viering van een en denzelfden eeredienst (H. Avondmaal, Doop) en het geleid wor den door een apostolisch gezag. Door verschillende teksten werd aangetoond dat juist deze zichtbare banden in de opvatting der eerste christenen de ken merkende teekenen waren van de een heid hunner organisatie. c. Tenslotte blijkt Uit de oude apos tolische geschriften, dat de Kerk in de opvatting der eerste christenen een georganiseerde eenheid was van on dergeschikten en gezagdragers, waar onder het apostolisch gezag het aller voornaamste was. Uit de Hand. der Apost. blijkt dat in de christenge meenten uit de Joden en die uit de heidenen in één apostolisch kerkver band staan, wat wel heel sterk uit komt in de Apostelen-bijeenkomst te Jeruzalem. Nog sterker spreekt dit zichtbaar-georganiseerde kerkverband in de brieven van Paulu9. waar hij voortdurend de Kerk vergelijkt met het georganiseerde menschelijke li chaam. Ten bewijze wer4 uitvoerig be handeld het 12de hoofdstuk van II Cor. Het eerste christendom derhalve ken de alleen een eigen, zichtbare, geor ganiseerde eenheid, en wel door God aldus verordend, en dus: een zichtba re, door Christus gestichte Kerk, zoo- als de Katholieken nog altijcl verde digen. Spreker besloot zijn betoog met de voorlezing van' de profetie in Micha 4 vs. 1—2 waarin het zichtbare Rijk van den Messias voorspeld is geworden. Sursum Corda. Door eenzijdige muzikale opvoeding beeft zich langzamerhand bij een groot deel van het publiek een voor keur gevormd voor instrumentaal-mu ziek. Geheel te verdedigen valt dit niet, aangezien de instrumentaal-muziek in o-.rsprong alleen diende voor begelei ding en zich later zelfstandig heeft ontwikkeld. Wij zouden niet gaarne de instru- mentaal-muèiek weer geheel tot een rol van ondergeschiktheid zien terug- vervallen. Maar het zal toch altijd waar blijven, dat het stemorgaan, door God in de borst des menschen geplant zoo dicht bij het hart, nog altijd het oorspronkelijkste en meest ontroeren de middel is om de aandoeningen der zitl te vertolken. Gisteravond is ons weer dat wonder der menschelijke stem in zijn volle schoonheid geopenbaard, door het in alle opzichten zoo goed geslaagde Vo- aal concert van „Sursum Corda". Een rijk en varieërend programma bewees, dat een Vocaal-concert nooit eentonig behoeft te worden en de kleu renrijkdom van het mooiste instrumen- taal-concert kan bezitten, zij het dan op andere wijze. Wij hoorden in de eerste plaats het koor in oude en moderne werken van zeer verschillenden aard en composi tie; een vrouwenkoor, een damestrio, ten soliste en we hoorden het bekende Knapenkoor uit Amsterdam. Met een Fransche Advents-Cantique, door Cuypers vierstemmig geharmoni seerd, werd de avond vol en krachtig ingezet. Daarop volgde een mooi oud bransch Driekoningenlied „Les Rois Mages". Verder hoorden we voor de pauze van het koor nog een „Ronde" en „Mois de Mai" het laatste een lied uit Neder-Auvergne, gedicht en gecompo neerd door Maria Versepuy, een zeer modern werkje, maar fijn van bouw, dat hooge eischen aan koor en solisten COURANT VAN VRIJDAG RECLAME. sinds een hsrif theelepeltje Gebismu- .reerd Magnesium 111 een beetje water al de spijsverterings-ongemakken binnen vijf .minuten uoet verdwijnen. Onver schillig of zij veroorzaakt worden door ■zuur 111 de maag, braken, opgeblazen heid, indigestie, stoornissen der spijs- verteering, epz. enz., Gebismureerd Magnesium lenigt de pijn onmiddellijk. Bevrediging gewaarborgd of het geld te rug. Gebismureerd Magnesium Dépot, Jacob Malisplein 23, Amsterdam. Ver krijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij: REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let eir op, dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. stelt, maar prachtig tot zijn recht kwam. Na de pauze kregen we een drietal