NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 15 OCTOBER 1925 DAG-AGENDA. 13—17 October „Zomerzorg." Bazar der Vereeniging „Dierenbescherming.1 Donderdag 15 Oct 'sav. 8 uur .Zen- dingsbidstond Oosterkerk. Ds. D. A. v. den Bosch van 's-Gravenhage. Dagerijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Oct. a.s. waar genomen door de apotheken van c!# h.h. G. F. Reyst, Steenstraat 35, tele foon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. gen betreffen voorstellingen die uit sluitend voor personen die den leef tijd van 18 jaren hebben bereikt, toe gankelijk zijn". Spr. gelooft, daardoor aan de be zwaren van velen te zijn tegemoet ge komen. Nadat de heer KI eerekoper (S. D.) heeft gerepliceerd, komt de heer L. de Visser (C.P.) aan het woord, die begint met te constateeren, dat de prikkelende voorstellingen hoe lan ger hoe meer van het doek verdwijnen en dat de belanghebbenden onder de openbare critiek gedwongen zijn ge\vorden de snelst mogelijke verbe teringen ajan te brengen. De zede lijke gevaren, die aan den bioscoop vastzitten, verdwijnen cius, doch de maat^happelijke gevaren 'blijven be staan ot 'liever zijn aan het opko men. Spr. betoogt, dat men het bedrijf zooveel moeilijkheden in den weg legt, dat het niet meer zal kunnen olijven bestaan. Men wil nu den Dioscoop ook voor volwassenen onder censuur oren gen. Spr. vinac het onduldbaar, dat men de rijpere jeugd wil behandelen als de schooljeugd en dat men een jongen of een meisje van 18 jaar met een zuigeling gelijk stelt. Maar het ergste is de censuur voor volwassenen. Als je maar geld hebt en besloten clubs kunt houden, dan kun je de liederlijkste zwijnderij vertoo- nen. Daaruit blijkt het klasse-karak ter van dit wetsontwerp. Spr. zal zich daartegen ten scherp ste ver zétten. Men moet de oorza ken van de onzedelijkheid bestrijden in plaats van in te gaan tegen symp tomen daarvan. Er moet in de eerste plaats een materieels levenspositie zijn voor het proletariaat. De heer Boon (V.B.) repliceert. Spr. betoogt dat door de rechter zijde de politiek in deze zaak is ge haald. De heer Kersten (Staatk. Ger. Partij) repliceert. Spr.'s motie gaat niet tegen den bioscoop ah zoodanig maar tegen de bioscoopvoorstellingen zooals die i n hei openoaar plaats vin den. De heer Heemskerk (A.R.) wil een korte opmerking maken over de motie van den heer Kersten. Alge- meene beschouwingen behoeft spr. niet te houden; spr. heeft de rede va a den minister met genoegen gehjovd. \eel van het gezegde in dit debat behoorl bij de artikelen thuis. De morie-Kersteri heeft, naar 't schiint, een bijzonder principieel ka rakter. Indien het daarin neer gei :gae beginsel juist, was, dan zouden wr 't moeten aanvaarden. Maar is het juist, dat men ai dat gene, dat gevaar kan opleveren, maar verbieden moet? Bij eenig nadenken ziet men in, dat men zoo niet zou kunnen leven. Lr zijn slechte, maar ook goeae bioscoopvoorstellingen. Er zijn er ook die een stichtelijk karakter hebben en die onderrichtend zijn. Er moet on derscheid gemaakt worden. Er zijn ook goede en slechte boe ken, moeten dan alle boeken onver kocht blijven? Er zijn goede en slechte schilderijen, er zijn ook slechte pren ten, geen rolprenten. Er is goede en abominabele muziek, er zijn jasz-bands De heer Du'js (S.D.): Dan hebt u nooit goede jasz-band gehoord. De heer Heemskerk heeft in derdaad nog geen goede jasz-band ge hoord. De bioscoop moet niet verdwijnen maar giezuiverd worden, ook al om de moeilijkheden van art. 188 Ge meentewet in deze te ontgaan. Bij keuring van films is de werking pre ventief; afkeuring strekt niet ten prik kel tot bezoek; bij afkeuring van een film wordt