NIEUWE LEÏD5CHE COURANT VAN ZATERDAG 31 OCTOBER 1925 GèajeeEieliïjke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden* brengen ter algemeens kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de firma G. J. de Jongh en Ca en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de koffiebranderij in het perceel Nieuwe Rijn no. 85, kadastraal ba kcnd Gemeente Leiden, Sectie I. No. 644. b. C. van Ark ee rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de sine- d-rij 'in h:-t_ p.-rccei Koenesteeg no. 6 kadastraal bric.'nel Gemeente loeiden. Sectie D. No. 361. c. de N.Y. Leidsch Dagblad en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de drukkerij en zetterij in het perceel itte Singel, No. 1, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie N. No. 3669. Leiden, 30 Oct. 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN SÏRIJEN, Secretaris. wordt als eisch gesteld; dat in de broei- proevem nieuwe variëteiten moeten zijn welke bet-er zijn dan de bestaande soor ten. Wanneer nu een lid een dergelijke broeiproef heeft genomen, dan kan hij zich wenden tot den secretaris der af- ueeling', met het verzoek om een keu ring door de reeds bestaande jury. In verband hiermede zal aan 'ver schillende mededingers een circulaire 'worden toegezonden, i De heer Sogers zeide het zeer op prijs te stellen, als een proef, publiek tentoongesteld niet op Zpndag toeaan- •kelijK was. Len langdurige bespreking had er ■p*ato over de posterijen, n.l. of Lisse hoofd- of wel bijkantoor zal worden. Besloten werd nog eens zoowel schrif telijk als mondeling te requestreereg. De vergadering der Anti-Rev. kies vereniging, waar de heer Chr. v. d. Heuve,l zal spreken, wordt gehouden Maandag 2 November. Bjj beschikking van den Minister van Binneniandsche zaken en landbouw is, met ingang van i November 1925 be noemd tot lid van dei commissie van toezicht op de Rjjkstuinbouwschool te Lisse, J. W. Roozeil' te 0verveen. De Gemeenteraad heeft in zijn gis teravond gehouden: vergadering het voorstel van B. en W. om ten behoeve van de reinigingsdienst eenige percee- len aan de Haven aan te koopen vc\r den houw van een koetshuis, aange nomen, evenals het afwijzend prae-ad- vies op de door de R.K. en Prot. Land arbeidersbonden ingezonden adressen waarin op werkverschaffing van ge meentewege werd aangedrongen. Verder werd het rioleeringsplan goedgekeurd, evenals de begrooting voor het gasbedrijf. Op de laatste staat ditmaal een post van f3000 voor uit breiding v. h. buizennet in de Engel. Voor het volledig verslag was in dit nummers geen plaats meer, zoodat we 'dit Maandag hopen te plaatsen. OEGSTG3J2ST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. •Vóorm. 10 uur in hét Groene Kerkje, Dr. F. J. Fokkema. Nami. 5 uur in Irene Ds. Jansen Schoonhoven. Woensdag avond 7.30 uur in Irene Zendingsbijê in komst. Spreker de heer Fortgens. Geref. Kerk. Voorin. 10 en nam1. 15.30 uur, Ds. K. Schilder. Dinsdagavond 7.30 uur, Ds. K. Schil der. Dankstond voor hét Gewas. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 2 November, nam". 2 uur. Punten van behandeling. 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging besluit tot het aangaan van een geldleening. 3' Voorstel tot bepaling liggeld voor woonschap van Geugjes. 4. Adviezen op aanvrage subsidie R. K. Gietenfokvereeniging én Landstorm oommissie. Benoemiij/ personeel voor vervolg onderwijs. 6. Schoolgeld kohier Vervolgonder wijs. j 7- Vaststelling pensioengrondslag v. C. J. v. d. Aar. 8. Voorstel toekenning gratificatie vooruitbetaling pensioen gemeente-amb tenaren. 