NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 28 OCTOBER 1925' DAG-AGENDA. Sassenheim. Woensdag 28 Oct. 'sav. acht uur Geref. Kerk. Uitvoering van gewijde muziek, H. M. Keuning (or gel),, Cor Henken. van Amsterdam (tenor). Woensdag 28 Oct. 'sav. acht uur „Jeruël" Middelstegr. 3. Bunyan-avond met lichtbeelden en zang. Woensdag 28 October. OuderlingeÏÏ- conferentie Hooigracht te Leiden. Vrijdag 30 Oct. 's av. acht uur „Pre diker" Janvossenst. Prop. Verg. v. d. L. Chr. Besturenbond. Spr. Ds J. G. W. Goedhart. Herv. Pred. J. B. Grotenhuis, Voorz. CBB Dinsdag 3 November, 's av. acht uur Gymn. lokaal Pieterskerkgracht 7. Onderl. wedstrijden „O.O.S." Vrijdag 6 November, 'sav. acht uur Gymn. lokaal Pieterskerkgracht 7. Onderl. wedstrijden „D.O.S." Vrijdag 13 November 's av. zeven u. Gymn. lokaal Pieterskerkgracht 7. Onderl. wedstrijden „D.O.S." Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 October tot en met Zondag 1 Novem ber a.s waargenomen door de apohe- ken van de h.h D. J. v Driesum, Mare 76, telefoon 406 en W Pelle, Kort Ra« penburg 12, telefoon 594. W ereldreizigers. Leiden heeft vandaag bezoek gehad van twee heeren, die een werëidréis maken met een tusschen twee rijwie len gemonteerde radio-installatie. Het toestel, zooals het tusschen de ;twee wielrijders genoegelijk voortrijdt -i9 wel geschikt om de aandacht te trekken, al was het slechts door de groote raam-antenne,en de schilde ring op den buitenwand, waarin een aardbol het doel van den tocht sym boliseert, terwijl dit laatste ook op jandere plaatsen, in de drie moderne talen, staat vermeld. Van tijd tot tijd wordt in de stad Stilgehouden. Dan gaan de kleppen ,van het geheimzinnige kastje open en wordt ingeschakeld, met den loud speaker erop. Niet de- minst-geestige en zinheb- bende uitbreiding van het world-trot- tersgilde. BINNENLAND. Z. K. H. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prins is gisteren van 's-Gravenhage naar het Loo vertrok ken. om vandaar zich hedenavond voor eenigen tijd naar Mecklenburg te begeven. Neilërlandsche Haringexporteurs. In eene te 's-Gravenhage gehouden Vergadering van afgevaardigden der vereenigingen van haringhandelaren te Vlaardingen, Maassluis, Schevenin- gen Katwijk aan Zee en IJmuiden is besloten tot de oprichting van den Bond van Nederlandsche Haringexpor teurs.. waarbij de leden van alle ge noemde plaatselijke vereenigingen au tomatisch zullen zijn aangesloten. Als leden van het Hoofdbestuur werden gekozen de heeren Joh. van Toor, voor zitter, en D. A. van der Vlis, secreta ris. beiden te Vlaardingen; F. R Om- mering, 2e voorzitter, en J. Goldbohm. penningmeester, beiden te IJmuiden; J. F. van der Zwan, 2e secretaris en ,C. Vrolijk, beiden te Scheveningen. terwijl door de vereeniging te Katwijk aan Zee nog twee leden in het hoofd bestuur zullen worden aangewezen. Als administrateur is benoemd de heer J. Spanjersberg te Vlaardingen. Nadat in een volgende vergadering de statuten zullen zijn vastgesteld, ^zal daarop de koninklijke goedkeuring ge vraagd worden Besloten werd bij de regeering een adres in te dienen, houdende verzoek een wettelijk verplichte controle op de door het hoofdbestuur vast te stellen maten voor het exportfust te doen in voeren. De bedoeling is. om deze ver plichte controle op de maten te doen volgen door een verplichte keur op gewicht en kwaliteit der voor export bestemde zendingen baring. Extra treinen op Zondag. De heer Kersten, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen ge steld: Heeft de minister kennis genomen van het inleggen van extra-treinen op Zondag 18 en 25 October, in verband met de kermis te Luik, en van de ad vertenties geplaatst