- NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 8 OCTOBER 1925 DAG-AGENDA. Vrijdag 9 Oct. 's av. acht uur. Stads- gehoorz. (Groote zaal). Leidsche kunst kring voor Al Ion: Bee tho venavond. 13—17 October „Zomerzorg." Bazar der Vereeniging „Dierenbescherming. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 October waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, te lefoon 55?. HBMBaHEnnnBHMlaanvi of Chrstelijk-nationale beginselen op staatkundig gebied. Overtrading van art. 24 der Gemeente wet. De raadsleden Geldhoff en v. d. Wei de te Wageningen hadden een brief gezonden aan den voorzitter, waarin zij mededeelden, dat hun voor eeni- gen tijd geruchten waren ter oore ge komen, als zou het lid van den raad, 'de heer G. W. Mortier, wethouder, ge- leyerd hebben aan de gemeente en dus art. 24 der gemeentewet hebben over treden. Een onderzoek had hun trij- wel de overtuiging gegeven dat deze geruchten waarheid bevatten. Zij ver zochten nu den raad inlichtingen te verstrekken, opdat deze zaak tot klaar heid zou worden gebracht. De Voorzitter deelde mede, dat ook hem, die geruchten hadden bereikt' wat hem aanleiding had gegeven om eenige gegevens te verzamelen De fei ten kwamen hierop neer, dat er een begin is van 7erboden levering, wat de heer M. niet ontkent. Hij heeft ge leverd een ijzeren raam voor het ge meentelijke badhuis en spijkers en as faltpapier aan de woningbouwvereeni ging „Irene". De levering is geschied in afwezigheid van den heer M. door diens zoons. De heer M. heeft nu ech ter een brief gezonden waarin hij me dedeelt de verschillende artikelen aan de gemeente ten geschenke te geven. Spr. had een onderzoek ingesteld bij bevoegde autoriteiten en was van mee ning, dat er wettelijk geen levering ge schied was, omdat er geen betaling was gevolgd. Er werd dus niet gezon digd tegen art. 24 der Gemeentewet. De heer Geldhoff beschouwde het ten geschenke geven, als een fictie en vroeg, of er een factuur was ingediend wat den voorzitter, naar hij mededeel de, niet hekend was Bioscoopcommissies. De vereeniging van leden van ge meentelijke en particuliere bioscoop commissies in Nederland heeft met het oog op 5e "behandeling van de bioscoopwet in de Tweede Kamer in den loop der volgende week een bui tengewone vergadering uitgeschreven tegen a.s. Zaterdag, m den gem&m teiijken schoolbioscoop te 's-Graven- hage. in deze vergadering zullen de be langrijke ondetdeelen van het wets ontwerp wrrden ingeleid door dehee ren dr. W. W. f. d. Meulen, D. v. Staveren en Li. .W', J. v. Hasselt, leden van het bestuur. Tot deze vergadering worden ook uitgenoodigd de leden der Tweede Kamer. De dxaadlooze te Scheveningen. i Naar „De Rsb." verneemt, ligt het ernstig in het voornemen der regee ring om het draadloos telegraafsta tion te Scheveningen op te heften en over te plaatsen naar IJmuideo, Als vermoedelijke datum van over plaatsing is reeds genoemd 15 Dec. a.s. Uit het Schildersbedrijf. „De Volkskrant" meldt, dat de or ganisaties van schilderspatroons v;n schildersgezellen elkander het tot 3.L Maart a.s. van kracht zijnde lande lijk collectief contract hebben opge zegd. De opzegging ging vergezeld weder zijds van de bereidverklaring tot het aangaan van een nieuwe overeen komst, waartoe zoo spoedig mogelijk onderhandelingen zullen geopend wor den, die geëindigd dienen te zijn vóór 31 Dec. a.s;- Vent. en marktvergunningen voor tabaksfabrikanten. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, betreffen de v ent-en marktvergunningen voor tabaksfabrikaten tot de burgem©2s- ters de volgende circulaire gerxht: In de „St. Ct." van 21 April 1925 No. 76 is opgenomen een oeschik- king van den M nister van Finan ciën, betreffende het venten met ta baksfabrikaten. Met verwijzing naar den inhoud dier beschikking heb ik de 'eer u mede te decfen, 'dat Tiet blijkens bij 'den Minister van Financiën ingekomen ambtelijke berichten voorkomt, dat de plaatselijke autoriteit vergunning ver leent tot het venten me: tabaksfabri katen in hare gemeente, zonder zich te hebben overtuigd, of de aanvra- fer wel een vergunning heeft als in ovenbedoelde beschikk.ng omschre ven. In verband hiermede, moge ik u, ter voldoening aan het daartoe strek kend verzoek van genoemden Minis ter, voor zooveel noodig uitnoodigsn uwerzijds geen vergunning tot het ven ten met tabaksfabrikaten af te geven of te doen afgeven, dan nadat is ge bleken, dat de aanvrager in liet be zit is wan een geldige vergunning door den ontvanger der accijnzen v er strekt. RECLAME. Gevatte ËCoude Kies- en Aangezichtspijn, Influenza, Rheumatiek, verdrijft men door de genezende, pijnstillende werking van Sanapirin Buisje 75 ct. (Mijnhardt) buitSland. DE CONFERENTIE TE LOCARNO. De garandeering in het Oosten. De Duitsche delegatie is gistermor gen bijeengekomen terwijl door de juristen in het Parkhotel bijzonder be langrijke beraadslagingen werden ge houden, die verscheidene uren heb ben geduurd en dienden ter voorbe reiding der gistermiddag gehouden zit ting. Behandeld werden de twee, voor: naamste punten, t.w. de kwestie van Duitschlands toetreding tot den Vol kenbond (artikel 16) en de Fransche garantie der Oostelijke arbitragever- dragen._ t De gistermiddag gehouden plenaire zitting heeft slechts één uur geduurd. Omtrent het verloop is het navolgende officieele communiqué gepubliceerd: „In de heden gehouden ziit'ng der conferentie werden in de eerste plaats de algemeene débatten hervat, terwijl daarna kennis werd genomen van het rapport der juridische deskundigen, over de in den loop der eerste zit ting aan hen overgedragen redaction- neele werkzaamheden. Aangezien nieuwe voorstel1en zijn fedaan, is het noodzakelijk gebleken, e juridische commissie opnieuw met de bestudeering daarvan te belasten. In verband hiermede werd aan de juridische deskundigen verzocht, een aanvullend rapport op te- stellen, dat in een latere zitting der conferentie zal worden uitgebracht" De eerstvolgende plenaire zitting der conferentie zal hedenmiddag om halt "drie plaats vinden. Naar wordt vernomen, betreft het hier een voorstel van Frankrijk be treffende de kwestie van 3e garan deering der Oostelijke arbitrage ver- drage'n, waarvan de behandel mg het voornaamste punt der beraaas agin- fen van de gister gehouden zitting eett gevormd. De Fransche delegatie, die blijft vasthouden aan het recht van rank- rijk, om cfe Oostelijke arbitragever dragen te gerandeeren, zou hebben gedaan weten te krijgen, dat de iu- risten nogmaals opdracht zullen krij gen, een formule te zoeken, die ook voor Duitschland aannemelijk zou zijn en toch de garantie van beaoalde ver dragen zou iaten bestaan. Een onderhoud tusschen Bïiand en Luther. Allerlei geruchten doen omtrent de veiligheidsconferentie van Locarno de ronde en gaan op benauwende wijze voortf onrust en zenuwachtigheid te verspreiden. Men spreekt van een incident tus schen Chamberlain en Stresemann, zooals rjjii tevoren sprak van een incident tusschen Stresemann én Bri- and. Deze verhalen zijn ongetwijfeld uit den duim gezogen. Of dit eveneens het geval is met de geruchten, dat iemand van de Italiaansche delegatie een Italiaansch journalist het ontwerp veiligheids ver drag, zooals de juristen dit thans heb ben uitgewerkt, zou hebben vertoond en dat alleen protesten der andere delegaties tegen- deze onbescheiden heid de publicatie zouden hebben ver hinderd, is niet met stelligheid te zeggen. - Het eenige vaststaande interessante nieuws is, dat gistermiddag om 12 uur Briand en cie Duitsche rijkskan selier Luthgr