NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 9 OCTOBER 1925 een ontploffing heeft plaats gehad. Een menger werd gedood, verschei dene andere personen werden ge wond. Een oorlogs dioden klok. In tegenwoordigheid van den koning en een enorme volksmenigte heeft te Riverto de plechtige onthulling plaats gehad vaneen monumentale klok, welke uit Ihlet brons van kanonnen der geallieerden gegoten is. - De klok zal eiken avond ter na gedachtenis van alle óorlogsdooderi geluid worden. Het^uto-ongeluk bij S,t. Sau-r veur. Inzake de schaderegeling, voortvloeiende uit het auto -ongeluk bij St. Sauveur op 28 Augustus 1923, waarbij, gelijk men zich herinnert, 21 Nederiandsche toeristen in een af grond vielen, wordt een minnelijke schikking getroffen. Het bedrag van de schadeloosstel ling, welke aan de nabestaanden van de slachtoffers zal worden Uitgekeerd, zal worden vastgesteld op 600.000 frs. Goud ontdekt. Volgens te Londen ontvangen berichten heeft men in Zuid-Afrika na 20 jaar zoe ken een buitengewoon groote hoe veelheid goud gevonden in een aan tal bezittingen bij Randfontein in het zoogenaamde Witpoortje, een streek welke tot dusver niet bewerkt was. Verschillende maatschappijen, ensyn dicaten hadden verscheidene honderd duizenden ponden sterling uitgegeven om de geheel© streek telkens weer té' laten omwerken, in de hoop de voort zetting van de goudaderen terug te vinden. ^Wegenaanleg. De bitumen- weg Noordwijkerhout-Noordwijk is nu nagenoeg gereed. Wij vernemen, dat zoo spoedig mogelijk zal worden ge tracht een nieuwe bitumenweg te leg gen op de trajecten Noordwijk-Kat- wijk en Noordwijkerhout-Vogelenzang Daar het traject Xatwijk-Wassenaar reeds gereed is, zal binnen atzien- baren fijd een goede rijverbinding van Haarlem naar Den Haag langs cfen voet der duinen en door con Zeer kchoone streek zijn tot stand gekomèni. Moordaanslag. In'den nacht van Woensdag op Donderdag ver voegde zich bij de politie te Groede zekere S. uit Oostburg, die te ken nen gat met een vuurwapen door zijn arm te zijn geschoten en ipet een theepot een slag op het hoofd te heb ben gekregen waardoor een diepe wonde ontstond. In verband daarmee is dienzelfden nacht in zijn woning aangehouden zekere G. de H., te Gr. die een volledige bekentenis aflegde terwijl het vuurwapen (pistool) werd gevonden op een bleekveld achter zijn woning. Begrafenis-gebruiken. Tij dens de griep-epiaemie van 1918 heeft heeft de toenmalige burgemeester van Veendam het klokluiden bij begrafe nissen stop gezet, omdat dit geluid den angst in menig gezin nog ver meerderde. Sedert heeft de oude k-lok nog slechts eenmaal gelüid'. De kerkeraden van alle Protestant- sche gemeenten hebben thans echter gevraagd het luiden weer mogelijk te maken. Dat verzoek is ingewilligd, zoodat weldra de zware klok haar sombere t onen weder over deze plaats zal 'Uitbeieren, telkens wanneer "tiit voor een teraardebestelling meent wor den verlangd. UIT DE GESCHIEDENIS DER GOTEN In het tijdschrift Bouwen" heeft tie architect W. Verschoor een tweetal in teressante artikelen gewijd aan de ge schiedenis der goten. Reeds de Grieken en Romeinen, zoo schrijft de heer Verschoor, maakten dakgoten plan hun gebouwen. Meestal waren ze vervaardigd van natuursteen vooral marmer, doch ook gebakken klei was daarvoor een veelvuldig toegepast materiaal. De Grieken maakten aanvan lijk de gootlgsten van hun tempels voor al van ait laatste, en wel in afmetingen van 0,50 "M. en hooger. Later werden ze meer van kalkzandsteen gemaakt. Veel zorg werd besteed aan de wijze waarop deze goten aansloten aan de dakbedekking, alsmede aan de verbin ding "bij de stootvoegen. Het water werd niet afgevoerd door afvoerbuizen, zoo als wij ze thans kennen^ doch werd af geleid door saten in het verticale ge deelte van de goot of wel door water-" spuwers, die gevormd waren als een §eopende leeuwenmuil of een trompet, uisvormige mondstukken als water