NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1925 DAG-AGENDA. 20—28 Nov. Winkelweek van de Ver. „Centrum Belang", N. RijnVisch- xnarkt-BotermarktBreestr.Maars- manssteeg. Sassenheim. Woensdag 25 Nov. 'sav, acht uur. Geref. Kerk. Uitvoering van Gewijde Muziek. Donderdag, 26 Nov. 's av. acht uur: Stadsgehoorzaal: Concert Gemengd Koor „Sursum Corda". Vrijdag 27 Nov. 'sav. acht uur, „Je- ruël Groenesteeg 16. Lezing het licht beelden. Vrijdag 27 Nov. 'snam. half vijf, Openb. Leeszaal en Bibl. Breestr. 27. Alg. Ledenverg. dezer Leeszaal. Vrijdag 27 Nov., 's av. kwart over acht uur, Hotel „In den Vergulden Turk" (Bovenzaal): Ledenverg. van den L. Kunstkring „Voor allen". Vrijdag 27 Nov. 's av. acht uur. Nuts- zaal. Lezing voor den Ned. Chr. Vrou wenbond door den heer Volk van Rot terdam. Onderwerp: „Gevaren op zede lijk gebied, die jonge menschen bedrei gen". Woensdag 2 Dec. Filmvoorstelling over Ind'ië, in de Stadsgehoorzaal. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zóndag 29 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. J. Douk, DoezasVaat 31, tele foon 1313. vergezeld gaat zij het een tweetal uren per dag van radio-muziek. Een onaangename verrassing. De vorige week werden te Alkmaar verschillende ingezetenen-neringdoen den verrast met de mededeeling van den ontvanger der registratie, dat zij beboet zijn, wegens overtreding van de Zegelwet 1917, tot geldboeten van 100 per overtreding. Deze overtreding bestaat hierin, dat zij het remboursbedrag, dat op een zending rust, van een beurtschipper hebben terugontvangen en dat in zijn boekje hebben afgeteekend, zonder daarbij een plakzegel te gebruiken. Zij meenden namelijk, dat zulks overbodig is, daar het beurtvaartadres vergezeld is, of doorgaans vergezeld gaat van een gezegelde kwitantie en de neringdoenden dus van meening zijn, dat over hetzelfde bedrag meerdere malen zegelkosten worden voldaan. Loopt toch een zending via een expedi teur over verschillende beurtveeren, dan zouden die zegelkosten zoo hoog kunnen worden, dat vrijwel de geheele verdienste der transactie verloren gaat. De Vrijwillige Landstorm. Met betrekking tot de vooroefening bij den Vrijwilligen Landstorm wordt alsnog medegedeeld: Het bewijs van voorgeoefendheid geeft recht op een verkorting van diensttijd van vier maanden. Slechts vooi* hen, voor wie de eerste oefeningstijd 55 maand bedraagt, zoo als de infanteristen, die niet voor ka deropleiding bestemd komt dit neer op een eersten oefeningstijd van zes weken. Voorts worden de voorgeoefenden toegewezen aan het wapen waarvoor zij zijn opgeleid, terwijl de niet-voorge- oefenden bij hun inlijving over de ver schillende wapens van het leger wor den verdeeld. Het verdrag met België. De correspondent van de N. R. Crt te Brussel meldt, dat, naar in offici- euse kringen wordt verzekerd, de Bel gische regeering er, althans op het oo- genblik, niet aan denkt, de Wielingen kwestie aan het oordeel van een arbi trale rechtbank te onderwerpen. In dezelfde kringen meent men te weten, dat minister Vandervelde aan de parlementaire commissie voor de buitenlandsche zaken omtrent de rati ficatie van het verdrag met Nederland een mededeeling zal aoen. BUITENLAND. de fransche kabinetscrisis. Briand kabinetsformateur. President Doumergue heeft gistermid dag om half vijf Br;and in audiëntie ontvangen, en met hem tot kort voor 6 uur geconfereerd. Hij heeft Briand de opdracht om em. kabinet te vormen aangeboden. Toen Briand het Elysée verliet ver klaarde hij, dat de president hem had laten roepen om met hem, evenals met verschillende andere personen over den toestand te beraadslagen Hij heeft mü verzocht, aldus zeide Briand hem bij te staan en mee te helpen tot oplos sing van deze crisis. Ik heb geant woord:. dat ik het mijn plicht achtte hem deze hulp te verleenen. Ik zal thans met enkele vrienden over de toe te passen middelen en de te volgen wegen beraadslagen, en waarschijnlijk vanavond tcrugkeeren om nader met. den president der republiek te beraad- slagen. 