NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 5 OCTOBER 1925 BINNENLAND. Vrachtverlaging voor Steenkolen- vervoer. ftaar de vTel." uit goede bron ver neemt, hebben, op aandrang van de regeering, de Nederlandsche Spoorwe gen een bespreking gehad met de Mijn- vereeniging (De vereeniging van mijn- directeuren) en hebben de Ned. Spoor wegen, eveneens op aandrang van de regeering, in een vrachttarief-verla- girjg voor y steenkolenvervoer toege stemd. Er zal een verlaging komeh in den vrachtprijs o.a. voor z.g. convooi- zendingen. De door de Nederlandsche Spoorwe gen- vastgestelde verlaging werd door de mijndirecties, gezien de internatio nale verhoudingen^ ten eenenmale on voldoende geacht, doch de Nederland sche Spoorwegen verklaarden in geen geval tot een verdere verlaging te kun nen overgaan, wilde hun financieel evenwicht niet in gevaar gebracht worden." Treinverkeer met Duitschland. De Minister van Financiën brengt ter-kennis van het publiek, .dat met' ingang van 4 Odtober 1925, de gemeen schappelijke douanevisitatie en de ge meenschappelijke pascontrole, voor zoover deze krachtens 'n met Duitsch land gesloten overeenkomst te Bept- heirri en te* Zevenaar geschieden, wordt opgeheven. Reizigers, die op of na genoemden datum per trein via Bentheim Neder land binnen komen, zullen weder t.e Oldenzaa] worden gevisiteerd, terwijl aldaar ook hunne passen zullen wor den gecontroleerd. AlJeen voor den. trein D 112D 2 zal de visitatie en de pascontrole gedu rende den rit tusschen Bentheim er. Deventer plaats hebben. 0 Van genoemden datum af zullen ook de Duitsche ambtenaren hunne werk zaamheden wéder uitsluitend op het Duitsch gebied verrichten. Onveilig strand. Het strand zal deze week Donderdag en Vrijdag onveilig zijn tot Katwijk, wegens schieten met geschut, van 10 —2.30 uur. Het strand zal eerst dan weer voor het -pübliek toegankelijk zijn, als de vlaggen, de onveiligheid aanduidende, zullen zijn ingehaald. Het weer in September. Het Kon. Ned, Meteor. Instituut te de Bilt publiceert, hèt volgende voor- loopigé overzicht van het weer in Sep tember: Gemiddeld over het geheele land be droeg de neerslag 128 millimeter, zijn de het dubbele van de normale maand- sorn; in Zuid-Holland kwamen maarui- sommen vail ruim 200 millimeter voor. Beide hier'genoemde cijfers zijn in '18 nog overtroffen. De dagelijksche maximum tempera tuur was bijna 3, het minimum bijna 1 graad Celsius beneden normaal. De Bilt had 121 uren met zonneschijn tegen 146 uren normaal en vier dagen met nachtvorst. Posterijen en Telegrafie. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 4 Oct. de luchtdiensten AmsterdamHamburg Kopenhagen-, Malmö, AmsterdamDortmund en Am sterdamHannoverBerlijn door den Nederlandschen dienst niet meer voor postvervoer zullen worden gebezigd. In verband hiermede vervalt ook de gelegenheid om met laatstgenoemde verbinding correspondentie voor 'het Memelgebied, Litauen, Letland, Est land, Finland, de Vereenigde Socialis tische Republieken der Sovjets en ver der te verzenden. Van heden zal alleen van de lucht lijnen AmsterdamRotterdamLonV den (van Schiphol 10.10 m.; v. Waal haven 11 m.) AmsterdamRotterdam Parijs (van Schiphol 10.10 m.; van Waalhaven 11 m.) en Amsterdam Hamburg—Kopenhagen (van Schiphol 9 m.) voor de overbrenging van brief en pakketpost voor resp. Enigeland, Frankrijk, Duitschland, Denemarken, Noorwegen en Zweden met den lucht- dienst AmsterdamBrussel—Parijs (v. Schiphol -0 m.) luchtpostpakketten voor België zullen worden vervoerd. De verzending van correspondentie met de luchtlijnen Toulouse—Casablan ca en Toulouse-Dakar ondei'ga^t geen wijziging. Voor verdere inlichtingen worden belanghebbenden verwezen naar de kantoren der posterijen Examen Radio-telegrafist. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in de maand November e.k. en, voor zoover noodig, in aansluiting daarop, ook in de daarop volgende maand, "een exa men zal worden gehouden voor 't ver krijgen van certificaten voor radiote legrafist eerste of tweede klasse. Vooi1 nadere bijzonderheden verwij zen wij naar Stct. 191. Een vilieger doodgevallen,. Zaterdagmiddag is op Schiphol een ernstigvliegongeval gebeurd. Om bij tweeën maakte de piloot Hermann Hess, een van de invliegers van de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek met een nieuwen Fokker-jager, type D14, een proefvlucht. Óp. ongeveer honderd meter hoogte en boven den westelij ken uithoek van het vliegveld maakte Hess een looping. Vlak nadat hij hier uit kwam de hoogte was toen na tuurlijk al verminderd geraakte het toestel in de vrille, d.w.z. maakte een cirkelende beweging omlaag. De wei nige toeschouwers, die op het toestel letten, bemerkten dit tot hun groote schrik. Zij zagen hoe Hess trachtte uit de vrille te geraken door sterk met de besturingsorganen te manoeuvree ren. Toen dit niet gelukte en hij op een hoogte gekomen was van 150200 meter, gaf hij vol gas. Het lukte hem helaas niet met zijn machine uit de zoo noodlottige bewe ging te geraken. Wel werden de cir kels ruimer, doch het toestel kwam steeds dichter ,bij cle aarde en met een lievigen klap, die tot op verren afstand te hooren viel, sloeg de Fokker nog steeds mét volgas onder een hoek van 30 graden op den grond. In aller ijl begaven employé's van de K. L. M. zich met werktuigen naar het verongelukte vliegtoestel, dat op ongeveer achthonderd meter van de groote hangars lag. Het eerste wat ge daan werd, was het uitzagen van den piloot. Door den schok was hij naar voren- tégen de achterzijde van den motor geslagen; Zijn onderlichaam was deerlijk verminkt; bovendien was hij met den slaap tegen den toerentei- ler gekomen. Flauw gaf hij, nadat hij uit de débris was gezaagd), nog teeke nen van leven, maar ehkele minuten later was hij reéds een lijk. Het 'toestel was ernstig beschadigd. Een gedeelte van de houtbekleeding en vooral het gedeelte op zij en achter de zitplaats van Hess was versplinterd; de staart en de Vleugels verkeerden nog in vrij goeden toestand. De 350 paards Hispano-motor was schuin in den weeken grond geslagen, waardoor de schroef bij het begin der bladen to taal vermorseld was. De zitplaats ver toonde een wirwar van staalbuizen. Met behulp van een bok werd de motor dadélijk na het ongeluk uit den ^gron'd getrokken en vervolgens, per vrachtauto naar de werkplaatsen ge bracht. Daarheen volgden ook de vleu gels en het staartstuk. Uit het Sociale Leven. Collectieve Arbeidscontracten. Mr. P. W. J. H. Corfc van der Lin. den schrijft over de' verbindendverkla ring van collectieve arbeidsovereen komsten in E^om. Slat. Berichten: Nederland heeft zijn industriëelen roem te danken aan bedrijven en ik noem er slechts .enkele als de katoen industrie,'de metaalindustrie én' zoove le andere, groot geworden door de ener gie der daarin werkzame mannen. Nu heeft de egeschlsdenis het mene. thekel reeds op den wand geschreven voor deze bedrijven in hetgeen er ge schied is in een ander groot bedrijf, de diamantnijverheid. Daar heeft geduren de een reeks van jaren practisch het verbindend-varklaren eener collectieve arbeidsovereenkomst bestaan; want geen onderneming ontkwam aan de algemeen geldende regelingen Het resultaat is geweest, dat de Antwerpsche diaman- industrie eene concurrent van beteekenis wérd. En dat wil heel wat zeggen, wan neer men iii oogenschouw neemt de overheerschende positie,- die Amster dam eertijds in het diamantvak innam. Met dit voorfckisld voor oogen mag on ze regeering zich wel driemaal bedenken voor zij het verbindend-verklaren in haar programma opneemt. - Trouwens ik kan geen enkelen grond vinden voor het ingrijpen dere overheid Reeds het samenkoppelen van Verbin dendverklaren en collectieve arbeids