'RfEUWE LEIDSCTHE COURAlNT VAN DONDERDAG 22 OCTOBER 1925 DAG-AGENDA. RECLAME. Vrijdag 23 Oct. Rest. „1' Union" Steen itraat 39. Verg. Veefonüs Leiden. Vrijdag 30 Oct. 'sar. acht uur „Pre diker" Janrossenet Prop. Verg. v. d. L. Chr. Besturenbond. Spr. Ds J. G. W. Goedhart. Hery. Pred., J. B. H. Gasthuis, Voorz. CBB. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond-, nacht- en Mandagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 October a.s. waargenomen door de apotheek van de firma J. M. Poot, M aars mans toog 17, telef. 435. van Oorlog eenig antwoord mochten ont vangen, bereikte ons een schrijven van den heer T. Groeneveld, als secretaris van de Sociaal-Democratische Raads fractie, waarin de wenscheljjkheid werd uitgesproken om bij demping van de sloot langs het terrein van het Militair Hospitaal den voortuin van dat Hospi taal in te richten tot wandelpark. Aangezien ons College voor dat denk beeld wet iets gevoelde en de ge meente, indien zjj de beschikking over den voortuin voor het beoogde doel kon verkrijgen, bovendien ontslagen zou zjjn van de plaatsing van een kostbaar S"zeren hek op steenen voet, ter afschei- ing van het terrein van den openbaren weg, wendden wij ons tot den Rijksge bouwendienst, met verzoek te willen bevorderen, dat de voortuin van het mi litair Hospitaal tot wederopzeggens aan pnze gemeente in gebruik werd gege ven, ten einde tot wandelpark te'wor- den ingericht. Wü zullen ons er van onthouden u leien resumé te geven van de briefwis seling, die omtrent deze aangelegenheid gevoerd is tusschem ons college en de daarbü betrokken Departementen, een correspondentie, die juist een vol jaar feeduurd heeft 15 October 1924 14 October 1925 noch van de schrif telijke en mondelinge vertoogen, door onzen Voorzitter gehouden; wij mee- tien ten deze te kunnen volstaan met een verwijzing naar de in de Leeskamer ter Uwer inzage liggende stukken en dit te eer, nu uit de stukken blijkt, dat de izaak tenslotte tot een goed einde is gebracht. Het rijk verklaart zich thans bereid (zie de missives van 5 Aug. en 14 Oct. 1925! de-hem toebehoorende helft der sloot vóór het Militair Hospitaal aan de gemeente in eigendom af te staan tegen betaling van een som van f 10, en onder eenige voorwaarden, waar tegen dezerzijds geen bezwaar bestaat Rveneens is het rijk genegen den voortuin van het Militair Hospitaal aan onze gemeente tot wederopzeggens in gebruik te geven, ten einide tot een wan delpark te worden ingericht, zulks te gen betaling van een jaarlijksche re cognitie ad. f 100 en onder voorwaarde dat rond de in den voortuin staande por tierswoning met bjjbehoorend tuintje een eenvoudig hek wordt geplaatst, ter wijl ter .weerszijden van het Hoofdge bouw ter afscheiding van het achter- terrein een tweetal eenvoudige hekkeu dienen te worden gemaakt. Het onder houd van het wandelpark komt uit den aard der zaak voor rekening van de ge meente. - Indien Uwe vergadering met ons van oordeel is, dat de voorwaarden aan de zen koop en deze ingebruikgeving ver bonden, aannemelijk zijn, kan tot de Voorgenomen verbetering van het ge deelte van den Morsohweg gelegen tus- schen de Paul Krugerstraat en de Morschpoortbrug, alsmede tot de in richting van het wandelpark worden overgegaan. Da kosten, verbonden aan de dem ping van dei sloot langs den Morsoh weg en van een gedeelte van de sloot langs den Morschsingel, die van straat- verbreeding, van inrichting van het wan delpark, van het plaatsen der hekken, enz., worden door den Directeur der gemeentewerken geraamd op f 14530, terwijl de jaarlijksche* kosten van on derhoud van het park naar de meaning van de Commissie