WflT DE BLADEN ZEÖGEN. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 13 NOVEMBER 1925 TWEEDE BLAD. ....in mffti De pers over de ministers-crisis. DeStandaaard (A.-R.), geeft een breede beschouwing over de vraag wat er nu moet gebeuren en zegt: In het licht der verklaring van den heer Nolens is reden om te vermoeden, dat de R. K. partij haar steun niet zal willen geven aan een Kabinet, waarin de groep vertegenwoordigd blijft, die mede teven het gezantschap bij het Va- ticaan stemde. In de tweede plaats zou de vraag kunnen gesteld, of een Kabinet moge lijk ware, dat door R. K. en Antirev. al- leen gevormd werd, zooals Dr. Kuyper dat in 1901 heeft gedaan. In dat geval moet er aanstonds op gewezen worden, dat zulk een Kabinet een parlementai re basis zoude missen, en daarom moet een zoodanige oplossing eigenlijk uit- gesloten worden geacht. Nog veel minder ruimte is er voor de gedachte ^an een Kabinet, dat tot basis zoude hebben de samenwerking van Antirevolutionairen en Chr.-His torischen, die samen 24 leden tellen in de Tweede Kamer. Men mag evenmin aannemen de mo gelijkheid eener samenwerking van Roomsch-Katholieken en andere groe pen dan de Antirevolutionairen, want al d'eze groepen hebbenmedegewerkt aan de verwerping van het gezant schap en de verklaring van den heer Nolens is duidelijk ook omtrent deze I zaak. Welke mogelijkheden blijven dan nog open? De vraag komt: of de tegenstemmers van den post voor het gezantschap in staat zullen zijn een Kabinet te vormen Het is wel duidelijk, dat den voor- i steller der motie een kabinetsfunctie niet zal worden opgedragen, al heb ben de tegenstemmers ook de leiding van Ds. Kersten gevolgd. Ook is het wel duidelijk, dat een combinatie van Chr.-Historischen en den Vrijheidsbond, gesteld zij zou wor den begeerd door beide groepen, geen parlementaire basis oplevert. Ook voor een samenwerking van Soc.-Dem. en Vrijz.-Dem. is zulk een basis niet aanwezig. Even weinig is denkbaar, dat de vier genoemde groepen zouden samen gaan in de vorming van een Ministerie. En zoo schijnt dus de conclusie, dat er twee mogelijkheden overblijven: In de eerste plaats een minderheids kabinet, hoe dan ook samengesteld. Wij wijzen op het voorbeeld van het Engelsche ministerie-Mac Donald. En in de tweede plaats een zaken kabinet. Wij hebben geen behoefte om over deze mogelijkheden thans iets te zeg gen. De ministrieele en politieke crisis is uiterst moeilijk en het was te voor zien van verreikende beteekenis. De Chr.-Historischen wisten, dat de samenwerking der drie rechtsche par tijen door dit gebeuren zou worden verbroken. Een belangrijke gebeurte nis, voor welker gevolgen onze Antirev. Partij de verantwoordelijkheid niet draagt. En het is daarom, dat zij in kalm vertrouwen op dé kracht harer begin selen, de afwikkeling der zaken kan volgen» De Nederlander (C.H.) geeft een opsomming van de bezwaren te gen het gezantschap, om dan aldus te besluiten: Het is te hopen, dat de Kabinets kwestie spoedig bevredigend zal wor den opgelost en het Kabinet onder lei ding van minister Colijn, nog veel goeds voor ons land tot stand brenge onder samenwerking met of gesteund door de gecoaliseerde partijen. In een noot deelt het orgaan der christelijk-historischen nog mede, dat de afwezigheid van dr. De Visser bij de stemming hieruit moet worden ver klaard, dat deze, na in de jaren van zijn ministerschap mede een zekere verantwoordelijkheid voor den post te hebben aanvaard, gelijk op dit oogen- blik met de ministers Schokking en De Geer het geval is, het niet oorbaar achtte, nu