NIEUWE LÉIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 17 NOVEMBER 1925 DAG-AGENDA. Dinsdag 17 Nor., 'sav. acht uur Pieterskerk. Opent», bijeenkomst der Evangelische Mij. Spr. Ds. A G. H. v. Hoogenhuijze van Amsterdam en Dr. J. F. Beerens van Utrecht. Solo, zang. Vrijdag 20 Nor. 's av. negen uur. Ho tel „Jn den Vergulden Turk." Algom. Verg. van de L. IJsclub. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag Zonldag 22 Novem ber a.s. waargenomen door de apo theek van den heer M. Boekwijt, Visch markt 8, telefoon 552. schaafwonden, die door Dr. D., vanden Eersten Hulpdienst werden verbonden. Per auto werd daarna het meisje naar de ouderlijke woning gebracht. ■-* Een straatjongen heeft gisteren 'de voorruit van een H. T. M.-wagen, die hij de halte aan den Stationsweg stond, stuk gegooid. Op den hoek Haarlemmerstraat— Hooglandsche kerksteeg is gistermid dag even voor twaalf uur een met bus sen karnemelk geladen hondenwagen van d enheer J.L„ aangereden door een wagen van de H. T. M. Bij de botsing vielen de twee bussen met karnemelk op straat en ging de inhoud, 13 L„ verloren. Van de tram werd de ruit van een reflector vernield. Persoonlijke onge lukken hadden er niet bij plaats. -Het tramverkeer in de richting Oegstgeest heeft gisteren een uur ver traging gehad, doordat bij de kruising van den Rijnsburgerweg een wagen van de H.T.M. uit de rails was geraakt. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Conferenties op Het Loo. Begrijpelijkerwijs blijft in parlemen taire kringen, in verband met den staatkundigen toestand, de bedrijvig heid aanhouden. Verschillende besprekingen worden gehouden. Zoo vergadert vanavond de Vrijzinnig-Democratische Kamerfractie Vandaag wordt eveneens een gecombi neerde bijeenkomst gehouden van de Eerste- en Tweede Kamerfracties van den Vrijheidsbond. Evenals Mr. Marchant, ia ook Mr. H. C. Dresselhuys, de leider van den Vrij heidsbond, op a.s. Woensdag bij H. M. de Koningin ontboden. Naar wij voorts vernemen zullen vandaag Dr. J. Th. de Visser, voorzitter van de C.-H. Kamerfractie en Mr. Th. Heemskerk, voorzitter van de A.-R. Ka merfractie zich eveneens naar Het Loo begeve/r om door H. M. te worden ge hoord. Het Volk meldt nog, dat ook de heer Albarda uitgenoodigd is a.s. Woensdag bij H. M. de Koningin op Het Loo te komen in verband met de crisis. De R. K. Staatspartij en de crisis Van RJL democratische zijde schrijft men aan de Voorwaarts o.a. hét Volgende: Degeen die meent,'dat de R.K. Staats partij door de bruusk veroorzaakte re- geeringscrisis in ongelegenheid ver keert, vergist zich. Zij is haar niet on welkom en waarschijnlijk heeft dr. No- lens haar opzettelijk vr.roorzaakt De R.K. Staatspartij is op het oogenblik regeeringsmoe. Voor haar innerlijke versterking is het noodig, dat zij eeni- gen tijd op rust komt en buiten de re- ge eringszaken staat. Dit zegt niet, dat allen die tot haar verband behooren, er zoo over oordee lfin. Zelfs in haar geheel beseft zij, dat het: buiten de regeering de9 lands tre den, het brengen van een offer is, dat het prijsgeven van de voordeelen, re- geeringspartij te zijn, inhoudt. Zooveel t1 meer wordt gevoeld door de man nen, die, met behoud der coalitie, re- geeringsfahig zijn, waarvan Ruys, Van Wijnbergen, Koelen de persoonlijke uitdrukking zijn. Maar ook de regeer ders van morgen in haar midden, Ver aart, Van Schaik, Bomans, die naar een democratisch bewind sturen, kun nen moeilijk hun lust tot deelneming aan de regering bedwingen. Doch juist in deze tegenstelling zit de regeeringsmoeheid van heden. En voor dr. Nolens kwam het