i i NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 13 NOVEMBER 1923 DAG-AGENDA. Vrijdag 13 November 'sav. zeven u. Gymn. lokaal Pieterskerkgracht 7. Onderl. wedstrijden „D.O.S." Maandag 16 Nov. 's midd. half vijf Nutsgehouw (Kamer 10). Alg. Verg. v L. Mij. van Weldadigheid. Vrijdag 20 Nov. 's av. negen uur. Ho tel „In den Vergulden Turk." Algem. Verg. van de L. IJsclub. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken van de h.h. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." deze zaak pas zou komen op de begroo ting voor 1927. Het Comité heeft evenwel besloten, door te werken; eerstdaags zal een re quest aan den raad worden gezonden. Voorts heeft het bestuur besloten van 2G tot 28 Nov. een winkelweek te orga- niseeren, die ook ten doel zal hebben de menschen naar het Centrum te trekken. De secretaris, de heer W. F. v. d. R e y d e n, las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden Vastgesteld. Ingekomen was één stuk, het laatste schrijven van B. en W. Het volgende punt op de agenda was de winkelweek, welk onderwerp door den voorzitter werd ingeleid. Een winkelweek rtrekt altijd veel publiek naar Leiden, dit is meermalen met de 3 Octoberfeesten gebleken. Deze winkelweek zal niet bestaan in een 'étalagewedstrijd; daarom heeft men, om het publiek te trekken, een andere attractie bedacht. Er zal een spreuk of spreekwoord gekozen wor den dat alleen aan 3 bestuursleden bekend zal zijn. De letters daarvan zullen over de deelnemende winke liers verdeeld worden die ze op een zichtbare plaats, maar liefst zoo dat de menschen er naar zoeken moeten, in hun etalage zullen plaatsen. Voorts zal, wie bij een der 60 deel nemende winkeliers een inkoop doet, een circulaire ontvangen, waarop hij de volgende vragen moet beantwoor den: welke de spreuk is en welke win keliers de begin- en eindletters heb ben. De ingevulde lijsten kunnen in een nader te bepalen pand bezorgd Worden. Reeds hebben meerdere win keliers voor de winnaars prijzen be schikbaar gesteld, waaronder reeds een prijs van f 45 waarde. De heer Slegtenhorst vindt het een bezwaar, dat enkele winkeliers geen letter zullen hebben, want het zal wel niet mogelijk zijn, een 9preuk van 60 letters uit te vinden. De voorzitter weet hier het vol gende op: als de spreuk minder let ters telt dan er winkeliers zijn, zou elke winkelier gedurende een deel van den tijd een letter kunnen heb ben, b.v. ieder 2 dagen. De heer G er ding wijst op de be- teekenis van het zoeken naar goed verborgen letters en illustreert dit met een destijds in de Zijlstraat te Haar lem gehouden winkelween. De heer Bulthuis vraagt of het niet mogelijk zou zijn, de Botermarkt, evenals enkele jaren geleden, op een fraaie wijze te verlichten. De voorzitter zet de bezwaren daartegen uiteen. Vooreerst kost het veel geld en bovendien, het gaat er b^j de winkeliers om, het koop end publiek te lokken, dus dan moeten de menschen niet naar den waterkant of naar de hoornen, maar naar de eta lages kijken. De heei' C a h e n wijst op het groote belang van reclame in de plaatselijke pers. Zou het niet mogelijk zijn, een overeenkomst met de bladen te slui ften, opdat de deelnemende winkeliers •tegen een matigen prijs onder 1 ru- Ibriek collectief annonceerden? De reclamecommissie zal deze zaak met de directeuren der plaatselijke bladen bespreken en het resultaat de zer besprekingen schriftelijk aan de 'deelnemers meedeelen. Op een vraag van den heer Cahen antwoordt de voorzitter, dat het in de bedoeling ligt de winkelweek op offi- cieele wijze te openen en te sluiten. De voorzitter concludeert, dat algemeene instemming bestaat met de gedachte eener winkelweek en zet de voorwaarden uiteen; de étalages moe ten 's middags om 2 