BINNENLAND. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 20 NOVEMBER 1925 DAG-AGENDA. Vrijdag 20 Nov.- 's av. negen uur. Ho tel „In den Vergulden Turk." Algem. Verg. van de L. IJsclub. Katwijk, 20 NoV. 'sav. zes uur Ge meentezaak Lichtbeelden voor kinde ren. 'sav. acht uur Lichtbeelden voor volwassenen. 1921 Nov. Stadsgehoorzaal. Expo sitie van Kantoormachines van Ruys' Handels ver. Geopend 10.309.30 uur. Vrijdag 20 Nov., 'av. acht uur. „Pre diker", Janvossenst.: Prop. Verg. van den L. Chr. Besturenbond^ Spr. J. S. Ruppert, van Utrecht. Onderw.: „Moe dig Voorwaarts", en J. Z. Kanne gieter, van R'dam, Onderw.; „Er op uit"; Slotw.: Ds. W. Bouwman van Leiden. Muzjek en zang. Vrijdag 20 Nov., 's av. acht uur. „Pre diker", Janvossenst. Radio-avond. Spr. Prof. Ohbink, over „Schepping, Leven en Dood". 2028 Nov. Winkelweek van de Ver. „Centrum Belang", N. Rijn—Visch- marktBotermarktBreestr.Maars- manssteeg. Donderdag, 26 Nov. 's av. acht uur: Stadsgehoorzaal: Concert Gemengd Koor „Sursum Corda". Vrijdag 27 Nov., 's av. kwart over acht uur, Hotel „In den Vergulden Turk* (Bovenzaal)Ledenverg. van den L. Kunstkring „Voor allen". Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag Zondag 22 Novem ber a.s waargenomen door de apo theek van den heer M. Boekwijt, Visch markt S, telefoon 552. gen, zal de_ winkelweek inderdaad de belangstelling genieten die ervan ver wacht werd en die ze ook verdient. De officieele opening heeft heden middag om twee uur plaats gehad in een der zalen van de Graanbeurs door wethouder Reimeringer. De vele aan wezigen werden wefkom geheeten door den voorzitter, den heer L. C. Schrij vers. Wij zijn, aldus spr. hier bijeengeko men, om bij te wonen de officieele opening van de winkelweek, georgani seerd door de Vereeniging „Centrum Belang." Deze winkelweek zullen wij noemm Winkelweek Ni-Vi-Bo, het laatste de verkorting van iNieuwe RijnVischi- marktB oter m arkt Voor ons is deze samenkomst van groot belang, wij vinden hierin toch de waarheid van het oude spreekwoord: „Eendracht maakt Macht." Niet dat deze Winkelweek voer ons een machts vertooning moet beteekenen, maar wel v. durf en werkkracht. Ons doel is, het Centrum vooruit te werken. Wanrleer wij een gezond werklustig centrum hebben, moet het altijd een grooten invloed uitoefen^ op de ge heel e omgeving, op de welvaart der stad. Het is bij een stadscentrum ge lijk bij een vrucht, is het hart niet ge zond, de vrucht heeft geen waarde. Zoo ook hier, vindt het Centrum geen belangstelling bij officieele lichamen en besturen, ja niet bij eigen bewoners hoe kan het dan op de belangstelling van de omstanders rekenen? Dit is het wat wij nastreven: belang stelling kweeken bij hen die ons be sturen, belangstelling aanmoedigen bij eigen bewoners om daardoor de be langstelling te verwerven van alle Lei- denaren en geheel de omgeving. Dit trachten wij te bereiken, daarvoor wil len wij onze krachten geven. Als er nu gezegd wordt dat wij teveel opti mist zijn, dan zet ik daar tegenover, wat is een zakenman, wat een win kelier, die geen optimisme heeft. In dien wij dat niet meer bezitten, kun nen wij ons wel gewonnen geven. Ik ben het eens met de spreuk die dezer dagen in de Leidsche Courant stond: het was deze: Elke plaats die gij aan uw concurrent laat, beteekent voor u verloren terrein. Dat ons optimisme niet te hoog was. blijkt reeds uit de belangstelling, die wij mogen ondervinden door de tegen woordigheid van onzen EdelAchtbaren heer