werken van Cuypers te hooren „Mijn taal" en „Volkslied", beide krachtig en forsch gecomponeerd en heel mooi ge zongen. Qua koorwerk doet het eerste het nog beter dan het tweede. En ver der zongen een aantal dames het fijn- poëtische bloemenlied, door Cuypers gecomponeerd op woorden van Helene Swarth. Voor den dirigent nu echt iets om te geuren met het prachtige materiaal onder de vrouwenstemmen, door hem zelf op het klavier op hoogst gevoelige en artistieke wijze begeleid. Een drietal dames zong „Les trois princesses", een oude chanson in 't I ance-Comté< Evenals het volgende „Maman, dites moi", door Mej. Annie van der Reyden met nobel en warm geluid en rustig beheerschte voor dracht gezongen, was de dirigent hier weer de kunstzinnige begeleider. Laat het koor het nu zoover zien te brengen, dat bij dergelijke uitvoerin gen, ook een paar heeren als solist kunnen optreden, dan kan men bet programma nog rijker maken. Het laatste koornummer was „La Bataille de>Marignau" van Clement Jannequin (1516). Het is een zeer mar tiaal werk, Bijna instrumentaal ge dacht, dat de overwinning van Frans I op de Zwitsers bij Marignau in 1515 be zingt. Er valt in dit werkje-een sugges tief realisme te bespeuren. Men hoort het krijgsrumoer, de krijgsmuziek, paardengetrappel, wapengekletter,, hel bruisende victorie en de klacht dor al ten: alles is verloren. Dit werk stelt vooral rkythmisch zeer hooge eischen» maar het. was voor „Sursum" een im poneerend succesnummer. Het knapenkoor van Cuypers heeft evenals verleden jaar een diépen in druk nagelaten. Bijzonder trok het in de zaal de aandacht, hoe de zangertjes zich om hun leider om den vleugel schaarden en met verrassende zeker heid en vrijmoedigheid hun liederen zongen, terwijl geen dirigeerende hand hun leiding gaf. Cuypers speelt en dan gaat alles als vanzelf. Daarbij treft de vergeestelijking, wel ke hij soms aan den tekst weet te ge ven. Het opvallendst dacht ons dit hij: „Het waren twee conincskinderen." Het'gevalletje, dat in de Middeleeuw sche ballade behandeld wordt, schijnt zóó gezongen hoven de hizonderheid v. ean verhaaltje uit te gaan en krijgt de beteekenis van een aangrijpende ziels- tragiek. Elke regel wordt symbool. De jongens zingen dat natuurlijk onbe wust zoo. De intuitie van den dirigent brengt lien er toe. Zij kunnen zóó de diepte van de tragiek der smart niet aanvoelen. Kostelijk waren de meer geestige lie deren, die het publiek opgetogen maak ten en telkens een daverend applaus ontlokten: niet het minst „Jan Hinne- rik" waarbij aardig, maar sober werd geacteerd. Ten slotte een woord van hulde aan den heer Cuypers, dien we weer zagen als beschaafd en muzikaal dirigent, wiens composities weer troffen door hun muzikaliteit en die smaakvol ver schillende nummers begeleidde. De lauwerkrans was wel verdiend. De Gehoorzaal was flink bezet. Gaarne hebben we dezen winter weer zulke uitvoeringen. A. R. Kiesvereeniging. Naar wij vernemen, ligt het in 'de bedoeling van het bestuur der A. R. Kiesvereeniging, in verband met den ernstigen politiek,en toestand, binnen kort een vergadering uit te schrijven waarin een bekend spreker, met wien nog nader gecorrespondeerd wordt, 't woord zal voeren. Legatum Visserianum. De in October door plotselinge on voorziene omstandigheden uitgestelde colleges, die vanwege het Legatum Vis serianum zouden worden gehouden over „Nederland en het Internationa le vraagstuk", zullen th'ans plaats heb ben op Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag 14 December te 4.15 u. n.m., in het Klein Auditorium van het Leidsche Academiegebouw (Rapen burg 73). Professor Colenbrander zal 1 Dec. de reeks openen; de volgende dagen zul len spreken de gepensionneerde gene raal Majoor Tonnet, professor Van -Hlom en nrofessov Van Ficinga. NOVEMBER 1925 De colleges