uur gereed zijn, ieder deelnemer wordt verzocht zijn vlag uit te hangen en zijn étalage te verlichten tot 's avonds half elf. De étalage's moete^ tot het einde der winkelweek in goede conditie blij ven; ook verplichten de deelnemers zich hun bewijs van deelneming op een voor het publiek zichtbare plaats te hangen. Na deze besprekingen werden door allen die aan de winkelweek zouden vele winkeliers tal van prijzen beschik baar gesteld. Ten slotte wenschte dc voorzitter deelnemen veel succes toe en sloot de flink bezochte vergadering. liet bestuur der verceniging „Het Centrum-belang" is als volgt samenge steld: L. C. Schrijvers, voorzitter: P. Slegtenhorst, vice-voorzitter; W. F. v. d. Iteyden, le secr.; B. A. Devilé, 2e seer.; T. F. Vlieland Jr., penningmees ter; H. C. J. de Haan en P. A. Weyen- burg, commissarissen. Voogdijraad. Mr. A. v. d. Eist is herbenoemd tot lid van den Voogdijraad. Doopsgezinde Gemeente. Ds. L. Bonga te Dantumawoude heeft het beroep naar de Doopsgezinde gemeente alhier aangenomen. RECLAME. tvoot met Uw Kinderen. 6583 - Voor elk een - ST. NICOLAASCADEAU BINNENLAND. BINNENLANDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW. Aan de Memorie van Antwoord in zake de begrooting van Binnenl. Za ken en Landbouw is het volgende ont leend: Landbouwpolitiek. De minister is van meening, dat op het gebied van den landbouw (in den ruimsten zin des woords) de over heidszorg zich in de laatste decennia op gelukkige en rationeele wijze ont wikkeld heeft. Die zorg was er op ge richt, om de voorwaarden te schep pen, waardoor het bedrijf zoo econo misch mogelijk werkend uit eigen kracht tot hoogen bloei kan komen. Het komt den minister voor, dat in die lijn moet worden voortgegaan, en dat uitgaven voor den landbouw in die richting gedaan als productieve uitgaven van den eer step rang mogen worden beschouwd. Het wetsontwerp tot regeling van het middelbaar en lager landbouwon derwijs, waarvan de openbare behan deling destijds geschorst is, zal hetzij ingrijpend worden gewijzigd, hetzij worden ingetrokken, met indiening van een nieuw ontwerp. Ofschoon de onderhandelingen, welke met Duitsehland worden gevoerd, ten einde te komen tot verlaging van de invoerrechten, welke in idat land ge heven worden op land- en tuinbouw producten en op paarden, reeds in '11 ver gevorderd stadium verkeeren, kunnen zij op het oogenblk neg niet als geëindigd worden beschouwd, zoo dat thans omtrent de verkregen re sultaten nog geeoi mededeeling kan worden gedaan. De proefnemingen ter bestrijding van het mond- en klauwzeer door mid del van immunisatie, zijn aanvanke lijk gunstig verloopen. Toch kan een eindoordeel eerst worden gevestigd, indien over veel ruimere ervaring kan worden beschikt. Intusschen mag ge gronde hoop worden gekoesterd, dat wij staan aan het begin van een over gangsstadium in zake mond- en klauw zeérbestrijding. Directeur-generaal. Ten aanzien van de functie van di- recteuT-genoraal wan den landbouw heeft de minister terstond na zijn op treden de adviezen van eenige groote landbouworganisaties gevraagd, wel ke adviezen op het oogenblik meeren- deels nog niet zijn ingekomen. Nadat die adviezen zijn ontvangen, hoopt de minister zoo spoedig moge lijk zijn eindoordeel te vormen. De functie van adviseur, waarvoor op de begrooting een bedrag van f2000 was aangevraagd, zal niet blijven be staan, indien in de vacature van di recteur-generaal wordt voorzien. Zomertijd. Waar twee initiatief-voorstellen bij de Kamer aanhangig zijn, meent de minister zich van het aankondigen van voornemens te moeten onthou den. Echter deelt hij mede, dat 'de door sommige leden aangegeven op lossing (invoering van d^n Midden- Europeeschen tijd voor ttiet geheele jaar), ook aan