eensklaps om te keeren en vóór het amendement te stemmen. Aan een beschouwing van den Ka- me r-ovei*zichtschr ij ver van dit blad is eg het volgende ontleend: „De crisis is er. Een zeer ernstige crisis. Een crisis onder omstandighe den geboren, die het buitengewoon moeilijk maken een richtlijn voor het denken te vinden. Een crisis van vele verwikkelde dingen 'is geschapen. El ke weg, die het denken inslaat, loopt dood. Het denken over combinaties, mogelijkheden, noodzakelijkheden. Er valt niets anders te doen voor het oogenblik dan den loop der gebeur tenissen afwachten, het resultaat van het overwegen der R.K. fractie. De vra gén vermeerderden zich steeds. Ook over de voorgeschiedenis." De Rotterdammer (A.R.) is van meening, dat wat Woensdag j l. geschiedde, een veel ernstiger karak ter draagt dan het conflict, in 1923 geschapen. Ernstiger reeds door de recidive, die gepleegd werd: voor de tweede maal werd door geestverwanten kring het leven van een christelijk kabinet be dreigd. Ernstiger vooral door de omstandig heden waaronder thans de positie van het kabinet werd ondermijnd. Toen waren het enkele op zichzelf staande roomsch-katholieken. die te gen het uitdrukkelijk vermaan van hun fractieleider in, zich afscheidden van de groote meerderheid hunner partijgenooten en de oppositie in het gevlei kwamen. Thans is het de christelijk histori sche fractie in haar geheel, die, wel bewust van de gevolgen harer daad, zich losmaakt uit het coalitie-verband en roekeloos omvergooit wat na moei zamen arbeid tot heil des lands was opgebouwd. Op de christelijk-historische fractie rust de verantwoordelijkheid voor dit luguber bedrijf. Wij stemmen toe, dat ook de hou ding van meer dan één groep der lin kerzijde verre van fraai is. Het blad acht het goed eerst de ver antwoordelijkheid vast te leggen. „De beslissing over hetgeen thans verder dient te geschieden kan daardoor wor den vergemakkelijkt." De Volkskrant (R.K.) merkt op. dat er nu een nieuwe meerderheid is gekomen. „Zij telt 52, of, rekent men de afwe zigen mee, 56 leden. Deze nieuwe meerderheid staat voor de oplossing der parlementaire cri sis De coalitie moest weg; welnu, ze is weg, en de overwinnaars van Woensdag hebben het veld vrij. De boog, van Snoeck Henkemans tot Lou de Visser te spannen, vertoont zonderlinge kleuren, maar er komt al thans geen Roomsche nuance in voor. Men heeft nu de, zooal niet protes- tantsch-christelijke dan toch zuiver protestantsche coalitie, waarvan ds. Lingbeek nog dezer dagen getuigde." Het Volk (S.D.A.P.) is in de wol ken omdat de rechterzijde uit elkaar werd geslagen. Wij hebben, zegt het blad, aanlei ding tot vreugde over het breken der coalitie, die hinderpaal voor een ge zonde politieke en sociale ontwikke ling. Vreugde over d. gevoeligen klap aan den kabinetsformateur, dien wij FEUILLETON. Het geheim van Colds Fell. 92) Zij herhaalde ze. Zij vroeg zich af, wat de zonden van haar jeugd waren geweest. Zij had. haar vader en tante liefgehad. Zij had haar hart gehecht aan haar tehuis en de groene heu velen. Hoe dikwijls was zij daar niet reeds neergeknield in het verborgen van de zen halfdonkeren kerkvleugel en had zij niet nagedacht over het mysterie van haar leven. Het gedempte licht viel door de gekleurde ruiten naar binnen en deed het marmeren kruis voor haar opglanzen. Dezen avond hadden de zusters hei „-VUst-i :vc" ge zongen, het schoone ge. au». at vroeg om erbarming, vergevmg liefde. Het leek haar altijd toe, dat dit het droevigste en innigste van alle gezan gen was, want het scheen vol van tranen der