dag-agenda. Kinderen PUROL binnenland. WISBRUN i UFFMQNN L. A. W. E. T. Stands 40-41, Groote Zaal, buitenland. NIEUWE LE1DSCHE COURANT VANMAANDAG 14 SEPTEMBER 1925 <—13 Sept. Musis Sacrum, Vaandel tentoonstelling. Dinsdag 15 Sept. 'sav. acht uur Je- ruël, Groenesteeg 16. Bijbelbespreking. Donderdag 17 Sept. 'sav. acht uur gebouw ,.Nathanaël" Moriaansteeg 2 Leden verg. Chr. Oranje Ver 11—20 September, Stadsgehoorzaal. ,.L.A.W.E.T." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 20 September a.s. waar genomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435 Klaveren, Utrecht; F. Cramer, Arnhem, F. J. van Gelder, De Bilt; Ph. Bos, Am sterdam en A. A. van der Hoest. Am sterdam. Afgewezen 6 candidaten Voor leerling-glasblazer de heaten: P. van Leeuwen, Leiden; A. C. Kriest, Leiden; H. F. de Wekker, Leiden; L. Blok, Den Helder, en J. H. Kroesen, Arnhem. Afgewezen 3 candidaten. Aan het examen voor gezel-instru mentmaker hebben 4 candidaten deel genomen, die allen zijn afgewezen. DE STORMRAMP Bij den Penningmeester van het Stormramp-Coüiité zijn weder de vol gende giften ingekomen: E f10, Busje winkel J. G. van Dijk f 14.476, B. H. W. f2, P f5, N.Z.H.T.M. te Rijnsburg 4de en laatste week f 13.10 Mej. C. P. te Voorhout f 1, Personeel Leidsche Katoen Maatschappij f23.25, J. P. M. f 10, S. C. te Zoeterwoude f2.50 H. H. Th. v. V. f5; Dames H. f5; M. S. f 10, N. N. f25, A. A. v. R. f 10, P. L. v. G. f10. Giften worden nog gaarne inge wacht bij den Penningmeester, den heer S. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471 Dr Murk Jansen. Dr Murk Jansen, privaat-docent in de orthopaedie aan de universiteit al hier en voorzitter van de Vereeniging „Instituut voor misvormden", is uitge- noodigd om in Amerika in November verschillende lezingen te houden. De LA.WÜ.T. Zaterdag 12 September, zoo wordt ons gemeld, was een dag, waarop het Be stuur met voldoening kan terugzien, 's Middags deed de 500e bezoekster haar iintrede, wie een flesch eau de Cologne aangeboden werd door de Fa van Rossum du Chattel. Vooral 's avonds was het be- zoek zeer druk zoodat de ioooe bezoeker een fraai electrisch theelichtje, aangebo- den door de Fa. Geeraerts-Reuter, Mare 70, in ontvangst kon nemen. Het was recht gezellig de verlichting der stands tezamen met de schitterende balconver- lichting maakte vanaf het balcon, waarop het bestuur tafels en stoelen had laten plaatsen, een aardigen indruk. Het zeer goede strijkje liet onafgebroken opge- wekte muziek hooren. De cadsaux, door het bestuur uitgeloofd voor hen, die het best het getal bezoekers geraden hadden, (Werden om half 11 door den Secr. in de zaal bekend gemaakt. De gelukkigen wa ren: Mevr. L. Thijssen ,Breestraat 23, bon f 10. S. Boekkooi, Noordeinde 41a, Lu cifersétui van houtsnijwerk. Lebbink, As- sendelftstraat, Oegstgeest, luxe wekkertje. Niet afgehaalde prijzen kunnen alsnog aan het L.A.W.E.T-bureau gehaald wor den. In den Foyer gaf de heer Sistermans hetzelfde als Vrijdagg, waarover wij dus niiet behoeven uit t: weiden. Schaken. Zomerwedstrijd Leidsoh Schaakge nootschap le groep: W. H. v.* d. Nat Jr. wint van G. Bosscha. 2e groep: A. Th. Cahen wint van M. M. Segaar, de tweede partij werd afge broken. 3e groep: D de Jong speelt beide par- 1 tijen remise met M. Bloem. 