NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 OCTOBER 1925 TWEEDE BLAD. Gemeenteraad Leiden. Vergaderingvan gistermiddag. Vborzitter de burgemeester, Jbr. Mr. N.'C. de Gijselaar. Met kennisgeving afwezig de heeren Wilmer en Splinter, de laatste wegens ongesteldheid. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Een adres van den Ned. Bioscoop bond betreffende de belasting op pu blieke vermakelijkheden zal bij de be grooting worden behandeld, terwijl 'n subsidie verzoek van de Chr. H. B. S. alhier in handen van B. en 'VV. wordt gesteld om prae-advies, evenals een dergelijk verzoek van de vereeniging „Naar Buiten" voor de uitzending van kinderen. De autobusdienst Kok en Hordijker (Boskoop) vraagt in een adres aan B. en W. hun standplaatsen aan de Turf markt te mogen behouden. De v-o o r zi 11 e r zegt, dat voor dit yerzoek geen reden is, want de auto busdienst behoudt reeds haar stand plaats. Maar spr. zal het adres ter le zing leggen, 't Is een staaltje van adres seerwoede, naar spr. opmerkt. Dit me de naar aanleiding van 'n nieuw adres van de N.V. Acetylena om een benzine - reservoir te mogen plaatsen aan den H. Rijndijk, waarop een vorige maal afwijzend werd beschikt. Ook dit stuk zal ter lezing worden gelegd. 1. Benoeming: van een Stads-gene-es- beier, voor het tijdvak i November 1925- 1 November 1926. 252 Herbenoemd wordt Dr. H. W. Blote. 2.-Benoeming van een regentes van het H. Cr. of Arme Wees- èn Kinder huis 240 Benoemd wordt Mevr. A. C. Montag- ne-van der Lee. 3. .Voorstel tot -aanvaarding: van de I voorwaarden, waaronder door Cfc?d?p. Stateii vergunning is verleend voor den aanleg en de exploitatie van een hoog spanningslijn van de te plaatsen hoog- spanningsaftakkast van iden Weipoorc- schenweg bij het Kerkpad tot aan het te bouwen hoogspanningsstation aan den Gelderschen weg, ten behoeve van dje levering van electriciteit inde ge meente Zoeterwoude. 2^.1 Aangenomen. 4. Voorstel tot verhuring van de Ibiovenwoning van het perceel Garen- fnarkt No. 4, aan L. van Eisen. 246 Aangenomen. 5. Voorstel inzake 1de verpachting 5van hetvischreclit, in verschillende wateren, resp. aan B. Kraan, den Hen- gtelaarsbohid voor Leiden en Omstreken, ten J. C. Spaargaren. 247, Hierbij komt een adres in behande ling van den heer J. v. Nieuwkoop te 'de Kaag, die f 1500 biedt. De heer Spendel (R.K.) vraagt in lichtingen. Is het voor de gemeente niet beter dat ook nu de verpachting in het openbaar plaats heeft? D*e heer Wilbrink (C.H.) sluit zich hierbij aan. De tegenwoordige pachter schijnt het visch water onder- handsch te verhuren. Het zou dus voor de,gemeente meer opbrengen wanneer zij .dit zelf deefr. De heer V er'w ey (S.D.A.P.) is voor bet voorstel van B. en W. Spr. vreest dat wanneer de verpachting publiek wordt, de minder kapitaalkrachtige hengelaarsbond die nu iu het voorstel i9 opgenomen, zal worden uitgesloten. Weth'. Mulder zegt, dat voorheen het water steeds aan denzelfden per soon werd verhuurd, omdat men van hem de zekerheid had, dat hij het niet „dioodvischte." Eerst toen blee)k, dat het water veel meer waard was, is tot. publieke verhuring overgegaan en i»,de heer Kraan pachter geworden. "We hebben^nu de zekerheid,, dat we een'zeer. royalen prijs maken en tevens dat het water'weer een goed beheerder heeft. Waarom zou een publieke ver pachting hierin verandering moeten FEUILLETON. Het geheim van Colde Feil. 77r HOOFDSTUK XLII. In Regent Park. Telkens én telkens weer had Lady Arden zich, de vreeselijke vraag ge steld, -wat zij doen moest, maar geen enkele gedachte, kwam haar te binnen. 