menschen en de muziek was als de smartkreet van een gebro ken hart. Het „Miserere" ontroerde als geen ander gezang en ook heden avond had zij haar hoofd gebogen, omdat zij haar tranen niet meer kon weerhouden. Nu hief zij nog de om floerste oogen op naar het marmeren kruii. Zwaar en bitter was het kruis ge weest, dat haar te dragen was opge legd, doch de tijd was voorbij, dat zij in wilden hartstocht vroeg naar het waarom en waartoe. Zij wist, dat zij had geleden tot loutering en den vre de, die alle verstand te boven gaat. was neergedaald in haar hart. De zonden harer jeugd, zij kende en beleed ze. Was het niet zonde geweest dat zij haar leven had verbonden aan dat van een man, dien zij niet liefhad? En later, toen eenmaal de huwelijks band hen bond, was zij toen niet te kort geschoten in veel? Had zij een po ging aangewend om in vrede met hem te leven, om twist en tweedracht te vermijden en hun leven zoo gemakke lijk te doen zijn? Zij wist, dat het te gendeel waar was Zij had voor haar man niets over gehad dan heftige ver wijten en koele afwijzing. Geen enkele maal was zij hem tegemoet getreden om toenadering te zoeken. „Vergeef mij, o Heere, de zonden mijner jeugd!" Nog lang daarna herinnerde zij zich dezen avond, wraarop het „Miserere" was gezongen. Toen de gebeden voor de kinderen waren geëindigd en al de zusters de kerk hadden verlaten, kwa men zij samen in de groote huiskamer voor een uur van verpoozing en ge zelligheid. Plotseling weerklonk de groote bel van het zusterhuis. De zus liu begrijpelijkerwijze meer dan ie mand stevige politieke klappen gun nen. Al was het maar, omdat hij er als politiek leider niet aantrekkelijker door wordt, wat ook al weer voor de politiek, zooals wij die gevoerd wen- schen,een goed ding is. Het blad wekt tenslotte op tot zoo krachtig mogelijk ageeren, om er uit te halen wat er in de gegeven omstan digheden uitgehaald kan worden. Sommige Indische bladen hebben zich ook reeds over de crisis uitgelaten. Daarbij trekt vooral de aandacht wat het Bat. Nieuwsb 1. schrijft, n.l., dat men het ongelukkig spel van klei ne politiek zou kunnen laten, voor wat het is, ware het niet, dat thans het af treden dreigt van Minister Ch. J. I. M. Weiter. Het geheele voorval laat meer plaats voor schaamte, dan voor roem, doch de Nederlandsche politiek kent blijk baar geen schaamte. Mislukt een re constructie van het Kabinet, omdat geen basis aanwezig zou blijken, om .samen te werken, dan wijt Indië zijn verlies van een veelbelovend Minister aan een minderwaardig politiek spel letje in het Nederlandsche parlement Van Indië's staondpunt bezien, is er haast geen strenger vonnis over dat parlement denkbaar, dan gelegen is in de tegenstelling van de zeven jaren van Minister De Graaft, tegenover de zes weken van Minister Weiter. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. De tweede Winterlezing van het Chr. Comité werd gisteravond gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Het kerkgebouw was geheel gevuld, toen Ds. Boeijinga de bijeenkomst met gebed opende. Na het zingen van Ps. 25:2 ,ving de spreker van dezen avond, Ds. J. Brus- saard van Bloemendaal zijn rede aan over: „De bekeering van Paulus". In tijden van omkeer ook in de Kerk van Christus bekend, als het Ko ninkrijk Gods geweld wordt aangedaan treedt de vraag van bekeering op den voorgrond. Er is echter verschil van opvatting over, wat onder bekee ring verstaan wordt. Zoo wordt in vele kringen de bekeering verlaagd tot een soort maatschappelijke verbetering. Te genover deze veruitwendiging wil