overeenkomst is een, om* eén meer en meer gebruikelijken 'term over te nemen jui idisch moustrurh Een collectieve arbeidsovereenkomst is nog steeds vóór alke een overeen komst, een zaak van civiel recht, be- licorsciit door de algemeene beginselen van de contractenleer. Een van de meest fundamenteele principes van het con tractenrecht, niet alleen in ons land, maar voor zoover mij bekend over de ge heele beschaafde wereld, is bij ons neer gelegd in artikel 1376 B.W. Overeen komsten zijn alleen van kracht tusschen de handelende partijen. Hoe zou het ook anders? Wanneer gij met uw dienstbode afspraekt, dat gij haar dertiggulden per maand en vrije wasch zult geven, zou dan uw buurman door de wet uit deze ov~ .enkomst ge dwongen kunnen worden zijne dienst bode ook vrije wasch en dertig gulden per "i.iand te geven? Gij acht dit ab surd. Welnu, niet anders doet men bij t verbirjd-end-verklaren van collectieve arbeidsovereenkomsten. Mijnheer X, die zijn goede reden heeft om geen loon uit te betalen over de r.k. feestdagen, waarop zijn arbeider niet werkt, zal door een overeenkomst, waaraan hij part noch deel' heeft., ge dwongen worden zulks toch te doen. 't klinkt fantastisch,, maar deze ongehoor de vrijheidsbeperking wordt met een handomdraaien verdedigd. De collectie ve arbeidsovereenkomst,, tot nu toe zui ver burgerlijk recht,, wordt ingeënt met wat publiekrechtelijke smetstof. Zij wordt plots de basis voor een verorde ning. Een merkwaardige verordening want hare sanctie is even plotseling weer zuiver burgerrechtelijk. Han delt men in strijd met de verbindendver- klaarde en. dus verordening geworden collectieve arbeidsovereenkomst, dan ondergaat men geen straf, neen, uw eigen overeenkomst wordt nietig en in strijd met wat u overeenkwaamt, neemt die overheid aan, dat gij wildet, wat gij juist niet wildet. Nog sterker, iemand, die aan uw over eenkomst part noch deel had, b.v. ide arbeidersvakvéreen. krijgt een actie tot schadevergoeding uit een andere overeenkomst, waaraan gij part noch Uit de textielnijverheid. De Christ. Textielarbeidersbond U- nitas en «de R.K. textielbond St. Lam- bertus hebben met het Central Ver band Christlichter Textilarbeiter Deutschlands een overeenkomst ge sloten betreffende de katholieke en protestantsch-christelijke Nederland sche textielarbeiders, die in Duitsch land werken. De voornaamste bepa lingen luiden: De Nederlandsche Christelijke tex tielarbeiders, die in Nederland wonen en in Duitschland werken, zullen ge organiseerd moeten zijn in Unitas en St Lambertus'. Wanneer door het optreden der Duit sche organisatie een staking of uitslui ting dreigt, zal deze met de Nederland sche overleg plegen. Komt het tot sta king of uitsluiting, dan ontvangen de aangesloten Nederlandsche arbeiders uitkeering van Unitas en St. Lamber tus, waarbij de Duitsche organisatie de belangen der Nederlandsche behartigt. Ook oefent zij controle uit op de werk loosheid der Nederlandsche arbeiders. De Duitsche organisatie ontvangt voor haar bemoeiingen van elk betrokken Nederlandsch lid 3 cent per week. Het hoofdbestuur van den Christ. Textielarbeidersbond heeft afwijzend geantwoord op de uitnoodiging van de Federatie van Textielarbeiders om deel te nemen aan een -gecombineerde be- sturenvergadering der textielarbeiders organisaties, ter bespreking van de hou ding, aan te nemen na afloop van de overeenkomst met de textielfabrieken. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. De vel'eerjiging- voor Ziekenliuisver pleging „Hazei'swoude en Koudekerk' hield dezer dagen haar 2e jaarver gadering. Uit het Verslag van den secretaris bleek, dan nog 33 gezin nen met 84 leden waren toegetreden, zoodat het aantal leden 4800 bedraagt, verdeeld over '1056 gezinnen, waar van op het dorp Hazerswoude 470 ge zinnen met 1990 leden; Rijndijk 272 gezinnen met 1310 leden en Koude kerk 314 gezinnen met 1500 leden. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten be dragen hadden f7097.77 en de uitga ven f 5068.49, zoodat de rekening van 1924'25 sloot met een betig saldo van f2029.28. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. P. Heijker van Hazerswoude. Gedurende ae maand October zijn hier ingekomen- van Haarlemmermeer Sander Sstolk; van Hazerswoude Arie van Diggele met gezin; van Zoeter- woude Klaasje van Veen; van Hazers woude Willem van Vegten en gezin; van Leiden, Hendrik de Munnik. Vertrokken naar Oudenbosch, Pe trus ^Wilhelmus Maria Heemskerk; naar Hazerswoude, Wilhelmina Jaco- ba Cornelia van der Peet; naar Lei derdorp, Johannes Noppen en gezin; naar Xeiden, Maria Batelaan; naar Alphen a. d. Rijn, Johannes van iHars kamp en gezin; naar Krabbendam, Pi eter van der Marei; naar .'s-Graven- liage, Petronella de Jong. Op Woensdag 7 October a.s. zal op de bovenzaal van hotel de Bruin alhier, een kaasdag gehouden worden uitgaande van de Holl. Mij. van Land bouw L'. T. B. en Chr. Boeren en Tuindersbond. De zaal zal voor be langstellenden geopend zijn van des morgens 912 uur. Des avonds zal 'de Zuivelcoiiisulent de heer ,Wj. J. Huis, man te Gouda een lezing houden over zuivelbereiding in het algemeen en waarbij dan tevens den uitslag der kaasdag zal worden bekend gemaakt. Ook zullen dien avond de diploma's uitgereikt worden aan de curcisten, welke onlangs hebben deelgenonxen- aan de melkcurcus. Gaarne wekken wij alle belangstellenden op om deze belangrijke curcus te bezoeken. De collecte voor het Roode Kruis alhier heeft met enkele nagif- ten opgebracht ruim f54. di*el hadt. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Simon, z. van P. Westra en M. C. Hamstra. Ida, dochter van D. Oostwouder en G. N. Muntjewerff. Dirk Hendrik, zoon van C. van Egmond en W. J. Bosma. Adri- ana Johanna Leo nar da, dochter van 0. P. A. Beijersbergen en C. M. A. Vo gelaar. Johanna Maria Jacoba, dóchter 'van J. J. v. d; Kroft en C. Mj. A. Wens- veen. Ondertrouwd: J. B. M. Zweijpfenning en A. L. Chr. Meijer. J. L. Vredebregt en J. J. C. Borsboom. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Theodora Maria, dochte rvan P. Hoo- geduin en M. C. Meijer. Sophia Agnita, dochter van G. Temmink en G. Alberts. Overleden: Marcellus Hoogervorst, 65 jaar, echtg. van M. C. v. d. Voorn. Ondertrouwd: Jan Gerard us van Leeu wen, 26 jaar en Maria Duijm, 24 jaar. Gevestigd. Mej. G. van Murjen, Hoofdstraat 28, van Oegstgeest. J. Klein, Hoofdstraat 65 van Haarlemmermeer. Mej. M. J. v. d. Burg, Hoofdstraat 92a, van Oegst geest. Mej. H. Cornel, Hoofdstraat 30a van Boxmeer. C. Th. Langelaan, Nieuwe Haven 21, van Amsterdam. A. Pardon en gezin, Hoofdstraat 219, van Leiden. Mej. J. v. d. Schrier, Oude Poststraat Ó3f, van Oegstgeest. Mej. N. Pel, Hoofd straat 74, van Leiden. .Vertrokken. Mej. J. M. Witteftian, van Kastanje laan 17, naar Hillegom. A. Guldemond, van Kerkban 16, naar Nijmegen. M. Tiekink en gezin, van Tijlossraat 32, naai' Rotterdam. Mej. M. Bergshoeff, van Teijlnigerlaan 43, naar Weesperkar spel. Door Ged.. Staten, dezer provincie is aan den dienstplichtige Augustirius Philippo, lichting 1926, voor goed vrij stelling van dienstplicht verleend we gens broederdienst. Katw. zee. Met ingang van 1 Oct. is door B. en W. hst badseizoen gesloten verklaard. Het is dezen zomer weer druk ge \Veest in onze badplaats, vele aparte- menten zijn verhuurd geweest en ook de pensionhouders maakten goede za ken. Wat de kiosken betreft, de houders van deze standtenten waren weer on tevreden over de Zondagsluiting. Men zal zich herinneren, dat op voorstel van ons A. R. raadslid de heer v. Leeuwen in de gemeenteraad werd besloten om Zondags op het stand niets te doen ver knopen. Wij gelooven echter, dat on danks dit verbod, toch op het strand geen reden tot klagen is