zijn kosteloos toeganke lijk voor alle belangstellenden voor zooveel de ruimte zal toelaten. Postpakketten. Het Postkantoor alhier verzocht ons het volgende te plaatsen betreffende de verpakking van postpakketten voor het St. Nicolaasfeest: Pakt de pakketten nog steviger in dan anders. Gebruikt vooral ste vig pakpapier en sterk touw. Schrijft het adres liefst op den om slag. Veilig is het een tweede adres in het pakket te sluiten. Adressen met lak vastgehecht laten los en zijn daarom niet toegelaten. v.v.v. Hot Informatie Bureau van de Ver- eeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, Stationsplein alhier zal ingaande Dinsdag 1 Decem ber tot 1 Maart 1926^gesloten zijn. In dien tusschentijd kan men zich om inlichtingen wenden: de Kempe- naerstraat 52, Oegstgeest. Kamer van Koophandel!. I*ot de hij enkele candidaatstelling herbenoemde leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijn land (afd. kleinbedrijf)#behoort ook on ze stadgenoot, de heer G. J. M, J. Mol- kenboer. Oranje-collecte. De deze week langs de huizen gehou- citn Collecte Oranje-Comité bracht op 1125.88. De 55-jarige D. S. opperman, is gistermiddag, terwijl hij bezig was een dak te repareeren. in de Parkstraat, met de ladder uitgegleden en van het dak gevallen. Bij dezen val liep hij echter geen letsel op, wat zeker wel een curiositeit mag heeten. BUITENLAND. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Harriot ziet van de opdracht af. De Fransche politici, dié door Dou- mergue met de kabinetsformatie be last zijn. weten eerder dan Mr. Mar- chant of zij al <ian niet daarmee zul len slagen. Gewoonlijk houden zij de opdracht niet langer dan een dag in beraad. Herriot heeft,den nacht van Woens dag op Donderdag benut om de bespre kingen te houden met de socialistische kamerleden en als zijn voornemen te kennen gegeven om de krachtigste maatregelen ter vermijding van infla tie te nemen. Een oplossing, welke onverwijld ver wezenlijkt kan worden, zou bestaan in een afstempeling der bankbiljetten om aldus een telling van het in om loop zijnde bedrag mogelijk te maken. Het resultaat dezer operatie, waaruit het aantal verloren gegane bankbiljet ten zou blijken, wordt op 43 milliard geschat, die zouden dienen als waar borg voor het voorschot der Banque de France tot ten hoogste 1500 millioen. De socialisten weigerden Herriot steun, ja gaven zich zelfs de moeite niet hem van hun besluit te verwit tigen. Herriot vernam him afwijzend be sluit op de steunaanvraag eerst gister middag uit persberichten. Herriot heeft dan ook aan den pre sident der republiek meegedeeld, van1 de opdracht tot kabinetsformatie af te zien. Briand weer kabinetsformateur. De president der republiek beeft na het terugtreden van Herriot Maurice Saraut uitgenoodigd een kabinet te vormen. Deze heeft ook bedankt. Daar de toestand met het uur ver troebelt en de onrust in parlementaire kringen groot is, stelde Doumergue niet de' socialisten voor de realiteit en riep hij daarna *niet Boncour, doch Briand. Tot aller verbazing accepteerde Bri and de kabinetsformatie, waarschijn lijk hopend op een middenconcentratie. Als een bewijs van de heerschende onrust meldt de „Liberté", dat de Pa- rij sche garnizoenen geconsigneerd zijn. evenals de republikeinsche garde, ter wijl uitgebreide bewakingsmaatrege len voor de ministeries enz. zijn geno men. De weigering van Herriot berust materieel op de onmogelijkheid der kartelpartijen om een accoord te be reiken inzake een financieel program Tsjitsjering bij Briand. Tsjitsjerin, de Russische volkscom missaris, die gistermorgen te Parijs is anagekomen, heeft in den namiddag een bezoek aan Briand gebracht. Hii werd daarbij vergezeld door Rakows- ki, den Russischen gezant te Parijs. HET VERDRAG BAN LOCARNO. De a.s. onderteekening. Men kan thans als vaststaande aan nemen, dat de onderteekenaars van het tractaat van Locarno op het mi nisterie van buitenlandsche zaken Dinsdagochtend in bijna alle, zoo niet in alle, gevallen de ministers zullen niin, die te Locarno voor hun onder scheiden landen hun paraaf gezet heb ben op het stuk. Wagons het overlijden van koningin Radio-Programma. ,Waï er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). «Lezingen. 