dag-agenda. binnenland. buitenland". kerk en school. uit de OMGEVING. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 19 OCTOBER 1925 Woensdag 21 Oct. 's av. acht uur, „Je ruël" Middelste gr. 3. Samenkomst. Spr. de heer v. d. Horst, Onderwerp: „Indrukken van enkele dagen arbeid in België. Vrijdag 23 Oct. Rest. „1' Union" Steen straat 39. Verg. Veefonds Leiden. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond-, nacht- en Zondagdiehst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 October a.s. waargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Poot, Maarsmans teeg 17, telef. 435. wond, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Hij werd binnengebracht hij de fam. v. E. waar spoedig de Eer ste Hulpdienst arriveerde, die hem on derzocht en verbond. Het bleek toen dat de verwonding niet van ernstigen aard was en dat de aangeredene zijn werk niet zou behoeven te staken. Mr. Troelstra. Naar Het Volk meldt, hebben de emotie en de vermoeienissen van den dag van zijn huldiging mr. Troelstra nogal aangepakt. Hij ligt drie weken met hardnekkige zenuwpijnen (ischi as- te bed. Een doodvonnis in Hongarije. Het communistische Tweede Kamer lid, de heer L. L. H de Visser, heeft telegrafisch aan den minister van Bui tenlandsche Zaken verzocht, zijn di- plomatieken invloed te willen aanwen den. bij de regeering van Hongarije, ter voorkoming der voltrekking van het doodvonnis, door het Standgerecht te Budapest uitgesproken over Rasoki Tevens heeft de heer De Visser een telegram gericht aan de regeering van ■Hongarije, waarin hij protesteert tegen het genoemde vonnis, de vernietiging daarvan eischt, en de opheffing van het Standgerecht, met verwijzing der veroordeelden naar den gewonen rech ter. Nederlanders ka Duitschland. Dezer dagen heeft een vergadering plaats gehad van de commissie van overleg, waaraan deelnamen afgevaar digden van den Nederlandschen bond in Duitschland, van het St. Joseph- Comité en van 't Vaderlandsch Stedn- comité van den Nederlandschen Bond in Duitschland, onder leiding van prof. mr P. A. Diepenhorst. De commissie was eenparig van mee ning, dat op het oogenblik opnieuw een buitengewone crisis in Duitsch land onder de Nederlanders is uitge broken, waardoor een steunactie van het Vaderlandsch Steuncomité v. den Nederlandschen Bond in Duitschland, vooral met het oog op den naderenden winter, zeer gewenscht is. Vervolgens besloot «de commissie, 'n gezamenlijk request aan de Nederland sche regeering -te zenden met verzoek, er hij de Duitsche regeering op aan te dringen dat de Nederlanders, wat de werkloozenuitkeering aan de Neder landers in Duitschland betreft, op ge lijken voet worden behandeld als hun Duitsche mede-arbeiders. Dit is speci aal gedaan met het oog op het nieuwe wetsvoorstel in den Duitschen Rijks dag. Inzake de ondersteuning van rijkswege aan Nederlanders in Dnitsch land stelde de commissie zich alge meen op het standpunt, dat uit bezui nigingsoogpunt deze ondersteuningen dienen te geschieden door de afdeelin- gen van de bovengenoemde twee or ganisaties. Een geschenk van Nederlanders aan België. De heer Hugo Andriesse, gedele geerd commissaris v. Van den Berghs Ltd. te Brussel,- en mevrouw Andries seSpanjaard, hebben ter gelegenheid^ van de zilveren bruiloft van het Bel-' gisch koningspaar, aan de provinciale Commissie van de Fondatie der Stu. diebeurzen van Brabant, een bedrag van frs. 200.000 in 5 pet aandeelen bin- nenlandsche premie-leening van Bel gië geschonken voor het stichten van 5 studiebeurzen, ten einde, zonder on derscheid van godsdienst, jonge Bel gen van heide geslachten, die in de Brusselsche agglomeratie