door de Neder landsche Spoorwegen? Acht uw excellentie het niet nood zakelijk dergelijke ontheiliging en aanmoediging tot ontheiliging van den Zondag en tot kermis vieren, als strij dend tegen Gods gebod en tegen het waarachtig heil des volkst te doen be ëindigen? Is uw excellentie bereid den invloed der regeering in het stemi-overheidsbe- drijf der spoorwegen aan te wenden, opdat herhaling deger feiten niet meer plaats grijpe? Venten op Zondag. De Raad van Noordeloos heeft op verzoek van Gedep. Staten van Zuid- Holland ingetrokken het raadsbesluit, dat het venten met eetwaren op Zon dag strafbaar stelde. Gedep. Staten ach ten zoo'n verbod in strijd met de Zon dagswet, die het venten met eetwaren op Zondag juist toelaat. Belastingopbrengst over 1926. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer in zake de wet op de middelen. De minister van Financiën, deelt daarin mede, dat ook bij. nadere over weging een raming van de bruto-op- brengst der belasting over 1926 ten bedrage van f 110.000.000 hem niet te boog voorkomt. Met betrekking tot de gemaakte op merking omtrent de vermeerderde op brengst van den suiker-arcijns en de rijwielbelasting, sluit de minister zich aan bij de leden, die als hunne mee ning te kennen hebben gegeven, dat de vermeerderde opbrengst dier midde len niet als een bewijs van overma- tigen druk op de groote gezinnen kan strekken. Indien de suikeraccijns een overma tig zwaren druk uitoefende, zou de op brengst door beperking van bet ver bruik moeten dalen. 'VVat de rijwielbel^sting betreft is de hoogere opbrengst èen gevolg van te lage raming wegens onbekendheid met 'het juiste aantal rijwielen. Het bedrag der belasting per rijwiel is zoo matig, dat hier van een zwaren druk kwalijk kan gesproken worden. Het Fransch op de lagere school. Omtrent het wetsontwerp tot wijzi ging van de Lager-Onderwijswet 1920 is door de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer het voorloopig verslag uitgebracht. Verscheidene leden betreurden het, dat door dit wetsontwerp slechts die scholen zullen worden geholpen, waar men het Fransch heeft behouden, en niet de openbare en de bijzondere scho len, waar men het gaarne weer zou invoeren. De vraag werd gesteld, of de minis ter niet bereid zou zijn met'een ruimer regeling te kamen. Do verplichte opkomst ter stembus. Op vragen van het lid van de Twee de Kamer, den heer Kersten, in ver band met het niet voldoen door kiezers aan de verplichting, hun opgelegd in art. 72 der Kieswet, bij de jongste ver kiezingen voor de Tweede Kamer. heeft de minister van justitie voor; loopig geantwoord, dat de toepassing van de bepalingen der Kieswet om trent de in art. 72 dier wet opgelegde verplichting ten aanzien van de jong-» ste verkiezing voor de Tweede Kamer nog niet is beëindigd en in verband daarmede dl vragen voorshands niet voor beantwoording vatbaar zijn. Reeds aanstonds na de verkiezing zijn echter stappen gedaan om betref fende de aan de Kieswet in. de ver schillende gemeenten gegeven, uitvoe ring te >vorden ingelicht en de onder- geteekende is gaarne bereid, te bevor deren, dat de aldus te verzamelen ge gevens, zoodanig aangevuld, dat de vragen van den heer Kersten daarin, een zooveel mogelijk volledige beant woording vinden, te zijner tijd ter be schikking van de Kamer worden ge steld. Communistische poëzie. Onder het opschrift „Berouw" tref fen wij in „De Tribune" het volgende gedicht aan, onderteekend C. Mannou- ry, en opgedragen aan zijn medecom munist D. J. Wijnkoop: Ik heb berouw,' dat ik de tiende Mei Niet uit uw- hand de hamer heb gerukt. Ik zie het helder nu: het was mijn [plicht, Die ik verzaakt heb uit een laf