Op de Raad'stribune. Meer dan eens is de opmerking ge maakt, dat het in den herfst als de bladeren van de boomen vallen in de scholen buitengewoon onrustig kan zijn. De kinderen zijn dan ongewoon druk en het kost meer dan gewone moeite om de orde in de klassen te I handhaven. Door die onrust scheen ook de Leid- |sche Gemeenteraad aangegrepen j.l. jMaandag. Er heerschte een onrustige jen ietwat opgewonden stemming, zoo zelfs dat het meermalen moeilijk viel [de sprekers te volgen. Ook de praat- lust was ongewoon groot, zoodat, on danks de korte agenda, het houden ivan een avondvergadering slechts ter- 'nauwernoód voorkomen werd.- De ingekomen stukken waren van ;weinig belang. Slechts een paar ver keerd geadresseerde stukken, waar van het eene nog overbodig was boven [dien, vroegen even de aandacht. Vervolgens ging de Raad een Ge meenteraad heeft nu eenmaal overal iyerstand van of wordt althans geacht j overal verstand van hebben zich [eerst met de visscherij bezig houden. Er moest vischwater verpacht wor- fden. B. en W. deden een. voorstel voor [onderhandsche verpachting dat er zeer aannemelijk uitzag. Van sommige zijden werd hiertegen echter bezwaar gemaakt, en er werd zelfs een voorstel geboren, om tot open bare verpachting over te gaan, een voorste], dat evenwel niet werd aan- genomen, daar de meerderheid van •oordeel was, dat het water thans be hoorlijk wordt bevischt niet alleen, maar dat ook een behoorlijke prijs gef maakt wordt. 1 Toen dit voorstel was afgedaan, vroeg het rijverkeer de aandacht. Naar aanleiding van een door den rheer Deumer ingediend voorstel, had i'de commissie voor de strafverordenin gen een n bepaling ontworpen volgens Welke het verboden zal zijn een stil staande tram met een rij- of voertuig ;te passeeren van den kant waar 'de .passagiers stappen. Lang en breed werd het voor en te gen besproken. Sommige leden achtten een bepaling als de voorgestelde abso luut noodzakelijk, terwijl anderen daarvan weinig heil verwachtten. Een klein incident deed zich voor toen de heer Mulder een door den voorzitter die zelf het recht van amendement mist gewenscht ge acht amendement indiende, om oók kruiwagens en kinderwagens tot stil- stand te nopen. De heer Deumer meen de dat op deze wijze van de verorde-, ining een caricatuur werd gemaakt. wat de voorzitter hem zeer kwal-ijk nam, vooral omdrfl de heer Deumer de besprekingen in de Comm. van de strafverordeningen had meegemaakt. De heer Deumer bleek gaarne tot ge noegdoening bereid. Hij verklaarde niets persoonlijks bedoeld te hebben, maar ook al had hij iets persoonlijks bedoeld, gaarne bereid te zijn bedoelde woorden in te trekken, een verklaring -die zooals begrijpelijk is, met gelach werd ontvangen., De voorgestelde verbodsbepaling werd intusschen goedgekeurd, nadat (het amendementwas verworpen. Van de straat ging het naar de school. Het vervolgonderwijs vroeg de aandacht. De zaak was dat aan het bijzonder vervolgonderwijs voor 1923 vergoeding was toegekend, berekend naar den toe stand van 1922, welke vergoeding in verband met het feit dat het Rijk zich in den loop van dat jaar had terugge trokken. bijzonder laag was. De bij zondere scholen die meenden dat de gemeentelijke uitgaven over 1923 tot basis moesten worden genomen, wa ren in beroep gegaan bij Ged. Staten en in 't gelïjk gesteld, wat B. en W. aanleiding gaf een voorstel te doen in beroep te gaan bij de Kroon. Daartegen werd door den heer Zui- dema bezwaar gemaakt Er was hier geen algemeen belang in het spel, waardoor een beslfssing in hoogste in stantie - noodzakelijk kon worden ge acht en bovendien achtte hij de argu menten van Ged. Staten van dien aard dat daartegen geen bezwaar kon wor den gemaakt. ,t\Vas~bij deze bespreking dat de hartstochten een oogenblik werden ge prikkeld door een schampere uitlating van