1 Be üKKterie 1 lei 1936. Sreestraaf 1261 I Onderjurken 1 COURANT VAN VRIJDAG 20 NOVEMBER 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook Zaterdag avond verkrijgbaar: ^CHELVISCH a 0.10—017, SCHOL 0.11—0.32 per pond. Leiden, 20 November 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat door: a. Sint Frailciscus Liefde werk te Leiden, een verzoek is inge diend ter bekoming van: le. verlof voor den verkoop van alco holhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik tei> plaatse van verkoop in de beneden voor- en bene den achterzaal van het perceel Nieu we Rijn No. 52; 2e. verlof, voor den verkoop van al coholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de bovenzalen van het perceel JNieuwe Rijn no. 52; b. Leendert Noort te Leiden, een ver zoek is - ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor het gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Bees tenmarkt 44. Leiden, 20 November 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Keuring van V/aren. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 sub 2 dei- Warenwet; Brengen ter algemeene kennis, dat bij vonnis van 19 October 1925 is ver oordeeld Th. C. J. den Hollander, wo nende te Leiden Bilitonstraat No. 1 tot eeh geldboete van f25 subsidair 5 da gen hechtenis, wegens overtreding van artikel 2 der Keuringsverordening voor de Gemeente Leiden (het verkoo- pen van karnemelk van ondeugdelijke samenstelling). Leiden, 20 November 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. PAINLEVE's FINANCIEELE VOORSTELLEN. De debatten in de Kamer. De Fransche kamer heeft gisteren óver de financieele voorstellen de be raadslagingen voortgezet. De dag is bijna geheel ingenomen door de redevoeringen van Malvy, den rapporteur en den minister-president Painlevé. Beiden hebben getracht den indruk, die den vorigen dag verwekt werd door de rede van Bakonowsky, teniet te doen, doch zij konden daarin niet slagen. Bokanowsky interumpeerde tijdens de redevoering van Painlevé, toen deze de oppositie verweet, geen tegenvoor stellen te hebben gedaan. Bokanowsky vroeg toen aan Painlevé of, hij bereid zou zijn, zich van de socialisten los te maken en voor die voorstellen te stem men. Painlevé gaf een ontwijkend ant woord, daar hij heel goed begreep, dat Bokanowsky doelde op den verkoop en de afschaffing van het tabaksmonopo lie en enkele andere monopolies. Het is zeker, dat die kwestie gesteld zal worden. Men hoopt vandaag met de algemee ne beschouwingen klaar te zijn. Op het oogenblik is het lot der regeeringsvoor- stellen nog steeds volkomen onzeker. Nieuwe vondsten in Palestina. De universiteit van Pensylvania deelt mede, dat de uitgravingen in Palestina verricht door de door haar uitgezonden expeditie, hebben geleid tot het blootleggen op den heuvel Bethsjan bij den Jordaan, van den muur, waaraan het lichaam van Saul na zijn dood is opgehangen. Vermoe-, delijk is zelfs ook cje tempel komen bloot te liggen, waarin volgens het eerste boek Samuel de wapenrusting van Saul is opgehangen. De overblijfselen dezer oud-testa- mentische "bouwwerken werden op den heuvel in bovpn elkaar liggende lagen uit verschillende beschavings perioden met inbegrip der Grieksche, -Romeinsche en Arabische periode ont dekt. Echter zijn zij niet door de Phi- listijneu gebouwd, doch in een nog vroegere periode door de Egyptenaren die, tijdens de heerschappij van Ram- sës II, een bouwwerk hebben