NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 OCTOBER 1925 DAGAGENDA. Dinsdag 27 October, Sassenheim. Jaarvergadering AR. Kiesvereeniging in „Concordia." Aanvang 7.30 uur. Dinsdag 27 Oct. 'sav. acht uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Beetho ven-avond. Sassenheim. Woensdag 28 Oct. 'sav. acht uur Geref. Kerk Uitvoering van gewijde muziek, H. M. Keuning (or gel),. Cor Henken van Amsterdam (tenor). Woensdag 28 Oct. 's av. acht uur „Jeruël" Middelstegr. 3. Bunyan-avond met lichtbeelden en zang. Woensdag 28 October. Ouderlingen conferentie Hooigracht te Leiden. Vrijdag 30 Oct. 's av. acht uur „Pre diker" Janvossenst. Prop. Verg. v. d. L. Chr. Besturenbond. Spr. Ds. J. G. W. Goedhart, Herv. Pred. J. B. Grotenhuis, Voorz. CBB Dagerijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 October tot en met Zondag 1 Novem ber a.s. waargenomen door de apohe- ken van de h.h D. J. v Driesum, Mare 76, telefoon 406 en W Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. Zondags, als Let druk is, geeft dat .•evaar. Be Voorzitter zegt, dat er weinig aan te doen is. Als spreekster op vi site glaat, ma* zij ook 'n auto buiten houder persoonlijk. ten in 'dit geval maar wat door de vin gers zien. a De vergadering wordt hierna gesloten ide onderhandelingen, die reeds zoo. veel tijd en moeite hebben gevraagd, weer opnieuw moeten beginnen. Men is nooit eens tevreden. Weth. Mulder (A.Rontraadt het (amendement eveneens. Wij hebben het park slechts in bruikleen van de re geering. Als we het moeten afstaan, moet er weer een nieuw ijzeren hek öp steenen voet worden gezet. Hoe kan men een voorstel aannemen waar. van de financieele gevolgen niet te zien zijn? De neer G r o e n e v e 1 d (S. D. A. P. betreurt het dat men nu om in het park t e komen, een omweg zal moeten Imaken De Leer Rn uttel: dat heeft een voordeel, want dan kan men er weer langer in.wandelen. De heer Hhurman (A.Rj zou R. en W. de gelegenheid willen geven zich t e beraden. Spr. is tegen dit over. rompelen. Overleg met B. en W. was beter geweest. De Voor zit ter wil het voorstel nu maar aanfremen, en later eventueel den aanleg completesreii met behulp van een suppletoir© begrooting. De heer Schüller trekt zjjn voor stel in. Het voorstel wordt aangenomen. 13. Voorstel: a. tot bestendiging van het tijdelp Gemeentelijk Waschbureau, in den te Igenwoordigen vorm; b. tot vaststelling van de verordening betreffende het tijdelijk Gemeentelijk iWaschbureau; c. om de desbetreffende motie van den heer Eerdmans als afgedaan te be schouwen. 251 De heer Coster is tegen het prae- advies. Het is reeds lang tijd, dat het bureau wordt opgeheven, nu de crisis toestand voorbij is en de prijzen van de waschmiddelen weer normaal ge- Worden zijn. De statistiek wijst uit, dat de omzet afneemt. Dat komt gedeelte lijk ook al, omdat het bureau duur der is dan de particuliere bleekerijen. (De heer Sytsma: de winst is elk jaar gTooter). Spr. zegt, dat niet alleen Lei- denaars van het bureau gebruik ma ken. Er gaan wasschen heel naar Den Haag. De heer Wilbrink (C. HJ spreekt in denzelfden geest. Bovendien, als men zelf bet waschbureau als iets tijdelijks beschouwt, waarom vraagt men aan een verordening, terwijl we reeds 6 iaar zonder verordening hebben gewerkt. Een verordening zou het bureau een permanent karakter kunnen gaven en dat moet worden voorkomen (protest; bij de soc. dem.j. De heer Groene veld (S. DJ vindt 'dat er nu een heel ander geluid wordt gehoord dan in 1919 (de hear Oostdam aan had je eens in 1819 