er op aan, deze tegenstelling in zijn partij te overwinnen met handha'vinr van de ongeschonden eenheid der R.K. Staats partij. Had dan in den afgeloopen zomer, bij de vorming van het kabinet, de R.K. Staatspartij haar medewerking niet aan de coalitie kunnen opzeggen? Neen. IJad zij dien weg gegaan, dan ware in eigen midden veql tegenstand te overwinnen geweest, zelfs met kans op splitsing. Omdat de richting van heden, Ruys-Van Wijnbergen, slechts noode haar macht uit handen geeft aan man nen van morgen, Van,SchaikVeraart. Als den uitweg voor deze moeilijk heden koos dr. Nolens het voorshands RECLAME. Doos30*60*90cij opgeven van deelneming aan elke re geering. Daarmede was de R.K. Staatspartij van de regeerings-verantwoordelijk- heid ontslagen en haar eenheid beze geld, op den eisch van een hoog kerke lijk belang. Zij heeft daarbij dit voordeel, dat als de Christ.-Historischen inbinden, den democraten in haar midden het geeste lijk belang der coalitie op het geweten kan worden gebonden; terwijl als de linksche democraten een gematigd program weten te ontwikkelen, den R. K. conservatieven-kan worden beduid, dat dit moet worden aanvaard als te gengif, voor bezwering van het antipa pistisch streven in het gereformeerde volksdeel. Voor den weg dien de R. K. Staats partij zal inslaan hangt dan ook veel af van het program, dat de democraten ter linkerzijde zullen stellen en of het voor de Roomsche eenheid dermate af schrikwekkend zal zijn, dat dr. Nolens de democraten in zijn rijen zal kunnen voorhouden, dat het voor vervulling (nog) niet rijp is. Verzaakte stemplicht. De Rijkspolitie heeft naar het Huis van Bewaring te Utrecht overgebracht een winkelier uit Oudewater, op grond van zijn weigering tot betaling van de hem opgelegde boete wegens het niet voldoen aan den stemplicht bij de jongste Kamerverkiezingen. Wegenverbetering in Znid-Hollanld. De verbetering der wegen wordt door het provinciaal bestuur van Zuid Holland zooveel mogelijk bevorderd. Dit blijkt weer uit de wijze, waarop de reconstructie van den weg van Wassenaar tot de Noord-Uollandsche grens wordt tot stand gebracht. Deze weg is niet opgenomen in het plan, dat in 1922 werd aangenomen, waarbij 'n aantal van de voornaamste wegen door deze provincie in beheer en onder houd zullen worden overgenomen. Niettemin werd voor de verbetering van dezen weg door de provincie aan de gemeenten Katwijk en Noordw. 60 pet en aan de gemeente Noordwijker hout bijna 100 pet subsidie verleend. Twee gedeelten van dezen weg zijn onlangs klaar gekomen. De verhar ding is 5 M. breed en bestaat uit bi tumen steenslag (topeka), een der mo dern© asphaltverbardingen. Het laat zich aanzien, dat de overige gedeel ten in den volgenden zomer gereed zullen komen, dan zal deze 20 KM. lange weg, langs den voet van onze mooie duinenrij over Katwijk, Noord- wijk en Noordwijkerhout een der eer ste buitenwegen zijn, welke over zoo groote lengte van dit modem plaveisel is voorzien. De reeds klaar gekomen gedeelten zijn uitgevoerd door de Mij. Wegen bouw te Utrecht, ondfer toezicht van den dienst der gemeentewerken van Katwijk en den wegenbouwkundige Van der Made te Dordrecht. De vele badplaatsbezoekers, natuur- shocnliefhebbers en anderen, die deze streken bezoeken, zullen deze verbete ring met genoegen constateeren. Postpakketten ©n kaarten. De „Ned. Nijverheid" orgaan van het Verb. v. Faibr. Ver. deelt mede, dat op verzoek van het Verbond het Hoofdbe stuur der P. T. en T. heeft toegezegd, iden niéuwen maatregel dat slechts één postpakket op één kaart mag worden verzonden, te wijzigen voor