~N1 EUWLÈ1DSCHEéüUfrAFïT VAT5ty0flT58RU"A8 8 88TÖBÈE 19251 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder leiding van den burgemeester, den beer L. H. J. M. Vosters. Aanwezig alle leden. Na opening met ambtsgebed kwam de gémeentébegrooting voor 1926 in be handel ii|j Algemeene beschouwingen wenschte geen der leden te houden, zoo'dat da delijk met de artikelsgewijze behande ling kon worden aangevangen. De heeren de Vette en Los maak ten aanmerking op de wethouderssala rissen, zijnde f 1440 per jaar, waarop de voorzitter herinnerde aan de dis- cussiën die hierover reeds zijn gevoerd Zoolang deze wethouders in functie zijn, dienen volgens Sepr. de salarissen waarop zij benoemd zijn, te worden i gehandhaafd. Bij de volgende verkie- i. zing zullen Ged. Staten mogelijk wel een wijziging voorstellen. Het voorstel van de meerderheid der begrootingscomn^issie om de salaris sen terug te brengen van f 720 op f 500 wofdt hierna verworpen met 73 st. Vóór de heeren v. d. Geest, Los en de Vette. De heer v. Andel stemde blanco. Verder had de commissie voorgesteld om de pensioenbijdrage van nieuw aan te stellengemeente-ambtenaren geheël op het salaris te verhalen. De voorzitter merkte op, dat de raad hiervan, toen verleden jaar B. en W. een voorstel deden in denzelfden geest, niet weten wilde. Waar het nu niet gaat over heel groote bedragen en nieuwe aanstellingen in de naaste toe komst niet zijn te voorzien, wil spr. maar verder over dit punt liever niet spreken. D.e heer de V e 11 e licht het voorstel der commissie, toe, waarbij blijkt dat speciaal de hoogste ambtenaren waren bedoeld. U bent ook sterfelijk, aldus spr. en dus Dan heeft u nog altijd gelegenheid genoeg om het salaris te herzien, al dus de voorzitter. Het voörstel der commissie werd hierna buiten behandeling gesteld. De voorzitter zei verder met ver bazing te hebben kennisgenomen van de klacht der commissie, als zou de schoorsteenschouw niet goed worden uitgeoefend. De heeren de Vette en Los hielden vol- dat er voor de klacht wel reden was, waarop .de voorzitter toe zegde een nauwkeurig onderzoek te •zullen instellen. Er wordt elk jaar dooi de brandmeesters, een rapport inge diend. Als die het niet goed doen, moet het maar rechtstreeks op order van het gemeentebestuur gebeuren, des noods door den gemeente-opzichter. De uitgaven worden tenslotte vast gesteld op een bedrag van f 167.203.83. Bij de bespreking der ontvangsten vroeg de heer Rotteveel waarom geen post was geraamd voor de ont vangsten van de bruggeldheffing te Ni eu we- We tering, waarop de voor zitter antwoordde, dat op deze ont vangst nog niet te rekenen valt om dat de heffing- door de Kroon nog niet is goedgekeurd. B. en W. stellen voor de opcenten op bebouwde eigendommen terug te bren gen van 80 op 50. In overleg met de commissie is dit voorstel echter latei- zoodanig gewijzigd, dat voorgesteld wordt de opcenten op bebouwde eigen dommen van 80 op 60, en die op on bebouwde eigendommen te brengen van 20 op- 10. De heer v. d. G e est geeft in over weging adle 'opcentenheffingen' in te trekken. Spr. vindt het een onevenre dige belasting. Niet allen worden er in gelijke mate door getroffen. De v o o'r zitter ziet daarvoor voors hands nlog geen oplossing. In 1920 moest ail leen aan gemeentebelasting f 117.000' worden betaald, en thans wordt aan belasting in totaal nog slechts f 68000 geheven. &eg dat dit toch een mooi resultaat is van de be zuinigingspogingen, die B. en W. in het werk hebben gesteld, maar men moet dan ook eens weten uit te schei den. Er komen bij het innen der be lastingen nog al eens tegenvallers ook. Het voorste] van B. en W. en de com missie wordt daarna aangenomen. Een volgend maal hopen B. en W. een-verlaging van de opcenten op de vermogensbelasting te kunnen voor stellen. Den lieer de Vette is dit tegenge vallen. De voorzitter merkt nogmaals op, dat niet