zijn geboren of er sedert ten minste tien jaar woon achtig zijn en die niet over de noo- dige financieele middelen beschikken in de gelegenheid te stellen hoogere studiën te doen aan eene Universiteit, de Mijnenschool van Bergen, het ge sticht Montefiore te Luik, de Univer siteit van den Arbeid te Charleroi of aan een Conservatorium of een Aca demie van Schoone Kunsten in België In den geest der stichters bedoelt- dit fonds te zijn een blijk van eeuwig durende dankbaarheid van een Neder- landsch echtpaar voor de gastvrijheid welke de in België wonende Nederlan ders gedurende de regeering van H.H. M M. Koning Albert en Koningin Eli zabeth steeds mochten ondervinden. Daarom zal met de goedkeuring van (EL.H. M.M. het nieuwe fonds den naam RECLAME. dragen van: „Albert-Elizabeth-stich- ting." Men zal zich herinneren dat ter ge legenheid van het 25-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Konngin Wil- helmina de heer en mevr. Andriesse- Spanjaard een fonds stichtten van het zelfde bedrag, dat bestemd is om in België wonende zwakke Nederlanders naar buiten te sturen om op hun krachten te komen en verder om be hoeftige Nederland sche jongelingen, en meisjes van goeden aanleg zonder onderscheid van godsdienst in de ge legenheid te stellen hun studiën te voleindigen. Uit de bouwvakken. De heide patroonshonden in het bouwwerk hebben, naar het Hdbl. meldt, besloten het collectieve arbeids contract dat onderwerp is geweest van de beraadslagingen van de jongste conferenties met de werknemersbon den, te aanvaarden. Tellen der reizigers. 9 Van Maandag a.s. tot en met Zater dag 24 October zullen op alle baanvak ken der Ned. Spoorwegen de reizigers worden geteld. Postagentschappen in boekwinkels. Waarschijnlijk zal binnen korten tijd door de Posterijen een proef worden ge nomen met het vestigen van postagent schappen in winkels. Gelijk bekend, is dit b.v. het vigee- rende systeem in Engeland, alwaar men als regel zijn postzegels in boekwin kels koopt. Hiermede zal nu in ons land het eerst in de steden Amsterdam en Tilburg een proef worden genomen. Het indexcijfer constant. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek deelt dé volgende indexcijfers mee, betreffende de kleinhandelsprijzen (29 artikelen; in 6 steden (Amsterdam, Arn hem, 's Gravenhage, Haarlem1, Leeu warden en Utrecht,). Basis 1913 is gelijk 100. 1913 100 1919 212 1920 234 1921, 179 1922 157 1923 145 1924 152 1924 1925. April 152 155 Mei 151 154 Juni 153 152 Juli 150 152 Augustus 150 152 September 151 152 Uit deze cijfers blijkt, dat het index cijfer de laatste maanden constant is gebleven. DE CONFERENTIE TE LOCARNO. De uittocht der delegaties. Zaterdag" begonnende delegaties reeds weder Locarno te verlaten. Nadat Mussolini Vrijdagavond ter stond na de sluiting der conferentie vertrokken was naar het op Itaiiaansch gebied liggende Stessa, zijn Zaterdag ochtend de andere Italianen en de Belgen vertrokken en 's middags de Duitschers, Polen en Tsjechen. Gis termiddag zijn de Franschen en En- gelschen tezamen via den Gothard, naar Parijs gegaan. Zaterdagmiddag vond nog een feest maal plaats door het gemeentebestuur van Locarno den delegaties en het bestuur der internationale vereeniging van volkenbondsjournalisten aangebo den. Behalve de reeds vertrokken Itali anen en Belgen waren allen aanwezig. Stresemann zat tusschen Briand en mevrouw Hennessy, de echtgenoot© van den Franschen ambassadeur te Bern. De feestredenaars waren L'uther en Briand, die op een dergelijke wijze hun uitstekende toenaderingsgezind heid en hun vasten wil tot voortzet ting van de Locarnopolitiek toonden, dat men inderdaad met vertrouwen