verzending naar die landen, die een extra invoer- tax beffen van elke kaart en niet van elk pakket. Het, blad vraagt, te wor den ingelicht in welke lauden zulks het geval is. Tot heden vernam men dat alleen van Argentinië. Overcompleet. Naar mén aan „De Rsb." meldt», zul len met ingang van 1 Januari a.s. een zeer groot aantal onderwijzers, we gens overcompleet, ontslag krijgen. Een Elieuw protestantsch dagblad' Aan tal van Nederlandsch Hervorm de adressen is een oproep van een al gemeen, onafhankelijk protestantsch dagblad, ter verdediging en verbreidng van de Nationaal Gereformeerde be ginselen. Dit blad zou komen onder hoofdleiding van Ds. G, A. Lingbeek, lid der Tweede Kamer. Christelijke Korfbalbond. Te Schiedam werd j.l. Zaterdag de najaarsvergadering" van bovengenoem den bond gehouden. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer C. de Groef, op, dat de Bond op een eigenaardig punt is gekomen. Werd eerst do christelijke actie op het gebied der lichamelijke oefening genegeerd en uitgelachen, nu deze sterk is gegroeid, wordt van z.g. „neutrale" zijde alles g daan om do chr. vereenigingen, ie aal ver band te betrekken. nover blijft de C. K. Bi. een eigen chris telijke richting volgen, niet alleen met woorden maar ook in de pracfijk. Een tweetal nieuw aangesloten ver een! gingen' werden welkom geheeton. Vverschillende regiem© n th érz i e n ingen werden goedgekeurd. Tot nieuw be stuurslid werd gekozen de heer F'. Verschoor. Uit de verschillende desbe treffende, Tnededeelingen bleejf dat de competities in de 5 afdeel ingen een vlot verloop hafdden. Uitgesproken werd, dat de Bond niet meer dan één competitie (in het voorjaar! zal houden. Zulks om over drijving tegen te gaan'. Uit het verslag over den toestand van het officieel orgaan „Lichaamsoefening" bleek, dat dit orgaan een prij'zens waardigen in vloed heeft uitgeoefend. Met name werd 'gememoreerd 'de actie door dit orgaan ©n de chr. or ganisaties voor lichamelijke oefening tegen het bekende Olympiade-voorstel gevoerd. Besloten werd dei exploitatie te bestendigen. Ten slotte werd door de propa- gand,a-commissie medegedeeld, dat ge tracht zal worden in Groningen Twen te, .Utrecht en Zuid-Holland-Zuid vas ten voet te krijgen. De vergadering was druk bezocht. BUITENLAND. HET VERDRAG VAN LOCARNO. De partijdag van het Centrum. Te Kassei ïs gisteren het Gentrum- congres geopend met een rede van. Dr. Marx, over de politiek van het Centrum. Marx ging uit van de stelling, dat alle Duitsche politiek beheerscht moet worden door de gedachte „hoe komt Duitschland in Europa en in de we reld weer in de positie, welke het uit hoofde van zijn materieel© en cultu reel© krachten behoort te bezitten?" Voor deze taak heeft het Gentrum; sinds de ineenstorting van 1918 al zijn krachten ingezet. Marx sprak over de verschillende etappes, welke leid den tot het aanbod van het kablnet- Luther, hetgeen ten slotte tot de over eenkomst van Locarno voerde, en. juichte dit verdrag toe, niet alleen van politiek, maar ook van christelijk standpunt. De .Centrumpartij is besloten op dezen weg voort te gaan. Marx sprak daarna over de houding ding van de Duitsch-nationalen en vergeleek haar met die 'der nationa listen in andere landen. Hij' noemd© de samenwerking der buitenlandsch© en eigen nationalisten het groot© ge-, vaar voor aen wereldvrede. Zeer zeker heeft Duitschland hét recht, om als het zijn goeden wil eer lijk bewijst, met de andere staten voor den vreae in Europa te arbeiden en de voorwaarden voor een definitieven_ vrede in teh leyeai te roepen. Daar-' toe behoort de ontwapening, daartoe