- NÏÊOWElCËtB^^ VTn^AGIISEPTÉMBER 1925 GEMENGD NIEUWS, Familiedrama Een vreese- lijk familiedrama heeft zich in de Dan- ziger voorstad Petershagen afgespeeld. De 60-jarige koetsier Weiss geraakte, in beschonken toestand met zijn vrouw en beide dochters in twist. Zich hevig opwindend, trok Weiss een mes en stak blindelings op zijn huisgenooten in. De moeder en een dochter werden daardoor licht gewond, terwijl de ver wondingen der andere dochter, een meisje van 20 jaar, zoo zwaar waren, dat ze bewusteloos de trap afviel en spoedig daarop stierf. Na het bedrijven van zijn misdaad ging Weiss kalm heen, doch werd la ter door de politie gegrepen. Door een muis. Te Fulham (Engeland) werd dezer dagen de elec- triciteitsvoorziening plotseling gestoord door de onvoorzichtigheid van een. muis. Het diertje maakte een nach telijke wandeling door de electrische centrale aldaar, waarbij zijn weg over een schakelbord voerde. Daarbij kwam het in aanraking met de niet-geïsoleerde uiteinden van twee stroomdraden, veroorzaakte aldus kort sluiting en zette de heele stad in het donker. Den heelen nacht zochten Werkliedejn naar de oorzaak der storing, tot ze eindelijk den volgenden dag de ge- electrocuteerde muis en daarmee dei oplossing van het raadsel vonden. Een gfezellige bleek. In het oude stadje Rijssen, het stadje van de jute-industrie, hebben een aan tal gebruiken uit den ouden tijd zich tot op dezen dag gehandhaafd. Eén dier gebruiken is de gemeen schappelijke bleek. Wnt dat is? Dat is een stuk weiland aan den rand van 't stedeke, ter grootte van ongeveer 2 H.A.. Een glashelder beekje, dat in de onmiddellijke nabij heid uit den grond opborrelt, slingert door dit weiland. Het is 1 a 2 Meter diep en 2 a 6 Meter breed. In dit beek je spoelen de vrouwtjes van Rijssen hun .wasch op, terwijl ,ze hem een [nacht op dit weiland leggen te blee- ken. Den volgenden morgen wordt bijl teruggehaald. 'Hoewel er geregeld enkele honder den wasschen liggen te ibleeken, is .err nooit ruziei. Die 'teerst komt,zoekt -'t mojOist-e plaatsje. Des nachts houdt eien nachtwaker de wacht. Na zonsondergang mag nie mand meer op 't bleekveld -komen. Komt er wèl iemand, 'dat slaat de hond onmiddellijk aan. (Vroeger ontving de nachtwaker een tegemoetkoming uit de geme'entekas, terwijl 't ontbrekende werd aangevuld door een fooi, die hij opdeed bij den „ommegang", die éénmaal per jaar mocht" plaats vinden. Thans is 't fooienstelsel afgeschaft en is het nacht wakerschap tot een volledige gemeen- tebeitrekking geproclameerd, terwijl de gebruiksters in plaats van f een fooi aan den nachtwaker, jaarlijks een gul den bij den gemeenteontvanger moe ten storten. Het is een merkwaardig gezicht, wanneer in de eerste avonden van de week honderden vrouwtjes zich met een kruiwagen vol wasch maar de bleek spoedden. Dan is het er zeer le vendig, want de bleek leent zich uit nemend voor een babbeltje. Bovendien wordt het tooneel opgevroólijkt dóór het feit, dat zoo nu en dan een vrouwtje van dei b'rug in de beek kie pert. LW)eil is dit gevaar tot een mini mum teruggebracht, doordat men de bruggen (het zijn er een stuk of 5, verstelbaar heeft-gemaakt, maar men is er toch niet in geslaagd het euvel geheel uit de wereld te helpen. Het is een overoud gebruik, deze communistische bleek. Men is er in Rijssen zéér aan ge hecht. i UIT DE OMGEVING. 2. Rijnsburg met 770 punten. G. v. Vliet 162, C. v. Delft Kz. 161', H. J. Grimbergen 160, G. Vos 153 en G. v. Klaveren 134 punten. 3. Voorschoten niet 754 punten. J. v'. d. Lubbe 162, R. v. Muligen 158, S. de Groot 146, A. J. Turion 144 en G. Yperlaan 144 punten. 4. Katwijk' met 720 punten. J. Baaiberger 154, E. Schone veld 149, D. C. v. Leeuwen 142, P. C. Bloot' 138 en J. Slingerland 137 punten. 5. Leiderdorp met 690 punten. J. J. Wolff 159, G. A. d. Braver 150, G. de Koning Jzn 142, G. Groenedijk 129, esi K. v. Winkel 110 punten. 