Wethouder. Dan heeft de pers reeds op spontane wijze hare belangstelling getoond. En wat nog een heel voorname factor is voor ons welslagen: heel Lei den en omgeving spreekt er reeds da gen over. Met vertrouwen zie ik dan ook de aanstaande dagen tegemoet en twij fel niet of wij zullen in elk opzicht suc ces hebben. Gaarne verzoek ik dan ook U Edel achtbare deze winkelweek, waarvan zooveel voor de welvaart van Leiden en ons afhangt te willen openen. Weth. Reimeringer ging hierna tot de opening over. Bewaarschoolonderwijs. Door J. ten Haken wonende Lombok straat 16, is aan den gemeenteraad een adres gezonden, waarin gezegd wordt, dat hij een kind heeft van 4 jaar, dat hij dat kind gaarne geplaats zag op een openbare bewaarschool, dat blijkens bijgevoegde lijsten 156 ouders voor 190 kinderen hetzelfde wenschen, dat van adressant en de overige Kooikwartier- bewoners niet gevergd kan worden, ge zien den grooten afstand, dat zij zoo jeugdige kinderen naar de bestaande openbare bewaarscholen in de gemeen te zenden, dat zij principieële bezwa ren hebben hun kinderen naar bijzon dere bewaarscholen te sturen, redenen v/aarom adressant den raad eerbiedig maar met den meesten aandrang ver zoekt tot het spoedig inrichten van een openbare bewaarschool in het Kooi- kwartier over te gaan. Eavinck ais Filosoof. Voor de Afdeeling L.eiden en Omstre ken van de Vereeniging van Chr. On derwijs hoopt a.s. Zaterdag 21 dezer op te treden de heer J. Brederveld te Leiden, schrijver van „De Leer der Zielsvermogens", met het belangrijk onderwerp: „Bavinck als Filo- s o o f De vergadering vangt 's av. 6 uur aan en wordt gehouden in Zaal 10 van het „Nut", Steenschuur te Leiden. De toe gang is voor belangstellenden vrij. Belangrijke vergaderingen. Er worden vanavond hier ter stede twee belangrijke vergaderingen gehou den, waarvan het te betreuren is dat ze op één avond vallen. Zooals reeds meermalen werd aan gekondigd, wordt in „Prediker" een propagandavergadering gehouden van den Christelijken Besturenbond, waar in als sprekers zullen optreden de hee- ren Ruppert en Kannegieter. Het spreekt wel vanzelf dat in de eerste plaats de leden van bij den Christelijken Besturenbond aangeslo ten organisaties van hunne belangstel ling blijk zullen geven, maar ook niet aangeslotenen zijn hartelijk welkom. Vertrouwd mag worden, dat „Predi ker" vol zal loopen vanavond en dat ook in Leiden de Christelijke vakbe weging een stap vooruit zal doen. In het „Nutsgebouw" houdt tegelij kertijd de Christelijke Middenstands- vereen. een vergadering, waarin Ds. Vunderink van Haarlem zal spreken over de vraag: „Hoe staan wij tegen over het maatschappelijk vraagstuk?" Ds. Vunderink is een gevierd rede naar en als zulk een spreker zulk een gewichtige vraag komt behandelen, dan is er zeker reden een drukke op komst te verwachten. Het is jammer, dat beide vergade ringen op één avond worden gehou den. Maar het bezwaar is toch ook weer niet zoo groot als het schijnt, want als er besef is van de groot© be- teekenis van het maatschappelijk vraagstuk, vooral in dezen tijd, dan kunnen beide zalen gemakkelijk -ge vuld worden. Moge het zóó zijn. Onder de communisten. „De Tribune" bevat het volgende bericht „De afd. Leiden der O. P. H. heeft ©enigen tijd geleden een brief naar d© Ekki gezonden, vol onredelijk© en on matig aangedikte kritiek op de hui dige leiding der C. P. H. De Ekki heeft den brief van de af deeling Leiden voor kennisgeving aan genomen ©n zonder e