LEIDEN HÖOQÓÏUM T 1-ZÏNIÊÜVt HYM INDIEN OU IETS GEEFT, GEEFT DAN IETS GOEDS! NIEUWE LÉIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 17 NOVEMBER J925 de brug geruimen tijd zal duren. De materieele schade is belangrijk. Liefdesdrama. Te Lyon zijn zoo meldt de „Daily Chronicle" Ro- {meo en Julia herleefd in degedaanten ivan een 29-jarig jongmensen en een ü9-jarig meisje. De papa van het meisje was op de kennismaking, die al twee maanden duurde, niets gesteld, maar nog min der stond het hem aan, dat de beide verliefden elkaar in zijn eigen tuin ontmoetten. Op een avond wachtte de jonge xnan dan ook onder aan den tuinmuur niet de lieftallige „Julia", doch een viertal bedienden, die begonnen hem eens fjjnk af te ranselen. Schoon moeder kwam daarna nog als extra versterking opdagen, zij was gewapend met een golfclub en toen „Roraoo" nog weerstand bood, gelastte zij den bedienden ook nog gebruik te maken van haar wapen. Toen de indringer ook hiertegen bestand bleek, schoot men hem een kogel in de wang. Ware de politie niet verschenen, dan bad men misschien nog andere wapens beproefd. Vermelding verdient, dat Tulia bij de tuinscène niet op het balkon ver scheen, maar zich veilig achter slot en grendel in haar kamer bevond. •Het nut van piano's. Er wordt, ook door buren veel kwaads gesproken van piano's. Men mag dus de gelegenheid niet laten voorbijgaan, vriendelijke woorden te wijden aan een piano, die zich voorbeeldig gedroeg, zij het dan ook door stuk te gaan. Het gebeurde te Liverpool, In een woning brak brand uit De beneden- 'étage stond reeds in lichte laaie, ter wijl de vijf bewoners boven nog rus-" tig sliepen. Toen geviel het, dat, onder den in vloed van de hitte, de snaren' van de •piano met een dreunenden dissonant Sprongen. De heer des huizes werd Wakker door deze muzikale waarschu wing, wekte de overige leden van het gezin. en allen konden nog juist op het dak vluchten. De brandweer zorg de voor de rest. 'Auto in h et pub 1 i ek gereden Te New-Castle (Australië' ïs een auto met een snelheid van 70 mijl per uur in. het publiek gereden. Een persoon 5s gedood. 25 werden gewond, waar; van 9 ernstig. Een er o e d e vangst. De po litie te Weenen heeft drie chèque-ver- .valschers gearresteerd, onder leiding van den 27-iarigen bankier dr. Ju lius Boros uit Boedapest, die onder den aangenomen naam ITudwig Mei- Inert op een valschen pas in een hotel laldaar woonde. Voorts vond men reischëaues van de ..American Express Cy.," to-ebe- (hoorende aan Simons, aan wi'en on het Poolsche gezantschap te Berlijn 21j ehèques tot een totaal-bedrag van duizend dollars waren ontstolen. 'ATle drie gearresteerden ontpopten zich als internationale misdadigers, die herhaaldelijk reizen ondernamen naar Duitschlana, Nederland, België en Frankrijk, met het doel om aan Ameri kanen chèqueboeken te ontstelen. Boros neelt tevens bekend, dat hij zien bezig hield met cocayne-smok- kelarij. De moord uit medelijden. In aansluiting aan het steeds gemelde in zake de strafzaak tegen dr. Blazer te New Vork, beschuldigd van moord op zijn idiote dochter, wordt bericht, dat de jury niet tót een eensgezinde be slissing kon komen. Dr. Blazer beschouwde het ten laste gelegde feit niet als een misdaad, daar hij in verband mét zijn hoogen ouder dom vreesde het meisje onoescheraud te moeten achterlaten. Nadat de aan klager en de verdediger zich tevreden uitspraak der jury, werd beklaagde hadden verklaard met de onbesliste van alle vervolging ontslagen. UIT DE OMGEVING. ZOETERWOUDE. De zoon van den landbouwer de Gr. alhier geraakte met paard en brik in de Weipoort te water. Met vereende krachten werd het ge span weer op het droge gebracht, zoo- dat er een kleine schade aan het tuig ontstond. Men hoorde zeggen, dat de helpers ontevreden waren, omdat men hen niet had bedankt voor hun verleende hulp. Zaterdagavond is Dr. Persant Snoep van Leiderdorp op de Hooge Rjjndqk alhier in botsing geweest met zj'n rijwiel, \tegen den vrachtauto van de Bruno Garage. Natuurlijk moest het rijwiel het onb gelden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De garagehouder zal het rijwiel in orde maken. SASSENHEIM. Zaterdag 21 November a.s., zal de gemeente-waterleiding officieel worden geopend, wat gepaard zal gaan met de opening of overdracht der fontein, wel ke geplaatst is op het plantsoen der gedempte oude Haven. Fontein en plant soen zullen electrisch worden