Rheumatiek Sanapirin "WfEÜWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1925 DAG-AGENDA. Zondag 20 September, 'tav. half ze- van, Jeruël, Groenesteeg 16. Samenk. Spr. de heer S. BarteLlng. Dinsdag 22 September 's av acht uur „Jeruël" Groenesteeg 16. Bijbelbespr. A.s. Zondag 30 September 1925. zal de dienst eter huisartsen te Leiden worden waargenomen door Dr. Boon- 'icker. Hovens Gréve en Timmermans' De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van: Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H:. D. van Driesum, Mare 76, tel. 406 en Wj. Pelle, K. Rapen- t^urg 12, tel. 694. De Geneeskundige .Zondagsdienst te Oegstgeest, wordt waargenomen door Dr. Timmermans tel. 390. ben kwamen persoonlijk feliciteerem, ein de kinderen stuurden prachtige bloemen. Ook heit Rijksopvoedingsgesticht, .waar de heer Kok eveneens gods dienstonderwijs geeft, liet zich niet onbetuigd. De heeren A. J. Oostdam en S. Verlare, directeur en adjunct directeur, complimenteerden den ju bilaris persoonlek, terwijl de beamb<- ten een fraai bloemstuk lieten aan bieden. Zeer veel bloemstukken waren er ook van den uitgebreiden kring cate chisanten en oua-leerlingen; zelfs tot üeerlingen van de Zendingsschool toe, van wie er één 'n aardige aquarel (aanbood. Een heel aardige attentie iwas ook de aanbieding van een foto (welke den jubilaris te zien geeft, ter- (wijl hij, onbewust ervan dat de foto graaf die in zijn nabijheid staat hènt in 't oog heeft, op een zonnigen Maan,1 Idagmorgen bij1 de Kraaierstraat, op| de tram staat te wachten om naai! fcijtn werk te gaan. Zoo zijn er mieier lleeinvoudige, maar treffend© dingen^ Idie bij elkaar getuigen van de sym- ,pathie, welke ae jubilaris geniet. Het hoogtepunt van de herdenking kwam echter gisteravond, toen Z.Ex. [Mr. Schokking, minister van Justitie, (namens H- M. de Koningin kwam' inieidedeeletn, dat de heer Kok wast ^begiftigd met de eerem1 e d a i 11 e, nyerbonden aan de Oranje Nassauorde .in goud. Het laat zich denken dat deze onderscheiding den heer Kok! ten zeerste verraste. „Trouwens, ik wist wel, aldus dei jubilaris, dat ik vrienden en vrien dinnen had, maar dat er zóóveel wa ren Moge den jubilaris, wanneer de .Stille dagen weer zijn teruggekeerd, de herinnering aan deze heerlijk© da gen mede een verkwikking zijn, enl Iworde hij ook in den arbeidstijd, die [hem nog rest, tot zegen gesteld. De L.A.WÜ.T. Heden is het de laatste dag van. de 'L/AWET en onze voorspelling, dat het bezoek nog niet verflauwt, is bewaar heid geworden. Den ósoosten bezoeker werd door den beer W. Bleuzé, fotograaf, Apothekers- dijk 27, een bon aangeboden, voor het maken van een modernen salonfoto. Te ruim 11 uur werd een begin gemaakt iTnet den ballonnen jacht, waarvoor de 'heer B. de Kpning, manufacturen, 'Haar lemmerstraat, hoek Donker steeg eenaan- j.tal balonnen ter beschikking had ge-, i'Steld. Aan den wedstrijd waren een aan- tal aardige prijzen verbonden. - Het bestuur verwacht hedenavond een 'groeten toeloop. I Te 10 uur zullen de bekroningen aan (de standhouders, die daarvoor in aan- j meriting kjoanen, uitgereikt worden en zal tevens bekend gemaakt worden, welke der 'door het publiek ingeleverde formulie- ren den uitslag van de jury het meest nabij kómen, waarvoor, zooals' bekend, i fraaie prijzen (zie programma) bestemd 'zijn. Met het ,oog op de sluiting heden avond geen dalncing. Te s Hertogenbósch is op verzoek Van den Commissaris van politie alhier Aangehouden J. R. A., die zioh heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een viool met kist. Eenminderjarige jongen uit Am sterdam, die bij zijn patroon aldaar was ijveggeloopen,', is door de politie alhier ^angeh.ouden|en naar zijn woonplaats te ruggebracht. De. kellner J. Z. is aangehouden jegens