'Welke gedragslijn bad zij te volgen? Zij voelde niets dan radelooze wan hoop. Zij lais en herlas (den brief. Wel wist zij nijet wie Adam Ramsay was. doch klaarblijkelijk was hij een man, ]die met beslistheid optrad, een man. die er op stond, om den prijs van haar geheim te [verkrijgen. Zij trachtte zich de gezichten van de de menigtie te herinneren en liet ze voor haar'oog voorbijgaan. Zij kon niet anders bedenken dan de kinderen, vrouwen en bloemenmeisjes. Zij had geen enkel'en man opgemerkt. De tijd xerstreek. Wat moet zij doen? Haar man. zou met Lord Mcrrne terug ziin om twee uur en nu was het half een. Konfzij ellendig, wanhopig als zij was, naai' beneden gaan en de opge dekte, innemende gastvrouw spelen? Dat was onmogelijk! Zij zou ürobeeren naar haar kamer brengen, vraagt spr. In 'n vorige raads vergadering is door leden zelf betoogt, dat niet alleen op den prijs, maar ook op een goed beheer moet worden ge let bij bet beoordeelen van de noodza kelijkheid eener publieke verpachting. De heer Wilbrink toont zich niet bevredigd. Het bezwaar van spreker nu dat zekere personen geen kans krij gen om een bod te doen. Waarschijn lijk tot schade van de gemeente. Of thans de juiste waarde wordt betaald is vooral waar het visebwater betreft door geen enkel ambtenaar te bepalen. Spr. wil punt 5 aanhouden en alsnog tot publieke verpachting overgaan. Ook de beer Spendel herhaalt zijn betoog Spr. steunt het voorstel van den heer Wilbrink. Het voorstel wondt geseund^ Wetb. Mulder meent dat bij den heer Wilbrink een misverstand heerscht teri aanzien van bet veronderstelde „on derverhuren. Dit moet, naar spreker meent te weten zóó worden opgevat, dat 'de mede-visschers van den pachter voor een vastgesteld loon in zijn dienst visscben. De voorzitter meent dat de heer Wilbrink wel wat hard van stapel loopt met zijn vragen tot B. en W. Wanneer nu eens wordt gedaan wat vroeger 50 jaar achtereen werd ge'daan n 1. onderhandsch verpachten, kan men dat toch geen „afwijken" noemen Het adres van Nieuwkoop is van( morgen pas ingekomen, dus dat ge tuigt niet van veel belangselling. En wat het onderverhuren betreft, dit is volgens bet contract in 't geheel niet toegelaten. Voor de gemeente is ver huring van het geheele complex tege lijk bovendien ook veel beter. Men heeft van den tegenwoordigen pachter gezegd, dat hij 't water dood- vischt, maar toch heeft zijn beschuldi ger nog iets meer geboden. Het voorstel-Spendel-Wilbrink wordt verworpen met 21—5 stemmen. Vóór. behalve de voorstellers de heeren Wit- mans, Coster en Mevr. Dietrichde Rooy. 6. Voorstel tot wijziging en aanvul ling van de op 610 Maart 1922 met de gemeente Rijnsaterwoude gesloten overeenkomst, betreffende de levering van electriciteit in die gemeente door 'de^ stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. 244 Aangenomen. 7. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem. blad No. 18), op het Rijden. 243 Mevr. Dietrich (D. P.) zegt, dat ier wel verkeersgevaar is bij den hui- digen toestand, maar spr. is niet voor het vermeerderen van het aantal ver ordeningen. Hoogstens zou een bepa ling betreffende het voorbijrijden van stilstaande trams kunnen worden, ge maakt voor de Princessekade. _D'ö heer Spendel zou voor aen Rrjnsburgerweg wel een bepaling wen- schen. Be heer Wilbrink is ook tegen een nieuwe verordening. Spr. vindt het middel erger en gevaarlijker dan de kwaal, daar men door dè voorgestelde bepaling de trampassagiers zou afbren gen van de noodige voorzichtigheid. De heer v. E eb (S. DJ acht een verordening wel gewenscht. Het be zwaar van den heer Wilbrink acht spr. niet gegrond. We moeten niet wachten, totdat er ongelukken gebeurd zijn. Ook de commissaris van politie acht een verordening noodig. Spr. is het met de meerderheid van de Commissie voor de strafverordeningen eens. De heer DeumeT (C. Hj verdedigt de verordening. Een trampassagier ver keert in een veel ongunstiger positie dan die van eenig ander voertuig, door de ongunstige ligging der haltes. Spr. betoogt dan, dat er te Leiden overvloedig veel ongelukken gebeuren. 