uitge voerd, dat behalve het in den Bij oei vervatte bericht, de oudste g tuigenis bevat van het verblijf der joden in Egypte. u KORTE BERICHTEN. De koningin-moeder van Enge land heeft gistermiddag een ernstigen aanval van hartzwakte gehad. De dok ters achten haar toestand ernstig en geven Weinig hoop op herstel. Konin gin Alexandra is 85 jaar oud. Duitschland zal een witboek over Locarno uitgeven. Henri de Jouvenel, de Hooge Com missaris in Syrië, is te Londen aan gekomen ten einde met Chamberlain te ccnfereeren. In de zevende ronde van het schaaktournooi te Moskou verloor Ca- pablanca en speelde dr. Lasker remise De douaneconferentie te Peking NIEUWE LEIDSCHE RECLAME. in Wol en Wol mei zijde jjl S Zuivere Wollen Onder' jpj jurken vanaf f 4.20 heeft besloten aan China tariefautono- mie te verleenen. De vijandelijkheden in China zou den zijn gestaakt als gevolg van het ingetreden winterweer. De leider van de Kroatische boe renpartij Raditsj is in de regeering op genomen. In verband met den onzekeren toestand in Turkestan is de krijgswet in de Oostelijke provinciën van Tur- kijë voor den tijd van twaalf maanden verlengd. Kunst en Letteren. „Con Amore." Bovengenoemde vereeniging heeft besloten haar wel wat omslachtigen naam, Christelijke Zangvereeniging voor Geplengd Koor „Con Amore" te wijzigen in Christelijke; Ora torium.' V(ereenigingJ „Con Amore". Op haar eerstvolgend concert op Donderdag 7 Januari 1928 in de Stads gehoorzaal, hoopt „Con Amoré' uit te voeren „"Saul" van "G. F. Handel, -bewerkt door Chrysander. Medewer king zullen verleenen: Mevr. Mart he van WervenNij's, Sopraan., Meppol; Mej. Bertha Stoiijn, Alt, Den Haag; Vincent van Bers, Tenor, Amsterdam; Jac. Ph. Caro, Bas, Utrecht; Leo Mens, Leiden, Cembalo; H. M. Keu- ning, Sassenheim, Orgel; Orkest: het Residencie-orkest. De medewerking van eén iongens- koor zal de aantrekkelijkheid van de uitvoering zeker verhoogen. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Onder den titel „Bollenzendingsze- gen" schrijft Ds. K. Schilder in „Do Bazuin" het volgende: In Sassenheim zjjn veel bollen, zoo wel geestelijke als natuurlijke. De geestelijke hebben zich opgemaakt tot dienstbaarstelling van de "natuurlijke aan het werk der zending. Reeds eerder deelden wij mee, dat men een sommetje bijeengebracht had onder de leden der Geref. kerk voor een bollenbedrijf,. waarvan het bijeen gebrachte bedrag (f 1000)- het bedrijfs kapitaal vormen moest en de gehoop te winst in de zendingskas vloeien moest. Dat was in den zaaitijd. Thans kwamen de berichten van den goeden oogst binnen. Men heeft met deze zendingsbollen- cultuur verdiend en dus voor de zen ding bestemd f 1817 Van dit mooie be drag is voor de gewone bijdrage der kerk aan den zendingsdeputaat der classis f.600 afgedragep. (meer dan strikt noodzakelijk was). En van het nog resteerehde bedrag zal f 1000 mo gen vloeien in het fonds van Dr. Ver hagen, die thans met verlof in 't land is, en die een Röntgenapparaat noodig heeft voor zijn ziekenhuis op het zen dingsterrein. Reeds ontving dr. Verhagen f2000. voor dit doel van een rijken Chinees: eveneens f 1000 van een dankbaren pa tient; nu weer f 1000 van de Sassen- héimer bollen-bolleboozen. Daar is iets internationaals in dit straks met nog andere verwachte bijdragen te bekos tigen Röntgenapparaat. Men kan zoowel Sassenheim als dr. Verhagen geluk wenschen. Moge Sas senheim zijn origineele denkbeeld