ontvreemding van een klein be- idrag van geld, ten. nadeele van zijn pa- :troon. Op de Doezastraat klwamen gister avond, ongeveer te 7 uur, twee jeug dige wielrijders, de 13-jarige jongedame C. A. en de 13-jarige V. D., met elkaar in aanrijding, waarbij h?t meisje een pols onwendig kneusde. De Eerste Hulpdienst legde hetvoo^oopig v%rband. - Baldadige jongens hebben in de Kooilaan een ruit vernield, van de wo- nirig van den heer .H K., die deswege 'een klacht heeft ingediend. Te Boskjc&p is door de recherche alhier aangehouden T. J. S., die een n^vTel heeft gestoïén. Vanmorgen heeft op de Keer en- gracht een dief kans gezien, om het rijwiel van./ 'den heer W. P. te ontdoen van zijn fbelastingplaatje. De-: koopman in galanterieën en aar- lewerk J. S. alhier, kwam gisteravond iet zijn wagen met aardewerk van de rischmarkt afrijden, toen zijn collega L:, ie met een wagen' uit de tegenoverge- teld'e richting kwóm, zoo' welwillend was m opzettelijk tegen zijn wagen aan te jden, met het gevolg, dat van het aar ïwerk een aanzienlijke hoeveelheid in ggels veranderde. Een onderzoek is ingesteld naar de RECLAME. C. A. zetten het Najaarsseizoen in. Nu September weer in het land is, begint ieder uit te zien naar kleeding voor herfst en winter. Met frisschen moed hebben C. A. zich uitgerust tot hervatting van den strijd tegen dure kleeding. Hoe meer C. A. het publiek aanbieden, hoe meer het publiek van hen verwacht. Op hun beurt zijn C. A. niet tevreden wanneer zij aan die verwachtingen slechts voldoen: zij zijn vastbesloten dit seizoen weer verre te overtreffen wat zij in vorige jaren reeds tot stand hebben gebracht. Nau welijks is de nieuwe mode uitgekomen, of C. A. bieden het meest aantrek kelijke in schier eindelooze variaties van modellen, kleuren en garneerin gen. Zóó groot is de sorteering van hun enorme voorraden, dat ieder precies kan kiezen wat haar of zijn persoon lijken smaak het best past. Dat alleen maakt het koopen bij C. A. reeds tot een genoegen, maar de prijzen zijn zoo verbluffend laag, dat men hier inder daad mag spreken van een formeelen oorlog tegen dure kleeding. Overal waar C. A. zich vestigen, worden zij verwelkomd als de kampioenen der besparing op kleeding voor het heele gezin. Geen wonder vdus, dat het succes van C. A. met den 'dag groeit, want behalve dat zij rijk gesorteerd en ver reweg het laagst in prijs zijn, kunnen hun goederen ook in kwaliteit gemak kelijk wedijveren met wat elders tegen veel hoogere prijzen wordt geboden. Wij gaan dus wederom een seizoen, te gemoet, waarin de leuze „C. A. is toch voordeeliger, ook voor Heeren- kleeding" steeds meer veld zal winnen. (schuld van L., die er wel eens niet al te (best kón afkomen. iVoior het examen vrije- en ordejoefel- hingen zijn geslaagd de dames F. Eg- 'gink, D. O. Meyer, en A. S. jWït~ tenrood alhier. BINNENLAND. Minister Rntgers naar Parijs. Naar het Corr. verneemt is de minis ter van Onderwijs, K. en W. mr. Rut-( gers, voornemens den 2en October, ver gezeld door den heer Visser, chef der afdeeling K. en W. van 't departement een bezoek te brengen aan de Tentoon stelling van Decoratieve Kunst te Pa rijs. Den minister zal in de Nederland sche Afdeeling der Tentoonstelling een thee Worden aangeboden. Bevroren vleesch. Van de zijde van den Nederlandschen bonil van Importeurs en Grossiers In Bevroren Vleesch en Vet, te Rotterdam schrijft men ons het volgende: Het mag van voldoende bekendheid worden verondersteld, dat de slachtin gen in Zuid-Amerika voor eenigentijd een buitengewonen omvang hadden aangenomen. De ontstane groote vraag van Packer's zijde naar voor invriezing en export geschikt vee heeft de notoe- ring hiervan belangrijk doen stijgen. De prijs van het eindproduct, zooals dit in Europa op de markt wordt ge bracht, kon zich niet vlug genoeg aan deze verhooging aanpassen, zoodat de uitvoer van bevroren vleesch geen vol doende winstmarge liet, zelfs moest dit onder den kostprijs verkocht wor den. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de Packers hunne slachtin gen belangrijk hebben ingekrompen. Het gevolg hiervan was weder eeip te kort aan vleesch in Europa, zoodat de greothandejprijzen hier belangrijk ge stegen zijn, in enkele weken tijds met niet minder dan ca. f0.20 per K.g. Ook thans nog is hét slachtrijpe vee in Ar gentinië zeer schaarsch en zullen de toevoeren in de naaste toekomst zeer beperkt blijven Het ziet er niet naar uit, d£tf de prij zen van het bevroren vleesch binnen afzienbaren tijd weder op een lagere basis "zullen komen; ongetwijfeld zul len de detailprijzen, ofschoon reeds verhoogd, nog verdere herziening be hoeven. Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. De „Christelijke Ambtenaar", het or gaan van den Alg. Ned. Ghr. Ambte naarsbond bevat de volgende verklaring ■van het Hoofdbestuur: „Het Hoofdbestuur van den .Algemee- nen Nederlandschen Christelijken Amb tenaarsbond, in vergadering bijeen op Dinsdag 8 September 1925, kennis geno men hebbende van alle betreffende stuk ken inzake het artikel „Bezuiniging" in „De Christelijk© Ambtenaar" van 8 Juli 1925 spreekt zijn voldoening uit óver de spoedige maatregelen door het Dag. Be stuur getroffen, betreurt dat niet over eenkomstig zijn bedoeling rectificatie heeft plaats gevofiden, en besluit in ons orgaan zijn leedwezen uit te sprek'en over de plaat sing en den "inhoud van genoemd artikel en goed te keuren de door het Dag. Be stuur voorgestelde maatregelen, waardoor herhaling zal worden voorkomen. Het Hoofdbestuur, eenerzijds waardee- rende de in verband met bovenstaande bij hem ingekomen critiek, welke klaarblij kelijk bedoelt het belang van den Bond te dienen, .gevoelt zich anderzijds ern stig gegriefd over de onorganisatorische cn voorbarige handelwijze v'an enkele le den, die meenden 'door ingezonden stuk ken en moties in de dagbladpers, en zelfs door circulaires, met voorbijgaan van de Bondsleiding, onverhoord over die lei ding in 't openbaar te moeten oordeelen, en daarmee evenmin des naasten goed gerucht als dat van den Bond hielpen bevorderen. Het Hoofdbestuur is van oordeel-, dat hét nieuwe Christelijke Ministerie met ver trouwen moet worden tegemoetgetreden, doch mede in verband met de beraadsla gingen in de laatste gehouden Algemee- ne Vergadering moei: worden voortgegaan de politieke en. kerkelijke neutraliteit van den Bond met kracht t^e handhaven, en stelling te nemen tegen 't streven in een of andere richting te drijven, om voorts over eenkomstig den eisch onzer beginselen oók op Maatschappelijk terrein, op te komen voor Gods gerechtigheid, ook zelfs ais het helaas zou moeten tegenover een Christelijke overheid, doch op een wijze waaruit het Christelijk' karakter van den Bond blijkt. Het Hoofdbestuur wekt alle leden op zich aan zijn zijde te scharen o-m in de komende propaganda-periode met vereen de krachten te werken aan den verderen uitbouw van onze Christelijke ambtenaren (Organisatie. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING Critiek op het Nederlandsche voorstel. In de derde ontwapenings-commis- sie van den Volkenbond zijn gisteren' de débatten over de ontwapening, voortgezet. De gedelegeerde van Italië, Cop pola, verklaard© van meening te zijn, dat het niet juist is, opnieuw de prin cipes van het protocol van Genève, te bekrachtigen, nu het geen vol doende aantal ratificaties heeft gekre gen. Op het voorstel tot voorbereiding eener nieuw© ontwapeningsconferentie oefent spreker -verder scherpe! critiek uit. Coppola tracht te bewijzen, dat een zoodanige voorbereiding