hem sinds jaren de juiste schijnt. DE MINISTERCRISIS. Zal het Kabinst aanblijven? Het Handelsblad vernam, dat alle ministers, inbegrepen de vier Ka tholieken, die hun ontslag ,aan de Ko ningin hebben aangeboden, gisteren op hun departement hebben doen we ten, dat de werkzaamheden, verband houdende met de voorbereiding de: openbare behandeling van d? b.greo- tingen in de Kamer, gewoon voort gang moeten hebben. Deze mededeeling, 200 voegt de Kaagsehe correspondent van dit blad hieraan toe, maakï ons volkomen dui delijk, waaraan de geruchten, .welke gisterochtend onder de ambtenaren pp de departementen de ronde deden, haar ontstaan te danken hebben. Die berichten luiden, dat er reeds weder reen modus gevonden zou zijn" dat „de samenwerking der partijen zon zijn hersteld"., Die geruchten bevatten natuurlijk geen waarheid, maar het js ons nu duidelijk, dat de bovenvermelde prder der regeering aanleiding tot de ver spreiding ervan was. Op de depar tementen begreep en begrijpt jnen in net algemeen niet de' beteekenis van dien order. Ons is die beteekenis iets duidelij ker geworden na lezing van het slot van het hoofdartikel over het gebeur de in de Kamer van de „Nederlander" van. gisteravond en na een gesprek met den vooraanstaanden politiek en persoon, op wien we hierboven reeds doelden. Het slot van het hoofdartikel van „De Nederlander" luidt: „Het is te hopen, dat de kabinets- quaestie spoedig bevredigend zal wor- qden opgelost en het Kabinet, onder leiding van minister Colij'n, nog veel goeds voor ons land tot stand brenge onder samenwerking met ons en ge steund door de gecoaliseerde partij'- en." De redactie van „de Nederlander" is blijkbaar de opvatting toegedaan, dat er van een kabinetsc ris is geen sprake is, enkel van een kabinets- q u a e s t i e. Hierbij sluit aan, de merkwaardige zienswijze van den bovenbedoelden vooraanstaanden politieken persoon, die eveneens meende, dat er van een kabinetscrisis (nog; geen sprake is. Naar zijn meening za1 de heer "Co- lijn aan de Koningin moeten advi- seeren het verzoek 'om ontslag der vier katholieke ministers niet in te willigen en zal er voor de Konin gin ook geen reden zijn, dat ontslag wel te geven. Voor een ontslag van een minister moet, aldus onze politieke zegsman, een feit kunnen worden aangevoerd. Zoo'n feit kumien de vier Roomscho ministers tegenover de Koningin niet noemen. Met hun collega's hebben ze geen verschil van meaning gehad, ook niet over de vraag ot het votum der Kamer een collectief ontslag van het Kabinet tengevolge diende te hebben, een vraag, die zelfs niet blijkt te zijn opgekomen. De Kamer heeft o<ok niet een voorstel van een dezer ministers verworpen. Zij heeft slechts een post verworpen op de begrooting van een ambtgenoot, die daarover zeïf niet eens de portefeuille-quaestie hééft bé- steld. Dit is geen feit, dat een ver zoek om ontslag der vier Roomsche ministers kan rechtvaardigen. De minister-president zal dan ook afwijzend aan de Koningin moeten adviseeren over dat verzoek. Doe'c hij dat/ dan rrioeten deze vier ministers dus weer blijven zitten. Volgens on zen politieken zegsman is er dus eigen lijk "(no^J geen kabinetscrisis/ Er is alleen maar een 'booze heer Nolens, die een andere gelegenheid (dé vér- werping van een begrooting bv. wan neer hij daarvoor den steun van een andere groep kan verkrijgend zal moe ten afwachten om zijn boosheid te luchten teneinde deze regeering tén val te brengen. De Tabakswet.