enige kommen- taar aan het P. B. gezondenter af doening". Dat ziet er slecht uit voor de Leid sche communisten. Want Lout je de, Visser en z'n vrienden laten niet met zich spotten. Als dat maar niet op royement uitloopt. De hardnekkigen. De politie heeft gisteren weer twee rijwielen in beslag genomen, 'die niet het bekende helastingplaatje droegen. En 1925 is toch nog niet ten einde. Een vondst. Aan het strand te Rockanje is een volwassen levend exemplaar van den Stekelrog Raia Maculata aangespoeld. Zijn dreigende houding met denbewe- gelijken, dicht getanden langen staart deed den vinder den rog dooden. De heer L. Goudswaard heeft het geschon ken aan het het museum voor Natuur! Historie alhier, dat tot dusver maar één jong exemplaar bezat.. Schaken. Competitie Ned. Schaakhond district Zuid-Holland. In de derde klasse, groep A, werd gisteravond te Leiderdorp een wedstrijd gespeeld met den volgenden uitslag Leiderdorpsche schaakvereenigin Leidsche schaakclub „Philidor". A'lb. v. Klaveren en W. Segaar i o F. d e Bruin en H. I. de Nie o i G. de Koning en H. v. Duuren VaVa G. de Koning Az en J. Worst i o A. v. Klaveren eu W. F, Snieder o o J. Boot en E. W. v. d. Burgh i o De Bruyne en v. d. Zeeuw G. den Blanken en J. de Boer i o W. Goedhart en B. Meijn oi M. Splinter en W. Immink i o Totaal 7 3 De Leiderdorpsche schaak vereeniging won met 7 tegen 3 punten. Buiten de competitie werden nog ue volgende partijen gespeeld: K. Kranenburg en J\ j. Abspoel 1o J. M. de Koning en J. v. d. Wilk o1 C. Hendriks en A. W. Immink o 1 Gistermiddag" is de b-jarige J. F. uil de Lusthoflaan van de in aanbouw, zijnde brug aan de Maresingel in het water gevallen. Hij' werd door j. V., met behulp van een roeiboot ^jt het water gehaald en aan den wml ge bracht, waarna een agent van politie hem naar huis bracht. Toen hij een maal weer droge kleeren aan had, ging ook de schrik eruit. De jon gen had geen letsel, bekomen. Een 5-jarige knaap, ,W. C. K|., is gistermiddag spelenderwijze in het water van de Ringkade, achter het :Rooipark geraakt. Zekere v. d. K.... war er spoedig bij en slaagde erin, om dep jongen door middel van een liaak op het droge te 'krijgen. Naar zijn woning in de Bankastraat ge bracht, werd hij door een dokter van den Eersten Hulpdienst onderzocht, .die gelukkig geen letsel kon vinden. Slechts was de kleine drenkeling bijl zijh thuiskomst even in zwijm geval len, als gevolg van de koude. Het watèr van de Ringkade had gisteren nu ook juist geen badwater- temperatuur. Op den Rijnsburgerweg ter hoog te van net Terweepark is gistermiddag de Haarlemsche stoomtram bij hel' ran geeren achteruit tegen een auto aange reden, doordat de machinist de laatste niet zag. Bij' de aanrijding geraakte, de con ducteur J. v.' D. uit Hillegom, die achter op de tram stond tusschen bei de voertuigen bekneld. Met de luxe auto werd hij naar het Acad. Zieken huis gebracht, waar een lichte kneu zing van onderbeen en heup werd ge constateerd. Per politiebrancard werd hij' na be handeld te zijn naar de tram gebracht die hem vervolgens naar zijn woon plaats terugvoerde. Blijkbaar was het letsel dus niet van ernsdgen aard.' Manifest van het partijbestuur der S.D.A.P. In het „Volk" is opgenomen het Ma nifest van het Partijbestuur der S.D. A.P. aan het Nederlanclsche volk. Daarin wordt o.m. gezegd, dat er in het parlement nu een nieuwe meerder heid moet worden gevormd. Dat mag niet meer zijn een rechtsche coalitie- regeering en evenmin een