behoort ook de -opheffing van een ge wapende bezetting van Duitsch ge bied, welke op den duur niet vereenig- baar is met het verdrag van Lo carno. In den iVoIkeiib'oiid ziet het Cen trum één eerste poging om de chris telijke idee van aen volkerenvrede t© verwezenlijken. De rede van Marx bracht ook op nieuw een warme verdediging van den republikeinschen staatsvorm, die zijjnl bestaansrecht heeft bewezen. Het is thans de taak van het volk, aan dien vorm zijn vasten inhoud te geven. De partijdag dér Duifsch-uattonalen. Op den te Berlijn gehouden partij dag der Duitsch-nationalen heeft de voorzitter van de rijksdagfractie, graaf Westarp, over den buitenlandsch,en po- litieken toestand een verslag uitge bracht, waarin hij' het verdrag, van Locarno scherp bestreed. Tenslotte nam het congres met alge meen© stemmen een motie aan, waar in gezegd wordt, dat in het verdrag feen rekening wordt gehouden met e vitale belangen van Duitschland, 'dat de tegenprestaties van dei tegen partij- niet opwegen tegen de offers, die Duitschland zal hebben te brengen, dat de „Rückwirkungen" te ©enen male onvoldoende zijn en dat het ver drag dientengevolge voor de Duitsch-, nationale partij' onaannemelijk is. De demissie van de drie Duitsoh-na- tionale ministers werd goedgekeurd en] de geheel© partij opgeroepen tot een „rücksichtlosen" strijd tegen het werk van Locarno, dat in de motie „een ernstig gevaar voor Duitschlands vrij heid en toekomst" wordt genoemd! De Duitsch-nationalen zijn dus niet bijgedraaid. Zij' zullen in den Rijksdag tegen Locarno stem mien, met uitzon dering alleen van die fractie-genooten, die het vaderland boven de partij' stel len en wier aantal men in parlemetn- taire kringen op circa 30 schat. Natuurlijk is dit aantal niet voldoen de om de tegenwoordige coalitie aan eenmeerderheid te helpen. ;Wil dr. Luther dus de goedkeuring van den rijksdag voor het verdrag vinden, dan heeft hij nog slechts de keus tusschen twee mogelijkheden: het herstel van de groote coalitie (van de sociaal-de mocraten tot de Duitsche volkspartij! dan wel een coalitie van de midden partijen met ondersteuning van de so ciaal-democratie. KORTE BERICHTEN. Heden beginnen de financieele de batten in de Fransche Kamer. De gezantenraad heeft een uitvoe rige nota aan de Duitsche regeering gericht, waarin de datum dor entrui ming der Keulscho zone wptfdt aange kondigd en de in het bezet hngssystccni van Rijnland in. te voeren wijzigingen worden medegedeeld. In het Engelsehe lagerhuis heeft Baldwin de indiening van een wetsont werp tot het heffen-van invoerrechten op zekere goederen aangekondigd. Do wöordvoerclers der labourpartij en der, liberalen verklaarden namens huh fracties, dat deze het ontwerp zouden bestrijden. De verkiezingen in Tsjecho-Slo- wakië zouden ten nadeele van de so ciaal-democraten en nationaal-demo- craten zijn afgeloopen. De verliezen der eersten komen den communisten ten goede. De regeering is afgetreden. Volgens de „Chicago Tribune" zijn vredesonderhandelingen met de Dru- sen aangeknoopt. Scotland Yard is in actie om de documenten der Iersche grensafhake- ningscommissie tegen een actie van Iersche extremisten te beschermen. De commissie van den volken bond, welke een onderzoek naar de GriekschBulgaarsch grensincidenten instelt, is te Athene aangekomen, waar sir Horace Rumbold, de chef der commissie gisteren een onderhoud had met den Griekschen minister van bui- tenlandsche zaken. Land- en Tuinbouw. De bollsn-invoer in Amerika. Uit New-York wordt aan de- Telegr. Mevrouw Sloan, presidente en me vrouw Irving Pratt, secretaresse