- Verschenen is de Memorie van Ant woord cp het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot verlenging van den ter mijn, genoemd in art. 88a der Tabaks wet, zooals dat artikel is gewijzigd bij de wet van 30 December 1924. Daarin wordt gezegd, dat de minis ter zich beperkt tot het wederom voor stellen van een verlenging met niet meer dan één iaar. Dit moge worden verklaard uit de wenschelijkheid hét voortbestaan van niet aan de bepalingen van de artike len 23 en'40 der Tabakswet voldoende lokaliteiten niet langer te bestendigen dan strikt noodzakelijk is te achten. De minister is voornemens, daad werkelijke fabrikanten, wier werk plaats niet voldoet aan art. 23, 1ste lid der Tabakswet, of die in strijd met art. 24 in een woonvertrek arbeiden, door het verstrekken van een voorschot in de gelegenheid te stellen zich aan de bepalingen van de Tabakswet aan te passen, voor zoover dat noodig en bil lijk mocht zijn. Zoodanig voornemen bestaat voor alsnog niet ten aanzien van hen, die onder een ontheffing ex artikel 88a werken. BUITENLAND. HET VERDRAG VAN LOCARNO. Hindenburg over de houding der Duitsch-nationalen. Mag men de „Vossische Ztg." ge- looven, dan heeft rijkspresident Hin denburg gedurende zijn verblijf te Stuttgart op ondubbelzinnige wijze te kennen gegeven, dat ook hij de hou ding van de Duitsch-nationalen ten opzichte van het verdrag van Lo carno ten scherpste veroordeelt. In een onderhoud met een bekend Stuttgarter democraat heeft Hinden burg volgens het blad de volgende weerden gezegd: „Eerst krijgt men de verzekering, dat men het vertrouwen van de geheele partij; geniet en op een gegeven oogenblik-staat men ten ge volge van de besluiten dezer partij alleen en ziet men zijn positie in ge vaar gebracht. Hindenburg gebruikte ter kenschet sing van de politiek der Duitsch-na tionalen het beeld van den olifant in den porceleinwinkel. De bijj3emoeping van den Rijksdag. Het seniorenconvent van den rijks dag heeft gistermiddag besloten den rijksdag op Vrijdag. 20 November, des namiddags één uur bijeen te laten komen. Eerst zal het met Italië gesloten handelsverdrag worden behandeld. Op Maandag 23 November zullen dan de debatten over het verdrag, van Lo carno beginnen. De kwestie ot het verdrag van Lo carno al dan niet met een meerderheid van 2/3 der stemmen aangenomefnj dient te worden, is in het seniorencon vent niet ter sprake gekomen. Men neemt echter aan, dat het in de ple naire zitting wel door de tegenstan ders van het verdrag ter sprake zal worden gebracht. Deze kwestie is in de Duitsch-na- tionale bladen reeds meermalen in den breede besproken. Daarbij werd er op gewezen, dat het verdrag van Locarno althans in één opzicht de Duitsche grondwet wijzigt. Door de toetreding tot den Volkenbond zal Duitsehland namelijk als natie gedwongen kunnen worden oorlog te voeren, terwijl de grondwet bepaalt, dat de rijksresident gezamenlijk met den rijksdag over oor log en vrede hebben te beslissen. De rijksregeering echter en ook de partijen, die vóór het verdrag van Locarno zijn, staan op het standpunt dat dit argument ver gezocht is en dat er geen sprake kan zijn van een wijziging van de grondwet door het verdrag van Locarno. DE ITALIAANSGHE SCHULD AAN AMERIKA. Het Amerikaansche voorstel. Uit New York wordt gemeld dat Amerika den -eisch heeft gesteld, dat de Italiaansche delegatie de thans ge dane voorstellen definitief zal aanne men of verwerpen. Dit -voorstel komt hierop neer. dat Amerika zich bereid verklaart 50 pet. der geculmineerde rente te annu"e:ren, terwijl Italië gedurende de eerst vijf jaar 20 millioen dollar per jaar zou moeten betalen en gedurende de 15 volgende jaren een eenigszins hooger bedrag. De geheele schuld zou in 62 jaar moeten worden afgelost. De Italiaansche delegatie wordt no? steeds bewaakt, uit vrees voor eert. anti-fascistischen aanslag. Overeenstemming bereikt. Een later bericht meldt, dat de Ita- liaansch-Amerikaansch e sc nuldencom- missie tot overeenstemming is geko men. De Italianen