Prof. Eerdmaps, die daarmee te kennen wilde geven dat het bij de be sturen der bijz. scholen om het „heb ben" te doen is. De professor, tegen stander van de bijzondere school van professie werd behoorlijk van ant woord gediend, wat en dat was al zeer merkwaardig ^le Soc. Demo craten zich aantrokken. Daar de heer Zuidema zich alleen tegen Prof. Eerdmans had gekeerd, zat er voor den heer Verwey, die zich ïot het gebruiken Van onparlementaire uitdrukkingen had laten verleiden niets anders op dan die woorden terug te nemen en zijne verontschuldigingen aai, te bieden. Het voorstel van B. en W. waarte gen ook de heer Wilbrink zich met kracht verzette en dat door oen heer Meijnen breedvoerig werd verdedigd. NIEUWE LEIDSCHE werd tenslotte met groote meerderheid aangenomen. De rechterzijde was ver deeld en de linkerzijde hoé kon het anders stemde unaniem voor. Niet anders ging het bij een volgend voorstel, betrekking hebbend op de in stelling van een schoolspreekuur. Ook hier behaalde de wethouder met de hulp van de linkerzijde de overwin ning. Van rechts werd. ernstig bezwaar ge maakt omdat het hier geldt de ,onnoo- dige uitbreiding van de overheidsbe moeiing, het onnoodige en het prin cipieel onwenschelijke' van het voor stel werd aangetoond", maar daar heel de linkerzijde, waarvan sómmigen juist omdat het hier gaat om uitbrei ding van de overheidsbemoeiing pet voorstel steunde, ging het. voorstel er met vlag en wimpel door. Wat de gevolgen zullen zijn valt moeilijk te zeggen. Indien geen an dere maatregelen worden genomen dan is voorgesteld, wordt het door den Directeur van den geneeskundigen dienst gewenschte spreekuur een mis lukking. En als het geen mislukking wordt, dan hebben we hier weer het begin van een tak van dienst, 'die in de toekomst groote sommen zal ver slinden. Nadat nog, onder weihig tegenstand tot het houden van een woningtelling wa9 besloten, eindigde' de Raad met naar het Waschbureau te gaan. om dit in zijn tegenwoordigen tijdelijken vorm te bestendigen. Er rezen wel bezwaren en er waren nog veel meer bezwaren, die vanwege het late uur niet werden uitgesproken, maar ten slotte werd toch tot bestendi ging beslotten. En daarmee was nog juist bijtijds om een avondzitting te voorkomen, de agenda afgehandeld. UIT ONZE INDIEN. De Gouverneur-Genera al. De gouverneur-generaal verzacht, zooals békend, piitheffing van zijn waardigheid met ingang van een nader te bepalen datum in de maand Maart 192o. Up aandringen van het opper bestuur, meldt een Aneia-telegram, heeft Z. Excellentie zich thans ech ter bereid verklaard aan te blijven tot begin September 1926. Het „N. v. d. Dag voor Ned.-In- dië" schrijft, naar aanleiding van bo venbedoeld besluit v^n den landvoogd dat hiermede de caiididatuur van mr. Zimmerman voor den Buitenzorgschen troon meer cd 4en voorgrond treedt wijl hij 'in de eerste helft van '1928 vrij 'kómt van zijn functie als lloogen commissaris van den Volkenbond voor Oostenrijk. De „Java Bode" méént, dat, hoe wel hec vertrek slechts een semester uitgesteld wordt, toch velen in den lande zonder tvvjjfel verheugd zullen wezen over daze verlenging van 'het^ huidige politieke bewind. Hef „Bataviasch Nieuwsblad" meent dat 'h et bericht van het aanblijven van dpn landvoogd in breeden kring met waardeering zal worden vernomen temeer wijl daaruit blijkt, dat het nieuwü kabinet prijs steit op 's lands- "voogds arbeid. Het is ge:n gehe'm dat mr. D. Fock, hoewel een toonbeeld van gezondheid, niettemin bij het klim men der jaren de lasten voelt van zijn zwaar ambt en deswege zoo vroeg tijdig het verzoek om entheffing in diende. De opoffering, gelegen in het alsnog aanblijven, op verzoek van het opperbestuur, doet de waardeering nog te meer stijgen. Het huwelijksfeest van de Koningin, Reed9 vroeger werd gemeld, dat de Soenan van Soerakarta