ver der met gelijken zegen kunnen toepas sen. Onwillekeurig denkt men aan an dere plaatsen, die zendings-piepers en zendings-vee, en zendingsharing etc. zouden kunnen leveren. Maar zulk een idee heeft als origineele vondst haar waarde en zal ook wel niet de alge meenheid kunnen verkrijgen, die haar toepassing uit het Sassenheimsche iso lement verlost. Wel kan men zien hoeveel te berei ken is indien men ernstig wil. Niet voor niets sprak ik van de in ternationale gedachte 'hier. Het is be kend dat de Sassenheimsche bollen- handelaren vaak in Amerika vertoe ven. Daar hébben enkelen van hen ge zien, hoe in Amerika in sommige op zichten veel meer intensief en metho distisch wordt geofferd voor de zen ding 'dan onder ons. Het Amerikaan- sche voorbeeld staat oök achter deze betconing van ijver. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met de bestrating van den weg langs het Plantsoen zal ook de noordelijk van den weg gelegen dijk verdwijnen, wat altijd dè grootste hindernis geweest is om dezeiUweg in goede conditie te hou den. Langs meerdere wegen -in onze gemeente,' met' name de Wassenaarscho en Noordv/ijksche weg lagen van der gelijke dijken, die een geregelde afwa tering van den wea belemmerde. Laats genoemde wegen zijn ze dit jaar overal weggenomen. Dan blijft nog de dijk langs het fietspad in het Overran, die zorgt, dat het fietspad 'bij nat weer meestal in slechten staat is. Die moet rnu maar volgen. LISSE. De vrouw van *C. v. id. A. had het ongeluk met het afhalen van een vetpan in brand te geraken. Naar buiten snellend hebben de buren buren haar in dekens gewikkeld, waar door erger werd voorkomen. Alleen het hoofdhaar en handen werden deerlijk verbrand. In huis bleef de brand beperkt tot enkele kleedjes en een stoeL KOUDEKERK. Donderdagavond vergaderde in het hotel De Bruin, alhier, de Boerenspaar- en -Leenbank Hazerswoude-Koudekerk. Tegenwoordig waren 82 leden. Voor naamste punt van de agenda was de Statutenherziening in verband met de nieuwe wet op de Coop. Vereenigingen. De Voorzitter, de heer Velenturf, lichtte verschillende artikelen uitvoerig toe. Eenige mededeelingen werden nog ge daan omtrent de veranderingen in ren tevoet enz., welke met 1. Januari a.s. in werking treden. Daar het vereischte ledental voor het nemen van een wpttig besluit niet aan wezig was, werd de vergadering ver daagd tot Donderdag 26 November a.s. Met een woord van dank aan de op gekomen leden werd de vergadering te half tien dfror den Voorzitter geslóten. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier, zijn ter voorziening in de Kerkeraad wegens periodieke aftreding de navolgende dubbeltallen gesteld: Voor ouderlingen de heeren: J. Ba telaan, P. Kok, T. ide Jong en J. D,. B enne veld. Voor diakenen de heeren: W. Bate laan, J. A. Hortensius, H. van Lee .twen Hzn. en Kl. Reijneveld. Bp de gemeentepolitie alhier zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een gov gnden [.aardendeken. Predikbeurten. 'Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en 6.30 uur, Ds. IsriëL Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en 6.30 uur, D3. Haspers. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, Ds. Dönszelmann. nam. bediening H. Doop. Kievitskerk. voorm. 