'Daarbij neemt het Verkeer nog steeds toe, evenals helaas de onwellevendheid van vele autobestuurders. De heer Zuidema (A. Rj is ook voor de beveiliging van het verkeer, maar wanneer men iets in dte richting doet, «moet het doeltreffend zijn, wat van heit aanhangige voorstel z.i. niet kan 'gezegd worden. Betreffende het te gaan en dan om Adèle bellen en zich. laten verontschuldigen. Terwijl zij naar boven ging en door de lange gangen liep, scheen het haar of alles met haar ronddraaide. Zij hield den noodlottigen brief nog steeds in haar hand geklemd. Haar kamer leek haar een haven der rust; maar zij schrok terug, toen de groote spiegels haar eigen beeld weer kaatsten. Was dit bleeke, ingezonken gelaat met dien gejaagden blik in de wilde oogen, werkelijk het gelaat van Alice, gravin van Arden? Zij liet zich in een diepe fauteuil zinken haar hoofd bonsde en klop te, baar leden beefden. „En ik achtte mijzelf zoo veilig!" zei zij met een huivering „zoo vei lig en zoo gelukkig." Toen verscheurde zij met trillende vingers den brief in kleine snippers. Er was geen vrees, dat zij bet adres zou vergeten, „Adam Ramsay, Scha kerskroeg, ClerkenwellHet was met vurige letters in haar hersenen ge brand. Toch gaf het haar eenige ver lichting, toen de brief was vernietigd. Zij belde om Adèle, zij moest een verklaring geven van haar veranderd uiterlijk. Maar toen het meisje de ka mer binnenkwam, schrok zij hevig van het gelaat van haar meesteres. aantal ongelukken kan spr. niet beoor deelen, oi dit inderdaad hier oneven redig: groot is en of dit speciaal met het "tramverkeer in verband staat. Spr. acht het van het meeste belang, dat de trajnpassagier zichzelf bij het uitstap pen op de hoogte stelt van den toestand De heer Eerdmans (V. DJ is voor do verordening, maar zou tevens wil len bepalen, (dat den achter de tram aankomenden autobusbestuurders '11 dui delijk stopsignaal moet worden gegeven De heer li uur man (A. RJ acht een verordening wel noodig, en speciaal voor den Kijnsburgerweg bij den War- monderweg. De Y o 0 r z i 11 e r maakt zich bekend als de minderheid in de Commissie, die tegen een nieuwe verordening was. Men moot den auto in het algemeen niet als een pleziervoertuig beschouwen, maar ook als een noodig verkeersmiddel, spe ciaal voor goederenvervoer. Men moot dat verkeer dus niet dan in hoog noo dige gevallen nog meer belemmeringen in den weg leggen, dan het reeds on dervindt. Spr. vindt het verkeer hier nog zoo verschrikkelijk, druk niet. Het is voor een groot deel een kwestie van uitkijken. Wanneer er al eens en on geluk gebeurde bij het uitstappen is de. oorzaak dikwijls, dat men het aan komend voertuig niet kon zien. Daarbij eischt 'iedere nieuwe veror-s dening meer en dus duurder politie-» toezicht. Wat 111 andere plaatsen wordt gedaan, behoeft men hier nog niet te doen wanneer het niet strikt noodig is. E11 noodig acht spr. het niet. In behandeling komt dan art. 1 Weth. Mulder (A. RJ dweept niet met deze verordening. Maar als men haar compleet wil maken, moeten er, behalve de auto's, en handwagens, ook de krui- en kind#rwagens in worden opgenomen. In dien geest dient spr. een amendement in. De heer Huurman (A. RJ vindt dit een beetje belachelijk. Hét gaat toch enkel om de snelrijdende voerin gen. De heer Knuttel: 'tls een carri- catuur. Dhr. Deumer (C.HJ zegt 'tgewicht van een menschenleven sterk te gevoe len, vooral het •leven van zijn naaste (daverend gelach en geroep: Knuttel?) Spr. acht de verordening van groot belang. Volgens het L. D. gebeureh er hier 256 ongelukken "per week (gelach, stem men: per jaar. De heer D. blijkt zich inderdaad te hebban vergist). De Voorzitter zegt, dat die on- igelukken niet met het in deze veror dening behandelde in verband staat. Die