de toekomst mag tegemoet zien. De inhoud der verdragen. De diplomatieke redacteur van Ha- vas geeft de volgende details over te Locarno gesloten overeenkomsten. Het Rijnpact zegt hij, vormt de basis van het diplomatieke gebouw. Dit trac- taat bevat tien artikelen. De onder teekenaars gerandeeren den territoria- len status quo en de onschendbaar heid der grenzen tusschen Duitschland Frankrijk en België, benevens de hand having van de gedemilitariseerde zöne Duitschland, Frankrijk en België ver binden zich wederzijds elkaar niet te overrompelen en in geen enkel geval tot den oorlog over te gaan. Over de waarborgen voor Tsjecho- Slowakije en Polen wordt gezegd, dat de eenige voorziene wijziging het ge val beoogt van wettelijke verdediging bij flagrante schending der vorige over eenkomsten en de actie tegen den aanvalsstaat ingevolge het besluit van den volkenbond of van de artikelen 15 en 16 van het pact. Het is door toepassing van deze artikelen, dat de garantie van kracht zal worden, die Frankrijk, Polen en "Tsjecho-Slowakije elkaar bij' verdrag hebben toegezegd tegen een eventu eel© schending van hun grondgebied. Alle juridische conflicten zullen moe ten Worden onderworpen aan rechters, de andere geschillen aan een verzoe ningscomité dat zich tot den raad van den volkenbond zal mogen wenden1. Bij schending van een der tractaten zal ae benadeelde natie daar kennis van geven aan den raad van den vol kenbond. Op diens advies zullen de contracteerende staten onmiddellijk bij' stand en hulp verleenen. Het veiligheids verdrag maakt geen inbreuk op het verdrag van .Versaillesl. noch op de bijkomstige regeling, even min als op de rechten en verplich tingen van de partijen als leden van den volkenbond. Het pact zal "bij den volkenbond worden gedeponeerd, samen met de vier annexe arbitrage-conventies tus schen Duitschland eenerzijds en Frank rijk, België, Polen en Tsjecho-Slowa kije anderzijds. De Britsche domini ons worden niet door hét pact gé»-, bonden. Het pact zal eerst na; de toetre ding van Duitschland tot den volken bond van kracht worden. De a.s .ontwapeningsconferentie. In officieele en diplomatieke krin gen te Washington, stelt men zeer veel belang in het bericht, dat Coo- lidge hoopt, dat het succes te Lo carno den weg heeft geopend voor een nieuweontwapeningsconferentie!. Er bestaan evenwel geen duidelijke gegevens voor eenig concreet plan en net schijnt, dat uitvoerige, vertrouwe lijke geaachtenwisselingen met offici eele personen van alle groote mogend heden elk definitief besluit aangaan de zijn handelwijze zullen moeten voor afgaan. Volgens een bericht uit Washing ton via Parijs dringt Coolidge er niet op aan, dat de nieuwe ontwapenings conferentie in Amerika zal worden ge houden, hetgeen het buitenland zou kunnen afschrikken wegens de hooge kosten. Zij zou in Den Haag kunnen plaats vinden. SCHEEPSRAMP IN AMERIKA. Tien passagiers verdronken. Zaterdag brak een hevige brand uit aan boord van de Amerikaansche stoomboot „Comancher", 3856 ton, waarop zich 66 passagiers en 1O0 kop pen bemanning bevonden, op weg van Jackhonville (Florida) naar NewYork. De brand ontstond, toen het schip 5 mijl verwijderd was van_ Mayport en breidde zich zoo snel uit, dat na drie uur de boot met verbranden voor steven zonk. Men vreest, dat tien passagiers o.w. drie vrouwen verdronken, ten gevolge van 'het omslaan, der sloepen, door de hooge golven. De overige passagiers en de beman ning zijp te Mayfort (Florida) birir nengebracht door de tankboot „Rea per" en de loodsboot „Mota". KORTE BERICHTEN. - Benesj heeft verklaard, Volfeó- !men tevreden te zijn over dé resul taten van Locarno.. Fascisten