geen suc ces zou heb oen en bovendien gevaar lijk zou zijn, daar een en ander zou leiden tot een onderzoek naar de bin- nenlandsche aangelegenheden der mol igendheden ©11 tot een voor de na tionale verdediging schadelijke open' baarmaking van allerlei feiten. Alleen zekere voorwaarden voor de veilig heid, welke op het oogenblik nog niet bestaan, zullen misschieneen moge lijke toekomstontwapening mogelijk (maken. De rede van Coppola klonk' bijna) als ware zij' door een tegenstander van den Volkenbond gehouden. -Cop Eola verdedigde om zoo te zeggen, et standpunt van den Italiaanschen' feneralen staf en kwam op voor de andhaving der militaire geheimen. .Voorts bezigde hij allerlei warmte) woorden ter verdediging van het oor logszuchtig temperament, dat som- imige volken nu eenmaal hebben. Na hem sprak de Fransche gedele geerde Jouhait, die een gloedvolle rede gehouden heeft, 'ten gunste van een oogenblikkelijk beginnen met de voorbereiding der ontwapeningsactie. Een commissie van onderzoek ingesteld. Ten slotte werden de algemeen©! beschouwingen over de Spaansche, Nederlandsche en Hongaarsche voor stellen beëindigd. Op voorstel van den Engelscheïi afgevaardigde werd een sub-comipis- sfe benoemd, waaronder jhr. Loudon Déze commissie zal, rekening hou dend met de besprekingen in de As- semblée en de derde commissie en op üe basis der drie genoemde ont stellen, een nieuwe redactie voor een ontwerp-resolutie opstellen. Omtrent de critiek op Loudon's voorstel kan nog gemeld worden: Hoewel het voorstel aanvankelijk veel steun: ondervonden heeft, met name van de zijde van Zweden, Span je, Denemarken, België,. Hongarije, Brazilië en Polen, is de tegenstand van Engeland, gesteund door Italië, Canada en Australië, wederom een belangrijk struikelblok geworden. De omvang van het fascisme. Uit een tusschen Mussoloni en Fari- nacci, den secretaris-generaal der Fas cistische partij, gevoerde corerspon'den- tie blijkt, dat de partij nog steeds op scherpen tegenstand bij de matigen stuit. Farinacci wijst er op, dat gedurende do laatste twaalf maanden 54 zwart- hemden ten offer zijn gevallen aan den haat der constitutionalisten, vrijmet selaars en „socialistische communis ten Niettemin staat volgens Farinacci het fascisme thans sterker dan ooit. Er bestaan 9000 fascistische afdeelin- gen met 700.000 leden; bet aantal vrou- wenafdeelingen bedraagt 59 met 25.000 leden, terwijl de jeugdorganisaties vele duizenden leden tellen. Er 2ijn 317 gemeenten in fascistische handen, 68 provinciale besturen en een bond van spoorweglieden, die 80.000 leden sterk is. KORTE BERICHTEN Mr. Zimmerman zal tot Juli 1926 in Qostenrijk blijven. Maandag a.s. zal hij uit Rotterdam weer te Wieenen arriveeren. Omtrent zijn verdere plan nen is nog niets bekend. Volgens Chamberlain is Groot- Brittannië principieel bereid tot at- ziening zijner rechten in China. De ministers-conferentie inzakei het Veiligheidspact zal, naar alle waai schijnlijkheid in Luzem plaats vinden. Het Zweedsche voorstel in zake- verplichte arbitrage is naar een sub commissie der juridische Volkenbbnds commissie verwezen. Vandaag wordt de beslissing van den Raad van den Volkenbond in zake Mosoél uitgesproken. Pruisen zal üe Riik^regeéring, levenals in den Rijksraad, het ver zoek doen, de voornaamste bepalin gen van de verordening jtegein prijs opdrijving, te handhaven. Te Melbourne zijn de gerech telijke vervolgingen tegen de.stakers1 voorloopig opgeschort, aangezien alle gevangenissen reeds overvol zijn. De staking in de Belgische boek nijverheid is geëindigd. De stakers' verkregen een kleine loonsverbete ring. In zijn jaarlijksche congres heeft de bond van ongeschoolde arbeiders met 1103 .tegen 116 stemmen beslo ten zich met den gebruikelijken ter mijn