geïl lumineerd, terwijl de Christelijke Fan fare „Cresendo" haai' medewerking heeft verleend om aan deze opening een feestelijk karakter te geven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met het winterweer is er meer vraag gekomen voor sommige winter producten. Dit geldt voornamelijk voor fele en roode Kool on ,uien. Dat de loemkooi, waarvan niet Veel voorraad meer is, in prijs is gestegen vindt voor namelijk z'n oorzaak in de verlaging der toltarieven voor Duitschland wel ke thans zijn bepaald op 5 M. per 100 K.G., in plaats van 20 Mark. Bos- peen gaat graag, zelfs tot fn.20 per 100 bos. Als het winterweer doorzet, zal het^met de bloemkool spoedig ge daan zijn. Zelden trouwens kwam de bloemkooloogst zoo goed binnen als dit jaar. Men kan dus van geluk spreken. KATWIJK AAN ZEE. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells, zoon van J. de Jong epi M. Pluimgraaf. Nicolaas, zoon van C. Zwanenburg en T. v. Duijvenbode. Jacoba, dochter van A. Ouwehand en W. t H. v. d. Harst Diewertje Agada, dochter van W. Sip en L. Hoek. Leentje' Hester, dochter van S. P. Burgerhout en J. Brussee. Willem, zoon van P. van der Plas en A. Haasnoot. Gerritje, dochter van A. van der Bent en M. van den Oever. Ondertrouwd: H. W. de Moojj en D. van Dijk. Gehuwd: J. Kraaijenoord en C. van Rijn. A. van der Marei en A. van der Plas. Overleden: Samuel Star, 15 jaar, z. van B. Star en M. Plikker. Naar wij vernemen, heeft zich hier een commissie gevormd om den heer J. Holtrust, die zijn functie als lioofd der school nederlegt, bjj die ge legenheid een stoffelijk blijk van waar deering en sympathie van oud-leerlin gen en vrienden aan te bieden. Aan het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent een in het kanaal drijvend schuitje. Hedenavond te 7.30 uur hoopt voor de afd." Katwijk der Herv. (Gerefstaats partij op te l/reden Ds. H. E. Grave meyer van Amsterdam met. het onder werp: „Ware en valsche eenheid". RIJNSBÜRG. Met zulk weer als we de laatste dagen hebben is het met de nog buitenstaande bloemen gedaan. Wat nog buiten stond is met haastigen spoed in de kassen gebracht om daar verder tot rijpheid te komen. De kasgrysanthen zullen dan ongetwij feld in prijs stijgen. Thans wordt voor de bosgrysanthen betaald varieerend v. f 0,220,46 per bos. Wat buiten gestaan heeft gaat even lager in prijs. Eenbloemige Grysan- then varieeren van 1418 cent. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes Willebrordus, zoon van Abraham Schakenbos en Maria Helena van der Meer. Geertruida Maria, dochter van Theodoras van Veen en Geertrui Wol vers. Gerard us Theodorus, zoon van Oornelis Johannes Wesselman en Adri- ana Bernadetta Hoogenboom. Oornelis Johannes, zoon van Adrianus van Vel- zen en Hendrica Hoek. Pieter, zoon van Arie Verboon en Agatha van Soest. Overleden: Theodorus Borst, 75 jaar.- Land- en Tuinbouw., De invoer van Narcissen in1 Amerika. De Ned. Bond van Plantenhandela- ren had besloten, op de a.s. wereld tentoonstelling te Philadelphia die in 1926 zal women gehouden, uit te ko men met een collectie bollen en planten ter waarde van f 100.000. Dr. Morlatt, de president van den Board of Horticulture, heeft evenwel ge meend, geen ontheffing te moeten ver- leenen van de desbetreffende invoer- bepalingen. Anderzijds achtte de Bond het niet gewenscht, de planten anders dan met kluit te verzenden. Thans verneemt de „Tel.", dat naar aanleiding van deze beslissing, de Ne- derlaudsche deelnemers aan ae wereld tentoonstelling te Philadelphia besloten hebben, zich terug te trekken. Dit geldt niet alleen voor de inzendingen der kweekers, doch ook voor de verdere Nederlandsche deelname, met name de Indische inzending, welke in het Com mercial Museum "zou worden onderge bracht. Voor deze inzending hadden ver schillende vooraanstaande Nederlandsch Indische concerns reeds hun steun toe gezegd, ook vari officieele zijde zou medewerking worden verleend. Een ge deelte der geëxposeerde collecties zou, aldus het blad, na afloop aan het Com mercial Museum worden De pianien-invoer in Amerika. Aan het „Kweekersblad" ontkenen wij het volgende over den invoer van narcissen in Amerika: De Hollandsche bloemisten, die nar cissen geplant hebben in Amerika, heb ben in eene vergadering, die te New York gehouden is. zich verklaard vóór de sluiting van Amerika voor narcis sen. Sommigen van de firmanten in Ne derland zjjn daar niet over tevreden