NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1925 was, dat een langere werktijd dan 48 uur beslist noodzakelijk werd geacht. Hierbij werd erop gewezen, dat in ver schillende landen eveneens langer ge werkt werd. Uitdrukkelijk werd hierbij verklaard, dat er ten opzichte van de andere wenschen, van arbeiderszijde re uit, geen enkele concessie kon wor den gedaan, indien de arbeidersorga nisaties niet bereid waren medewer king te verleenen tot een langere werk week. Met name bleek, dat de werk gevers in dat geval bereid waren een concessie te doen ten opzichte van de vacantiedagen Van de zijde van ,,De Eendracht" werden de door haar gedane voorstel len nader toegelicht en verdedigd. Hierbij werd gewezen op het feit. dat in een belangrijk gedeelte der katoen industrie in ons land bij handhaving van de 48-urige werkweek en zonder invoering van de laatste loonsverla ging de bedrijven met volle capaciteit werkten, daaruit is gebleken, dat de door de 39 werkgevers ingevoerde ver slechteringen overbodig waren. Er werd verder de nadruk op gelegd, dat het door de werkgevers ten opzich te .van den werktijd ingenomen stand punt (het weigeren van elke concessie, indien de werktijd niet langer werd dan 48 uur) het treffen van een over eenkomst tusschen beide partijen in den weg staat. Van werkgeverszijde werd op ver zoek van „De Eendracht" verklaard alsnog in overweging te nemen om schriftelijk mede te deelen, hoe de werkgevers de regeling der arbeids voorwaarden met ingang van 1 Jan. 1926 wenschen. De vertegenwoordigers van „De Een dracht" verklaarden de aangelegen heid in hun bondsinstanties te zullen bespreken en de werkgevers daarop nader te berichten. GEMENGD NIEUWS. Bloedigdramate Arnhem. Zaterdagavond even voor het midder nachtelijk uur heeft zich op den hoek van de Hommelstraat en het Velper- plein een bloedig drama afgespeeld. Juist toen de Zaterdagavondmarki in deze straat was geëindigd, zijn vier mannen in een gevecht geraakt, dat een van hen met den dood moest be- koopen. De 52-jarige T. H. Daamè, klompen maker te Wageningen, had met zijn netf. omstreeks acht uur 's avonds de woning verlaten om een partijtje te gaan biljarten. In een café in de Walstr. ontmoetten zij de losse werklieden B. S. en Van H. Tusschen den jopgen Daams en S. be stond e enoude veete, die weer opnieuw schijnt te zijn opgehaald. Later op den avond is het tot een u'tbarsting gekomen. Volgens verkla ringen van ooggetuige zou Daams Van H pen s'ag toe hebben gebracht. Diens vriend, S., sprong men toe en trok zijn zakmes. Hij bracht hiermee eerst den neef. den 32-jarigen Daams, eeri steek onder den arm toe en trof daarna den oom, die een diepe steek wond ter hoogte van den buik opliep Luid kermend zonk dit sla.htoffer neer en eenige oogenblikken later over leed i'ij. Het lijk werd overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis, waarlie n ook de neef werd overgebracht ter vsrpleging Zijn toestand geeft geen reden tot groo- te ongerustheid. De man die op zoo tragischj wijze aan zijn einde kwam is getrouwd en vader van zes kinderen, van welke de jong;te nog s'echts zes jaar is. Zijn Heef is eveneens getrouwd er» vader van drie kinderen. G e v a a r 1 ij k e krankzinnige. Uit Toledo (Ohio) wordt'gemeld: Po-- litie en burgers doorzoeken reeds en kele dagen de geheele stad om een krankzinnigen man te overweldigen, die in de laatste tien dagen met een knots tien vrouwen heeft neergeveld, waarvan er reeds twee aan de bekomen verwondingen zijn overleden terwijl verschillende slachtoffers ernstig ge wond in het ziekenhuis liggen. Zater dagnacht zijn weer twee vrouwen aan gevallen. Hetlandder titels. Onlangs kwam de Beiersche regeering op de zonderlinge gedachte om, werkend op de menschelijlce ijdelheid, daarvoor