Arbeid WlgUWE LËIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1925L DAG-AGENDA. Dinsdag 29 Sept. av. acht uur Je- uël, Groensteeg 16. Bijbelbespr. Sassenheim. Woensdag 30 Sept. 'sav ïalf negen, Geref. Kerk. Orgelbespeling loor den heer H. M. Keuning. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 tot en met Zaterdag 3 October waar genomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Zondag 4 October nemen waar de ftpotfc. v. d h.h. P, du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502. Chx. Middenstand. 'l'e 's-Gravenhage is een Prov. ver- 'gaderingg gehouden van voorzittiers en secretarissen van Christ. Midden- Stands vereenigingen in Zuid-Holland, waarin, na een inleiding van den heer !Zi egel aa r van Leiden, besproken werd het onderwerp: „Middenstands ziekteverzekering en uitkeering bij overlijden". De heer Plomp, Rijswijk, wees er op, dat deze kwestie reeds op de dit jaar te Arnhem gehouden bondsver gadering aan de orde is geweest. Spr. was van oordeel, dat ziekteverzeke ring niet ligt op den weg der ver eeniging en dat groote maatschappij en dit veel beter kunnen doen. Voor een^ bonds van uitkeering bij over lijden voelde spr. veel meer. De heer Hoogendam, Schiedam was van juist tegenover gesteld ge voelen. De heer D ij k, Den Haag, was van oordeel, dat men hier niet moet kij ken naar wat de arbeiders doen, om dat vergelijking reeds uit een oog punt van getalssterkte niet opgaat. ;Spr. ziet er absoluut geen voordeel in om zich als middenstanders op dit gebied te bewegen. De Voorzitter de heer W. G. 'Scheeres, wees er op, dat zich verzeke ren bij daartoe bestaande maatschap pijen altijd beter is, dan hier zelf op te treden. De heer A t te ma, directeur van het bureau der vc-reeniging, vroeg, welke motieven Leiden bewogen heb ben ten aanzien van het tweede deel van haar voorstel. Uitkeering bij Overlijden). De heer Ziegelaar, Leiden, re- pliceerend, wees op de wenschelijk- neid van onderlinge verzekering, tO- meer, nu meer dan één verzekerings maatschappij niet' safe blijkt. Spr. wilae hier -geen dwang, maar vrijwilligheid. Spr. weeé op de be staande patroons ongevallenverzeke ring bij den Ned. Schildersbond van patroons. Spr. stelde zich de uitvoe ring zeer gemakkelijk voor en persis teerde bij zijin gevoelen. De voorzittter wees er nog op, dat de leden van middenstandsvereenigim- een in den regel op r.-en leeftijd toetreden. Het toezicht op de maatschappijen van de zijde der regeering is zoo, dat vreeS voor onsolidariteit bijna over bodig is. De heer Attema wenschte voor af gaarne eens een berekening te zien. Na eenige discussie werd het de bat gesloten. Een beslissing werd niet genomen. De heer Hoogendam van Schie dam, sprak hierna over de mogelijk heid van uitgifte van een provinci aal orgaan en een dito adresboek Spr. lanceerde een idee van om zetting van het orgaan der Haagr sche afdeeling in een provinciaal or gaan De heer Attema deelde mede, dat het voornemen tot opheffing van het bondsorgaan met 1 October a.s. niet zal uitgevoerd worden en het blad in het huidige formaat zal blij ven verschijnen. Tot opname van 'n ledenlijst in het orgaan is het hoofd bestuur bereid. Schiedam bleef pleiten voor een adresboek, zoo mogelijk landelijk. R ij s w ij1 k en Delft ondersteunden 'dit denkbeeld, terwijl Den Haag. het 'bestreed. De zaak werd ha amJ pele bespreking ter nadere overwe ging aan (hl-et prov. comité opgedra- gen. Op een door meer dan een der .aan wezigen gedaan verzoek om nadere 'in lichtingen inzake het orgaan, gaf de heer Attema inlichtingen. Hierna stelde de heer B. de V ries van Den Haag, het onderwerp: „Be- jöoekstelsel en propaganda" aan de orde. De