een streng vertrouwelijk onderhoud onder vier oogen hebben gehad te Ascona, een plaatsje aan net Lago Maggiore, evsh ten Zui den van Locarno. Omtrent het verloop van dit onder houd, dat bijna een uur duurde, en omtrent de daardoor vervvëkte indruk ken wordt begrijpelijkerwijze de groot ste geheimhouding bewaard. DE ZAAK-BARMAT. Dr. Leidig, de voorzitter van de commissie-Barmat uit den Pruisischen Landdag, heeft gisteren in deze kom missie een overzicht gegeven over de bespreking, die hij gisteravond met 'Julius Barmat in diens woning heeft gehad. Een politieagent komt beweren, dat de sociaal-democraat Heilmann onmid dellijk nadat er bepaald was, welke vragen aan Tulius Barmat zouden wor den gesteld dezen per telefoon heeft ge waarschuwd en hem zeffs instructies aangaande de te gaven antwoorden zou hebben verstrekt. Pleilmann, die aanwezig is, lacht luidkeels en de voorzitter deelt nu mee, djat hij zélf den heer Heilmann had verzocht, zich met Julius Barmat in verbinding te stellen om te weten te komen, ot deze de vertegenwoordi gers der commissie 's avonds kon ont vangen. Heilmann verzekert, dat hij ook niets anders aan Barmat heeft ge vraagd of gezegd. Hij heeft hem niets aangaande den inhoud der vragqn me degedeeld. Daarna worden de antwoord :n, door Barmat op de vragen gegeven, voor gelezen. Daaruit blijkt dat hij aan de sociaaldemocratisch.- partij eei 200JO mark voor een verkiez.ng act e ge schonken heeft. Ook heect hij nog enkele kleine bijdragen, n het g heel een paar honderd mar.:, voor de par.ij geofferd. Nooit heeft hij haar g hH pen als deze jn moedijkheden van fi- nancieelen aard verkeerde. Van communistische zijde wordt be weerd, dat de sociaal-democratische partij „stikte in het geld van Barmat Een sociaal-democraat roept daar op: „vertel ook ons e.ens, waar uw Russische roebels vandaan komen?" De voorzitter maakt aan deze ge- dachtenwisseling een einde. DE STRIJD IN MAROKKO. Uit Tanger wordt gemeld dat Abd el Krim zijn minister van buitenland- sche zakeii die 'beschuldigd werd van hoogverraad 'heeft deen vastbinden voor de loop van een kanón en daar na dit wapenheeft laten afschieten., Het lichaam van den minister werd uiteengereten. Andere vooracnctaande persoonlijkheden zijn op esn derge lijke wijze geëxecuteerd. KORTE BERICHTEN. Onder de Engelsche conserva tieven zou ernstige ontstemming over Baldwin's beleid heerschen, zoodat men zelfs over zrjh vervanging spreekt De commissie befast met de frensregeling voer Ierland heeft haar eslissing genomen. Engeland moet voornemens zijn met Turkije een. overeenkomst over de Mosoelkwestie te treffen. Te Genève is gisteren een in ternationale Roode Kruis-cohferent e geopend. 40 nationale Roode Kruis vereenigmgen en 26 regeeringen zijn vertegenwoordigd. Volgens béricht uit Teheran heb ben in Perzië talrijke protest-demon straties pTaats tegen den terugkeer van den shah, die de laatste jaren in Europa heeft doorgebracht. President Hindenburg zal Don-" derdag 15 October een officieel be zoek aan d e Saksische landsregeering brengen. Het onderhoud tusschen Hinden burg en Tsjitsjer'n hee't alleen betrek-' king gehad op kwesties van algemse- rien aard. Actueele aangelegenheden zijn niet ter sprake gekomen. De kalmte, schijnt teruggekeerd in geheel Syrië. Men houdt "inmid dels nog het oog op de Bedoeïenen- stammen, die eenige opwinding aan den dag leggen. KERK EN SCHOOL. „Effatha" uit den nood bijna. Ds. C. Lindeboom, vice-voorzitteir van „Effatha", het Chr. Doofstommen-insti tuut te Dordrecht, schrijft onder bwen ataanden titel een uitvoerig 'artikel, uit welk blijkt, dat er nog eon bedrag noo dig is van f 90.000. HÜ schrijft over de aangekochte ge bouwen: „Aangekocht werden in de gemeente Voorburg .twee, naast elkaar gelegen