1-Iet laatste nieuws van de crisis is. dat Briand, die zijn ste^n beloofd had aan den president van de republiek, voor het oplossen van de crisis en toe gezegd had gisteravond om tien uur zijn definitieve beslssing te komen me- dedeelen, nog een dag aan den presi dent van de republiek heeft moeten vragen de beslissing uit te stellen. Een Locarno-kabinet? De president der Fransche republiek Doumergue heeft gisteren alle groeps- hoofden en vertegenwoordigers van stroomingen in de Kamer gehoord en het einde van al die besprekingen was. dat Doumergue, zooals te verwachten was, Briand bij zich liet komen, om hem opdracht tot kabinetsformatie te geven. Briand heeft natuurlijk geantwoord. 1at hij eerst zijn politieke vrienden wil de consulteeren. Onder de personen, die hij ontmoet heeft, bevinden zich Paul Boncour, de socialistenleider, en Herriot. In den loop van den avond werd evenwel bekend, dat de socialisten voor een eventueele medewerking zoo danige eischen stelden, dat Briand er van terugschrok zijn toekomstig ka binet op den rooden steun te bouwen. In politieke kringen beschouwt men de crisis vrijwel zonder einde en ver wacht men niet meer, dan een soort Locarno-kabinet, dat Briand in staat stelt naar Londen te gaan. maar dat in den loop van December op dezelfde moeilijkheden zal stuiten als het kabi net Painlevé en uiteen zal vallen, ten zij Briand erin mocht slagen een na tionale concentratie te bewerkstelli gen Laat in den-avond gaf men de hoop niet op, dat de strakke houding der socialisten Briand zou doen beslui ten van hun steun af te zien en te beproeven een middenstandsconcentra tie te vormen. Er zijn op het oogenblik twee per sonen, op wie aller aandacht gevestigd is, n.l Briand voor de politieke lei- dng en,Doumer voor financiën. Dou- mer is n,i. de eenige minister van fi nanciën geweest, die erin is geslaagd op tijd een begrooting, in het staats blad te krijgen en op dien grond heeft hij een geheele reputatie kunnen bou wen. Nieuwe inflatie. Frankrijk heeft gisteren het ongewo ne schouwspel gezien, dat het demis sionaire kabinet met een noodwet is moeten komen; gezien den ernstigen financieelen toestand, of liever gezegd het gebrek aan inhoud van de schat kist, heeft Painlevé een spoedwet moe ten doordrijven, om onmiddellijk an derhalf milliard inflatie toe te staan. De middag en de avond zijn dan ook doorgebracht in vergaderingen van ka mer en senaat. In beide stuitte het nieuwe inflatievoorstel op grooten te genstand, vooral bij de oppositie, die niet voor de nieuwe inflatie verant woordelijk wilde zijn, evenmin als de communisten, en die meenden, dat het de radicalen en de socialisten moeten zijn, die schuldig staan aan de wanorde van het oogenblik, die ook de verant woordelijkheid van de inflatie moeten dragen. Bij de eerste stemming in de Kamer onthielden zich" dan ook zooveel le den van de oppositie, dat het quorum niet werd bereikt. In een nieuwe ver gadering moest daarop een nieuwe stemming plaats hebben, waarbij het voorstel werd aangenomen met 243 stemmen tegen 44 en een reusachtig aantal