WRjiUWE CE1D5CHE" COURANT VAN DINSDAG 20 OCTOBER 1925 DAG-AGENDA. Woensdag 21 Oct. sav. acht uur, „Jo ruël" Middelstegr. 3. Samenkomst. Spr. de heer v. d. Horst, Onderwerp: Indrukken van enkele dagen arbeid in België. Sassemheim. Woensdag 21 Oct. 'sav. zeven uur, Geref. Kerk: le Winteiie- zing door Ds. I? Voorsteeg van Kat- wij kaan Zee. Onderw.: „Jan de Bak ker, de eerste Martelaar." Vrijdag 23 Oct. Rest. „1' Union" Steen 9traat 39. Verg. yeefonds Leiden. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 October a.s. waargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Poot, Maarsmansteeg 17, telef. 435. Adressanten verzoeken daarom de Kamer te bevorderen, dat gerealiseerd fwordt, wat de regeering beloofd heeft. Voorts berekenen adressanten dat het in de Millioenennota 1924 genoem de bedrag aan salarissen voor Rijks ambtenaren niet f210 millioen, maar nog niet f 180 millioen was, zooals fclijkt uit een nader ingesteld onder hoek. Waar het nieuwe Bezoldigings besluit 1925 gebaseerd zou moeten zijn op een algemeene verlaging van 10 pet. en in werkelijkheid 1C2.3 millioen is bespaard, toonen adressanten aan, dat daardoor het salarispeil meer dan 3 pet. lager is gedaald dan de Regee ring zelf gewild heeft. Zij zou derhalve minstens 3 pet. van het totale bedrag der salarissen moeten beschikbaar stellen, opdat het salarispeil niet zou dalen heneden dat, hetwelk zij zelf bij "de Kamer heeft ingedragen Ook meenen adressanten, dat de de stoutste verwachtingen overtreffende loop der Rijksmiddelen een verhooging van het te lage salarispeil had moe ten meebrengen. Op deze gronden verzoeken adres santen de Kamer te besluiten over te gaan tot een uitkeering-in-eens op zeer korten termijn. De Indische begrooting. Uit de thans bij de Tweede Kamer ingediende Indische begrooting voor 1926 blijkt, dat de uitkomsten van den dienst 1924 voor den geheelen dienst zijn ruim f129 millioen, voor den ge wonen dienst ruim fl09s millioen, voor den buitengewonen dienst ruim f 19 millioen en voor de vlootuitbrei- dng bijna fV2 millioen gunstiger ge bleken dan de raming. De meevaller op den gewonen dienst is te danken aan een besparing van ruim f39 mil lioen op de uitgaven en aan een ver meerdering van inkomsten met f70 millioen. Voor het jaar 1925 was een tekort geraamd van f 40.8 millioen op den ge heelen dienst, dat echter f25 millioen zou meevallen. Het overschot van den gewonen dienst zal waarschijnlijk f27.2 millioen hooger zijn dan de ra ming, welke f 1 millioen bedroeg, ter- Wijl het tekort van den buitengewo nen dienst, geraamd op f 37.8 millioen. vermoedelijk de raming met f2.2 mil lioen zal overtreffen. Op de begrooting voor 1926 is yoor den geheelen dienst 'n tekort geraamd van f 52,1 millioen, waarvan f 45.9 mil lioen voor rekening van den buitenge wonen dienst komen en f7 millioen voor rekening van de vlootuitbreiding. De gewone dienst 1926 sluit met een overschot van f 0.8 millioen. De Staatsbegrooting. Verschenen is het verslag van het verhandelde in de aMeelingen der Tweede Kamer over Hoofdstuk I der Staatsbegrooting. Op deze beschouwin gen waarmee het algemeen politiek debat is ingeluid, komen wij morgen nader terug. Groet© braud te Pontianak. Te PontianaU (Borneo1* vernielde 'n brand Passav-Tenga geheel en Pa.'it- Baroe gedeeltelijk; 300 huizen zijn ver nield, de schade Wordt geraamd op anderhalf millioen gulden en wordt ï,red.eelfelijk door assurantie gedekt, waarvan een deel in Holland; de oor zaak is' onbekend. De maat op Brasem. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft bepaald, dat, in afwijking van het voorgeschrevene in art. 3, lid 1, letter e van het Bijzon der Visscherijreglement L (Staatsblad 1922, no. 503) van 22 October 1925 tot 15 Maart 1916 de maat op brasem voor de onder Reeuwijk gelegen plassen Klein El'fhoeven, Ravensberg, - 's-Gra- venbroek, de Sloene en Vogelzang wdrdt vastgesteld op 20 c.M. in plaats van 25 c.M. BUITENLAND. BEE VEILIEHEIDSPACT. De tekst gepubliceerd. De tekst van het Veiligheids ver drag van Locarno is thans 'gepubli ceerd. De. aanhef luidt aldus; De president derFransche republiek Z. M,. de koning van het Vereeiugn Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland en van de Overzeesche Brit- sche gewesten, keizer van ïndië, 2. M. de koning van Italië, verlangend aan den >vensch naar veiligheid en be scherming te voldoen, welke de vol ken bezielt, die geleden hebben onder den geesel van den oorlog van 1914. 1918; zich bewust van de noodza kelijkheid om, na de opheffing dei- verdragen, waarbij België onzijdig ver klaard werd, den vrede te verzekeren in de zöne, die zoo dikwijls het toonejel der Europeesche conflicten is geweest en evenzeer bezield met den opreöh- bende onderteeLenen.de mogendheden ten'wensch, om aan al de belangheb- aanvullende waarborgen te geven bin nen de grenzen van het pact van den volkenbond en de tusschen hen van kracht zijnde verdragen, hebben te dien einde besloten, een verdrag aan te gaan. Hun gevolmachtigden zijn het vol gende overeengekomen (en dan voïgt het verdrag in 10 artikelen, waarvan wij de eerste drie en het laatste hier laten volgen): 'Art. 1'. De verdragsluitende partijen waar borgen persoonlijk en gezamenlijk, zoo- als jn de volgende artikelen is be paald, de handhaving van den terri- torialen status quo, overeenkomst, g de grenzen tusschen Duitschland en Frankrijk en de onschendbaarheid van genoethde grenzen, zooals deze be paald zijn door het vredesverdrag van 28 Juni 1919, te Versailles onder tee kend, alsmede de naleving der be palingen van art. '42 en 43 van ge noemd verdrag betreffende de gede militariseerde zöne. Art. 2. Duitschland en België en eveneens Duitschland en Frankrijk gaan de we- derzijdsche verbintenis aan, niet over te gaan tot eenigen aanval ot inval en in geen geval hun toevlucht te nemen tot oorlog. Echter is deze be paling niet van toepassing, wanneer het gaat o.m.: le. de uitoefening, van het recht van wettige zelfverdediging, dat is, het zich verzetten tegen een schending der verbintenis van voorgaande alinea of tegen een klaarblijkelijke overtreding van de art. 42 en 43 van genoemd verdrag van Versailles, wanneer een dergelijke overtreding een niet uitge lokte aanvalsdaad uitmaakt en wan neer wegens concentratie van troepen in de gedemilitariseerde zöne een on middellijk optreden noodig is; 2e. een actie bij toeoassing van art. 16 van het pact van den vplkenbond. 3e. een actie tengevolge van een besluit, genomen door de vergadering ot 'bij 'toepassing van art. 15 alinea 7 van het pact van den volkenbond, of door den raad van den volkenbond mits in dit laatste geval deze actie gericht is tegen een staat, die het eerst tot den aanval overging. Art. 3. De verbintenissen in overweging ne mend resp. door hen in art. 2 van dit verdrag aangegaan, verbinden Bel- fië en Duitschland en Duitschland en 'rankrijk er zich toe, om op vreed zame wijze en op de volgende manier alle geschillen, van welken aard ook te regelen, welke langs den gewonen diplomatieken weg niet zouden kun nen opgelost worden: Alle kwesties, nopens dewelke de partijen zich we derzijds eenig récht zouden betwisten zullen onderworpen worden aan rech ters, aan wier uitspraak de partijen zich zullen onderwerpen. Elke andere kwestie zal aan een ver- zoeningscomniissie worden onderwor pen en indien de door bedoelde com missie voorgestelde regeling der beide partijen niet wordt aanvaard, zal de kwestie aanbanging worden gemaakt bij den raad van den volkenbond, die in overeenstemming met art. 15 van het pact van den bond uitspraak zal doen. De modaliteiten voor deze methoden van vreedzame regeling maken het voorwerp uit van bijzondere overeen