in aanmerking komende arbeiders den ti tel te verleenen van „Landesarbeitsrat" „Geheimer Landesarbeitsrat". Een lezer van de „Frapkf. Z." deelt nog een ander staaltje mede van deze dwaze ziekte om iedereen als het ware te willen begraven onder prachtige ti tels. De Beiersche regeering verleent niet alleen de titels „Kommerzien-" „Justiz"- en „Oekonomierat", maar noemt baar landmeter „Flurbereini- gungsref erend ar en- „Flurbereini- guiigsassessor "l W i I d e d i e r e n. In verband met het veelvuldig voorkomen van wilde dieren in verschillende streken van Rusland hebben de autoriteiten beslo ten, de bevolking van die streken dis pensatie te verleenen van het vérbod tran dragen en in liuis liebben van vuurwapenen co munitie. Tegelijker tijd U besloten, het politioneel toezicht in die streken te verscherpen, opdat er geen misbruik van de wape nen zal worden gemaakt. Overeenkomst bij tweelin gen. In Londen zijn, volgens verha len, de tweelingen Gordon en Frederik Crowhurst gelijktijdig in verschillende gedeelten van Londen overreden. Het moet reeds meer zijn voorgeko men, dat tweelingen hetzelfde lot heeft getroffen of dat zij door één gedachte werden geleid en het spreekwoord „twee zielen en één gedachte" schijnt vooral bij hen van toepassing. Zoo kreeg Clarence Marsh uit Acron, in den staat Ohio, in 1920 inwendige zware bloedingen en moest in het hos pitaal worden opgenomen. Bij haar zuster Florence, die op 440 K.M. afstand in Maryland woonde, vertoonde zich tegelijkertijd dezelfde kwaal. De En- gelsche geleerde Ealton weet van twee lingen, die op betzelfde oogenblik kies pijn krijgen en zich steeds dezelfde tanden laten trekken. Een grappige ge schiedenis vertelt hij nog van de twee lingen George en John Smieh. Laatst genoemde, op reis in. Schotland, wilde zijn broer verrassen met een champag ne-koeler van speciaal maaksel. Wie schetst echter zijn verbazing, toen hij, thuisgekomen, een dergelijken koeler vond, die zijn broer hem had cadeau gegeven. Wodkaen wijn. Zooals bekend is. heeft de bolsjewistische regeering het voorbeeld van de tsaristische ge volgd en het wodka-monopolie weer hersteld. Voor de schatkist zal dit zeer goede gevolgen hebben, maar voor de volks gezondheid en de volkshuishouding zullen de resultaten, gezien de zwak heid van de Russen, katastrophaal zijn. Reeds nu is vastgesteld, dat sinds de wederinvoering van de wodka het aan tal misdaden in dronkenschap bedre* ven sterk is toegenomen. Deze wederinvoering was een vreese- lijke slag voor- de wijnbouwers op het schiereiland de Krim. De laatste jaren nam de vraag naar wijn steeds toe, de prijzen stegen en het bedrijf bloeide. Met de wederinvoe ring van de wodka is de toestand met een slag veranderd. De prijzen van wijn daalden en bedragen nu 2—5 roebel per emmer tegen 7—12 roebel een £iar ge-* leden. De hierdoor ontstane crisis bedreigt het geheele bedrijf met ondergang. Het zwaarst voelen de kleine wijnbouwers de gevolgen van de crisis en velen be vinden zich nu in een wanhopigen toe stand, aldus de „Krasnaja Gazeta". De stationskluizenaar. Als een eenzame kluizenaar had reeds gedurende negen maanden een hond zich teruggetrokken onder het vijfde perron van het station van Euston. Conducteurs, kruiers noch het andere stationspersoneel waagden het te dicht in de nabijheid van den eenzame te komen, die op duidelijke wijze deed blijken, niet op vriendschapsbetuigin gen gesteld te zijn. Slechts de officieele rattenvanger van het station, die twee maal daags voedsel voor het beest bracht, mocht iets dichterbij komen, maar vergat toch nooit zijn handen met leeren handschoenen te bekleeden. Dezer dagen eerst gelukte het den rattenvanger, na een wilde jacht, den hond te pakken en naar een honden bewaarplaats over ie