NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 1 OCTOBER 1925 bedrijf? Kan uwe Excellentie den in houd dier vergaderverboden bekend maken? Moet uit het uitvaardigen dier verboden worden afgeleid, dat economische acties der inlandsche ar beiders door repressief optreden "der autoriteiten onmogelijk worden ge maakt? Kan uwe Excellentie een der gelijk reactionnair optreden goedkeu ren? 3. Wat is uwer Excellentie bekend van de redenen, die hebben geleid tot de arestatie en bevangenhouding van één der redacteuren der te Semarang verschijnende courant Api, Dorsono? Is uwe Excellentie bereid er toe mede te werken, dat de gevangenhouding van dezen inlandschen journalist en van Moeso, die in verband met de sta kingen werd gevangen gezet, wordt opgeheven en dat, zonder dat ernstige gronden daarvoor aanwezig zijn, poli tieke tegenstanders der Koloniale Re geering voor onbepaalden termijn ge vangen worden gezet? 4. Zijn uwer Excellentie de gronden bekend), welke aanleiding geven tot de voorbereiding van een interneering van den inlandschen propagandist Ali- min? Kan uwe Excellentie "nadere in lichtingen doen verstrekken, op welke wijze het materiaal is bijeengebracht,, dat de autoriteiten er toe gebracht heeft deze interneering voor te berei den? Is uwe'Excellentie bereid er tos mede te werken, dat dit materiaal ter kennis van de Kamer wordt gebracht, alvorens een eventueel interneerings- besluit in dit en dergelijke gevallen ten uitvoer wordt gebracht? KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beïoepen: Te Scherpcnzeel, (Fr.) !W. F. ,W. v. d. Ley te Midsland. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Zwolle, G. .0. Don net' te Emmen en H. van dén Els- kamp te Koog-Zaandijk. Beroepen: Te Domburg en ,W.est- kapelle cand. J. E Visser te. Kocken- •gen. GEREF. GEMEENTEN. Bcoepen: Te 'Aagtekerke, B. v. .Neerbos te1 Terneuzen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. De heer A. van der Spiegel, godsdienstonderwijzer, hoopt Zondag- fmiddag 4 October a.s. van de Ned. iHerv. Gemeente van Abbenes (Haar leimmermeer) afscheid te nemen. Ds. J. G. R. Langhout, nam' Zondagavond van de Ned. Herv. Ge meente van Mijdrecht afscheid met teen predicatie over Jerean. 17 vs. 16, 17. Ouderling ,Van BemWiel richtte na afloop namens Kerkefaad en .Gem. hartelijke woorden tot den naar Lien- den vertrekkenden leeraar. D s. J. Meijer hoopt Zondag. 25 Oct. a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk van Houwerzijl en Zondag 1 November d.a.v. intrede te toen te Niezijl. Ds. ;W.. Weener zal als bevestiger optreden. Staat en Kerk. Dat verschillende kerken van den Staat een bijdrage ontvangen kan als bekend worden verondersteld. Minder bekend is echter het bedrag waarop de verschillende kerken aanspraak kunnen jnaken. Daarom laten wij hier volgen de bedrageri, idie op de begrooting van Financiën voor de Éerediensten zijn uit getrokken. Kosten van Kerkbestuur bij de Pro- testuntsche Kerkgenootschappen 46100 gulden, en wel Ned. Herv. Kerk f 40000 Evang. Luth. Kerk f4.200, Herst. Ev.- Luth. Kerk f 1400 en Rem. Kerk f 500. Voor tractementen Ned. Herv. Pre dikanten is uitgetrokken in totaal' voor 1519 predikanten f 1.169:326,30. Voor tractementen van Evang. Luth. predikanten f 337-535>5°- Voor tractementen van Herst. Evang. Luth. predikanten f 43325. Voor tractementen van Doopsgez. pre dikanten f 11.85c. Voor tractementen van Remonstr. pre dikanten f 20.000. V001* nieuwe tractementen en ver- hoogingen f 5.807,50. Voor bezoldiging van hulppredikers bij Hervormden en Lutherschen f700. Voor kinder-, school- en academie- gelden bij de Hervormden, Evang. Lu- tkerschen, Herst. Evang. Lutherschen, Doopsgez. en Remonstr. f 96.000. Voor toelagen en gratificatiën voor kerkelijke bedienden, enz. f 15.800. Voor de Roamsch Kath. Kerk is voorts uitgetrokken: voor kosten van kerkelijk bestuur f 2i.coo,. voor onver anderlijke competentiën f21.565,511/-', voor tractementen aan plaatselijke kerk leeraren f 532.549,77'j, voor nieuwe tractementen en verhoogingen f 470, voor tijdelijke toelagen en onderstanden aan R. K. 