van Fabricage kun nen worden bepaald op f 4oot verhoogd met het bedrag der jaarliiksehe re cognitie ad f 100. Onder mededeeling, dat de Commissie van Fabricage zich eenstemmig met het verbreedingsvcorstel kan vereenigen, terwijl hare meerderheid ook met de in richting van het wandelpark instemt, geven wij uwe Vergadering alsnu in overweging: a. te besluiten, tot den aankoop van de Noordelijke helft der sloot, loopende langs het terrein van het Militair Hos pitaal aan den Marschweg, tegen beta ling van een koopsom Van f 10; D. ons College te machtigen met den Staat der Nederlanden een overeen komst aan te gaan, betreffende de in gebruikgeving aan de gemeente van den voortuin van het in sub a genoemd hos pitaal, teneinde tot wandelpark te wór den ingericht, zulks tegen betaling van een jaarlijksche recognitie van f 100 ondier de door hiet Ri)k gestelde voor waarden; 0. een bedrag van f 14.550 beschik baar testellen, ten beihoeve van de kos ten ran verbetering van het gedeelte van den Morsohweg, gelegen tusschen de Paul Krugerstraat en de Morsch poortbrug en die van aanleg van een wandelpark in den voortuin van het Militair Hospitaal. Woningbouw en woningtelling. Door B. en 'W. is aan den raad het volgende schrijven gericht: Zooals Uwe Vergadering bekend is, zijn in de afgeloopen jaren, hier vele woningcomplexen tot stand gekomen en is thans bovendien de bouw van een belangrijk aantal woningen in uit voering en in voorbereiding. „His Masters Voice" Gramofonniiaalden sparen Uwe PtaSera. Echter alléén echt, in gesloten doosjes, voorzien van onze firmanaam. Alie toonsterkten 60 cis. per doos. Eénie agenlsctap voor Leiden en Omstreken: H. G. v. mm, Nieuwe Rijn 07 - Telef. 35 Niettemin blijven sommige vereeni- gingen, met een beroep op het groote •aantel leden, dat nog niet een woning kon verstrekt, aandringen op de stich ting van meerdere woningen, doch wij achten dat aan het ledental ontleende argument al zeer weinig afdoende. Dit neemt intusschen niet weg, dat wij in den laatsten tijd. niet meer bepaalde lijk voor de vraag gesteld worden, of alhier nog,een zoodanig woningtekort bestaat, dat verdere aanbouw met ka- pitaalverstrekking door de overheid vereischt wordt, en zoo ja, aan welke soort woningen het meest behoefte is Die vraag kunnen wij althans niet met voldoende zekerheid beantwoorden, in verband waarmede wij het noodzake lijk achten van gemeentewege een wo ning- en gezinstelling te doen houden. De uitkomsten tan de in 1919 gehou den rijkswoningtelling kunnen niet meer als een betrouwbare maatstaf voor de berekening van den stand op dit oogenblik worden aanvaard, om dat juist na die telling de woningvoor raad te dezer stede door den bouw van wege de vereenigingen en de gemeente zoozeer is toegenomen, dat de toe standen op woninggebied belangrijk moeten zijn gewijzigd. Ons College zal daarom alleen vrij heid kunnen vinden de totstandko ming van nieuwe bouwplannen, bui ten die, waarvoor wij reeds onze me dewerking hebben toegezegd, te bevor deren indien bet in te stellen onder zoek naar de woningbehoefte in deze geméente de noodzakelijkheid van ver deren bouw van arbeiderswoningen heeft aangetoond en niet de verwach ting mag worden gekoesterd, dat hier in van particuliere zijde zal worden voorzien. Dit standpunt moeten wij derhalve ook innemen tegenover het door de vereeniging „de Eendracht'' tot Uwe Vergadering gerichte verzoek om den financieelen steun der gem. te verleenen voor den bouw van 134 woningen en 3 winkels op een terrein aan de Driftstraat, benoorden den La gen Rijndijk. Naar onze meening kan op dat verzoek geen beslisisng wor den genomen dan