naai NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1929 DAG-AGENDA. 4—13 Sept. Musis Sacrum, Vaandel- tentoonstelling. 1120 September, Stadsgehoorzaal. L.A.W.E.T." Zaterdag 12 Sept. 'sav. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer J. Verweij van Zwolle. Lichtbeelden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothekers wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 September a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. A, J. Donk, Doezastraat 31, tel 1313 en G. F. Reijst,-Steenstraat 35, telefoon 136. heel origineel, maar gelukkig idee, en op een door de fa. Gebrs. Hoogen- doorn keurig verzorgden achtergrond. Eenige tafeltjes, met volledig drink - couvert erop, doen terecht vermoeden dat het hier een proeflocaal is, maar dan in den goeden zin van het woord. Als Kuperus' wijnen nog" niet bekend waren, konden ze het hier worden. Het geheel een goed geslaagde stand. (Wordt vervolgd.) Opleiding van werkloozen. In een gecombineerde vergadering van de subcommissies voor de Steun- verleenfng en voor de Beroepskeuze is in bespreking geweest de vraag, of er niet iets zou kunnen worden ge daan om arbeiders, die in hun vak te weinig bekwaam zijn en daardoor veel werkloos zijn, door het bijbren gen van eenige meerdere vakkennis 'n betere kans te doen krijgen bij de vraag naar werkkrachten. Dit zou niet alleen voor de betrok kenen zelf een groot voordeel zijn, maar ook voor de werkloozenkassen en voor de Steunverleening, alsmede voor de Arbeidsbeurs. Met den directeur van de Ambachts school is overleg gepleegd. Deze meen de, dat bet mogelijk is op eenvoudige j wijze - eb zonder veel kosten bedoelde weinig bekwame vaklieden tot 'n boo- I geren trap te brengen. Hij stelde zich Ivoor dezen personen cursussen te ge lven van c twee uur per avond, drie [avonden per week gedurende een half jjaar en wel voor schilders, timmerlie- [den en metaalbewerkers. De kosten van deze cursussen, aan jelk waarvan ongeveer 20 personen zouden kunnen deelnemen, zouden be [dragen voor de schilders f 1320, voor [de timmerlieden en metaalbewerkers elk f1450. In totaal dus f4220. Gebleken is, dat bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid de mogelijkheid bestaat, dat in die kos tten voor 25 pet wondt bijgedragen. Woensdagavpnd is dit voorstel in be [handeling gekomen in de vergadering jder Commissie voor Sociale Zaken on jder voorzitterschap van wethouder /Sanders. Met de grondgedachte van bet voor |stel was men bet algemeen eens. Maar de oppositie werd gevoerd te- ge bet verplichtend stellen van den •opleidingscursussen voor ben, die daar jvoor worden aangewezen, op straffe |van verlies van werkloozenondersteu- jning Daar de vergadering niet voltallig was, kon geen besluit worden geno men. De voorzitter zou B. en W. inken- j'nis stellen van de gevoerde discussie. BINNENLAND. Minister van Karnebeek. Minister van Karnebeek heeft gis teren Genève verlaten. Hij zal nog een baar dagen in Zwitserland blijven doch boopt bij de opening van de zitting der Staten-Generaal weer in Neder land terug te zijn. Jhr.-Loudon, zal. evenals vorige ja ren. voortaan de leiding van de Ne derlandsche delegatie der Volken- |b on ds vergadering op zich nemen. Soc. Democraten en de Kroonl Men weet, dat de sociaal-democratische Kamerleden de/gewoonte volgen, om af- jvvezig te blijven'bij de plechtige opening Staten - Gene raaidoor H. M. de Ko- pringin. Naar de „Tel." verneemt, heeft de /kwestie van het al of niet tegenwoordig |zijn bijde opening] van het parlement [reeds meermalen dus niet alleen thans Jten aanzien van de plechtigheid op a.s. Erisdag een onderwerp van bespre- g in de S. D„ A. P.