'geestelijken f 400, voor sub- sidiën voor kerkelijke gebouwen f6co. Voor het Kerkgenootschap der Oud- Bisschoppeiijke Cieresie is verder uit getrokken: voor kosten kerkelijk be stuur f 4300, voor tractementen f 7600 Eindelijk is nog voor Israëlitische Kerkgenootschappen uitgetrokken: voor kosten van kerkelijk bestuur f 355°» voor tractementen en toelagen voor opperrabbijnen, rabbijnen, c-nz. f 10.150, voor toelagen van verschillënden aard f 10.900. i In totaal is uitgetrokken voor de verschillende genoemde kerken een be drag van 1 2.010.379,59. Hierbij komt dan nog voor kerkelijke pensioenen f 288.306, voor .subsidiën aan het' Prov. Kerkbestuur van Fries land f 7735 en voor kerkelijke pensioo nen betreffende den R. K. ©eredienst f 120.094. Wereldbond der Kerken. Dezer dagen is ten huiz: van Prof. Dr. J. A. Cramer tfe Utrecht een ver gadering van de Neder landsche af dee ling van den Wereldbond gehouden. De voorzitter, Prof. Cramer, sprak een woord over de beteekenis van de wereldconferentie gehouden te Stock holm. Hij zag in naar den aanvang van een nieuwe periode. Er is iets gezien van de eenheid der Christelijke Kerk. Wij moeten thans voortzetten, wat te Stockholm tot stand gekomen is. Prof. Dr. W. J. Aalders, van Gro ningen, is van oordeel, dat de confe rentie een gebeurtenis is geweest, die look een toekomst heeft. Zij had een geestelijken achtergrond, wat uitkwam in den geest, waarin te Stockholm ge sproken, in het werk dat daar verricht en in het positief geloof, dat daar be leden is. Internationaal heeft men elkander er gevonden. Mogen wij nu nationaal ge scheiden blijven? Wij kunnen als Ne- derlandsche kerken wel niet komen tot een fusie, maar het zou zoo schoon zijn, als er samenwerking kwam. Ds. van Wijhe steunt deze gedachte. Eveneens de heeren Ds. Eldering en Ds. Hoevers, doch hun is niet recht dui delijk, hoe deze samenwerking prac- tiscli tot stand zou komen in verband met den wereldbond, die toch een an der doel heeft. Prof. Dr. H. H. Kuyper zou bezwaar maken tegen een vermengeA van de taak der kerken en van den Wereld bond. De conferentie van Stockholm was geen kerkelijke vergadering. Toch acht ook hij samenwerking der Kerken in bepaalde gevallen wenscnelijk en mo gelijk. Misschien dat Prof. Aalders_ deze zaak ter sprake kan brengen "bij de (synode der Ned. Herv. kerk, opdat van haar een uitnoodiging uitga. 'Deze ge dachte voncf algemeen bijval. Besloten werd, dat de Nederlandsch© afdeeling van den Wereldbond op de zelfde wijze als tot nu toe zal blijven voortbestaan. Ncodig is echter, dat er roeer propaganda wordt gemaakt. Prof. Cramer, Prof. Aalders, Prof. Böhl. Ds. Dijekmeester en Ds. Hoevers verklaren zich bereid om ter wille van de propaganda te spreken over de con ferentie van Stockholm en het werk van den Wereldbond. Zij, die belang stellen in dat werk, en die gaarne een spreker wenschen, kunnen zich richten tot den secretaris der Ned er landsche afdeeeling, Prof. Dr. H. Bouwman, te Kampen. Zuid-Hollandsche Predikanten- Vereenigmg. In het gebouw van den Rotterdam- schen Kring heeft de Zuid-Holland- sche Predikant:nv*vrnigiqg vergaderd onder leiding van den waar 11. voor zitter Ds. Bins van Dordrecht. De eerste inleiding van Ds. Boisse- vain uit Leiden, handelde over katho licisme en se star isme, Spr. merkte op, dat katholicisme hier ruimer moest worden opgevat dan Roomsch katholicisme. Wat hier turn over elkander wordt gesteld zijn twee typen van het geestelijk leven. Het katholicisme kan synthetisch staan te genover het sectarisme, terwijl het laatste de gevaren van exclusivisme, separatisme e:i radicalism Hu zich draagt Het katholicisme is harmoni3eerend. Het zaait, terwijl daartegenover het sectarisme om zoo te zeggen poot. Hier in kan basis te vindien zijn tot nieuwo oriënteering. Paulus is het type' van d° katholisme rende richting door en in de door hem opgestelde dogmata, waarin hij boven de Joodsch-particularistischerichting uitgaat. Tusschen het Calvinisme en het R.