9; oorstel opzegging werkloosheids besluit en opheifing commissie van ad vies. 10. Vaststelling gemeentebegrooting 1926. s 11. Comptabiliteit. 12. Advies op adres duinwater Poel geest. EAZERSWOUDE^ Predikbeurten a.s. Zondag. Nedj. Herv. Kerk half tien en half zeven Ds. Luuring. Geref. Kerk half tien en halt zeven Ds. Gispen. RIJNSBUR3. Dank zij het mooie weer .uit het laatst dezer week was de aanvoer aan merkelijk grooter dan men in dezen tijd gewoon is. Toch bleven de prij zen zich vrijwel" handhaven voor goede kwaliteiten. Dahlia, Roem van Aals meer, gaat van f 3 tot f 3.40, Mr. Dres selhuis f22.60, PomponDahlia's va- rieeren van f 0.40—O.80, Bosgrysan- then in vele soorten brengen f0.20 tot f 0.45 op, uit de kassen iets hooger. De aanvoer bestaat thans voor 8/4 uit grysanthen. Do landbouwer K. alhier heeft eeh paar ribben gebroken, doordat hij thuis door een zolderluik was gevallen. De buks-schietoefeningen zullen Maandagavond 7 uur weder aanvan gen. De oeLningen worden w ii:u Vn in liet veiliiLglokaal „Flora", voor dit doei beschikbaar gesteld. LEIDERDORP. Met ingang van 8 November a.s. wordt de nosxesteliiiig cp Zondag al hier opgeheven. Voor hei afhalen van ailö correspondentie wordt alsdan op dit hulppost kantoor kosteloos de .gele genheid opengesteld van 9.159.45. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor 'de derde maat in een kort tijdsbestek geraakte gisteren een auto mobiel, vermoedelijk door de glad heid van den -weg, op den Wassenaar- schén \yeg, in den sloot. Met de hulp van eenige personen en een .vracht auto uit Katwijk ad. Rijjri is de auto, op den wal gehaald. Persoonlijke om geiukken kwamen niet voor. Meer en meer blijkt dat deze prach tige verkeersweg in dezen tijd van het jaar met z'n gladheid door de boombladeren, ook een schaduwzijde heeft. In bochten moet voorzichtig ge reden worden. De handel was gedurende deze week lang niet vlot. \Vel worden, voor bloemkool tamelijk goede prijzen be steed, vooral als men in aanmerking neemt dat in dezen tijd van het jaar dit product met den dag kleiner wordt en aus eigenlijk in waarde vermindert, doch dit is dan ook het eenigste pro;- duct wat goed betaald wordt. Uien komen nog weinig. Het weer leende zich niet al te best voor aflevering doch ook de prijzen lokken niet uit om met den verkoop haast te maken. Het product winterpeen blijft goed koop en wordt weinig gevraagd. Met gele en roode kool loopt het, zoo mó-, gelijk; nog slechter. Men verwacht ook hierin geen of weinig verbetering, waar om dan ook velen niet tot opbergen overgaan, doeh geregeld van het te veld staande aan de veiling aanvoe ren. Ook het artikel spruiten, als re gel nogal gevraagd als de bloemkoól goed in prijs staat, blijft laag in prijs. Bij den prijs van heden voor dit artikel 'gaan meerdere tuinders .nog niet tot plukken over. Gelukkig voor de tuin ders dat de loop van zaken in den zomer met aardappelen, bloemkool en bospeen goed is geweest. Het zou er bij den toestand van thans, niet te best voorstaan. Kerkbericht. Ned. Herv. Kerk1. y.(m. 9.30 en ni.(m. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk# v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Meijeringr KATWIJK AAN ZEE. Aan het arbeidsbemiddelingsbureau werden deze week ingeschreven 3 vis- schers, 1 kuiper en 1 arbeider, teza men 5 personen. Gistermiddag gaf het strand al hier een aanblik, zooals men dit voor 25 jaar zag. Van de reederij T. alhier werd n.l. een bomschuit van IJmui- den naar - huis vervoerd. De schuit had in IJmuiden dienst gedaan als werkplaats voor de scheepstimmerlie den en werd gedeeltelijk gesloopt, per sleepboot haar hier vervoerd. Toen de sleepboot de kust naderde werd een roeibootje in zee gelaten, welks be manning was voorzien van een groot kabeltouw dat werd bevestigd aan de bomschuit om haar op het strand te trekken. Dit was een attractie voor de jeugd, die in groot getal aanwezig was. Met vereende krachten werd dan ook door een zeer groot aantal jongens de schuit op het strand getrokken. Wij vernemen aat zij daar zal worden ge sloopt en tot brandhout zal worden ge degradeerd. De werkman T. K. alhier had Vrij dag het ongeluk, terwijl hij in den Haag werkzaam was, met een verhui zing van een inboedel, - zich te' vertil len. De man werd per auto naar hier vervoerd. Hem onderzoekende, constateerde de .dokter een inwendige breuk. Met de haringvangsten botert het deze week nog niet erg. Enkele vaar tuigen vingen in enkele nachten flink wat haring, andere kwamen weer bin nen met aanmerkelijk verlies van net ten en weinig jharing. Wjj vernemen, dat van den reeder B. van. ar ie vaartuigen de opvarenden nog niet hun garantieloon 10 gulden per week verdiend hebben. Over het algemeen genomen is de vangst als zeer slecht te noemen en wordt door menig huisgezin opgezien tegen den komenden winter. GEMENGD NIEUWST ERNSTIG ONGELUK TE VLAAR- DINGEN. Twee vliegtuigen van de turbines gpslagen. In een transformator-gebouw aan de Vulkaanhaven te .Vlaurdingën staan drie turbines naast elkaar, welke de stroom opwekken voor de daarbij be- hoorende fabrieken. Gistermiddag om streeks drie uur waren in het gebouw aanwezig een ingenieur, en twee mon teurs om een der turbines na te zien. Plotseling klonk een hevige slag. gevolgd door een stofregen, vermengd met kalk. Geheel Vlaardingen werd opgeschrikt. Een vliegwiel was, naar bleek, af gebroken. was tegen den grond ge slagen, kaatste daarop teruug en nam nog (het tweede vliegwiel mede. De vloer van het transformator ge bouw werd vernield. Het tweede vliegwiel vernielde bijna het geheele gebouwtje. Van het eerste vliegwiel, dat in tweeën gebroken was, vloog de eene helft door de lucht, tot het neer kwam in een lichter, waai den groot gat ontstond, en die daar.- op snel begon te zinken» zoodat men den lichter dadelijk aan den grond moest zetten. De andere helft kwam circa 900 (meter verder op het dak van een huis terecht, vernielde een daarin suuniden ketel, kaatste terug, sloeg door een 25 c.lM. dikken muur, en kwam ten slotte terecht op een stuk grond van den heer Roozen'ooom, waar het nog een diep gat sloeg. Ondanks de kracht, waarmede de vliegwielen door de lucht vlogen, kwa men er geen persoonlijke ongevallen voor. Gistermiddag arriveerde he. parket op het fabrieksterrein, o.y. mr. J. C. Holstein, officier van Justitie, en Mr. J. J. Ter Maten, rechter van instruc tie, beiden uit Rotterdam. Een en ander is onder politiebewa king gesteld. Morgen zal een nader onderzoek worden ingesteld. De schade is, naar geraamd wordt, circa één millioen gulden. De oorzaak van het ongeval is on bekend. Verblindende autolichten. De 27-jarige schipper Dekker te Pa- pendrecht is Dinsdagavond met zijn fiets door de verblindende lichten on der een autobus uit Sliedrecht ge raakt en overreden. Hij is naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht alwaar hij des avonds is overleden. Overreden. Te Buinen is het 6-jarig dochtertje van den heer [W(. Snijders door een auto overreden en aan de gevolgen overleden. Gisteravond is op het iVelperpleinl te Arnhem een 70-jarigen man, dié plotseling den weg overstak, door een gemeente-autobus overreden. De man