-fractie uitgemaakt hoeiwel er ïn de fractie principieele [tegenstanders van de aanwezigheid van hociaal-diemocriatische Kamerleden bij de bpemng; der Sjtaten-, Gene raai zijn, was er baj vojriige gelegenheden reeds een meer- tderheid/, die geen bezwaar zag in deel- jneminfg aan de openingszitting. Dezis, meerderheid stelde zich o.a. op het slandpunt, dat men in de opening van de Staten-Geheraal door het Staats hoofd^ de volle appreciatie heeft te zien van ofas parlementair stelsel van de zijde van oje. Kroion. Hoofdzakelijk om histori sche Jredenen heeft de S. D. A. P.-fractb echter tot dusverre afgezien van bijwoning Van die openingszitting. Zijn. wij wel ingelicht, zegt het blad, dan is ook in de nieuwe Tweede Kam er ffactor van de S. D. A. P. een meerder heid aanwezig, die zich niet kant tegen •bijwolding van de opening der Slaterp Generhal. Evenwel zullen a.s. Dinsdag bij de'j openingsjlechtigheid geen soci aal-dien ïopraten aanwezig zijn, omdat men niet <fen^i schijn wil w'ekken, alsof nu bij mr. Troelstra niet meer de leiding van de S. D. A. P.-fractie berust, plotseling een (koersverandering zou zijn ingetreden. Het is dus zoo goed als izeker te achten, dat bij volgende gelegenheden sociaal-demo era ische Kamerleden de opening van de Staten-Generaal wèl zullen bijwonen. Tegen de Tabakswol De „Eerste Nederlandsche Bond van Kleinfabrikanten in de Sigaren-industrie", gevestigd te Amsterdam, heeft een adres gericht aan de leden van de Eerste en de Tweede Kamer en aan de. ministers van Financiën, Binnenlandsche Zalc'en en Ar beid, waarin adressant betoogt,, dat, ten gevolge van de werking van de tabakswet, ide toestand van een groot aantal kleine fabr. in de sigar-enin dus trie allerbedroe vendst is. Indien zij echter worden ge holpen door een klein bedrijfskapitaaltje kunnen zij wat mper stabiliteit in hun be drijf brengen. Zij hebben, in verband daar mee, hun hoop gevestigd op de nieuwe Kamer. De bond zal, mede in verband met dit adres, Maandag 14 September, te twee ,uur n.m., den dag vóór de opening van de Staten-Generaal, in het gebouw Pulchri Studio te 's-Gravenhage een protestver- gadexing tegen de Tabakswet houden, wel ke, indien daartoe toestemming wordt ver kregen, zal worden gevolgd door een stra atdemonstratie Reorganisatie Weermacht. Naar „De Msb." uit militaire kringen «verneemt, is een reorganisatie van het F eg er in voorbereiding, welke hoofdza kelijk een groote bezuiniging tengevolge zal hebben. De reorganisatie zal hierop neerkomen dat de Vrijwillige Landstorm uitgebreid zal worden, en dat tevens gelegenheid zal {Worden gegeven om bij den Landstorm (opgeleid te worden tot reserve aanvoer der. De bedoeling hiervan is om het ka der, waaraan momenteel groot gebrek is, tot op zekere hoogte op te voeren. Ook bij de diverse regimenten zal de opleiding van den dienstplichtige tot re serve officier op betere wijze geschieden, iaooals nu het geval is, op zijn minst zal een ontwikkeling gelijk aan 3-jarige H.B. S. wórden geëischt. Tevens zal binnen zeer kórten tijd voor de bero e psonderoffici e ren de gelegenheid Worden opengesteld om zich voor de hoo- igere rangen te bekwamen. Het nieuwe Bankbiljet. Naar men aan het „Vad." meldt heeft de dienstbode van den agent der Neder landsche Bank te Middelburg gediend als módel voor het portret op het nieuwé (bankbiljet van f 10. De bezuinigingscommissie-Pop. Het „Hbld." verneemt, dat de samen stelling van de nieuwe Bezuinigingscom- rnissie waarvan reeds tot voorzitter is benoemd de oud-Minister van Oorlog de heer Pop, thans vaststaat. Zooals wij reeds vroeger gemeld hebben, heeft de heer Pop, in overleg met de regeering, de uitnoodiging tot uitverkoren personen (gericht. Buiten den voorzitter zal de commissie nog vijf leden tellen, onder wie eenige ihooigleeraren en handelsmenschen, bene vens een algemeemen secretaris, die in het bankbedrijf werkzaam is, en een (be zoldigden) adjunct-secretaris, jurist. Aangezien de bezuinigingsoommissie on der den heer Pop een geheel nieuwe taak zal hebben, zal zij worden gebaseerd, cxp een nieuw. Kon. Besluit, dat wel niet zoo lang meer op zich zal laten wachten.. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de commis sie niet, gelijk bij de vorige samenstelling een eigen onderzoek instellen. Eigen in- "specteurs zal zij dan ook niet meer heb ben. Zij zal eigenlijk werken als een hoo- gere instantie in bezuinigingsaangelegen heden, waaromtrent lagere instanties met Departementen -van Algemeen. Bestuur niet tot overeenstemming mochten kun nen komen. De zaken zullen dus de com missie ter beoordeeling worden aange bracht. Zij zal echter, naar wij meenen te weten, ook op eigen aanstichting een "onderzoek, of een hernieuwd onderzoek kunnen laten instellen, maar dan door bestaande, voor het bezuinigingswerk aan .gewezen organen en personen. De Koninklijke Familie. Na het bezoek aan Amsterdam a.s. - Maandag, zal de Koninklijke Familie, die Maandagmiddag in de Residentie aan komt, intrek nemen in het landhuis „De Ruijgenhoek" te Scheveningen. Centraal Comité van A.R. Kiesver- eenigingen. Het Centraal Comité van A. R. Kies- vereenigingen houdt een vergadering op Vrijdag iS Sept. e.k., des namiddags te half twee, in het Kuyperhuis te 's Gra- venhage. Interparlementaire Unie. Het Eerste Kamerlid baron .Wittert van Hoogland, gaai ,\.s. Donderdag naar Washington, ter bijwoning van de jaar- lijksche bijeenkomst van de Interparle mentaire Unie. Aanvankelijk heeft de Nederlandsche delegatie naar deze jaarlijk'sche bijeen komst, waarvan het eerste gedeelte te Washington, en het tweede gedeelte te Ottawa (Canada) zal worden gehouden, met den heer Wittert van Hoogland be staan uit de heéren Bongaerts, Kooien en Rutgers, die echter, wegens het aan vaarden van het ministersambt thans niet meegaan. Qp de agenda van deze Unie-bijeen komst komt o.a. voor een bespreking van een internationale douane-overeenkomst. Antirev. Kamerclub. Naar aanleiding van een bericht van de „Tel." omtrent de bezetting van het .presidium der A. R. Kamerclub (Mr. Heemskerk werd als president van de club genoemd) is het wellicht niet over bodig mede te deelen,' .dat de aanwijzing van een clubpresident nóg niet heeft plaats gehad. Dat het niet onmogelijk' is, dat het blad eén juisten naam genoemd heeft, kan eon kind in de politiek zelfs begrij pen. Het is daartoe niet eens nooclig te beschikken over relaties iit „politieke krin gen", die aan een dergelijk nieuwtje in den regel niet geheel onschuldig plegen te zijn. RECLAME. Zeer mooie keuze in: DAMESVESTEN, HEERENVESTEN, KINDERVESTEN. Het nieuwe model: PULLOVER BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING Chamberlain over het veiligheids vraagstuk. Chamberlain, de eerste Britsche ge delegeerde, heeft gisteren in de ver gadering van_ den Volkenbond een réde gehouden over het veiligheids vraagstuk, die ^5 minuten duurde. In het begin zijner rede deed hij' opmerken, dat ds> mate van Brittan- nië's eerbied voor den Volkenbond, bleek uit het feit, dat het rijn minis ter van buitenlandsche zaken had af gevaardigd zoowel naar- den Raad als naar de Assemblee. Het toewijs van den invloed van den Volkenbond was te vinden in het ver trouwen van groote regeeringen, die vitale kwesties hadden voorgelegd aan den Raad van den Volkenbond- Gewagende van het feit, dat Brittan- nië niet in staat was het protocol te aanvaarden in den vorm waarin het werd ingediend, zeide hij, dat dit niet te wijten was aan eenig verschil met den Volkenbond over de te bereiken doeleinden, maar over de kwestie van methode.