spuwers werden reeds vroeg aan marine ren gootlijsten in Athene aangetroffen. In noordelijker gelegen landen liet njen het water in die trjden eenvoudig- .van de dakvlakken op den aardbodem pfdruipen. Deze methode is hier en daar op het platteland ook nog gebruikelijk en in sammige gevallen, b.v. od zand bodem is tegen de toepassing aaarvan niets in te brengen. Om het afvloeien van het water langs de muren te verhinderen, liet men aan de gebouwen der middeleeuwen de dak- vlakken iets oversteken, terwijl men, door het dakvlak aan den voet een flau- wen knik te geven, bereikte, dat het iwater van richting verandert en in een boog het dakvlak verlaat. Eerst in het midden der 12de eeuw zien we in Noor delijk Europa de dakgoten verschijnen. In verschillende deelen van Frank rijk werden dakgoten eerst in de 13de eeuw toegepast. Zelfs aan het' groote •dak van de Notre Dame te Parijs was aanvankelijk geen dakgoot aanwezig. Eerst in 1220 veranderde men, na een brand ,de kroonlijst, die- het water af voerde naar een aantal boven de con treforts aangebrachte spuwers. De dakgoten van de groote gebouwen vertoonden in de 13de en 14de eeuw slechts weinig onderlinge afwijkingen, daarentegen waren die van de woon huizen uiterst verschillend, zoowel in vorm als in constructie. Wel liet men het water veelal eenvou dig van de dakvlakken afvloeien, doch' de behoefte om het regenwater te ver zamelen, benevens de toestanden, die, het van de dakgoten afdruipende water in de straten schiep, gaven aanleiding tot het maken van dakgoten. De eenvoudige constructie der huizen liet echter niet toe, een den gevel be kronende steenen dakgoot aan te bren gen en men moest zich tevreden stellen meteen op kraagsteenklossen of inge metselde ijzers aangebrachte uitgeholde houten ribgoot of wel met een goot bestaande uit twee tegen elkaar gespij kerde schrooten. Meestal werd het water uit de dak goten verwijderd door de z.g. water spuwers, in enkele gevallen door mid del van afvoerbuizen. Gewoonlijk worden deze spuwers aan de benedenzoden van de monding naar de gootaansluiting, waar zij in het vier kant overgaan, afgeschuind, en dikwijls door eenvoudige of gebeeldhouwde kraagsteenen ondersteund. Overigens treft men ook spuwers aan, die overal even breed zijn, en waaraan het profiel van de goot is voortgezet." De naam waterspuwer komt hoofdzake lijk toe aan uitloopen, die diervormen of fabelachtige monsters, ja zelfs jnen- schengestalten vertoonen én di3 het war* ter gewoonlijk in een op den weg liggetn de open gcot afvoerden en door den muil van het dier uitgoten. Het eerst verschijnen deze waterspu wers in Frankrijk omstreeks 1220, aan enkele deelen van de kathedraal van' Laon. Zij zijn wijd, in beperkt aantal aangebracht en bestaan uit twee lagen steen, de benedenste vormt de goot,- de bovenste doet dienst als dekplaat. - Deze eerste waterspuwers waren nog plomp bewerkt. Zeer spoeiig echter za gen de architecten van de 13 de eeuw het voordeel in van een groote verdee ling van het vs^ter. Zij vermeerderden, het aantal spuwers om den straal van het afvloeiende water verdunnen, ga ven ze dienovereenkomstig fijnere en slankere vormen en gebruikten z? tot4 een versiering van het gebouw, om de voorspringende d,eelen daarvan aan te iduiden en de loodrechte lijnen te ac centueer en. Aan de Notre Dame te Parijs verschg nen de waterspuwers in het jaar 1225 nog kort en gedrongen, maar door be kwame handen bewerkt. In den nieuweren tijd zijn de water spuwers niet meer een versieringsmo tief der gothische architectuur, daar het in de steden niet meer geoorloofd is, het regenwater door zulke spuwers' naar de straat te leiden. Hoogstens die nen zij nog bij een verstopping der dakgoten of afvoerbuizen voor afvoer van het overtollige water, dat andera in het gebouw zou kunnen dringen. TWEEDE BLAD. Hfe BINNENLAND. Patrimonium in Zuid-Holland. Woensdag is in het gebouw „De Een dracht" te Rotterdam een algemeen© vergadering gehouden van de Gewes telijke organisatie van Patrimonium in Zuid-Holland. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer J. Hol lander, uit Den Haag. Na opening met gebe'd en het lezen van Lucas 19:111 zette hij het doel van deze bijeenkomst uiteen. Noodig is, dat voor het nieu we seizoen nagegaan wordt, hoe de activiteit kan worden verhoogd en de organisatie kan verbeterd worden. Er is veel te doen, vandaar dat hier een paar onderwerpen aan de orde worden gesteld, die in het teeken staan van de actie. Vervolgens refereerde de heer W. Ileins, uit;Den Haag, over: „Patrimo nium in de grootere plaatsen." De heer A. Vingerling, van Zuidland hesprak het onderwerp: „Patrimonium op het platteland." De voorzitter deelde een en ander mede inzake de gehouden vergadering van het Verbondsbestuur met de af gevaardigden van de Gewestelijke af- deeling. In het Bondsorgaan zullen eenvoudig gestelde leidraden worden opgenomen. Uitvoerig bezien is ook de verhouding van Patrimonium en de rijpende jeugd. Het Gewestelijk Bestuur wil alle me dewerking verleenen om de afdeelin- gen tot hooger peil te brengen. Tot bestuursleden van de P G.O.Z.H. worden gekozen de heeren A. Vogelaar te Sassenheim en A. Vingerling te Zuidland. 24 afd. waren vertegenwoor digd. De ambtenaar van het Verbond, de heer Hermans woon'de de vergade ring bij. De niet opgekomen kiezers. Het.Eerste Kamerlid dr. Franssen heeft aan den minister van Binnen- landsche Zaken de volgende vragen ge steld: Heeft de groote meerderheid der stèmbureaux bij.de in Juli 11. gehou den stemming voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer zich in zake^art. 91 der Kieswet gedragen naar de aanwijzing van den Minister van Bima^nlandsche Zaken, vervat in diens missive aan de Gedeputeerde Staten dp-^ *>vinciën, door ,o,p een tweede el uit de kiezerslijst, bevatten - men der kiezers in het betrok- imi^'^A^Ifistrict, de namen van de kie zers, die fich aanmeldden, door te stre pen en het uittreksel uit de lijst met een toelichtend schrijven aan den bur gemeester te zenden?" Op welke wijze hebben de stembu- reaux, die zich aan het in de eerste vraag bedoelde advies niet hielden, binnen den voor de stemming bepaal den tijd de namen der kiezers, die z'ch niet hebben aangemeld, en de nummers, waaronder dezen op de kie zerslijst voorkomen (art. 74, 1ste lid), ter uitvoering van art. 91 genoteerd? Noteerden de stembureaux de na- me'h der in gebreke- gebleven kiezers door een hunner leden, of lieten zij zich bijstaan door iemand, die niet lid van het stembureau was? Is de behandeling voor den kanton rechter van de zaken van kiezers, die niet aan hun verplichting volgens art. 72, 2de lid, hebben voldaan, steeds ge schied, vóór de vernietiging van de verzegelde pakken, naar art. 95, 4de lid, was uitgevoerd? De Amsterüomsche straatbordjes. Nu te Amsterdam de bordjes der straatnamen in verband met de indee ling der gemeente in vijf stadskwartie ren (Centrum, Noord, Zuid, Oost en West), zullen worden vernieuwd, heeft FEUILLETON. Het geheim van Colde Feil. 62) Gedurende al dien tijd was Arden Towers goed onderhouden, de pracïi- tige broeikassen, de velden, de tuinen, het park, alles was nog juist zooals de eigenaar het had verlaten. En nu heerschte er onder de vele bedienden van de plaats groote opwinding en be drijvigheid. Want de graaf, die zoo lan gen tijd afwezig was geweest, keerde nu terug en bracht met zich een schoo- ne, jonge vrouw. Goed nieuws voor de bedienden van'de oude familie! Een gravin van Arden bracht altijd geluk, zoo zeiden zij en het vooruit zicht, dat het oude kasteel weer de zetel van intiem, huiselijk geluk zou worden, verheugde hen allen. Er liep een gerucht, dat deze nieuwe gravin van Arden een beeldschoon© vrouw was, een Engelsche, geen vreemdelin ge, zooals iedereen had gevreesd. In het vooruitzicht van een nieuwe en schoone jonge meesteres