brengen. Intus- schen heeft men ook de eigenares op gespoord, die geheel overstuur haar lieveling kwam eischen. Roestvrij staal. Dr. W. H. Headfield, directeur van de Brown Firth laboratoria te Sheffield, heeft medegedeeld dat er roestvrij staal op de markt is gebracht. Het is geheel verschillend van vroe gere soorten- smeed3taal en kan zoowel warm als koud worden bewerkt. Tegen zeewater is het volkomen bestand, evenals tegen ultro-zuren en zuren in voedingsmiddelen. Spoorwegenauto. Een Ame- rikaansch blad deelt mede, dat op een dag 14000 auto's de brug bij Atlantic City passeerden en op een anderen dag telde men 23.000 auto's op den weg Philadelphia naar de zee. Met het toenemen van het autover keer gaat het spoorwegvervoer achter uit. Tusschen Norfolk en een plaats in de nabijheid werden zeven jaar gele den 110.000 personen vervoerd en thans slechts 20.000. In ee hotel in Maine kwamen in een seizoen 3600 gasten per auto aan uit 33 staten en uit 3 Cana- deesche provincies, tegen 556 gasten, welke per spoor reisden. Ook het goederenvervoer per auto neemt voortdurend toe. Enkele Amerikaansche spoorweg-di recties laten nu autobussen rijden op trajecten, evenwijdig aan den spoorweg loopende. Deze bussen doeri ook kleine plaatsen aan en brengen de reizigers naar de stations. De North-Shore Line, tusschen Chicago en Milwaukee, werkt ten gevolge hiervan thans met winst. Andere spoorwegen heffen het trein verkeer op zijlijnen geheel op en laten autobussen loopen op de spoorstaven of op de wegen. Zoo tracht men aan de moordende concurrentie der autobussen het hoofd te bieden. En bij ons...j Een witte Haas. Als een groo- te zeldzaamheid mag wel worden ver meld, dat door den luier Th. van Ditz- huyzen te Terborg, in diens onder Zei- hem gelegen jachtveld een spierwitte haas werd geschoten van ruim zeven pond zwaar. Het dier is zoo helder wit, dat het reeds op grooten afstand was te zien, terwijl de .oogen normaal zijn. Felle koude. 1» Naar uit Brussel wordt gemeld, 'is -het sedert verscheide ne dagen zoo ongemeen koud, op de hooge plateaux vaii de Belgische Ar dennen, dat heele kudden everzwij nen de bosschen verlaten, om, tot in de onmiddellijke omgeving der dorpen en gehuchten, hun voedsel te zoeken. Ook de vossen, die zich tot dusver nog schuil hielden, leggen thans een groote stoutmoedigheid aan den dag en heb ben reeds menig kippenhok geplunderd In de provincie Luxemburg en nabij Malmedy, in het Hooge Veen, organi seert de bevolking klopjachten en heeft men verscheidene everzwijnen gedood en een aantal vossen gevangen. Moordaanslag. Te Bussum heeft in een villa aan de Corverlaan een inlandsche bediende een moord aanslag gepleegd op een dame, die hij van Java naar hier vergezeld had. 's Morgens had hij zijn mevrouw om een voorschot op zijn loon gevraagd, doch een weigerend antwoord bekomen, 's Middags herhaalde hij zijn verzoek en toen hij nog geen geld kreeg, haalde hij plotseling een groot mes te voor schijn, waarmee hij de dame te lijf ging. Deze wist den aanval af te weren en wilde daarop de kamer uitvluchten, doch de Javaan bleek vooraf den deur knop van de kamerdeur te hebben weg genomen. Toch slaagde zij er in door de serredeur naar buiten te komen. Zij bleef ongedeerd. De Javaan is later op straat gearres teerd. O v e r r e d e n. Zekere V. uit Box tel werd te St. Michiels Gestel door de tram overreden-. Hij overleed eenige minuten daarna. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Onze burgemeester heeft het blijkbaar oorbaar geacht, de illuniinaiie, die ter gelegenheid van de opening van het Waterleidingbedrijf in net plantsoentje aan den Klapbrug was aangebracht, ook Zoniegavond te ontsteken. Ook de iontein werd weer in werking gesteld. We meenden, dat de burgemeester nu langzamerhand lang genoeg in de gemeente was om te weten, dat een groot gedeelde der burgerij van derge- lijke amusementen op Zondagavond niet gediend? is. Waar dit niet het geval blijkt te zijn, vertrouwen we, dat onze A. R. wet houder of een onzer raadsleden hem dit bij gelegenheid nog 'eens onder de oogen zal brengen. Wat de zaak nog erger maakt is, dat gedurende den Zaterdagnacht, den ge- heelen Zondag en c-ok den Zondagnacht mensche n noodig waren cm de aan gebrachte ijluminatie te bewaken. De heer Kenning en Mej. G. Klijn van 's Gravenhage, zullen Woensdag avond te acht uur, in de Geref. Kerk alhier het volgende programma uitvoe ren: (orgel-solo). 1. Sonate II, F-. Mendelssohn, a. Grave (Inleiding en Adagio. b. Allegro Maestoso e Vivace. c. Fuga. (zang met orgelbegeleiding). 2. Gebet uit „Te Deum", G. F. Handel. (orgel-solo). 3.'Sonate V (aeel 1, 2 en 3), A. Guil- mant. a. Allegro Appassionata. b. Adagio. c. Scherzo. (zang met orgelbegeleiding). 4. Busslied (boetelied), L.(v. Beethoven. (orgel-solo).' 5. Preludium en Fuga (in E-mineur), J. S. Bach. (zang met orgelbegeleiding). 6. a. Aria uit „Elias", F. Mendelssohn b. Aria uit „Der Messias", G. F. Handel. (orgel-solo). 7. Improvisatie over Psalm 2. In niet veel plaatsen van ons vader land geniet men het voorrecht, dat men voor zoon klein prjjsje zulke goede muziek kan hooren. Deze uitvoeringen van gewijde muziek verdienen een grootere belangstelling dan ze meestal in Sassenheim ontvan gen. LEIMUIDEN. De raad dezer gemeente zal vérgade ren op Woensdag 25 November a.s., des avonds te 7.30 uur. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling en vaststelling Ge- meentebegrocting, dienst 1926. NIEUWE WETERING. Dezer dagen werd de jaarvergade ring gehouden van de IJsclub „Ijsver maak" in het café Jansen. De opkomst der leden was matig, slechts 28 waren er tegenwoordig. Na opening door den Voorzitter, de heer Van der Meer, werden de notulen doer den s cretaris voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. - Daarna werd dcor den Penningmees ter, de heer Otto, verslaguitgebracht over het geldelijk beheer in het af ge-, loepen jaar. De rekening sloot met ee;n batig saldo van f 218,82 en werd door de heeren, J. van Iterson em A. van der Voort na gezien en in orde bevonden. De pe riodiek aftredende bestuursleden, J. J. van der Meer, B. Otto, C. Hijzelen- doorn en L. van Akkeren werden met bijna algemeene stemmen herkozen en in de vacature VanLeepwen wegens vertrek naar Haarlemmermeer werd ge kozen de heer N. Klomp.. Alle heeren namen hun benoeming aan. Nadat nog eenige voorstellen en mede deelingen waren behandeld en de rond vraag ten einde was, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst en medewerking de vergadering en werd overgegaan tot esn verloting onder de aanwezige le den. OUDE WETERING. Vrijdagavond t? 7 uur werd ten huize van den heer H. P. Klein alhier een buitengewone algemeene vergadering ge houden van de Coop. Boerenleenbank te Alkemade, gevestigd te Oudewete- riiig, tot wijziging der statuten. De directeur der Bank, de heer P. Roeloffs, opende deze vergading met een welkomstwoord, waarna de secre taris de notulen der vorige vergadering voorlas, die ongewijzigd werden goed gekeurd en vastgesteld. Tot zijn leedwezen moest de voorzitter verklaren, dat er niet voldoende leden aanwezig of vertegenwoordigd waren om dezen avond tot wettige besluiten te komen. Krachtens de nog bestaande statuten mogen er slechts, twee leden afwezig zjjn of zij moeten-zich schriftelijk voor wijziging hebben verklaard. Besloten wordt, de concept-statuten te bespreken opdat bij de tweede hier voor te houden vergadering direct tot stemming kan worden overgegaan. Artikelsgewijze werden de verschil lende wijzigingen door den secretaris voorgelezen, terwijl o.ver sommige door enkelen der aanwezigen het woord ge yraagd werd. Ei) de rondvraag werden door eenige leden nog enkele vragen gesteld, die naar genoegen werden beantwoord, ter wijl namens het bestuur werd medege deeld, dat er voor de volgende verga dering bij denkassier een lijst ter toekening ligt, waarop men verklaart \oor de wijziging te zijn, als men de volgende vergadering niet lean bewo nen. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. De tweede, algemeene vergadering werd hierna door het bestuur bepaald op Maandag 30 November a.s., des avonds to 7 uur ten huize van den heer A. van den Bosch. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Cor- nelis Gerardus Albertus, zoon van Al- bertus Wilhelmus Meijer en Wilhelmina Johanna Jansen. Adrianus Cornelis, z. van Wilhelmus de Jong en Johanna Kendrica Eizot. Marie-, dochter van Ge rardus Johannes Maria Fangmann en Adriana van Berkel. Albertus Johannes- zoon van Hubertus Oudshoorn en Adri ana Petronella Maria Tetteroo. BOSKOOP. Woensdag 25 November, nam. te 7 uur, hoopt voor do Vrije Geref. Gem. aan de Nieuwstraat' op te treden de heer A. Spijkhoven uit Driebergen. Burgerlijke stand. Getrouwd: S. tSundermerjer, 40 j. en J.. W. v. Noordt 34 jaar. P. Bruné, 2,2 jaar en A. S. N. Boere, 19 jaar. Geboren: Huibert, zoon van G. Bergs hoeff en M. M. v. Erjk. Elizabeth, d. van P. Hoogendoorn en M. v. Es. Jo hannes Gijsbertus, zoon van G. Ros bergen en J. J. M. E. Melchior. Bas- tiaan C-ornelis Johannes,, zoon van J. v. Klaveren en S. Oosterom. Louisa Maria, dochter van N. Hoogendoorn en M. Jdétsling. Adriana Hilligje, dochter v. F. Vermeer en J. v. d. Vlist. Jo hanna M&ria, dochter van J. Streng en W. Kool. Zaterdagmorgen, toen de heer A. wonende aan de Nieuwstraat in zijne woning kwam, vond hij zijn echtgenoote op den vloer liggen. Daar hij in het vertrek kclendamp waarnam, werd door hern dadelijk een raam geopend, en om doktershulp getelefoneerd. Dr. Hamburger, benevens de heer Strijkel, directeur van de gasfabriek, laatstgenoemde met het zuurstofappa raat, waxen spoedig aanwezig. Genoemde heeren slaagden spoedig om de bewusteliooze weder bij te bren gen. De oorzaak moet gezocht worden in een gebrek aanden schoorsteen. PARIJS-NEW YORK VIA DEN NOORDPOOL. Een Fransche groep van onderzoe kers. heeft uitgebreide plannen opge zet voor een Poolreis van drie maan den van Parijs naar New York, met behulp van een kotter, vliegmachines en speciale auto's. De plannen staan onder bescherming van de Fransche eministeries van Buitenl. Zaken en Openbaar Onderwijs. In April zal de expeditie Frankrijk verlaten, naar Noorwegen vertrekken, vandaar naar Spitsbergen en dan naai de Noordpool. Na een verblijf van twee weken aan de Pool zal zij de nog( niet onderzochte streek naar Point Barrow doorkruisen; zij vólgt dan het Cana- deesche meren-gebied naar Winnipeg, Chicago en New York. Een van de eigenaardigheden van dezen Pooltocht, waaraan vijftien per sonen zullen deelnemen, is, dat er een aantal automobielen van speciaal maaksel aan zullen deelnemen, die zich ook op het ijs met behoorlijke snelheid kunnen voortbewegen. De auto ,werd door een der, leden van de expeditie beschreven als slede noch tractor, maar een voertuig door motor- kracht gedreven, in staat om alle zóó danige hinderpalen van ijsvelden te overwinnen, die tot dusver het gebruik van motortractie hebben belet. Er zullen voorts zes verschillende types dezer auto's zijn, voor het doen van afzonderlijke excursies buiten de hoofd-expeditie, voor het vervoer van de vliegmachines, levensmiddelen etc. Van Duinkerken naar Spitsbergen gaat de tocht per kotter. Op Spitsber gen aangekomen komen auto's en vliegmachines bijeen. Dan gaat de reis naar de Pool per auto en