4e groep: F. NiewoM wint van D. Beuth. De eerste groep is thans afgespeeld, de eindstand is de volgende: 1. C. H. Hins met 4 punten, 2 G. Bos scha 38 p; 3 W. Demmendal 3 p, en 4 W. H. v d. Nat Jr. 1" punt. In de "overige groepen moeten nog enÊele partijen gespeeld worden, daar in is de stand momentee,l als volgt: 2e groep: W. de Bruin 6 nit 7 en 1 afgebr. partij; A. Th. Cahen 1 uit 3 en 1 afgebr. partij, H. N. Francois 1 uit 5, Kapt. G. Kuyper 3 uit 4 en M. M. Se gaar 1 uit 5 en twee afgebr. partijen. 3e groep: M. Bloem 5 uit 8, D. de Jong 3 uit 6, A. W. Jongepier V2 uit 8, J. D. v. Mijpe 5 uit 6 en J J. Swaan Jr. 2® uit 4. (Jongepier kon wegens vertrek naar Indië 4zijner partijen niet afspelen, die nu volgens de regelen voor hem verloren verklaard werden). 4e groep: D. Beuth 1 uit 10, M. J .Die ben 2 uit 8, Ph. S. de Laat de Kanter 7® uit 10, F. Niewold 7 uit 9, G. Schop pen 5 uit 7 en Th. A. M. Couwenberg 2® uit 6. Het Genootschap „M.S.G." A s. Donderdag zal het 140 jaar gele den zijn dat het reken-, wis-, bouw-, waterbouw- natuur- en werktuigkun dig en electortechnisch Genootschap, onder de zinspreuk „Mathesis Scien- tiarum Genitrix" alhier werd opgericht Teyens valt met het 140-jarig be- RECLAME. stooten, vallen en bezeeren zich her haaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt in huis dan ook nimmer een doos 30-60-90 ct. staan van de school samen het 25-jarig bestaan van den electrotechnischen cur sus. Prof. dr. 'W. Werner te Warschau ïs opnieuw naar hier gekomen om in het Crygeen-laboratorium der Universi teit zijn inderzoekingen over de elec- triciteitsconstanten van vloeibare en vaste gassen voort te zetten. Dr. D. H. Andrews van de University of California en zijn assistent dr. Clark vertoeven eveneens hier ter plaatse en doen in het laboratorium metingen over specifieke warmten. Dr. de Bruyne van L.eiderdorp had hedenmiddag het ongeluk op den Ma- redijk met zijn auto in het water te rij den, zulks door het weigeren der rem men. Gelukkig wist dS dokter er zelf nog bijtijds af te springen, maar de auto geraakte te water. Er is tengevolge daarvan eenige ma- terieele schade. Op de Hooigracht heeft Zaterdag de politie een wielrijder aangehouden wiens voertuig niet voorzien -was van een belastingplaatje. De recherche alhier is erin ge slaagd een lang gezocht persoon aan te houden, zekeren A. J. A. J. v. d. G., die in het politieblad herhaalde malen was gesignaleerd en reeds 'sinds '20, op verzoek van verschillende autoritei ten werd gezocht wegens het zich aan verzetpleging schuldig maken, mishan deling en herhaalde oplichting. N. J. v. d. M. heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveel heidbeer, ten nadeele van D. Aan het Postkantoor alhier is een valsche gulden in beslag genomen. Gisteravond werd de brandweer opgeroepen voor een brand op de Hoo- gewoerd. Het alarm bleek later loos te zijn. Vannacht om half een is in do stadstram op het stationsplein een man getroffen door een toeval. De Eer ste Hulpdienst heeft hem verzorgd. Door de Amsterdamsche politie is op verzoek van den Commissaris al hier aangehouden Mej. J. de V., geb. O., die de wijk had genomen naar Amster dam, haar kinderen hier in een hulp behoevenden toestand achterlatende. HET 650-JARIG BESTAAN VAN AMSTERDAM. Koninklijke belangstelling. Het 650-jarig bestaan van Amster dam is heden door de burgerij met op gewektheid gevierd. Reeds om halfnegen vanmorgen is in het Vondelpark en Oosterpark, als mede op het Beursplein, het Frederiks- plein, het