van 12 maanden af te scheiden, van het Deensche vakverbond en een eigen organisatie te stichten. RECLAME. Gevatte Koude, Influenza, Kres en Aangezichtspijn, verdrijft men door de genezende en pijnstillende werking van Buisje 75 ct. (Mijnhardt) UIT DE OMGEVING. OE03TGQE3T. Gemeenteraad Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag, 18 Sept des avonds 7 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer J. G. M. v. Griethuysen. Afwezig: Wethouder Rubenkamp. De voorzitter opent de vergadering en leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Eenige heslui ten van Ged. Staten, waarbij verschil lende gemeenteraadsbesluiten goedge keurd werden, een aanschrijving van 'den Minister v. Binn. Zaken aangaande opheffing van den zomertijd* en een rapport van den commandant der Bur gerwacht. Voor kennisgeving aangeno men. 2 Bemerking van Ged. Staten Ge meenterekening 1923. Deze opmerkin gen zijn van weinig belang en de eind cijfers zullen er niet door veranderen. B. er; W. worden gemachtigd naar hun goedvinden te handelen. 3. Vaststelling gemeente rekening over 1924. De voorzitter der commissie tot nazien dezer rekening brengt rap port uit en stelt voor de rekening on veranderd goed te keuren. Overeenkom stig dit voorstel wordt besloten. De inkomsten waren f 140.078.435 en de uitgaven f 112.194.57, zoodat 't batig saldo f27.883 86® is. 't Batig saldo van den kapitaal dienst is f 1557.76. 4. Voorstel conversie en aangaan nieuwe leening. De voorzitter wenscht hierover in besloten vergadering te be raadslagen. Na heropening der verga dering stelt de voozitter voor twee lee ningen tegen 6 en 6® pet. te conversee ren in 5 pet. leeningen en een nieuwe ieening aan- te gaan van f 101.000 voor verschillende doeleinden, w.o. een hy pothecair crediet aan Kraan en Groenc- vvegen 5 Eenige comptabiliteitsvoorstellen worden goedgekeurd. 6. Van de besturen der bijzon>ere scholen is een verzoek ingekomen den pensioengrondslag voor onderwijzers te verhoogen tot 't vroegere bedrag f3870). 7. Een verzoek tot wijziging van den termijn van het stratenplan Juta wordt tot 1 April 1926 toegestaan. 8 Verzoek van Zoeterwoude om ad- haesie te betuigen met een adres aan de Kamers inzake opheffing Zomertijd. De heer Bakker zegt, dat de gem. Zoeterwoude er meer belang bij heeft, dan Oegstgeest, maar vindt 'twel de moeite waard er over te spreken. Ook de heeren Zandbergen en Uitteribo- ^gaard sympathiseeren er mee. Met 6 stemmen voor en 4 tegen wordt besloten aan dit verzoek te voldoen. 9. Eenige schoolgeldreclames worden naar B. en W. verwezen. 10 Een commissie wordt benoemd tot het nazien van de aangeboden Ge- meentebegrooting 1926. Bij de rondvraag vestigt de heer van E g m ond de aandacht op 'tidoorleggen van de electrische kabel naar 't Oude dorp en naar de Morsch, De heer Zandbergen merkt op dat de waterafvoer aan den Valkenburger weg onvoldoende is. Er zijn slechts 2 duikers. De voorzitter zegt dat de abnormale regenval hier ook mede schuldige is, en vindt geen aanleiding 'taantal dui kers te vermeerderen. De heer Schoonderwoerd vraagt hoe ver men is met de voorbereiding van de hondenbelasting. De voorzitter zegt, dat er door de drukte met de begrooting geen gelegen heid was deze zaak te bestudeeren, maar zegt nadere voorstellen toe. Daar er niets meer aan de orde is, sluit de voorzitter de vergadering. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje en mam. 5 uur in Irene, Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Predikbeurten. Geref. Kerk'. Voorin 10 en nam. 5.30 uur, caind. J. Schelhaas Hz. van Hoogeveen. Donderdag 24 September te 2.30 uur hoopt Ds. K. Schilder van Delft een hu welijk te bevestigen. Radio-Programma. Wat er vanavond te hoor en is. 5*20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5hfc> (Zxirich, 515 M.) Concert 5.30 (Brussel, 2Ó5 M.) Concert. 