moetan ko men). Spr. beweert, dat het de be doeling indertijd is geweest een permar nent bedrijf te scheppen. De bleekers willen zelf graag, dat het bureau er b%. f De hear Coster: Natuurlijk, dan 'blrft de prijs erop. Weth. he i me ringer begrijpt niet dat men Let bureau wil weg hebben, 'terwijl alle betrokkenen ermede tevre den zijn. Daaronder zijn 700 gezinnen, .waaronder twee "derde arbeidersgezin nen zijn. Ged. Staten willen, dat de rekening op een verordening steunt, dat is 'de heele reden van het voorstel om een verordening te maken- Met 19-10 stemmen wordt hierna het vooratel aangenomen. Tegen de heeren Mulder, 'Zuiaema, "Huurman, Wilbrink, Eerdmans, v. Rosmalen, Coster, Deu- mer, v. a. ""Reyden en TpendeL De heer Verwey vraagt het woor3 voor een persoonlijk feit. Nu hem ge- bleken^'is, 'dat de heer Zjuidema hem bij het schooldebat van hedenmiddag niet heeft bedoeld, wif spr. gaarne zijn minder parlementaire uitdrukking te rugnemen tegenover 'dit lid. Rondvraag. De heer Dubbeldeman had nog een vraag, maar na eenige discussie kan spr. er zich mede vereenigen dat hij de vraag zal stellen aan den bur gemeester persoonlijk. Mevr. Dietrich vraagt nog, of „In den vergulden Turk" vergunning heeft om auto s voor het café te laten staan. Soms staat er een he,ele file, en vooral BINNENLAND. De bezoldiging der Rijksambtenaren. De „Tel." verneemt, dat de volgen de week de wijziging van het Bezol digingsbesluit voor Burgerlijke Rijks ambtenaren 1925 in de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaarszaken, zal worden behan deld. De belangrijkste voorgestelde wij zigingen zijn, volgens bet blad. wel de volgende: In de eerste salaris klasse zullen de gemeenten Assen,. Dordrecht, Helder, Hilversum, Leeuwarden, Vlaardingen worden opgenomen. In de tweede klasse worden Ambt Hardenberg, Anloo, Havelte, Hinde- loopen, Hoogeveen. Krimpen aan den IJsel, Muntendam, Odoorn. Oostzaan, Oude-Pekela, Sleen, Spijkenisse, Steen wijk en Zuidwolde gebracht. Deze wijzigingen zijn aangebracht, conform het voorstel „De Korver." Alle wijzigingen worden van kracht met ingang van 1 Januari 1926. Een referendaris ter departemente genoot tot dusver een bezoldiging van 4500 tot f 5400 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f300. Thans wordt voorgesteld dit salaris te brengen op 4600 tot f 5600 met vijf jaarlijksche verhoogingen van f200. Een hoofdcommmies zal f3500 tot 4500 verkrijgen met 5 tweejaarlijk sche verhoogingen van f200. Een commies komt op f 2500 tot f 3400 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f200 en 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 100. Een klerk be houdt f1100 tot f2000.. echter met 4 jaarl. verhoogingen van f 100 en 5 twee jaarlijksche verhoogingen van f100. De schrijver le klasse krijgt f1600 tot f2100 met 5 tweej. verh. van f 100; de 2e klasse krijgt f 1000 tot f 1500 met 2 jaarl. verhoogingen van f 100. De machineschrijver ontvangt f500 tot f900, met 4 jaarlijksche verhoogingen van f100 zonder jeugdaftrék. De eisch, dat de ambtenaar min stens twee dienstjaren moet hebben om in het bezit van de huwelijkstoela» te kunnen worden gesteld, wordt niet langer gehandhaafd. Zooals uit verschillende artikelen blijkt, wordt voor het tot stand komen van afzonderlijke hesluiten, de salaris regeling betreffende, in meerdere ge vallen ter wille van de uniformiteit de medewerking vereischt van den mi nister van Financiën. Aan dien bewindsman behoort ook te worden overgelaten de interpretatie van de bepalingen van het Bezoldi gingsbesluit. In twijfelachtige gevallen wordt dus het oordeel van den minister van Fi nanciën gevraagd. Er worden drie overgangsbepalingen voorgesteld. 