Kattenburgerplein en de Noordermarkt koraalmuziek ten gehoo re gebracht. Een en ander droeg er veel toe bij, om reeds *in de ochtend uren de stad in feeststemming te bren gen. Overal in de stad wapperen uit tal van particuliere huizen en van alle openbare gebouwen en kerken de nati onale vlag, terwijl van de beugels der tram vlaggetjes waaien. Hier en daar is naast het Nederland- sche 'dundoek de Amsterdamsche rood zwarte vlag uitgestoken. In het centrum der stad bevond zich in de ochtenduren een groot aantal wandelaars, waarvan velen zich naar den Dam, Damrak of Centraalstation begaven, om het Koninklijk gezin bij z'n aankomst in de feestvierende hoofd stad te begroeten. Aankomst van de Koningin, Om 10.53 uur arriveerde de Konink lijke trein, waarmede H Mv de Konin gin, Haar Gemaal en de Prinses naar Amsterdam zijn gekomen. De Koningin werd verwelkomd door Burgemeester W. 'de Vlugt, die vervol- .gens aan H. M. voorstelde de drie aan wezige .wethouders, in ambtsgewaad gekleed, de heeren J. ter Haar Jr; Dr I. H. J. Vos en J. H. von Frijtag Drabbe. Hierna reed de Koninklijke Familie tusschen een haag van juichende men- schen onmiddellijk langs Damrak, Dam, Rokin, Muntplein, Vijzelstraat, Heerengracht Nieuwe Spiegelstraat en Spiegelgracht naar het Rijksmuseum, waar de Hooge Gasten de Historische Tentoonstelling bezichtigden. Door den Hoofddirecteur van het Rijksmuseum den heer Schmidt Degene;* en het Da- gelijksch Bestuur van het Genootschap ..Amstelodamum" dat de Tentoonstel ling georganiseerd heeft, werd Hare Majesteit aan den ingang van het Mu seum ontvangen. Vergezeld van Prof. H. Brugmans en Dr. Breen, resp. voorzitter en secretaris van het Genootschap, maakte onze Landsvrouwe een rondgang door de Tentoonstelling. Na ongeveer 3 kwar tier in de Tentoonstellingszalen ver toefd te hebben, verlieten de Konink lijke Bezoekers om twaalf uur het Mu seum, vanwaar door het Vondelpark en langs Overtoom, Const. Huygenstr. Nassaukade en Rozengracht naar het Paleis op den Dam gereden werd. Toen de Koninklijke Familie zich in haar vertrekken had teruggetrokken, bleef een groot deel der menigte, die voor het Paleis stond opgesteld om Hare Majesteit toe te wuiven nog ge- ruimen tijd op den Dam vertoeven tot het- aanhooren van Oud-Hollandsche liedeVen, welke de heer J. Vincent op het carillon op het Koninklijk Paleis zoo meesterlijk uitvoerde en waarvan het voornaamste lied was, dat van Ri chard Hol: „Waar eens de zeemeeuw vloog." Om twee uur is de Koninklijke Fa- mliie van het Paleis uitgereden om al lereerst het tweede gedeelte van de Historische Tentoonstelling, dat in het Stedelijk Museum is ondergebracht, in oogenschouw te nemen. Aan het be zoek ging een rijtoer van ongeveer 5® kilometer vooraf, waarbij Hare Majes teit in de gelegenheid was het juist gereedgekomen Leidscheboschje, dat zoozeer verfraaid is, te aanschouwen Te halfdrie kwam de Koninklijke Stoet bij het Stedelijk Museum aan, waar Hare Majesteit door den Direc teur; den heer Baard werd verwelkomd Evenals des morgens in het Rijksmu seum, werden de Koninklijke Gasten ook nu rondgeleid door de bestuursle den van het Genootschap Amsteloda- mum. Een klein halfuur bracht de Ko ningin in de Tentoonstellingszalen door en na van de tentoonstellingscom missie onder het betuigen van Hare groote ingenomenheid met het geexpo- seerde afscheid genomen te hebben, be gaf