-Het belangrijke was niet den misdadiger te straffen, hetzij wegens schending van het Convenant of we gens het plegen van een internatio naal misdrijf, maar om die misdaad te voorkomen. Hij geloofde niet, dat het protocol is zijn huidigen vorm aan alle geval len, die zich zouden kunnen voordoen, zou tegemoet komen. Een protocol, dat uitging van het bijzondere naar het algemeene, was volgens Cham berlain te verkiezen» boven een pro tocol, dat van het algemeene uitging naar het bijzondere. Hij drong er op aan, dat de Volken bond bescheidener zou beginnen. Door minder te beproeven zou wellicht te slotte meer .bereikt worden. Wat de sancties betrof, zeide hij, dat hij de waarde en de noodzakelijk heid er van niet onderschatte, maar hij legde er den nadruk op, dat sanc ties liever zedelijk dan militair moes-* ten zijn wanneer men te maken had met staten, die het convenant over treden en hij was het met Painlevé eens, dat wat thans het meest noodig was, was een nieuwe scheppende geest voor een nieuwe internationale ziel. Chamberlain besloot met het ge1 cot uit te spreken, dat het doel van allen was de rust van den vrede te bren gen aan de volken der wereld en die Jcon naar zijn meening het zekerst be reikt worden door regionale overeen komsten tusschen die naties, welke ze het noodigst hadden. Een belangrijk voorstel. Chamberlain's rede werd met groote geestdrift ontvangen. Toch was nog belangrijker dan Chamberlain's rede die niets nieuws b'evatte, daarna de rede van Unden, den Zweedschen mi nister van buitenlandsche zaken, die het praktische voorstel indiende, dat een juristencommissie zal benoemd worden om de arbitragebepalingen van het vredesprotocol van verleden jaar, desnoods ©enigszins gewijzigd, in een nieuwe algemeene conventie neer tel leggen, die dan het volgende jaar door de volkenbbndsvergadering zou kun nen worden aangenomen en ter on- derteekening van alle staten openge- Als het Zweedsche voorstel wordt aangenomen en tevens overeenkomstig den wensch van gisteren van den Deen Zahle het verlangen geuit wordt naar een onmiddellijke voorifereiding van de ontwapeningsconferentie, heeft deze volkenbondsvergadering gedaan wat in haar macht was om althans de groote beginselen van arbitrage en ontwa pening uit het gedoode vredesprotocol tot nieuw leveh te wekken. De oplossing van het militairs vei ligheidsvraagstuk blijft dan aan re gionale verdragen overgelaten, het- geenHanden al!s Nederland zond ra- wezen zullen kunnen aanzien. De uittaoodigingea verzonden. - Naar verluidt, zijn de uitnoodig j gen, voor de te houden confere.ni der ministers van Buitenlandsche 7.x ken gisternamiddag verzonden. Evenals de tot dusverre tot Duitsci. land in zake het veiligheidsprobleem gerichte nota's zijn ook deze uitnoodi- ginge.n alleen door den Fransclien mi nister van Buitenlandsche Zaken. Bri- and, onderteekend. Alhoewel zij plaats noch datum voor de conferentie bevatten, kan het als zeker worden beschouwd, dat deze op 29 dezer te Lausanne zal aanvangen. Van de zijde der Italiaansche regee ring is tot dusverre nog geenerlei ant woord ontvangen. Men verwacht dit ook niet vóóraf Maandag, daar de tweede Italiaansche gedelegeerde bij den Volkenbond. Grandi, eerst gisteravond naar Rome is vertrokken. Naar hij[ heeft verklaard zal aldaar eerst een ministerraad moe ten worden bijleengeroepen, waarop de kwestie eener eventuetele deelneming; van Italië zal worden behandeld. Eerst dan zal het definitieve toesluit te dien aanzien kunnen worden genomen- DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN- STAKING. Kans op arbitrage. De Fransche regeering heeft, om een einde te maken aan de banksta- king, beide partijen voorgesteld, arbi trage te aanvaarden. De stakers hebben deze arbitrage in principe aanvaard. Van de bank- directies is nog geen antwoord inge komen; er btestaat echter" kans, dat die arbitrage zullen weigeren. Als