vertegenwoor digd zal worden bij het a.s. zilveren huwelijksfeest van onze Koningin op den 7den Februari 1926. Nader ver neemt bet A.I.D. dat het gezelschap afgevaardigden, bestaande uit Kand- jeng Pangeran Hario Mataram en •diens echtgenoote Kandjeng Ratóe A- lit, de oudste dochter van den soenan en nog een paar adellijken, de reis daarheen zal aanvaarden op'den 16en December a.s. met het s.s. Prins der Nederlanden. Hoogstwaarschijnlijk zal Raden Said, één van de zonen van den vorst, -met het gezelschap meegaan om zijn studies in den vreemde voort te zetten. Bovenvermelde groep wordt eerst in Maart 2926 in In'dië terug verwacht. Eveneens heeft de sultan van Djokja besloten om vertegenwoordigers naar Nederland te zenden bij het reeds ver melde huwelijksfeest. Voorloopig werd door den sultan aangewezen Bandoro Pangeran Hario Soerjodiningrat. Een b?U0 ingestort. Te Bindjei bij Me dan op de Oostkust van Sumatra is Maandag, een groote brug ingestort. Vijftig personen worden vermist, 3 zijn gedood, terwijl vijf menschen ern stige verwondingen bekwamen. Aneta seint hierover uit Medan: De groote brug te Bindjei, in Boven- Langkat, is ingestort. Honderd toeschouwers van een Chi- necsche wajang-vertooning zijn te wa ter geraakt. Voorloopig zijn drie dooden en vijf zwaar gewonden geteld. Talloos velen v. ordcn vermist. Het bestuur, vele Europeanen en in landers zoeken de rivier af. COURANT VAN Mooie titels. De Landsdienaar geeft een vertaling van de titels die de Sultan van Djocja draagt als Volgt: veldmaarschalk, Abdoe Rachman. 'dienaar Hamengko Boewono die het land, het rijk óp z'n schoot draagt; Senopati Ingalogo der barmhartigen; Saijidin beschermef 'des geloofs; Pa noto Gomo regelaar van den gods dienst; Kalifafoellah stedehouder van Allah. UIT D]E OMGEVING. OUDE WETERING. Donderdagavond werd het nieuwe orgel in de Geref. Kerk alhier in ge bruik genomen. Groot was de belang stelling voor de eerste bespeling, die door den heer H. M. Keuning van Sas- senbeim gegeven zou worden. Na een woord ter inleiding van Ds. J. Brou wer, werkte de heel'. Ke-ünlng het vol gende programma èf: 1. Toccata en Fuga,'in-D kleine terts, door J. S. Bach; 2 Andante van F. Mendelssohn; 3 Toccata van Th-. Du bois; 4 Andante,, van Th. Dubois; 5 Marscli van Saiomé;6 Pierre van L. Boëlmann. waarna ten 'slótte een improvisatie van den heerKeuning zelf volgde. En wat:het front betreft, èn wat de muziek aangaat, k&n de Geref. Gem. van onze plaats tróts;zijn op' dit kunst werk, gebouwd door de firma A. Stan daart te Schiedam. Van het pracht-instrument de vol- /gende beschrijving. Het orgel verheft zich in slanke lij nen boven het.preekgestoelte en vormt er een sierlijke bekroning van, logisch omlijst door 'het boogvormige kerkge welf. Het is uit de hoeken in schoone lijnen naar voren gebogen, waardoor een effectvolle lichtwerking is ver kregen. De mat-zilveren orgelpijpen geven 't geheel een vqornaarïi cachet. Voor de constructie is het rein-pneu- matisch kegel systeem toegepast en zijn de meest moderne, technische hulpmid delen aangewend, waardoor de bespe ling verbluffend eenvoudig en gemak kelijk is Een geruischïoos werkende electrï- sche windinstallatie voert de benoo- digdè win'd aan. terwijl een hulptoestel aanwezig is om bij even'tueele stagna tie in het electrisph bedrijf dienst te kunnen doen.. De dispositie werd ontworpen door den heer H. M. -Keuning, toonkunste naar te Sassenherm, die tevens het toe zicht op den böufv Itefld ep voor de eer ste maal het orgel bespeelde. Het orgel bevat 12» sprekende regis ters, met gedekt kubbas, tremulant en koppelpedaal en manuaal. In de voor zijde bevinden zich drukknoppen voor vol werk, forto; mezzo-forto, piano en opjieffer. Het totaal aantal sprekende pijpen is 775. De registers zijn als druk kers vlak boven 'de klaviertoetsen, zeer