van de Amerikaansche Garden Club, kwa men te .Washington aan met 150 leden, in vérband met de restrictie-maatre- felen, "ten aanzien van den invoer van ollen van narcissen. Mevrouw Paris, presidente van 'de „Federated Garden Clubs" te New-York [protesteerde tegen deze maatregelen. L© den van de „Horticultural Societies", evenals importeurs en Amerikaansche kweekers woonden de bijeenkomst bij. De secretaris van het Landbouw-de- partement Jardines, die de conferentie had bijeengeroepen, bevond zich niet te Washington. Er is reeds een scherpe open brief van de „Garden Clubs" in alle bladen verschenen, waarin het vertrek van Jar dines wordt becritiseerd. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN ZEE. Industrie te Katwijk. Zoo gaandeweg nemen de industrie- eele inrichtingen (kuiperijen, zeil- en blokmakerijen en dergel. rekenen we er voor het oogenblik buiten) te Kat wijk in aantal toe. In de rij der hier bedoelde industrie ën neemt de fabriek voor chemische producten een eerste plaats in. Oor spronkelijk een laboratorium, alleen toebehoorend aan den hr. G. C. v. Dorp, werd de zaak later in een maatschap pij omgezet. De inrichting omvat thans een omvangrijk complex gebouwen aan de Haven. Over heel de wereld expor teert deze fabriek haar producten. Be perkte zich haar afzetgebied tot wei nig meer dan het eigen land, dan Zou de productie alle beteekenis missen en deze industrie haar ïjeden van bestaan veelszins verliezen. Aleen het ontsmettingsmiddel for maldehyde, dat in ziekenhuizen en voor het ontsmetten van. borstels, scheerkwasten etc. veelvuldig gebruikt wo'rdt en bij de fabricage van ltnoopen wordt aangewend, is voor het binnen land een belangrijk product. Het ge- heele personeel, bij dit bedrijf betrok ken is thans tot plm. 50 aangegroeid. Niet van belang ontbloot is ook de Katwijksche kunstaardewerkfabr. van den heer G. Klinkenberg. Sedert hare vestiging is deze zaak- aanmerkelijk vooruitgegaan. Het getal ovens be draagt thans twee. De laatstgenoemde is verreweg de grootste en hierin kan ook aardewerk van vrij groote afmeting het bakproces doormaken. Een blik in de fabriek, waar. op tafels en planken aan de wan den de potten, vazen etc. aaneengerijd staan, doet u zien, dat Klinkenberg's producten in haast alle streken des lands, doch voornamelijk in de westel. provinciën en Utrecht en Gelderland, hun afzetgebied vinden. Dit aardewerk onderscheidt zich door aantrekkelijke natuurlijke vor men, en de veelal warme, levendige glazunrtinten verhoogen de bekoring, die van zijn ornamenten uitgaat. En de kunst van het scheppen van nieuwe vormen, het boetseeren der figuren is bij dezen vervaardiger in sterke mate vooruitgegaan. In allerlei modellen en m^t steeds weer nieuwe, verrassende tinten wordt het keurig geglazuurd aardewerk hier geproduceerd en afge leverd. Op verschillende vazen ziet men een oud bouwwerk, op andere mensehelijke- of dierlijke figuren in relief aangebracht. En zoo ingewikkeld is het front van een bouwwerk niet, of deze artist-pottenbakker weet de moei lijkheden te overwinnen, en schept aan de hand van een afbeelding van de voorzijde, een onberispelijk negatief, dat hem in staat stelt, de beeltenis in relief op vazen of borden aan te bren gen. Zoo prijkt, om een voorbeeld te noemen, op eenigo vazery het' fraaie raadhuis te Middelburg met zijn 25 beelden van graven en gravinnen in ':n voorgevel. Dat in Klinkenberg's fabriek alles Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600- M.). Kinder-, uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (Münehen, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.j. Concert. 