hebben te Locarno, een Franschen journalist gemolesteerd Thans is officieel besloten, dat de tentoonstelling te Wembley het volgend jaar niet zal worden heropend. Terstond, na de sluiting zal de liqui datie beginnen. Het stoffelijk overschot van prof. Maxwell-Lefroy is Zaterdagmiddag on der buitengewone belangstelling uit wetenschappelijke kringen op het kerk hof van Kensal-Greqn te .Londen be graven. Bij' 50 particuliere ondernemin gen te St. Petersburg, die weigerden de nieuwe, door de vakbonden voorge stelde, collectieve arbeidscontracten te ondert eekenen, is de staking afgekon digd. De consulaire berichten öv;er den economischen toestand in Duitsch land luiden over 't algemeen niet zeer gunstig. De Hongaarsche minister-raad heeft de nieuwe munteenheid vastge steld op een waarde van 12.500 pa pieren kronen. Zij: zal „pengoe", dwz. „klinkende munt" worden genoemd. Herriot en Caillaüx zijn tot over eenstemming gekomen in zake de kwestie der kapitaalsheffing. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergambacht, T. Lekkerkerker te Delft. Te Ransdorp, W. Kool, cand. te Barendre-cht. Te Kou- idum, C. J. Meijer te Harlingen. Te Oudewater, L. G. de Bruin te Oene. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Augustinusga-Sur- huizem, H. Lanning te Siddeburen. CHR. GEREF. I" "YI. Aangenomen: Naar Vlaardingen, J. de Bruin te Maassluis. Emeritaat. Ds. R. E. Wierenga, predikant der Ned. Herv. Gem. te Nieuwendam is voornemens tegen 1 April na ruim 40-jarigen dienst, emeritaat te nemen. Theol. School. Voor het propaeleutisch examen in de Godgeleerdheid slaagden de heer en A. S. Timmer tel Groningen, A. de Ruiter te Giesendam, J. Zwart te Leeu warden en R. Bakker te Kampen. Te veel onderwijzers In de School met d:n Bijbel schrijft E(mous) over de overvoerde markt: „Voer de akte van onderwijzeres) van bijstand zijn: In 1921 opgek. 2898, gesl. 2280 cand.; In 1922 opgek. 2442, gesl. 1755 cand.; In 1923 opgek. 2295, gesl. 1628 cand.; In 1924 opgek. 2005, gesl. 1189 cand.; In 1925 opgek. 1S65, gesl. 1056 cand. Gedurende de eerste drie jaren waren alle candidaten aan hetzelfde examen onderwerpen. In 1924 echter zijn de kweekschool- lexamens bij omstreeks 70 inrichtingen in werking getreden. Nagenoeg alle tdaaraan opgeleide candidaten zijn ge slaagd, zcodat het geheel© aantal der in 1924 gediplomeerden meer dan het dub bel bedraagt van dat der toen geslaag den in de examens, door de Staatscom missie afgenomen. Hoeveel kweekschoolcanöidaten dit jaar geslaagd zijn, is nog niet openbaar gemaakt. Maar dat de: aanvoer in één jaar van 2oco to ii 2500 nieuwe Leerkrachten op (een corps van ruim 30.000 de markt wel ontzettend overvoeren moet, is al lerduidelijkst. iWe bunnen daarlaten, dat die toe- (nieming der bevolking elk jaar de aan stelling van meier onde r wij zers e ss en) dan er aftreiden, noodig maakt, dewijl 'dat toch bij zulk leen overvloed nauwe lijks in aanmerking behoeft genomen t* worden. Trapsgewijze is tot 1920 heit aantal candidaten en tevens dat der geslaag den dalende geweest. In 1924 gaat het met een grooten sprong opwaarts. Er zijn dit jaar boven de 2400 akten uitgereikt. Het aantal candidaten was verre bo'ven de 3000, dus grooter dan ooit tei voren. Eens deels droegen daartoe bij de in 1920 zoo grootelijks verbeterde "financieel© vooruitzichten en de daardoor bewerk te sterkere toestro oming van kweeke- lingen naar de opleidingsinrichtingen. Anderzijds was de geweldige stijging te danken aan den verrassend gunstigen uitslag der kweekschoolexamens, waar bij, wat de bijzondere kweekscholen be treft, van de plm. 1200 geëxamineerden slechts 1V2 percent