alles tegelijk kan. In den geest der vorige gemeentewet mag het vermogen zwaarder worden getroffen dan het inkomen dat door arbeid wordt verkregen. B. en W. heb ben slechts gemeend in deze domecra- tische lijn te moeten doorgaan De ontvangsten worden tenslotte vastgesteld op een gelijk bedrag als de uitgaven: f,167.203.83, waarmede de be- grpoting is goedgekeurd. Tot ophaler van de weesbrug te Oud- Ade wordt in de plaats van den heer A'. v. Leeuwen, wien onder dankbetui ging eervol ontslag is verleend, be noemd de heer J. v. Leeuwen, zijn zoon eveneens te Warmond, op hetzelfde, honorarium, zijnde f.50 per jaar. Op eenige schoolgeldrecïames wordt beschikt overeenkomstig advies van B. en W. Ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de opneming van de kas en boeken van den ontvan ger dezer gemeente of> 26 Sept. 1925. b. Dankbetuiging van R. J. de Jeu voor zijne definitieve benoeming tot wegwer ker-brugophaler dezer gemeente. c. Alsvoren van C. J. van Haastregt. Voor kennisgeving aangenomen. d. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur van St. Jacobus te Oude Wetering om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor de aanschaffing van drie schoolbanken. Voorstel van Burgemeester en Wet houders de gevraagde gelden beschik baar te stellen. Kosten f75. Aangenomen. e. Verzoek van liet R.K. Kerkbestuur van St. Jacobus te Oude Wetering om een voorschot op de gemeentelijke ver goeding. overeenkomstig artikel 101 der Lager onderwijswet voor 't dienst jaar 1925. Voorstel van Burg. en Weth. een voorschot toe te kennen, gr. f165. Goedgekeurd. f. Verzoek van de Gewestelijke land stormcommissie Zuid-Holland-West om toekenning van een subsidie, groot f 100 voor het jaar 1926. Vporstel van Burg. en Weth. een subsidie tot te ken nen van f 50. Aangenomen. g. Verzoek van de R.K. Vereeniging „Moederschapszorg" te Heerlen om toe kenning vjm een jaarlijksche subsidie van f25 ten behoeve der Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. Voorstel van Burg. en Wethouders het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aan het eind van de vergadering richtte de voorzitter het woord tot den heer Van An d e 1 in verband met diens aftreden als raadslid wegens ver trek naar Amerika, waar hij ook vroe ger reeds verkeerde. Hoewel d© heet- van Andel nog niet zoo heel lang zitting had, weet spr. uit aller* naam te spreken wanneer spr. hem nadrukkelijk verzekert- van zijn oprechten dank voor de zeer hartelijke samenwerking, die hier van hem werd genoten. Speciaal als voorzitter kan men in den raad mannen waardeeren die in alles hun principe willen opvol gen, mannen uit een stuk, maar op wien dan ook zoo noodig te rekenen valt. Zoo iemand was de heer v. An del. Vanmiddag, voor den aanvang dei- vergadering is van den geheelen raad een foto gemaakt. Spr. hoopt dat de heer v. Andel dit zal bewaren, als een herinnering aan het gemeentebestuur van Alkemade; verder dat hij met' zijn' gezin een pret tige reis zal hebben, en dat de zegen des Heeren hem ook in' het andere we relddeel zal volgen in gezin en zaken. Nadat de heer .v. Andel hartelijk had bedankt voor deze hartelijke woor •den zoowel als voor de genoten samen werking, sprak de voorzitter nog den heer Bouwmeester toe, die zijn 40- jarig huwelijksfeest vandaag viert, en wien hedenmorgen om 11 uur door den burgemeester in zijn woning een offi cieel bezoek zou worden gebracht, waarbij hem namens den raad een ca deau werd aangeboden. GEMENGD NIEUWS? L e e 1 ij k e vergissing. De 27-jarige landarbeider F.uit.Blija (Fr) vader van twee kinderen, werd, on danks het feit dat hij van licnting 1918 was, naar Assen geroepen om daar gedurende 17 dagen de herha lingsoefeningen mee te maken. Toen hij bij aankomst in de kazerne geen enkele zijner vroegere kennissen ont moette, kwam hem de zaak toch ver dacht vQor; hij wendde, zich om op heldering