andere com binatie van burgerlijke partijen, die de politiek van reactie van Colijn willen voortzetten. Nu bestaat 'de gelegenheid om aan de groote democratische krachten, die zich- hij den laatstën verkiezingsstrijd deden gelden, recht te doen weder varen. Nu moet onderzocht worden of er 'n meerderheid en een regeering zijn te vormen op den grondslag van demo cratie en herstel. Dit zal niet in de laatste plaats van de Katholieken afhangen. Als nu tie Katholieken voor de de mocratie en votfr den socialen voor uitgang kloek partij durven kiezen, dan is een democratische regeering mogelijk. Het is dus nu de vraag of de Katho lieke Staatspartij met de S.D.A.P. en de Vrijzinnig-Democraten op een sterk democratisch program samenwerking willen aangaan. Durft zij en kan zij dat aan, dan zijn de jaren der reactie voorbij! Heeft zij den moed en de kracht daartoe niet, zijn de reactionaire mach ten in haar midden daartoe nog te sterk, dan zal het haar schuld zijn, als in de plaats van een democratische 'regeering een heel of half reactiorfnair bewind verschijnt, dat, tot schade van de geheele arbeidersklasse en fot na deel van 't geheele land de reactie voortzet, de arbeidswetgeving ver waarloost, de rijken bevoordeelt, de armen onder zware lasten zuchten laat, het militairisme onverzwakt laat voortwoekeren. Nu het land nog staat voor de groote beslissing, waarvan het lot der arbei dersklasse voor de eerstvolgende ja ren afhangt, roepen wij de arbeiders op om hun stem te doen hooren en hun wil te doen gelden. Het manifest, dat letterlijk en figuur lijk vol dikke woorden staat, eindigt met een aansporing aan de arbeiders om zich aan te sluiten bij de S.D.AP. De afsluiting in het Amsteldiep. Naar men van Wieringen aan. de N. R. Ct. meldt, is het bericht betref fende het gereedkomen van den af sluitdijk in het Amsteldiep niet ge heel juist. De straatweg is n.l. nog niet geheel gereed; ongeveer 150 M. moet nog bestraat worden. Wel is de dijk 'voor voetgangers en wielrijders opengesteld, waarvan reeds velen da gelijks profiteeren. Gistcreh is te 's-Gravenhage aanbe steed het maken van een weg, die den weg over den afsluitdijk met d. hoofd weg over Wieringen zal verbinden. Eerst na het gereedkomen hiervan zal de verbinding van Wieringen met den vasten wal voor het groote verkeer kunnen worden opengesteld. De stormramp. Naar Het Volk" verneemt, is de in- lerpellatie-Kleerckoper over de ver goedingen aan de slachtoffers van de stormramp nog niet behandeld, om dat de irtterpellant op verzoek der be trokken autoriteiten de aanhouding heelc bevorderd tot enkele geldinzame lingen. die nog loopende waren, zou den zijn beëindigd. Het voornemen be stond, een dezer dagen de interpella tie te behandelen. Nu dit echter door de regeeringscrisis onmogelijk is ge worden, zijn thans vragen langs schrif telijken weg tot de regeering gericht, die de interpellatie zullen vervangen. Normalisatie van papierformaten. Het Centraal Normalisatie-Bureau Delft, dat in 't volgende jaar tien jaren zal besthan hebben, heeft in dien korten tijd al heel wat practische re sultaten bereikt, en dat op allerlei ge bied: drijfwerk, pijpleiding, scheeps bouw, electrotechniek enz. Het aantal ingevoerde standaardvormen nadert reeds de 200. Een der jongste norma lisaties betreft een zeer uitgebreid ge bied, ook door velen buiten het be drijfsleven werkend, betreden, n.l. dat van het papiefverbruik. Bij doorwer king van deze normalisatie, berus tende op de