WlËÜWË* LÈÏDS~CHE CÓÜRANT VAN DONDERDAG 15 OCTOBER 1926 ESN UITSTAPJE NAAR BRUSSEL IN 1564. Toen zoo lezen we in „Het Han delblad" op Vrijdag 16 September 1562, burgemeester Jan Govertz en thesaurier Pieter Speijert de stad Ou dewater verlieten om op reis te gaan naar Brussel, namen, ze eerst, naar oud-va'derlandsch gebruik 'n afscheids dronk ,,'n goe reis"' Die goe reis werd behoorlijk als eerste uitgave door Pie ter Speijert op de rekening geboekt. „Buyten die Vuylpqort verdronken vier duiten" (25 cent). Dat was voor drie personen, want de voerman, die hen voor zes stuiver naar Schoonho ven zou brengen, kreeg ook zijn glaas je mee. Te Schoonhoven stapten ze bij de poort uit en wandelden de stad door naar het Veer. Hun „dingen" lieten Ze dragen door twee man, die elk voor 'één duit dat karweitje deden. „Van ons dingen duer de stad Schoonhoven ,te dragen twee duiten" staat weer op de rekening. Duur waren ze niet die zestiende-eeuwsche witkielen, trou wens de heele reis was een koopje en kostte slechts 71 "stuivers en 4 duiten en dan reisden de heeren nog wel met de duurste gelegenheid, den reiswa gen. Ze hadden onderweg tweemaal moeten overnachten en kwamen eerst Zondagavond te Brussel. De reiswa gens waren wel open karren en men zat er op houten banken. Het meeste oponthoud gaven nog de voeren, die waren betrekkelijk ook heel duur. „Om met die scuyt in den jOudenbosch te varen, achttien stui vers." In Brussel gekomen was het al laat en omdat zij „nogh nyet voorsien en •waren van logys" gingen ze voor één 'nacht in de herberg ,,de Luypert" lo- jgeeren. Voor het slapen betaalden ze elk een stuiver. 1 Het paste in die dagen geen lieden svan kwaliteit „in e?n publieke her- 'berg tehuis te leggen" dus huurden ze 'den vo'genden dag kamers bij knappe, 'burgerlui. Voor den kost zorgden ze "jzelf en voor de bediening gaven ze een (fooitje. In de 25 dagen, dat ze in Brussel Ijbleven, gaven ze 16 stuiver aan brood [en 20® stuiver aan boter uit. Brussel was een echte luxe-stad en alles was er duur. Tien duiten voor een pond os- jsevleesch was afzetterij. In Oudewater betaalden ze maar zeven duiten. Een schapebout kostte in Brussel niet min- jder dan zes of zeven stuiver en een igans zelfs acht stuiver. Het .schijnt, dat ze alleen van kool, wortelen en rapen hielden en dat voor- lal rapen met „scaepvoetjes" hun lie- velingskost was. Ook het Brabantsch jbier lieten ze zich goed smaken. Ze -dronken voor 46 stuiver aan bier en 'voor drie gulden en zeven stuivers jaan wijn .De wijn kostte twee en een halve stuiver de kan. De „slaaphuur" beliep in het geheel 144 stuivers per persoon. Dat was dus duurder dan in de logementen, maar ze hadden het ook veel deftiger en wer den behoorlijk bediend. De meid en de 'knecht kregen ieder zoo wat bij elkaar een som van twintig duiten (12G cent, oftewel 5 grooten) aan fooien. Ook de Brusselsche barbiers zijn niet rijk geworden door het Oudewatersche bezoek. De twee gasten gingen maar !één keer naar zoo'n figaro en betaal den hem vier duiten om hun baard een beetje behoorlijk te maken. In Oudewater kostte zoo'n operatie niet meer dan een oortje (4 penningen of 'P/4 cent). We zien hieruit, dat zelfs deftige lieden zich in die dagen maar om de twee of drie weken lieten sche ren. Ook zijn ze daar in de Waranda geweest, dat was, een wandelplaats waar men tegen entree in mocht en waar gelegenheid was een „versnape ring" te lcoopen. Zij kochten elk voor een duit neuten. Later hebben ze' zich aan de speeltafel gezet en daar drie stuivers verloren, hetgeen eerlijk werd opgebiecht. Toen hun besognes geregeld waren, vertrokken ze weer naar huis. De wa genvrachten waren nu veel hooger, het was October en de wegen veel slechter. Toch ging de reis heel vlug. Op 18 October 's morgens hadden ze in Antwerpen nog bier gedronken