hebben toegestemd in de erkenning van een totale schuld van 2042 millioen dollars en in een beta ling van 5 millioen per jaar geduren de de eerste vijf jaren, daarna jaar lijks oploopend. Graaf Volpi verklaarde zeer dank baar te zijn voor de royale voorwaar- yden, welke Italië worden verschaft. KORTE BERICHTEN. Uit het onderzoek, dat naar den' aanslag op Mussolini ingesteld is, is gebleken, dat de aanslag door een po ging tot gewapenden opstand gevolgd zou werden. De stad Mantua heeft aan Za- niboni het burgerrecht ontnomen. De speciale ontwapeningscom missie van den Volkenbond komt be gin December te Genève bijeen. De regeering te Tokio treft maat regelen tot bescherming der Japan ners te Peking. Een "Britsche duikboot in Het Kanaal wordt vermist. In Frankrijk duren de onder handelingen tusschen Painlevé en het kartel omtrent het financieel program nog voort. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Waarder (bij Woer den) H. J. Sebuppen te Groot Ammers. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Domburg en Westkapelle, Cand. J. E. Visser te Ko- ckengen. Bedankt: Voor Haamstede, Cand. J. E. Visser te Koekengen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Tweetal:, Te Leeuwarden, J. D. Dozy te West-Terschelling en P. Vis te Drachten. Aangenomen: Naar Leiden, L. Eonga te Dantumawoude. Bevestiging, Inlrecie, Afscheid. Cand. G. Ubbink zal waarsehijljjk op 20 December a.s. bij de Geref. Kerk van Zweeloo worden bevestigd en wel door Ds. K. J. Oremer van Gees. Ds. A. v. d. V e g t te Oldehove hoopt 22 November afscheid te nemen van de Geref. Kerk aldaar, om 6 De cember intrede te doen te Strjjen. Peremptoir examen. De classis Meppel der Geref. kerken heeft peremptoir geëxamineerd en tce- telaten tot den dienst des Woords en er Sacramenten in de Geref. Kerken den heer C. Stam van I.Jsselstein, be roepen predikant der Geref. ICerk van Alteveer bij Hoogeveen. De classis Zwolle der Geref. Ker ken heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tct den dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Ker ken, den heer S. Oegema, beroepen pre- óStant der Geref. Kerk van Langeslag. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Gemeenteraad. Avondvergadering. In de avondvergadering is het eerst aan de orde de gemeentebegrooting vcor 1926. Voor de algemeene beschouwingen 'geeft zich op de heer Alkemade. Hij bespreekt de toenemende schul denlast der gemeente. In 1914 bedroeg die f 260.000, thans is zij gestegen tot f 860.000, wat na de uitvoering van eenige openbare werken van groofce- ren omvang spoedig f iooo.coo zal wor den uitgegeven. De geheele hoofdelijke omslag brengt thans f 114.000 op, zoo dat bijna de geheele opbrengst der ge meentebelasting heengaat aan rente en aflossing, die per jaar 100.000 bedraagt. Dit jaar komen we er nog al gunstli^ af, omdat een batig saldo van 1 Só.coo ter beschikking stond, maar dit zal een volgend jaar niet meer het geval zijn. Voor dit jaar is dan ook geen verla ging van het belastingen f er voorgesteld en zal dit op 3V2 pet blqven bepaald. Op zichzelf juicht spr. deze voorzichti ge politiek toe maar voor middelmatige inkomens i-s het percentage tamelijk hoog. Er werden bovendien nog 80 op centen op de hoofdsom van de belasting op bebouwde en 20 opcenten op die van de onbebouwde eigendommen, ge heven en 50775 opcenten öp de hoofd som der personeele belasting. Spr. vreest, dat deze belasting een belemmering is voor het zich in deze gemeente vestigen van nieuwe inwo ners, speciaal voor die met een -middel matig pikomen. Al is spr. dan ook er kentelijk voor hetgeen 3. en W. reeds doen op het punt van reclame voor de vestiging in deze gemeente zou spr. toch willen aandringen op krachtiger