afgewezen werd, een nog schitterender resultaat was dan dat bij de rijks- en andere openbare kweekscholen. Vermoedelijk zal dit jaar het aantal geslaagden aan de kweekscholen tvel vrü ver "boven de 1200 uitgaan. En dan zijn jn 1925 dus al wéér veel meer leer krachten beschikbaar gekomen, dan er benoodigd zijn. In 1923 heeft een daartoe, door den Schoolraad uitgenoodigda commissie, na een uitgebreid onderzoek, met een be cijfering aangetoond, dat, indien er zelfs in 1924 en 1925 geien examens plaats hadden, de scholen met den Bijbel toch nog bij den aanvang van 1926 geen te kort 'aan onderwijzers (essen) zouden hebben. Bij deze becijfering moest na tuurlijk rekening gehouden worden met denaderende wijziging in het aantal leerkrachten, voor welke het_ rijk de jaarwedden zou vergoeden. Van hoe veel bijzondere onderwijzers (essen) even tueel de gemeentebesturen of ook de schoolbesturen-de jaarwedden voor hun rekening zouden nemen, kon bezwaar lijk geraamd worden. LISSE. De overplaatsing van dein brievenbe steller A. Boerrigter van Haarlem naar Lisse is ingetrokken. Voor den bouw van e,em smids werkplaats voor Gebr. Schouten werd ingeschreven als volgt: Vergunst Dauderg' en Co. f 4555.35. Marseille f 4491, Gebr. Moolenaar voor f 3886. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. De banketbakker Th. B. Weber heeft een geheel naar de eisch des tijds ingerichte bakkerjj in gebion. be nomen met een „Senking" gasbakheet- wateroven, zoodat van roet in het eten geen sprake meer is. Dit is de 4de oven voor gebruik met gas te dezer plaatse. Burgerlijke stand. Geboren: Sjaan tje, dochter van D. Hortensius en J. van den Arend. Cornelia Hendrika, (dochter van C. van den Berg en C. H. van den Aardweg. Het Comité voor winterlezingem is er voor dit seizoen weer in geslaagd vier lezingen te doen houden. Den nden November treedt als ie spreker op Ds. G. Salomons, Chr. Get- ref. pred. te Amersfoort met het onder werp: „Optimisme en Pessimisme". Maandag 14 Deo. Ds. J. C. Brussaard, Geref. predikant te Bloemendaal met het onderwerp: Karaktervorming". Woensdag 20 Januari Ds. J. Buenk, Ned. Herv. predikant te Amsterdam met het onderwerp: „Twijfel en Zekerheid". Woensdag 17 Februari Mr. Bijleveld lid der Tweede Kamer. OUDE WETERING. Het nieuwe orgel der Geref. Kerk dat gebouwd werd door de firma Stan daart van Schiedam, zal D.V. Donder dagavond te half acht in gebruik ge nomen worden. Het orgel zal dan bespeeld worden door den heer Keuning van Sassenheim De toegang is geheel vrij. WOUBRUGGE. Gisteren heeft Ds. M. J. Sanders, vroeger Ned. Herv. predikant alhier, thans emeritus te Maarssen, den dag herdacht, waarop hjj voor 40 jaren de bediening van net ambt aanvaardde. SASSENHEIU. Donderdagavond a.s. te 7.30 uur, hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. P. de Groot van Rotterdam. BOSKOOP. De broodprijzen worden hier ter plaat se met 2 cent per 8 ons verlaagd. Doordat de verschillende kerk besturen in deze gemeente geen gebouw beschikbaar wilden stellen, heeft Dr. v. d. .Valk uit Rotterdam voor de Chr. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant, van Djjk. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 6.NSF. Vooravond concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.30 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, e.i.: 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M Causerie, daarna concert. 6.45 NSF. Halfuurtje voor de huis vrouw. 7.15 NSF. Een praatje over radio. 