onthoudingen. In den senaat was het lot vrijwel ge lijk. Toch wist Painlevé, door den se naat met alle klem erop te wijzen, dat het niet aanging de moeilijkheden nog te vergrooten, te verkrijgen, dat ook daar'de noodwet passeerde. Zulks ge schiedde echter niet dan na heftige protesten van tal van senatoren tegen de overijling, waarmede men op het oogenblik voor ernstige beslissingen wordt geplaatst. De senaat keurde ten slotte met 173 tegen 103 stemmen de nieuwe inflatie goed. HET VERDRAG VAN LOCARNO Lutber bepleit aanvaarding. Gisteren zijn in den Duitschen rijks dag de beraadslagingen over het ver- 'drag van Locarno begonnen. De rijkskanselier Dr. Luther hield een redevoering, die ongeveer een uur duurde en waarin hij de aanvaarding van het verdrag bepleitte. Uit den aard der zaak heeft zijn rede niet veel nieuws opgeleverd. Het stand punt der vóór- en tegenstanders van Locarno is reeds zóo vaak uiteengezet, dat nieuwe gezichtspunten niet wa ren te verwachten. Het was dan ook niet te vermijden, dat er tijdens de rede van den Rijks kanselier een eenigszins matte stem ming heerschte, die slechts af en toe werd onderbroken door interrupties v. uiterst rechts en van de communisten. Luther besloot aldus: Het werk van Locarno vormt een uitbreiding van het volkenbond s?:::- tuut. een uitbreiding, welks bepaalde vraagstukken betreft. Als men het hee- le resultaat van Locarno overziet, dan beteekent het aannemen van het ver drag het besluit tot een positief deel nemen aan het leven der volken. 1-Iet Duitsche rijk zal, als de goedkeuring van den Rijksdag, verkregen wordt, 't verdrag -van Locarno sluiten met de vaste bedoeling, met alle macht voor te gaan op den daarmee geopenden weg van den vrede. Aan het einde van zijn redevoering werd de Rijkskanselier door de mid denpartijen levendig toegejuicht, ter wijl de oppositie zichtbare teekenen van afkeuring gaf. Twee moties van wantrouwen. In hun fractiezitting van gisteravond hebben de Duitsch-nationalen na lang durige debatten defnitief besloten, bet Verdrag van Locarno te verwerpen en een motie van wantrouwen tegen de regeering in te diénen. De communistische groep uit den Rijksdag beeft eveneens een motie van wantrouwen tegen het kabinet-Luther ingediend. De groep zal tevens te ken nen geven, dat volgens haar meening de Locarno-wet met een meerderheid van 2/3 van alle stemmen dient te worden aangenomen, daar deze wet een wijziging van de grondwet beoogt. Verder zullen zij toepassing van art. 72 van de grondwet eischen. Dit artikel zegt, dat de afkondiging van een wet twee maanden moet worden uitgesteld, indien een derde van alle leden van den Rijksdag dit wenscht. Indien ech ter Rijksraad en Rijksclag de wet als dringend noodzakelijk 'beschouwen, kan de rijkspresident haar desondanks afkondigen. Het huwelijk in Rusland. Naar aan de „Roel" gemeld wordt, is er tusschen Krylenko en Sola, den president van het opperste gerechts hof, oneenigheid ontstaan naar aanlei ding van de nie.uwe huwelijkswetge ving. Solz heeft zich uitgesproken voor handhaving van het burgerlijk huwe lijk, en meent dat de wetgever alleen aan behoorlijk geregistreerde huwelijk al9 een overblijfsel van de kapitalis tische maatschappij en is van mee ning. dat het daarom zoo spoedig mo gelijk moet worden afgeschaft. Dit meeningsverschil tusschen twee vooraanstaande persoonlijkheden op justitioneel gebied is voor de sovjet- rege&ring aanleiding geweest om de on langs vermelde een reeds in alle in stanties goedgekeurde wet tot herzie ning van het huwelijksrecht niet