superafbiter zou eventueel de heer Sarrut, eere-voorzitter van het Hof Van Cassatie, worden benoemd, terwijl ook beide partijen elk een lid van het arbitrage-comité zullen aan wijzen. Amerikaansche arbeidsloonen. Wianneer men de Vereenigde Staten als geheel beschouwt, bedraagt het ge middelde loon der ongeschoolde ar beiders in dit jaar 39 cents per uur. In Augustus van het vorige jaar was het 38; in 1923 35 en in 1922 30. (Uit deze cijfers blijkt, dat het loon der ongeschoolde arbeiders gestadig stijgt. In eenige gevallen zijn de loonen der ongeschoolden zelfs hooger dan an dere. Verschillende factoren hebben tot dezen gang van zaken bijgedragen. De beperking "der immigratie heeft het aanbod van ongeschoolden op de arbeidsmarkt verminderd; daarbij 'kwam nog de emigratie van reeds in Amerika werkende arbeiders, wijl de zen voor hun familie geen verlof kon den krijgen, om het land binnen te komen. t De vraag naar ongeschoolde arbei ders is ook in verband met de bui tengewone bedrijvigheid in het bouw bedrijf, zoowel als met den. toenemen- den aanleg van wegen vermeerderd. Britsche bezuinigingen. Vice-admiraal Barthelot, de directeur der marinewerven, heeft is een persge- sprek verklaard, dat de bezuiniging ten gevolge van het sluiten der werven van Rosyth en Pembróke jaarlijks on geveer 160.000 pond sterling vooreerst genoemde en 60.000 pond sterling voor Pembroke zal bedragen. De Admiraliteit is van meening, dat de moderniseering van de werf te Ro syth aanzienlijke kosten zou mede- brengèn. KORTE BERICHTEN. In de financieele commissie uit detn .Volkenbond zijh moeilijkheden, ont staan, doordat Engeland zich verzet tegen onvoorwaardelijke opheffing van de controle in Oostenrijk. Meai ver wacht eenter spoedige overeenstem ming. De Chineesche minister van bui tenlandsche zaken heeft zijn oiltevré- denheid over het gemeenschappelijk antwoord der mogendheden betuigd. De Spanjaarden versterken de posities, welke zij na de landing in Marokko ingenomen hebben. Een lich te tegenaanval is afgeslagen. - (Volgens de „Daily Tel." breidt de cholera zich te Yokohama en te Tokio langzaam doch gestadig uit. De loonstrijd in de chemische industrie in Saksen is door bindende arbitrale uitspraak geëindigd. De loo nen worden met 7 pfennig per uur verhoogd. Naar het directoire mededeelt,, luiden de jongste berichten uit Al- hucemas bevredigend. De Britsche regeering zal zoo noodig alleen, doch liefst met de an dere mogendheden, tegen Kanton op treden. .Te Melbourne werden honderd stakers van verschillende schepen ver oordeeld tot gevangenisstraffen looperc de van een, tot drie weken, en ver schillende boetes, al naar gelang de hoogte van hun loon. Land- en Tuinbouw. De melkrijkste koe ter wereld. Volgens die| „Landbouwcourant", het officieel orgaan van den Veenkolonia- len Boerenbond, stond eenigen tijd ge leden in het Zwitsersche „Zentralblatt" für die Milchwirtschaft", een afbeel ding van de kqe Melba, welke in» Nieuw Zuid-Y/ales (Australië) gehou den wordt ,en tot hét „Shorthorn" ras hi hoort. Deze koe heeft in 1923 niet minder 14.7324k£_melk .gegeven met een Radio-Programma. Wot or vanavond to hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 5£5 M.) Concert 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concer onder leiding van Fr. Lupgens. 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz, 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.( Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventi^.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert oJ lezing. yjK) (Berlijn, 505 M-). Verschillende le zingen of concert. 7.30 NSF., Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle Engelsche stations. Muziel of lezingen. 