5.35 (Londen, 363 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder urn* t je, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, Eiffeltcren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hilversum, 1050 M.). Lezing v. Marie Schmitz. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelscke stations. Tijdsein nieuws, toespraken, leidden. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parjjs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. S.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.), Concert, en lezing door Dr. C. E aston,. 8.20^ (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.50 (Maand, 392 M.). Concert. 9.20 (Parh's, 345 M.). Concert 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Alexandra, moot de Engelsche regee ring noodzakelijk vele daden van gast vrijheid, die zij aan de doorluchtige gasten wilde bewijzen, herroepen. Officieele kringen te Londen zijn buitengewoon voldaan, dat de vreem de staatslieden, die men oorspronkelijk verwachtte, niettemin te Londen zullen' komen, om door hun tegenwoordigheid luister bij te zetten aan de onderteeke ning. Hoewel de gala-maaltijd op Bucking ham Palace niet 'door kan gaan, zal de Koning de vreemde ministers ontvan gen en dezen zullen ook aanzitten aan:, een piaaltijd, aangericht door den eer- ste-minister en den minister van bui-: tenlandsche zaken. Het ontwerp in tweede lezing door den Rijksdag aangenomen. In de zitting van den rijksdag van gister werd in tweede lezing van de Locarno-wet artikel 1, dat het aanvaar den van het veiligheidspact en de ar bitrageverdragen constateert, met 271 - tegen 159 stemmen aangenomen. De Duitsch-nationalen, de communis ten, de volkischen, de nationaaal-soci- alisten en een gedeelte der economi sche vereeniging hebben tegengestemd, gens hetwelk Duitschland tot den vol gens hetwelk Duitschalnd tot den vol kenbond toetreedt, stelde afgevaardig de Leicht (Beiersche volkspartij) de volgende motie^voor: De rijksregeering wordt verzocht van de machtiging van artikel 2 slechts gebruik te maken, wanneer door nieuwe feiten de opvat ting der regeering bevestigd wordt, dat men de nog hangende vraagstuk ken, vooral de kwestie der politiek Rijnland, door een vredelievende over eenstemming tracht op te lossen. Afgevaardigde Leicht verklaarde verder, dat zijn vrienden zich bij de stemming over artikel 2 van stemmen zouden onthouden. De motie kan eerst bij de derde le zing op heden in stemming gebracht worden. Hoofdelijk werd daarna gestemd over een voorstel der Duitsch-nationa len, die aan art. 2 den volgenden pas sus wilden toevoegen: voor de toetre ding van Duitschland (tot den volken bond) is een bijzondere wet noodig. .Het Duitsch-nationale voorstel werd. met 242 tegen 169 stemmen en 19 ont houdingen verworpen. Artikel 2 werd dan aangenomen evenals artikel 3 volgens hetwelk de wet daags na haar aanvaarden van kracht wordt. Daarmede was de tweede lezing ge ëindigd. De rijksdag ging om 8 uur in den avond uiteen Heden voortzetting van de debat ten over de Locarno-wet. Reorganisatie van het Belgische leger. De Belgische minister van nationale verdediging heeft zijn reorganisatie plannen van het leger openbaar ge maakt. Zij komen neer op het verminderen der infanterie-devisies van acht op 6. wat het afschaffen van een legerkorps voor gevoï? hoeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2