te zullen krij gen, werkten de meisjes en de bedien den hard en op den avond, waarop de graaf en gravin zouden thuis komen, was het kasteel in volmaakte orde. Er was slechts één^schaduw, die liet raadslid J. H. Solkesz een voorstel ingediend om B. en W. uit te noodigen op de naambordjes der straten, vermei dende het stadskwartier, tevens te doen aanbrengen boven die bordjes, onder de namen van de straten, die de namen van beroemde personen dra gen, in het kort hun beteekenis en de jaartallen'waarin zij geleefd heb ben. Bijv.: P. C. Hooft (Dichter 1581- 1647); Ferdinand Bol (Schilder 1616- 1680). Het ligt in de bedoeling dit voorstel bij de a.s. behandeling der gemeente- begrooting aan dè orde te stellen. Surseance van betaling. Naar gemeld wordt, zijn door de fa P. van Gastel Zn. kassiers te Don gen, de betalingen gestaakt. Vele in- dustrieelen te Dongen zijn hierbij be trokken. Bij nadere informatie deelde men mede, dat bijna de geheele Dongensche schoenindustrie bij deze deconfiture betrokken is. Een verzoek om sursé ance van betaling is reeds ingediend. Het gerucht gaat evenwel dat het tekort, zooals het zich thans laat aaV- zien, niet groot zal zijn. Een volledig overzicht van den stand van zaken is thans natuurlijk nog uitgesloten. De firma is reeds sinds October 1896 ge vestigd. Wetboek van strafvordering. „De Resb." zegt uit de meest bevoeg de bron te Vernemen, dat 1 Januari het nieuwe Wetboek van Strafvordering in werking treedt. De voorbereiding der invoering is in vollen gang en op eenige uitvoeringsbesluiten na gereed. Uit het Sociale Leven. Om een collectief contract. Door de afd. Den Haag van den Alg. Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden was Woensdag avond een vergadering belegd voor het kantoor- en controleerend personeel, werkzaam in het Bakkersbedrijf, in verband met het afwijzen der werk geversorganisatie om te komen tot afsluiting van een collectieve arbeids overeenkomst voor genoemde groep. De vergadering was zeer goed be zocht. De wn. voorzitter, de heer Tie- rates bracht verslag uit van de schrif telijk gevoerde onderhandelingen met de patroonsorganisatie en de conferen ties met den secretaris der werkgevers organisatie. De vergadering kon zich vereenigen met de wijze, waarop het bestuur was opgetreden. De heer Stam, districtsbestuurder, zeide, het onbegrijpelijk te vinden dat, waar de patroonsorganisatie momen teel bezig is te onderhandelen met den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf over het afsluiten van een contract, men de onderhavige groep niet te woord wilde staan. Men had zich dan ook gewend tot den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het Bak kersbedrijf en spr. vond het verheu gend, dat alle steun was toegezegd. Besloten werd, dat door de organi satie een uitvoerig schrijven Jjij den Patroonsbond zal worden bezorgd. Verder zal de hulp worden ingeroe pen van de geheele modern georgani seerde groep van handarbeiders in den Haag en zal men zich daarvoor wen den tot den Haagschen Bestuurders hond. In het hijzonder zal de deelne ming worden gevraagd van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het Bak- kerijbedrijf. De vergadering verklaarde zich ge heel achter hei bc.Muur te zuilen plaat sen. Christelijk Nationaal Vakverbond. In een gisteren gehouden vergade ring van h!et Christelijk Nationaal Vakverbond, werd besproken de pro paganda voor den komenden winter. opgewekte geesten en vroolijke harten verduisterde en de huishoudster, juf frouw Streworth wilde niet, dat ie mand die onder woorden zou brengen. Zij dreigde met onmiddellijk ontslag iedere bediende, die het waagde er iets over te zeggen. Zij duldde geen tegen spraak, maar wat zij ook deed, zij kon niet verhinderen, dat er iji stilte onder hen werd gefluisterd.