tot een officier, die hem toevoegde, dat men de „niehschen niet voor de grap" naar Assen haalde'. F. liet zich echter niet afschrikken; hij diende een schriftelijk verzoek in. Eerst nadat men F. 5 dagen lang in dienst had gehouden, kwam men tot de ontdekking, dat- het geheele ge val berustte óp een vergissing. - Ruwe rijd e r. De burgemees ter van Ede heeft opsporing verzocht van een -persoon, die op 1 Octojber in een gesloten Ford gereden heeft op een particulieren weg van" het land goed JHooge Veluwe, van den heer Kröllerte Otterloo. Vóór het hek van de wildbaan gekomen, wilde hij naar binnen rijden. De portier opende het hek, doch toen bleek, dat een on bekende' de wildbaan wilde binnen gaan, verzocht hij hem om te stoppen. De autobestuurder voldeedhieraan niet, maar reed op een dusdanige wijze, dat de 'portier tusschen de auto en dien steen en pijler van het hek beknek'l gisraakte. Deze bleef toen be wusteloos liggen en werd eerst ge- ruimen tijd later ge vort# en. De autobestuurder is teruggekeerd, zonder zich verder om den portier to bekommeren. Bekend is, dat de auto h'et num mer 1015 droeg, doch de letter is niet bekend. Den Haag in donker. Door een diefect aan de electrische centrale was gisteravond even over acht uur gedurende eenigen tijd de geheele stad bijna van licht verstoken. Tus- schenbeide scheelde het niet veel. of het licht brandde vrijwel niet. Om kwart voor negen was de storing af- geloopen. Hoewel het tramnet stroom ont vangt door middel van een specialen omvormer, was de stroom zoó zwak dat het verkeer moeilijk gaande was te houden. Het stond tweemaal zelfs korten tijd geheel stil. Poging tot moord. Dins dag wérd te Woensel de 30-]arig© ongehuwde arbeider J. v. S. onder 'lievig verzet gearresteerd, v. S. bleek het gemunt t e hebben op het leven van zijn zwager, zekeren E., met wien liij eenigen tijd geleden hoogloopende ruzie had gehad, en hem toen be dreigd had. Dinsdagmiddag toen van E. in de Kruisstraat aan het werk was, wilde v. S. hem met een mes een steek toebrengen, doch van E., gewaar schuwd door een heer, die het zag gebeuren, draalde zich om en_ weerde den slag met een schop af. Hierdoor werd 'van S. licht gewond en koos hijl h|et hazenpad.. Kind ver b rand. Te Busselte is het 3-jarig dochtertje van den ar- beide- ,WKroes in een pot met ko kend water gtevaflen en aan de be>- komen brandwonden overleden. Verdronken. Te Behn?kom is Dinsdag de 80-jarige landbouwer H. van Ommeren in de sloot bij. zijn woning verdronken. Land- en Tuinbouw. Prof. Dr. E. van Slogteren. Dr. E. van Slogteren te Lisse, een in de bollenstreek niet alleen bekende, maar ook zeer geziene persoonlijkheid is benoemd tot buitengewoon hooglee- raar aan de Landbouwhoogeschool te 'Wageningen. In verband daarmede schrijft de heer E. Krelage in bet „Weekblad voor Bloembollencultuur." Het is een publiek geheim, dat het bloembollenvak eenige maanden gele den ernstig bedreigd werd met het mo gelijk verlies van dr. Van Slogteren. „Onze dokter" zooals velen hem noe men had een zeer verleidelijke aan bieding ontvangen, om aan een onzer Rijksuniversiteiten tot hoogleeraar te worden benoemd. Ieder, die dr. Van Slogteren kent, weet hoezeer hij aan zijn werkkring gehecht is en hoe noode hij dien voor een anderen zou hebben verwisseld. Maar de hoogleeraarstitel is de hoog ste trap, dien wetenschappelijke wer kers kunnen bereiken, en het zou dus „onzen dokter" nooit ten kwade geduid kunnen worden, indien hij het aanbod had aanvaard. Maar na rijpe overweging heeft hij besloten trouw te blijven aan de taak, die hem lief was geworden, en af te zien van de zoo hoogst eervolle benoe ming tot professor. Het geheele bloembollenvak is hem daar dankbaar voor en gevoelt, 'dat de opoffering, die dr. Van Slogieren zicli in liet belang van ons vak getroost beeft, hem nog nauwer daaraan heeft verbonden. Het geheele