bedoeling is elkanders ver gadering te bezoeken en inleiders uit te ruilen; De propaganda is in de pro vincie hard noodig, waar er van de 32 Chr. Middenstandvereen. in Zuid- Holland nog maar 13 over zijn, w.o. 4 zwakke. Propaganda is voor ons, aldus spr. oen kwestie van levensvoorwaarde. De heer Plomp, Rijswijk, wees er op, dat er eerst moet komen een om zetting van den geest onder tal van Christ.middenstanders. Komt die er toiet, dan zijn de door den heer De iVries genoemde middelen, naar spr. overtuiging lapmiddelen. Het komt hïer op geduld en geloof fean. De heer Hoogendam, Schiedam wees er op, dat aan Iden gemeen schap- pelijken arbeid meer deel moet genoi men worden. Spr. deelde mede, dat ter zijner plaatse de Chr. Midden- standsvereeniging de actiefste van del middenstandsvereenigingen is. Bij de repliek, waaraan dcslnaman de heeren de .Varies en Attema,. en waarbij laatstgenoemde wees op Carlyle's woord, dat een latente traag, heid van een groep, stand of volte zijn onh e r roepe 1 ij ken ondergang be- teèkent, werd algemeen uitgesproken, datde Chr. Middenstand zich, met wegvalljng van de kerkmuren, kraclil tiger moet laten gelden. Daarom is het wekken van belangstelling in enj buiten eigen kring, hoogst noodzake lijk. Het prov. comité zal de verse voor aanstaande personen uitnoodigen zich1 in den komenden winter als spreker voor de afdeelingen beschikbaar tel willen stellen. Het hoofdbestuur zal een lijst van de meest actueele onderwerpen doenj verschijnen. De heer K. Dijk, van den Haag, sprak hierna over de Kamer van Koophandel en Fabrieken en de in vloed onzer vereeniging". Spr. omschreef nader de bedoeling van genoemde Kamer en de goede bei teekenis die rij heeft voor aen mid denstand. [We moeten, aldus spr., de Regee- ringdankbaar rijn, dat rij; de pude .Kamer van Koophandel heeft geor-, ganiseerd. Het staat onomstootelijk vast, dat de Kamer van Koophandel te 's Gravenhage, waarover spreker krachtens zijn lidmaatschap, mee kaml spreken, uitnemende leiders heeft eni prachtig werk doet. Ook hier kan de beteekenis van het Chr. beginsel door Christ, middenstanders gearagen wor den. Spr. illustreerde met tal van door de Kamer genomen beslissingen' (b.v. meerdere Zondagsrust), nadërz'iï 'betoog. Een geanimeerde discussie volgdel op het gesprokene. Na eenige besprekingen over de ver houding tusschen de vereenigingen enj de kerkeh, werd de geanimeerde ver gadering met dankzegging gesloten.. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING De slotzitting. In de Zaterdag gehouden slotzitting van de Assemblée sprak de voorzit ter, Dandurand, een rede uit, waarin hij verklaarde, dat de grondbeginse len van de laatste Volkenbondsverga dering onveranderd zijn gebleven en dat men slechts de bepalingen over de toepassing gewijzigd heeft. De aanvalsoorlog is opnieuw als- een nationale misdaad bestempeld en men heeft den nieuwen weg ingesla gen om de veiligheid aanvanke lijk door regionale verdragen en door pacten tusschen de volken, die ge meenschappelijke interessen hebben ofi die zich onmiddellijk bedreigd gevoe len te verwezenlijken. De Volkenbond heeft niet geaar-. zeld, met een klaar bewustzijn zijjn zending en zijn verantwoordenj'kheidi te begrijpen, alsmede zijn taak, voori de toekomst der me-nschheid te zor- gen. De president besloot zijn toespraak met -een verwijzing naar het schilderij! in gen der kerken te Genève, dat den apostel Paulus voorstelt, die vrede brengt aan vergaderden, die uit Ide geheele wereld zijn samengestroomd. Onder het schilderij staan de woor den: „Er zijn geen Joden, geen Grie ken, geen slaven, geen vrijen." Dandurand sprak de hoop uit, dat aan den oever van dit