1. Aan de op 1 Januari 1926, sinds 1 Januari 1925 of eerder in dienst zijn de ambtenaren, aan wie op 1 Januari 1926 aan wedde en toelage ingevolge het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Ambtenaren 1925 zooals dat op Januari 1925 luidde een bedrag zou zijn toegekomen, dat. over een jaar berekend, in totaal lager is dan het ge zamenlijke bedrag der, over een jaar berekende, wedde en toelgen, waarop de betrokkene op 1 Januari 1926, in gevolge de bepalingen van dit besluit aanspraak hebben, wordt het bedrag, door 't verschil gevormd, voor eenmaal toegekend. 2. Behoudens 't bepaalde in het vol gende lid, worden bij de berekening van het bedrag van het verschil, als bedoeld in het vorige lid, de toelagen ingevolge de artikelen 21. 24 en 27 in aanmerking genomen tot «zoodanige bedragen, als op 1 Januari 1926 zou den zijn genoten, indien in artikel 22 en artikel 27, eerste li'd, eerste zin snede, de woorden „gedurende 'tjaar 1925" reeds van 1 Januari 1925 af wa ren vervallen. 3. De toelage, ingevolge artike) 21 wordt hierbij berekend naar het aan tal kinderen, 'dat in 1925, met inacht neming van het vierde lid van dat artikel, daarvoor in aanmerking zou zijn gekomen. De toelichting zegt hierover: Deze bepaling, die overigens we] zeer voor zichzelf spreekt, bedoelt de voordeelen van het met ingang van 1 Januari 1926 gewijzigde besluit, ook over 1925 aan de ambtenaren ten goe de te doen toekomen. Een ambtenaar bijv. die op 1 Jan 1926 aan wedde en toelagen, volgens de bepalingen van het besluit 1925, zooals dat op 31 December 1925 luidde, de volgende bedragen zou hebben ge noten f1935 en die bijv. ingevolge de op 1 Januari 1926 in werking terden de de volgende inkomsten zal gaan ge nieten, f2000 zal dus, ingevolge deze bepaling een ifltkeering voor eenmaal ontvangen, groot i 65. Invoerrecht op vleesch. De commissie van deskundigen voor de vaststelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op rsch of gekoeld vleesch heeft in haar ergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvlee'sch, versch of ge koeld, 100 K.g. f90; paardenvleesch. grsch of gekoeld, 100 K.g. f50. Gedurende de maand November zal mitsdien het invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleeschsoorten bedra gen 10 pet van de hiervoor vermelde aarden. Het verdrag BelgiëNederland. Naar de ,.Etoile Beige" meldt, heeft Zaterdagmiddag de Belgische minister an Buitenlandsche Zaken een onder houd gehad met den Belgischen ge zant te 's-Gravenhage aangaande de ■atificatie van het Belgisch-Nederland- sche verdrag door de volksvertegen woordigingen der beide landen. Mr. P. J. Troelstra. Tn den toestand van mr. Troelstra is nog geen verbetering ingetreden, meldt „Het Volk." Integendeel, de ischias is verergerd en de patient lijdt en nacht voortdurend pijnen. Vol gens den dokter zullen rust en warmte de genezing brengen. De verdedigingsbelasting II. Bij de Tweede Kamer is thans inge komen een brief van den Minister van Financiën, houdende intrekking van het ontwerp van Wet tot herziening van de Verdedigingsbelasting II. (Zooals men weet is inmiddels ver schenen een ontwerp tot algeheele af schaffing dezer belasting). De Duitsche invoerrechten. Gemeld wordt, dat als gevolg van de besprekingen in Berlijn de Duitsche invoerrechten voor sommige tuinbouw producten belangrijk minder zulk\i worden dan oorspronkelijk