6. Valkenburg met 688 punten. C. Imthom Czn. 155, C. Imthorn Jzn 149, A. <Ie Vries 140, H. Imthorn Johz. 129 en J. Zwaan 115 punten. Namens de Rijnsburgsche Burgerwacht reikte daarna de Secretaris penningmees ter van de Voorschotensche Burgerwacht den beker uit aan Oegstgeest. Na nog even den uitslag van dezen wedstrijd te hebben gememoreerd, wees spreker ,op de kranige prestatie vanOegst geest, waartoe orde, tucht en geoefend heid hebben geleid. Mocht, wat God verhoeden moge, de Burgerwacht nog eens daadwerkelijk op moeten 'tjreden, dan hoopte spreker, dat deze eigenschappen ook mogen blijken. Met een hartelijk'en handdruk overhan digde spr. hierna den beker aan den heer Peltenburg, commandant van de Burger wacht van Oegstgeest. De heer Peltenburg dankte spreker voor zijn van waardeering getuigende woorden, den Commandant van de Rijnsburgsche Burgerwacht voor zijn werkzaamheden als baancommanda^t en zijn schutters voor de overwinning. Was spr. ingenomen met deze over winning, met dezelfde ingenomenheid zou fcpr. den beker aan een eventueelen vol genden overwinnaar overhandigen. Met een „Lang leve de Koinïngin" be klopt spr. zijn rede, met welken wensch de aanwezigen met een luid hoera hun instemming betuigden. BOSKOOP. In de op 7 Sept. gehouden verga- dering van de pluimveevereeniging „Nul- en sport" alhier, j§ besloten om op 24, 25 en 26 December e.k. in het veilingsge- bouw een tentoonstelling te houden. Voor dat doel zal met l'y'sten gewerkt worden, terwijl verschillende personen eh winkeliers in deze gemeente aangeschre ven zullen worden om de vereeniging daadwerkelijk te steunen. Evenals vorige jaren zal wederom een verloting worden gehouden. EEN DEENSCHE GROENLAND; EXPEDITIE. De Deensche onderzoekingsreiziger Peter Freuchen heeft voor „Politiken" prof. W. Hobbs, den leider der Michi- gan-Universiteit geïnterviewd, die mo menteel in Kopenhagen verblijft om daar mede te werken aan de regeling van het wetenschappelijk programma der expeditie, die de binnenlanden van Groenland zal onderzoeken en die het volgende jaar onder leiding van den Deen Lnago Koch zal plaats vinden. Prof. Hobbs gaf als zijn meening te kennen dat alle soortgelijke expedities te beginnen met die van Dalager, 150 jaar geleden, hebben aangetoond, dat de stormen in Noord en West Europa veroorzaakt worden door cyclonen in de koude lucht van deze binnenlan den van Groenland. Hij meent dat een meteorologisch station op een hoogte van 1000 meter in het binnenland, uitgerust met draad looze, Eurojia met absolute zekerheid van naderende stormen kan verwitti gen. Lange Koch's komende expeditie zou deze theorie kunnen bevestigen door nieuwe zelfregistreerende mete orologische toestellen. Hij hoopte dat men, in verband met deze expeditie een station voor over wintering kan inrichten, dat bezet zou kynnen worden met Denen en Ameri kanen onder Deensche leiding; de gel den daarvoor hoopte hij in Amerika te vinden. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Brief uit Sassenheim xxm. Amice, 1 Mijn laateie brief lokte nog al wat critiek uit en naar aanleiding van wat de heer Vercouteren en „Vrager" schre ven, moet ik nog even op ons feest terugkomen. En nu wil ik direct toegeven dat het voor de onderwijzers een groot be zwaar moet geweest zijn dat deze feest viering viel op den eersten dag na de vacantie. Ik heb er in mijn vorig schrij ven niet voldoende rekening mee ge houden dat daardoor aan de voorbe reiding niet veel kon worden gedaan, en bied hiervoor gaarne mijn veront schuldigingen aan. Treft dus den onedrwijzers in deze geen schuld, zoo blijft toch mijn vraag, in mijn vorigen brief gesteld: zijn de kindereh soms veranderd de laatste jaren? Want indien er voldoende ani mo odder hen is, zou men toch ver wachten dat ze. ook zonder dat ze op school