eenheidsformaten, welke ook in Duitschland, België, Noorwe gen, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije. Zweden en Zwitserland worden ge bruikt, bullen de vroeger bestaande formaten kwarto (220 x 280 m.M.) en folio (220 x 330) niet meer gebruikt worden. Wat de formaten betreft, behoeft de handelaar en de drukker dus .hog slechts één. namelijk het grondfor- maat, in voorraad te hebben. Dat dit een enorme besparing oplevert aan minder rente-verlies, minder opslag ruimte, en minder kosten, behoeft geen betoog. Deze voordeelen voor den handelaar en drukker zijn echter niet de eenige. schrijft het Grafisch Orgaan. „Door de concurrentie zal de prijs eenige pro centen kunnen dalen ten voordeele van den verbruiker, maar deze heeft nog veel grooter voordellen in het ge bruik van de eenheidsformaten. Doer- dat brieven, brochures, reclame-stuk ken, drukwerken, teekeningen enz. al le in hetzelfde formaat of het daaruit afgeleide formaat worden gemaakt, krijgt de ontvanger een zeer aangena- men indruk van netheid over de hem aangeboden zaken en heeft hij het voordeel, alles netjes op te kunnen bergen (immers de formaten zijn de zelfde), dus een net archief en keurige boekenkasten te kunnen houden." In een der grootste gemeenten van ons land heeft de invoering der een heidsformaten reeds een besparing van pl.m. f 5000 per jaar. Ook de Lands drukkerij «gebruikt nu de eenheidsfor- - maten. BUITENLAND. H5T VERDRAG VAN LOCARNO. De conferentie van de Duifsche minister-presidenten. De conferentie van de Duitscke mi nister-president, die gister te Berlijn is gehouden, heeft tot half zev.-n ge duurd. De besprekingen werden door den rijkskanselier geleid. Gezien het vei gevorderd uur werd besloten, den aangekondigden kabi netsraad tot heden uit te stellen. In een officieel communiqué, dat gis teravond is verschenen, wordt gezegd, dat het aangekondigde wetsontwerp betreffende Locarno thans aan de wet gevende lichamen zal worden voorge legd. De beraadslagingen der minister presidenten hebben zooveel tijd in be slag genomen, omdat de rijkskanselier te vergeefs heeft getracht, een bepaald besluit met algemeene stemmen te la ten aannemen. Hierin is hij echter niet geslaagd. Vermoedelijk was de heer von Bradenstein, minister-president van Mecklenburg, de eenige tegeh- stemmer. Mussolini naar Londen. Het is vrij zeker, dat Mussolini per soonlijk naar Londen zal gaan om het verdrag van Locarno te ondertee- kenen. Hoe groot bij de socialisten de haat is tegen dezen man, wiens optreden door tot oordeelen bevoegden een ze gen voor Italië genoemd wordt, moge blijken uit het volgende, dat wij aan 'de rubriek Buitenland van „Het Volk" ontleenen: „Wat ten slotte op den dag van on- derteekening van het verdrag de goe de stemming zal bederven is de komst van Mussolini naar Londen. In Italië moge hij door een verdwaas de menigte ge/vierd worden als een held, buiten de Italiaansche grenzen.' waar de lafaard zich alleen durft ver- toonen omringd 'door een sterke lijf wacht, is hem terdege gebleken, en zal hem opnieuw te Londen blijken, dat men tusschen hem en een gewo nen misdadiger geen onderscheid maakt. Te Locarno vertolkte Vandervelde niet alleen de gevoelens van afschuw der arbeidersklasse, tegen dtn dictator doch ook een groot deel van de bur gerlijke persvertegenwoordigers wei gerde eon ontmoeting te hebben met dm man, onder wiens schrikbewind .hi 1 - n dag zonder bloedstorting C mi zal er geen sprake 'e leiders der Arbeiders- aan één tafel zitten. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. (5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36; M.). Kinder uurtje ,zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventrjr, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Pargs, Eineltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.j. Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 Mj Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeitoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.15 (Hilversum, 1050 M.). Concert en lezing vai\ Prof. H. Th. Obbink. 8".2o_ (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 fHamburg, 395 M.). Concert, 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.5o (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Onder het treinpersoneel bestaat een sterke strcoming om hem niet naar Londen te vervoeren. Verhinderen dat Mussolini te Lon den 'de pen opneemt om zijn gevloek- ten naam onder een vredesverdrag te zetten, zullen de Engelsche arbeiders wel niet kunnen, doch de beteekenis van hun demonstratie zal er niet min der indrukwekkend door zijn." MUSSOLINI IN DE ITALIAANSCHE KAMER. Een waarschuwing aan het buitenland. Hpt merkwaardigste van de rede van Mussolini, in de Italiaansche Kamer was dat, waarin hij een toespeling maakte op den druk uit het buitenland. Gisteren nog, aldus Mussolini, heeft een viertal dommerikken gemeend mij een belachelijk protest te moeten zen den. Het oogenblik is gekomen om aan alien een krachtige waarschuwing te richten, dat niet meer toegestaan mag worden, dat men in het buitenland Ita lië beleedigt. Geen enkel bewind is ook ten val gebracht onder vreemden druk, want heel Italië zou in zoo'n geval schouder aan schouder staat, ook onze politieke vijanden. Twee millioen man nen zouden naar mijn woord luisteren. Ik wil volstrekt geen bedreiging uit spreken, maar als verantwoordelijk hoofd van de Italiaansche regeering, wil ik een waarschuwing laten hooren, die overal vernomen kan worden. Met de „vier stommelingen", waar over Mussolini sprak, wordt klaarblij kelijk bedoeld het bestuur van het I.V.V., dat dezer dagen een protest tot Mussolini richtte. Botsing tusschen fascisten en communisten. Gistermiddag is het in de Italiaan sche Kamer tot een ernstig handge meen tusschen fascisten en communis ten gekomen. De eerste spreker was de communist Maffi, die mededeelde, dht, indien hij den vorigen dag aan de openings zitting zou hebben deelgenomen, hij verklaard zcu hebben, dat de betooging voor Mus solini in he'. geheel niet de ware ge voelens va n het. i;7::i-7'-Loho volk weerspiegelt. De fascisten waren, zooals te begrij pen is, gedurende deze redevoering al lesbehalve rustig en op een gegeven oogenblik sprong de secretaris-gene raal der fascistische partij Farinaccie op, en stormde op Maffi toe, wien hij twee vuistslagen in het gezicht gaf. Er ontstond toen een hangemeen tusschen fascisten en communisten, die daarmede eindigde, dat de commu nisten onder applaus van de tribunes uit de zaal werden gejaagd. Ook op de perstribune ontstond een vechtpartij. Een communistisch ju er nalist werd door een fascistische eo.ic- ga opgepakt en in de zaal geworptn- De afgevaardigde Maffi is erir- rij. toegetakeld. De'minister van binnenland - keu Fsderzoni achtte het gepast, u .v ai loop van het incident eer. hoeiA Mussolii.i uit te brengen, waar nr. zitting weid voorteezet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2