spr. stellen de Schriftuurlijke opvatting, 11.I. een afsterven van den ouden en op standing van den nieuwen mensch, het geen slechts te verkrijgen is in geloofs gemeenschap met den Christus der bchriften. Dit komt in de bekeering van Paulus zoo treffend uit. Bij oppervlakkige beoordeeling was Paulus in zijn woeden tegen de gemeen te van Christus een moordenaar, doch lettend op afstamming en opvoeding valt er een ander licht op de innerlijke gesteldheid van Paulus. Geen gedachte aan schuld en zonde bij al zijn inspanning om te willen uit munten in ongerepte heiligheid. Zelfs in het heilige ging het om hemzelf. En van daar de haat tegen Jezus, Zijn leer en Zijne discipelen. Bij een optreden van Stefanus, den eersten martelaar, komt alles bij Pau lus in verzet en wordt het een strijd om zelfbehoud, als hij zich verzet te gen de leer van den discipel van Jezus van Diens vernedering, lgden en ster ven. Met een beroep op de Schriften stelde Stefanus delevende wet Gods voor. God Zelf te. kennen, daar moest het heen. Doch dan zou ieder zonder voorbereiding tot God mogen komen, zonder wetsbetrachting vooraf. Dat was voor Paulus en ook nog yoor velen van thans een struikelblok, om als allervoornaamste te erkennen de genade van Jezus Christus. Het grocte geloofsvertrouwen van Stefanus moet wel een geweldigen in druk op Paulus gemaakt hebben, niet het minst de laatste woorden van den martelaar, toch bleef hg de verzenen tegen dé prikkels slaan. 't Wordt Paulus te eng in Jeruzalem, en me. een vrijbrief gaat het in ver- meen a. godsdienst op Damaskus aan ter, die als portierster dienst deed. ging opendoen en bracht de boodschap over aan de directrice, die daar zat omringd door de zusters De boodschap was dringend: „Kon er niet nog een zuster vanavond naar het ziekenhuis worden gezonden? Er had een ernstig ongeluk plaats gehad en de patient was zoo juist in het hospitaal ge bracht. Er was niemand om de zorg voor hem op te nemen. De heer, die zwaar gewond was, zou waarschijnlijk niet tot den morgen blijven leven." De directrice keek de zusters een voor een aan, sommigen zagen er ver moeid en bleek uit, er waren zusters, die den vorigen nacht hadden ge waakt. Zij aarzelde een oogenblik, wie van de zusters zou zij uitkiezep. Toen werd het schoone gelaat, dat nog al tijd de sporen van tranen droeg, naar haar opgeheven. ,Mag ik gaan?" vroeg zij zacht. „Ik zou het heel graag willen." De directrice keek haar aandachtig aan en glimlachte. „Je bent gisteren tot laat in den nacht op de kinder-ziekenzaal ge weest, zuster Teresa" zei zij aarze lend. „Maar ik ben niet moe" zei zij, „en zooveel andere zusters hebben ook ge waakt. Niets vermoeit mij" voegde zij er bij en de glans on haar schoon ge RECLAME. lóinlehhurjizn - WiniehVceien. om daar Jezus' discipelen ook te ver olgen. Doch aan. valt op hem het licht, hei genadelicht. Hevig ontroerd, maar zich toch neg verzettend, vraagt Paulus: „Wie sijt gij?'' en dan komt het groote gcnadewcoid wat tot Paulus' bekeering leidt: „Ik ben Jezus". In het tweede gedeelte van zijn redo fcchsndelt spr. dan de-kenteekenen van Pii.uius' bekeering. Alles wordt nu bij hem anders. In Christus een nieuw schepsel, en in plaats van zelfvoldaan heid klinkt het: „Heere, wat wilt Gij •dat ik doen zal?" Christus wordt hem alles, hijzelf blgft een zondaar. Op ge heel eenige wijze, had God deze be- keering gewekt bij den lateren heiden apostel. Bij velen loopt de bekeering uit op zelf-suggestie. op een verlustigen in en een teeren op vroegere ervaringen. Bij Paulus werd het een doorgaande be