na de te houden woningtelling, daargelaten nog de vraag of het plan, zooals het daar ligt, voor uitvoering vatbaar is. Er bestond voor ons College uiteraard geen 'aan leiding dit laatste thans reeds te on derzoeken. Afgezien van denverdere voordeelenl die het houden van een woningtelling kan bieden, is derhalve het doel daar van in de voornaamste plaats, om de onzekerheid ten opzichte van het al of niet noodzakllijke van verdere maat regelen weg te nemen, opdat worde voorkomen, eenerzijds dat door onnoo- digen woningbouw kapitaalsverspil ling plaats vindt, anderzijds dat bij 't ten onrechte zich terugtrekken van de overheid de belangen van de volks huisvesting ernstig worden geschaad. De kosten, die het houden van een tei- ling medebrengt, wegen ruimschoots op tegen de schadelijke gevolgen die in de beide genoemde gevallen zouden worden ondervonden. Vermits ook het Rijk bij deze aan gelegenheid belang heeft, hebben wij den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, nu art. 13 der Woningwet daarop uitzicht opent, verzocht in de kosten, welke blijkens het rapport van den directeur van Bouw- en Woning toezicht worden geraamd op f3000. een bijdrage te verleenen. De Minister deelde ons in antwoord daarop mede, dat de mogelijkheid van het verkrij gen van een bijdrage uit 's Rijks kas vrijwel uitgesloten moest worden ge acht. Een geheel afwijzende beschik king werd intusschen nog niet geno men. Met den Minister word* terzake nog nader overleg gepleegd. Wij achten het houden van een wo ning- en gezinstelling- voor onze ge meente echter wel van zoodanig ge wicht, dat zij niet afhankelijk mag ge steld worden van de ontvangst van 'n subsidie. In verband hiermede zagen wij geen reden met het doen van dit voorstel te wachten tot 's Ministers .de finitieve beslissing zou zijn ontvangen aangezien wij, gelijk gezegd, de wo ningtelling ook wenschen te doen hou den, indien onverhoopt het rijk niet bo reid mocht wezen een tegemoetkoming te verleenen. Onder verwijzing naar de in de Lees kamer ter- visie liggende stukken, ge ven wij Uwe Vergadering mitsdien, in overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage, in overweging: a. een bedrag van f 3000 beschikbaar te stellen ten behoeve van het houden van een woning- en gezinstelling, wel ke kosten kunnen worden gevonden door afschrijving van den post »,On- voorziene Uitgaven" van den dienst 1925, waarop thans nog 'n bedrag van f 221.757 beschikbaar is; b. de verdere behandeling van het verzoek van het bestuur der Woning- bouwveren. „de Eendracht" om de me dewerking van de gemeente te verlee nen tot den bouw van 134 woningen en 3 winkels op een terrein aan de Driftstraat, ten noorden van den La gen Rijndijk, aan te houden, totdat de uitkomsten der sub a. bedoelde telling bekend zijn. Philosophische Faculteit. Op uitnoodiging van dei philosophised faculteit der Leidsche studenten, zal Vrijdagavond Prof. Dr. Abel uit Wee- men in de collegezaal van het Bota nisch Laboratorium een lezing met lichtbeelden houden over: „De verove ringstochten der werelddioren naar de zleeën van den oertijd". Schaken. Deidsch- Schaakgenootschap. Gespeelde partijen van den zomer wed strijd. 2de groep: A. Th'. Cahe'n en Kapt. G. Kuyper 1/2V2. 