10 uur, Ds. den Hertog van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. Bij. de gehouden verkiezing van 5 leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn de 5 candidaten der kerkelijke kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis'', de heeren: J. v. d. Zwaan P. Midavaine, G. F. Verhoog, A. v. d. Schans en J. A. Holhorst gekozen. NOORDWIJK AAN ZEE. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap* voor arbeidsbemiddeling wa ren deze week als werkzoekende in geschreven 38 personen, t.w.: 6 losse arbeiders, 6 landarbeiders, 1 timmer man, 12 visschers, 3 opperlieden, 3 stucadoors, 5 schilders en 2 kantoor bedienden. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. J. Ver meulen. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Koers. WGUBRUGGE. Sedert de laatste opgaven hebben hebben zich in deze gemeente gevestigd G. T. van der Ploeg, uit Alkemade. A. M. C. Wortman uit Voorhout. "J. Th. van Schooten uit Voorschoten. J. M. Sztrom uit Voorschoen.t A. M. A. van Breukelen uit Woerden. J. A. Rpseeuw uit Den Haag. C. A. van der Salm uit Zoeterwoude. G. A. van Wingerden en gezin uit Gouda. D. de Lange uit Kou dekerk. J. T. Broer* uit AÏkemado. J. Haasbeek uit Reeuwqk. W. M. van der Haak uit Alkemade. J. van der Zwam, uit Rirnsburg en M. Oudshoorn uit Kon dekerk. Vertrokken zrjn: D. van 't Wout naar Alphen aan den Rijn. B. Luyt en gezin naar Voorburg. M. den Ouden naar Rot terdam. K. Snoek naar Rotterdam. A. C. Stormbroek naar Naaldwijk. T. van Harskamp naar Alphen aan den Rjjn. B. Boogaard naar Alphen aan den Rhn. D. J. Veldman naar Ommen. H. M. van den Voorn naar Voorschoten. H. J. A. Hassing naar Zaandijk en J. An- genent en gezin naar Hazerswoude. STADSNIEUWS. De Centrum-Winkelweek. (Vervolg. Wethouder Reimeringer ver klaarde met veel genoegen te willen voldoen aan de nitnoodiging van de winkeliers, om deze winkelweek te openen. Het is wel eigenaardig, aldus spr. dat we bij de opening van deze winkelweek staan op een plek waar aan voor den winkelstand bijzondere herinneringen zijn verbonden We be vinden ons hier n.l. in de onmiddellij ke nabijheid van de Burcht, die reeds in de alleroudste tijden een centrum was van handel en verkeer. Waar schijnlijk toch, heeft op de plek van de Burcht, waar de beide Rijuarmcn elkaar raken, aa^rankelijk een tol huis gestaan, waar de talrijke voorbij komende schippers moesten aanleggen In verband daarmede vestigden zich langs den oever, zoo dicht mogelijk bii den Burcht verschillende winkels, die de schippers van 't noodige voorzagen. Ook op oude gravures zijn Boter- en Vischmarkt altijd afgebeeld met een levepdig verkeer. De overlevering zegt, dat eens de drukte zoo groot werd dat RECLAME. Uw Lippen worden door de koude vaak ruw en schraal. PUROL verzacht en geneest. Doos 30, 60, 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. de toenmalige commissaris van politie „reclitshouden" voorschreef, hetgeen toen als iets heel ongehoords werd be schouwd. Dit stadsgedeelte heeft een schilder- ,achtige schoonheid die eenig is, en waar door de gebeele stad bekend is, zoodat vreemdelingen daarvoor speciaal over komen. Het doet spr. genoegen, dat de liers 6teeds toonem, dit stadsgedeel te op het hoog peil te willen waarop het steeds heeft gestaan.1 Spr. acht het van groot maatschappelijk belang, dat de middenstand, dat ook Ide winkel stand in staat blijft, zijn nuttige taak te verrichten. Spr. hoopt dat ook dit streven daaraan dienstbaar zal zijn, en dat de winkelweek in alle opzichten zal slagen. Hiermede verklaarde hij haar voor geopend, (applaus). D,e