was vast gesteld. Zoo zal de bloemkool niet met 20 mark, doch met slechts 5 mark per 200 K.g. worden belast, en voor de sluitkool zal een invoerrecht van 2 2® mark (thans 4 mark) worden ge heven. BUITENLAND. FRANKRIJK's POLITIEKE TOE STAND. Caillaux houdt stand. In tegenspraak met de verwachtipg is de ministercrisis gister nog niet uitgebroken. Caillaux is er de niet de man naar, om zich zonder meer gewonnen te geven. Caillaux heeft gisteren in den mi nisterraad voorlezing gedaan van de financieele ontwerpen, waarvan het onderzoek voortgezet is en vervolgd zou worden in den Kabinetsraad;, die hedenochtend te negen uur in het mi nisterie van Oorlog, onder voorzitter schap van Painlevé zou plaats hebben. Na afloop van den Kabinetsraad zei de Caillaux, dat de discussie over zijn financieele ontwerpen nog niet geëin digd was en hij voegde er aan toe, dat hij gistermiddag aan ieder van zijn col lega's een schets met toelichtingen van de ontwerpen zou zenden, opdat zij deze rustig zouden kpnnen bestudee- ren. Painlevé verklaarde van zijn kant dat men in den boezem van het minis terie ernstig tracht de gezichtspunten tot elkaar te brengen. Wij doen alle moeite, vervolgde hij, een ontwerp op te stellen, dat zoowel de goedkeuring van alle leden der regeering zou kun nen krijgen, als de meerderheid van het parlement. Deze verklaring van Painlevé en de aangekondigde maat regelen tegen de speculatie hebben een merkbare ontspanning veroorzaakt, waarop de beurs onmiddéllijk heeft gereageerd met een plotselinge stij ging van den franc. De overheerschende indruk is ech ter, dat de crisis slechts tot vandaag is uitgesteld. DE BERLIJNSCHE GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN. De meerderheid rood. Zondag hebben in Berlijn de ge meenteraadsverkiezingen plaats ge had, met het gevolg,, dat de gemeen teraad thans om is. Tot dusver was er* een burgerlijke meerderheid geweest (115 tegen 110) thans hebben socialisten, onafhanke lijke socialisten en communisten teza men de meerderheid, n.l. 119 zetels van -de 225. Vooral de communisten zijn gewei dig versterkt uit de stembus gekomen. Hun aantal zetels steeg van 20 tot 42. De sociaal-democraten hebben eeni ge zetels verloren zonder twijfel een gevolg van de nijpende duurte en de steeds toenemende werkloosheid terwijl de onafhankelijke socialisten vrijwel geheel in de pan zijn gehakt Hun aantal mandaten daalde van 44 op 3. Klaarblijkelijk zijn hun kiezers en bloc naar links overgeloopen De burgerlijke partijen hebben over het algemeen zware verliezen geleden wat wel in hoofdzaak een gevolg van £e slechte opkomst. Slechts 60 pet. der kiezers hebben hun stem uit gebracht. Alleen de democraten hebben het er heel goed afgebracht. Zij wisten hun aantal mandaten van 17 op 21 te bren gen. Ook de Duitsch-nationalen heb ben vijf zetels gewonnen. Vernietigend is de nederlaag, die de Duitsche Volkspartij heeft geleden. Haar aantal mandaten schrompelde in een van 35 op 13. Het Centrum heeft zich als altijd ge handhaafd. Het is met zeven zietels uit de stembus gekomen tegen acht. die het in den ouden raad had. Opvallend is de versterking van de echts-ra,dicale partijen. De Völki- schen, die in den vorigen raad geen enkel mandaat hadden, hebben er thans 3 en de Duitsch-nationale partij van den beruchten anti-semiet Knup- pel-Kunze (zoo geheeten naar de knup pels, waarmede hij de Joden uit Duitschland dreigt te ranselen) kwam van 1 op 3 mandaten. De rechtsche bladen maken er zich, ongerust over, dat de socialisten met