4de groepTh. A. M. Couwehberg en G. Schoppen o—-1. SchoppenCouwenb'erg afgebroken partij. Greep A. D. P. Karnin en W.'Dern- mendal o1. Groep D. Ir. J. J. G. van Hoek en W. de Bruin 1o. Groep E. De beieren Kapt. G. Kuy per en Th. A. M. Gouwenberg spelen ook nog in 'deze groep mede. Het aan tal 'deelnemers aan den winter wedstrijd is hiermede gestegen tot 29. (4groepen van 6 ein 1 van 5). De> heer B. Swagers alhier is geslaagd voor het voorloopig machinis ten-diploma. J. v. W. had gisteravond zijn rij wiel even neergezet voor een winkel in de Nieuwstraat, van welke- gelegen heid een tot heden onbekend gebleven sjemand gebruik maakte- om het in ge bruik te nemen,, zoodat de wettige ei genaar, toen hij terugkwam, tevergeefs baar zijn karretje zocht. Gistermiddag was een knaap van a 2 jaar, J. L., in de Vesterstraat, op de treeplank gesprongen van een pas- iseierende vrachtauto der firma v. d. S. Toen de auto een bocht maakte, ge raakte de jongen bekneld ^tusschen de auto en een muur, waarbij hij1 eenige lont veilingen opliep. Het had echter sl-echter met den deugniet kunnen af- loopen, en dif ritje mag htem wel reden zijn om voortaan op -een andere- wijze van elen vervoermiddel als dit gebruik te maken. De wed. S. is gistermiddag bij h-et uitspoelen van waschgoed op een Stoep aan den Witte Singel, daaraf ge gleden en in het water gevallen. Iemand, die in de nabpheid was, A. (K., •slaagde |er Spoedig in, haar op •helt droge te "brengen. Zij scheen geen letsel te hebben bekomen. KERK EN SCHOOL. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Zondag. 10 Januari hoopt Ds. J. G. Koningsberger, Ned. Herv. pred. te Blokzijl zijn intrede te dom als pre- dikant-tevangelist in dienst der vereeni ging voor Herv. Wijkbelangen benoor den het IJ", te Amsterdam1. Zondag heeft cand. F. G. Bins- bleirgen intrede gedaan bij de Ned. Herv. Gemeente te Doornspijk, na door Ds. D. Bax van Haarlemmermeer met een predicatie over Jer. 1:69 te zijn bevestigd. Het afscheid van Ds1. H. Mooi huizen van de Ger-ef. Kerk van Krommenie is bepaald op 1 Nov. a.s., de intrede te- Aar lan der veem op 15 Nov. d.a.v. Ds. B. A. Knoppers van Amsterdam zal als bevestiger* optreden. De kwestie Geelkerken. Gisteravond is te Amsterdam in Bel- levue een vergadering .gehouden, web ke was georganiseerd door een comité van leden der Gereformeerde Kerk van AmsterdUm-Zuid ter bespreking van hetgeen in het stadium waarin de zaak Geelkerken thans gekomen is, moet wor den gedaan. De vergadering stond onder leiding van den lieer K. van B-erg, die mee decide, dat deze vergadering bedoelde een broederlijke samenspreking over de waag, wat in dit stadium van del kwestie Geelkerken kan geschieden om tei ver hinderen, dat Dr. Geelkerken uit de Gereformeerde Kerk wordt weggewerkt. Spr. wöes er op, dat de kwestie Geel kerken veel beroering heeft;'gebracht. Hij ging in groote trekken dei procedure na en zei-de-, dat vooral ook het adres der hoogleer ar en van de Vrije Univer siteit en de Theologische school te Kam pen door de Kerk van Amsterdam-Zuid me-t een gevoel van ingehouden toorn is ontvangen, daar men bij geruchte had hoeren verzekeren, dat er onder die hoogleeraren waren, die het met_ Dr. Geelkerken, wat de in geding zijnde kwestie betreft, eens waren. ^En waar het dezelfde hoogleeraren zijn, die straks de Generale Synode zull-eln hebben te adviseeren, moet men- schelijkerwijs gevreesd worden, dat het oordeel over Dr. Geelkerken ten volle besloten is. Enkele leden der kerk van Amster dam-Zuid hebben daarop de vraag ge steld: „wat kunnen wij doen, om Dr. Geelkerken voor de Gereformeerde Kerk te behouden en van hem het odium af te nemen van onrechtzinnig- zinnigheid, dat op hem is gelegd. Want wij zijn er van overtuigd, d£t niet Dr. Geelkerken en zijn volgelingen de Ge reformeerde Kerk uit moeten (zooals een predikant beeft gezegd), doch dat uit de kerken moeten worden gebannen al die dingen, die een schande zijn voor den Naam des Heeren. Spr. deelde mede, dat een stuk is opgesteld, dat ter teekening zal wor den