beraad. Ik eer u eai bewonder U; Gij hebt een [w i 1. Die zonder vragen: heb ik recht of [niet, En zonder omzien naar een oer-begin Eén lijn wijst Die ge volgt, E/.i vraagt niet naar het loon. Uw weg voert van ons af: gij zijt een [vijand nu Van wie in diepste grond niet anders [zijn dan gij. Haathelper werdt ge, door het licht [verblind. Dat gij vooruit zaagt, en uw voet gleed [uit. Ik zweer u strijd. Vaarwel. Ik heb be trouw. BUITENLAND. DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. Hét ministerie-Pamlevé treedt af. Painlevé heeft gistermiddag om twee uur aaii president Doumergue hetont slag vsn het kabinet aangeboden. Daarna gat hij een communiqué uit, waarin hij zegt, dat bij het onderzoek van Caiilaux' ontwerpen geen ver deeldheid van beteekenis in den boe zem van het ministerie aan den da:: is getreden. Hij is echter overtuigd, dat hel drineend noodige nationale haute niet Iran worden bereikt zonder vqorat- gaande zekerheid van een vaste meer derheid. De regeering besloot eenstom' mig haar ontslag aan Doumergue aan te bieden. Toen Painlevé uit het Ely see kwam deelde hijl.tnee, dat bij hem het col lectieve a ftreden van het kabinet reeds Vrijdag vaststond. Hij. wilde echter de opening van de vergadering van den raad van den .Volkenbond, dien Briand moest presi de eren, a fwachten. i Painlevé voegde aan deze jnededee- ling toe, dat zijn opvolger, wie hij! ook wezen moge, op zijn toegewijde medewerking zal kunnen rekenen. Hij acht het niet mogelijk, dat het nieuwe kabinet reeds Donderdag aan de Ka mers zal kunnen-voorstellen. Kamerontbinding? Het blijkt meer en meer dat een ernstig verschil dreigt tusschen.de ra dicalen en de socialisten, aangezien de socialisten op het oogenblik vlak weg op een kamerontbinding aandrin gen. Zij zijn op het oogenblik 100 man sterk tegenover 180 radicalen en verwachten bij' een verkiezingscam pagne over de kwestie der kapitaalbe lasting de verhoudingen te kunnen om- keeren. HET DREIGEND CONFLICT OP DEN BALKAN. De eischen van den Volkenbondsraad. Bij de opening der zitting vdn den Volkenbondsraad noodigde Briand de vertegenwoordigers van Bulgarije en Griekenland uit aan de tafel plaats te nemen. Vervolgens deed hij voorlezing van de .stukken uit het dossier, waarin een overzicht van het geschil wordt ge geven. Hij stelde den Raad voor de verte genwoordigers van Bulgarije en Grie kenland te hooren, ten einde te weten, welk gevolg is gegeven aan de recom- Raad nopens het staken der vijand©- mandatie van den president van den lijkheden en het terugtrekken der troe pen, alsmede hoe dienaangaande de tev^^^oordige toestand is. De vertegenwoordigervan Bulga rije verklaarde, dat geen enkel punt op Grieksch gebied ooit door Bul gaar ó'cbe troepen is bezet. De Grieksche gedelegeerde verklaar de, dat Griekenland zijn troepen uit Bulgarije zal terugtrekken, zoodra de Bulgaren het Grieksche gebied zullen hebben verlaten. Met het oog op deze tweetegen strijdige verklaringen stelde Briarud een geheime zitting voor. Na hervatting der zitting werd Cham berlain tot rapporteur benoemd. Na te hebben verklaard, dat het grensincident, ontstaan tusschen de twee leden, van den Volkenbond een onhoudbaren toestand beteekent, zelfs een beleediging voor de beschaving, voegde hij er bij: De Raad heeft niet de zekerheid verkregen, dat de militaire operaties zijn opgehouden en dat de troepen zich achter de nationale grenzen heb ben teruggetrokken. Hij noodigt dien tengevolge de vertegenwoordigers der beide staten uit hem binnen 24 uur te doen weten, dat hun regeeringen onvoorwaardelijk order hebben gege ven aan haar troepen zich terug te trekken1 achter de nationale grenzen en binnen 