- Katholieismè is nog altijd, de kwestie wie tot taak heeft af te breken op da plaats waar nieuw gebouwd moet wor den. Aan het Roomschkatholicisme valt te- verwijten, dat het den s?ctarischen Petrus meer op den voorgrond plaatst, dan den Katholieken Paulus. De aan loop van het calvinisme is gestuit dooi de historische ontwikkeling zoowel van het Roomsch-katholicisme als van het Protestantisme. I11 dit licht worde het sectarisme van het calvinisme bezien en beoordeeelcl. In toenemende mate wordt beseft, dat de kleuren dooreen- geloopen zijn. In de tegenstelling: Ka- tholiek-Sectarisch ligt mogelijk de op lossing van den strijd der richtingen, want heide vertegenwoordigen geeste lijke waarden. „Als de menschen voor het contact zorgen, zal de Heilige Geest voor den stroom zorgen." Aan de discussie namen deel de hee ren Huisman, Hugenholtz, Riemens, Hooykaas.'Toorenbeek en Bins. Zij werd na d'e pauze voortgezet. Maai' toen bleek er zooveel animo te bestaan, dat be sloten werd er een afzonderlijke ver gadering aan te wijten. Het werd wenschelijk geacht, voort aan twee maal per jaar te vergaderen. Ditmaal zal men dus 1 Februari weer samenkomen. UIT ONZE INDIEN. Be nieuwe Gouverneur-Generaal De parlementaire redacteur #van de „Tel." is in staat alle loopende geruch ten omtrent de benoeming van een nieuwen gouverneur-generaal tegen te spreken. Hij meent zelfs zeker te we ten. dat in den kring der r^eering de vervanging van gouverneur-generaal Fock nog niet ter sprake is gekomen. Be stoomvaartdiensten op Indië. .Gemeld wordt dat in de eerste week van 1926 belangrijke wijzigingen wor den gebracht in het tijdstip van ver trek -der schepen van den zeven sche- pendiènst op Indië. In plaats van des Zaterdags zullen de schepen van de Stoomvaart Mij. „Nederland" des Dinsdags uit Amster dam en die van den Rotterdamschen Lloyd des 'Woensdags uit Rotterdam vertrekken. Het vertrek van de sche pen der ..Nederland" uit Genua en die van den Rott. Lloyd uit Marseille zal dan steeds des Vrijdags geschieden. Het tijdstip, waarvan de thuisreis uit Priok wordt aanvaar^, blijft op Woens dag bepaald. De totale reisduur zal dan ook onveranderd blijven. Door deze wijziging wordt bereikt, dat het oponthoud der schepen in In dië wat korter en in Holland langer duurt. Een landbouwhoogeschocl in Indië? Naar het Soer. H'bl. verneemt, is aan Dr. Rutgers, den met verlof naar Eu ropa vertrokken directeur van het de partement van landbouw, nijverheid en handel, een sinds zijn vertrek in stelligheid en omvang toegenomen se rie opdrachten verstrekt, van welkej de volgende wel de voornaamste is: TWEEDE BLAD. I, a i BINNENLAND. De Radio-omroep. Men meldt uit 's-Gravenhage aan de „Msb." Naar we vernemen heeft de mi nister van Waterstaat tot eenige per sonen die geacht kunnen worden de 'groote geestelijke stroomingen onder ons volk te vertegenwoordigen, de uit noodiging gericht zitting te willen ne men in een Staatscommissie, die tot taak zal hebben den minister op korten termijn van advies te dienen met be trekking tot een volledige regeling van den Radio-Omroep hier te lande en hem dienaangaande voorstellen te doen, voorzoover de Staat daarbij be trokken zal zijn. Waar het niet onmogelijk wordt ge acht, dat toch eenigen tijd zal verstrij ken alvorens de commissie met haar arbeid gereed is, heeft de minister te vens