gelegd om het daarna aan de te houden Generale synode voor te leggen. Instemming werd betuigd met een schrijven van de heeren Dr. Rijk Kra mer en Dr. Honig, waarin vervat be zwaren tegen het optreden van de clas sis en de Provinciale Synode. In verband met de groote opkomst werd in een ander lokaal een tweede v-ergadering gehouden, waarin Dr. J. O. v. (dl. Does de leiding had. Voor het propae-de-utisch e-xam-en God geleerdheid is geslaagd de heer Sj. Hoek jstra. Voor bet candidaatsexamen theologie heer M. Jamssens te Assem RECLAME. Sclieren Door de huidverzachtende en huid- versterkende eigenschappen van Purol kan men het stukgaan en naschrijnen voorkomen als men vóór het inzeepen zich telkens inwrijft met een weinig. 30-60-90 ct. BUITENLAND. DB FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. De overeenkomst verworpen? Volgens „Paris Soir" heeft de Fran- sehe regeering de voorloopig© over eenkomst voor de schuldregeling met Amerika verworpen, en zal ae overeen komst voor de schuldregeling met Amerika verworpen, en zai de over eenkomst dus niet aan het parlement ter ratificatie worden voorgelegd. Caillaux is reeds bezig nieuwe voor stellen uit te werken, die later bij' de Amerikaansche commissie tot fundee ring van de schuld zullen worden n> gediend, zoodat de onderhandelingen dan weer hervat kunnen worden. HET VEILIGHEIDSPACT. De houding der Duitsch-naüomalen. De Duitsche ministerraad heeft nog steeds geen besluit genomen 'inzake ö*e aanvaarding van bet pact van X'o- carno. Zulks is gedeeltelijk daaraan tê wij ten, dat de regeering^ eerst de opinie van verschillende miriister-presidente.nl vernemen wilde en voor een ander deel, omdat de Duitsch-nationale mi nisters zich niet schijnen te willen uit spreken, voordat hun partijgenoot en in bepaalde punten de opheldering be komen hebben, waarom zij vroegen- e-n; welke hen in staat zal stellen, hun hou ding tegenover het pact te bepalen. Wat dit laatste betreft, de puitsch- nationalen hebben den kanselier laten weten, dat op den rechtervleugel vanj him partij van ouds ernstige bezwalken tegen het pact bestaan en dat deze vooralsnog niet uit den weg zijh ge ruimd. Ook hadden sommige hunner frac tieleden er op aangedrongen, dat de -Duitsch-nationale ministers zich uit de regeering zouden terugtrekken', maar ait standpunt werd niet door de meerderheid der partij' gedeeld. DRAMA IN DE ANTWERPSCHE HAVEN. 1 doode en 2 gewonden. Een ontzettend drama heeft zich1 glisl- ternacht afgespeeld aan boord vaini het Engelsche stoomschip- „Melita'-' in de Antwerpsche haven. Sedert eenigen tijd liet de verstand houding tusschen den 56-j'arigen fa sten stuurman, Thomas Towers eudet» kapitein en de overige officieren veel te wenschen over. Toen Towers, na een voorstelling! in de Vlaamsche opera te hebben bij- fewoond, te ongeveer half drie aan oord t erugkeerae, vroeg hij' aan den wachtsman of de kapitein aan boord was en op bevestigend antwoord ging de stuurman, die geheel normaal was een revolver halen. Hij drong de hut van kapitein Clewe binnen en schoot dezen aood in zijn bed. Daarna liep hij de hut van den purser binnen, maar deze lag geluk kig niet te slapen. Vervolgens stormde hij naar de ca;- Radio-Programma. V£at er vanavond te hooreis is. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert 6.NSF. Concert, afgebroken door lele-n halfuurtje voor de huisvrouw. >i 6.30 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.)' Causerie, daarna concert. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert pf lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.15 NSF. Aansluiting van h'et con certgebouw. 