vredelievende meer tot alle menschen van alle gods diensten en van alle rassen de roep zou doordringen: „Er rijn geen over winnaars meer en geen overwonnenen geen onderdrukkers en geen onder drukten, want thans zijt gij allen ver- eenigd in gerechtigheid en vrede." Daarmede verklaarde Dandurand de vergadering van den Volkenbond na een duur van 21 dagen voor ge sloten. De Mosoelkwestie. Voor zijn vertrek uit Genève zondi de Turksche minister van buitenland sche zaken een schrijven aan den voor zitter van den volkenbondsraad, waar in hij meedeelt, dat hij; geen bezwaar) maakt tegen de zending van een dele-1 gatie naar het gebied ten Zuiden van de z^g. Brusselgrens teneinde aldaar', een onderzoek naar de gr ens schendin gen in te stellen. Volgens den Turkschen minister zijn de aan Turkije verweten grens- schendingen van gering belang. De) volkenbondsdelegatie zal echter nut tig werk verrichten met een onder zoek naar de door de Engelschen be gane verdragsschendingen en huml ithachtsmisbrurk in het Mosoelvilajet. Turkije kan in geen geval ee-nigel contröle aanvaarden in het gebied, Noordelijk van de Brussel-linie, .waar! het souverein is. HET VEILIGHEIDSPACT. Duitsche beraadslagingen. Zaterdag heeft de rijksdagco-mmis- sie van buitenlandsche zaken verga derd. De beraadslagingen zijn con fidentieel, maar naar verluidt is dei regeering op geen wederstand van eenige beteekenis gestuit. De belangstelling was groot en een! beduidend aantal vooraanstaande rijks! dagleden waren tot bijwoning der ver gadering tezamen gekomen. Dr. Stresemann hield een inleidende toespraak, welke met aandacht aan gehoord werd. Vervolgens kwamen de vertegenwoordigers der verschillende fracties aan het woord. De Duitsch-nationalen waren daar bij zeer zakelijk en kort van stof. De socialisten bepaalden zich er toe, tegen de Duitsch-nationalen tel .polemiseéren. Het Duitsche antwoord. De Duitsche gezant te Parijs Vonj Hoesch, overhandigde Zaterdag op •den Quai d'Orsay een nota, waarin, wordt medegedeeld, dat Duitschland1 bereid is, deel te nemen aan de a.s. conferentie aan het veiligheidspact. Ook te Londen en te Brussel is- gelijktijdig van dit feit mededeelingi gedaan. De Duitsphe gezant te Londen bracht Zaterdagochtend een bezoek aan het Britsche foreign office, om daar mededeeling te doen van 'het Duitsche antwoord op de uitnoodiging der geallieerden tot deelneming aan een conferentie van ministers over het veiligheidspact. De gezant werd door Chamberlain ontvangen Minister Vandervelde heeft Zater dagmiddag den Duitschen gezant te •(Brussel in audiëntie ontvangen, diej ;ihem meedeelde, dat de Duitsche re- 'geering de uitnoodiging der gealli eerden heeft aangenomen. De confe rentie zal 5 October in een Zwitser- sche stad bijeenkomen. Naar een Wolff-telegram uit Ber lijn meldt, is de publicatie van de Duitsche antwoordnota voorloopig opi a.s. Dinsdagochtend vastgesteld. DUIKBOOTRAMP IN AMERIKA. Waarschijnlijk 37 slachtoffers. De Amerikaansche duikboot S öJL is gezpinken na een botsing miet het stoomschip „City of Rome". Het" ongeval had plaats op twintig mijlen afstarfd van Rock Island. Ze ven en dertig man van de duikboot zijn, naar gemeld wordt, verdronken. Het stoomschip heeft drie man ge red. Nader wordt gemeld, dat van het stoomschip „City of Rome" draadloos bericht is ontvangen, dat de drie ge redden gewond zijn en dat een hun ner onmiddellijk moest worden ge opereerd. Het stoomschip, dat op weg was naar Boston, is zelf ook beschadigd. Nadat van de City of Rome draad loos bericht over het ongeval was ontvangen, zonden alle kuststations, een oproep naar de schepen, die zich in de nabijheid bevonden, om zich naar de plaats te