bloGmbollenbe- drijf verheugt zich dan ook éénparig in de benoeming van onzen phytopa- tholoog tot buitengewoon hoogleeraar aan de landbouwhoogeschool te Wa geningen. De Regeering heeft door deze benoe ming de groote wetenschappelijke "waarde erkend van het werk van dr. van Slogteren ten behoeve van het bloembollenbedrijf en deze waardee ring tot uiting gebracht in het verlee- nen van den professorstitel aan onzen phytopathol'oog, die daarin een nieu wen prikkel zal voelen, zooaat nog noodig ware om zich blijvend aan zijn werk in onze streek te wijden. Namens bet geheele vak zij „Onze Professor" met deze nieuwe waardig heid gelukgewenscht! Het bloembollenvak kan zijn ingeno menheid met deze benoeming niet be ter toonen, dan door prof. Van Slog teren door daadwerkelijken steun in de gelegenheid te blijven stellen zijn taak naar behooren te vervullen. Het geen daarvoor van Rijkswege beschik baar wordt gesteld is in verband met de toenemende eiscben, die de tegen woordige omstandigheden stellen, ten eenenmale onvoldoende, en slechts door middel van het 2-cent-per-Roe- fonds zal het mogelijk zijn, prof. Van Slogteren in de gelegenheid te stellen zijn wetenschappelijke taak ten bate van ons vak naar behooren te vervul len. Moge dan ook de benoeming van onzen dokter tot professor opnieuw een aansporing zijn voor onze vakgenooten om,met kracht de bijeenbrenging der -gelden voor het fonds te bevorderen. Zij zullen daardoor in de eerste plaats hun eigen belang dienen, maar tevens een blijk van belangstelling geven in bet zoo zegenrijke werk van onzen phy topatholoog. UIT HET LEVEN VAN EDISON. De Washingtonsche correspondent van de „Maasb." wijdt een opstel aan den bekenden uitvinder Edison, waaraan wij het volgende ontleenrn: Edison wordt nu oud, «even-en-ze ventig. Lang heeft hij der menschcn vereering voor zijne vereldreputat: reeds mogen g enieten. Maar niemand weet eigenlijk iets af van den zéér- mens chelij ken, hoogst eenvo^iigeo mail of van z'n ie en met zijne lief derijke levensgèzellin, die juist nu in Collier's „Weekly" hare herinnerin gen doet publioeer-en. Waaruit ik een en ander meedeel: „Wat mijn levenstaak geweest is?" vraagt mevr. .Edison, die kleiner van postuur dan haar echtgenoot, met de zen nu dagelijks gearmd eenigen tijd gaat wandelen, in het groote park rond hun huis. „Wel, mijn taak was: altijd en overal voor „Mijnheer Edi son" te zorgen; te zorgen, dat ons huis en ons dagelijksch leven altijd - op de beste wijze door hém-zelven konden benut worden, in zijn groote levenstaak. Zijn werk"kwam altijd voor aan, bij wien dan ook, in onze huis houding. En we hebben er naar ge streefd, ieder onzer, om ons huis en ons huishouden zóó in te richten, dat er evenzeer wetenschappelijke resul taten uit voort kwamen, als uit zijh laboratorium!" Edison heeft heel weinig vrienden. Zijn werk doet hem voor een groot deel bij zich-zelven, en in zich-zelven leven, ver van al dat gezellig vrien- denverkeer der meeste menscnen. Al léén zijn vriendschapsrelaties van vele jaren met de Ford's hebben voor Tlu> inas Edison een groote beteekenis ge- had. .Vaak heeft men het al gehad over Edison's doofheid. Hij zelf had, al lang geleden, die kwaal als een soort noodzakelijk kwaad leeren verdragen, storend en hinderlijk-ver dólend bij tij den, iets waaraan niets te doen viel. Mevr. Edison dacht er zoo niet over en vond een groot oor^pecialist, die eveneens meende Edison wel te kun nen genezen. Niemand, behalve zijn vrouw, zou het ooit hebben klaar gespeeld, den geleerde te overtuigen van het nut van zoo'n onderzoek door een oor specialist. Maar het resultaat stelde toievrouw Edison schitterend in 't ge- lijk. Na méér dan een halve eeuw doof te zijn geweest, werd Edison op ze- keren morgen door den specialist mee gedeeld, dat zijn gehoor bijna zoo goed als normaal worden kon door een betrekkelijk kleine operatie. De