en trachten de uitspraak daar geval len, te herroepen. "Van verschillende zijden wordt in Amerika oppositie geyoerd tegen de uit sluiting van narcissen. De Bloemisten club te Albany heeft een brief gezon den aan tien Minister van Landoouw, Secretaris Jardine, onderteekend door 75 personen, waarbij er op wordt op aangedrongen de sluiting nog zoolang uit te stellen, totdat de eigen productie in staat zal zijn de 100 mfllioen narcis sen, die jh;et larftl per jaar vraagt, te leveren. De sluiting nu zal veroorzaken een groote verwarring in de zaken, die er ©pi ingericht zijn aeze bollen te verhande len. Afgekeurd wordt, dat deze maatrege len genomen worden door de Fed. Hort. Board, die bestaat uit entomologen. Het is niet in de lijn van de Ame- rikaansche democratie, dat anderen over onze belanghebbenden op eeniger- lei wijze invloea kunnen uitoefenen. Indien de invoer van narcissen moet worden stopgezet, dient men er mede te wachten, totdat er zooveel narcissen in Amerika gekweekt worden als het Amerikaansche publiek vraagt De Garden Magazine and Home Buil der schrijven, dat Amerika per jaar 1100dig heeft 100.000.000 narcissenbol- len. Onder gunstige omstandigheden kan Amerika tnans zelf leveren 8.000.000 le verbare narcissen. De Board schijnt den narcissenhandel weg te willen Hebben. De man, die de bollen wil hebben, denkt er anders over. Ieder tuinman zal u vertellen, dat alk ziekten, die (er in do plantenwereld bestaan, Amerika zelf al heeft, zoodat daar een sluiting niet voor noodig is. Er wordt beweerd, dat de narcisvlieg de uien bedreigt, doch nergens is aange toond, dat dit werkelijk zoo is. Uien schijnen sterk genoeg om dit te door staan. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Verzekeringskwestie Zeeuwsch Hollandsche Verzekeringsbank. Naar aanleiding van de in de bla den gepubliceerde mededeelingen om trent te Leiden plaats gehad hebbende vergaderingen van verzekerden der Zeeuwsch-Hollandsche Verzekering» - bank, ziet ondergeteekende zich ge noodzaakt eenige rectificatie daarin aan te brengen, voorzoover n.l. zijn persoonlijkheid in de debatten blijkt betrokken te zijn. Zonder nader in te willen gaan op de wijze, waarop de directie van be doelde bank gemeend beeft belangheb benden omtrent den toestand van haar bedrijf in te kunnen lichten, liefst met terzijdestelling van een be hoorlijk onpartijdig accountantsonder- derzoek, dat ten deze alleen en uitslui tend tot eenig resultaat had kunnen leiden, mag ondergeteekende echter oud-hoofdinspecteur der bank, niet na laten met naduk te protesteeren te gen de wijze waarop de uittreding van vroeger bij de bank geemployeerd per soneel thans door de directie wordt ge memoreerd en in een valscb daglicht gesteld wordt. Volgens bet in het „Handelsblad" verschenen verslag der, vergadering van November beweert de directie eerst, dat dit personeel „ontslagen" is; later verklaart diezelfde directie, dat het „vrijwillig" heengegaan is. Juist is, dat bedoeld personeel, be staande uit den eigelijken staf, t.w. boofd-inspecteur, 3 inspecteurs en kas sier, in Juni j.l. ontslag beeft aange vraagd per 1 Aug. d.a.v. en wel in ver band met het feit, dat de toestand der Maatschappij, ondanks een kort te vo ren plaats gehad hebbende kapitaal storting ten beloope van f 30.000, in genoemde maand van dien aard bleek te zijn geword&i, dat zelfs de salaris sen van het personeel, met andere on middellijk opeischbare schulden, niet konden worden voldaan Ofschoon die salarissen, dank zij een noodleening bij een belanghebbend dercle, tenslotte toch nog uitbetaald zijn, waren de be trokken geëmployeerden door deze plotselinge aan den dag tred ebde dé confiture begrijpelijkerwijze zoodanig geschokt in h. vertrouwen in de solidi teit der maatschappij, dat zij, ook te genover verzekerden, hun naam en hun werkkracht daaraan niet langer wenschten te geven Voorburg C. GUILLIAMS. Teneinde U een kijkje te geven op onze sorteering, hebben wij een gedeelte onzer aanbiedingen in onze Etalages tentoongesteld. Wij deden evenzoo met de fraaie Sf. NICOLAAS-GESCHENKEN, welke wij bij inkoopen vanaf fl.- aan Uwe kinderen medegeven. Bjj bezichtiging dezer Sf. NICOLAAS-GESCHENKEN zult U tot de conclusie komen, dat wij bet standpunt huldigen: PS" Bezoekt met Uwe kinderen onze attractievoile St. NICOLAAS-ETALAGES, U heeft er geen spljf van!!

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6