8.15 NSF. Uitzending uit het Kuxhaus, 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.55 (Brussel, 265 M.). Concert, onder- broken door - nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert Concert. 8.50 (plm.) {Madrid, 392 M.) Concert, 8.50 (Hamburg, 393 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 51-5 M.) Concert of «voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Maan, 47p M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbe*Mcht, nieuwstijdin- .gemiddeld vetgehalte van 4.97 pet. IiJ één jaar leverde dit dier dus 731.1 kg1, boter vet of wel 850 kg. boter. De grootste daggift bedroeg 53.5 kg., ter wijl zij in de 8e maand van haar lac- tatieperiode meer dan 83 kg. bb-ter gafj, Haar voédëa-rantsoen bestond pit 16 kg. graan. Daarbij liep zij in de weide; 's nachts op stal ontving zij lucerijehooji naar believen. De koe stamt uit de bekende Melba Darbalara lijn en is eigendom van de Schotsch-Australische maatschappij in Nieuw Zuid-Wales. Wij brengen in herinnering dat dé gemiddelde melkgift van ons beroem^ de zwartbonte melkras ongeveer 3000 liter bedraagt met een vetgehalte van 3,2 b. 3.3 pet. Koeien die in een lac- tatieperiode 10.000—11.000 liter melk geven, met een vetpercentage van ca- 4, behooren tot de zeldzaamheden. Der gelijke zéér productieve dieren heeft men hier te lande voor reclamedoelein den wel gefokt, maar in den laatsten koeien bijna steeds zwakke dieren zijn terug, daar zulke „extreme' melk-» tijd komt men daar meer en meer van met aanleg voor tuberculose. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Naar wij uit goede bron vememen_ ts Maandag, jl. op de Bestuursvergadering Van den Ring Leiden en omstreken van. Chr. Zangvereenigingen, definitief beslo ten een ZangConcouxs te organiseer en van Chr. Zangvereenigingen, hetwelk in (deze gemeente gehouden zal worden op 13 Mei 1926. ZOETERWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. /Voorin. 10.30 uur (N. T.), de Eerw. heer de .Wit te Noordwijk. Nam. geen dienst. HAZERSWOUDE. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdag 15 September 1925, des voorm. 10 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling rekening Oyer 1924. 3. Vo-orlöopige vaststelling reklening v. Waterleidingbedrijf. 4. Huur van de Raadkamer voor één jaar. 5. Advies inzake de stichting van een brug in de Loete. 6. Wijziging en af- en overschrijving Begrooting, dienst 1925. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Alida Cor nelia Maria, dochter van Hendrik Tij sen en Mietje Groen in 't Woud. OndertrouwdJacobus Bosman, wed. 41 jaar en Johanna Boerman, jd. 26 jaar. Jo hannes van Lammeren, jm. 23 jaar en Johanna' Oomen,.jd. 21 j'aar. Petrus Cor nells Buschman, jm. 23 jaiax en Christina Maria van Amsterdam, jd. 20 jaar. ROELOF ARENDSVF.EN. Doocr den heer C. v. d. M. alhier is op den weg alhier een r ij wi el belas 11 ng- merk 1925 'gevonden. Het plaatje is ten bureele der gemeentepolitie gedeponeérd Terwijl eenigé heer en-hen gelaars aan liet visschen waren in den Veen po ld er alhier, hadden zij hun koffertje met mond voorraad, enz. in een z,g. akkerhijtje ge borgen, teneinde den inhoud voor regen buien te beveiligen. Toen zij na afloop van het visschen zich opmaaSkten om den inwendigen mensch te gaan versterken, bleek echter) idat reeds anderen zich van het koffertje met, zijn kostbaren inhoud hadden mees ter gemaakt, zoodat de heeren henge laars in dit opzicht achter het net visch- ten. De politie heeft de zaak in handen. De opbrengst van de Maandag j.l. 'gehouden collecte ten bate van de slaclu- pffers (d*er stormramp in het Oosten ■-»• |ojns landbedrajajgt de sotm f 3.^3 4- NIEUWE WETERING. De collecte ten'bate van de slacht - van de stornjraimp in het oosten v;r Jattd'treeft alhier, omgebracht t n

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2