komsten, onderteekend dato heden. Art. 10. Dit verdrag zal bekrachtigd worden en de bekrachtigingen zullen te Ge- nève in het archief van den volken bond worden neergelegd, zoodra zulks mogelijk zal zijn. Het zal van kracht worden, zoodra alle bekrachtigingen zullen gedepo neerd zijn en Duitschland lid zal zijn. geworden van den volkenbond. Dit verdrag, opgemaakt in een en kel exemplaar, zal neergelegd worden in het archief van den volkenbond en de algemeene secretaris zal aange zocht worden aan ieder der verdrag sluitende partijen voor eens'u'dmd ver klaarde afschriften te overhandigen. BE WERKLOOSHEID IN ENGELAND Remedie tegen werkloosheid? De vereeniging van ketelmakers heeft aan den premier een plan tot opheffjng "der werkloosheid in Enge land voorgelegd. Vcigens dit plan moet voor iedere ton scheepsruimte die hoven het tegen woordig gemiddelde van elke werf- wordt gebouwd, een subsidie van 50 shilling (dertig gulden) uit het rijks- werkloozen-verzekeringsfonds worden verleend. Indien ten gevolge van deze subsidie de bouw met een kwantum van 600 duizend ton kan worden uitgebreid, zouden alle werkloozen in "de scheeps- bouwindustrie te werk kunnen wor den gesteld, hetgeen een hesparing v. 3.700.000 pond st. (f44.400.000) aan werkloozensteun zou heteekenen. KORTE BERICHTEN. iDe gemeenteraad.van Glasgow nam een motie aan, waar bijl het ge meentebestuur wordt opgedragen om bij officieele banketten en recepties geen wijn ot andere alcoholische dran ken te verstrekken. De Turksch-Buigaarsche bespre kingen te Angora zijn geëindigd met het slu;ten van een overeenkomst, in- Jioudende o'.a. hervatting der sinds den wapenstilstand afgebroken diplomatie ke ifbtrekkingen. :Na afloop van een vergadering te iBreslau, omsingelden tegen-demon stranten Ben auto van Ludendorff. Da politie moest'ingrijpen en Ludendorff ontzetten. Te Leipzig drong' een aantal le den van nationalistische strijdorganï- saties de arbeiderswijken binnen, waar het tót botsingen "kwam. 2e s arbeiders werden gewond. De Belgische minister van Jus titie 'heeft een wetsontwerp tot bestrijd ding dar pornographie opgesteld. De Duitsche delegatie naar jUo- carno is te 'Berlijn teruggekeerd en door het diplomatieke corps aan het station verwelkomd. Dabernon, 'de En- gèlsche gezant, wenscht'e namens Stre- semann, Luther en Chamberlain geluk Chamberlain heeft gisteren op zijn terugreis na^r Londen den minis ter-president Painlevé te Parijs een bezoek gebracht. De Belgische minister Vander- velde ziet 1I1 het verdrag van Locarno een eersten'stap op den weg, die naar de Vereenigde Staten van Europa leidt. De Action Francalse publiceert een mededeeling, waaruit zou moeten blijken, c!at Duitsch'and de uitvoering van het Dawes-plan tracht te sabo- teeren. KERK EN SCHOOL. Radio-uitzending kerkdienst. Het comité, dat pogingen aanwendt om tot geregelde uitzending per Radio van den kerkdienst vanuit een der Ge- rëformeerde Kerken te komen (adres Ds. W. Bouwman te Leiden) en door welks bemiddeling Zondag j.l. de dienst in de kerk Ammanstraat, Rot terdam, onder leiding van Ds. J. ,A. Tazelaar, y/erd uitgezonden, mag met groote voldoening op deze uitzending terugzien. Van alle zijden, van noord tot zuid. uit de meest verwijderde plaatsen, ko men reeds berichten in van personen, die hebben geluisterd. Ouden, zieken, invaliden, mensehen die zelfs in jaren den kerkedienst niet hebben kunnen bijwonen, spreken met blijde ontroering hun dank uit voor hetgeen, zij Zondagmorgen* weer heb- be genoten. Allen deelen mede dat zij. en onder hen zelfs menschen, die ta melijk d,oof zijn, door een luidspre ker of een telefoon, alles van a tot z heel -duidelijk hebben kunnen ver staan en zeer gemakkelijk konden vol gen. 