datum er voor werd een week van te voren vastgesteld. Op den morgen van dien gewich- tigen dag nu, verscheen Edison op den drempel van zijn laboratorium, met een ietwat zorgzame, peinzende; uitdrukking op zijn gelaat, tegen alle gewoonteA in. Zich naar zijn persoon lijken assistent wendende, zei hij, als 'twar.e terloops: „Och, telefoneer eens even voor me naar dien oordokter om te zeggen, dat hij vandaag maar niet moet overkomen; 'kwil die ope ratie niet hebben".. Gedurende een héél klein oogen blikje waren zijne schérpe, rustelooz© oogen als doof een waas overtrok ken, diep verscholen onder die zware borstelige wenkbrauwen;'niemand, be halve zijn trouwe gade, wist wat die woorden den man gekost hadden; hoe zeer zijn karakter daarin weerspiegeld lag. ',-••• Hij; zelf gaf later de verklaring. „Ik heb leeren denken in mijn© af zondering, weg van klankenverwar- ring en geluid. En 'k zou héél wat meer aan denken willen doen, vóór aleer uit 't leven te moeten heengaan. ;Wanneer. ze nu m'n oor normaal in orde gaan maken, zal ik opnieuw te leeren hebben, onder die héél-andere omstandigheden mijn .denken te re gelen. 'k Zal alles opnieuw moeten er varenWaarlijk, 'kheb er den tijd niet voor!..'.. 'Evenals het jaren werks kostte aan zijn vrouw om Edison in contact te brengen met een oorspecialist, zoo was hij er ook nooit toe te "krijgen, een oogarts te raadplegen; toen hij ten slotte er toe over ging, en een bril dragen moest, klaagde hij, dat die bril' „het conoentreeren" van zijn gezichtsvermogen in den weg stond" zoodat hij er zich niet eer der van bedient, of hij! moet letterlijk niet meer op gewone wijze kunnen, zien. Doktoren schijnen bij1 voorkeur hem onaangename dingen te moeten ver tellen, zoo gekscheert hij; Yerbeoïd u, dat hij bij; al zijn gemis aan zin tuigelij k genot, nu ook het rooken laten moet.En „zwarte" sigarep. bij zwarte koffie, zijn z'n éénige pec cadillo's, en zullen dat wel tot zijn dood toe blijven. Hoe Edison thuis komt. na zjn dagelijksch werk in zijn laboratorium wordt op de volgende wijze verhaald: Het heele huisgezin zat te wach ten op den lastigsten, en in vele opzichten den beroemdsten man van Amerika. Hij was laatvoor de lunch! Hetgeen niets ongewoons was. Het personeel van het groote huis in Llewellyn Park w,as daar wel aan; gewend. De kleine wijzer was al over „één" heengegleden; en, hoewel met tegenzin, zetten we ons toch maar aan tafel. Nauwelijks hadden we onze plaatsen ingenomen, of een gerucht iii de ruime vestibule van ons- in „co lonial style" gebouwd huis verraste; een driftige stap buiten de deur der eetzaal, een beweging aan de deur •en de altijd-gehaaste zes-en-zeventiger stoof die kamer in, waar hij méér dan vijf uren geleden zijn eerste kop (morgenkoffie dronk, vóór aleer naar zijn laboratorium te gaan. 'tEten interesseert hem altijd héél weinig. Een glimlach, eigenlijk meer een soort'vriendelijk gebaar uitstra lend van onder zijn zware, asch-grau- we wenkbrauwen, zonder eenige per soonlijke bestemming, en hij kijkt in het rond; of liever: hij staart, tuurt rond. Een bord havermout ot melkspijs, wat druiven, z'n zwarte koffie en een paar sneedjes bruin, geboterd brood,. zie daar het lunch-menu, dat in zijn veer tig-jarig huwelijk eigenlijk weinig va- iiatie kende. Thomas Edison spreekt héél zelden. Nu en dan spreekt mevrouw, door een speciaal instrument, eenige woor den in zijn rechter-oor; dan glimlacht hij', ziet belangstellend hier of daar heen, maar zegt niets. Hetgeen vol strekt niet zeggen wil, dat hij niet geniet van wat hij weet. dat er ge sproken wordt, rondom hem heen. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Politierechter. Voor den Haagschen politierechter stonden gisteren terecht P. van den B. los werkman te Noordwijkerhout en M. M. W. los werkman, wonende te Sassenheim. Beide beklaagden waren recidivist en gedetineerd. Hun was ten laste gelegd dat zij in den avond van 22 Juni 1.1. achter de schuur van den kweeker Bader te Sas senheim 2 zakken gevuld met bloem bollen hadden weggenomen. Zij wer den veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf. Na voorlezing van extracten uit von nissen der Haagsche. rechtbank, waar uit blijkt dat bekl. v. d. B. vroeger we gens heling tot 7 maanden en bekl. W. wegens diefstal tot 1 jaar gevan genisstraf is veroordeeld, verzocht de politierechter allereerst bekl. van den B. te vertellen, wat e? eigenlijk is ge beurd. Bekl. v. d. B. zegt, dat bij van bekl. \V. nog f 17.50 te vorderen had. Her haaldelijk had hij dezen hierom ge vraagd, tot W. op zekeren dag zei: „Zeur er toch niet langer om, je kunt èr wel een zakje bollen voor krijgen, dat heb ik.ook nog van iemand tegoed" v. d. B. had daarin toegestemd en gezégd: „Goed, breng mij dat dan maar." Daarop had W. echter geantwoord: „Neen, kom het maar halen, want die man wil het voor zijn vrouw en kin deren niet weten." De politierechter: „Daarom moest het zeker bij nacht gebeuren. Het was 11 uur 'savonds" Beklaagde W. noemt het verhaal van v. d. B. niet waar en zegt, "dat v. d. B. zelf het zakje achter de schuur heeft weggehaald. De politierechter: Toen Uv den vol- - genden dag door den chef-veldwachter werd. aangehouden, heeft u gezegd, •dat er aardappelen in clen zak hadden gezeten. Bekl. 'W: „Dat heb ik maar voor de leus gezegd." De politierechter: Ik vind, dat u bei den slecht heeft afgesproken. Bekl. v. d. B. Bij de politie waren we het ook niet met elkaar eens. De politierechter: En daarom moet u dus die verhaaltjes maar volhouden? Vertel me maar liever de waarheid, daar schiet u meer mee op. Daarna wordt gehoord getuige Ba der, kweeker te Sassenheim. Deze kan niet zeggen, of reeds eerder bollen ver mist werden. De inbeslaggenomen bol len waren soortgelijk aan de zijne. Op getuige's zakken staat zijn naam, welke ook voorkwam op den zak welke hem door de politie is getoond. De waarde van de gestolen hollen kan getuige niet schatten, deze kan f30, f50, maar ook wel f300. zijn. Getuige Bruinsma, agent van politie, zag in den avond van 22 Juni beide beklaagden in de richting van de schuur van Bader komen. Ze reden op fietsen zonder licht en hadden bei<Je éen zakje bij zich. Getuige wilde hen voor het rijden zonder licht hekeuren, doch op zijn vordering om af te stap pen, gaf bekl. W. geen gehoor. Deze reed snel weg. Bekl. v. d. B. is afgestapt en zeide, dat hij bloembollen bij zich had, die van hem zelf waren. Op de zak stond een letter B. zoo als door Bader wordt gebruikt. De zak die W. bij zich had ,is nimmer terecht gekomen. De officier van Justitie constateerde dat aanwezig is de bekentenis van bei de beklaagden, dat zij samen ter plaat se zijn geweest. Wat er nn waar is van de verhalen van het wegnemen, doét niet veel ter zake, omdat zij later zijn aangetroffen in het bezit der zakken. Daaruit meende de officier te mogen afleiden, dat wettig en overtuigend'is bewezen, dat beklaagden zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal in ver eeniging. Wanneer spr. had geweten, dat op zoo brutale wijze is gestolen, als thans is gebleken, en dit mede in verband met de herhaalde bloembollendiefstal len, die den laatsten tijd voorkomen, dan had hij zeer zeker de zaak bij de meervoudige kamer der rechtbank aan hangig gemaakt, waar hij een zwaar dere straf zou kunnen eischen. Nu moet hij zich beperken tot de maxi mumstraf, welke de politierechter kan opleggen, welke hij echter veel te wei nig voor deze beklaagden acht. In verhand hiermede vraagt spr. voor beide beklaagden veroordëeling tot een gevangenisstraf van 6 maan den. De politierechter veroordeelde hen overeenkomstig dezen eisch. Beide beklaagden en de officier doen vervolgens afstand van het recht van hooger beroep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6