landhuizen, „Koekenburg" en „Arents- burgh", die uitnemend geschikt bleken, het eerste voor school, het tweede voor internaat. Beide gebouwen staan met hun voor gevel aan den Delftschen Vliet. De bjj- bahoorende plantsoenen en tuinen aan de achterzijde strekken zich uit tot aan de Prinses Mariannelaan, die van P, ijs- wijk naar Voorburg voert. „Hoakenburg", met aan weerszijden eenig plantsoen, werd aangekocht voor f 25.000. Na een verbouwing, waarvan de leesten op een f 20.000 zijn begroot, zal het veranderd zijn in een prachtige school met 14 ruime lokalen en boven dien nog een lokaal voor handenarbeid en een gymnastieklokaal, dat aan alle cischen voldoet. Het oude „Arentsburgh" is in 1913 gesloopt en vervangen door een groot, modern landhuis, waaraan geen kosten wérden gespaard. Met de zich op kor ten afstand bevindende bijgebouwen, en met het park, den boomgaard en den moestuin samen anderhalf hectare kwam het in „Effatha's" bezit voor slechts f 65.000. Eer echter „Arentsburgh" voor In ternaat zal kunnen dienen, zoodat het plaatsruimte biedt voor ongeveer 150 kinderen wij mosten ook met de toe komst rekenen moet er nog heel wat gebeuren. Z66 is het te klein. Dat kan ieder begrijpen. Een huis, hoe ruim en royaal ook, dat voor één gezin was bestemd, is zóó niet bruikbaar voor. twintig gezinnen. En met minstens twintig groots gezinnen mag toch wel een huishouding worden vergeleken, die, behalve de an dere personen, 150 kinderen omvat. Om een doelmatig en practiseh inge richt internaat te vérkrjjgen, zal op de open ruimte tusschen Arentsburgh en de bijgebouwen een nieuw gedeelte moeten verrijzen, dat beide verbindt. De bijgebouwen, die als stallen en ga rage werden gebruikt, vragen ook groo te veranderingen. Met een en ander zal, centrale verwarming, terreinafslui ting en verdere bijkomende werken in begrepen, een uitgave van nogmaals f 05.000 zijn gemoeid". Zoo is „Effatha" uit den nood. Bijna, want financieel zit het nog in den druk. Er is zooals reeds gezegd, nog f90.000 noodig. Op hulp van de regeèring valt niet te rekenen, zoodat een beroep ge daan wordt op de offervaardigheid van ons volk. Het adres van den penningmeester isW. L. B. den Blauwen, Antonie Duyk straat 49, 's Gravenhage. Postgiro No. 36738- Een geestelijks van 101 jaar. Dat een gass'cebjke den leeftijd van niet minder dan ioi jareaii bereikt, zal wel eens meer zij het ook zelden,, zijn voorgekomen, doch dat hij bovendien niet minder dan 75 jaran aaneen in de zelfde gemeenle heeft gestaan, is voor hoen waarschijnlijk toch wel nimmer geschied. Lit i, ...:i el thans het geval mat aen iiiiigelxli 11 geozLaljgke Chris- .uch .r Cc si: te .aamnuad ia Honmouts uiref f Idn£?. Hij zal nu echter zjjn ambt neerleg gen. Zijn opvolger heeft ook reeds den (eerbiedwaardige 11 leeftijd van 70 ja ren bereikt. De gemeente heeft den wensch uit gesproken, den ouden heer Cook, die doof is en nog maar slecht kan zien, in de parochie te laten wonen, die hjj destijds onder de regeering van koningin Victoria heeft gebouwd en Waarin \JnN5 thans zestig jaar geleden zijn jong vrouwtje heeft binnengeleid. Land- en Tuinbouw. Ds tuinbouw in de streek. De reeds geruimen tijd verwachte groote bloemkoolaanvoer is, dankzij het gunstige weder der laatste dagen thans losgekomen, en zelfs in die mate dat een record, werd geslagen. Niet 'minder dan 700 met bloemkool beladen schuiten, met een inhoud van ruim 300.000 stiiks, voeren door den afslag, een aantal wat te voren nimmer eer der is hereikt. Met die groote aanvoeren is met de inwerkingtreding van het nieuwe Duit sche tarief op Woensdag 1 October ech ter ook de val in de prijzen gekomen. Kon de vorige week voor le soort nog ruim f40 worden bedongen, Dinsdag kon niet meer dan f20, en Woensdag niet meer dan