nog eens speciaal opgewekt wor den, nog wel iets meebrengen konden om den stoet wat op te vroolijken. Nu was er niets,, en dat vond ik en velen met mij heelemaal niet feestelijk. Ook wat het zingen betreft, heeft men natuurlijk om bovengenoemde reden niet kunnen oefenen. Maar er zijn toch wei een paar liederen te noemen 'die onze jongens en meisjes altijd wel kunnen zingen. Dat zingen in een drukke straat be zwaren oplevert geloof ik graag, maar als de echte feestemiming er in zit, geloof ik toch dat het wel gaat. Ik heb nu zelfs niet gemerkt dat er gepoogd werd wat te zingen, terwijl toch" b.v. bij het huis van den Burgemeester de drukte niet zoo groot was. Ik heb den stoet niet den geheelen weg kunnen volgen, maar ook van an dere zijde vernam ik dat alleen door de Chr. Lagere school wat gezongen was. Het was werkelijk een saaie bewe ging, en waar de heer Vercouteren zelf opmerkt dat er toch ook te Sassenheim vorige jaren wel mooie kihderoptoch- ten zijn gehouden, hoop ik van harte, dat voor 't geval dat er in de toekomst nog eens een optocht van schoolkin deren wordt georganiseerd, onderwij zers, ouders en kinderen samen zullen werken om te zorgen dat deze zoo mooi j mogelijk" is. Dat er bij verschillende firma's op 31 Aug. werd gewerkt), betreur ik even zeer als de heer Vercouteren, maar dit is toch voor een kmderoptocht geen overwegend bezwaar. Het is ook een vorig jaar wel voor gekomen, als er 1% dag werd feestge vierd en de kinderoptocht den eersten middag gehouden werd dat er gewerkt werd, daar de meeste firma's alleen den tweeden dag maar vrij gaven. Maar het groote bezwaar was dit maal dat er geen kinderspelen werden gehouden. Is dit wel het geval, dan wordt daar in de gezinnen op gerekend en de ouders, vooral de moeders, gaan naar het feestterrein om hun spruiten te zien genieten. Nu was dit niet het geval, de menscfhen keken even naar den optocht en hieven voor 't grootste gedeelte verder 's morgens thuis. Zoo'n duizendtal spelende kinderen op het terrein is een attractie, die door geen andere kan worden vervangen. Zoo kom ik vanzelf aan de kwestie der kinderspelen. Ik hen blij dat ik de ze zaak in mijn. brief hesprak, en dat de heer Vercouteren er op teruggeko men is, omdat een en ander nu even rechtgezet kan worden. 'Wat toch is het geval. Toen eenige jaren geleden een feest werd gevierd, werd, een speciale sub-commissie voor de kinderspelen, tractaties enz. be noemd, waarin zitting hadden de hoof den der verschillende scholen. Deze commissie benoemde uit haar midden een voorzitter. Voor de kleinere feesten die de paar laatste jaren georganiseerd zijn, wer den door het Bestuur der Oranje Ver. geen officieele sub commissies be noemd, maai* de regeling der kinder feesten werd in handen van de heer en schoolhoofden gelaten. Deze commissie werd dus feitelijk permanent gemaakt. En nu ging het zóó, dat het Bestuur der Oranjever. als er wat mee te dee- len was, zich meestal in verbinding stelde met dengene die altijd als voor zitter der Commissie was opgetreden. Deze heer pleegde dan overleg met zijn collega's, waarna het Bestuur der OranjeVer. werd meegedeeld wat men besloten had. De mededeelingen van het Bestuur der Oranjever. bepaalden zich meestal tot het bedrag, dat voor de kinderen beschikbaar was. De verdere organi- staie der kinderfeesten werd geheel aan. de heeren onderwijzers overgela ten, wat ongetwijfeld het verstandig ste is. Ofschoon ik van zeer betrouwbare zijde vetrnomen had, wat ik over deze zaak in m'n eersten! brief schreef, heb ik me, na het lezen van het stuk van don heer Vercouteren, nog eens nauw keurig op de hoogte gesteld. En men heeft mij pertinent verze kerd dat de zaak ook nu zoo geloopen is. Toen de voorz. der Oranjever. de feestviering besprak, met dengene die steeds als voorzitter der onderwijzers was opgetreden, deelde deze