de communisten te zamen zullen gaan en een zoogenaamd „rood blok" zullen vormen. Veel lust schijnen desocialis- ten hierin echter niet te hebben Krachtige argumenten. De Berlijnsche politie heeft in verhand met de verkiezingen niet min der dan 422 al te geestdriftige burgers gearresteerd. Behalve hun politieke overtuiging vonde de politie bij hen: 70 straatkei en, 6 gebakken steenen, 2 ijzeren stan gen. 1 sabel, 8 bijlen, 1 revolver, 12 knuppels, 13 gummiknuppels, 1 rij zweep, 36 latten, 2 geïmproviseerde enterhaken en een aantal flesschen met lysol en ammoniak. Zes personen zijn bij de botsingen' licht en vier ernstig gewond; van de ze laatsten zullen twee vermoedelijk blind blijven. HET VEILIGHEIDSPACT. Het Duitsche kabinet blijft aan. Het Duitsche rijkskabinet is, na gis teren verschillende besprekingen ge voerd te hebben, tot het volgende eind besluit gekomen: Het rijkskabinet beschouwt het als zijn vanzelfsprekenden politieken plicht, op den in Locarno aangevangen weg voort te gaan, en den Rijksdag tijdig, d.w.z. vóór 1 December, den da tum vastgesteld voor de'.onderteeke- ning van het te Locarno geparafeerde verdrag, dit ter beslissing voor te leg gen. Uit deze overwegingen acht het rijkskabinet het voor geboden, van af treden af te zien, en het bewind te blij ven voeren. Rijkspresident Von Hindenburg heeft dr. Lnther belast met de waarneming v^n het rijksministerie van financiën den rijksweerminister dr. Gessier met binnenlandsche zaken en den rijks verkeersminister Krohne met 't rijks ministerie van economie. Hierin zal naar alle waarschijnlijkheid geen ver andering komen voordat in den Rijks dag, die naar men weet op 20 Novem ber bijeenkomt, de besissing over het verdrag van Locarno is gevallen. Dr. Luther is vast voornemens het verdrag op 1 December te Londen te onderteekenen. Mocht het parlement zich tegen de ratificatie uitspreken, dan zal de rijks kanselier onmiddellijk den riiT*~iag ontbinden en nieuwe verkiezingen uit schrijven. In parlementaire kringen neemt men aan, dat rijkspresident von Hinden burg in dit geval dr. Luther zal mach tigen het verdrag te onderteekenen, wat op grond van de constitutie ook zonder toestemming van 't parlement mogelijk is. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle, Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. S.io NSF. Orkestmuziek en leznïg. 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35} (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Miinster, 410 M.) Concert of le zing. of voordracht. '8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. j 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. to.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau .Vaz Dias. 10.20 Londen en Daventry, Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. HET DREIGEND CONFLICT OP DEN BALKAN. De vergadering van den Volken bondsraad. De Raad van den Volkenbond is gis termiddag om 4 uur bijeengekomen ter behandeling van het Grieksch Bulgaarsch geschil. Terugtrekking van de troepen Door tusschenkomst van den Roe- meenschen gezant is gister tusschen de Grieksche regeering en den Bulgaar schen gezant een schriftelijke overeen komst gesloten. Volgens deze overeenkomst zal het door beide partijen bezette gebied zoo spoedig mogelijk worden ontruimd, waarbij eerst de Bulgaarsche en daar na de Grieksche troepen zich zullen terugtrekken. De overeenkomst is ter kennis ge bracht zoowel van den Griekschen ge zant te Parijs als van de Bulgaarsche regeering. KORTE BERICHTEN Op de douaneconferentie