overzichtelijk aangebracht. Zij werken bij den minsten vingerdruk. Het instrument werd geleverd door de firma A. Standaart te Schiedam. ZOETERWOUDE. De alhier gehouden inzameling voor het huldeblijk aan H.M. de Koningin bij gelegenheid van haar zilveren hu welijksfeest. heeft opgebracht f 70. VOORSCHOTEN. Maandagavond vergaderde de afd. iVoorschotén van de Zuid.Holl. ver- eeniging' „Het Groene Kruis". De zooals gewoonlijk zeer slecht bezochte vergadering werd met een woord van welkom door den .voorzit ter, Burgemeestey E. Vernéde ge opend. De begrooting voor 1926 werd vast gesteld op inkomsten f2301.21 en uit gaven fI9l0f Van Mej. Leekman en de heeren J. M. van Kempen en B. Lubach is "bericht ingekomen, dat zij bedankt als bestuurslid. De twee laatstgenoemden wegens vertrek uit deze gemeente. In verband-met de T.B.C..bestrij ding zijn door de verpleegster Mej. Barmen 't Loo, 400 huisbezoeken af gelegd. Het s alaris van de verpleegster zal op f600 gebracht "worden. Het Rijk vergoedt hier 5/V van. Het'salaris van dén Bodé -zkl gebracht wórden .van f35 op f60. De secr. de. heer Ruiten, bracht het jaarverslag over 1924 uit. Het ledental is de 700 gep.asseerdl Van de 3 ligtenten moesten er 2 her steld worden. Eén bestuiirs- en één ledenvergade ring werden gehouden. Ook was dit jaar een goed geslaagden Moeder.cur- sus gehouden. Door liet bestuur zal een afgevaar digde voor de Algem. vergadering worden aangewezen. Wegens afwezigheid .van de Pen ningmeester kon door de Centrale Commissie geen verslag uitgebracht worden. In de vacature' Werden tot Bestuurs leden gekozen de h'eeren J. Braggaar, F. de. Kleermaker en J. W. Eggink'. De heer Tholen brengt verslag uit van den 27ste Jaarvergadering. De voorzitter 'dankt hem voor zijn uitvoe rig verslag. Bij dp rondvraag vestigt de Bode de aandacht op het in gebruik ge ven van verplegingsartikelen aa:i niet- leden. Na eenige discussie worde be sloten tot hen die geen lid zijn. op nieuw een verzoek tot aansluiting te 28 OCTOBER 1925. richten, daar zij anders geen verple gingsartikelen kunnen krijgen. De voorzitter sloot hierna met een woord van dank de vergadering. KATWIJK AAN DEN Voor rekening van den heer Jac. v. Elk, zal in de Kerkstraat, naasc de Pastorie der Ned. Herv. Gem. een burgerwoonhuis worden gebouwd. KATWIJK. Nu de he r A. v. d. Wijden is be.. Inoemd tel raar dan de MI.'U.D.O|.- School l i rdam, zal ,op' 1 Febi. a.s. ook itwijksche Burgerwacht haar commandant kwijt raken. De le den zullen den heer A. v. d. ;W|j noode zien vertrekken. De heer v. d. W. werd door' de leden hoog ge acht en geëerd. Plet zal niet gemak kelijk zijn weer een dergelijke Com mandant te vinden. GEMENGD NIEUWS. Treinongeval. Toen de trein MontmareauBordeaux Zaterdag ds Angoulème was gepasseerd, wilde de machinist kijken ot een. signaal veilig stond en keek daartoe met zijn hoofd boven de locomotief dit. De treih reed juist eén lorrig onderdoor en het hoofd van den machinist kreeg een hevigen klap, die deh man bewusteloos deed neervallen. De i stoker kende de ma- chinè slechts ten deele en probeerde wanhopig de remmen aan te draaien. Nadat de noodrem was gebruikt, kwam de trein eindelijk langzaam tot stilstand. Droevig. Een tragisch onge luk h eeft te Bladel plaats gehad. Het negenjarig zoontje van den landbou wer Maandonks droeg zijn 5-jarig broertje op den rug naar school. De jongen wilde met zijn last een plasje water overspringen doch kwam daar bij 'te vallen met het ongelukkig gevolg dat zijn broertje juist voor het wiel van een boerenkar terecht kwam. Het wiel ging het arme knaapje over het lichaam. Het knaapje was bijna op slag dood. Nog tragischer wordt het geval als men weet dat' de boerenkar toebe hoorde en bestuurd werd door den1 vader van liet slachtoffer. Granaat ontploft. Gister morgen vonden kinderen op het