't Was aTsof ze met de Gemeente vergaderd waren. Voorlezing, gezang, gebed, afkondiging van het tweetal predikanten, alles was zeer duidelijk. Zelfs hoorden ze duidelijk dat de pre dikant bij het gezang de tweede stem zong. Eri zijn ademhaling konden ze zelfs hqoren. In tal en tal van wonin gen en stichtingen in heel ons land heeft men geluisterd met aandacht en stichting naar d-e schoone predikatie en mee gebeden en gezongen. Men dankt dan ook om strijd het comité voor zijn initiatief en activi teit en spreekt de hoop uit, dat de uitzending van een Gereformeerden kerkedienst toch geregeld moge voort gaan. Als de Kerken clan nu maar mede werken, gelijk Rotterdams kerk de eer had in dezen voor te gaan. Vermoedelijk zal Zondag 1 Nov. weer een dienst worden uitgezonden. De Kerkeraad van de Gerei. Kerk te Nieuwkoop heeft de vraag aan de classis Woerden gesteld, in hoeverre liet kerkrechtelijk geoorloofd zou zijn •om radiopreekeai te beluisteren t&r ver vanging van het preeklezen. We zien met belangstelling dit antwoord tege moet. Be Dies NataMs der Vrije Universiteit. Op den 45sten Dies Natalis der Vrije Universiteit heeft hedenmiddag ,te drie uur in het gebouw voor den Werkenden Stand te Amsterdam, de Rector Mag nificus Prof. Dr. F. W. Grosheide da inaugurale oratie gehouden. Hoewel het een verblijdend verschijn sel is te aohtein. aldus spr., dat in den laatsten tijd veiel meer dan vroeger aan dacht wordt besteed aan den" inhoud van-het Nieuwe Testament, zoo is daar mede toch nog niet veel gewonnen, als het Nieuwe Testament" niet be schouwd wordt als het Woord Gods, als Gcddeljjk© Openbaring. Voor wie het Nieuwe Testament zóó beschouwt, bestaan bijzondere vraagstukken, die el ders moeilijk de belangstelling Jkunnen trekken. Zco b.v. dit: als het Nieuwe Testament openbaring geeft en is, hoe staat het dan met dé geschiedenis, die dez© openbaring heeft dcorloopen? We komen hier voor een samengesteld pro bleem, waarvan voor heden twee punten de aandacht vragen: 10. hoe moet het Nieuwe Testament als bron w)or de geschiedenis der Goddelnke openbaring worden gebruikt en 2. volgens welke lij nen Deleft de geschiedenis dezer, open baring zich bewogen? Het spreekt vanzelf, dat mteh het Nieuwe Testament, gebruikende als foron voor de geschiedenis der Nieuw Testamentische Godsopenbaring aller teerst te letten hoeft op de verscnillende boeken, waaruit het is samengesteld. De orde-, waarin de boeken. 111 den Kanon voorkomen is niet willekeurig, maar deze orde kan evenmin als die van het ontstaan dienst doen voor het onderhavige onderwerp. Om de geschie denis der openbaring te schrijven, moet ieerst gebruikt de stcri„ die in de Evan geliën en ten deele óok 'die, welke in de Handelingen is opgeteekend, daarna de brieven en tenslotte' ojjnieuw de Evan geliën, maar nu als geschriften, die uit e"en beipaald oogpunt bet woord en werk. van Jezus hebben opgeteekend. Dat geeft ons, afgezien van verder te maken onderscheidingen, drie groepen, welker verdeeling, omdat de brieven zelf openbaring zijn, reeds iets omtrent het verloop der openbaring leert. Ze (doet vermoeden, dat er in de Nieuw testamentische Godsopenbaring drie pe rieden zullen moeten worden onder scheiden. Dit vermoeden wordt zekerheid, in ■dien nader het karakter van de Nieuw testamentische Godsopenbaring wordt vastgesteld. Er is eerst een grondleg gend tijdperk, waarin al de centrale Wonderen van Gods genade geschieden en dat loopt van Jezus' geboorte tot aan de uitstorting van pen* Heiligen .Geest. Naast deze wonderen komt de prediking, die ze wil doen verstaan, de prediking, die eerst aan zonde en schuld wil ontdekken, opdat tot het werk van Christus de toevlucht zal worden ge nomen. Loopen in de eerste periode de feiten af, de prediking niet. In de tweede periode gaat ze het werk van Christus nader verklaren en wordt ze internationaal, waardoor ze vanzelf nieuwe vragen beeft te beant woorden. Treedt in de tweede periode "prediking het meest op den voorgrond, de feiten ontbreken niet. De Heilige Geest breidt de Gemeente uit onder Joden en heidenen. De derde periode is die van de be vestiging en bestrijding van opkomen de dwalingen. Daarmede wordt de open baring volledig en geschikt voor alle tijden. Nog meer dan in de tweede pe riode is thans de prediking hoofdzaak. Toch ontbreken de feiten niet. Met na me mag gewezen op de consolidatie van het kerkelijk leven, het schrijven van vele kanonieke boeken, het stellen van het principe van een geschreven kanon. Samenvattend kan gezegd, dat de bronnen ons in staat stellen, indien ze recht worden gebruikt, het verloop van dei geschiedenis der Nieuwtestamenti sche Godsopenbaring aan te geven. Zeer zeker blijven er vragen ter be>- lantwoording over. Maar het zal toch mogelijk worden een geschiedenis der Nieuwtestamentische openbaring te schrijven, door welkjp geschiedenis een zekere afsluiting van ae studiën belan gende het Nieuwe Testament zal wor den bereikt. UIT DE OMGEVING. LISSE. Vele huismoeders werden Maandag morgen verblijd met broodprijsverla ging van één cent per vier ons. Zeker" iets bijzonders, daar tegen woordig b. d. uitgaven niet anders dan verhooging geconstateerd wordt, zoo als b.v. bij de melk, idia bijna onbe taalbaar wordt, door een prijs van iS cent per liter. Door den heer C. v. d. Zaal wer den in den Haarlemmermeer 7 zakken tulpen vermist, die opgeplant moesten worden. De veehouder Heemskerk moest een paard laten afmaken wegens dol heid. Het dier deed niet anders dan draven in het land. Een leielrjkte schadepost. Slager H. vervoerde het beest naar de slacht plaats. Op Maandag 26 October a.s. hoopt voor de J. V. op Geref. grondslag irn- combinatie met de M. Vereen, op te 'telden Dr. Th. Ruys, Geref. predikant alhier, met het onderwerp: „IJzer scherpt men met ijzer". De vergadering wordt gehouden in de Geref. Kerk, des avonds te half 8. RIJNSBURG. Mej. E. M. v. d. E ij kei alhier, slaagde voor het examen apotheker-assistente. Het bericht in 011s vorig nummer, omtrent den toestand waarin de' Sandt- laan zou verkeeren, werpt een onver diende blaam op de gemeente, omdat daarin de indruk wordt gevestigd, dat aan dien weg geen aandacht wordt ge schonken. Dit nu is onjuist, want vo rig jaar is meermalen, en ook thans weer is verharding aangebracht. Niemand zal den toestand ideaal noe men, maar dit heeft deze weg mei' vele anderen gemeen, Om1 maar dicht bij huis te blijven, het gedeelte van dezen weg, onder de gemeente Katwijk ge- liegen, is stellig niet beter. Het wegen vraagstuk is er echter een waarmede bijna iedere gemeente heeft te kampejn, en eischt, vooral van klei nere gemeenten, bijna ondragelijke las ten. Een goed finantiejel beheer brengt medei, dat ook daarmee' rekening wordt gehouden. En dan komt het wel voor, dat bij .aanhoudenden regen? al& vorige week, de wegen niet zóó zqn, als ieder gaarne Eou wenschen. De koopman M. kwam met zijn met groeinte geladen kar uit Leiden, toen op de Leiderweg het paard schich tig werd voor de tram. Dit had tot ge volg, dat de kar omver viel en de Igroeme over aen weg rolde en een gedeelte zelfs onder de tram kwam waar het werd vernietigd. Een scha depost voor M. Burgerlijke stand. Geborten: Pie- ter, zoon van C. Schaap én! C. Brasses. Cornells, zoon van J. Noort en L.'van der Vijver. Gerrit, zoon van D. W'. No- tcboom en M. van Delft, Martina, doch- Radio-Programma. Wat er vanavond fa hooren ls. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.30 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concept. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 4S5 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. IJitzeaiding van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 NSF. Concert, onder leiding Van Fr. Lupgens. 