heer Schrijvers dankte weth. Reimeringer voor zijn aanwezigheid en de welwillendheid om de winkelweek te openen, er den wensch aan toe voegende dat de belangen der win keliers ook in het vervolg bij hem war me behartiging zouden vinden. Met dank,aan alle aanwezigen voor de getoonde belangstelling, werd de bijeenkomst daarna gesloten. Gouden doctoraatsfonds Prof. Lorentr. Onder leiding van de professoren Ka merlinghonnes, Zeeman en Fokker heeft zich een Nationaa Comité ge vormd tot stichting van een „Lorentz's gouden doctoraat fonds" in verband met de herdenking op 11 Dec. a.s. van het 50-jarig feest van de promotie van Prof. H. A. Lorentz alhier, die in 1923 wegens het bereiken van den leeftijds grens is afgetreden, maar sedert nog cursussen geeft. Naast het Nationaal is nog eenInternationaal Comité ge vormd. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het Doctoraal examen Rechten Mej. A. D. %latthes, Den Haag en de eer A. G. Bak, Leiden. De promotie gisteren van den heer L. Brummel tet Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, geschiedde met het praedicaat cum laude. Bevorderd tot semi-arts de heer B. J. A. Hummeling, Den Haag. TELEGRAMMEN. iDraadlooze diénst.) HOEK VAN HOLLAND, 20 Nov. Vol gens een ontvangen radiotelegram is het Duitsche stoomschip „Ernst Hugo Stinnes XI", dat Dinsdag van den Nieu wen Waterweg naar Noorwegen ver trokken is, bij Greske (Tf gestrand. Het schip begint te breken. De kapitein heeft onmiddellijke assistentie gevraagd De toestand is gevaarlijk. De beman ning bestaat uit ongeveer 30 koppen. Het schip is bruto 3637 ton groot. Laatste Berichten. De bolienconieréniie te Washington. Enkele van particuliere zijde uit A- merika ontvangen telegrammen, wet tigen de hoop dat de conferentie te Washington niet geheel "vruchteloos is geweest. Men acht het niet absoluut uitgesloten, dat in het invoerverbod nog de een of andere wijziging wordt aangebracht. Vooraanstaande Amerikaansche bla den nemen in hun hoofdartikelen stel ling tegen de door de Federal Horti cultural Board gevoerde politiek. Zooals onze lezers echter weten, kan een beslissing eerst binnen enkele we ken worden tegemoet gezien en men zal voorzichtig handelen door zich geen luchtkasteelen le bouwen voor dat de definitieve beslissing bekend is. Amerika voert een zeer onafhanke lijke en egoïstische'politiek en de af- geloopen jaren hebben bewezen, dat men ten slotte als men dit noodig acht niet aarzelt, een beslissing te nemen, die tegen alle oppositie en de geheele publieke opinie ingaat. Uoodeüijk ongeval. Te \s-Gravenhage Is hedenmorgen bij den nieuwbouw van de Nederland- sche Bank, hoek Noordeinde en Heul- straat een ernstig ongeluk gebeurd. De voorman W. Vermeer werd door een der granieten boogpilaren verplet terd. De dood trad onmiddellijk in. Twee zijner zoons waren bij het on geluk tegenwoordig. Gjroote brand te Rotterdam Hedennacht omstreeks kwart over 3 werd brand ontdekt in hei; feestlokaal Courzand aan de Heyplaats te Rotter dam. De brandweer werd .gealarmeerd en het perser.: 1 van spuit 33 was spoedig ter plaats?. De brand werd met 4 stralen op de waterleiding be streden, doch het bleek den brandm:e> ter, die het blusschingswerk leidde, dat hy den brand daarmede 11R. zn 1: nen' meester worden. Hij te: groot alarm rnteren. \vaa 0.. :c i- lend erijdende en arte d te 1 ten verschenen, .te...1 r >:i; 1 houten"itnp en bonte.. ....ii-, wva de