60 uur, dat dit is geschied dat alle vijandelijkheden zijn geëin digd en dat alle troepen zijn gewaar schuwd, dat een hervatting van het vuren zal leiden tot krachtige straf maatregelen. De v ertegenwoordigers der beide re geeringen worden uitgenoodigd de noodige beschikkingen te treffen, op dat er onmiddellijk instructies wor den gegeven ten einde de uitvoering dezer maatregelen binnen den vast- gestelden termijn te verzekeren. Ten 'einde den Raad en de beide belanghebbende staten te ondersteu nen verzoekt de Raad de regeer ingen van Frankrijk], Brittannië en Italië aan de officieren, die zich in de nabij heid bevinden, order te geven zich onmiddellijk naar de streek te bege ven, waar het conflict is ontstaan en den Raad onmiddellijk mededeeling te doen van het oogenblik, waarop de troepen achter de grenzen zijn terug getrokken, de vijandelijkheden zijn ge ëindigd. De beide regeeringen, worden uitgenoodigd aan deze officieren alle faciliteiten te verleenen voor de ver vulling hunner missie. Na deze uiteenzetting van Chamber lain noodigde Briand de vertegen woordigers van Bulgarije en Grieken land uit, hun bezwaren te 'doen ken nen. Morow verklaarde, dat Bulgarije zich onvoorwaardelijk schikt naar ae beslissing van dén Raad. Caraponas antwoordde dat hij' met zijn regeering ruggespraak moet hou den, die zich echter stellig naar het besluit zal schikken. Briand en Chamberlain "deden op merken, dat de termijnen gisteravond begonnen te loopen en dat de be slissing door den Raad met algemeen© stemmen is genomen. Ten slotte vestigde Briand er de aandacht op, dat het er niet alleen om ging, de troepen van de gren zen. t erug te trekken, maar ook, dat van deze grenzen geen enkel kanon- of geweerschot mag worden gelost, naar, het naburig gebied. De zitting werd daarna opgeheven1. Hedenochtend heeft opnieuw een zit ting plaats. KORTE BERICHTEN. De puitsche volkspartij verklaart zich voor het verdrag van jLocarno, doch op voorwaarde, dat de betrok ken regeeringen de mondelinge toe zeggingen hunner vr- ^enwoordigers Bestand doen. In de eerste helft van October is het -aantal steuntrekkende werkloo- zen in Duitschland met 12 pCt. toe genomen. In het optantenvraagstuk trekt thans ook Duitschland zijn uitzettiïïgs- bevelen in. Omtrent de Mosoel-kwestie wil het Perm. Hof van Int. Justitie na dere inlichtingen 'verzoeken aan re- 'geeringen en organisaties, welke die kunnen verstrekken. De Christen-generaal Feng heeft te kennen gegeven, in den huidigen strijd niet afzijdig te zullen blijven, In de St. Pieterskerk te Rome zal, bij 'het herdenkingsfeest van bet concilie te Nioea, een mis Volgens' 'Oosterschen ritus worden opgedragen. De'resultaten van de gemeente raadsverkiezingen in Athene hebben tot dusver een groote republikeinsehe overwinning opgeleverd. Uit het Sociale Leven. De staking bij de fa. Wilton. De Ned. U. K. Metaalbewerkersbond dj© Christelijke Metaalbewerkersbond in N]ederland etn de Nederlandsohe Neu trale Bond van metaalbewerkers heb ben onderstaand manifest verspreid on der 'de werklieden van Wilton. ..»Nu gij wederom aan den arbeid zijt, komt het ons wel gewenscht voor, nog een enkel woord tot u te zeggen. Hoewel er den laatsten tijd door het bestuur van de socialistische organisa tie allerlei onzin is uitgekraamd ten onzen opzichte en laag bij de grondsche scheldpartijen en verdachtmakingen de strijdmiddelen waren om ons 'aan te vallen, zullen wij er ons wel voor wach ten -in idenzeliden toon tei vervallen ©n willen U alleen eenige feiten onder" hef oog brengen, het aan uzelf overlatend daarover een oordeel te vellen. Ten eerste wei-den wü, na 8 weken staken bij Waterweg en Droogdok voor