die van de lijst afgevoerd; men krijgt zo niet te zien. Daarna bestreed do heer Heemskerk ;het betoog van Ds. Lingbeek, waar deze had opgewekt tot steun aan de Herv. Kerk. De heer Heemskerk meende, dat het uitspreken van deze gedachte meer «een R.K. methode is, dan een Lingbeek- sche (luid geroep: 0!) omdat zy her innert aan net ontredeti van die vroe» gere overheden, die veel gedaan hebben «om den bloei van het R. K. geloof onder de bevolking te bevorderen. Door zijn oproep om de Hervormde Kerk te steunen, heeft de heer Ling beek een R.K. weg gevolgd. Luid gelach weerklonk na deze uit latingen van den heer Heemskerk. Dè heer Lin^beek loopt wit van gram föchap naar den Voorzitter, blijkbaar jom net woord te vragen, doch niet hij, doch de heer Bomans (R. KJ komt dan aan het woord voor zijn repliek. De heer Bomans (R. KJ is niet geheel en al voldaan, zijn grootste be zwaar blyft bes.aan, n.l. de dissonant blijkende uit het groote verschil^ dat gemaakt wordt tusschen vergunnings- en vertaoningsrecht. De heer Mar chant (V. Dj consta teert in zijn repliek, dat er een streven bestaat om den bioscoop te fnuiken, ge tuige het optreden van den heer Ker sten en sommige anti-revolutionairen q\\ christelyk-historischen. Dit streven zien wy voortdurend, zegt spr., achter de wet. Onder groote aandacht, terwyl vele Kamerleden in een ln*ing om hem heen staan met Mr. Heemskerk in het midden repliceert Ds. Ling b©e»k (Herv. Geref. Staatsparty). Hy kwam onder voortdurende uitroepen van de sociaal-democraten en gelach, krachtig op tegen de beschuldiging van den heer Heemskerk, als zou hij zich langs R. Katholieke lijn hebben bewogen. Spr. wees er op, dat art 36 van de roeping der Overheid des lands gewaagt om" den Gereformeerden godsdienst te bevorderen. En thans, aldus spr., is het de heer Heemskerk, die, door hetgeen bij heeft gezegd, getoond heeft, dat hij zich be weegt langs de lijn van de Fransche revolutie. Met deze woorden eindigde de heer Lingbeek zijn repliek. Terwyl het gelach door het Kamer gebouw hoog opklonk en allerwege vroo iykheid heersciite, ging de heer Ling beek triomfantelijk weer in zijn bankje zitten. De heer Til an us (C. Hwas door het betoog van den -ivfinister niet be* vredigd en bleef zich verzetten tegen de centrale keuring. Minister De Geer daarna duplicee- rena. beantwoordde de verscliideuide sprekers en verdedigde nog nader de voorgestejüe aanvulling van art. 4. Als voorsteller van een motie kreeg de heer Kersten (Staatk. Ger. partij) verlof, voor den derden keer liet woord te voeren. Spr. erkende, zulks in ant woord aan den beer Heemskerk, dat er zijn goede en slechte boeken, goe de en slechte muziek, doch Jiy kende geen go-de bioscoopvoorstellingen. ZeLs stichtenjke bioscoopvoorst.llin- g^n achtte spr. een gevaar, omdat God zijn kinderen niet wil onderwijzen door etornme beelden, maar door h-t levende woord. Spr. eindigde met nog eens zijn motie aan te bevelen, doch zij werd verwor pen met 85 tegen 2 stemmen. Voor stem uen slechts de hoeren Kersten en Zandt. De algcineene beschouwingen werden vervolgens gesloten. De artt. 13 worden z.h.s. goedge keurd. De heer Boon (V. BJ verledigt een amendement om de» gemeentelijke na keuring en het bioscooporoca voor kinderen en jeugdige personen te vo-r komen. De heer Van A al ten (V. BJ ver dedigt het amendement-Marchant c.s. lom aan art. 4 als tweede lid tce te voegen: „Deze voorsehriiten mogen niet betreffen punten, waaromtrent bij deze wet of krachtens deze wet vastgestelde 11 algemeenen maatregel van bescuur is voorzien". Eet amendement is een om schrijving van algemeen geldende' rege len, toegepast op deze materie. In de aangebrachte