en den volgenden avond waren ze reeds in hun" vaderstad. Het vervoer te wa ter van Oudenbosch over Dordrecht en Gouda naar Oude water had slechts acht stuivers gekost en zoodoende kost te de terugreis nog iets minder dan drie gulden. In het jaar 1565 kostte dus' een reisje van Oudewater naar Brussel en terug, voor twee personen, zes en een halve gld. Alles le klas en fooien er onder begrepen. GEMENGD NIEUWS. Een onbekend schip. Ten Westen aan de Visschershaven te Scheveningen, ver weg ln zee, zoo dat zelfs met behulp van een kijker den naam en de vlag v.an het vaartuig niet was te onderkennen, is gistermor gen een wachtschip voor anker gaan liggen- Er liepen al aanstonds geruchten, dat het schip in nood verkeerde en om hulp had geseind: en bij het ruwe weder trok het schip natuurlijk de aandacht van hen, die zich op den strandboulevard bevonden. Van het seinen om hulp is evepwel geen sprake geweest. Volgens den ha vendienst ligt het schip buiten de branding voor twee ankers en ver keert het niet in gevaar. Het schip, dat volgens later bericht, een schroefboot bleek te zijn; waar van men de nationaliteit niet kon vaststellen, scheen geen volle lading te hebben, zoodat door de deining der zee, het achterschip naar boven ge- stooten werd, zoodat de schroef boven den zeespiegel uit kwam. Zoodra men het vaartuig bemerkte, werd het personeel van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschap pijen gewaarschuwd, om 'zich gereed te houden. Tegen 9 uur bleek de kapitein de pogingen om vooruit te komen, op te geven en werden, zooals in zulk een geval gebruikelijk is, twee ankers uit geworpen. De vrachtboot is daar den geheèlen dag blijven liggen. Gevaar is niet aanwezig. Iets over sponsen. Het is nog maar kort sinds bdwezen is, dat sponsen dieren zijn. Ze kunnen de wonderlijkste vormen hebben, b.v. een vaasvorm. De groote gaten in de spons zijn die, waardoor het water al tijd in en uitstroomt als het dier nog leeft. Verscheidene soorten van sponsen groeien in zee, slechts enkele in zoet water. Er zijn sponsen, die zulke geringe af metingen hebben, dat ze slechts onder een microscoop te zien zijn. De vorm der sponsen hangt veel af van de plaats waar ze groeien. In stii water zijn die vormen het meest vol maakt. Er zijn krabben, die geheel door klei ne. levende sponsen bedekt zijn. Een der gewoonste soorten van spon zen leeft in de oesterschelpen. In de Japansche Zee groeien sponsen, die een aanzienlijke grootte bereiken Deze zijn zoo fijn van weefsel, dat het gespon nen glas lijkt. Hooge eer. Het hoogste me teorologisch station van Duitschland dat op Zugspitze, vierde dezer dagen zijn vijf-en-twintig jarig bestaan. Tiidens de feestviering, waaraan be kende meteprologen en andere man nen der wetenschap uit geheel Duitsch land deelnamen, vloog een vliegtuig van de Zuid-Duitsche Aero Lloyd bo ven het 3000 ,M. hoog gelegen obser vatorium en wierp er een krans op. N'ieuwe uitvinding. Te Tamborough zijn door den bekenden vlieger 'Courtney goed geslaagde proe ven gedaan met den helicopter (lood recht stijgend en dalend vliegtuig) die een uitvinding is van Juan de la Cier- va, zoon van een vroeger Spaansch minister van oorlog. Naar verluidt, is deze helicopter in geschreven om mee te dingen naar den prijs van 50.000 pond sterling, uitgeloofd door het Britsche lucht- ministerie voor een toestel, dat het probleem van vertikaal vliegen op lost. Courtney heeft zijn wedervaren in den helicopter aldus beschreven: „Ik ben niet in de gelegenheid mij uit te laten over het model van het vliegtuig, maar als men er de lucht mee ingaat, is dit stellig een onge wone sensatie. Het beteekende voor mij, dat ik duizend voet hoog loodrecht opsteeg, en wanneer men de eerste twintig of dertig voet aldus de lucht is in gegaan in zulke vreemde omstandig heden, heeft