verraders uitgescholden, omdat wij, na dat dei overgroot© meerderheid der werklieden bereikt had waarvoor ge staakt werd, niet langer bleven staken voor werktijdverkorting. Ten tweede heeft de socialistisch© bond, een hóóg© borst op willende zet ten, zonder ons over ons willen beslis sen. Dei staking moest daardoor w*>I' een fiasco worden. - Ten derde ideelen wij u mede', dat de verdeeldheid in dezen strijd tusschen de arbeiders onderling, alleen en uit sluitend te wijten is aan den socialisti- scben bond, die ,door zijn honend op treden en met negeering van de ove- rigei bonden, de K. C. N.-organisatie dwong voor eigen zelfstandigheid te strijden. Ten vierde, wanneer gij de pers goe'd gevolgd hebt, zult gij weten, waarvoor gij te strijden hebt gehad en het u dus bekend zal zijn, dat uw strijd stond al leen en uitsluitend stond in het teeken van werktijdverkorting. Wat hebt gij ten idien opzichte be reikt? Niets en nog eens niets. Na slechts drie dagen staking wordt de reeds Lij voorbaat tot mislukking ge doemde strijd wederom opgeheven. (Is hier ide achturendag niet verraden? Of is het iets anders nu het door de socia listen gedaan wordt?) Ten vijfde met mooie gekozen woor den en schoone beloften voor de toe komst (zie .pers-oommunique bij ophef fing ^taking) poogt de socialistische bond zich vast te-klampen aan de twee en een half uur loon. Maar wij vragen u: wat heeft zulks met den achturen- dag te maken? En daarvoor was de strijd toch opgezet. Ten zesde weet gij, dat na twee- dagen staken reeds, volgens aan ons gedane mededeelingen, de socialistische bond alle pogingen in het, werk beeft gesteld om met uw directie in contact,-te ko men? Ten zevende' vindt gij het niet benen den de waardigheid van een serieuze organisatie om, wanneer, zooals dei so cialistische bestuurders zeggen, hun bond over zoo en zooveel tonnen gouds beschikt en daarbfj voorgeeft prachtig tei staan in den strijd, men desondanks na twee dagen staken reeds genoegen neemt met volledige loslating van zijn voornaamsten volgens zeggen van hen zelf, alleen doorslag gevonden eisch, tot onderhandeling meteen tussohenper- soon (den heer Schouten) uie dan nog niet eens in zijn functie optreedt, doch slechts als privé persoon een boodschap overbrengt, welke de directie reeds veel eerder gedaan had aan haar werkwillig' personeel. Ten achtste, wij vragen u, wat is er na alle scheldpartijen in woord en ge schrift van de waardigheid van die socialistische organisatie overgebleven? Wat is er terechtgekomen van hun 'machtswellust? Waar is hun succes ten overstaan van een achturendag Vrienden, wat wij u reieds eerder zei den, herhalen wij hier, strijdt pet ge zond verstand op waardige wijze ,voor uw lotsverbetering. Doet dit in onderlinge! Jiannoniei jen vriendschap. j Doet het verder door steun bij elkan der te zoeken door middel van de vak bonden en sluit u, voorzoqver ge socialist zijt, bij een der aan. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. De heer Keuning zal hedenavond te 8 uur in de Geref. Kerk alhier, met medewerking van den heer Cor Hen ken, tenor, Amsterdam, het volgende programma uitvoeren 1. Preludium en Fuga J. S. Bach (orgel-solo/. 2a. Auf, auf, mein Herz mit Freu- den J. Si. Bach. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5^20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 6. NSF. Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 'M.J Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen pf concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 745 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 NSF. Christelijke Radio. Woor programma zie hieronder. 