de Koninklijke Familie zich naar het IJsclubterrein, waar de kinderfees ten plaats hadden. Bij Haar aankomst op het terrein werd Hare Majesteit een vaandelhulde door de deelnemende vereenigingen ge bracht. Ook werden de hooge Bezoe kers toegezongen door een kóortje kin deren uit het Herv. Diac. en Bigger- weeshuis onder leiding van mej. Annie Middelraad. Gedurende 25 minuten vertoefden de Koningin met Haar Gemaal en Doch ter temidden van de feestvierende kin deren. Daarna vertrok de Koninklijke Familie naar het Stadion tot bijwoning van een gedeelte van het Jubileum spel Dcor den voorzitter van de vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak, den heer A. R. Ophorst, werd Hare Ma jesteit naar de Koninklijke Tribune ge leid, die met bloemen en planten was getooid. Op de gereserveerde tribune zaten tal van autoriteiten, o.w. de wethou ders en de. raadsleden, die zich bij het verschijnen der Koninklijke Gasten toen door het orkest het „Wilhelmus" werd gespeeld, van hunne zetels ver hieven. Te kwart over vier vertrok het Ko ninklijk Gezin langs een omweg naar het station, uitgeleide gedaan 'door den Burgemeester en de Wethouders Vos, Ter Haar en Von Frijtag Drabbe, waar na de Koningin en de Prinses naar Den Haag reisden, na afscheid genomen te hebben van den Prins, die te Amster dam bleef om deel te nemen aan het gastmaal, "dat vanavond door het Ge meentebestuur wordt aangericht. Slniting Staten-Generaal. Omtrent de sluiting der Staten-Ge neraal wordt nog het volgende ge meld: De samenstelling van den kleinen -stoet, waarmede genoemde bewinds man zich even voor drie uur van het Koninklijk paleïs in het Noordeinde naar het Tweede Kamergebouw op het Binnenhof begaf, week alleen in zoo verre af van die der laatste zeve^i ja ren, dat thans, in plaats van minister Ruys de Beerenbrouck diens opvolger, jhr. -mr. de Geer plaats had genomen in de galakoets met rooden bok, welks koetsier, evenals de ter weerszijde van liet portier gaande lakeien, in gala livrei waren gestoken. Een af deeling huzaren ging 't stoet je vooraf en sloot het. Bij zijn aankomst ten Paleize werd minister de Geer, als vertegenwoordi ger der Koningin, ontvangen door den ambtscostuum dragenden nieuw opge treden hofmaarschalk van Hare Ma jesteit, mr. F. F. baron de Smeth, die den minister ook uitgeleide toen hij het Paleis, op weg naar het Kamer gebouw, verliet en hem ook weder ont ving toen de bewindsman na de plech tigheid ten Paleize terugkeerde. Aan den ingang van het gebouw dei- Tweede Kamer werden den minister de militaire eerbewijzen gebracht door een detachement politietroepen. De stoet nam ditmaal onder een geweldige regenbui den weg naar het Binnenhof door Noordeinde, Ileui- straat, Kneuterdijk, door de gevangen poort, langs den nieuwen verkeersweg bezijden den .Hofvijver en over hetvBui- tenhof, en ging denzelfden weg terug. Zoowel bij het Koninklijk Paleis als op het Binnenhof waren vrij veel be langstellenden aanwezig. De sluiting van de zitting der Staten- Generaal ,v:eri bijgewoond dorr dEer ste Kamerled Franssen. v. d. Hoe ven, de Vries, Verkouteren, de Vos v. Steenwijk, v. d. Bergh, v. Nagell van Ampsen, Rink, de Veer, Moltmaker, Diepenhorst en van Embden en door 'de Tweede Kamerleden v. Gijn, de Wilde, Deckers, v. Dijk, Tilanus, Bul ten, Oud, Rutgers v. Rozenburg, Sn. Henkemans, Krijger, Rutten, Vliegen, Marchant, Zijlstra en Schaper. De