vroe gere oefeningsterrein der artillerie te Ammendorf (Duitschland) een gra naat, die toe zjj er mee speelden, ont- plofte. Een kind werd op slag gedood, "ter- wiil een ander levensgevaarlijk is ge wond. Teveel bljj'dschap. "Na "20 'jaar blind te zijn geweest, had ten gevolge van een operatie een 37:jarige man te Toronto het gezicht terugbe komen. „Overgelukkig met zijn herstel, ge raakte de man échter zóódanig over spannen,' dat hij; vier uren, nadat hij! weer kon zien, overleed. Ernstig, auto-ongeluk. JnJ de Duinstraat te 's-Gravenhage is gis termorgen even voorbij! het politie bureau .een ernstig auto-ongeluk ge beurd, dat aan een 10-jarig jongentje het leven heeft gekost. Omstreekfs 5 uur kwam een Ford- vrachtauto, bestuurd door den 29ja- pgen vischkoopman "J. y. d. Tv wo nende in de Kotterstraat, volgens de verklaringen van verscheidene getui gen, met gfoote vaart uit de richting West-duinweg gereden en wilde de Schippersstraat indraaien. T"ermoedelijk heeft de chauffeur de bocht echter te groot genomen, zoo dat de auto met volle vaart het trottoir opreed. Daar bevonden zich juist op dat oogenblik fwee jongens, de 10-jarige M. .v. d. P., en de 7-jarige L'. v. d. Z., beiden wonende in de Schippers straat, die op de zandafgraving bij! den Westduinweg hadden gespeeld en nu met emmer en schop huiswaarts keerden. De auto reed het trottoir op en greep de beide iongens. De raakten bekneld tusscfren de auto en een sfeenen muur. Het bleek, dat zpj "beiden ernstige kwetsuren hadden bekomen. De jong ste was er nog het beste afgekomen; hij had verschillende wonden en bui len aan hoofd en handen en werd in de ziekenverpleging in de Duinstraat binnengedragen. Na daar verbonden te zijn, werd hij' naar zijn woning over gebracht. Erger was zijn kameraadje er aan toe; deze had zWare inwendige kneu zingen bekomen, zöodat de dokter van den Geneeskundigen Dienst overbyen ging naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal noodzakelijk oordeelde. Kort na' zijn aankomst in het Ziekenhuis is het knaapje overleden. Het ongeval- verwekte groote ont steltenis in de buurt, waar de beide kinderen wonen/ en nog geruimen tijd nadat het ongeluk gebeurd was, stoh den verscheidene groepjes menschen het geval te bespreken. Er fieerschte onder de buurtgenoo- ten groote verslagenheid. De chauffeur is gearresteerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. De auto is in beslag genomen. Ah tragische bijzonderheid kan nog medegedeeld worden, dat de moeder van h et slachtoffer thuis ernstig ziek te bed ligt en de vader óp zee vaart. Een rare Chinees. Zater dagmiddag heeft de 28-jarige"zeeman, de Chinees C. J. in een boarding- house aan de Delistraat, te Rotter dam ruzie gekregen met zijn landge noot A. Z. L. Tijdens dezen twist heeft J. een zakje peper uit zijn zak gehaald en den inhoud zijn tegenstan der in hc-t gelar.t geworpen. Deze kreeg echj.ei' geen letsel. J. is door de po litie in arrest gesteld. tVier van huis. De familie B. te Amersfoort heeft bericht ontvan gen, dat do 21-jarige zoon des huizes, Herman B., als 3de stuurman in func tie aan boord van het stoomschip „Doeroe" toen dit schip in de haven van Mozambique lag, in het ruim is gestort en aan de gevolgen daarvan is overleden. HET PIANOSPEL. Dank zij; een gaandeweg meer door dringend beginsel eener aesth'etische opvoeding bij onze vrouwelijke jeugd, wint de beoefening van het pianospel aan populariteit. Over het algemeen heerscht de meening, dat echter de li chamelijke inspanning bij het beoefe nen van muziek niet zeer" gróót is en dat de vermoeienis, die er het ge. volg van kan zijn, slechts een van geestelijken aard is. E enigen tijd geleden nu, heeft een Russisch arts, prof. Okienewski in het hygiënisch laboratorium te Leningrad.' (experimenteel onderzocht, hoeveel li chamelijke arbeid er vereischt wordt bij hel spelen va2i gemakkelijke en moeilijke pianostukken. 