in te voeren. KORTE BERICHTEN. Door het aftreden van Mac Neill als lid der grensafbakeningscommissie in Ierland is een ernstige situatie ont staan, die de'zorgvuldige aandacht der Britsche regeering vraagt. De Duitsche volkspartij heeftzich voor het Looamo-verdrag uitgesproken en besloten dat met de Duitsch natio- nalen niet verder samengewerkt kan worden. De Italiaansche vrijmetselarij is voornemens de ontbonden loges te re- organis-eeren in overeenstemming met de bepalingen \;an de Italiaansche wet. De Duitsche rijksminister van jus titie Frenken, tegenstander van Locar no, is afgetreden. Voor de woning van generaal Sar- rail te Parijs is Zaterdag een vijahdige betooging gehouden. De Volkenbond vraagt zijn leden naar hun meening over een ontwerp overeenkomst tot afschaffing van de verboden en beperkingen op den in- en uitvoer. Volgens een Engelsch bericht zou zich de militaire toestand in Syrië voor de Franschen gunstig ontwikke len. y Bonnet, de Fransche minister van Marine, kondigt een beperking van het Fransche vlootbouwprgram aan. UIT DE OMGEVING. WOUBRUGBE. Door een- aantal ingezetenen van Hoogmade is een verzoek gericht tot H. M. de Koningin om het besluit van Ged. Staten omtrent het verlagen van de brug over de Zuidzijdervaart te ver nietigen, daar zij in hunne bedrijven worden benadeeld met het vervoer van landbouw-producten. Indien de weg ten westen van die brug in den Boschpolder meer glooiend werd gemaakt van af den driesprong zou verlaging onnoodig zijn. Ieder is hier vol lof over het nieuw aangelegde voetpad tan de oostz. der Woudwatering. Een woord van dank past dan ook aan het Ge meentebestuur, dat in zoo'n gecompli- ceerden ouden toestand een oplossing wist te vinden. De metselaars van Wingerden en Kloek hebben uitnemend werk gele verd. Verwacht wordt, dat nu spoedig ook de westzijde ter hand zal worden genomen en nu niet een der eigenaren daarin zal tegenwerken Twee honderd jaar terug, in 1718. schreef men over de voetpaden, dat ,do wegh ter weder zijde in de Buurt van Woubrugge quad weer ende in de winterseizoen zeer slegt ende ge- noegsaem inpracticabel was." Thans is er met dooiweder als an derszins geen modderpoel meer en 't strompelen des avonds over die wegen behoort nu tot het verleden. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Vrijdagavond 20 Nov. vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging voor <le eerste maal in dit Winterseizoen. De voorzitter opende op de gebruike lijke wijze en sprak daarna een enkel woord over den uitslag der verkiezin gen, de propaganda en het succes daar van. Een lid der afd. behandelde hierna het Onderwerp: „Zondagsrust". Nadat hij dit op zeer duidelijke wijze uiteengezet had, werden er door vele leden vragen gesteld, die allen zeer be vredigend door den inleider werden be antwoord. Niet alleen de Overheid maar ieder strijde voor meerdere Zon dagsrust in alle takken van dienst. Besloten werd voortaan elke maand te vergaderen. Meerdere verklaarden zich bereid een onderwerp in te leiden. Op de eerstvolgende zal dit geschie den door den heer E. S. Bersma, de voorzitter der vereeniging. Zeer jammer, dat slechts een derde der leden aanwezig waren, op dezen zeer gezelligen en leerzamen avond. Door het bestuur zal getracht worden een ieder zooveel mogelijk in de gele genheid te stellen, de vergadering te bezoeken. Blijke in de opkomst in de maand December, dat er nog vele vrienden mede leven met de A.