men heel wat vertrouwen noodig-, om voort te gaan, want al door is men benieuwd wat er zal ge beuren. Je denkt natuurlijk, dat je elk oogen blik te pletter kunt vallen, maar het neerkomen is een nog angstiger ge waarwording. Ik daalde loodrecht van een hoogt© van vijfhonderd voet en had alle ge waarwordingen van onvermijdelijk te pletter te moeten ploffen. Maar die vrees was onnoodig. Het toestel land de met het grootste gemak en liep slechts enkele meters aoor, vóór het stilstond". De ïa Cierva's uitvinding paart het vertikale vliegen van een helicopter aan de bewegingen van den ornit- hopter een toestel dat met de vleu gels klapwiekt als een vpgel. Courtney is zeer voldaan over zijh vlucht en koestert groote verwach tingen van de uitvinding van den Spanjaard. Nog een proefneming. Op den eersten dag dat het weer gun stig ervoor is, zal te Pulham een proet genomen worden met het lan- ceeren van een vliegtuig uit het lucht schip R 33, terwijl- dit in beweging is. Er is een licht, de Havilland 53, vliegtuig voor uitgekozen. Het lucht-ministerie hecht groot ge wicht aan deze proefneming, ornaat men wil nagaan of luchtschepen bruik baar zijn voor het vervoer van vlieg tuigen. Het doel is niet alleen vliegtuigen te lanceeren, maar ook ze weer op te nemen aan het einde van hun tocht. Een bijzondere inrichting is aan de R. 33 vastgemaakt voor de proef, die o.a. op, een hoogte van 500Ü voet zal genomen worden. Een prins i n het armhui s. In een Hongaarsch armhuis is dezer dagen, straatarm, overleden Prins Mi lan Kristitsj, zoon van wijlen koning Milan van Servië. Met zijn dood is de oude Servische dynastie van do Ober- novitsj-familie ten einde gekomen. In een bericht uit Belgrado aan de „Sunday Express" wordt het ver haal van 's prinsen avontuurlijk leven verteld. Zijn vader verspilde zirn leven en zijn fortuin in de ;W©enscne dans huizen e.d. totdat hem de troon voor goed werd ontnomen. De Prins was reeds vroeg van zijn familie vervreemd; zijn vader zorgde echter voor hein zoolang hij; leefde. Nadat koning Milan was gestor ven en de moeder van den prins, een beroemde Griek'sche schoonheid, was V erdwenen, werd Kristitsj eerst stalknecht, daarna jockey, toen por tier in een nachtclub en ten slotte concertzanger. Hij eindigde zijn loopbaan als schrijL ver, nadat hiji nog ©en poosje be diende in de slaapwagens van de Oriënt Express was geweest. Zijn literaire productie bepaald© zich' echter tot een novelle over het leven van zijn vader, waarvan der Servi sche regeeriiig echter de publicatie verbood. De inhoud z&l wel altijd on bekend blijven, want het manuscript is verloren gegaan en de schrijver thans dood. Scheepsramp. .Ter hoogte van de Argentijnsche kust is een Ar- gentijnsch stoomschip, dat in aanva ring was gekomen met het Fransche stoomschip „Forbin", gezonken. Tien der opvarenden zijn verdron ken, verschillende hebben ernstige verwondingen opgeloopen. De daad van een krankzin nige. Maandag j.l. is in het cen trum van Rome pater Giny S. J., professor in de wijsbegeerte aan de pauselijke Üniversitas Gregoriana, door een, vermoedelijk krankzinnigen soldaat, met de bajonet doodgesto ken. Magnesium-ontploffingen. Te Rome zijn in een winkel van fo toartikelen, tengevolge van een twee tal magnesiumontploffingen 40 perso nen min of meer ernstig gewond. Bij1 de eerste ontploffing, veroor zaakt door het overspringen van een vonk in een hoeveelheid magnesium werden de fotograaf, zijn gezin en verscheidene cliënt en gewond. Bij' het hooren van de explosie renden eén aantal menschen den winkel in. waar een brand was uitgebroken. iWjeldra werd een nieuwe en nog groot ere hoe^ veelheid magnesium aangetast, welke eveneens tot ontploffing kwam. Personen in een aangrenzend café werden van hun stoelen geworpen, waarbij enkele door scherven van