geweest. Het bezoek is zeker niet minder geweest. Moge ons gemeentebestuur in deze goede richting voortgaan. GEMENGD NIEUWS. Een ingewikkeld adres. Dezer dagen kreeg de post te Steen deren een prentbriefkaart met het vol Igende eigenaardige adres te bezor gen: ,,Aan den ouden man van 79 jaar met grijzen baard, die in 1870 te Groningen in garnizoen lag, te iBronkhorst". Toch heeft de kaart het goede adres bereikt, meldt het „Vad". Nieuw systeem trambeugel. Sinds eenigen tijd is een van de mo torwagens van lijn 10 te Amsterdam voorzien van een nieuw systeem beu gel. De gewone beugel die daar ter stede gebruikt wordt, is van een alu minium sleepstuk voorzien. Door de wisselende hoogte van het nét en door andere invloeden strijkt niet steeds het platte gedeelte er van langs den 'stoomdraad, met het'gevolg, dat ook slijtage van- de 'zijkanten voorkomt. De nieuwe beugel daarentegen is van staal en het sleepstuk is breed. Daarenboven is de constructie van dien aard, dat de platte kant van het sleepstuk, hoe de stand van den beugel ook is, 'steeds over den draad - strijkt. In Budapest is deze beugel al eeni gen tijd en tot volle tevredenheid in gebruik. Speculeeren op bijgeloof. In de gemeente Dalen, waar bijna alle beter gesitueerden gingen trou wen op den dag, welke in de ver ordening op de heffing van leges was vrijgelaten van deze rechten, heeft de Raad bepaald, dat alleen op Maan dag gratis huwelijken worden voltrok ken. De voorstellers redeneerden zoo: Maandag is een ongeluksdag en daar op zullen zij, die maar eenigszins in staat zijn, leges te betalen, niet wil len hluwen, omdat zij dan vreezen dat het ongeluk hun overal zal achter volgen. Wanneer dus de dag, waarop men gratis kan huwen, op Maandag wordt bepaald, zullen alleen zij die. Werkelijk arm zijn op dien dag in het huwelijksbootje stappen. Autohongeval. Het 3-jarig zoontje van H. B. in de Padang- stfaat te Groningen, is gisteren door 'een auto aangereden. Een arm werd gebroken, terwijl het ventje ook bles- 'suren aan het hoofd opliep. Den chauffeur treft geen schuld. iVerdronken. Het zesjarig dochtertje van den schipper L'. Tim mer is m het Verbindingskanaal te Groningen over boord van een schip geslagen en verdronken. Uit den trein gevallen. 'Gisteravond te ongeveer kwart voor zes kwam ter hoogte van de Zaanstr. uit een van Zaandam binnenkomen den trein, vermoedelijk door onvoor zichtigheid, een ongeveer 15-jarig tmeisje op den spoordijk te vallen. 'Per auto van den Geneeskundigen Dienst is het kind naar het Binnen gasthuis vervoerd. Het meisje, dat te Zaanam op een fabriek werkzaam* en te Amsterdam woonachtig is, had blijkbaar het meest van den schrik te lijden gehad. Men vond haar bewusteloos op den dijk liggen. Gisteravond gaf haar toestand echter geen reden tot ongerustheid meer. Gevaarlijk speelgoed. Iii de Bergschestraat te Wouw vermaak ten eenige kinderen zich Dinsdag avond met een flobertbuks, toen plots een schot afging en 'C-zoontje van zekeren U. aidaar den hagel in den voet kreeg. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Gister- imiddag is het ventje per auto naar het ziekenhuis te Roosendaal overge bracht, waar getracht zal wordea den hagel uit den voet te verwii deren. Ernstig ongeval. Aan boord van den in de visschershaveh te IJ- muiden liggenden stoomtreiler He!ga IJm. 46 gebeurden gisteren twee o - gevallen. De kolenlader P. Heilig viel va t de reeling, waardoor hij een beei brak. De stoker Montfoort bekwavi bij een carbidontploffing ernstige wonden. Hij werd naar zijn woonplna te Den Haag vervoerd. Locomotief ontspoord. Van den personentrein 130, afkom stig uit Nijmegen, die om 10.03 te Amsterdam aankomt, is gistermorgen bij het binnenkomen op het Centraal Station de locomotief onder den kap van het seinhuis ontspoord. Daardoor ontstond eenige vertra ging in het verkeer. Ge resteerd. Met