regeringswijziging van art. 4 is aan 'ndeel der bezwaren on zerzijds tegemoet gekomen, doch de be voegdheid voor gemeenteraden om de bioscopen te sluiten, voor personen bei- neden 18 jaar blijft bestaan, en zoodoen de kan aan bioscopen het bestaan on mogelijk worden gemaakt. De Voorzitter verdaagt te vij f uur de vergadering tot hedeiniddag éèn uur. BUITENLAND. DB CONFERENTIE TE LOCARNO. "Wïelke vezdragen er worden voorbereid De odatrekken van de conventies en verdragen, die op de conferentie te Lo carno worden voorbereid, worden steeds duidelijker. Zij mogen daarom hier worden opgesomd. Het zijn: 1. Een Engelsch waarborgverdrag tusschen Duitschland, Frankrijk, Bel gië, Engeland en Italië. 2. Een algemeen arbitrageverdr^g tusschen Duitschland en Frankrijk. 3. Een algemeen arbitrageverdrag tusschen Duitschland en België. 4. Een algemeen arbitrageverdrag tusschen Duitschland en Tsjecho-Slo- wakije. 5. Een nader arbitrageverdrag tus schen Duitschland en Polen. 6. Een conventie tusschen Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. en 7. Een conventie tusschen Frankrijk en Polen. Met betrekking tot de beid£ laatst genoemde conventies kan men zeggen, dat zij door Frankrijk worden geslo ten met het doel, de Oostelijke arbitra geverdragen te waarborgen. Wat de verdragen afzonderlijk be treft kan vandaag worden vastgesteld, dat het Rijnlandsche waarborgverdrag zoo goed als uitgewerkt is en dat het Duitsch-Fransche en het Duitsch-Bel- gische arbitrage verdrag redactioneel, naar verluidt, gereed zijn. Ook de werkzaamheden met betrekking tot het Duitsch-Tsjecho-Slowaksche 'ver drag zijn op het punt van te worden beëindigd. Het Poolsche arbitrageverdrag zal misschien niet onaanzienlijk afwijken van het Duitsch-Tsjecho«-Slowaksche, aangezien Polen alleen de juridische kwestie bij het arbitrageverdrag gere geld wéfcscht te zien. Het is dus niet uitgesloten, dat het arbitrageverdrag met Polen niet van algemeenen aard zal zijn zooals de overige. De juristen hebben dus. naar men ziet, goed werk geleverd. Da ontruiming van Keulen. Naar de medewerker van het ,Hbld." uit Locarno seint, duiden, zoowel daar ontvangen telegrammen uit Berlijn als uitingen van Duitsdhe delegatieleden op een accoord tusschen de Duitsche ministers te Locamoen te Berlijn, zoodat algemeen aangenomen wordt, dat Zaterdag de diverse pacten getee- kend kunnen wordpn. De eenige quaestie, die nog moeilijk heden oplevert, moet formule G, de af spraak over de ontruiming van Keu len. zijn, welke wel na terugkeer van Kempner hedenavond geregeld zal worden. Voorts wezen niettegenstaan de officieele dementi's, de uitgebreide veiligheidsmaatregelen en activiteit dér Italiaansche recherche gisteravond op de waarschijnlijkheid, dat Musso lini vandaag te Locarno zal aanko men. Een bericht uit Rome meldt, dat Mus solini gisteravond naar Locamo ver trokken is. Duitschilaad zal het waarborgverdrag teekenen. Havas meldt uit Locamo, dat de Duitsche delegatie de machtiging ge kregen heeft, tot het waarborgverdrag toe te treden. Het Minderhedencongres. Te Genève is gisteren het congres der nationale minderheden in Europa bijeengekomen. Dertig nationale groe pen, welke veertien landen vertegen woordigen. zijn aanwezig. Het congres besloot een comité in te stellen, waaraan bet voorstel der Oe- krainers, Wit-Russen en Polen zal voorgelegd worden oni de kwestie van het zelfbestemmingsrecht dozer volken op de dagorde te brengen. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND PrctectiaHstische politiek. De-Britsche regeering heèft besloten, aldus de politieke correspondent» van de „Daily Mail" om krachtig de poli tiek van bescherming van binnenland- landsche industriën wier bestaans recht bewezen is en dié te lijden heb ben van de unfaire en abnormale bui- tenlandsche concurrentie voort te zet ten. De regeering is ervan overtuigd, dat deze politiek bet beste1 middel is tegen de werkloosheid. De correspondent van genoemd blad verneemt dat de Kabinetsgoedkeuring gegeven is tot het instellen van een onderzoek naar de aanvrage om be scherming welke gedaan is door een vooraanstaande Britsche industrie Het is practisch zeker dat tijd gevonden zal worden als het Parlement de vol gende maand weer bijeenkomt voor dé behandeling van een wet om uitvoe ring te geven aan alle beschermende rechten waaraan goedkeuring is ge hecht. DE WINTER GEKOMEN. Sneeuwstormen en vorst. Het winterweer is gisteren in Enge land plotseling aangevangen. Een bit ter koude wind kwam over de Britsche eilanden strijken, waardoor de tempe ratuur snel daalde, terwijl in verschil lende deelen van het land hagel, sneeuw en vorst reeds hun intocht de den In den afgeloopen nacht had men te Glasgow 17 graden vorst. Aan de Engelsche Oostkust woedde een vrij hevige storm. Een boot met een bemanning van 5 koppen is op de kust van Norfolk geworpen. De red dingsbooten stelden herhaaldelijk po- gingen in het werk bet schip te nade ren, doch telkens werden zij terugge worpen. De bemanning van de boot is ten slotte met behulp van boeien ge red. De reddingsbooten van Deal lie pen uit om bij de Goodwins een onbe kend zeilschip hulp te verleenen. Ook in Duitschland is het volop win ter geworden. Te Erfurt woedt sedert gistermiddag halfvier een zware sneeuwstorm, ge paard gaande met temperatuurs-verla- ging. Ook uit het Westerwald wordt zware sneeuwval bij een temperatuur van 3 graden gemeld. KORTE BERICHTEN. De Polen zijn weder begonnen met het uit het land zetten van Duitsche optanten. Het Oo9tenrijksch-Italiaansche in cident is thans tot volle tevredenheid van Italië geregeld Het onderzoek naar de Engelsche mijnindustrie zal heden beginnen. Bulgarije heeft om opheffing der militaire controle verzocht. Het hygiënische comité van den volkenbond heeft met zijn werkzaam heden een aanvang gemaakt. Het congres voor de wetenschap pelijke organisatie van den arbeid is te Brussel geopend. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Zegveld, G. Alers te Nieuw Lekkerland. Emeritaat. Es. A. van A11 de 1, pred. der Geref. Kerk van Hilvcrsat v. d gist r n deor cbssis Am:t.:d.:ul op zijn verzo-k ..ens '::ondh i 3 Jenon t::n x Jan a.s. eervol viu.ri.eat verleend. Ds. -J. J. Knijper, eervol ontsla gen predikant der Ned. Herv. Kerk, met ne bevo gdh.il van iisritus, wo- RECLAME. Zoolang wij hebben voeten, ziet, Eén om te passen, één om te loopen, Om Pantoffels bij v. ESCH te koopen; Zoo komen wij tot schande niet. 5901 L, VAN ESCH Wzn., Donkerste eg 5. nende té Amsterdam, Okeghemstraat io, stelt zich wederom beroepbaar. Ds .Kuijper, die 15 Dec. 1923 eervol ontslag ontving is tot nu top directeur van het Chr. instituut voor zelfonder richt te Amsterdam. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. J. Ubels is voornemens 18 Oct. a.s. afscheid te nemen van de Geref Kerk van Varseveld en 1 Nov. intrede te doen te Heemstede, na bevestigd te zyn door Ds. J. J. Miedema van Gro ningen. De kwestie Geelkerken. De Provinciale Synode der Geref. Kerken, vergaderde gisteren te Amster dam van 10 uur 's morgens tot onge veer Mijf uur waarna de vergadering (geschorst werd, om 's avonds 7 uur hervat te worden. Na de heropening werden, naar het „Hbld." meldt, allereerst gehoord de afgevaardigden der Gerefi Kerk van Amsterdam-Zuid, teneinde toe te lich ten het bezwaarschrift van dezen