- De Towers had, zooals de meeste zeer oude huizen, zijn bijzondere legen den. Er was aan de westzijde van het huis een donkere, diepe put, waarvan 't water koud en helder was. Deze werd genoemd de St. John's put en de legen de die er aan verbonden was luidde al dus: indien een jonge ridder, die zich voorbereidde tot den krijg, een gan- schen nacht bij de put zat, zoovele ma len van het water dronk en even zoo vele gebeden opzei, dan zou hij onge deerd terugkomen uit den strijd. Er was een slanke en een bijzondere schoone rozestruik, die daar was ge plant door iemand, die naar men zei later de martelaarskroon verwierf en. nu luidde de legende, dat een bruid, die een van deze witte knoppen droeg, nooit als vrouw ongelukkig zou wor den. Er waren ook andere merkwaar dige dingen te zien in dit oude kas teel. Epu ervan was een gang, een don- Door den heer J. Hofman 2e voor zitter van het C. N. V. werd dit onderwerp ingeleid. Door het C: N. V. zullen in -een achtial plaatsen, n.l. Amsterdam, Rot terdam. Utrecht, Groningen, Heeren veen, Almelo, Arnhem en Middelburg districtsvergaderingen gehouden wor den met d»e Besturenbonden. Deze vergaderingen zijn uitgeschreven te gen 10, 17 en 24 October a.s. Op deze vergaderingen zal, behalve het vraagstuk der woninghuren waar over door "het C. N. V. een adres is gericht aan den Raad van Ministers en in welke actie lde Besturenbon den zullen worden betrokken, gespro ken worden oVer de propaganda voor de versterking der Christelijke zak- beweging in den komenden winter. Het plan is om in de maand No vember in een tweetal weken als inzet voord deze actie ongeveer 100 pro- pagandavergaderingen in verschillen de plaatsen te houden, zoodat deze actie tegelijk over het geheele land wordt ingezet. Daarna zal de huis- bezoek-propaganda worden aangevat waarvoor propagandablaadies zullen worden beschikbaar gesteld. Een circulaire waarschijnlijk verge zeld van een brochure, zal aan alle rechtzinnige predikanten worden ge zonden. waarin deze gewez-en zullen worden op te beteekenis van het werk der Christelijke vakbeweging als' een deel van den arbeid voor het ko ninkrijk Gods. Zeer waarschijnlijk zal een extra' nummer van De Gids. het orgaan van het C. N. V., in groote oplaag verschijenen ter verspreiding voor de propaganda. GEMENGD NIEUWS. Ontsnapt. Twee gevangenen zijn bij klaarlichten dag op sensationeel© wijze uit de Pentonville-gevangenis in het drukk'e gedeelte van Londen ont snapt. Een hunner is reeds gevat, de an- ','der nog niet. Bv-ancï ïn een rolschaatsen- baan. Te Marseille heeft in een gebouw, waar een rolschaatsenbaan1 gevestigd is, een ernstige brand ge woed. De buren bemerkten het vuur het eerst en maakte aanstonds alarm. De twee bewoonsters door het la waai eindelijk gewekt, konden ter nauwernood ontkomen. Zij moesten uit een venster springen. De vrou wen hadden echter slechts geringe verwondingen. De aangerichte schade bedraagt on geveer 300.000 frs. Edelachtbare dief. In een herberg te Stettin werd sinds enkele tijd bijna dagelijks geld uit de toon- bankla ontvreemd. Dezer dagen is de dief op heeterdaad betrapt. Het bleek een communistisch gemeenteraadslid van Stettin te zijn. Frauduleus bankroet. Er heeft te Antwerpen een faillissement plaats gehad van een persoonlijkheid uit de Antwerpsche financieel© we reld, zekeren D. N., die algemeen vertrouwen en achting genoot. De talrijke slachtoffers van ditfrau duleuze faillissement hebben aanklach ten ingediend, die het parket hebben doen besluiten een accountant de boek houding van dïe failliete firma te laten onderzoeken. Een buitenlandsche bank. heeft aan zienlijke verliezen geleden door haar relaties met D. N. Een van de voor naamste slachtoffers is blijkbaar de compagnon van D. N., die niets ver moedde en die de beursoperatiën te Brussel behartigde, terwijl D. N. zich bezig hield met de zaken op de Ant werpsche beurs. De voornaamste oorzaak van de krach is de speculatie, waaraan de fi nancier zich overgaf, met het doel de ajanzienlijke verliezen te herstel len, die hij