verzocht 'hem voorstellen te wil len doen, ten aanzien ook van eventu eel te treffen tijdelijke maatregelen, dit met het oog op het feit, dat een regeling van den Radio-Omroep zeer urgent wordt geacht. Een afzonderlijke commissie van ee nige deskundigen niet-ambtenaren zal de Staatscommissie bij haar ar beid terzijde staan. Intrekking van invoerverboden. De afdeeling handel en nijverheid van het departement van arbeid), han del en nijverheid vestigt de aandacht op het volgende: Bij besluit van 16 September j.l. zijn, met enkele uitzonderingen, de thans nog in Duitschland bestaande invoer verboden met ingang van 1 October ingetrokken. Voor een beperkt iaan- tal artikelen blijft echter een invoer verbod gehandhaafd. Van deze artike len kunnen worden genoemd: likeuren cognac, spiritualiën, bruinkolen, turf, loodwit, loodmende, kalkstikstof, mor phine, codeïne, films en ruwe alumi nium. Verder zijn' uitsluitend ten op zichte van Zwitserland en Frankrijk, behalve de reeds genoemde invoerver boden;, ook nog verboden gehandhaafd voor onderstaande artikelen, te weten. voor Zwitserland, margarine, plant aardige talk voor menschelijk gebruik, margarinekaas, kunstvet, celluloid en portlandcement; voor Frankrijk onaangemaakte verf (niet voor den detailverkoop bestemd), aniline en andere teerkleurstoffen, ali zarin, natuurlijke en kunstmatige in- digo. Fokker Amerikaansch. burger. Niet zonder groote verrassing zal men kennis nemen van de plannen van den vliegtuigbouwer A. H. G. Fok ker om zich binnenkort voor goed in Amerika te vestigen en daar als di recteur op te treden van een nieujve vliegtuigfabriek. Het bekende Amerikaansch lucht vaartblad „Aviation" brengt in zijn nummer van 31 Augustus j.l. daarover tal van bijzonderheden onder de me- dedeeling. dat het den wensch van den heer Fokker is om zoo spoedig mo gelijk Amerikaansch burger te worden De vesting Naarden prijsgegeven? Volgens de „Tel." zou er ook aan „Oorloggeneigdheid bestaan den ver boden kring om de vesting Naarden voor een deel op te heffen. Meri~ zou den kring tusschen de Schapenmeent en den Amsterdamschen weg en den Bedekten Weg wel willen afstaan voor bebouwing. Toch is men aan het de partement geenszins van plan om de vesting Naarden geheel prijs te geven, want naar men aan het blad mede deelt, worden pogingen aangewend, om van verschillende kweekers ter- FEUILLETON. Het geheim van Colde Feil. 56) v „Het is de gelukkigste dag van mijn i leven geweest" antwoordde zij. „De ge- 1 lukkigst© dag?" herhaalde hij vra gend. „Ja" antwoordde zij, „de allergeluk kigste. De herinnering er aan zal mij als een schoone droom tot aan mijn graf vergezellen." „Maar deze dag zal gevolgd worden door andere even gelukkige dagen. Eén geluksdag vult geen leven." „Voor mij wel" zei zé zacht, „voor mij zal er geen dag volgen, die hieraan gelijk is." „Neem mij niet kwalijk" zei Lord Arden, „gij zijt jong en mooi. Naar alle waarschijnlijkheid hebt ge een lang leven voor u. Welke reden hebt gij om te denken, dat er voor u geen tweede gelukkige dag als deze zal volgen?' Hij was in diepen ernst, zelfs wat ze nuwachtig; hij boog zich voorover om haar heter te kunnen zien en zij glim lachte zwakjes. Hoe zou het alles nog weer eens zoo kunnen zijn}, als het vandaag is geweest?" zei zij. „Ik zie Versailles misschien nooit weer. Ik zie u mis schien nooit weer. Wie weet of ooit een Me-'dag nog eens zoo heerlijk mooi reinen te verkrijgen waar versterkin gen op gebouwd kunnen worden. Deze terreinen liggen in de buurt van den nieuwen rijksstraatweg Am sterdamBaarn. De winterdienstregeling. In verband met de a.s. winterdienst regeling der Ned. Spoorwegen kan ge meld worden, dat de officieele reisgids en, het dienstregelingsbiljet van heden 1 October af, verkrijgbaar zullen zijn. Tegen 5 October zal de gids