kunnen wel voor een deel door bierkarren worden veroorzaakt. Ten slotte vindt spr. de betiteling van het ingediende amendement met ,,car- ricatuur" niet 'erg beleefd. Wat zou men zeggen, als spr, deze heele veror dening eens 'een carricatuur noemde? (waartoe spr. inderdaad neiging zegt te gevoelen). Hef gold hier een amen dement van spr., Tdat door den heer Mulder werd ingediend'. Het amendement 'wordt met 24-6 st. verworpen, de Verordening met 17-13 aangenomen. Tegen, behalve de wethouders, mevr. van itallie' en de heeren Coster, Zui dema, Wilbrink, Heemskerk, v. Ros malen en V. d. Reyden. 8. Praeadvies op het verzoek van Dr. M. D. Horst e.a., allen bewoners van del Oude Vest en Janvossensteeg, om wijziging van art. 3/bis der Verordening op de Straatpolitie. 248 Goedgekeurd. (Vervolg eerste blad). Uit het Sociale Leven. Kosten van hef levensonderhond. Blijkens de jongste opgave van het Statistisch bureau der gemeente waren de totale kosten van het levensonder houd voor ambtenaarsgezinnen te den Haag en September sedert de vorige opgave (Juni) met 1.7 pet. gedaald et de kosten van spijzen en dranken met 4.2 pet. voor de arbeidersgezinnen was de daling ondersch. 3 3 en 6.2 pet. De daling van de kosten van het le vensonderhoud is vrijwel geheel een gevolg van de vrij belangrijke verla ging van de kosten van eetwaren en „Wat scheelt er aan, mevrouw?" riep zij uit. „U ziet er uit, alsof u ziek bont." „Dat ben ik ook en daarom belde ik om je. Ik lieb een razende hoofd pijn, die bijna ondragelijk is. Kun je er niets voor doen?" Adèle liet met zachte hand de blin den neer en bette bet brandende voor hoofd met frissche reukwaters Zijdeed alles wat in haar vermogen was, maar zij kon het arme, gewonde hart niet bereiken. Toen wensebte Lady Arden alleen gelaten te worden. Zij droeg aan Pi- dèle op aan den graaf bij zijn thuis komst te zeggen dat zij zware hoofd pijn had en graag wat wilde slapen En de graaf was wel teleurgesteld, doch niet zéér verbaasd, want bij zei, dat mevrouw reeds bleek had gezien, toen hij haar verliet. De twee vrienden gebruikten dus alleen de lunch, ter wijl Lady Arden boven een zwaren strijd voerde. Zij besloot tenslotte om den brief ge heel te negeeren. Zij zou geen ant woord geven en op geen enkele wijze toonen, dat zij hem had ontvangen In haar gedrag zou zij niet de minste wij ziging brengen, doch haar leven voort zetten als tot nu toe. Misschien zou hij, als bij zag hoe geheel nutteloos dranken, die op haar beurt vrijwel uit sluitend veroorzaakt is door de met 't seizoen verhand houdende prijsdaling van aardappelen, groenten en fruit. Ondanks de verlagingen van de in dexcijfers voor September zijn die cij fers voor de kosten van eetwaren en dranken hooger dan in de overeenkom stige maanden van 1922 t.m. 1924, de volledige kosten van het levensonder houd zijn de laatste jaren geaurenae September vrijwel op hetzelfde peil gebleven. Naast de genoemde vertoonen de pos ten visch en koffie, thee en cacao bij de berde groepen van gezinnen en bij de arbeidersgezinnen bovendien de post suiker (basterd) verlaging, zij het ook van weinig beteekenis. Tegenover deze verminderingen in de uitgaven staat''de verhooging van een achttal posten bij de arbeiders- en een negental bij de arbeidersgezinnen. Deze posten zijn (voor beide groepen 1 brood (wit melkbrood), melk, kaa9, en vleesch (varkensvleesch), vleeschwa- ren (o.a. worst en mager spek), vet en oliën (rauw rundvet en vet spek), bo ter en (alleen bij de ambtenaarsgezin nen) andere kruidenierswaren. Ook de verschillende in de overige posten van uitgaaf hadden op de to tale kosten van het levensonderhoud eenigen verlagenden invloed. Gedaald zijn eenigermate de uitgaven voor klee ding, schoeisel (reparatie), gas en elec triciteit (verlaging van den gasprijs met één