keering, een steeds meer afsterven van den ouden en aannemen van den nieu wen rnensch. De bekeering is geen toe stand alleen voor de toekomst, doch God wil, dat wij ons bekeeren, en dan iniet sterven, doch leven. Een leven, onzen Heiland gewijd, zelfs ons ge ringste werk, en zoo krijgt alles een gouden glans, als we beseffen, dat al les een schakel uitmaakt van Gods we reldbestuur. Met groote aandacht was. deze schoo- n een ernstige rede, waarvan wij slechts enkele gedachten weergaven, aange hoord, waarna de spr. met dankzeg ging en zegenbede eindigde. Ds. Krijkamp en 2 notabelen der Herv. Kerk waren op deze bijeenkomst mede aanwezig, r Yoor de Chr. Geref. Gemeente Shocpt a.s. Maandagavond te 7 uur Ds W. Bijleveld van Haarlem op te treden. OEGSTGEEST. Met ingang van 25 dezer zal, inaar ons wordt medegedeeld, de post bestelling op Zondag hier worden op geheven. Echter zal aan de geadresseerden ge legenheid worden gegeven hun post af te halen van het kantoor tusschen 8.15 en 9.15 uur vo^rmiddags. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: W. B. v. d. Klauw, 39 jaar, wed. van M. de Groot en S. Les, 29 jaar. Bij de verkiezing voor gemachtig den in het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, Dinsdag gehouden, zijn bij enkele candidaatstelling herkozen de keeren C. Meyer, C. A. Paap en J. Roodvoets. Gekozen werden de heeren Dr. W. D. van Wijngaarden en J. N. Arendsen. De langs de huizen gehouden win- tercollecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft f 540 op gebracht. WOUBRUGGE. Een paar woonscheepjes arriveerden hier en al spoedig meldden de bewoners zich bij de diakonie om ondersteuning, voorgevende, dat zij uit Bolsward kwa men om hier werk te zoeken. Na de ondersteuning vertrokken zij weer naar elders met hetzelfde ver zoek. Het Diaconaal Correspondentieblad waarschuwt voor deze personen. Dinsdag is een aanvang gemaakt met de vernieuwing van het voetpad Spoedig zullen nu de kerkgangers el kander behoorlijk kunnen 'passeeren, iets, dat tot heden veel te wenscben overliet. HAZERSWOUDE. Dit jaar zijn aan de beurt van af treding als gemachtigden in het kies college der Ned. Herv: Kerk, de hee ren L. Noordam, A. J. Dekker. M. Noordam en W, Rijnsburger, 'terwijl in iv/ee vacatures zai moeten worden voorzien. laat werd inniger en helderder. „Ik hen zoo sterk" zei zij, op dien zach- ten, vriendelijken toon. waarop zij ge woonlijk sprak. „Je mag wel gaan" antwoordde de directrice, „maar het moet dan ook de laatste maal zijn deze week, dat je waakt." Zuster Teresa glimlachte. Het was geen aangename -nacht en de wind gierde klagend om de muren van het zusterhuis. Het hospitaal was niet ver af, maar de weg er heen was donker en ruw. De jonge, vroolijke zuster Claudia, met haar gelaat als een zonnestraal tje, bood aan om zuster Teresa's plaats in A nemen. Ze vond dat'deze er niet gued uit zag en wilde liever, dat de zuster,r die zij zoo liefhad, een goede nachtrust zou genieten. Zuster Teresa weerde haar met vriendelijken dank af. Zij was niet moe en zou toch niet kunnen slapen. Wanneer des avonds door het zuster- koor het „Miserere" was gezongen, bleef de klank daarvan haar den ge- lieelen nacht in de ooren klinken en hielden allerlei gedachten haar wak ker. Zij wilde dus liever haar tijd nut tig besteden en waken bij den zieke. „Een natte avond" zei de portier ster, toen zuster Teresa met de bood schapster van het hospitaal naar bui Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Frankiort, 470 Mj Leziuge.:, enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36; M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Davontry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek- 6.20 (Parijs, Eiifel'jcron, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 Hj. Verschillende lezingen. 