te Pe king eischt China autonomie op dou anegebied. Chineesche studenten maken rel letjeSj omdat zij niet ter douanecon ferentie werden toegelaten. De Fransche minister van Han del heeft den leider der Duitsche de legatie Von Trendelenburg, gisteroch ten de Fransche tegenlvoorsteltten in zake de handelsovereenkomst doen toekomen. Bij de verkiezingen voor den Zwit 1 serschen nationalen raad hebben de Radio-Programma. burgerlijke partijen de meerderheid behouden. —Voor het Hof te "s-Gravenhage heeft sir Douglas Hogg de bevoegd- heid van den volkenbondsraad om 'n grens tusschen Turkije en Ierland vast te stellen bepleit. De werkloosheid is in Hongarije het grootst in het bankvak onder de metaal- bouw- en houtarbeiders en onder de handelsbedienden. Volgens de „Sunday Express" is de directeur van het Londensche in koopsfiliaal der sovjetregeering te Moskou ter dood veroordeeld en on middellijk doodgeschoten. De cycloon in de Perzische Golf was zeer ernstig, maar het aantal slachtoffers, waaromtrent authentieke cijfers worden verzameld, is overdre ven voorgesteld. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen:Steenwijk, J- P. van Lensden te Oudewoude en Westergeest. Te Mijdrecht, A. Lutein te Muiden. Bedankt: Voor Wapserveen, M. J. F. Sohönfeld te Boxum en Blessum. GEREF. KÉRKEN. Beroepen: Te Soest (2de pred.-plj B. Alkema te Maarssen. Te Hillegers- bterg-Terbregge, H. v. d. Zaaide te Wa- CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Schiedam, J. W. van Itee eand. te Schiedam. Bedankt: Voor Drachten, A. Grup pen te yiissingen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor 's Gravenhage, G. H. Kersten te Ierseke. Voor Benthuizen, M. Hofman te Krabbendjjka. Bevestiging, Intrede, AlsehsM. Ds. A. F. Pop die naar Vaasseü trekt, hteeft Zondag met een Jeerede over Matth. 28:20 afscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente te Nij- kerk. Z. Eerw. werd na de predicatie toegesproken door Ds. K. J. v. d. Berg en Ds. P. F. v. d. Nieuwenhuizen van 'Amersfoort, terwijl op verzoek van laatstgenoemde de Gemeente den ver- trekkenden leeraar Ps. 121:4 toezong. Zondagmorgen heeft Ds. B._ N. B. Bouthoorn ae bevestiging .geleid van Ds. R. J. Bar tlematnj de Ned. Herv. Gemeente te Zeist. Do uit 'Hoogeveen overgekomen lee raar verhond zich in den avonddienst aan zijn nieuwe gemeente met een pre dicatie over Openb. 3:20, aan het slot waarvan de gebruikelijke toespraken volgden en de Gemeente Ds. Bartlema Ps."i34: 3 toezong. Er was zeer veel belangstelling. Nijverheidsonderwijs. Door de onderwijs centrale federatie van ondexwijzersvereenigingen is aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een adres gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat in de kringen der leeraren en leeraressen br] het Nijverheidsonderwijs algemeene on tevredenheid heerscht over de in de laat ste jaren door de Regeering getroffen regelingen van hun salariëering. Adressante dringt met klem aan op de uitvaardiging van een nieuw Kon. Besluit, regelende de salarissen der lee raressen en leeraren bij het Nijverheids onderwijs, waarin de volgende wen- Bcheti worden vervuld: 1. Dagscholen leeraressen of leeraren (wettelijk bevoegdj. Het salaris bedraagt per lesuur van 60 minuten: f ot per wekelijkseh lesuur na 2, 4 en 6 dienstjaren telkens te Verhoogen met f x° en na 8, 10, 12, 14 en 16 dienstjaren telkens te verhoogen met f 5, tot een maximum en f 150. Op het salaris van de leeraressen en

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2