hem mee dat de kinderspelen dit jaar bezwaar lijk plaats konden hebben omdat een groot gedeelte van het personeel dan nog niet terug was van de vacantie. Door het Bestuur der Oranjever werd dit eenparig betreurd. Dat het bestuur besloten had, dat er dit jaar geen spel letjes zouden worden gedaan, zooals de heer Vercouteren schreef, is abso luut onjuist. Het Bestuur der Oranje- ver. heeft zich juist op het standpunt gesteld, dat de kinderfeesten het aller laatste is waarop beknibbeld mag worden. Ik had dus recht om te schrijven, wat ik schreef. Uit wat de heer V. schrijft blijkt tot mijn groote genoe gen, dat onzen Chr. onderwijzers in deze geen schuld treft. Er heeft blijkbaar aan een behoor lijk overleg nog al iets ontbroken, zeer tot schade van onze feestviering. Ik hoop dat èn het Bestuur der Oranje Ver. èn de heeren schoolhoofden zullen trachten zooiets in de toekomst te voor komen. Het wil mij voorkomen, dat het Be stuur der Oranjever. verstandig zal doen voor een volgend, feest nog eens rechtstreeks met de verschillende schoolhoofden te confereeren, in plaats van dit te doen via den voorzitter der vroegere Commissie. Dan kunnen ook de verdere bezwa ren onder oogen worden gezien, die de heer Vercouteren naar voren brengt. Indien het werkelijk niet langer doen lijk blijkt een goeden kinderoptocht te organiseeren, zal deze van de program ma's moeten vervallen, hoewel ik per soonlijk dit zeer zou betreuren. Er is ook nog aanmerking op ge maakt, dat ik niet vermeldde in mijn vorigen brief, dat het personeel der Chr. Lagere school voltaïlg aanwezig was. Maar ook in deze geldt: „Wiende schoen past, trekke hem aan." Zij, die er wèl waren, behoeven er zich toch niets van aan te trekken als ik mijn afkeuring uitspreek over diegenen die er niet waren. Mijn brief handelde niet over één of twee bepaalde scholen maar over alle. Nu nog een paar korte opmerkingen over wat „Vrager" schreef. Deze vriend overdrijft echter zoo schrome lijk, dat ik haast geneigd zou zijn, zijn geschrijf maar stilzwijgend voorbij te gaan. Dat de bestuursleden, die zelf der. geheelen dag in de weer zijn en zich geen oogenblik met vrouw en kinde ren kunnen bemoeien, een behoorlijk plaatsje voor hun huisgezin reservee ren, vind ik niet zoo erg .Ik gun het ze van harte. Dit behoeft geen oorzaak voor het publiek te zijn om ook op het afgeslo ten terrein te komen. Dat dit een paar maal gebeurd is stempelt het geheele feest echter nog niet tot een „rommel." Zijn beschouwingen over koning Bac chus zijn niet minder oyerdreven. Heeft „vrager" wel iets van ons feest gezien? Ik sprak deze week iemand, die ook vol critiek was. De man sprak niet zoo in de ruimte als „vrager", maar noemde een paar feiten, die ik gelukkig kon weerleggen. Nader bleek, dat de bewuste criticus zelf niet op 't feest was geweest, maar hij had het toch gehoord, ziet u! Is het met „vra ger" soms ook zoo gesteld? Er zijn altijd van die jongens, die graag „groot" willen doen* en dan meenen zich te moeten voordoen of ze wat te veel op hebben. Die waren er ook nog al wat op ons feest. Maar met de werkelijk dronken menschen liep 't wel los. Natuurlijk betreur ik even sterk als iemand anders dat er ook nu weer en kelen zijn geweest. Maar wat kunnen we hier aan veranderen? Als in dit opzicht iets bereikt moet worden, zal het afschaffen der kroegen van meer beteekenis zijn dan hef op richten eener Chr. Oranje Vereeniging Denkt u nu werkelijk „vrager" dat u deze uitwassen door het oprichten eener Chr. Oranjever. afsnijdt? Wil ik u eens wat zeggen? Wij hebben hier een algemeene Oranjever., waarvan ook de katholieke en liberale leden goedkeuren, dat tal van amusementen, welke die menschen hier graag zouden zien, en die flink wat geld in de kas der ver. zouden brengen, worden ge weerd. Waarom? Alleen om alle inge zetenen, van welke richting ze ook zijn, in staat te stellen ons jaarlijksch Ko- ninginnefeest spontaan mee te vieren. Dat moest dóór u en onze mensehen in 't algemeen meer worden gewaar deerd. Als wij de Oranjever. verlaten kec de oude kermis onder een andere naam terug. U zult zich toch niet in beelden, dat er dan minder gedron ken zal worden? 