-R. Kiesver. „Ne derland en Oranje". NOORDWIJK AAN ZEE. Woensdagavond te 7.30 uur hoopt Ds. L. C. W. Eketring van Amsterdam in de Ned. Herv. Kerk op te treden. Meldden we reeds ae opbrengst der Zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk, thans kunnen we berichten, dat nog voor de Zending werd gecollecteerd een gift van f 60 en een extra gift voor de Kerk van f 100. KATWIJK. De Raad dezer gemeente zal verga deren op Donderdag 26 November a.s., des voormiddagste 9.05 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Vaststelling verordening tot wirj- ziging van die, betreffende de Straat- politie. 3. Voorstel tot het rooien van boomen 4. Alsvoren tot verbuur van grond aan de „Sociëteit voor Chemische In dustrie „Katwijk". 5. Verzoek van het Bestuur der Her vormde scholen, om beschikbaarstelling van schoolruimte. 6. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1925. 7. Reclames straatbelasting. 8. Vaststelling der begrootingen 1926 waarbij voorstel inzake Detailhandel Co kes en regeling Politie-jaarwedden. 9. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Jan na dochter van A. Hagesteqn en J. E. Buskens. Huig, zoon van H. van Duijn en D. de Best, Wimpje, dochter van J. van der Meg en W. de Lange. Jacob izoon van H. Nijgh en J. van Rijn. Pieter, zoon van J. van Rijn en C. Meijvogel, Adriana, dochter van T. van der Plas en A. van Dugn. Cornelia, ■dochter van J. van der Boon en A. de Vreugd, Adriana, dochter van T. van Schie en M. Masmeger. Cornelis, zoon van k* van der Marei en P. Hus. Wil- helmina Ariea, dochter van J. van der Plas en L. den Hollander. Jan, zoon van J. van der Perk en A. de Wit, Cornelis, zoon van G. Voogs en J. de Jong. Ondertrouwd: Chri6tiaan Snijders en K. van der Meg. Getrouwd: H. van Duijn en P. E. Wassenaar. L. Zwanenburg en M. Mül Ier. Job. van der Gugteh en A. den Haas. A. C. S. van Heel en H. G. Meerburg. 'Overleden: Gerrit Spierenburg, oud 84 j. wedr. van H. Zwiezerijn. Dirk .Kraagenoord, 7 jaar z. van Ac Kraaij- enoord en H. Guijt. Jacoba van der Linden, 88 j. wed. van J. F. Scher- rer. Elisabeth Ouwehand. 2 j. dochter van W. Ouwehand en M. van Dugn. HAZERSWOUDE. De restauratie van het café van wij len den heer Jac. Rodenburg, dat on langs is overgegaan aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente, nadert hare voltooiing. De verandering, zoowel in- als uit wendig. is belangrijk genoeg om er de aandaent aan te whden, en de Diaconie heeft er eer van, aat zij de zaak maar ineens flink heeft aangepakt. Het onoogelijke rieten dak is ver dwenen, en door een nieuwe kap, met pannen gedekt, vervangen. De voorge vel van het gebouw heeft daarbij zoo veel verandering ondergaan, dat het huis een veel flinker en moderner aan zien heeft verkregen. Binnenkomende, verleent een ruime ingang de toegang tot de groote zaal of gelagkamer, welke keurig netjes en degelijk is ingericht, en prachtig is ge meubileerd. Voor ventilatie is uitnemend zorg ge- gen. Achter de bovenzaal, aan de straat zijde, welke voorloopig nog als raad kamer en trouwzaal big ft dienst doen, zijn logeerkamers aangebracht, die naar de eischen des- tijds zgn ingericht. Het is nu weer een flink, degelijk ge bouw. dat gezien mag worden, en den bouwkundige, den heer A. Heesterman en den aannemer, decheer G. Linden- burg, tot eer verstrekt. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ls. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5:20 (Frankfort, 470 M.) Lezinge. enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen, 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36? M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 1 5-35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lcrL-^en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Züriijh, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). 'Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Jitzen- ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Offieiëele' opening van den R. K. Radio-omroep (K. R. 0.). 1. H.D.O.-orkest 2 Korte {toespraak door Pastoor L. H. Per- quin O.P. 3. Veni Creator Spiritus., Ever Haak. 4a. Aria „Höre Israel" uit „Elias", Mendelssohn. 4b. Zefiret- ti uit „Idomenes", Mozart. 5. Erotika (piano), Grieg. 6. Rede door Prof. G. Brom van Nijmegen. 7. H.D.O.-orkest. 8. Sanctus uit de Missa Solemnis Op. 51, Ph. Loots. 9a. Der Hirt auf dem Felsen, Schubert, gb. Het jonge jaar, jMortelmans.- 10. An den Friihhng (pi ano), Grieg. 11. -Memorare, Abbe Hecht 12. H.D.O.-orkest.' De nummers 3, 8 en u te zingen door het koor van de St. Dominicus- kerk te Amsterdam, directeur G. Kim mijzer. De 110s. 4e en b en 9a en b te zingen door Mej. Annie Bollen, sopraan «n concertzangeres te Utrecht. De nos. 5 en 10 te spelen door Evert Haak, or ganist en muziekleeraar te Amsterdam. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en' lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.-50 (Madrid, 392 M.). Concert 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door bet persbureau Vaz Dias., 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Maandagmiddag bad aan den in- gang van dein Gemeeneweg op het dorp een aanrijding plaats tusschen een auto van de heer v. A. alhier en een perBO- meinauto va» !dlen heer K. te B. Heit ongeval liep echter gelukkig zonder perj soonlijke ongelukken af; alleen werden beide auto's beschadigd. - Burgerlijke stand. Bevallen: A. J, Timmermans, geb. v. d. Burg, dochter. M. Jochem, geb. v. <L Vaart, dochter. M. A. Vos, geb. Lindhout, zoon. IJ. D. de Groot, geb. v. d. Kasteelen, zoon. P. S. Lindhout, geb. Bol, dochter. J. P. Kerkvliet, geb. Ballering, levenl. aan-, gegeven zoon. Gehuwd: B. J. van Kempen, 23 jaar en A. Zonderap, 21 jaar. G. de Vogel, wedr van L. -Patijn, 40 jaar en Neeltje Brouwer,. 35 jaar. VOORSCHOTEN. Hï het verslag van de uitreiking der EeTe-diploma's en medailles door de Mij. van Handel en Nijverheid in ons blad van gister komt als eerste der personen aan wie een getuigschrift is uitgereikt, voor: de beer J. D. Broekman. Die naam is niet juist: bedoelde beer beet J. D. Brauckman Sr. GEMENGD NIEUWS. Kind verb ra 11 d. <Te Vrooms- hoop kreeg het éénjarig kindje van den bakker H. een pan met kokende melk over het lichaam, waardoor het ernstige brandwonden bekwam. Ge* neeskundige hulp was dadelijk aan-; wezig, doch de kleine overleed na een smartelijk lijden aan de bekomen wonden. Smokkelen. Bij een pogjngl om twee koeien van België in Neder land binnen te smokkelen, werden 4 smokkelaars onder de gemeente Eedej (Z.) door een kommies aangehouden, die de dieren naar het douanekantoor wilde brengen. Op een plaats waari de weg dicht langs de grens loopt, werd ae kommies door een der smok kelaars aangevallen en joeg de andere de koeien weer op Belgisch grond gebied. Vervolgens namen de beide mannen ook daarheen de vlucht. ,Wieg gelo op en. Een 16-jarige leerling van de Handelsschool te Zwolle kreeg Woensdagmiddag een brief van den directeur mede voor zijn vader. Blijkbaar vermoedde hij, dat in dien brief weinig goeds stond, tenminste, hg heeft de ouderlijke wo ning in Zw-ollerkerspel Wpensdagmid dag verlaten en is nog niet terugge keerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2