'Men heeft dit kunnen nagaan door bij! den proefpersoon vóór, tijdens en na de proef de hoeveelheid koolzuur j te meten, die uitgeademd en de hoe- veelheid lucht, die ingeademd wordt. Door berekening kan men dan den; arbeid vinden, dien de persoon ver- richt heeft. Okienewski bepaalde bovendien de snelheid van pols e?a ademhaling -vóór, gedurende en na de proef. Hij. had j als proefpersoon een volleerde pianiste j die ook bijzonder moeilijke stukken goed spelen ken. D»e pianostukken wer den gerangschikt door beproefde per sonen naar hun irfioeilijkheid. .Verder: bleek er een groot onderscheid te be- j staan in den arbeid bij' het instudeeren van het stuk en bij 'het spelen zóó.: alsofvoor het publiek werd voqarge- dragen. j In zijn artikel geeft Okienewski tal-1 rijke tabellen aan. ,'Zïjin conclusies lui den: Onder den Invloied van falet pianot-ó spel wordt de lonjgventilatie grooter in samenhang met de moeilijkheid van 'het stuk; met het aantal van de door de handen en de vingers uitgevoerde bewegingen en met de manier van voordragen (oefenen, concert voor dracht'. In dezelfde mate vermeerdert het zuurstofgebruik en; de koolzuur-uit- scheiding. De hartactie neemt toe; hef aanfcaf •hartslagen kan zeer- groot worden; bij; 'gezonde, geoefende personen wordt de hartslag zeer spoedig na het beëin-' digen van het speh weer noVmaail in aantaJ. De arbeid van dié pianiste kan ge rust vergeleken worden met zwaren] arbeid, voor pianospel is een groote hoeveelheid lichamelijke arbeid en 'energie noodig. NEDERLAND EN DfE LUCHTVAART. De jongste aflevering van het Brit- sche vakblad „The Aeroplane" schrijft „Een der karakteristieke hoedanig heden der K. L. Mb precies geheeten Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën, is altijd geweest haar ondernemingsgeest. Ter wijl wij het publiek over het Kanaal voerden in vliegtuigjan met open cock pit, kocht de K. L. M. zich, dank zij het inzicht en den idurf van haar lei der, den heer Ples;cnan van den con structeur Fokker vliegtuigen met waar lijk comfortabele cabines. En met de vraag naar comfort en snelheid, bleef de K. L. M, politiek steeds gelijken tred houden. „Het laatste nieusvs is„ dat de KL. M. haar, geheele wioot éémmotorige Fokkervliegtuigen 1ie koop aanbiedt, die, volgens de dirfjctie, voor het ge bruik op de groote internationale hicht lijnen niet meer aan de eischen vol doen. Het plan van «de K. L. M. is, over te gaan tot bet aanschaffen van nieu we vliegtuigen van; een meer modem ontwerp,, die een minimum onder houdskosten vragen. Het is een zeer belangwekkend ver schijnsel en gelukkig voorteeken van den groei van het luchtverkeer en bo vendien een bewijs, voor de snelle ont wikkeling van de luchtvaart en den vliegtuigbouw, dat. een maatschappij als de K. L. M. tuaebt, haar geheele luchtvloot te verkjoopen, van welke vloot vele vliegtuigen nog niet een jaar oud zijn, en clit om haar op zes jaar ervaring geba seerden dienst door het toepassen van een geheel nieuw systeem te reorgariiseeren. Naar het ..Handelsblad" kan mee- deelen, zijn deze Iberichten juist. Ech ter niet al baar toestellen heeft de K. L. M. te koop aangeboden. Van de ver maarde F 3-serie, waarmede de K.L.M. zulke hoogst bevredigende resultaten heeft mogen bereiken, zullen onge veer vier toestellen in reserve wórden gehouden, om onder bijzondere om standigheden in dienst te worden ge steld. Wat de aam te schaffen nieuwe vliegtuigen betreft, is het de bedoeling der K. L. M. directie baar geheele nieu we vloot te doen ibestaan uit Fokkers van het nieuwe iype F 7a^ uitgerust met 400 paard ludhtgekoelden Jupiter- motor, welke comioinatie getoond heeft zulk 'n groote technische vooruitgang te zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 12