der huiten- landsche verbindingen ter beschikking zijn. De „stakende" leeraren te Enschedé. De leeraren der Textiel-Avondschool te Enschedé hebben besloten om naar aanleiding van de nieuw getroffen re geling hun ontslagaanvrage weder in te trekken. De lessen zullen dus tegen den vastgestelden datum 1 October aan vangen. Het geroyeerde Raadslid. Het Zaandamsche Soc. Dem. raads lid De Ruyter, die door de partij-afdee- ling werd geroyeerd op grond van het feit, dat hij bij de jongste staking aan de Algemeene Norit Maatschappij te werk was gebleven, motiveerde in een schrijven aan den raad zijn aanblijven als raadslid. De heer Bolhoeve (Comm.) diende bij de behandeling van dit schrijven een motie in1, waarbij de arbeiders-raads leden werden uitgenoodigd te weige ren met het raadslid De Ruyter te ver gaderen. Doordat de motie niet werd ondersteund en geen punt van behan deling uitmaakte, verliet het raadslid Bolhoeve, evenals de vorige maal on der protest de vergadering. De Zondagsrust. Het Comité voor Zondagsrust van de Chr. organisaties in publieken en semie-publieken Dienst in Nederland hesprak in zijn vergadering van gis teren o.m. het nog steeds op behande ling wachtende „ontwerp Zondagsrust" in de Tweede Kamer. Nu het nieuwe ministerie gevorm'd is, zal opnieuw op behandeling worden aangedrongen. Contact zal worden ge zocht met den Minister van Binnen- landsche Zaken, alsmede met de be vriende Tweede Kamer-fracties, ten einde een en ander te bevorderen en zooveel mogelijk zal het Comité door middel van de pers het Nederl. vólk blijven wijzen op het groote belang van Zondagsrust als een onmisbaren scha kel in het publieke leven. Ged. Staten van Zuid-Holland. Ged. Staten van Zuid-Holland zullen in een Maandagmiddag a.s. te houden openbare vergadering behandelen het heroep van een ingezetene van Delft tegen het besluit van den Raad dier gemeente d.d. 7 Januari 1935, waarbij medewerking werd verleend voor de stichting eener bijzondere school in d. Wippolder. De communistische propaganda in Ned.-Indië. Door den heer L. L. H. de Visser zijn aan den minister van Koloniën, de volgende vragen gericht: 1. Is uwe Excellentie hekend, dat te Buitenzorg conferenties hebben plaats geha'd van den Gouverneur-Generaal met den Raad van Indië, justitieele en bestuursautoriteiten, waar het nemen van speciale uitzonderingsmaatregelen ten opzichte van communistische pro paganda en communistische propagan disten besproken zijn, en is uwe Ex cellentie bereid gedetailleerde mede- deelingen in zake deze beraadslagin gen te doen? 2. Is uwe Excellentie hekend met de vergaderverboden, door de bestuurs autoriteiten te Semarang uitgevaar digd tijdens de jongste stakingen hij het Prauwenveer en in het typografen- zal zijn." Zijn oogen schenen de uitdrukking van haar gelaat als het ware te wil len indrinken. „U vergeet een oud gezegde" zei hij. „De geschiedenis herhaalt zich." Zij gaf geen antwoord. Zij kon hem niet zeggen, dat de schoonheid van de aarde die zij vandaag hadden ge noten, de heerlijkheid van den Mei dag met zijn paarse en gele bloesems, voor haar dof en glansloos was, in dien niet zijn tegenwoordigheid een bijzondere bekoring daaraan verleende Toen het rijtuig voor de groote deur stil hield en Lord Arden haar hielp uitstappen, voelde Alice, dat hij haar hand langer vast hield, dan noodig was. Zijn handdruk was warm en vast. Hij boog zijn donker mannelijk hoofd voorover en fluisterde: „U zult nog vele van zulke geluk kige dagen hebben. Schooner en ge lukkiger nog dan deze dagen vol zon en vreugde zooals die bij u hoo- ren." Na deze woorden kon zij niet naar beneden gaan in de salon. Zij zou den blik van vreemde oogen niet hebben kunnen doorstaan; haar geheele'hart en ziel waren vervuld met iets, dat geheel nieuw voor haar was; iets dat haar deed blozen en beven en liét ver langen in haar opwekte om haar bran dend gelaat te verbergen. Toen zij op haar eigen kamer was. was zij uiterst verbaasd over haar eigen beeld in den spiegel. Was zij dat, die vrouw met die heldere, schit terende oogen, $ie blozende wangen, en dien glimlachenden mond. 