'En dan kunt u op den avond van 31 Aug. een schitterend redenaar op laten treden voor de Chr Oranje ver., ik geef u de verzekering dat 50 pet. of misschien nog wel meer van onze jonge menschen, niet gevon den zal worden onder het gehoor van den spreker, maar bij de menschen, op het feest, op de k er m is! En meent ge nu werkelijk dat dit een verbetering zou zijn? SASSEMER. Sassenheim, 9 Sept. 1925. KOUDEKERK. De ïn deze gemeente gehouden col lecte voor de Stormramp in ons land heeft in totaal opgebracht f414.40. In deze gemeente doet zich weer een geval van roodvonk1 voor. Van. de lotelingen der lichting 1926 zijn er 11 bestemd voor buitengewoon en 10 voor gewoon diensiplichtigen en wel de navolgenden: K'. Schellingerhout, J. Paling, J. P. G. Kuiper, P. S. G. den Hollander, R:. G. Oppelaar, D. Guldemond, D. Dorrepaal, Th. Moerman, J. Bol, en P.- Bervoets. De LTnie-collecte in deze gemeente met den Rijndijk heeft opgebracht f 108,36 Ds. C. D. Israël alhier koïnt vdor op het'drietal te Joure (Fr.). De melk is alhier met 1 dent per liter verhoogd en gebracht op 17 cent per liter. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. ;Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Israël. Geref. Kerk'. Voorm. 10 en nam. 7. uur, Ds. Haspers. RIJNSBURG. Gisteren werden op de schietbanen te Katwijk de wisselbeker van de Rijnsburg sche Burgerwacht verschoten, aan welken wedstrijd 6 Burgerwachten deelnamen. De uitslag was als volgt: 1. Oegsigeest met 814 punten. G. v. Druien 169 p., H. W. Collee 165, ,A. 'J. Bakker 164, Dr. D. Timmermans 162 en J. v. .Werkhoven 154 punten. Voor de openbare zitting stonden op de rol 84 zaken; voor niet-openbaar waren geen zaken te behandelen. A. S. te Noordwijkerhout, is ten laste gelegd een leerplichtwetovertre ding, doordien beklaagde een meisje beneden de 12 jaren van de school had genomen. Beklaagde haJd het kind van school genomen, opidat het 6 leerjaren had en 6 klassen had doorloopen. Hij had als altijd de Zuster een briefje gezon den met dank voor de zorgen aan zijn dochtertje besteed, en dat 't niet meer school kwam. De Zuster had daarop laten weten dat het kind nog leer plichtig was. De Eèrw. Zuster Schoolhoofd als getuige gehoord zeide, dat het kind nog leerplichtig was volgens het laat ste Kon. besl. waardoor kinderen op een school met 7 klassen, zooals daar, indien zij bij het doorloopen der 6 klas sen den 12-jarigen leeftijd nog niet be reikt hebben, dan ook die klas nog moeten volgen. Op de vragen van den gemachtigde Mr. Briët, antwoordde 't schoolhoofd, dat het leerplan bestond uit 7 klassen, en het kind, 18 Mei 12 jaar wordend, leerplichtig bleef. De Inspecteur van het Lager Onder wijs, de heer J. Baak, deekie geheel de meening van het schoolhoofd en achtte op denzelfden grond het kind leerplichtig. De gemachtigde stelde verschillen de vragen aan deze getuigen. Hij meent, dat alleen de Inspecteur ambts halve dat kind in een klasse kan plaat sen, wat niet geschied was. Ook vindt verdediger het leerplan met een aan tal vreemde talen geen juist plan voor zulke eenvoudige kinderen. Dat niet veel ouders er iets mee op hebben, bleek wel dat de zesde klas 24 leer lingen had, de 7e klas slechts 5. De Ambtenaar oordeelde het kind. leerplichtig en eischte f 3 of 3 dagen Mr. Briët had. zich over het geheele geval verwonderd en vond eigenlijk voor zulke eenvoudige kinderen zoo'n school of zulke klassen niet juist. Pleiter wil echter een ander punt naar voren brengen. De vader heeft alleen te zeggen waar het kind