raad tegen de wyze van optreden der classis Tevens werd gehoord een der hooglee raren der Vrjje Universiteit, die als dia ken van de z.g. kleine kerkeraadsver- gadering opdracht had het protest te ondersteunen. Verdere protesten waren by de Sy node ingekomen van de classis Haar lem en van eenige ouderlingen der Ge rel. Kerk te Zanavoort. Voor de classis Haarlem zou optre den Ds. v. d. Brink van Zandvoort, die echter door ongesteldheid verhinderd was. In zijn plaats kwam Ds. Brussaard van Blcemendaal, die een krachtig plei dooi hield ten gunste van Dr. Geelker ken. Gisteravond is na een zeer bewogen vergadering besloten de Geref. Kerk te Assen aan te vragen een vervroegde .Generale Synode bijeen te roepen in December a.s. De Dom gerestaureerd. In tegenwoordigheid van een zeer groote schare belangstellenden is gis teren te Utrecht de Domkerk na de res tauratie opnieuw in gebruik genomen in een plechtige bijeenkomst, waar als eerste spreker het woord werd gevoerd door den president-kerkvoogd, den heer W. baron Roëll, die de kerk weer over droeg aan den kerkeraad der Ned. H. Gem. ten dienste van de openbare godsdienstoefeningen. In hartelijke bewoordingen sjjrak hij dat college toe, uitte den wensch. dat het met dezelfde voorliefde in die ver nieuwde Domkerk zijn werk zal doen, als dat tal van jaren in de oude is ge schied, en eindigde met 'de beden, ver vat in 2 Kron. 6:40 en 1 Kron. 8:29. waarna hij met den wensch, dat Gods zegen tot in lengte van dagen op de Domkerk, de^gemeente en hun arbeid mocht rusten,, zijn toespraak besloot. Na hem voerde het woord. Dr. J. Th. de Visser, Hie zijn redevoering aanving met herinneringen op te halen uit de dagen van Van Oosterzee, Nicolaas Beets, de predikanten Van Hoogstraten en Bösken. Spr. herinnerde er aan,' dat hij hier zijn eersten avondmaalsgang deed; hier zijn proefpreeken hield als aan staand predikant, in één woord aan die oogenblikken van zielsvervoering en geestverrukking, die de verdere richting van spr.'s leven zouden bepa len. Is het dan vreemd, dat spr. in het bijzonder aan deze Domkerk zich ver bonden bleef gevoelen en bet hem. toen de noodzakelijkheid barer restauratie was gebleken, een voorrecht was daar aan een bescheiden aandeel te nemen? Tot boe talloos velen heeft in dezen gothieken Dom gedurende reeksen van jaren de boodschap van de verlossing door onzen Heiland Jezus Christus weerklonken! Hoevele evangeliediena ren van vroeger en later tijd hebben in 'deze schoone kerk zich geoefend voor hun predikambt en hier hun eer ste prediking doen hooren! Er is geen kerk in Nederland, waar in die mate hoogleeraren, predikanten en studenten met elkander voorberei denden arbeid voor het zielekeil der gemeente verrichtten. Er is geen kerk iri Nederland gedu rende zoovele, vele jaren met de Uni versiteit, niet alleen plaatselijk, ver bonden geweest, als deze. waarin Gijs- bert Voetius zijne bekende wijdingsre de bij hare oprichting hield. Er is geen kerk in Nederland, waar in zoo herhaaldelijk zendingssamen komsten werden gehouden en zoo lui de aan het bevel van onzen Koning herinnerd wordt: ..Predikt het Evange lie aan alle creaturen." Er is geen kerk in Nederland, die zulke teere snaren doet trillen in het hart der hervormden en op welker ei gendom en gebruik zoozeer in geheel de Ne'derduitsch-hervormde kerk prijs wordt gesteld. Ja, de beste kenner van Utrecht noemde haar terecht de hoofd kerk van ons land. Geheele geslachten zijn hier geeste lijk gevormd. Ouden gaven hier aan de jongeren het heilig pand over, door de vaderen hun, toevertrouwd. Een be paald stempel werd vaiï hier uit op geheel onze kerk ja op ons volk ge drukt. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6,NSF. Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. ó.ao (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Eïffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 Londen en Daventry. Tydsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.15 NSF. Aansluiting van het con certgebouw. 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 MJ Concert. Concert. 8.50'(plm.) (Madrid, 392 M.) Concert, 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Miinster, 410 M.) Concert of le zing. of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.0$ Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz; door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Londen en Daventry. Tydsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. De draadlooze radio-cursus. De reeks van korte radio-cursussen, die door den H.D.O. georganiseerd is en waarin door deskundigen op popu laire wijze den radio-amateurs, die ken nis der techniek wordt bijgebracht, welke noodzakelijk is voor het juiste gebruik hunner toestellen, blijkt een succes te zijn. De vele brieven, die van enthousiaste luisteraars hierover bin nenkomen, bewijzen het. Maandagavond a.s. van 7.15 tot 7.30 zal de derde voordracht gehouden wor-_ den door den heer Ir. J. M. Verff, in genieur der N.V. Philips' Radio. De spreker heeft als onderwerp voor dien avond gekozen: „Een praatje over laagfrequentie-transformatoren." Dr. de Visser eindigde met den vol genden wensch: God geve, dat in deze monumentale Domkerk, tot in lengte van dagen, duizenden en duizenden als levende steenen gebouwd worden tot een geestelijk huis! De laatste spreker, Ds. Q u a st ver bond zijn toespraak aan Mathheus 21 vs. 13, (Mijn Huis zal een Huis des ge- beds genaamd worden). Een Theologische School te Goes. Naar aan de „Rott." gemeld wordt, bestaan er plannen te Gees een Theolo gische school te stichten tot het oplei den van predikanten voor de Geref. Ge meenten. Gelijk men weet, hebben voorheen Ds. W. den Hengst te Leiden en Ds. G. H. Kersten te Ierseke de zaak der predikantsopleiding behartigd. Ds. Ker sten heeft voorts een actie op touw ge zet om een fonds van f 30.000 byeen te brengen, teneinde de opleiding beter te kunnen regelen. De jongste Synode der Geref. Gemeenten, te Rotterdam gehou den, heeft daaraan haar goedkeuring gehecht. Thans zyn onderhandelingen over den iaankoop van gebouwen gaande. De Zendingsweek. Director Rynders schryft: Er is verwach ting. De Zendingsweek 18 November na dert. Met verwachting wordt naar 'deze week uitgezien. Niet het minst door de meer dan honderd zendelings^ezinnen etn de acht honderd goeroegezinnen, die aan de zorgen der zendingscorporaties zijn toe vertrouwd. Alles is gedaan om in ons land be kendheid te geven aan# de zorgen^ der zending en de beteekenis der zendings week. Toch laten zoovele gemeenten nog niets van zich hooren en vragen nog geen zendingszakjes aan. De corporaties hopen van harte, dat uitstel geen afstel is; en zeer, zeer velen met haar dragen willen de nooden van het zendingswerk. Laat ieder zich haasten. UIT DE OMGEVING. SASSENHE1M. Dinsdagavond hield de A.R. Prop. club hare eerste vergadering, tevens haar jaarvergadering, van dit seizoen. De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer A. Warna.'U' Jr. hield een ernstig openingswoord over „Moderne Rubenieten". De jaar verslagen van secretaris en penning meester werden gelezen. 'tLedemal der club is 59, terwijl de kas met een batig saldo sluit. In de plaats van de aftredende bestuursleden A. Benschop en A. Wainaar Jr. werden gekozen A

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2