als in het Poolgebied twee weken zijn gewijd aan onderzoekingen, worden de vliegma chines in gereedheid gebracht. Daarmede vertrekken enkele leden der expeditie naar Point Barrow, waar zij de aankomst der auto's afwachten, die dan vandaar worden teruggezon den. De vliegmachines zullen, wanneer de reis tot zoover behoorlijk volbracht is, over Noord-Amerika trekkèn naar New York. De terugreis naar Parijs zal per stoomschip worden ondernomen. In Parijs komt de geheele expeditie in 1926 weer bijeen. Ook de steun van de Sovjet-regeering is verzekerd en Russische draadlooze stations zullen met de expeditie samen werken, opdat deze gedurende het' grootste deel van de reis mededeelin- gen kan geven en ontvangén. De gouden tientjes. Clinge Doorenbos dicht in de Tele graaf: Hal Alwéér een stukje nader Tot den goeden ouden tijd! En alwéér een stapje verder Van de oorlogs-narigheid. Ons geliefde gouden tientje, Onze lieve, gouden vijf Komen weer op vrije voeten Na tien jaren celverblijf. 't Is een zeer solied artikel, Dat altijd zijn waarde houdt En dat, over héél de wereld, Zijn gewicht waard is in goud. Gouden tientjes zingen zachtjes 'n Helder en magnetisch lied, 't Sreelt de menschelijke zinnen, 'n Vies papiertje doet dat niet. Wij zijn dol op gouden tientjes, Door hun glans en door hun schijn, Jammer, dat de gouwe tientjes Meestal gauwe tientjes zijn. INGEZONDEN. (Buiten vorantwooroolijichoid der RedaciiSk) In de „Nieuwe Leidsche Courant" heb ik een verslag van de rede van G. Nieuwenhuizen voor de H. G. S. ge lezen. Een belangrijk stuk Roomsche propaganda M. de R! Maar wat een bluf.'Maar ook wat een blindheid. Die coalitie uiteengeslagen „zonder eenige menschelijke berekening" Maar er-, ger dan blindheid, ik durf het niet to betitelen; dat tergende woord: „God; bedient zich niet meer van Chr. Over heidspersonen, maar van socialisten en communisten om zijn raad te doen ze gevieren Men ziet. zoo'n mah praat als een blinde over de kleuren. En wat een onzin en wartaal over die diepe grond slagen. Met zoo'n man is niet te rede neeren. Hij zou beslist Roomsche be keerlingen nog eens den H. Doop döe- dienen. En dan over coalitie. Ik ver moed, dat zoo'n man ingeval er hulp noodig is, er ligt b.v. 'n koe in t water, de op dit oogenblik onontbeerlijke hulp zou weigeren, als die helper Roomscb is. Hij betreurt het dat de Anti Rev. Partij afgeweken is van 'twarê Pro testantisme, Bedoeld is natuurlijk' het protestantisme a la Nieuwenhuizen. En wat een dwaasheid: „De gezant is weg", de Jezuiten moeten ook weg. Neen mijnheer, met een grooten mond komt ge er niet. Dan moet ge beginnen zooals zij. Bouwt Hoogescholen, zoo als de Roomschen doen, waar 't rijpere geslacht gekweekt wordt, zoodat zii voorgangers( niet a la Nieuwenhuizen) kunen zijn in Maatschappij en Kerk en Staat in ons goede land en daarbuiten. Laat uwe kinderen, waar zij bezig zijn in onderwijs, zending of verpleging eens geven al hun verdiende geld voor de kerstening Van land en volk, zoo hier als elders ter wereld Doet als zij. Koopt ook de beste lan derijen, die te koop worden aangebo den. En laat dan onze Veluwgronden voor hen over. Bouwt kerken en In richtingen, die gezien mogen worden. Zorg er voor, dat de Roomschen geen 30 pet. aandeel krijgen in de Volksver tegenwoordiging. Haast had ik geschre ven: en de communisten .e.d. geen 20 pet., maar dat zijn op heden de uitvper ders van 's Heeren raad. Doet wat! Maar. niet een grooten mond opzetten. Niet dat geschreeuw. Niet schreeuwen, als ge een hollend paard ziet aankomen: „houdt hem" houdt hem". Heusch, zoo komt ge er, niet Men krijgt misschien een schor re keel. maar daar is het mee uit. Uwe oratie is enkel „Roomsche pro paganda." L. .-F-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6