begeven, waar de onderze-ër gezonken was. Marinepersoneel werd van de ba- "~sis der onderzeeërs bij New-Londen gezonden met stalen netten, om te trachten de onderzeeër te lichten. Duikers zullen trachten de haken, welke zich "aan deze netten bevinden, zoodanig aan de gezonken boot te bevestigen, dat dit mogelijk zal wor den. De torpedojager Putnam, die ter plaatse is aangekomen, rapporteert, dat de duikboot op een diepte van 130 voet ligt. Men weet niet, of op liet oogenblik dat de boot zonk, alle schotten gesloten waren, doch ook in dien 4 dit het geval was, zou de be manning slechts J2 uu'r in leven heb ben kunnen blijven. Men vreest ech ter, wegens de vele benzinevlekken die aan de oppervlakte drijven, dat de boot gebreken is en'fde marine-auto riteiten gelooven niet, dat er nog over levenden zullen worden geréd. j KORTE BERICHTEN. De Amerikaansche bierbrouwers- bond is 'een actie begonnen bij het Congres om te komen tot een verhoo ging van het wettelijk itoe te laten percentage alcohol in bier tot op 2.75 pCt. De Spaansche regeering poogt door subsidies en door een verhoogd invoertarief voor buitenlandsche.sche pen de Spaansche scheepvaart en scheepsbouw te steunen. De stijging van de Deensche kroon heeft ongunstige gevolgen voor de Deensche scheepvaart. De oplegging van Deensche schepen is angstwek kend toegenomen. De Duitsche spoorwegtarieven voor levensmiddelen zijn op 1 Oct. met 10 pet. verlaagd. Volgens een onbevestigd bericht uit Madrid zou de vroegere residentie van Abd-el-Krim. Ajdlr, door de Spaansche troepen genomen zijn. De bevrijding van Soeëida heeft in alle streken van Syrië kalmte ge bracht. De Drusen steken op hun terugtocht alle dorpen in brand en snij den den wateraanvoer af. Het voorstel der communisten om den Duitschen Rijksdag onmiddellijk bijeen te roepen, ig afgewezen Te Berlijn zijn in verband met de talrijke brandstichtingen van den jong sten tijd een aantal personen in hech tenis genomen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Groningen, J. Ver meulen te Noord wijk aan Zee. Te Adorp cand. H. C. J. v. Doelen te Groningen. Te Waarder, D. F. Keek te'Garderen. Bedankt: Voor Bergambacht, H. Japchen te Ede. Yioor Steenwijk, D. M. Blankhart te Nijverdal. CHR. GEREF. Aangenomen: Naar Harlingen, L. H. Beekamp te Rozenburg. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Paterson, M. Hof man te Krabbendijke. Ds. D. J. Veen. Te Borgharen bij W.vehen hoopt da. D. J. Veen op 10 October zijn gouden jubileum te herdenken. Veen is i .45. jaar predikant jn .dftzj gemeente. RECLAME. Handenarbeid geeft vake ruwe, be schadigde en leelijk uitziende werk handen. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door 30-60-90 ct. PU ROL De Theologische School te. Kampen. Vrijdagavond werden in tegenwoor digheid van enkele belangstellenden de lessen aan de Theologische School te Kampen geopend. De pro-Rector, Prof. Dr. A. G. Honig heette de studenten inzonderheid hen die pas waren aangekomen welkom en hield daarna een toespraak over het onderwerp: „Vroomheid en Theologie" Voor het admissie-examen slaagden 5 heeren, en na verlengd examen nog twee. Op grond van een bul van het eind- qf staats-examen, werden 20 studenten ingeschreven. De nieuwe, cursus vangt aan met 124 studenten. De Vrije Universiteit. Voor het eerst werden dit jaar inge schreven 54 studenten, waarvan 30 voor de Theologie; 12 voor de Letteren en 12 voor de Rechten. Totaal werden 359 studenten ingeschreven. Daarbij gere kend èe 10, die voor het Admissie- examen geslaagd zijn, maakt een totaal van 369. Kerkelijke quaes tie te Leersum. Te Leersum is naar „Be Ned."" meldt, een vergadering gehoudeq van lidmaten der