bekwam schedelbreuk en was terstond dood. Vermist. Zondagavond om half zes is de heer L. Biezen, ambtenaar (bijl de belastingen1 te Boxtel., die een be zoek gebracht had aan zijn meisje, per fiets van Leerdam vertrokken met net doel zich te begeven naar de woon plaats zijner ouders te Eindhoven. .Woensdagmiddag was hij nog niet bij zijn ouders gearriveerd. Men vreest voor een ongeluk. Moordaanslag. Gistermid dag isi de 40-jarige chirurg. Dr. S. te Frankfort tijdens 'zijn spreekuur d door een vrouw, die voorgaf ver pleegster te zijn, doodgeschoten. De aaderes trachtte zich bij1" het verhoor te vergiftigen, doch kon in het zieken huis, waarheen zij 'terstond werd over gebracht, nog gered worden E en drama. Gisteren heeft de 45-jarige koopman Warschauer teBer lijn om tot nu toe nog onopgehel derde reden zijn 43-jarigen broer dood geschoten, en daarna zichzelf van het leven beroofd. Uit nagelaten brieven bleek, dat beide broers, gezamenlijk' af scheid van het leven wilden nemen. Zacht weer. In Zwitserland is het weer al even zacht als hier te lande. Overal heerscht hier het prachtigste zomerweer, meldt Bern draadloos. Aan den dood ontsnapt. De heer J. de Vries, kassier,der Boe renleenbank^ te Rockanje, is op fer- raderlijke wijze aangevallen en op hét kantje af aan den docd ontsnapt. Toen. hij! zich te ongeveer kwart over tienen te bed had begeven, werd er eens klaps hard gebeld. Weinig gesticht, over dit late bezoek, stond hij op en vroeg door het raam wie er was. Hij; kreeg geen antwoord, maar wel klonk er plotseling een schot. Een kogel vloog door de ruiten en rakelings langs zijn hoofd. Dcodelijk ontsteld snelde de heer De V. naar binnen en ging eenige buren waarschuwen. ,D.e politie werd dadelijk met een en ander in kennis gesteld, maar is er tot heden toe niet in geslaagd, den dader te vinden. Te veel wild. Op sommige landgoederen van de midden Veluwe komen zooveel konijnen voor, dat "er van de knolgewassen en de spinazie der pachters zoo goed als niets is terecht gekomen. Alles wordt opge geten door hazen en konijnen. Ernstige ontploffing. Te Zevenhuizen heeft gistermiddag een ontploffing plaats gehad in de coöpe ratieve maalderij. Een motor was pas gerepareerd en zou aangezet worden door s amengeperste lucht. Een groote flesch werd aan den motor gekop peld Toen. werd plotseling een hevige knal gehoord, en de leiding werd to taal versplinterd. De stukken vlogen door di machinekamer. De monteur die den motor gerepareerd had, kreeg een stuk ijzer in een hand en een kwetsuur aan het voorhoofd. Ook de maalknecht kreeg een lichte verwon ding. De heer S. Paul, die ook aan wezig was, kwam met den schrik vrij. Dr. de Wit verleende de eerste ge neeskundige hulp. De oorzaak van het ongeval is, dat de flesch niet gevuld was met samen geperste lucht, maar met zuurstof. Vriendelijk. Te New York werd dezer dagen een dame overreden door een jongen op een fiets. Een dokter die vlak bij1 de plek van het onheil woonde, snelde zij'n woning uit en verleende als medicus zijn dien sten aan de omvergereden dame. Toen hij daarna den ruwen rijder een standje maakte, grepen de vrien den van deze, pattij voor hun makker, en yielen. vijftien in getal aan op den dokter. Zij warén gewapénd met baseball-knotsen en sloegen- den dokter een paar gaten in het hoofd en een paar ribben stuk. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroeüjkheld dor Redactie.) Tcsvlucht vcor Chr. Jaugdhulp, Utr. Jaagpad 20. In hartelijken dank ontvangen van Mej. M. een kinderwagen, van mevr. K. V. kindergoed van mevr. Gr. oud goéd, van mej. S. een. kacheltje met pijp, van mevr. K. H. drie bonte hand doeken, een wandtekst en een tafel kleed, van mevr. W. f2.50. Wij blijven altijd maar vragen en telkens is men zoo vriendelijk te schenken was ons ontbreekt. Nu zeggen we weer, dat er een groot tekort is aan luiers en ook dat handdoeken ons'zeer welkom zul len zijn. Wij dapken allen, die met zoo groote trouw ons ook nu weer hielpen met de straatcollecte voor de Toe vlucht. Het is geen kleinigheid twee maal in 'tjaar dit moeilijke werk te doen. Wij danken ook degenen, die ons steunden. Mocht iemand zijn overge slagen of zijn er die door afwezigheid verhinderd waren hunne gaven te of feren, dan houden we ons voor groote re of kleine giften aanbevolen. Met blijvende aanbeveling, Mej. H. M. EIGEMAN, Presidente Zoeterw. Singel 87. Mevr. YDOWEYERS, Penningm. Hoogl. Kerkgracht 4a. Mej. M. J. E. VAN ELDEK, waarn. secretaresse, Heerengracht 2. STADSNIEUWS. Aanrijding» Hedenmorgen, om half tien, heeft op den Haagweg, ter hoogte van de Groo te Vink een ernstige aanrijding plaots gehad tusschen den bestelauto van een Leidschen Steenkolenhandel en een motorrijwiel, bestuurd door een heer uit den Haag, wonende in de Co- lumbusstraat, aldaar. De motorrijder kwam uit de rich ting Haagsche Schouw en wilde juist den Voorsehotenschen Straatweg pas- seeren om naar Leiden te gaan toen van de tegenovergestelde!! zijde de steenkolenauto naderde die, waar schijnlijk zonder de vereischte aanwij zingen te hebben gegeven, den Voor sehotenschen Straatweg wilde inslaan. De motorrijder kon toen niet meer uit den weg en kwam met zijn voer tuig vopr den auto terecht, die het een eindje meenam en toen tegen den grond wierp waarbij de berijder er onder kwam te liggen. De auto stond echter vrij spoedig stil. Van de bestuurders bleek alleen die van het motorrijwiel verwondingen te hebben hekomen. Hij klaagde althans over pijn, al bleek gelukkig niets te zijn gebroken. De lichte kwetsuren, die te constateeren waren werden in de Groote Vink verbonden, waarna hij met zijn voertuig, dat er nog tamelijk goed was, afgekomen, kon verder gaan. De auto was aan de kop licht be schadigd. Gisteravond kwam de wed. Sp., wonende in de Poeldijklaan op den Maredijk, tot de ontdekking, dat uit een konijnenhok, dat op het erf stond, de langoorige bewoners verdwenen wa ren. Waar hier waarschijnlijk diefstal in het spel is, heeft de politie een onder zoek ingesteld. Gisteren heeft de politie weer eens een juffrouw aangehouden, die zich had schuldig gemaakt aan .op lichting doar bij verschillende ban ketbakkers taartjes „op de pof" te koo pen om ze nooit te betalen. Ditmaal gold het mej. J. J. SI.—v. B. Ter hoogte van het emplacement der Haarlemsche Stoomtram is gister middag op den aldaar liggenden wis sel een tramwagen ontspoord. Na hem eerst op het terrein te heb ben gesleept wist men daar den ont spoorden wagen weer in de rails te brengen. Het ongeval veroorzaakte geen ver traging voor het tramverkeer. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaats-exa- men Indisch recht, de heeren: Djoc- joa Dinlngrat (Palembang) en A. H. v. Nierop (Den Haag). Apothekers-assistenten examen: Groep VII: Opgeroepen 4 candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de Dames A. G. Provo Kluit (Samarinda), W. Broe- re (Rotterdam) en C. H. C. van der Ent, Den Haag. 1 1 TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) MARSEILLE,31 Oct. (V.D.) Twee tramwagens zijn hier tegen elkander gebotst. Dertig personen zijn gewond, waarvan enkelen levensgevaarlijk. LONDEN, 31 Oct. (V.D.) Het Duit- sche zeilschip