7.20 Londen en Daventry. Tpdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert pf lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. S.NSF. Uitzending van persbë-; richten, enz. door het persbureau Vaz 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.30 NSF. Concert door de Amater»- (damsche Tramharmonie. J 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder-1 broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Cpncert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. i Concert. 1 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert.^ S.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. j 8.50 (Münster, 410 M.) Concert pf le zing. 1 of voordracht. - 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 x'M.-) Concert of voordracht. ''V*vA»| 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. '"(TfJ 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van pensbé- richten, enz. door het persbureau ,Vaz Dias. q i 10.20 Londen, en Daventry. Tjjdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. Jonge 1. Vereen. „Samuëi" gesproken iu de zaal van hotel „Klaassew". 1 Spreker had als onderwerp: „Het my sterie der eeuwen''. Op boeiende wijze hééft spr. een én' ander duidelijk uiteen gezet. De zaal was goed bezet. In de Gerei'. Kerk, dié geheel bé- zet was, heeft een raaio-avond plaats gehad, om te luisteren naai* de redei van den oud-minister van Dijk en Heeans kerk. Jammer, dat de eerste spreker slecht te verstaan was. j De cursussen, voor Kraamvrouwen en zuigelingen-verpleging welke hier ter plaats© in de Nutsbewaarschoöl wor den gehouden, zijn voor de initiatief nemers 'een groot succes. Naar wrj vernemen, nemen wel 80 cursisten aan den cursus deel. Onder het vee van den veehouder L. P. H. aan «die Puttekade komt be- smettelijke veeziekte mond- en klauw zeer voor. I Uit betrouwbare bron vernémen wrj, dat aan het alhier bestaand ac- countantskantoor „Bavelaar" door die gemeente is opgedragen de controle j- van de drie plaatselijke woningoo.uw- vereenigingen. j Burgerlijke stand. Gehuwd: A. Fokker, 24 jaar en M. M. v. Beek, 23 1 jaar. Geboren: Johannes, zoon van J. Dool en J. G. Ramp. Op Woensdag 21 October, nam. 8 u., zal in hotel „Klaaasen" een zeer I interessante lezing met lichtbeelden gé houden wordejn door den heer A. J.1 Meijcrink uit 's Gravenhage. 1 Spr. heeft als onderwerp gekozenj „Zwemmen en-redden van drenkelin- j gen". Op de gehouden veiling van on- j roerende goederen voor de erven K. v. d. Maar door notaris Houtzagers al-1 hier znn de perceelen in bod gebracht j als volgt: Perceel 1. Twee huizen aan dé iVbor-J kade op f 2000. Perceel 2. Het winkel-j huis eveneens aan de Voorkade op'j 1 4600. Perceel 3. Het kweekerqland j aan den Rijneveldsohe weg op f 9.299' j HILLEGOM. De gemeenterekening over hét dienst] jaar 1924 sluit met de volgende eina- cijfers. GeWone dienst: Ontvangsten Uitgaven Batig saldo Kapitaaldienst: Ontvangsten Uitgaven Batig saldo f 50016068$! 47070379 j f 2945 689 Vsj f 137281537V2' 127231559$ f 10049978 ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Johannes, zoon van N. de Jong en A. M. Kelder. Maria Johanna, dochter van J. Overdevest en M. B. van der Geest. Getrouwd: Hermanus Mauritus Balle ring, 23 jaar van Hazerswoude en Hele lena Cornelia van der Poel, 22 jaar. Petrus Leonardus Verstéegen, 28 jaar en Anna Ammerlaan, 24 jaar. Albertus ePtrus Blommestijn, 29 laar van Uit hoorn en Jacoba Cornelia Olsthoorn, 26 jaar. Leonardus Adrianus Zandber gen, 25 jaar en Cornelia Maria van ;Veen, 21 jaar. Overleden: .Wilhelmus Verberne, 82 jaar, overl. te Leiden, echtg. van A. C. van Hulst. Agatha Alida van Soest, 70 jaar, echtg. van Willem Beukelaar. Franciscus Slingerland, 74 jaar, wédr.. van Johanna Maria van (der Rant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2