Ned. Herv. Geih. over de kerkelijke toestanden aldaar, onder leiding van ds. Gouvée te Amerongen, consulent. Verschillende vragen werden door de aanwezigen gedaan over de aanstelling van den godsdienstonderwijzer, huisbe waarder en waar de gelden vandaan kwamen voor diens salaris. Gevraagd werd, toen bleek, dat dit uit de ge wone gemeentefondsen, vloeide of de gemeente de kerkvoogden niet verplich ten kon dit geld terug te betalen. Hier op antwoordde de consulent, dat dit een juridische kwestie was, waarop men later kon terug komen. tJit alles bleek, dat de aanwezigen de handelwijze van kerkvoogdij en kerkeraad en notabelen moede waren. Er werd besloten een kerkelijke vereeniging op te richten, geheeten „Recht en Orde te Leersum" Deze vereeniging zal haar doel bereikt hebben, als kerkvoogden en notabelen aan al hun verplichtingen volgens de kerkelijke Reglementen zullen voldaan hebben en een nieuwe predikant riin intrede in Leersum zal gehouden heo- ben. In het bestuur zitten o.a. jhr. H. v. d. Bosch, burgemeester; G. H. Bos, gemeente-secretaris; ds. Couvée, con sulent; mevr. Pauw van Wieldrecht è.a. RECHTZAKEN. De moord aan den Overfoom. Zaterdag is de behandeling van de Muylwijk-zaak voortgezet voor -de Am- sterdamsche rechtbank. Behandeld werd het rapport der psy chiaters Prof. L .Bonman en Dr. H. J. Overbeek. De deskundigen constateeren, dat er ten tijde van het begaan van het ten laste gelegde delict geen psychische stoornissen bij hekï. bestondep, waar door dit feit, indien bewezen, hem niet ten laste zou kunnen worden gelegd. Aan den volgenden getuige, Ds. Le Roy, predikant van het Huis van Be waring, stelt de verdediger de vraag: Hoe is Muylwijk's bekentenis ver kregen en wat denkt de predikant er van? Get.: Beklaagde was toen ik hem 't eerst zag onrustig. Ik vroeg hem waar om hij was opgesloten en wild sprak hij: Ik ben verdacht van moord op den Overtoom, tien jaar geleden ge pleegd. Heb je dat gedaan? vroeg ik. Neen, antwoordde hij. Ik zeide toen: geef me de hand, kom met me staan onder dat kleine raam pje waardoor we het vlak van Gods hemel kunnen zien. En toen hij daar met me hand in hand stond, vroeg ik: Durf je nu nog ontkennen? Ja, zeide hij. Doch ik meende een schemering in zijn oogen waar te ne men, die duidde op berouw. Ik had trouwens absoluut de overtuiging, dat hij er op terug zou komen. Zondag morgen had ik voor mijn gemeente ge preekt, dat er ook voor hen, die met de ergste zonden heiaden zijn, nog al tijd redding is. Hetzelfde heb ik des middags gezegd in de gevangenis. Toen begon het koor van de stadszending te zingen. Men moet mijnheer de presi dent, een keisteen op het hart hebben als men daarbij niet ontroert. En hij ontroeide. Ik zag bet. En hij ontroerde nog meer, toen het koor zong 't mooie lied, waarvan de slotregel luidt: ..Ik verlang naar U." Hij hield de handen voor het aange zicht. Ik zag hem breken, ik zag hein weenen. En ik heb ook bij hem gepre dikt, dat er bij Eén altijd vergeving en genade is. Niet lang daarna kreeg ik een bood schap: Muylwijk roept u. Ik bad bet verwacht. En toen ik zijn cel betrad, barstte hij uit in weenen en viel op den vloer. Daar sprak hij een gebed uit tot God. En, meneer de president, al zouden er nog duizenden dingen tegen hem Radio-Programma. Wat er vanavond! te hooren Is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert 5.20 (^rich. 515 M.) Concert 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6.(Rome. 425 M.) Concert. 6.30 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2550 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben. weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 I\ Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek .of lezingen. 