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.2c? (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 1 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Munster, 410 M.) Concert ofle- zing. of voordracht. 1 WL 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.j Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert.'::^r 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. ,V'{ 9.20 Iiannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 42^ M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. i 10.20 Londen en Daventry. Tijdsein! van Greenwich, weerbericht, niejiws-) tijdingen. ,_J Ned. Chr. Radio Ver. Spieker: Dr. K. J. Brouwer, Zen- dingsdirector t>e Oegstgeest. Zang: Mevr. Canté van Utrecht, met begeleiding van den heer D,©molenaar: van Amsterdam. Programma. 1. Feldeinsamkeit, Brahms. 2. Der Gang zum Liebohlen, Brahtais. ,3. Wiegenlied, Brahms. 4. Sonntag, Brahms. 5. Rede Dr. K. J. Brouwer: „Met volle zeilen of gedoofde vuren". j 6. Ubernacht, Hugo Wolf. i 7. Der Gartner, Hugo Wolf. 8. Fussreise, Hugo Wolf. 9. Gesang Weyla's, Hugo Wolf. 10. 2'de ged. rede Dr. K. J. Brouwer. 11. L'absence, Berliot. 12. Oraison, Chansson. 13. Invitation au voyage, Duparc. 2b. Nicht so traurig, nicht so sehr, J. S. Bach. 2c. Gieb dich zufrieden und sei stillef 'J. S, Bach. (tenor-solo met orgelbegeleiding^1/ j 3. Sonate in D. mineur A'. (MaiHy a. Allegro. b. Andate. c. Allegro con brikx (orgel-solo./ i 4a. Aria uit „Elias" r'F. Memdeïs-j sohn. 1 4b. Die Ehré .Gottes aus der Natur L'. von Beethoven. (tenor-solo met orgelbegeleidingtj o. Improvisatie over Psalm 115, (laatste vers/. WOUBRUQQE. Bijna 90 jaren stonden ze daar, een viertal zwijgende getuigen in onze kerk buurt, toen nog een smal voetpad naar de Batenweg. i Ze waren in 1838 voor het_ nieuwe!! schoolhuis gepoot, het viertal linideboo- men door „Meester"; van Porth, het' «oude schoolhuis was afgebroken, de. «lenigste teekening van dat huis bewaart j nog de oude weduwe E. Stigter te Lei-, den. In 1869 werd de kerkbuurt van voet-, pad zijweg; het viertalmoest wijken en; men zette ze jnJet beleid 'n meter naar het Zuiden. Als die vier spreken konden, ze zou den u vertellen, hoei Mieester van Dorth daar, waar nu tal van huizen zijn ge bouwd, in do bosjes met slingerpaden met de jeugd wandelde, hoe hii daar tal van vrucht en sierboomen had laten poten en aan weerszijden in de gehee- le Kerkbuurt versieringen had aange-' bracht, antieke zonfieiwgzers, enz. enz. De heer Spijker volgde van Dorth op! ein nam de geheel© zaak over, in 1862. Deze genoot daarvan niet zoolang, hij begon te „sukkelen" en kreeg in 1878 eervol ontslag met behoud van tracts-' ment als pensioen. De raad oordeelde, dat zijn leven van korten duur zou zijn doch hij mocht er nog ruim 35 jaar van (genieten. De heer De Jongh van Arkel, Rijks ontvanger en raadslid, nam de tuinen met al d(e sieraden jen hoornen van hem ovjer. Met brieven gaat hét meestal als met kinderprenten, Leiden zijn van kor ten duur. Toch' blijft een enkele een, honderd en meter jaren bewaard. Van den heer D. Reij nevelt van Kou tdekérk ontvingen wij zoo'n zeldzamen brief, die uit ons dorp was verzonden, en aldus luidt: „Aan Monsieur Gerrit Turkenbifrg, Bouwman onder Koudekerk". Waarde Neef en Nigt. Nadien het den vrijmachtige Godt, Wien allen Zijne werken van Eeuwig heid bekend zijn, jenDie niet en ant woord van alle Zijne daaden, na 't on veranderlijke van Zijn Eeuwig Raads besluit behaagd heeft mijn zeer gelievd© Man Antonij van der Hoep na een lang durige Senuwziekte in den ouderdom van 39 jaar en en 28 Dagen op den 11 dezer, door de dood pqt dit Tijdelijke

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8