f14 worden gemaakt, terwijl deze laatste prijsdaling alleen aan tarefsverhooging moet worden ge weten. Deze prijzen hebben alleen be trekking op le soort, waarvan bijna alles op de Deutsche markt komt. 2e soort blijft, voor zoover het niet naar Duitschland gaat, in het binnenland, terwijl 3e soort reeds thans veel voor Noord-Amerika wordt ingezouten. Voor de sluitkoolmarkt is de tariefs- verhooging het meest fnuikend. Niet wel doenlijk is het toch bij afslutkool- prijzen van fl—2 voor roode, f 1.40—2 voor gele, en f 1.201.50 voor witte, al les per 100 K.g., een invoerercht van f2.40 per 100 K.g. te halen. Voor Duitschland is dit artikel dan ook volkomen waardeloos. Ook de an dere groenten gaan voor lage prijzen. Slaboonen halen bij een aanvoer van 1000 zak per dag f 0.13—0.19 per K.g. voor dunne en 0.065—0.13 per K.g. voor dikke, terwijl bieten hij een dagaan- voer van pl.m. 50.000 stuks gaan voor 9.5014 30 de groote en voor 4.30—4.80 de kleine. Winteraardappelen komen nog altijd in zeer geringe hoeveelhe den. Hopende op betere prijzen, houdt ieder ze zooveel mogelijk vast, doch zelfs bij den geringen aanvoer van thans kan nog niet meer dan 1.90 2.10 per 10 K.g. worden gemaakt. Een prijs veel te laag om de teelt ook maar eenigszins loonend te doen zijn. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: L. Roozen, handelaar in bloembollen en zaden, te Bennebroek, Vogelenzang. Cur.: mr. W. de Rijke. Faillissement: N.V. Vruchtensap en Jamfabriek 'tWestland v.h. Louis Va- rossieau, Alphen a. d. Rijn. „Handelsbelangen" No. 1864 bevat de crediteurenlijst in het faillissement N. V. Vruchtensap en Jamfabriek 'tWest land vh. Louis Varossieau te Alphen a. d. Rijn. Zij telt 19 namen, met een totaal passief van f 52.784,28. De baten zijn nog niet volledig be kend. Faillissement: N. V. Leidsche Gros sierderij v. h. J. Ruis, destijds geves tigd te Alphen aan den Rijn. „Handelsbelangen" No. 1864 bevat de crediteurenlijst in het faillissement N. V. Leidsche grossierderij v. h. J. Ruis te Alphen a. d. Rijn. Zij telt 18 namen met een totaal passief van f 4.468,64. De baten zijn nog niet volledig be kend. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Dinsdagavond vergaderde in een der 3alen van het hotel „Het Bruine Paard" de vereeniging van oud-deelnemers aan landbouwwmtercursussem. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering, die .tame lijk goea hezocht was. In het kort liet hjj uitkomen, wat sinds de (oprichting, nu een jaar geleden is geschied. Eedenen om ontevreden te zijn achtte hg niet zoo direct aanwezig te zijn, doch meerdere deelname ware gewenscht, aangezien niet alle deelne mers zich voor de de laatste jaren ge houden cursussen hebben aangemeld, doch hq hoopte, dat dit winterseizoen de nog acnteigeblevenen zal doen inzien, dat ook hun deelname zeer welkom is. De, notulen 'der laatst gehouden verga denng worden ongewijzigd goedgekeurd De Voorzitter stelde nu aan de orde wat dezen winter in het belarig der le den zal gedaan worden. Het bestuur had esmfconü in deze met geeii. voorstellen te moeien komen, maar dit aan de ver gadering over te laten. Daarop wera voorges: 'ld één of meer voordrachlei te houd -n. ovei veeteelt en erfelijkheids leer, welk voorstel de instemming van alle leden verwierf, zoodat het bestuur in deze stappen zal doen een spreker uit te noodigen, welke het onderwerp zal behandelen. Ook werd besproken de mogelijkheid tot het houden van een Radio-Programma. Wat vanavond te hooien i 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert, 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6.NSF. Vooravoiidconccrt. 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, c 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 i\i Causerie, daarna concert. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, niquws- 'tjjdingein 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. •8.15 NSF. Aansluiting aan hét con certgebouw. Orkest Zimmerman, viool. 8.20 Londèn en Daventry. Conoert 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 'j 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert.' 8.50 ^Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Miinster, 410 M.) Concert of le- zing. of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d Main, 470 M.) j Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. C; 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz' Dias. f 10.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tijdingen. melkcursus, hetwelk in beraad zal wor- iden gehouden. 1 Door den Voorzitter werd mededeé- j ling gedaan dat door de afdeeling Oegst geest van ae Hollandsche Maatschappij van Landbouw een cursus wordt genou den in bemestingsleer te Sassenheiml, waarvoor zich 'alle aanwezigen voor deelname opgaven. Het organiseeren van een kaasdag werd uitgesteld tot lateren datum. Ook werd beslotenhet boekjaar té idoen eindigen op 30 September. Omtrent de indeeling van de biblio theek werd geen beslissing genomen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna oe voorzitter de ver- gadering op de gebruikelijke wijze sloot, j ROELOF ARENDSVEEN. Dinsdagavond brak brand uit in déj bloembolïenschuur, eigendom van Geb.1 van der Zwet alhier. Gelukkig werd door een der huisgenooten de brand i spoedig ontdekt. Door den he«er Van1 der Zwet en de1 omwonenden werd nu in allerijl begonnen met emmers water op het vuur te werpen. Door dit krachtig optreden werden de vlammen j gedoofd en bleef de brand alleen tot den zolder van de schuur beperkt. Het ontstaan van den brand is waarschijn- lijk te wijten aan em voldoende) verzorgde petroleumkachel, die .op. deiï zolder was geplaatst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door B. en W. werd gisteren aanbe- steed het maken van een nieuwen ver keersweg vanaf den Wassenaarschen weg over den „Molentuin" naar den Valkenburgschen weg. Ingeschreven was als volgt: J. W. Goddijn, Leiden f 9400; j Jac. Haasnoot, Katwijk a. d. Rijn f 9500 J. Hoonhout Brouwer, Haarl. f 10.900, D. Essen H.Mzn. Delft f 11455. A. Dikkerboom, Utrecht f 11940. j H. Bakx H. Steenkist, Haarl. f 11968. 'W. Visser en Zonen, Den Haag f 12000. P. C. Langeveld, Hardinxveld f12130. 'W. de Jong, Alkmaar f 12400. Gebr. Iterson, Rijnsburg f12453. Ph. v. d. Pol, Amsterdam f 12719. Andries Timmers, Dordrecht f12988. A. van Zeijl, Hilversum f12989. N.V. „Wegenbouw" Utrecht f13315. E. v. d. Berg, Voorhout f 13400. J. Pijl. Zuidland f 13400. H. de Weers, Haarlem f13510. J. Boeren, Sliedrecht f13775. Joh. Visser Bzn. Sliedrecht f 15250. Bij''den tuinder-Iancrbouwer ,Wi- tAt. is onder het vee mond- en kk.uw- zeer uitgebroken. Ter hoogte van den Molenweg heeft eenige dagen een stukje van den weg onafgewerkt gelegen zoodat van een klaar zijn van den weg nog. niet gesproken kon worden. Thans is ook dit gereed zoodat den gehee- len weg Wassenaar -Katwijk a. a. Rijn Noordwijk voor het verkeer is open gesteld. NOORDWIJKERHOUT. De bloembollendiefstallen. Behalve de belangrijke bloembollen diefstallen te Noordwijkerhout, zijn thans ook drie belangrijke diefstallen van bloembollen te Voorhout tot klaar heid gekomen. 'Wel voor een bedrag van f 11000 f12000 aan bloemboller is hier gestolen ten nadeele van den bollenhandelaar v. d. H. en een Bollen firma te Sassenheim, die in Voorliou eenige opslagplaatsen heeft. In verband met deze diefstallen zijD gisteren naar het Huis van Bewarlnc 4e Den Haag overgebracht, P. v U. B te Voorhout, N. W. te Sassenheim, él

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2