maatregelen, o.m. op het voorstellen v. een gemeentelijk grondbedrijf dat bouw gronden zou kunnen aankoopen- en bouwklaar maken. De Voorzitter zegt nu niet op alles, wat de heer Alkemade heeft ge^ zegd, te zullen ingaan. Bij het advies op^ het adres der bcuwgrondeigenaars zullen B. eiv W. hun houding nader be palen. Wat het belastingeijfer betreft, merkt spr. op, dat Noordwhk in dit op zicht een goed figuur maakt. Nog on langs heeft spr. iemand ontmoet, met een hoog inkomen, die Noordwigk zeer geschikt'achtte om er zich te vestigen. De heer Alkemade zegt speciaal de middelmatige inkomens te hebben be doeld. Weth. Lief f er ink zegt betreffen de de belasting nog te widen Opmerken, ■dat in onze gemeente geen opcenten op de vermogensbelasting worden geheven Dit zegt toch cok wel iets. Er zijn wel gemeenten, die misschien een nog gun stiger cijfer hebben, maar die hebben in vele gevallen ook veel kanp om door groote gemeenten te wordeif opgeslokt, en dan is het met de lage belasting weer gedaan. De algemeene beschouwingen worden 'hiermede gesloten. Bij de post „wethouderssalarissen" wordt op voorstel van B. en W. beslo ten de wethouderssalarissen te brengen van 15 pet van het minimum-salaris van iden burgemeester op 15 pet van het maximumsalaris van den laatste. De begrootingscommissie heeft bij bet punt „kosten onderhoud raadhuis' er haar leedwezen over uitgesproken, dat van de voorgestelde bezuiniging door de. invoering van de centrale verwarming ■niets is terechtgekomen. B. en W. zeggen in die teleurstelling' te deelen. Het advies van den opzichter' schijnt verkeerd te zijn geweest. Even wel is toch dit bereikt, dat de kosten der verwarming f 100 lager konden worden; geraamd en tevens, dat deze verwar f ming minder stof en vuil, minder brand gevaar en minder bedieningskosten mee orengt. Het salaris van den inspecteur van politie wordt van f 1700 op f 200a, gebracht, wat bij het behalen van het! (diploma f 2200 'zal worden, plus een jaarlijksche verhooging van f 100 tot-! dat ae 2400 zjjn bereikt. De heer Meyer stemde hier tegen, omdat z.i. moest worden vastgehouden; taan het minimum van f 2400 en het maximum van 1 2800. Op verzoek van den heer Alk erna I de zal worden gepoogd te voorkomen,1 dat de cursus in Eerste Hulp bij Onge lukken zal worden opgeheven. Bij de post „loonen gemeentewerklie den" maakt de heer v. id. Wiel er aan-; (meriting op, dat B. en W. in de begroo; ting hebben gerekend op een verhooging van de loonen der los-vaste werklieden tot -een minimum van f 27, zonder dat de raad zich over het aidres, naar aan leiding waarvan B. en W;. dezen stapj hebben gedaan, heeft kunnen uitspre-1 ken. Waarom hebben B. en W. den raad niets meer van dit adfes laten hooren De Voorzitter zegt, dat de ver hooging voorloopig kan worden betaald uit de post voor wegen en voetpaden. De architect heeft naar omstandigheden gehandeld. De heer v. d. Wiel houdt vol, dat (principieel de zaak niet in orde is. Wanneer de raad in de verhooging van salarissen niet behoefde te worden ge kend, zou in de vorige vergadering dat adres niet in behandeling zgn gekomen. Het gaat niet tegen de verhooging, maar tegen de handelwijze van B. en W. Bij de wegenpost dringt de heer v. d. Niet aan op verbetering van de wegen op het terrein van de Maatschap pij de Toekomst. Het lijkt er zoo n en dan wel op het Kagermeer. De Voorzitter zegt, dat aan h L rioleeringsplaii geregeld wordt doorg - werkt. Er is echter veel tijd heengegaan met allerlei opmerkingen, enz. Bij (de post „ondersteuning van be- hoeïtigen" dringt de heer Alkemaco aan op verhocgnig van het uitgetrokken bedrag met het oog op eenige hsm be kende ernstige gevallen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2