ter, school zal gaan. Hij heeft het er afge nomen; dus op 1 Mei zat het kind in geen enkele klas. Van toepassing is door het uitstel tot 1929 van de latere wetgeving nog art. 3 van de vroegere wet, zoodat het kind de klas moeti doorloopen hebben waarin het bij het* hereiken van het 12e jaar was. Op IS Mei was het in geen enkele klas, en een vonnis van den Hoogen Raad Heeftj reeds in een vroeger geval bewezen,1 dat dit college ook die meening is toe gedaan. Het had 6 klassen doorloopen en was in geen klas toen het 12 jaar werd, dus meende spreker te mogen verwachten: of ontslag van rechtsver volging of zeker vrijspraak. De Inspecteur Baak wilde hier nog opmerken, dat het kind toch' in de 7e klas had moeten zitten, doch Mr. Br. merkte op, dat „moeten zitten" niet in de wet wordt genoemd. Het kind had op dat tijdstip geen school. In de zaak' van F. C. H. boekhouder te Leiden, die bekeurd was voor het hengelen in de S.tompwijksche vaart, werden nu gehoord de Rijksveldwach ter Pieterse en v. Niekerk, die het wa ter niet vlot en vaarbaar had den verklaard. Er voeren echter wel schuiten in, docli niet grooter dan 10 of 11 ton. Het gaf gelegenheid om in de Vliet uit te komen, er waren ook draaibruggen, ten gerieve van de scheepvaart enz. De Ambtenaar achtte hierdoor vol doende bewezen, dat het een vlot en vaarbaar water was en ontsloeg be klaagde van rechtsvervolging. In de zaak van W K. te Leiden, die de bevelen van den verkeersagent niet zou opgevolgd hebben, werd dooi den ambtenaar vrijspraak gevraagd. In de zaak van S. J te Leideen die met eyen paard een handwagen ha< aangereden op de Oude Vest, werd ge tuige A. van Oosten gehoord, wienl wagen onderstboven was gereden waarna f 5 of 5 dagen werd geëischt. j C. J. B. koopman te Noordwijkerhoui heeft een paar kleine jongens om e wat bij te laten verdienen voor zijl gezin aardbeien laten plukken, en daa voor van de school gehouden, waar voer de Ambtenaar 2 maal f2 of 2 m 2 dagen eischte. J. M. v. D. bloemist te Voorhoul deed iets dergelijks. Hij was ^chte in de meening, dat de jongen die klassen had doorloopen aan de leei plichtwet voldaan had. Eiscli f3 of dagen. H. V. wed. S. te Zoeterwoudi had zich te verantwoorden voor een zelfde overtreding voor 'n pleegkin van haar, dat om wat te verdienen 011 klompen te koopen, boonen geplut had. Ze werd schuldig bevonden, doe de ambtenaar wilde geen straf- voo haar vragen. Nog enkele dergelijke g( vallen, waarna nog verschenen D. vr. v. L. en J. H. v. Z. vr. S. de W. be den te Leiden, die samen kleed j< hadden geklopt, na tijd daarvoor bi stemd. De Ambtenaar vroeg voor d le f 0 50 boete en voor de laatste, di zoo vriendelijk was geweest te helpei geen oplegging van straf. De kantoi rechter liet ze heide zonder straf gaai HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren hebben terecht gestaan; l:- v. d. .B., verversgezel, zwervent 3-; u Op 3 Juni was hij een wagi 'Uiren bij den heer W. in Di J zeggeinide, te komen namens 2 O. Deze O. was een goede kla va., 'en heer W. en daarom werd wagon afgegeven. Bekl. is met d gehuurden wagen naar Leiden g gaan om hem te verkoopen. Het ble echter, dat hij het vehikel niet kv kon, bracht het daarom in een ste< haalde de wielen eraf en maakte te gelde. Eiscli: 6 maanden gevang nisstraf. A. F., aondeir beroep te Leid ter zake van verschillende verduis ringen te Alphen aan den Rijn. Be was wea-kzaajn voor de Rotterdamse Spaarkas. Voor deze instelling mo hij contributie innen. Een bedrag v bijna 100 gulden had hij niet af{ dragen. Eisch: 1 maand voorwaar lijk met een proeftijd van 3 jaar. P. S. P. Ml S. was bij dezeli! Spaarkas in dienst te Alphen aan I Rijn. Hij' had een bedrag aan con! bh tie van 400 gulden achtergehoud Eisch: eveneens 1 maand voorwa delijk met een proeftijd van 3 jaar V

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6