6.(Rome, 425 M.) Concert. ó430 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz 6.35 FL Parijs (Eiffeitoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7 NSF. Lezing dooi' den heer Schagen. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn^ 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N-'i'. Politiebericht. 1 r*riribt 7^45 NSF. Mej. de Rijk, declamatie. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.10 NSF. Concert. 8.20 (Londen en Daventry) Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Condert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbe~'cht, nieuvvstijd'n- gen. RIJNSBURG. Gemeenteraad.' Vergadering van den Raad der Gem. Rijnsburg op Vrijdag 18 Sept. 1925 des namiddags half acht. Voorzitter burgemeester J. L. Bos- schieter. Na opening van de vergade ring door den voorzitter met ambtsge bed, worden door dezen de notulen van drie voorafgaande vergaderingen voorgelezen, en nadat in één daarvan op verzoek van den heei W. L. v d. Gugten een aanvulling is aangebracht, worden deze goedgekeurd. Hierna komt de heer M. Brussee ter vergadering. De v 0 orzitter doet hierna mededee- ling van d: ingekomen stukken. Behal ve eenige comptabiliteitsbesluiten van Ged. Staten, komt daaronder voor een verzoek van den Raad van Zoeterwou de om adhaesie te betuigen aan een verzoek van de Tweede Kamer tot in trekking van de wet op den zomertijd. B. en W. stellen voor adhaesie te be tuigen. De heer T. Kralt is van meening dat meer succes is te wachten,, indien ver zocht wordt beperking van zomertijd. Het voorstel van B. en 'W. wordt z. h.s aangenomen. Van het -Rijkstoezicht van Spoorwe gen is bericht ingekomen, dat geen ter men zijn gevonden om een maximum snelheid van 10 K.M. voor de tram in de kom der gemeente voor te schrijven De hoofdinspecteur deelt mede, dat ter meerdere beveiliging een slingerap paraat door de tram zal worden aan gebracht aan den Voorhouterweg, ter wij] voorts-de maximum snelheid bij kruisingen wordt verminderd tot 10 K.M. met uitzondering van het gedeelte Sanotlaan waarvoor dit verzocht was, en v/aar de maximumsnelheid wordt bepaald op 20 K.M. De heer M. Brussee vraagt nadere toelichting, die door den voorz. wordt verstrekt. Omdat wethouder S. Schoneveld vreest, dat deze nieuwe regeling wel eens zou kunnen beteekenen opheffing van de thans verplichte stopplaatsen, wat niet gewenscht is, zegt de voorz. ten de2e een grondig onderzoek toe Besloten wordt afwijzenÜ te beschik ken op een verzoek van Dr. M Rijk- mans om een strook achter zijn woning van de gemeente te mogen koopen. B. en W. deelen mede, dat deze grond thans aan reclament verhuurd is, wat zij willen bestendigen. Verkoop brengt vele bezwaren, o.a. door de rioleering die daar ligt. De heer Jonker stelt voor de afwij zende beschikking te motiveeren. Al dus wordt beslot2^ en het voorstel van B. en W. aangenomen Namens de commissie voor het na zien der rekening 1924 brengt Dr. H G Jonker verslag uit. De rekening werd bevonden zeer nauwkeurig en accuraat te zijn opge maakt, waarvoor de commissie haar dank betuigt, terwijl slechts weinig aanmerkingen zijn te maken. Bij eau paar rekeningen ontbrak de specifica tie. waarin zal worden voorzien. Verzocht wordt de verzekering bij Molest-Risieo op te zeggen, als zijnde overbodig. De commissie was hoogst verwon derd over de aanwezigheid bij de reke ning van een staat van oninbare pos ten. Bij ontvangst van de agenda voo.' deze vergadering, bleek echter dat ook B. en W. was opgevallen, dat deze staat nog niet in den Raad was behandeld. Besloten werd tot voorloopige vast stelling van de gemeenterekening '24.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2