mede- werkug van den Belgischen recher chedienst zijn te Clinge aangehouden en naar Middelburg overgebracht ze kere Krombé en De Bakker., beide bij de Belgische politie beruchte brand stichters en moordenaars. Zij hadden zich ongeveer drie we ken geleden aldaar gevestigd enwek ten het wantrouwen der politie door hun geheimzinnig optreden en het velei heen- en weerreizen naar België. Radio-roest. Verleden week' had de publieke inschrijving plaats voor den verkoop der ruim 60 M'. hooge antennemasten van het Rijks Radioontvangstation te Sambeek, De hoogste inschrijver voor deze masten, die voor ongeveer 5 jaar ge leden zijn geplaatst was de heer J. Stiphout aldaar voor de enorme som vanf25. De noodlottige let te r. De zer dagen is de letter uitgeloot, die moet aanwijzen, welke soldaten der lichting 1925 van liet Fransehe leger naar N. Afrika zullen gezonden worden. Die noodlottige letter was de M: alle jongelieden, die thans huil diensttijd van 18 maanden volbrengen en wier naam met een M of een der volgende letters begint, zullen naar Afrika wor den gezonden, tot hit marimum van het bonoodigde aantal maschappen be reikt is. Een uitzondering zal o.a. worden ge maakt voor gehuwden en weduwnaars met kinderen, voor degenen, wier va der of wier twee broeders voor Frank rijk gestorven zijn, voor oudste zoons van weduwen en voor de oudsten yan volle weezefi. INGEZONDEN. (Bu'uen veraniwcoroolijlfhaid dor Redactie.) LicMfoeeMenavoM. Reeds vanaf Maandag 28 September j.l. mochten wij,' begunstigd door het mooie- weer, onze 't-entevangelisatie-ar beid onder de woonwagenbewoners on gestoord verrichten. En gezien de goe de en trouwe opkomst, de gespannen aandacht der bezoekers(sters)' en de medewerking hunnerzijds, mogen wij vertrouwen, dat ons werk niet te ver geefs is geweest. Wij gelooven dan ook, dat Gods Woord niet ledig tot Hem zal weder- keeren. Ge liadt de verbaasde gezichten, zoo wel van de volwassenen als van de kinderen eens moeten zien! Bij allen werd het gevoel gewekt, dat de liefde van Jezus toch niet alleen in woorden doch vooral in daden is gelegen; in 'daden van warm medegevoel voor al le menschen, om hen zoodoende met den heiligen drang der liefde te dwin gen het rijke Evangelie Gods aan te nemen om niet. Er was voor dit werk veel noodig, doch er is ook veel voor gegeven. le deren dag werden wij verrast, zoowel door giften in geld als anderszins, zoo als biscuits, speculaas, fruit, krente- bollen, koffie, tabakenfin, te veei om op te noemen. Een volledige ver antwoording zal spoedig volgen. Misschien zult ge denken: ,.,Wat jammer, dat ik dit niet heb geweten; of, dat ik er niet aan heb gedacht. Ik haJd er ook zoo graag wat voor over gehad!" Er is echter nog gelegenheid ons door uwe gave te verrassen. Deze week hopen we n.l. een licht beeldenavond te houden voor de kin deren der woonwagenbewoners in het Evangelisatiegebouw. Voor dien avond hebben we nog geen enkele ver snapering. Als ge dus nog wat te mis sen hebt, dan kunt ge 'dit alsnog doen Er zijn er. zoovelen die al hun tijd beschikbaar stellen, die van 's mid dags half twee tot 's avonds 11 uur bezig zijn. Daarom vragen wij u, die daarvoor niet in de gelegenheid zljt, en wel liefde gevoelt voor den Evan- geliesatiearbei'd, wil dan op een ande re wijze er het uwe aan toedoen. Ge kunt ons alles geven, zoowel geld waarvoor wij dan iets zullen koopen als in n&tura, alles is van harte wei- kom. Komt, verblijdt ons door uwe gave. opdat deze avond voor de kinderen een onvergetelijke avond moge wor den, en het een aansporing moge zijn het volgend jaar weer getrouw op te le liomen naar onze samenkomsten. Bij voorbaat onzen hartelijken dank Namens de Commissie tot Evangeli- 'io onder de woonwagenbewoners. VAN MUIDEN, MARE 9, Voorz. VAN MUIDEN. Mare9, Voorz. ningmeester.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6