gla zen en flesschpn werden gewond. Een groentenkar ging de lucht in, terwijl de groenten over de- straat verspreid werden. Een passeerende auto werd tegen een tramwagen gedrukt. Alle aanwezigen in den wink©l lie pen brandwonden op. Geruimen tijd heerschte er een paniek. iVerduiste'ring. Door jaren achtereen gepleegd oèdrog en valsch- heid in geschrifte,' heeft een hoofd ambtenaar van dé Reichsbank te Ber lijn, de Reichsbankoberinspektor Fr. Arnold, chef van de Girokasse Char- lottenburg, de Reichsbank benadeeld voor een bedrag van meer dan vijf honderdduizend mark. De onregelmatigheden kwamen aan het licht na de pensionneering van Arnold, toen' de boeken van zijn at- deeling werden gecontroleerd. Lieve h uï s d i e r e n. Dezer dagen zijn in de residentie ontdekt, al dus te „Tel."...., krokodillen. Een origineel© Hagenaar had lou ter voor zijn genoegen t'wee kroko dillen tot huisdieren opgevoed en leefde met deze dieren heel prettig in een bovenwoning aan de Brandt- straat. 8 Behalve, dat zij! zich met hun enor me zachtheid een paar maal angst wekkend in de richting van de boe nen Van onvoorzichtige bezoekers had den gewaagd en dé vróuw des huizes bij een gelegenheid, toen zij een harer huisvrienden liefderijk over den rug streek, een niet malschen slag mét den geweldigen staart had gekregen, bleven zij verder op goeden voet met de bewoners en stelden zich voor hun maaltijden tevreden met runderlappen en beafstuk. Het bleek ©chter, dat de politie er nog niet zoo zeker van was, dat onze twee goedmoedige krokodillen voor hun diner voor de afwisseling eens een paar bewoners zouden uitkiezen, en hoewel de eigenaar slechts met de dieren uit wandelen ging, éls ziji' aan een stevigen ketting waren vastgc klonken, nu zij1 gevaarlijke afmetingen begonnen a,an tie nemen, vonden de autoriteiten het voor de veiligheid der Transvaalbuurt een gevaar, en dies moesten zij verdwijnen. Hoeveel krokodillentranen de 'dieren ook stort ten,. het besluit stond onherroepelijk' vast. De eigenaar heeft noode van zijn huisvrienden, 'dien hij zulk' een goede opvoeding gaf, moeten scheiden en heeft ze nu ten geschenke aangeboden aan de Rotterdamsche diergaarde, waarheen ,ze troosteloos van verdriet zijn overgebracht. Gevaarlijke sport. In De troit (V'.S.) verloor bij automobiel- wedstrijden een der deelnemers de con trole over zijn wagen. Hij kwam midden tusscben de toe schouwers t erecht. Vijftig- hunner wer den gewond, van wie twintig ernstig. De bestuurder van den auto is ge dood. :Visch'schoeners veronge lukt. Een bericht van St. John (Nieuw Br lm? wijk) meldt, dat vijf visclischoeners in de baai van Fundy schipbreuk hebben geleden. i i Uit het Sociale Leven. De jeugd en de vakjbewegingj. Het orgaan der Christelijk© textiel arbeiders wendt zich als volgt tot de jeugd: De jeugd ,van heden is de schare van werkende mannen jen vrouwen in d© toe komst. .Wat nu ook op het terrein van het sociale leven gedaan wordt, zal straks worden overgenomen door de jeugd van Weden. Nu weten we wel, dat de jongeren izich veelal geen kopzorg maken over ld© toekomst. Die zien ze in het licht van hun idealen. En dat is goed. Toch staat, ondanks dat, vooral onze .arbeidersjeugd met de beide voieten in het werkelijke leven. Onze) jongens en meisjes gaan vanaf hun 14de jaar met ons de fabriekspoort binnen. En al stel len ze hun idealen nog zoo hoog, één jding weten ze wel, dat namelijk de mees tein, wanneer ze ouder zullen geworden zijn, fabrieksarbeider moeten worden. Dit moet aanleiding zrjn, om' zich de toekomst ook zóó voor te stellen. God beware ons voor een ideaallooz© jeugd, maar zeker ook voor een jeugd, die aan werkelijkheidsbesef gespeend is. Heeft men als jong textielarbeider iof -arbeidster Zooveel besef van de wer kelijkheid, dat men, zich ouder geWor- der, ook als textielarbeider of -arbei dersvrouw kan zien, dan mag men zich toch wel voor die toekomst klaar ma ken. iDan is er alle reden om h©el wat te doen, teneinde de toekomst zoo licht mogelijk te doen zijn. Al is het immers, dat we het al uit ;Gods hand ontvangen wp hebben het zoo te zien: „het leven wordt, wat wij er zelf van maken". Laten onze jongens en meisjes dit bedenken, wanneer ze hun'taak ten op zichte van de vakorganisatie bezien. 