onlangs had geleden. Een curator zal onmiddellijk benoemd wor den. Deze zal overgaan tot de liqui datie der betwiste zaken D. N. heeft reeds een gedeeltelijke bekentënis af gelegd. Ontploffing. Een telegram uit Oakland (Calif.) meldt, dat in de Trojan pyro-teenniek fabriek aldaar kere .onregelmatige gang, die hoog en ruim was op sommige plaatsen en laag op apdere, waarvan men zei, dat zij toegang gaf tot de zee. De een of andere wijze graaf van de Towers had deze gang in het midden afgesloten, maar de bedienden spraken van vreemde kre ten en gillen, die men nog kon hooren vanuit dat gedeelte, dat naar de zee leidde. Er was een oude kamer in den oostelijken vleugel, waar een Lord Ar den een ontrouwe echtgenoote moest hebben opgesloten en haar daar heb ben laten verhongeren. Geen bediende zou bij avond voorbij die deur gaan. Maar de vreeselijkste legende was die welke genoemd werd de „Terras- wind" een vreemd en geheimzinnig ge luid, dat soms op het westelijke terras werd vernomen en altijd de harten van hen, die het hoorden, vervulde met een onbeschrijfelijken angst. Wee over het edele huis van Arden, wee over 'de deftige oude Towers, wan neer het geluid van de terraswind ge hoord werd! Het was ionheilspellend en griezelig; voor hen, die het voor het eerst hoorden, leek het in het be gin, of er een zacht windje blies, zoo zacht, dat men het nauwelijks kon hcoren, een windje, dat geen blad in beweging^ zou brengen; 'dan verhief het zich langzamerhand, hoe, dat was niet te zeggen, tot het geloei van den ge- weldigsten storm, een wind, die scheen in te houden het angstgeschreeuw en de noodkreten van een gevangene ziel. En wie daarnaar luisterde, voelde zich verstijven van angst. De wind klaagde, huilde, gierde, woedde, smeekte, zuchtte, en dan evenals hij langzamerhand luider was geworden verminderde hij weer en stierf weg. Het vreemdste tan alles was, dat, wanneer de terraswind woei, alles op het terras onbewegelijk in plechtige stilte daar stond. Geen tak, geen blad verroerde zich; als al (Je bloemen in bloei stonden, wanneer de wind opkwam, was er niet één van, die het fiere kopje boog. En dat maak te de heele zaak zoo griezelig. Er waren menschen, die niet bijge- loovig waren en die geen waarde aan de legenden hechten, die trachtten dit te verklaren uit natuurlijke oorzaken. Maar het grootste deel van het land volk geloofde in de legende, die aldus luidde: Leoline, graaf van Arden, was al 'n man op leeftijd, toen hij trouwde met Madoline, de jongste dochter van een naburigen baron. Zij had zich lang te gen het huwelijk verzet, doch werd er ten slotte toe gedwongen. Een portret van haar hangt in de groote galerij. „Madoline, gravin van1 Arden, vrouw- van Leoline, den vijfden graaf." Het is het portret van een lief,' geestvol meisje met de schaduw- van een vroegèn dood in haar oogen. Er was geen geschiedenis aan ver bonden van een trouwelooze echtge noote, slechts van een wreedheid. De oude graaf Leoline bemerkte spoedig, dat zijn vrouw hem niet liefhad. In het begin deed hij al zijn best, om haar afkeer van hem te overwinnen en toen hij meende, dat dit onmogelijk was, be gon hij haar slecht te behandelen. Hij schold haar uit en vervloekte haar. Meer dan eens had hij zijn sterke rech terhand opgeheven en had haar ge slagen, totdat zij bang voor hem werd en reeds beefde bij het geluid van zijn stem. Dat ergerde hem nog meer. Op zekeren avond hadden zij weer een hevigen twist; zij vei klaarde, dat zij zich in de rivier zou werpen; hij spotte er mee en' lachte haar uit. „Ik zal het doen" riep zij in de uiter ste wanhoop en radeloosheid. „Ik ga naar de andere .wereld en zal bidden om wraak over jou. En ik zal terug komen telkens wanneer er schande, oneer, ziekte en dood boven dit huis hangt! Ik zal tot je komen op de vleu gels van den wind en je zult genood zaakt zijn mijn stem te hooren!" Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5