7.20 Alle Engeisclie stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsehe stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.i Concert. 7.50 (Munster, 410 M.) Concert of llezing. 7.50 (Ziirich, 515 M.). Concert of- voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Orkestmu ziek en Hawaiiankwartet. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. i.20 (Londen, 365 M.). Concert eji 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. S.35 (Brussel, 265 Mi). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. S.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door liet persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsehe stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. door handwerk wordt voortgebracht, verhoogt in dezen modernen tijd van machinale massa-productie, niet wei nig de waarde der kunstvoortbrengse len. "Van jongen datum te Katwijk zijn ver der de machinale nettenbreierij van den heer W. Tom en de kalkzandsteen fabriek te Katwijk a. d. Rijn. Teneinde te voorkomen, dat ons stukje al te zeer uitdijt, stellen we uitvoeriger bespre king dezer inrichtingen tot een volgen de gelegenheid uit. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jaco bus Levinus, zoon van J. Dekker en van H. Zietse. Elisabeth, dochter van A. Buurman en van P. Onoe. Johanna, Hochter van L. Broekhuizen en van D. Garritsen. Ondertrouwd: H. A!. van Zon-; heveld en P. Mynders'. Gehuwd: J. de Vreede en M. G. de Kooker. NIEUWE WETERING. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is de brug over de Ringvaart al hier wederom op ernstige wijze aan gevaren, ditmaal door een der schepen van de onderneming J. Schoor uit Den (Haag. Het loopbrugjé, dat voert van het landhoofd naar de draaibrug is geheel vernield en van zijn plaats gezet. De schade is zeer belangrijk. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Maria, dochter van J. F. N. van Os en M. Overkleeft. Magdalena, dochter vAn C. van Veen en A. J. Rodenburg. Basti- aan, zoon van B. Blok en N. J. Ver boon. Elisabeth Maria Christina, doch ter van P. J. iWarmenhoven en A. H. Voormeeren. Overleden: J. C. 'A. Lempers, 69 j. De gehbuden bazar ten bate vanl het „Groene Kruis" is goed geslaagd. De oommissie komt zeker een woord van 'dank toe. Naar wij vernemen^ Zal het vermoe delijk batig saldo van bazar en ver loting ruim f 1000 zijn. Misschien vindt de comm. termen aanwezig, om het juiste bedrag aan de Pers te melden en haar daar niet buiten te houden. Hedenavond te 7.30 uur hoopt voor de J. V. pp Geref. G. alhier in de Geref. Kerk Ds. Schilder vanOegst geest te spreken over het onderwerp: „Mefisto of Satan?" SASSENHEÏM. De afd. Sassenheim vaMden Ned. Chr. Vrouwenbond heeft het plan op gevat aan den avond van den 19en dezer, om half aoht, in de zaal van den heer Hoogstraten een openbare: vergadering te nouden. Voor naar zul len alsdan optreden de dames Lui- tingh en Ringeling-Verhoeft, beiden uit Amsterdam. Deze avond wordt ge organiseerd om aan leden en belang stellenden het nut van den N. C. V. B. in het licht te stellen. Dat deze da mes een verschillende zijde van de Vrouwenbeweging naar voren zullen brengen, blijkt wel uit da te behan delen onderwerpen. Mej. Luiting zal spreken over: De Christenvrouw als de draagster des lichts", terwijl'mevr. Ringeling-Verhoeff spreekt overWaar om lid van den Ned. Chr. Vrouwen bond. Dien avond zullen welkom zijn alle; leden en zij1, die belang stellen in d© beweging die ons,^Christenvrouwen,

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2