't Is gemakkelijk ,om, jong zijnde, allies aaii anderen over te laten en zich mlergens om te bekommeren, doch de vruchten van die handelwijze' vallen ons na enkel© jaren zelf toe. En dief vruch ten zijn bitter. In het heden, jongens en meisjes, heeft de vakbeweging een taak voor U. N u heeft de Christelijk© vakorganisatie U noodig. EEN EIGENAARDIGE ONTMOETING In de dagen, dat Oscar II over Zwe den en Noorwegen regeerde, duidelij- ker nog uitgedrukt, op een stralenden Julimiddag van het jaar 1879, aldus het H d b 1. wandelden twee eenvoudig maar gedistingeerd gekleede Engel- sche dames langs den muur, die hete schitterende park van Ulrikstad, de zomerresidentie van het koninklijk ge zin, omringt. Op een gegeven oogenbtik zien zij ergens een poortje open staan. Onmiddellijk maken zij van de gele genheid gebruik om het park;, dat hiet voor het publiek toegankelijk was, te bezichtigen. Ongeveer tien minuten hebben de dames onder de lommerrijke hoornen gewandeld, als een van het tweetal 'n man van omstreeks vijftig jaren bezig ziet bij de rozenstruiken, die hij zorg vuldig van de verdorde blaadjes ont doet. „Ga mee" zegt de Engelsche tot haar vriendin, en op den man afstevenend, roept ze op gebiedenden toon.: „Vriend je, kom jij eens hier," De man nadert, hoed in de hand. „Vertel eens, vriend, zouden wij het kasteel niet eens kunnen bezichtigen. Wij hebben er graag een flinke fooi voor over." „Wel ja, dames, dat zal best gaan. Ik ben hier zooveel als huismeester. Aïs u dus maar mee wilt gaan." De Engelsehen, verrukt over het bui tenkansje, scharen zich aan de zijde van den gids, die hen door alle vertrek ken leidt, die hen wijst op iedere be zienswaardigheid en die telkens blijk geeft volkomen op de hoogte te zijn van den vaak kostbaren inventaris. „Een intelligente baas" zegt een van de dames tot haar vriendin. Die legt den vinger op de lippen en wendt zich tot den huismeester met de vraag of hij Engelsch verstaat. De man glimlacht. „Dames, ik ben in Zweden 'geboren en getogen. Gaat u dus zelf maar na." Als het bezoek 'is afgeloopen, haalt een van de dames haar gouden beurs je te voorschijn en zegt, vriendelijker dan bij het begin der kennismaking: Meneer de huismeester, wij mogen u toch zeker wel iets aanbieden voor uw moeite?" „Niets anders, dames, dan het ver lof uw hahd te mogen kussen." „Dat is nog eens een huismeester naar ouden trant" lacht de dame. „Hè toe, vertelt u ons hoe u heet." P,Met genoegen. Ik ben Oscar de Tweede, koning van Zweden en Noor wegen." „De koning?" roept verschrikt een van het tweetal. Maar de ander glim lacht tegen haar vriendin en een diepe buiging makend, zegt ze heel ernstig: „Uwe Majesteit zal ons "zeker wel toe staan haar de groeten over te brengen van onze doorluchtige moeder, H$re Majesteit Victoria, koningin van Enge land en keizerin van Indië." LICHAAMSOEFENING. Nederlandsche Christelijke Voetbal bond. Te Rotterdam werd dezer dagen 'n bijeenkomst gehouden, waarin werd overgegaan tot stichting van een co mité van actie tot oprichting van 'n Nederlandschen Christelijken Voetbal - Bond. Het secretariaat van dit comité wordt gevoerd door den heer J. P. Lezer, van Alkemadestraat 14 te Rot terdam. Getracht zal worden de ongeveer 50 bestaande Christelijke voetbalvereni gingen in Nederland te vereenigen in één land el ijken Bond. Deze Bond zal tot doel hebben eener- zijds het goed recht ook van de voet balsport voor de Christelijke jeugd te bepleiten en deze met woord en daad te propageeren, anderzijds stelling te nemen tegen de ontaarding en 't vaak verderfelijk karakter, dat de voetbal sport in z.g. neutralen kring, heeft ge- kregen en waardoor ook vele jeugdi gen uit Christelijken kring zijn afge weken. Met het plan tot stichting van deze nieuwe Christelijke organisatie voor lichamelijke oefening werden feeds talrijke bewijzen van instemming ont vangen uit Friesland, Groningen, Over- ijsel, Gelderland en Zuid-Holland. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting stonden op de rol 35 zaken, voor niet-openbaar 2 zaken. C. H. veehouder te Leiderdorp, is niet verschenen, doch hem wordt ten 1 laste gelegd, dat hij te Leiden een schaap ter markt heeft aangevoerd, dat lijdend was aan schurft, wat ge tuige Dr. Roos, dierenarts, die het ge val constateerde, bevestigt. Eisch f 10 of 5 dagen. Th. K. te Stompwijk, die niet ver schenen is, heeft geen inlichtingen ver strekt, en geen renitekaart ingezonden; ook niet op schriftelijke aanvraag. Ge tuigen Goslinga en Slegtenhorst wor den gehoord, waarna f 10 of 10 dagen wohdt geëischt. A. v. D. schipper te Alphen, wiens zaak, het overvaren van de roeiboot met paling in de Oude Vest, vorige week was aangehouden kwam nu weer "voor om den getuige J. Nievaart, brug wachter, te hooren. Deze getuige ziet de schuld niet bij bekl. De Ambtenaar ziet echter wel schuld en eischt f 15 of 10 dagen. Voor beklaagde treedt op Mr. Kor* ver van Alphen, die alle schuld ziet bij den bestuurder van de roeiboot, daar deze onverwachts achter andere schepen te voorschijn kwam. Verdedi ger vertrouwt dat hier vrijspraak zal volgen. C. C. W. te Leiden, heeft verzuimd j een geboorte-aangifte te doen binnen den gestel den tijd. Het kwam doordat beklaagdes vrouw naar het ziekenhuis is vervoerd en daar het trouwboekje gedeponeerd was Als getuigen werden gehoord ide arts Reijling en v. Veen, administrateur van het Ziekenhuis, waarna, wijl de Ambtenaar hier een misverstand zag. - slechts f5 of 2 dagen werd geëischt. Jac. C. melkbezorger van de Land bouw te Leiden, heeft op Zondag melk bezorgd, dat hij voor de „Horecaf" zou j mogen doen, indien hij de legitimatie- kaart hij zich gehad had, wat nu niet het geval was, en waarom de ambte naar f3 of 4 dagen eischte. C. v. E. motorschipper te Leiden, is ten laste gelegd het overvaren van een roeiboot in het Galgewater. Als getuige wordt gehoord C. v. d. Blom, opperman, die onervaren is. waarbij getuige alle schuld aanwezig oordeelde bij beklaagde. Hij had ook niemand op het dék gezien. Getuige v. Brummelen en v. Manen, beide werk zaam of dienstdoend, op "de spoorbrug, hebben wel menschen op het dek ge zien en nog wel heide schippers. Ge tuige v. d. Blom is door het verkeerde gat der brug gevaren, doch was later aan den goeden kant. Nog werden gehoord als getuigen A. Boelhouwer, Den Haag, en G. v. Eg- mond, van Rijnsburg, die 'ook op het vaartuig 'waren. De ambtenaar zag schuld en eischte f20 of 10 dagen. En de schade zegt getuige v. de Blom? Daar kom je te laat mede, zegt de kantonrechter. Maar wat had je voor schade? f 10 voor mij (een jas en een schop) en f50 materialen voor mijn baas. W. F. de R. te Leiden, heeft in ver- i boden tijd gevischt met aas, welk mis- j drijf ook A. B. B. op zijn geweten had. Tegen ieder werd f 1 of 1 dag ge- 1 eischt, met teruggave van de inbe j slag genomen hengels. J. J. P. chauffeur, Den Haag, heeft te Leiden met een te zware auto gere- den op het Rapenburg. De politie had gezegd: als zijn baas direct vergunning er voor vroeg er geen verbaal zou volgen. Dit was ge- schied en de vergunning was verlcre- gen, doch hij was nu toch gedagvaard. .Eisch 15 of 2 dagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6