cent per kub. M.) wasch- en poetsartikeleh (o.a. zachte zeep en stijf sel). Iets gestegen zijn de posten brand stoffen (anthraciet, cokes en turf), en huisraad. Sinds 1921 zijn de totale kosten van het levensonderhoud voor de arbeiders en voor de ambtenaarsgezinnen onder scheidenlijk 27,1 en 16.8 pet. gedaald; die van eetwaren en dranken afzon derlijk vertoonen een verlaging van 18,7 en 18,6 pet. De verschillen tus- schen de indexcijfers der twee groepen van gezinnen zijn thans dus zeer ge ring. Volgens de berekening op den grondslag der uitgaven in December 1920 bedroeg de daling van de totale kosten van levensonderhoud sinds het vorige onderzoek voor de arbeiders- en de ambtenaarsgezinnen onderschei denlijk 2.4 en 0,6 pet. en 'die van de kosten van eetwaren en dranken 4.g en 2,2 pet Sinds December 1920 zijn volgens deze berekening de totale kosten van het levensonderhoud van de arbeiders- en ambtenaarsgezinnen onderscheiden lijk 18,1 en 19,5 pet. en die van eet waren en dranken afzonderlijk 16,9 en 16 pet. gedaald. GEMENGD NIEUWS. Onder den trein. Toen de graanhandelaar V. te Alphen aan den Rijn onder Zevenhoven aen onbewaak. ten overweg wilde passeeren, werd zijn auto door tien trein, welke 6.02 uit Alphen vertrokken was gegrepen. De spoorbaan is door een haag van den weg gescheiden en vermoedelijk heeft V. daardoor den trein niet ge. zien. Doordat V. met groote tegen woordigheid van geest uit het portier sprong, redde hij zich hef leven. De vernielde auto werd door de treinpas. sagiers van de rails getrokken. Na twintig minuten oponthoud was de weg weer vrij. Schapen doodgebeten. In de weide van den landbouwer J. G. te Dinteloord werden drie schapen door honden doodgebeten, terwijl ze. ven schapen zoodanig door beten wa ren toegetakeld, dat zij afgemaakt moesten worden. Tragische bruiloft. Een tragisch voorval deeid zich te Loo, gem. Duiven (Gldj voer. De land. bouwer \V. was bij de familie op een bruiloft. Hij werd plotseling ontvel en bleef dood. Verdronken. Terwijl de ge broeders Groen, bietenschippers pit het was en 'dat hij geen antwoord ont ving op zijn afschuwelijke brieven, op houden met haar te vervolgen en weg gaan. Maar zij kende de men9chelijke na tuur weinig, als zij dat dacht. Toch gaf die gedachte haar eenige verlich ting. Wat moet zij echter dofen, als hij de zaak doorzette? Zij kon zich geen voorstelling maken van wat er dan zou geschieden. Haar eenige hoop was, dat men hem niet zou gelooven. De graaf werd ongerust, toen hij zag hoe in de dagen die volgden, haar ge laat steeds bleeker en ingevallener werd. „De Londensche lucht is niet goed voor je en je kunt niet tegen het uit gaan, Alice" zei hij. „Ik zal blij zijn, als het seizoen is afgeloopen. Zou je graag weg willen gaan, veór het geëin digd is?" Voor één oogenblik sloeg haar het hart met krankzinnige vreugde. Dat zou haar misschien kunnen redden. Teen herinnerde zij zich, dat als hij haai adres in Londen had kunnen op sporen, hij liaar ook op haar buiten verblijf kon vinden. Neen, nergens was zij meer veilig. „Ik maak mij toch zoo ongerust over je, Alice", zei Lord Arden. „Ik begrijp niet, wat je zoo ziek n5aakt. Je ziet er AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 27 October 1925. Onze Christelijk georganiseerde ar beiders hebben 't nog altijd hard te ver antwoorden. In eigen kring zijn er die het geor ganiseerd zijn als iets revolutionairs beschouwen. En in revolutionaire kringen wor den ze beschouwd en behandeld als ge vaarlijke tegenstanders, tegen wim al les geoorloofd is. De ruwste scheldwoorden worden hen, vooral in dagen van spanning, naar 't hoofd geslingerd. Ze worden aangeduid als kapitalis tenknechten, verrajers, strijdbrekers enz. Maar daar blijft het niet bij. In Rotterdam werden de vorige week briefjes verzonden, waarin