't Scheen ongeloofelijk. „Wat heeft mij zoo veranderd?" vroeg zij zichzelf af. Het is alsof ik niet dezelfde ben van voorheen." Zelfs toen Claire haar goeden nacht kwam zeggen, verborg zij haar gloei end gelaat, opdat zij niet zou zien. hoe het straalde en glansde. „Wat hebben wij een prettigen dag gehad, #Alice, maar ik wou dat je be neden gekomen was in de salon in plaats van je op te sluiten. Ben je mee?" Zij kon niet „ja" zeggen met dat licht op haar gelaat. „Lord Arden schijnt zich niet geluk kig te voelen zonder jou, Alice" ver volgde Claire, „hij loopt de kamer op en neer en kijkt ieder oogenblik naar de deur, alsof hij verwacht, dat jij zult binnenkomen. Ga nu nog maar, Alice." Maar zij kon niet. Het was een pret tige gedachte. Lord Arden miste haar en keek naar haar uit! Zij kon niet gaan. Zij moest haar glanzend gelaat en stralende oogen verbergen Zij moest nog eens nadenken over al die heer lijke uren van dezen dag, over al zijn vriendelijke woorden van dien avond. Zij sliep voor de tweede maal in zonder zelfs een oogenblik'te denken aan het geheim van Colde Feil. HOOFDSTUK XXXI. „Ja of neen?" Waarom zou hij niet met haar trou wen? Hij was aan niemand ter wereld verantwoording van zijn daden ver schuldigd en al was hij dat ook ge weest, dan nog behoefde hij zich niet voor zulk een huwelijk Jp schamen. Zij de vrouw, die hij liefhad, was de mooi ste en beminnelijkste vrouw, die hij ooit ontmoet had. Hoe zou*hïj een heter huwelijk kun nen doen? Zij was, zooals hij zich zijn vrouw altijd had gedroomd. Hij bewon derde en beminde haar niet alleen om haar uiterlijke bekoor 1 ijkhe'd??i, zelfs niet in de eerste plaats hierom, doch hij had een diepe vereering voor de eigenschappen barer ziel. die door haar woorden en gedragingen tot ui ting kwamen. Hij wist, dat zij was vroom van gemoed, met liooge begrip pen van moraal, met een waarheids liefde, die voortdurend in kleinigheden uitkwam. En dat was het wat hem misschien nog het meest in haar aan trok. haar onbegrensde eerlijkheid en openhartigheid. Zij had een lief, doch ferm karakter en de wijze, waarop zij in den vreemde en geheel alleen haar kjst had weten te verdienen, kon niets anders dan bewondering afdwingen. Kon hij een beter huwelijk doen? Hij zou een vrouw kunnen nemen, uit een meer aristocratische familie. Hij zou iemand kunnen kiezen met een groot fortuin. Maar zijn eigen naam had zulk een hoogen adel; dat hij zich door geen huwelijk nieuwen luister behoefde bij te zetten. En wat rijkdom betrof, hij had een van de grootste vermogens in Engeland. Wat zou hij met nog meer geld aanvangen? v Hij had nog de oude, ridderlijke ach ting voor vrouwen, die in den laatsten tijd aan het uitsterven schijnt. Met z'n eigenaardige, hooggestemde poëtischs natuur had hij weinig aanraking met de wereld gezocht Nooit in zijn leven had hij zich in hét minst ingelaten met eenig lichtzinnig spel, waar het vrou wen betrof. Ter wille van zijn moeder stelde hij de vrouw hoog. Hij zou er evenmin aan hebben gedacht om te spelen met het pas ontwaakte onschul dige hart van een jong meisje om zijn eigen ijdelheid te streelen. dan dat hij er aan zou hebben gedacht om het licht te dooven in de oogen van eeh zang vogel om hem mooier te laten zingen Zijn hart was even rechtvaardig als zijn karakter edel en oprecht was. Wanneer hij van iemand hield, gaf hij zich geheel en al. Hij had een groot, teeder hart en een liefhebbende natuur. (Wordt vervolgdk

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5