voorzitter, baron van Voorst tot Voorst, was in generaals uniform, ter wijl de leden van de bureaux der Ka mers in amtscostuum waren. Ook de leden der commissie van in- en uitgeleide behalve mej Meijer, die een japon van zwarte zijde droeg waren in ambtscostuum. De rede van den minister werd door de leden staande aangehoord. Tijdelijk voorzitter Tweede Kamer. Dr. A. van Gijn, die te Weenen Keeft vertoefd, is Vrijdagavond' te 's-Graven- hage teruggekeerd. Hij zal Dinsdagoch tend 'door de Koningin als nieuw ge kozen Kamerlid worden beëedigd, daar hij thans, fungeerende als voorzitter van de Tweede Kamer, geroepen is, tot aan de benoeming van een voorzitter van de Twee'de Kamer voor het nieu we zittingjaar de enkele vergaderingen der Kamer te leiden, die plaats zullen hebben op den dag zelf na de plech tige opening van het nieuwe zitting jaar der Staten-Generaal door de Ko ningin en enkele dagen daarna. Aan dr. van Gijn zal dienvolgens ook de taak ten deel vallen de bij de jongste algemeene verkiezingen geko zen verklaarde Kamerleden te zijnen overstaan in een dier vergaderingen dén eed of de belofte te doen afleggen. Intrekking uitvoerverboden. Bij Kon. Besluit van 24 Augustus zijn alle thans nog van kracht zijnde, op grond der wet van 3 Augustus 1914 (Staatsblad no. 344) gelijk deze wet na der is gewijzigd, uitgevaardigde uit voerverboden ingetrokken, met uitzon dering van: a. het verbod van. uitvoer van kaas, uitgevaardigd bij Kon. besluit van 26 October 1914 (Staatsblad No. 508); b. het verbod van uitvoer van boter, uitgevaardigd bij Kon. besluit van 29 October. RECLAME. Rotterd. Engros-Magazijn voorh. Haarlemmerstraat 116-120: Wij exposeeren op de een Keurcollectie Bontmantels, Pelterijen. Costuums en Blouses. Zijden, Fluweelen en Wollen Stoffen. Garneering en 5207 Passementerie Nouveauté's. Een bezichtiging onzer Expositie zal U overtuigen, dat wij voor dezen HerFsi en Winter weder, zooals steeds, het allernieuwste brengen, tegen zeer laag gestelde prijzen. Uitsluitend prima, gegarandeerde kwaliteiten. Wij noodigen U beleefd tot een bezoek uit. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Vaarssen, A. F. P. Po-p, te Nijkérk. Bedankt: Voor Amsterdam-Noord, J. C. Koningsberger, te Blokzijl. Voor •Suawoude en Tietjerk', J. E. Klomp te Oldebroek, Voor Zegveld, J. C. v. 'Apeldooorn, te Voorthuizen. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Oud-Vossemeer, J. Hettiiiga, te Wijckel. CHR. GEREF. IIET.K. Bedankt: Voor Woerden, J. A. Rie- kel, te Maarssen. Kerkbouw. Te Ommen woidcn pogingen aange wend voor den bouw eener nieuwe Gerei, kerk. Het benoodigde kapitaal bedraagt fóo.ooo Tr is reeds een commissie 'be noemd om dat bedrag bij elkaar te krijgen. Zending. De Zendingsvereeniging Het Java-co- mité te Amsterdam heeft van wijlen mej. A. M. W. een legaat van f 2000 ontvangen. De zes samenwerkende en .lingscor poraties te Oegstgeest hebben van N. N. te Roitfrdam een gilt van duizend gulden <or. 1. uiig en. Radio-Programma. Wat ar vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert, onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, en:. 6.35 FL Parijs (Eif feit oren, 2650 M Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N-:A. Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.15 NS F. Uitzending uit het Kurhaus, 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Conceit. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d- Main, 470 M.) Concert of voordracht. i 9.0$ Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert, j. 9.20 PI anno ver, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin- HET VEILIGHEIDSPACT. De a.s. pactsconferentie. Het antwoord van Mussolini is Za terdagavond aangekomen. Hij ver klaart acGoord te gaan met de uitnoo- diging van Duitschland tot de confe rentie over het veiligheidspact. Daardoor is de laatste hinderpaal,, voor het overhandigen der uitnoodi- gingsnota weggevallen. Deze overhan diging kan dus event, reeds vandaag plaats hebben. DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN STAKING. De slachtoffers. Zooals reeds gemeld, zijn talrijke be dienden, die aan de staking hebben deelgenomen, niet teruggenomen door de bankdirecties. Bij het Crédit Com mercial de France bijvoorbeeld, is geen enkele der 130 stakers weer te werk' gesteld Minister Durafour heeft den ontsla genen beloofd, dat hij bij de bankdirec ties stappen zal doen, om deze te be wegen, de ontslagen te doen plaats vinden op minder uitgebreide schaal. De hervatting van den arbeid heeft zonder incidenten plaats gehad. DE VOLKENBONDSVERGADERING Een motie van Spanje. De Spaansche gedelegeerde Quinones de Léon, die Spaansch gezant te Parijs is en in zeer goede betrekkingen staat met de Fransche regeering en ook met den Franschen minister van Buiten- landsche Zaken, Briand, heeft in de Zaterdagmorgen gehouden zitting van de Assemblée de volgende motie inge diend betreffende het Veiligheidspact. De Volkenbondsvergadering, die de zaak van den vrede wenscht te dienen, blijft ervan overtuigd, dat het 'n drin gende noodzakelijkheid van het oogen- blik is, het wederzijdsch vertrouwen onder de volken te herstellen Zij ver klaart nogmaals, dat de aanvalsoor log een internationale misdaad is, en neemt nota van de verklaringen, door 'den Raad en de Assemblée afgelegd, in verband met het protocol, dat vreed zame regeling van internationale con flicten beoogt, alsmede van het feit, dat bedoeld protocol tot nu toe niet 'n voldoend aantal ratificaties heeft ver kregen, om te kunnen worden uitge voerd. Zij nam met instemming kennis van de bemoeiingen, welke eenige staten thans ondernemen, om deze kwestie door het afsluiten van wederkeerige veiligheidsverdragen tot een oplossing tc brengen in den geest van het veilig heidspact van het protocol, namelijk ar hitrage, veiligheid en ontwapening. De motie constateert verder, dat een dergelijk vertrouwen niet beperkt mag blijven tot een bepaald gebied, maar uitgestrekt moet worden over de ge- heele wereld en spreekt den wenseïi uit. dat als 'tpact bij der Volkenbond geregistreerd zal zijn, de Raad het be- studeeren zal, om de zevende Volken- bondsvergadering rapport uit te bren gen over den vooruitgang, welko in de kwestie van algemeene veiligheid door dit pact is bereikt. De Volkenbondsvergadering verplicht zich opnieuw, om tot de bevestiging van den vr.ede langs der-, beteren weg van arbitrage voor veiligheid en ont wapening verder te blijven werken -n verlangt van den Raad de organ Isa- van een conferentie voor te bereidt 1 tot vermindering der bewapeningéii. zoodra de Raad van meerdng zal zijn. dat 'deze uit een oogpunt van .-iigemeo- ne veiligheid uitvoerbaarheid heeft. De hetpekenis .deaer^QOtie,;die _vyaar-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2