8.10 NSF. Concert H.D.O.-orkest. 8.20 (Londen en Daventry) Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 -M.) Concert 8.5a (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le ring. of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tydsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. 111 deze zaak komen, dan nog zal ik golooven in het gebod van dozen man. Daarna heeft hij me precies verteld wat hij gedaan heeft. Hoe hij ruzie kreeg met zijn slachtoffer, hoe hij 'm bee tg reep en uitriep: Je zal niet naar mijn vrouw gaan en hoe Busch ten slotte op den grond viel. Toen besefte ik^erst de oerkracht van den mensch. Muylwijk wae op dit oogenblik ver schrikkelijk. Muylwijk zat tijdens de verklaring van ds. Le Roy met gebogen hoofd, een zakdoek voor het gelaat houdend. Zacht snikt hij. Pres.: Kunt u nog meer verklaren. Get. Le Roy: Neecd. Pres.: Dan wordt u bedankt •Hierna werden verschillende deekun digen gehoord, spetiaaj - over de vraag of het mogelijk dat .de dood tenge volge van schrik of harfcvörlaininiiig kan zijn ingetreden. UIT DÉ OMGEVING. VOOaSCHOTEN. Intrede Dr. D. K Wlrfottga. Na een vacature vaai gelukkig alechts 2 maanden, en 2 woken (ix Juli nam Ds. Kruyswnk afsolréöD moohi gisteren de GereiL Kerk alhier weetr een eigen herder en loeraar begroeten m Dr. D. K. Wielen ga Gta, gekomen van Baamhmgge. Voor een voi -kerkgebouw had in den mor^eüdieinöt d© "bevestiging jp&afcs die geleid werd door een oom vau den bevestigde, Dr. B. Wj&tenga, van Am sterdam. De bevestiger had daarbij tot teksi Johannes 116b: En nit 2gne volheid hebben wjj allen ontvangen, ook ge nade voor genade. Na de bevestiging,zoog de gemeente den bevestigde: dat 's'Heeren zegen op u daal'toe. In den avonddienst deed Dr. Wielen- ga intrede, onder veel belangstelling, ook uit de omliggende plaatsen. De kerken uit dé classis Leiden hadden afgevaardigden gezonden, terwijl ne vens den bevestiger, Dr. B. Wielenga, van Amsterdam, werden, opgemerkt de predikanten v. d. Heyden, van Wasse naar en Ds. H. Alting, em. pred. van de .Geref. Kerk alhier. Aangevangen werd met het zingen van Psalm 89:7 en Ps. 100, het lezen van Johannes 14:1 eh 11, terwyl na de Apostolische Géioofsbelijdenis werd ge zongen Psalm 121:1. A.k thema voor 4jn iniree-predicatie koos de leeraar bet 6cte vers van Jo- 11 amies 14, eö speciaal dé laatste woor den daarvan:',,.... niemand komt tot dein, yaider dan door Mij". Het getuigenis van Jezus is de geest, de kern, hot weden der profetie. En nog is de dienst der Woords, aldus.spr., het getuigenis van Christus aan Zijn 'kerk. God gave, dbt m5n ar beid onder u mag zq'n uitsluitend een getuigenis van Jezus. Aan het lWoojS zal spr. niets hebben toe te1 voegen; hij zal het slechts hebben toe te passen aan de gemeente in dc taal die onder Icmr gangbaar is. In antwoord op oern vraag van ongeloovigen ThomaS zegt de Herlaad in het bovenaangehaalde tekstwoord. Wat Hjj is voor .de fijnen, en hoe Hit hVt is. 'Het gaat niet oim dedsWeg. r'teweg is slechts het verkeersmiddel. RÏkt gaat om den hemel, Gods konink rijk, i\Oén, God zelf. Christus is de openbaring Gods. fni- manuei, God met ons. DaaroiU vindt ieder die Hem vindt, het leven, de .waarheid, den Vader% Als vrij Zijn sJorn hooren, hooren wij de stem van deru Vader, die ons roept. En nu hêb\ik, aldus spr., onder u slechts de webwijzer' te zijn die u op dien.weg zal wijten. Dikwijls wandelen degenen_dre Jezus volgen 111 mist eir donkerheid., zoodat slechts een deel van' den weg zichtbaar is. Maar in het eind leidt de weg vaöt en zeker naar het "Vaderhui®

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2