de vrouwen van onze niet-stakende metaalbewer kers werd medegedeeld, dat men „die stinkende smerige vieze uitslover" haar man zijn vuile rotkop in elkaar zou rammelen enz. Hulde aan onze Christelijke arbei ders, die den moed hebben onder der gelijke omstandigheden hun plicht te doen en bun beginsel met woord en daad te belijden. OBSERVATOR. Uithoorn, Vrijdag den Waterplas on. der Aalsmeer overstaken met een zwaar geladen boot, bemerkten ze, dat schip door het ruwe weer begon te zinken. De eene schipper wist zich in de, roeiboot te redden, de ander, J. Groen wilde het geld, dat zich aan boord bevond, nog halen. Door den krach' tigen wind gelukte het zijn broer, niet meer de boot dicht langs do motorboot te brengen, waardoor J. Groen, die met het geld uit de kajuit kwam, niet anders kon doen, dan zich! zwemmende naar de boot te begeven. Hij bereikte echter het bootje niet "meer en verdween in de diepte. Moord. Gisterenavond zijn te Sturrgart de 33-jarige vrouw van een chauffeur en haar éénjarig kind ver. moord gevonden. De vader, een werktuigkundige, diei met een zuster der vermoorde vrouwj gehuwd is, bleek de vrouw en het» kind doodelijke snijwonden aan denj hals toegebracht te hebben. De moordenaar meldde zichzelf bij] de politie aan. Familiedrama. In een ho tel te Genève heeft een 51-jarige mam afkomstig uit Luzern, zijn 3ö.jarigei vrouw en zijn beide dochtertjes, res. Ipe'ctievelijk 8 en 10 jaar oud, mét een revolver doodgeschoten endaar, na zichzelf van het leven beroofd. Een rare vrijer. Door del Centrale Recherche is Zaterdag te Am, sterdam aangehouden een 23-jarig jongmensch uit de provincie, zich noe. 'mende koopman, die vorige maand kennis had aangeknoopt met een 21- jarig meisje, welke hij' 'had beloofd! te zullen trouwen, en die hem daar^ om haar geheele bezit, pl.m. f8000 ter hand had gesteld. Na een paar dagen verdween hij[ met het geld en liet niets meer van zich hiooren. Thans blijkt, dat hij nog slechts in het bezit is van f 245 en eenigei. door hem gekochte goederen, ten be. drage van pl.m. f 2500, terwijl hij "bej weert het overige geld te hebben ver teerd en verloren met weddenschapu pen „op de courses". Vergeetachtigheid. Dë Antwerpsche diamantmakelaar St. uit de Louisastraat aldaar vertrouwde aam. een zekeren B. A. een partij diaman ten en edelgesteenten toe, die laatst, genoemde zou verkoopen. Dit gebeur de inderdaad. B. A. vergat echter de koopsom in handen van den rechtmatigen eige. naar te stellen en heeft zich sinds dien te Antwerpen niet meer laten zien. De vergeetachtigheid van B. TA\, heeft hem 14.000 gulden opgebracht. uit als iemand, die een zwaar verdriet heeft, een verborgen leed, dat zijn geest belieerscht, en dat kan toch niet?" „Hoe zou da kunnen?" vroeg zij met een poging tot een glimlach. De graaf keek haar met onuitspre kelijke teederheid aan. „Alice" zei hij, „mijn vrouw, mijn' lieveling. Als je eenig verdriet had, zcu je het mij toch vertellen en toe vertrouwen en er zou spoedig een ein de aan komen." O, a's zij dat eens kon doen. Als zij zich aan zijn borst mocht werpen en hem alies vertellen dan zou hij haar kunnen redden. Die sterke armen zou den haar beschermen en beschutten tegen de heele wereld. Maar als hij het wist, zou hij haar nooit meer willen aanzien! Het kon niet, het was onmo gelijk. Bevend, doch met een uiterste in spanning om alle teekenen van ontroe ring te verbergen, trok zij zijn donker, trotsch gelaat naar zich toe en kust# het. Zij kon geen woord zeggen, haar hart wa9 te vol. Dienzelfden avond kwam er opnieuw zulk een leelijke, smerige enveloppe, die rook naar tabak. Haar snelle blik viel er onmiddellijk op en zij greep den brief van de zilveren schaal, waarop ook de andere brieven lagen. 'Wordt vtrvoladP.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5