8.20 Londen en Daventry. Concert. - 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.30 NSF. Concert door de Amster- idamscbe Tramharmonie. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.40 NSF. Lezing door Ellen Forest over: „Een wandeling door'Tokio". 8.50 (of 8.35) (Zürich^_5i5 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert .of le- zinS- i-lLJ.J; of voordracht. K| 8.50 (Frankfort ad. Main, 470 -M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 NSF. .Voortzetting van het con cert. j 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. |i 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau ,Vaz Dias. 10.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. bine van den eersten hulpmachinist Gilmour en joeg dezen een kogel door, het hoofd. Door de schoten waren de ander# leden der bemanning gewekt, enJ eenigen hunner trachtten den man te ontwapenen, doch' de moordenaar Yi&t zich niet gemakkelijk overmeesteren.. Hij schoot in het wilde weg -en trof daarbij den tweeden machinist Holi day in de volle borst. Eindelijk kon men den woesteling! grijpen. Hij verklaarde aan de politie niet de minste spijt te hebbben van zijn daad, welke hij in koelen bloedei had bedreven. De moordenaar was aan boord gekomen met het vaste be-- slpit, den kapitein en de'twee officie ren, die hem, volgens zij!n verklaring het leven lastig maakten, te doodenj. De toestand van de twee gewo-ndeni is zeer ernstig. De „Melita'' is gistermorgen naar Engeland vertrokken met het lijk vaq' den kapitein. De moordenaar wordt naar Engeland overgebracht, waar hij v'oor je-en Engelsche rechtbank zal' gedaagd worden. De gewestelijke talen. De Fransche minister De Monziej heeft indertijd, toen hij' nog minister, van onderwijs was, in een gerucht makende- circulaire hef gebruik van; de gewestelijke talen bij 'het onder wijs op de lagere scholen verboden*, Sinsdien heeft het protesten gere gend. Niet alleen een groot aantal1 litteratoren heeft zich tegen dien maat regel gekant, doch thans gaan ook uit het linksche kamp- tal van stem men op, om de onderwijzers vrij \ei ten als hulptalen te gebruiken, laten de gewestelijke talen en dlaïsc- D© maatregel is trouwens des tei meer onhoudbaar, waar vooral 111 het Zuiden de langue d'Oc, het Béar« neesch, het ProvenQaaisch gesproken! worden door de arbeiders, die met de Italianen en Catalanen werken. Ook het kartelorgaaa „Paris Soir" doet'thans een beroep, op minister Yvon Delbos cm do circulaire-Dé' Monzi-e te doen intrek1*-"i. KORTE BERICHTEN. De Gri-eksche regeering zou ïnl haar ultimatum aan Bulgarije, naar, aanleiding van de grens-incidenten,, o.a. een schadevergoeding van 2 mik lioen francs geëisent hebben. Sir Ronald Macleay, de Engel sche gezant in China, is gisteren pit Shanghai naar Peking vertrokken, omi de tarief conferentie bij te wonen, die 26 October zal beginnen. In de fabrieken van Kr.upp is! men thans begonnen mét de vernie ling van machines, die voor het ma ken van kanonnen geschikt gemaakt zouden kunnen worden en waarvan^ de vernietiging door de commissie van controle, was geëischt. 1 Het bestuur van den Rijnland- Uond hieeft een telegram aan den rijkskanselier gezonden1, om hem tel wijzen op den toestand van den land bouw in het Rijnland in verband met de moeilijkheden om erëdiet te beko men en voor den afzet. Te Cairo hebben in verband met de aankomst van den Engelsch«r hoogen commissaris anti-Engelsche betoogingen plaats gehad. Er is sprake van een officieele reis van president Doumergue naai Londen. De Russische ambassadeur te Berlijn, Krestinski, heeft met iitrese-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2