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert 8,30 NSF. Concert door dè Amster- idamsche Tramharmonie^ 8.35 (Brussel, 265 M.J. Concert, onder broken door nieuws. 8.40 NSF. Lezing door Ellen Forest over: „Een wandeling door Tokio".. 8.50 (of 8.35) (Züricn, 515 M.J Luncert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le- zing. of voordracht. 1 i 1 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.J, 1750 M., Concert. 9.20 NSF. Voortzetting van heit con cert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. i 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau .Vaz Dias. 10.20 Lpnden en Daventry. Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. ter van Dl van' Starkepburg .en M. j ft^vensbergen. Ondertrouwd; C. van Klaveren, jm. 30 jaar en N. van Duyn, jd. 26 jaax. H. Binnendijk, jm. 23 .jaar en C. Wi van der Gugten, jd. 22 jaax. M. Zand bergen, 27 j. jm. eat A. H. Wesselink, jd. 21 jaar. Overleden: Neeltje Planser, 33 jaar, lechtg. van J. Fakkel. KATWIJK AAN DEN RUN. Op 2 Oct. 1.1. was het 50 jaar gele den, dat de eerste zitting werd ge houden van de gemeentespaaxbank. Dit feit zal men deizer dagen eenigszins fees telijk herdenken. ALPBEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bewallen: J. A. Wassenaar, geb. Sneeuw, dochter. C. Verkerk, geb. Simonse, levenl. zoon. A. Landaal, geb. Góor, dochter. J. M. de Bruijn, geb. Hoogendoorn, zoon. A. G. Bi. van den Berk, geb. Hillenaar, zoon. A. van Gulik, geb. de Kol, zoon. (won, te Zwammei'dam).J. P. Vernes, geb..' van Arkel, dochter. A. van Büsterveld, j geb. Verbeij, dochter. J Overleden: P. J. van Weeren, weduw naar van A. C. de Kort, 69 jaax (overl. te. Leiden). G. de .Vries, wed. van D. Nasveld, 82 jaar. Gehuwd: J. van Leeuwen, jm. 24 jaar en G. van Muiswinkel, jd. 23 ja,ar. J. M. van der Meer, jm. 21 jaar 'en J. M. den Hartog, jd. 20 jaar. A. Bek, jm. 22 iaar en. M. Faas, jd. 23 jaar. B. Vierbergen, jm. 27 jaar en N. Marbus, jd. 27 jaar. Ingekomen van: i Zwammerdam, D. Lekkerkerker, scheepmaker, Vinkebuurt 80, Bodegra- ■ven J. van Plof, Vinkebuurt 80. Alm- kerk, S. de Vries, onderwijzeres, Raad huisstraat 243. Rotterdam, Joha Zwa- neveld, Raadhuisstraat 44- Rotterdam, kinderen van der Stoel, Raadhuisstraat 44. Rotterdam, kinderen Visser, Raad huisstraat 44. Nieuwveen, Th. van Lim- mén, arbeider, Gouwekade 25. Vlagt- wedde, J, Baas, metaalwerker, Willem1- straat 27. Roosendaal en Nispen, P. Suijkerbuijk en gezin, arbeider, Raad wijkstraat' 15. 's Gravenhage, J. D. Zoutman, Oranjestraat 63. Alkeonate, Joha E. Pioneman, dienstbode, Wil- helminastraat 39. Berkel en Rodenrijs, C. Remmerswaal en gezin, spoorweg arbeider, Jan Nieuwenhuijzenstraat 13. I Ned. Oost-Indië, kinderen Moesman, Raadhuisstraat 44. Antwerpen, R. E. J. Onding, Raadhuisstraat 44- Reeuwijk, Ebeth. N. van Spongen, echtgen. van W. van der Wind, Dorpstraat 21. Zui len, J. P. Sonbeiek en gezin, tuinder, Willemstraat 41. Schoten, G. Bos en 'gezin, Gr'ijpesteinstraat 2. Leiden, Cora. J. Mulder, Hooftatraat 241. Rotterdam, kinderen Rombeek, Raadhuisstraat 44. 1 Vertrokken naar Boskoop, Ara. Heijmaa. Zwolle( 3. I Z. Bus, metaaldraaier. Haarlem, Wil- Ihelminaplein 37, Lena K. Overvliet, vliet, dienstbode. Leiden, Hooigracht 47a, E. M. en J. M. dei Bruijne. Sudende Duitschland, Meta Langhout, dienstbo de. Driebergen, 'Arnhemsche Bovenweg 112, kinderen van Eda Nieuwe Nie J dorp, Pla. Sepers, boekhoudster. Gene- muiden, Adi'a Versteeg. Zwammerdam, J. J. Kersbergen, arbeider. Zwhmmer Bam, G. Helsloot, arbeider. Doorn, Co- ra Kalshoven, Wed. J. A. Broekers. Sassenheim, Cora van den Boom. .Wad- Idingsveen, Ktje Roest. VOORSCHOTEN. t Gisteravond hepft alhier een 17-jari ;ge jongen, L. S., een 14-jarigen knaap PI. J. M„ zoodanig achterover op den grond gegooid, dat deze laatste op twee plaatsen een arm brakl

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2