groote zaal greug rcteste VISSCHERIJBERICHTEN, IJMUIDEN, 19 Nov. Heden aangeko men aan den Rijksafslag 18 stoointrei- lers en 30 kustvisscher. bracht gisteren te IJmuiden een groote stern* aan, die 192 kg. zwaar was en bij verkoop 306 opbracht. Ook de stoom- treiler Amalia IJM 242 bracht een steur aan, die echter niet zoo groot was Deze woog 84 kg. en bracht ƒ.160 op. De besommingen der haringschepen waren heden IJM 406 met 10.327, IJft 262 met 1723 en IJM 33 met 5852 voor pekelharing; Engelsche drifters (4) van 1144 tot 2153 voor versche haring. Heden kwam hier binnen de Duit sche stoomtreiler Salzburg SD. 119 met 1769 besomming. Heden kwamen aan de markt 17, stoomtreilers. De besommingen waren: IJM 183 met 2511, IJM 21 met 2051, IJM 150 met 2213, IJM 74 met 1996, IJM 143 met 2274, IJM 110 met 2135, IJM 187 met 1863, IJM 127 met 1668, IJM 325 met 1474, IJM 72 met 1930, IJM 8 met 1533, IJM 52 met 1473, IJM 157 met 1719, IJM 324 met 1703, IJM 29 met 2195, IJM 417 met 2345 en T.S. 30 met 1594. té IJmuiden aan den rijksvischafslag In de week van 12 tot 19 Nov. werden aangevoerd: 1.045.950 kg. treilvisch (groote aanvoer); 694 kantjes pekelha ring en 12.426 manden versche haring, De totaalopbrengst bedroeg 377 817. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 20 Nov. 1925. Veemarkt. Aangev. 956 runderen, 56 kalv; 1068 schapen, 23 stieren 160425, 141 kalf- en melkkoeien 230485, 360 vare koei en 175345, 179 vette koeien 280640 per stuk, 68—120 per K.g; 253 graskalv. 55115, 5 vette kalv. 8ó160 p. stuk. 135180 per K.g; 51 nucht. kalv. 9 19, 620 vette schapen 4054 per stuk, 144178 per Kg; 428 weide schapen 2640, 718 mag. varkens 2070 per stuk, 8892 per K.g; 735 biggen, 814, 4 pharden, 29 bokken of geiten 416. Aangevoerd 64 partijen kaas. le srt. Goudsche kaas 64—67, 2e srt. 60—63. le srt. Leidsche kaas 6366, 2e soort 5862. Handel matig. Aan de Stads- waag gewogen: 40 partijen 1444 stuks 11556 K g. DELFT, 19 Nov. 1925. Boter 2.70— 2.85 per kilo. Aanvoer 9-8, 2-16 weg. samen 200 kilo. VEUR, 19 Nov. 1925. Aangev. 1286 kippeneieren 1416.15, 230 eendeneie ren 11.0512 per 100 st; 41 kippen 0.75 2.05, 13 eenden 11.25, 13 konijnen 0.904.50, 2 duiven 0.220.23 per stuk. UITHOORN, 19 Nov. '25. Op de kaas markt waren aangev. 89 part. Prijs Goudsche kaas R.M. 6366, dito 2e srt. 5962, zwaardere 67—69, zon der R.M. 58—64. Handel vlug. LEEUWARDEN, 20 Nov. 1925. Com. 248. Sleutelkaas 5179, Nagelkaas 42 54, Goudsche kaas 50110, Edammer 55—83. Aahv. 38858 K.g. Boter fabr. 209—244. Aanv. 18 derde, 84 zesde. Telegrafisch Weerbericht, Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Nov. 1925,, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 775.2 Holyhead. Laagste Barometerst.: 743.1 Vardoe. Verwachting tot den avond v. 21 Nov. Matige noordelijke tot westelijke wrind in het noorden, in het zuiden- zwakke veranderlijke wind, toenemen de bewolking met nevel of mist, waar schijnlijk weinig of geen neerslag, tem peratuur des nachts en des ochtends zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. LUCHTTEfttPERA'a UUR. Hedenmiddag 3 uur: 4.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag. 20 Nov.: 4.32 n.m. Wisselnoteeringfen (Amsterdam). Berlijn59.19' Londen 12.04 New-Yor-k2.4' Parijs 9« Brugse! 11.2". ^ürich 47.95 Rome 9,9 Oslo 50.70 Kopenha.'cn 62. Stockholm 66.55 \Veenen35.05 Praai 7-35 Maarid 35.40

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3