7.03 (München, 485 Mj. Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 443 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.43 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.30 (Munster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Pargs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. 8.(Rome, 425 M.}. Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Yaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1030 M.). Kamer muziek en lezing Prof. H. Th. Obbink. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. Zang, viooL fluit en harp. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. Zang, viool, fluit en harp. 8.20 (Hamburg, 393 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 343 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Yaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Burg. Stand. Bevallen: A. M. Groen, geb. Brugman, dochter; J. P. Ooms, geb. Oppelaar, dochter; D. L'. Harbermeel, geb. Francken. zoon: Overleden: P. Stolwijk, echtgen. van M. C. van Schaik, oud 36 jaar. Ondertrouwd: J. Kloosterman, jm. 38 jaar en F. Wiegman, jd. 31 jaar; H. Th. Mensch, jm. 24 jaar en P. (WJ. M. Pont, jd. 21 jaar; Bl J. van Kem pen jm. 23 jaar en A. Zonderop, jd. 21 jaar. Predikbeurten a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk half tien en half zeven Ds. Gerei. Kerk halt tien (Voorber. H. Aj en half zeven Ds. Gispen. A AT WIJK. De heer D. C. van Leeuwen heeft zooals reeds gemeld, als raadslid be dankt. Als opvolger van den heer v. Leeuwen komt op de A. R.-lijst voor de'heer G. Poot. HILLEGOM. De heer H. P. Benkemper alhier is geslaagd voor het examen Rtaathuis- houdkunde Statistiek 'M. O. NOORDWTJKEREOUT. Door het Hoofdstembureau is heden, de heer D. v. d. Klauw (R.K./1 ver kozen als lid der Gemeenteraad in de vacature van den heer P. L. Ma- rijnen. Als Hoofdbestuurslid van den' Ned. Bond van Chr. Prot. Post, Te'.egr en Telef.-personeel „Door Plicht tot Recht" is gekozen de heer B. Terlouw uit 's-Gravenhage, in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer A. de Gelder. ZOETERWOUDE. De Raad dezer Gemeente zal a.s. Dinsdag 17 November, des^ voormid dags om 9.30 uur ten Raadhuize een ten ging. De meedoogenlooze wind en de mee doogenlooze regen schenen samen te spannen om dé paraplui uit haar han den te rukken. Het meisje, dat haar was komen halen, lachte. „Wat is het een stormachtige nacht' zei ze, „de wind heeft mij den heuvel afgejaagd." Toen zij het hospitaal bereikten, 'n groot, grijs gebouw op den top van een heuvel, was de poort open en stond de portier bij den ingang. „Ruw weer, zuster" zei hij, teen de slanke, statige gestalte naar binuen trad. Zuster Teresa ging door de groo te hal en opende een deur aan haar rechterhand. Daar zat de dienstdoen de zuster, zuster Mirjam, een vrien delijke, bedrijvige vrouw, die geboren was om te regeeren en te besturen en di nooit zoo gelukkig was. dan wan neer zij veel te deen had. Zij keek me( een glimlach van verlichting oj), toen zuster Teresa binnenkwam. „Ik ben blij, dat u het bent" zei zij vriendelijk, „ik was bang, dat het zus ter Benedicta zou zijn; die toch. zou zulk een geval, als wij van avond heb ben, niet zoo goed hebben kunnen be handelen." „Is het een ernstig geval?" [Wordt vervolgdl^

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5