Paul Bond, van Ham burg met onbekende bestemming, is ter hoogte van Carmarthen bay (Wa les) op de kust geloopen. De 17 opva renden, 16 mannen en een vrouw, zijn gered. FAILLISSEMENTEN. Oranjegracht 25. Rechter-comm. mn P. W. J. Bijnen; cur. mr. F K. de Haan, te Leiden N. Bosman, winkelier, te Leiden. Volmolengracht 19. Rechter-comm. mr P. W. J Bijnen; cur. mr. F. K. de Haan te Leiden. N. Stikvoort, aannemer, te Leiden Molenstraat 43. Rechter-comm. mr. J. A. F. van Asperen; cur. mr. P. E. Briët te Leiden. VISSCHERIJBERICHTEN, Van de IJmuider stoomtreilers kwamen gisteren 15 aan de markt. De besommingen waren: IJM 131 met 3949, IJM 8 met f 1576, IJM 189 met 3725, IJM 133 met 2161, IJM 159 met 2228, IJM 244 met 2678, IJM 135 met 2666, IJM 72 met 2798, IJM 324 met 3170, IJM 491 met 3553, IJM 74 met 2866, IJM 127 met 2312, IJM 92 met 3768, IJM 36 met 2895, KW 14 met 2356. De besommingen der haringsche pen waren heden: KW 126 met 4517 voor pekelharing en de Enge..- he drif ter YH 974 met 5079 voor versche ha ring. Van de Katwijker loggers, waar van de vangsten naar Katwijk worden^ verscheept, kwam in de haringhaven binnen KW 134 met 153 kantjes pe kelharing. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 30 Oct.. 1925. Veiling Ons Belang. Andijvie 70180, knolselderij 47, prei 1.803.90, boerenkool 35, bloemkool 1728, peen 7.609.10, sa- voye kool 5.607.S0, roode kool 6.90 —8.90, selderij 1803.10, pieters. 1.80 —3.50, kroten 1.80—2.90,' sla 1—1.90, groene kool 1.903.90, radijs 1.902.10 per 100 jstuks. Spinazie 2028, spruit 915, loof 2735, knoten 1.90—3.50t druiven 4856, nero 1215, uien 8.70 9.90, heerenb. 90—98, snijb. 70—92 p. 100 K.g. LEIDEN, 31 Oct. 1925. Botermarkt, prima fabr. boter 2.402.45, prima boV renboter 2.552.70. Aangev. 34-8, 29-16 vaten, wegende 1045 K.g. Handel vlug. LEIDEN, 31 Oct. 1925. Veiling Hout markt. Bloemk. 1522, II 713, salade 0701.20, andijvie 0.601.40, prei 3.40 4.20, selderij 0.802.10, knolselderij 48, roode kool 57, savoye kool 5-» 8 20, groene kool 34.20 per 100 stuks. Spruiten 713. spinazie 2227, to maten 828, korten 1.S03, uien 56 per 100 K.g. Druiven 2738 per 100 pond. Boerenkool 0.130.22 per kist. Turfmarkt v. 26—31 Oct. 1925. Aanv, lange turf 300.000. Prijs f 8—9. de 1000. KATWIJK, 30 Oct. 1925. Veiling van eigenheimers p. 25 K.G. 0.G01.20; Uien p. 100 K.G. 5.806.10; Peen p. 100 K.G. 2.60—5.80; Peen p. 100 bos 3.60—6.30; Bloemkool I p. 100 16.20 —20.10; Roode kool 3.90—4.60; Gele kool p. 100 6.10.—7.80. Aanvoer: 325 X 25 K.G. groote aard appelen; 1125 K G. Uien; 7800 Bes peen; 18900 Bloemkool. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 31 Oct. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. .Meteorolo gisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst77G.8 Janmayen Laagste Barometerst.: 743.7 Vestman. Verwachting tot den avond v. 1 NoM Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind, licht tot halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde tem peratuur. Barometerstand. Uitgesproken: G. W. A. Soede, koopman, te Noord- wijlcerhout. Rechter-comm. mr. A. B Bommezijn; cur. mr. E. Bolsius, te Leiden. C. Bosman, werkman te Leiden. De stand van hedenmiddag 3 uur i« aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 15.5 gr. C. LICHT OP VOGR FIETSERS o.a. Zaterdag 31 Oct 1925: 5.04 n.m. Wissclnoteeringen (Amsterdam). Berlijn59.18'/. Londen12.04*, New-York 2#4S'/» Parijs10.43 Bru«sel r 11.25 Ziirich 47.92'/» Rome 1 9.84','» Oslo 50.80 Kopenhagen- C2.25 Stockholm Weencn35r, Ir id

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3